Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43451) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Adott egy laptop. Teljesen véletlen időközönként csinál egy olyat, hogy a rendszer lefagy (egérkurzor mozog) és a vinyó led fixen világít. Fél-1 perc és a led abbahagyja a világítást és megy tovább a rendszer, ahogy kell neki. Ez előfordul simán windows alatt, vagy akár windows induláskor/leállításkor (leállításnál pl. a leállítás feliratnál forog a jelecske, led világít fixen, várni kell 1-2 percet, led kialszik utána már egyből megáll szépen). Van amikor elsőre leáll fél pillanat alatt, olyankor a vinyó led csak pislákol. Olyan mintha a merevlemez megfagyna egy időre és utána egy kis idő múlva menne tovább. Friss telepítésről beszélünk, tehát ilyen gond kilőve. Sentinelben ellenőrizve, 100/100, felület teszt is lemegy rajta elsőre. Nem tudom konkrétan, hogy hdd gond lesz-e a gépben, de elsőre másra nem tudok tippelni, ezért jöttem ide.

(#43452) Egzee válasza beldeczki (#43451) üzenetére


Egzee
őstag

lehet sata vezérlő is... nincs mit mondani, másik winyóval is ki kell próbálni!

Burki: Sata3-as mind2 kábel? Ha a HDD helyén működik akkor miért nem kötöd be a HDD-t az új kábelre? :P

[ Szerkesztve ]

(#43453) AtHoS válasza beldeczki (#43451) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Még jó, hogy a fele infó kimarad a problémaleírásból, így csak tippelgetni lehet. Szóval esetleg...

How to fix 100% disk usage in Windows 10

read-only mode on the forum

(#43454) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Mióta w10-et használok, megfigyeltem, hogy a gyári laptop HDD-n lévő fájlokat, mappákat ha el akarom érni akkor van, hogy csak tekereg az intéző és nem jeleníti meg pl a képek thumbnails-jeit vagy ha létrehozok egy mappát akkor csak f5 megnyomása után jelenik meg (vagy várok kb 1 percet). Bár tovább gondolva, ezt a rendszermeghajtónak használt ssd-n is van hogy eljátsza.

Visszatérve a HDD-re, próbaképp csinálni akartam rajta egy defregmentation-t, hátha vmelyest javít a dolgokon, de ~10óra után ennyit haladt, nem hiszem h ez normális lenne (10óra alatt 2%):

Láttok rajta valami szembetűnőt?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#43455) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok

Találkozott már valaki olyannal, hogy 100/100 a hdd (ami amúgy egy Samsung HD204UI) nincs hiba, mégis kattan folyamatosan egyet. Ahogy megfigyeltem hard disk sentinel-el általában akkor csinálja ezt, ha idle van a gép, és olvas valamit arról a vinyóról. Ha folyamatos terhelés van, vagy másolok vagy bármi aktívan használja a hdd-t akkor semmi gond nincs nem hallok semmit.
Kipróbáltam másik kábellal, másik porton, másik gépbe akkor sem változott meg, így egyértelműen a hdd hibája lesz pedig, mert másik hdd nem csinálja ezt.
A kattogást leszámítva nincs hiba, nem fagy a gép, sebesség is okés.
Van valakinek ötlete mi lehet a gond, vagy mit próbálhatnék meg még?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43456) Doky586 válasza TheProb (#43454) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Láttok rajta valami szembetűnőt?"
Igen. Azt hogy nagyon televan.. Így nagyon nehéz defregmentálni..

(#43457) fer válasza liksoft (#43426) üzenetére


fer
őstag

A Seagate ilyen érzékeny lenne? Most nem rég gariztattam egy terrás wd-t, aminek olyan problémája volt ami miatt nem cserélték volna ki (írtam is itt róla) ezért mindent megpróbáltam, hogy az mekkora ütéseknek ellenállt másolás közben el se tudnád képzelni és semmi baja nem lett! Végül durvább módszerekkel sikerült a garanciát érvényesíteni sikeresen, és helyette Seagate-t kértem, mert ez gyorsabb csendesebb remélem jobb is!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#43458) bolic válasza beldeczki (#43451) üzenetére


bolic
őstag

Valószínűleg éppen cacheli, vagyis gyorsítótárazás folyik éppen. Lehet hogy a virtuális memória okozhat ilyen, mindig a szerver gépemben csinálhat kb. 1 percet, mindig kivártam hogy lefolyik a HDD művelet, ez nem HDD hiba, inkább windows jellegzetes tulajdonság.

Másik izmosabb gépemben nem produkált ilyet, mert ki van kapcsolva minden indexelő szolgáltatás stb. a windows-on. Érdekes. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43459) fer válasza dokee78 (#43443) üzenetére


fer
őstag

Ha a rendszer is azon van akkor megjön a hangja, nekem is volt ilyen pontosabban van is 3db, de már csak pihennek a polcon, adattárlónak használom őket, a negyediket amikor gariztattam inkább seagatet kértem helyette! Mint korábban írtam gyorsabb, csendesebb, még rendszer alatt is kipróbáltam!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#43460) beldeczki válasza Egzee (#43452) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Kis híján az lesz.

(#43453) AtHoS: miről meséljek még? Amúgy win7, tehát kilőve.

(#43458) bolic: még egy ezeréves p4 se csinált sose ilyet, akkor ne hogy egy újabb masina meg csináljon. Szvsz kipróbálom egy másik vinyóval és kiderül.

(#43461) AtHoS válasza beldeczki (#43460) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Amúgy win7..."

pl. erről ;]

read-only mode on the forum

(#43462) liksoft válasza fer (#43457) üzenetére


liksoft
nagyúr

Volt aki táskában autó ülésen tartotta a laptopot. Tapadtan hozta be. Kiderült, kockakövön is ment. Vagyis lehet olyan frekvencia, rezonancia ami le tudja ugrasztani a fejet. Egy hidat is megterveznek szél ellen, mégis volt olyan amikor a híd félelmetes kilengések, csavarodások utan szakadt le. Ott is a rezonanciával arányosan jöttek a széllökések.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43463) TheProb válasza liksoft (#43462) üzenetére


TheProb
veterán

Csak nem erre gondolsz? ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#43464) RoBos


RoBos
senior tag

Sziasztok,

egy olyan gondom lenne, h egyik napról a másikra nem látja a gép (bios) az 1 TB-os sata-s winyómat!
Volt kábel csere, mozgatás, stb. amit ilyenkor szokásos csinálni, de még mindig nem látja a bios sem a winyót!
Ez a gép egyébként egy AMD X4 620-as cpu, egy Asrock M3A785GMH/128M lappal és egy Cooler Master rs-400-psap-i3-as táppal.
Lehet az, h a táp már nem tud annyi feszt leadni, h megpörgesse a winyót és a táp a ludas? Vagy hol lehetne esetleg még keresni a problémát? Előre is köszi a segítséget!

(#43465) pjen válasza RoBos (#43464) üzenetére


pjen
félisten

Egy másik gépben kéne kipróbálni,húzd le az ODD t ha van rajta esetleg másik vinyót is.Mindent amit lehet,ha akkor sem lehet elhunyt a HDD.

(#43466) vackor81 válasza Shkiz0 (#43455) üzenetére


vackor81
csendes tag

Dettó ugyanez a problémám. Gyanakodtam már tápra, asus ai suite progi hibás fesz.szabályzására, de minden teszt és próba negatív eredményt ad ilyen szempontból. Valakinek egyéb ötlete?

Csak azért mert tudod, hogy paranoiás vagy, még ne hidd, hogy nem fognak elkapni...

(#43467) Shkiz0 válasza vackor81 (#43466) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az a baj nem tudom, miota csinalja nekem most tunt fel.
Nekem egy corsair ax520 van es eddig se volt hiba es most sincs semmi anomalia ami miatt ra kellene gyanakodjak.
Minden esetre a masik hdd es az ssd rendben van.
Szerintem siman csak meg fog dogleni azert mar csak 6 eves.
Viszont mondom erdekes minden teszt okes, nem hoz hibat.
Jo lenne valami info, hogy vajon lehet e csinalni ezzel valamit vagy bele kell torodni hogy ez ilyen, es megy ameddig megy.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43468) AtHoS válasza Shkiz0 (#43467) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Meg lehetne próbálni átállítani a HDD APM üzemmódját pl. [link]

Olyan infót is olvastam - igaz éppen intel-ről -, hogy 12.9 és előtti IRST esetén ki van kapcsolva az APM, míg a 13.x-től kezdődően be van kapcsolva és kezdődtek a hallható kattogások. Szóval lemezvezérlő progi is okozhatja, de elméletben a linken lévő progival átállítható az APM funkció működése.

read-only mode on the forum

(#43469) Shkiz0 válasza AtHoS (#43468) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Uhh koszonom ralesek mindjart.
epp most csereltem gepet es azota figyeltem fel ra. Elkepzelhet hogy ez lesz a ludas akkor. (Nem bannam ha nem kene uj hdd-t vennem)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43470) spe88


spe88
senior tag

Hello,

3 db (2 db 4TB-WD40EZRX Green és 1 db 4TB-WD40EFRX Red) teljesen új HDD-t a Win beépített lemezkezelőjében leformáztam, normál formázással, egyszerre, semmi hibát nem dobott!

1. A PC-ről lehúztam a Greeneket
2. Rákötötöttem 4 db DVD olvasót (eszközök: 4db SATA DVD-ROM, 1 db 4TB Red és 1db SATA Samu 320-as rendszer HDD)
3. A Redre rámásoltam 20GB-nyi adatot
4. Gép kikapcs, egyik olvasót lehúztam, rákötöttem az egyik Greent
hibajelenségek:
a. BIOS nem ismeri fel a Greent, kikapcs
b. még 1 olvasót lehúztam hátha meghülyült a sok HDD-olvasótól bár nem kéne
b1 Greent felismeri a BIOS, Win elindul, de azt írja, hogy valamelyik fájllal hiba van a Reden, de kijavította, viszont a Green eltűnik sajátgépből, reboot
b2 BIOS megint nem ismeri fel a Greent, reboot
b3 BIOS felismeri viszont a Win boot megakad nem tölt be, kikapcs
5. Greent lehúz, elindít
a. Redet látja a BIOS, viszont win boot megint megakad, pedig eddig ment, reboot
b. dettó
6. Red is lehúz
a. Win elindul minden OK

BIOS beállítások: Native IDE (AHCI-val nem bootol be, RAID-et meg nem használom)
elsődleges Boot HDD-nek a rendszer HDD van megadva, szóval nincs para elvileg

Gép paraméterek:

[link]

Rég tapasztaltam ilyen furcsa minden összefüggést nélkülöző hibajelenséget!

Valakinek tipp? Köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#43471) fer válasza spe88 (#43470) üzenetére


fer
őstag

Jó lett volna AHCI-vel telepíteni a rendszert így nem kellene mindig kikapcsolni a gépet ha csatlakoztatni vagy eltávolítani akarsz egy hdd-t, de van rá mód, hogy átállítsd keress rá!
Ha újak a winyók akkor a HDS-el le kellene őket tesztelni, hogy nincs-e hibás szektor rajtuk illetve hozzák-e a kívánt sebességet! Partíciókkal mi a helyzet? Ekkora winyokat célszerű GPT-re formázni már amennyiben 2.2Tb-nál nagyobb partíciót akarsz rajta létrehozni ellenőrizd le, hogy valóban GPT-re vannak-e formázva!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#43472) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#43469) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Istencsászárok vagytok!
Köszönöm szépen, ez volt a hiba, megoldódott :) :R

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43473) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#43472) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

De amúgy ezt miért nem javítja az Intel? :W

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43474) spe88 válasza fer (#43471) üzenetére


spe88
senior tag

GPT-re formáztam mindegyiket, mindegyik csak egy partíció, most nemrég újraindítottam a rendszert és a Reden lefuttatott egy chkdsk-et a rendszer, valamit javított is! Azóta megy normálisan viszont a Greeneket még mindig nem ismeri fel... pedig reggel még leformáztam és láttam is mind a kettőt! Nem tudom mi lehet velük!
Valami BIOS beállítás? Esetleg nem mindegy melyikre SATA portba dugom őket? (bár nem hinném, hogy ez gond lehet...)

A win beépített formázója nem írná ki ha lenne valami hiba a winchesterekkel? Csak a HDS és társai dobják ki ha van valami baj?

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#43475) liksoft válasza TheProb (#43463) üzenetére


liksoft
nagyúr

Van egy másik is, ahol autó is van a hídon. Nem tudott lejönni. Ott sajnos volt aki nem éle túl. De igen, ez az a jelenség. Hátborzongató...................................

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43476) AtHoS válasza Shkiz0 (#43473) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ne bosszankodj, ez a javított kialakítás ;]

hdparm-ban állítottad a HDD APM-et vagy korábbi Intel cuccot raktál fel. Én mondjuk nem telepítettem IRST-t szóval alap MS működik ilyenkor

read-only mode on the forum

(#43477) Shkiz0 válasza AtHoS (#43476) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

hdparm

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43478) josipov


josipov
csendes tag

Sziasztok!
Van egy vadonatúj 1,5 Tb Seagate/Samsung ST1500LM006 vinyóm, öreg laptopba ssd mellett adattárnak, még nincs egy hetes.

Probléma #1: ölég meleg. Annak ellenére hogy papíron jóval kisebb a teljesítményfelvétele mint a régi toshiba vinyómnak, 40° alapjáraton(régi 32-34), ha kicsit használom 46-48-ig felmegy(régi 40-42), ha nagyon, akkor 50 fölé (a régi ilyet nem tudott).
Mindezt úgy hogy már teleraktam a hdd-bay takarólemezét szellőzőfurattal, mert első pár óraban üresen is lazán 50°fölé ment.

Probléma #2, az érdekesebb: 4 nap használat után a Write Error Rate (smart #200) megtette az első lépést.
Most 5 perce pedig sípolt egyet (igen, a vinyó! majdnem leestem a székről. nem PC beep volt, az nem a hdd-bay felőli oldalon szól... ), gyorsan csekkoltam, és a Load/Unload Retry Count (smart #223) akkor 0-ról egyre lépett.

Kondíció/teljesítmény még 100/100.
Érdeklődnék, ilyenkor van-e teendő, és ha van, mi az? Sűrű adatmentés, végtelen felületteszt futtatás hogy jöjjön ki aminek jönnie kell majd irány a gari?

Köszönöm ha ezt elolvastad, ha válaszolsz azt pedig előre is külön! :R

[ Szerkesztve ]

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#43479) King Unique válasza josipov (#43478) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Szerintem kifogtál egy gyengébben sikerült, vagy selejtes darabot. Manapság ennek lehetősége sajnos nem zárható ki egyik gyártó termékénél sem igazán. Nekem ST2000LM003 van, ami ugyanilyen felépítésű, 3 db tányér + 6 db olvasófej. Enyém külső USB-s házban van, ahol abszolút nem melegszik, de rövid időre volt laptopban is, ahol szintén nem tapasztaltam ilyet. Hacsak a szobában nincs nagyon meleg, akkor rövid idő alatt ilyen mértékű melegedés ezeknél kissé irreális. Illetve nálam HDS-ben a S.M.A.R.T. 200-as attribútuma is 0-án áll.
Persze neki lehet állni tesztelgetni, de már ez a túlzott melegedés sem éppen normális, főleg ha más HDD ugyanott nem fűtött ennyire. Én lehet inkább visszavinném és cseréltetném.

[ Szerkesztve ]

(#43480) Krisz1441


Krisz1441
tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a HDD-m miért nem kapcsol ki bizonyos idő után? Az energiasémában be van állítva, de nem kapcsol le (Win10). Win8.1nél nem volt ilyen probléma! Nem rendszerlemez! Annyi történt, hogy SATA2-n van, nem pedig SATA0-n mint amikor Win8.1et használtam.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#43481) SP4C3 válasza Krisz1441 (#43480) üzenetére


SP4C3
veterán

Állítsd egy percre. Ha nincs 1 perc után adatforgalom, akkor lekapcsolja, ha viszont folyton "hozzányúl" valami, akkor nem fogja lekapcsolni. :F

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43482) Buko01


Buko01
tag

Sziasztok!

Valaki járt már így, esetleg valami tipp, hogy mi lehet ez?

Laptop hdd-t kiszereltem, install után (win10) , beszereltem egy asztaliba, és a D meghajtóra másoltam kb 300gb adatot.

Kiszereltem , majd visszaszereltem a laptopba, bekapcsoltam ,és azt írja, hogy a D meghajtó üres.

Megint kiszereltem, az asztalin látszik minden adat, lejátszható, nézegethető, mozgatható, tehát működik.

Valakinek valami ötlete, hogy mi lehet ez?

Köszi, Üdv. :R

(#43483) Glaz-dozfhut válasza Buko01 (#43482) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Jogosultsági gondok lehetnek. A mappa tulajdonságok, biztonság fülnél add hozzá a "Mindenki"-t és teljes hozzáférést. Talán ez lesz a nyitja. Találkoztam ilyesmivel.

- Glaz-doz-fhut -

(#43484) Buko01 válasza Glaz-dozfhut (#43483) üzenetére


Buko01
tag

Egy szó mint száz:

ÁMEN

:R

Köszönöm!

(#43485) Krisz1441 válasza SP4C3 (#43481) üzenetére


Krisz1441
tag

Hát ez ugyan le nem áll így se. Köszi azért! :)
Majd csak rájövök, hogy mi az oka.

(#43486) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#43477) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy még a hdparm mellett is volt kattogás, de minimális.
Kipróbáltam azt amit a neten javasoltak sok helyen.
Ez pedig nem más mint.
1: Leszedni a 12.9-el bezárólag bármelyik IRST drivert (persze azért támogassa a chipsetünket)
2: Telepít, gép kikapcs, áramból kihúz
3: a problémás kattogós hdd-t át kell dugni egy olyan sata portra, ahol még az oprendszer telepítése óta nem volt.
4: ha ez megvan gép bekapcs, és elmúlik a kattogás 100%-ra.

Mióta ezt megtaláltam nem kellenek programok, se semmi, nincs egyetlen egy kattanás sem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43487) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Milyen programmal készíthetek szoft hibrid HDD-t? Seagate XT hybrid HDD-t akarok szoft megoldással HDD + SSD-ből.

A feladat lenne valamilyen programmal automatikus cache területnek használni a fő HDD melletti SSD-t. A progi működjön transzparensen egyszeri beállítás + elfelejthetem alapon.

Pont ahogy a hibrid hdd-ben is van.

(#43488) Alc


Alc
tag

Sziasztok!

Laptopban a dvd meghajtó helyére került be a hdd egy beépítő keretbe (konkrétan ebbe: [link] )
SSD került a hdd helyére. A probléma, hogy a hdd úgy működik mintha pl. dvd meghajtó lenne. Mikor megnyitom azt a meghajtót, akkor kicsit begondolkodik, mint mikor a cd lemezt felpörgeti a gép. Utána már jól működik, viszont ha egy darabig nem olvasok/írok rá akkor olyan mintha leállítaná a rendszer.
Energiagazdálkodásnál mindenhol kikapcsoltam az alvást és a hasonló dolgokat. A beépítőkeretben lévő kis kapcsolót is próbáltam mindhárom állásban, semmi változás.
Hard disk sentinel azt írja Energiatakarékossági üzemmód: Alvó (időpont, most kb. 10 percel ezelőtti)
Mit kellene beállítani, hogy jól működjön?
Acer Aspire 5742G, Win10 64bit

(#43489) juve600


juve600
nagyúr

üdv

vadi új gép,friss win 10

egy ssd-n van a win,tökéltesen működik
van egy hdd amire a játékok mennének
hdd ráköt a gépre és az EL SE INDUL
bios-t végig bogarésztam,nem látok semmi hibát
ha lehúzom a hdd utánna pár percel újra el tudom inditani az ssd-vel a gépet
mi lehet a gond ??

(#43490) liksoft válasza juve600 (#43489) üzenetére


liksoft
nagyúr

Üdv!

Nem lehet, hogy meghalt?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43491) juve600 válasza liksoft (#43490) üzenetére


juve600
nagyúr

nem

másik gépben megy a hdd

-ssd-vel megy az új gép
-ssd+hdd-vel el se indul,se kép-se hang
-hdd-vel se indul el,se kép-se hang

(#43492) liksoft válasza juve600 (#43491) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor írd le pontosan a HDD és a környezet adatait (típusokat), és lesz aki segít. Összeférhetetlenség lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43493) pjen válasza juve600 (#43489) üzenetére


pjen
félisten

Én megpróbálnám kivenni az elemet,hátha félre billent valami a biosban.

(#43494) juve600 válasza pjen (#43493) üzenetére


juve600
nagyúr

bios :
ACHI-ról IDE.-re lett állitva és igy működik

(#43495) liksoft válasza juve600 (#43494) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mi a HDD típusa?

Ez a mód az SSD-nek nem lesz szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43496) juve600 válasza liksoft (#43495) üzenetére


juve600
nagyúr

WD10EZRX

miért nem lesz jó ?

(#43497) liksoft válasza juve600 (#43496) üzenetére


liksoft
nagyúr

Annak kéne tudnia az üzemmódot.

Mert tudtommal a TRIM és egyéb SSD specifikus beállítások csak AHCI alatt mennek. Persze tévedhetek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43498) pjen válasza juve600 (#43494) üzenetére


pjen
félisten

Nézd meg egy HD sentinellel,hogy megy e a trimm,ha igen akkor siker. :) :C

(#43499) Doky586 válasza juve600 (#43496) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

5. pont szerint válthatsz IDE-ről AHCI-re.. [link]

SSDOK-val nézd meg (mutasd) hogy van e tim és egyebek.

SSD-ről inkább az SSD topikban érdemes kérdezni :K

[ Szerkesztve ]

(#43500) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

Egy ideje ki volt véve a 750-es Samu vinyóm a gépből adattárolás céljából, mert ssd-im vannak.
Néha dugtam csak gépre, ha kellett valami.
Mai nap kellett volna adat róla, erre gép bekapcsolása után hallom hogy szépen felpörög, és mikor a max fordulatot elérné kattan egy nagyot, majd zörög mint állat, de a bios sem látja, lefagy a gépem tőle.
Előtte 100/100-as volt a vinyó. :(((

Mi lehet a probléma, életre kelhető valahogyan?
Várom a javaslatokat.

>>Youtube/Sziszifeca<<

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.