Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43351) stewe2


stewe2
aktív tag

Sziasztok!

Általános kérdés:

ezeknek a sata csatiknak miért hiányzik az ötödik (narancs) vezetéke, ami a tápegység fix kábelkötegében található sata csatlakozóban benne van?

Thx stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#43352) szivacs1987 válasza stewe2 (#43351) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

wikipedia szerint
"A SATA szabvány egyúttal a tápkábelt is specifikálta. Mint az adatkábel, ez is egy vékony csatlakozót tartalmaz, azonban ez szélesebb, hogy véletlenül se erőltessék bele rossz csatlakozóba. A SATA eszközök csak SATA tápkábellel tudnak csatlakozni, a 4 tűs Molex-szel nem (bár egyes SATA eszközökben az is megtalálható). Sokan kritizálták a SATA tápkábelt gyenge, könnyen törő műanyag anyaga miatt. A látszólag nagyszámú érintkezőt arra használja, hogy három különböző feszültséget szállítson: 3,3 V, 5 V és 12 V. Minden egyes feszültséget 3 egymás melletti érintkező szállítja, további 3 érintkező pedig a földelésre szolgál. Az érintkezők 1,5 A-re méretezettek. Feszültségenként 1-1 érintkező felelős a hotplugért.

Átalakító segítségével a 4 tűs Molex csatlakozót SATA csatlakozóvá lehet alakítani. Azonban a 4 tűs Molex csatlakozó nem tud 3,3 V-ot előállítani, ezek az átalakítók csak 5 V-os és 12 V-ot képesek előállítani és a 3,3 V-os csatlakozót szabadon hagyják. Így ilyen átalakítóval 3,3 V-ot használó eszközöket nem tudunk használni. Részben ezért a legtöbb gyártó kerüli a 3,3 V-os ág használatát."

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#43353) NoMagix válasza liksoft (#43336) üzenetére


NoMagix
addikt

Érdekes dologra lettem figyelmes!!

A nyifogós Seagate vinyó hibátlanul működik, több giga adatot másoltam rá és le róla az elmúlt 3 napban, de ez csak akkor ilyen, ha egyedül van a gépre kapcsolva, ha rákötöm a gépre a régi Samsung Win XP-s HDD-t azonnal behal a Seagate és jön a nyifogás, kattogás és belassulás!
Összefüggés lehet? Netán táp hiba lenne? :F

[ Szerkesztve ]

(#43354) stewe2 válasza szivacs1987 (#43352) üzenetére


stewe2
aktív tag

Köszönöm! Tehát nem teszem tönkre a vinyót ezekkel az adapterekkel, ez volt a lényeg. :R

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#43355) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Mi okozhatja a gépben, hogy a HDD-k kezdenek gyengülő HD Sentinel képeket adni?
Az egyiknél a kondíció és a becsült élettartam estek, a másiknál egyelőre "csak" a becsült élettartam esett.

Táp? Alaplap? Vagy más?

Kösz.
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#43356) pjen válasza piadex2 (#43355) üzenetére


pjen
félisten

Mennyi idős vinyók,mennyit mentek?Lehet csak természetes tönkre menés.Egyébként a nem megfelelő táp és kábel a fő HDD gyilkos.

(#43357) piadex2 válasza pjen (#43356) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

2 db WDC VelociRaptor 2008-ból.

A táp Chieftec Smart series egyik 500W-os tagja.

A kábelek vagy közvetlenül jönnek a tápból a HDD-kbe vagy egy PATA-SATA átalakító kábellel.

Kösz.
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#43358) pjen válasza piadex2 (#43357) üzenetére


pjen
félisten

Nem túl fiatalok,lehet csak simán lejárt az idejük.Majd jönnek a szakemberek és megmondják a tutit.Én egy 8 évesHDD ről biztos sürgősen mentenék.

(#43359) Ant@


Ant@
senior tag

Tiszteletem!

Nem tudom, hogy jó helyre írom-e, de talán találkozott már valaki hasonlóval. A problémám a következő: a C: meghajtón 55GB-ból 50 foglalt és 5 szabad, ami azért érdekes mert ha ctrl+A-val kijelölöm az összes fájlt (rejtett fájlok is engedélyezve vannak) akkor az mindössze 40GB. Ráadásul tegnap még 15GB szabad helyem volt amiből mára 10 valahogy eltűnt. Mit történhetett :F

(#43360) liksoft válasza NoMagix (#43353) üzenetére


liksoft
nagyúr

Még az is lehet. De legtöbbször a tápellátással kezdünk hibakereséskor, mert ha az rossz, akkor minden más diagnózis téves is lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43361) kispx válasza Ant@ (#43359) üzenetére


kispx
addikt

A System Volume Information mappa méretét is nézd meg. Alapértelmezetten egy hozzáférés megtagadva üzenetet fogsz látni. De egy Linux Live CD-ről megnézheted. (Vagy így)

(#43362) Ant@ válasza kispx (#43361) üzenetére


Ant@
senior tag

Köszi! A biztonsági mentés le van tiltva, szóval az üres lesz de van itt egy hiberfil.sys és egy pagefile.sys ami kb. 15 giga. Szóval ha jól sejtem az elsőt meg tudom szüntetni a hibernáció eliminálásával, az utóbbi meg megoldódik megától ha leért a 40 gigás progi amit töltök. Csak közben ki ne fussak a helyből...

[ Szerkesztve ]

(#43363) NoMagix válasza liksoft (#43360) üzenetére


NoMagix
addikt

Köszi, megint tanultam valamit! :R
Eszembe se jutott, hogy onnan indulhat a probléma gyökere!
Kipróbáltam, lehúztam a DVD-t és csak a kettő HDD volt a gépen aktív, így is működött szépen!
3 eszköznél már nem, egyből jön a Seagate kattogás!

[ Szerkesztve ]

(#43364) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdv!

Még mindig ezeket az értékeket kapom ennél a Seagate vinyónál: [link]

Mennyire aggódjak? ( már le van mentve róla minden)

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#43365) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Üdv!
Hozzám került egy vinyó ami nagyon lassú,smart adatok nem olvashatóak sentinellel,Samsung hd321KJ. Hogy tudnám megnézni valahogy milyen állapotban van? Másolni tudok rá oda-vissza,80mb sebességgel.
Telepíteni is tudtam rá,20-25 perc alatt ment fel egy win7,de egy nvidia driver telepítés 30 perce megy...

(#43366) liksoft válasza lavorka (#43364) üzenetére


liksoft
nagyúr

Itt és itt érdemes visszaolvasni. Állandó kérdés. Javasolni tudom még a Sentinel hivatalos oldalát Angolul több minden van fent, de a magyar rész is szinte mindenre ad választ.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43367) liksoft válasza szakalistvan (#43365) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ott valami gond lesz. Azért 80 millibit sebességnél gyorsabbnak kéne lennie.

Esetleg le van véve az akusztiai értéke, így lassan megy a seek, ezáltal szekvenciálisan gyors, de randomban pocsék.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43368) Tuco Ramirez


Tuco Ramirez
őstag

Sziasztok!

Vettem egy új vinyót (Western Digital SATA-600 Blue WD10EZEX 1 TB), de az intézőben nem jelenik meg a meghajtók között (a BIOS-ban és az Eszközkezelőben látszik, az Eszközkezelő szerint megfelelően működik). Oprendszer Win7 64bit.

Mit csináljak?

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#43369) pjen válasza Tuco Ramirez (#43368) üzenetére


pjen
félisten

Sajátgép jobb klikk.kezelés,lemezkezelés,particionálás,formázás

(#43370) Tuco Ramirez válasza pjen (#43369) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Működik, köszi szépen a segítséget! :R

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#43371) lavorka válasza liksoft (#43366) üzenetére


lavorka
aktív tag

No hát ezzel nem mentem sokra... :W

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#43372) liksoft válasza lavorka (#43371) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis nem olvastál eléggé vissza, vagy a keresőt nem használtad.

Akkor röviden: A Seagate Raw Read Error Rate értéke folyamatosan változik. Azt figyelni felesleges. Máshogyan működik mint a többi gyártó terméke.

U.i.: Tudom, előbb is leírhattam volna. Azért nem tettem, mert reméltem a hivatkozott oldalakon a keresés közben egyéb tapasztalatokat is magadba szívsz. Vagyis nem írni nem akartam, hanem örömömre szolgált volna, ha tudásod gyarapszik egy kis kereséssel. Most azért elszomorodtam egy kicsit. Ugyanis egyre gyakrabban futok bele ilyenbe. És ez nem a Te, hanem oktatásunk és életvitelünk hibája. Nagy hibának tartom!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43373) Doky586 válasza lavorka (#43371) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az "Áttekintés" oldalon oda van írva mit kell tenned. Ha az van odaírva hogy rohanj a gyógyszertárba nyugtatókért akkor tedd azt, ha más akkor meg amazt... :D

(#43374) lavorka válasza liksoft (#43372) üzenetére


lavorka
aktív tag

Már egy ideje bújom a fórumot, sokszor éjszaka, de nem találtam konkrét választ ( nem fogok 80000 hsz-t végignyálazni) ezért kérdeztem, hátha valaki hozzáértő tudja a választ. Általánosan kereste rá a Raw Error Rate-re, dobott is sok találatot, de konkrétan a Seagate-re nem. Honnan kellett volna tudnom hogy "máshogyan" működik? :F

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#43375) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Mennyire aggódjak a "Magas kor" és a "Hiba várható" infók láttán.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#43376) szakalistvan válasza liksoft (#43367) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Volt itthon egy wd green hdd-m,még az is fényévekkel gyorsabb.Lehet hogy az elcé power 420 megdolgozta a régi vinyót.
Lassulhat a gép egy rossz táptól? Működik,de meg tudom számolni az egyeseket meg a nullákat miközben dolgozik...

(#43377) liksoft válasza Klaus Duran (#43375) üzenetére


liksoft
nagyúr

Passz. A drive típusa sem derül ki ebből a képből. Ráadásul a SMART csak részben látszik. Van több attributum is. Ezen felül nem tudom értelmezni a szöveges adatokat, hiszen a hozzá tartozó adatok a gyári "0" értéken vannak, míg közli "öreg". :F

A Hard Disk Sentinel program mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43378) liksoft válasza szakalistvan (#43376) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy rossz tápegység a szűretlen tápellátásával "halálra szurkálja" a drive-ot. Mivel az alaplapon van további szűrés, így a drive az első számú áldozat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43379) Klaus Duran válasza liksoft (#43377) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Valamiért nem akar a Linux verzió települni. :O
Nah mindegy akkor.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#43380) WeeFeeri


WeeFeeri
csendes tag

Sziasztok!

Van 2 hdd egy gépben. Az egyik mobil rackben a másik hagyományosan. A mobilos ki lett cserélve egy újra és, ha be van kapcsolva amikor bootolok akkor befagy mindig a bootolás.
Mitől van ez? Ha nem aktív a hdd az inditasnal akkor elindul rendesen, utána ha bekapcsolom akkor minden megy. Mi lehet a gond?

(#43381) pjen válasza Tuco Ramirez (#43370) üzenetére


pjen
félisten

Szívesen.

(#43382) balu-32


balu-32
csendes tag

Sziasztok!
Van egy d300 bluemedia külső HDD-m (HD Sentinel szerint Samsung hd300ld) amit egy samsung ps59d6900-as TV-re csatlakoztatva szoktam MKV formátumú filmeket nézni. Az lenne a problémám, hogy a film 3/4-ig, olyan 1 óra hosszan semmi probléma nincs vele, viszont ez után el kezd akadozni a lejátszás legyen az sima vagy 3d-s film. Ez szerintetek mitől lehetséges? Esetleg valami energiatakarékos funkció kapcsolhat be és az okozhatja a hibát?

(#43383) liksoft válasza balu-32 (#43382) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Inkább haldoklik. Nagyon nem mai darab.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43384) KISDUCK válasza KISDUCK (#43302) üzenetére


KISDUCK
addikt

A múltkori bejegyzésemre nem kaptam segítséget, szóval a probléma adott. Ha HD sentinellel újra inicializálom a hdd-t sikeresen, akkor az mit jelent, a merevlemez még teljesen jó? Vagy szép lassan meg fog halni?

(#43385) Sövi


Sövi
csendes tag

Sziasztok!

Van egy laptop,gyárilag telepített Windows 8 op rendszerrel.
Meghalt a winyó,semmi sem elérhető róla.
Honnan tudom az op rendszert visszaszerezni az új winyóhoz.
Sövi

Sövi

(#43386) liksoft válasza KISDUCK (#43384) üzenetére


liksoft
nagyúr

A rövid teszt mindig hibát dob, ha van lezáratlan hiba. Vagyis Nálad 32 szektor kérdéses állapotú.

Csak írás/olvasás után fog megváltozni a szektor állapota. Vagyis ami van a drive-on, az előtte mentendő.

A további használhatósága, állapota nem dönthető el ennyiből, és távolról.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43387) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!
Remélem, jó helyre tetszem fel a kérdésemet és segíteni is tudtok!
Az előzményeket kihagyom, félek, így is hosszú lesz!
A lényeg, hogy van egy Asus notebookom, amihez vettem egy usb 3.0-ás Samsung M3 Portable külső hdd-t.
Akár a 3.0, akár a 2.0-ás porthoz csatlakoztatom mindig kiírja, hogy az eszköz menne gyorsabban.
Sok mindent próbáltam, új drivert, stb. Az Asus ügyfélszolgálata végül a FixDirect-hez küldött. Ott ma a következőt mondták:
az általuk csatlakoztatott pendrive nem írta ki, hogy tudna gyorsabban menni és a sebesség pedig megfelelő (sztem egy nem túl nagy fájlt másolt 270 majd 160 MB/sec sebességgel, a hdd-re én 40000 kbyte/sec-kel otthon + nem igaz, amikor másodszor csatlakoztattam, akkor igenis kiírta, hogy tudna gyorsabban menni...).
Megnézte a notebookom hdd-jét hdsentinellel, ami 81%-ot mutatott, ez alapján azt mondta, hogy az okozhatja a lassabb sebességet (akkor a pendrive-nál miért nem?).
Új merevlemezt javasolt. Ha azután sem megy, akkor windows 10-et.
A device managerben csak high-speed található az advanced fül alatt. Az igaz, hogy a két Intel 3.0-ásként jelölt részen (extensible host controller és root hub) nincs advanced fül... Összesen 2 usb csatlakozóm van, a device managerben 10 tétel, ebből a fenti 2 van usb 3.0-val jelölve.

A 81% tényleg olyan rossz?
Ettől függetlenül ez lehet oka annak, hogy nem megy az usb 3.0?
A fent leírtakra mit javasolnátok?

Hálás köszönet!

(#43388) King Unique válasza BB9360 (#43387) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azt a hibaüzenet a Windows hülye szokásához híven másnál is kiírogatja, pl. nálam is. Holott port USB 3.0, driver fent van / eleve natívan támogatott OS szinten, külső eszköz is 3.0...Ilyenkor leválasztom és újracsatlakoztatom, vagy másik portba dugom, esetleg újraindítom a gépet és utána jó. :D Win7-nél érdemes frissíteni az alaplapi USB 3.0 drivert is.
Illetve egy gyakorlati fájlmásolásnál, eleve a forrás -és célmeghajtó sebessége is meghatározó. Ha bármelyik lassabb a másiknál, akkor az fogja limitálni az adatátviteli sebességet. Esetedben, ha a forrásmeghajtó (notebook HDD) vsz szektorhibás a kondíció alapján, akkor az okozhat lassulást.

Amúgy meg szintetikus sebességteszteket is futtass le. Hasonló értékeknek kell kijönnie üresen, mint EZEN tesztben. Ha itt is csak USB 2.0 sebességen megy mindkét portban, akkor ott valami driveres probléma van.

[ Szerkesztve ]

(#43389) BB9360 válasza King Unique (#43388) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm a választ. Nekem mindig kiírja, akárhová csatlakoztatom. Az eleve usb 2-eseknél értelemszerűen nem. Ha a hdd az oka, akkor érdemes egyáltalán bármivel próbálkozni?
Plusz azt sem értem, ha rossz a hdd, akkor neki/szerinte miért volt jó a port, hogyan másolt megfelelő sebességgel?

Elvileg a drivereket frissítettem.

Hogyan tudok szintetikus tesztet végezni?

(#43390) King Unique válasza BB9360 (#43389) üzenetére


King Unique
titán

Mint mondtam, ha a HDD rossz, az a gyakorlati fájlmásolás sebességét befolyásolja. Attól még a szintetikus teszteknél hoznia kéne az USB 3.0-tól elvárhatót. Linkeltem az itteni komplett tesztet az M3-ról, ott a programok (CrystalDiskMark, ATTO stb.), azokkal. Ha úgy mérve sem gyorsabb, akkor az OS, driverek terén van valami gond. Esetleg be lehet bootolni egy live Linuxról is, azon megmérni, hogy a hardveres hibát ki lehessen zárni.

az említett helyen meg azt mondanak, amit akarnak... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43391) BB9360 válasza King Unique (#43390) üzenetére


BB9360
aktív tag

Kösz, bár az általad leírtak még nem teljesen érthetők, megnézem a linkelt részeket és megpróbálkozom. Majd jelentkezem, remélem, nem kérdéssel, hanem eredménnyel :-)!

(#43392) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Hali!

Érdekes problémám adódott. A mediaplayerben használt winyót /ami a playerrel lett formázva / visszaraktam a pc be.Leformáztam de semmi . Azt irja a win7 a lemez irásvédett. Nézegettem a neten ahol azt irták állitani kell a biztonsági fülön , de nekem olyan nincs!!! Azon a winyon nincs ilyen opció!
Mit javasoltok???

üdv

(#43393) pjen válasza nagyfejü (#43392) üzenetére


pjen
félisten

Formázd le egy live linuxal,az adatokat bukod,de látni fogja a win.Bocs látom adatok már nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#43394) BB9360 válasza King Unique (#43390) üzenetére


BB9360
aktív tag

Elvileg készült pár mérés.
Bemásolhatom ide, hogy véleményt mondj(atok)?

(#43395) King Unique válasza BB9360 (#43394) üzenetére


King Unique
titán

Akár. :) Bár az látszik a számokon nyilván, hogy megrekedt-e USB 2.0 szinten, vagy hozza az USB 3.0-tól elvárhatót. Illetve ott a korábban linkelt teszt viszonyítási alapként.

(#43396) BB9360 válasza King Unique (#43395) üzenetére


BB9360
aktív tag

Ez igaz, de hátha láttok vmi mást is.
Tudom, hogy a külső hdd-nek van külön topikja, de engedelmetekkel - mivel pont külső hdd-vel kapcsolatban merült fel a belső hdd-s kérdésem - az összehasonlítás érdekében a kérdéses külső hdd értékeit is betenném.
Előre is köszönöm!

Notebook hdd értékei:

Külső (elvileg usb3.0-ás) hdd értékei:

1. Ezek alapján szerintetek szükséges/ajánlott a notebook hdd-jének cseréje?
2. Normális egy egyhónapos Samsung M3-tól ez a sebesség? Gari?

Sok lett, elnézést!

[ Szerkesztve ]

(#43397) King Unique válasza BB9360 (#43396) üzenetére


King Unique
titán

1. Az látszik, hogy gond van a HDD-vel, de egy HDS screenshot a főablakról és SMART tábláról (decimális adatmezővel) átláthatóbb lenne.

2. A mérések alapján egyértelműen látszik, hogy az USB 3.0 port csak USB 2.0 módban működik...mint mondtam, nálam ezt eljátssza néha a Windows, de azt egy restart megoldja. Ha nálad nem, akkor ott komolyabb gondok vannak. Hogy most driveres probléma, vagy OS-re férne rá egy reinstall, fene tudja...? Mivel WIn7, gondolom az USB 3.0 driver fent van és naprakész? Esetleg be kéne boootolni live módban egy Linuxot és lemérni azon is. Amúgy a 2 TB-os M3 belsejében ST2000LM003 merevlemez van, ami még gyorsabb, mint az a fentebb linkelt tesztben lévő 1 TB-os. Tehát ennél a 40 MB/s értéknél ez jóval többet tud USB 3.0-án.

[ Szerkesztve ]

(#43398) King Unique válasza King Unique (#43397) üzenetére


King Unique
titán

Illetve még az jutott eszembe, hogy a BIOS beállításokat is érdemes átnézni, ott engedélyezve vannak-e az USB 3.0-hoz kapcsolódó dolgok. Ha egy egyáltalán van benne ilyen? Mert, ha fent van a WIn7-nél a megfelelő USB 3.0 driver, akkor ezért a mért értékeknél többet kéne tudnia.

(#43399) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Idekerült egy Sony Vaio netbook, amin a Win10 nem tud elindulni és folyamat kékhalálozik page fault in nonpaged area (ntfs.sys) hibaüzenettel.

Memtest86+ -t lefuttattam a gépen, ami nem talált hibát, így kivettem a winyót: HGST 5K1000-1000 és egy dokkolóval a saját gépemre csatlakoztattam, de pár másodperc múlva a gépem is ugyanúgy kékhalálozott és a hibaüzenet is pont ugyanaz volt, mint a netbook esetében. Ezt követően újrainduláskor automatikus kékhalál és nem indul az előbbi hibaüzenet kíséretében.

Winyót kivettem, így normálisan indul a gép, tehát a winyóval nem kóser valami.

Valaki találkozott már ilyen hibával, lehet-e javítani vagy mehet vissza garba a winyó?

ui. Win10 booteszközről (pendrive) szintén nem tud elindulni a gép az említett jelenség lép fel közben.

Még egy win7-es indítást megnézek....hátha

read-only mode on the forum

(#43400) BB9360 válasza King Unique (#43398) üzenetére


BB9360
aktív tag

Remélem, ezekre a képekre gondoltál:

Én nem értek hozzá, de az öcsém elvacakolt vele, vmit nézett a Biosban is. A driverek elvileg rendben vannak, mondjuk az érdekes, hogy amit később az Asus is elküldött drivert mi is felraktuk, nem lett tőle gyorsabb, de amikor újra megpróbáltam feltenni ugyanazt, akkor nem is sikerült.

Az zavar nagyon, hogy a hivatalos szervízben elhajtottak, mondván a notebook hdd-je rossz. Ha ez így van, akkor azt el tudom fogadni, de akkor miért kezdte úgy, hogy ez megy 3.0-val, hiszen a nála lévő pendrive-val ment. Ha rossz a hdd-m, akkor az csak az én Samsung M3-asommal rossz (ami egyébként egy Macbookkal jó...)?
Nem szeretnék hdd-t cserélni a notebookban, főleg, ha nem szükséges, de az nagyon nem oké a szervíz részéről, hogy mindig van mire fogni, ha vmi nem megy (hw, sw, másik hw, másik sw...), csak ténylegesen segíteni, megoldani nem akarják. Ezért - az egyébként igen lekezelően előadott hibafeltárásért - is elvileg ott kellett volna hagynom a gépet, ki tudja hány napig, utazni még egyszer 2x20 km-t, hogy közölje, hogy a hdd rossz, az usb jó, mert a pendrivejuk gyorsan fut...

Sajnos most igencsak rám jár a rúd a hdd.kkel, majd írok a külső hdd-s topikba...

Neked nagyon köszönöm az eddigieket is!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.