Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9543) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!
Egy WD Mybookkal rendelkezem, és a filerendszerét átkonvertáltam NTFS-re bő egy nap alatt. A vinyó működik, csak néha a megát gigának írja ki, pl. van egy 50000 gigás könyvtár is. Ezt ki lehet valahogyan javítani? Köszi!

(#33659) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Van egy problémám, ami már fennáll egy ideje, de mostmár elkezdett nagyon zavarni: Dell laptopra van rákötve egy külső, Fujitsu Siemens (belül WD) hdd, USB 2.0-n keresztül. A sebessége rendben van, viszont amikor úgy indítom a gépet, hogy be van dugva az USB, a bootolási idő a kb. 40mp helyett 4-5 percre nő meg. Ha bootolás közben kihúzom az USB-t, a Windows 7 azonnal elindul. Frissen telepített Windows esetén nincs ilyen probléma, valahogy pár hét múlva viszont mindig megnyúlik a bootidő 4-5 percre. Mi lehet a probléma?

(#33661) Stehe válasza Zsivaagoo (#33660) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ!

Akkor kipróbálom, hogyha tiltom az USB bootot, akkor elindul-e emberi időben. Igazából próbálom optimalizálni a külső vinyót, mert a laptop belső vinyóját szeretném lecserlni egy 120Gb-os SSD-re, viszont emellé a külső vinyó minden esetben kelleni fog. És mivel a laptopban slot-in-es dvd van, így a vinyót a dvd helyére sem tudom beszerelni... :(

(#33663) Stehe válasza Mezga Aladár (#33662) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi, megnézem!

Erre a progira gondoltál?
http://www.hdsentinel.com/

Ill. még egy kérdésem lenne a külső vinyóval kapcsolatban: Néha, hiába van rádugva USB-n keresztül a gépre, a win nem ismeri fel... Ilyenkor ha kihúzom a tápot, ill. visszadugom megoldja a problémát. Itt a vinyóval lehet a baj, vagy pedig a külső rack-el?

(#48032) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám: Külső USB-s WD Scorpion Blue 500HDD-t használok az adataim mentésére, és egyik nap mikor rádugtam a laptopra, kiírta, hogy az eszköz használatához formatálás szükséges. Utolsó használat hibamentes volt, illetve utána sem érte semmilyen fizikai hatás. Mi lehet a probléma, illetve van-e rá esély, hogy a rajta lévő adatok még elérhetőek legyenek? Köszi előre is!

(#48034) Stehe válasza King Unique (#48033) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi a választ!

Jó volt a tipped, RAW lett a lemezkezelőben a státusza...

A HDS teljesítményre 100%-ot ír, kondícióra 74%-ot az alábbi kommenttel:

"A lemez felületén található 42 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."

Rövid öntetszt ellenőrzés leállt sikertelen olvasó egység hibája miatt.

Kipróbálok egy általad ajánlatt mentőszoftvert, hátha...

(#48036) Stehe válasza King Unique (#48035) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi! Lemezképet milyen programmal érdemes lementeni?

(#48039) Stehe válasza King Unique (#48038) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszönöm a segítséget, végül az Ease US progi elsőre megtalálta a fájlokat, és ami fontos volt le is tudtam menteni! Ezer hála utólag is!!!!!

Már csak egy kérdésem van: Ezt a vinyót dobjam ki a kukába, vagy van esély arra hogy még lehessen használni újraformázás után? PL. ideiglenes vinyónak, amire átmásolom a nézni tervezett filmeket, és nem baj, ha egyszer megáll...

(#48042) Stehe válasza King Unique (#48041) üzenetére


Stehe
aktív tag

Először lement a quick scan, aztán indult a deep scan, de kb. 10 perc után már láttam azokat a mappákat, amiket le szeretnék menteni. Így leállítottam a scant és lementettem a fontos mappákat. Kipróbáltam, és a fájlko működnek, szerencsére a fájlnév is megmaradt. Régebben találkoztam olyan progival, ami ugyan lementette a fájlokat de átnevezte őket...

Lassan ki kell majd találnom egy megbízható megoldást a fájlok tárolására, mert egyre több az anyag. Jelenleg a Googletól bérlek havi 100Gb-ot, de ez már nem elég, a havi 1Tb ára pedig elég borsos, úgyhogy hosszabb távon gondolkodva vsz. egy NAS megoldás lesz a megfelelő tükrözéssel...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.