Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16484) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Van egy ST9500325AS 2,5"-os winchesterem, tegnap megjelent rajta egy szektorhiba. HD Sentinel kijelzi, a legújabb (2011-es) HDD Regenerator is jelzi a jobb alsó sarokban egy kis buborékban, hogy ő is látja, hogy valami nincs rendben a smart értékekkel. Ráindítottam a HDD Regeneratort, este 2-3 óra alatt le is futott, azonban nem jelezte a felületi scan után, hogy talált volna rossz szektort, viszont a HD Sentinel ugyanúgy jelzi, hogy van, és a buborékablak is előjön HDD Regeneratol által a jobb alsó sarokban.
Hogy tudnám azt a szektorhibát eltűntetni? Tudom, hogy azt már sose fogja használni a vinyó, meg figyeljem, hogy tovább romlik-e. Gariztatni nem szeretném, mert laptop és 1 hétig akkor nem lenne gépem.
Az is érdekes, hogy a felületi scan-nél nem talált szektorhibát - igaz, win alatt futott, mert usb-ről sehogy sem akart elindulni -, viszont a smartban meg ott van. Ezt légyszi magyarázza már el nekem valaki, aki érti.
Köszönöm előre is a segítő válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#29281) plaschil


plaschil
aktív tag

Szervusztok!

Akad a laptopomban egy Seagate ST9500325AS winchester. HD Sentinel szerint teljesítménye 100%-os, kondíciója 95%, 242 nap működési idővel.

A lemez felületén található 1 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 2 hibás szektort.
A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
74 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Gyanakszom rá, hogy néha a HDD miatt kékhalálozom, hogyan tudnék erről megbizonyosodni teljesen? Garis a laptop, akkor kicseréltetném a HDD-t, azért kérdezem.

Egyéb tünet, hogy előfordul random (pl. böngészésnél), hogy befagy az egész gép (egér is), és a HDD led csak világít a világba, aztán ez abba marad, és folytatódik minden tovább, mintha mi sem történt volna. Ez kb. 1 perc alatt lezajlik.

Más: ilyen probléma miatt (kékhalálozás) már volt a notim szervizben, akkor egy HDD cserével orvosolták ezt a problémát. Mióta a kondíció leromlott, azóta megint csinálja ezt a baromságot, de teljesen véletlenszerűen. :W (Lehet h valami alaplap hiba miatt szállnak el benne a vinyók?)

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#31403) nandi17


nandi17
tag

sziasztok
van egy adod HDD SEAGATE 2.5 500GB ( ST9500325AS ) bele lehetne tenni gébbe ?
menyiért lehetne eladni ? fontos lenne
előre is kösz a válaszokat :R

(#32975) Forza_JUVE válasza liksoft (#32973) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Szia!

Közben kiderült h túl van a 3 éven! :( vennem kéne ... de mint mindig, most is nehezen tudok dönteni, ebben help pls! :)

Ugyanolyat vegyek, mint ami meghalt: Seagate 500 GB | SATA-2 | 5400 RPM | 8 MB (ST9500325AS)
vagy inkább ezt: WD Blue 500 GB | SATA-2 | 5400 RPM | 8 MB (WD5000BPVT)

asztali gépemben egy WD fekete 1 TB-s van, és tökjó, kutya baja, talán emiatt is hajlanék inkább a WD felé.
Plusz a Seagate mintha ici-picit több áramot enne, ha jól néztem a gyártó oldalán ...

nagyjából egy árban van. KÖSZÖNÖM a segítséged! :R

ja, és WD 2 év gari, Seagate 1 év gari ... azért ez is szempont lenne

[ Szerkesztve ]

(#33252) Forza_JUVE válasza liksoft (#32973) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Szia!

Múltkor rosszul mondtam, belül volt még a 3 éven a noti. (én csuktam le kicsit morcosabban, amitől meghalt a vinyó :) )
Igaz h 2 hetet kellett várnom, de most jöttem a szervizből, gariba kicserélték.
Csakhogy a korábbi Seagate ST9500325AS helyett egy Toshiba MK5076GSX HDD-t kaptam. Megnéztem a műszaki paramétereket, szinte dettó ugyanaz, színre - szagra:
500 GB, 12 ms, 8 MB, 5400 RPM ... a fogyasztását nem néztem ...

De azért 1 mondat erejéig megköszönném, ha véleményt mondanál ... jobban v. szarabbúl jártam ?? :)

Köszi, és üdv.! :R

(#42104) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
A notimban egy ilyen: ST9500325AS HDD van.
Mostanában párszor azt csinálta, hogy használat közben leállt és újra indításkor egy ideig kattog, mintha a fej kiakadt volna. Kiszedve egy kicsit megütögetve ismét működött. Aztán 3. ilyen alkalommal már ez nem segített. Bevágtam a hűtőbe pár percre. Azóta megy. (3 hete) Sentinel szerint 100/100-as. Szerintetek jobban járok ha minél hamarabb cserélem, vagy esetleg más is kiválthatja a hibát? Esetleg nem kimondottam a hdd maga a hibás? (a notiban a dvd rom helyén van egy külön oda illő keretben.) Esetleg ennek a csatlakozója?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#50678) aknaakna


aknaakna
tag

Sziasztok!

Vettem a napokban egy 5400rpm sebességű Seagate ST9500325AS 2,5' HDD-t a notebookomba. A problémám vele, hogy elég lassú, a screenshoton látjátok, hogy 40mb/s-os olvasási sebességen kimaxol. Szerintetek ez normális, vagy esetleg tudok tenni vele valamit?

Előre is hálásan köszönöm a segítségeteket! :B :R

"I dont want it, I just need it, nothing seems to satisfy..."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.