Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61048) nxswitch


nxswitch
senior tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem még a fentebb taglalt ledszalagos témámhoz.

Van 10*1 méter ledszalagom, ami 5Vról működik és maximum 3.6A-t vesz fel egy méter szalag. Méterenként szeretném bekötni egy tápegységbe, ami 40A-t képes ellátni és van 3 GND és 3 +5Vos kimenete.

Hogyan érdemes összekötni a konnektort, tápegységet és a ledszalagot? Melyik kettő közt milyen hosszúságú vezeték legyen? Úgy szeretném, hogy a ledszalagokat(kijelzőket) a tápegységtől kényelmes távolságra el lehessen helyezni. A tápegység nem igazán rögzíthető falra, így gondolom úgy érdemes, hogy a tápegység és ledkijelző között legyen annyi távolság, hogy ha falra teszik, akkor a földre le lehessen tenni a tápegységet. A tápegység és konnektor között pedig használnak majd hosszabbítót.

Azt már írtátok, hogy 36V esetén nem lehet nagy távolságra elvinni, mert nagy lenne a feszültségesés. Akkor gondolom úgy érdemes, hogy 20 kábellel(10gnd 10 +5v) összekötöm a tápegységet és a ledszalagokat.

A tápegység és ledszalag között lehet 5 méter távolság, ha 3.6V megy a kábelen, vagy túl nagy lesz a feszültség esés?

A 20db kábelt mivel lehetne rögzíteni egy felülethez(még nem tudom mire ragasztom rá őket, szerintem egy vékonyabb fekete deszkára) a ledszalagok mellett?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.