Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42201) mickemoto válasza Doky586 (#42195) üzenetére


mickemoto
őstag

Az usb keret biztos hogy jó, mert van még másik kettő 3.5"-os hdd-m amik rendben mennek vele.HD-Sentinel nem látja sajnos a külső keretben lévő lemezeket. Megpróbálom a live Linuxot.

(#42202) krealon válasza dethroner (#42191) üzenetére


krealon
veterán

"Van egy régi Maxtor Onetouch iii külső vinyóm.
[...]
nem pörgött fel benne a motor, csak halkan ketyeg mint valami vekker. Ötlet? Halott és kuka?
"

Tap csere, de ha porolhatatlan adatok vannak rajta, akkor adatmento ceg.

(#42203) andris811


andris811
tag

Sziasztok!
Van egy külső WD hdd-m, és egy elég érdekes jelenséget tapasztaltam. 1TB-os, két partícióra van osztva, egyik 499 GB, másik 430 GB. A 430-as tulajdonságaiban azt írja, hogy 260 Gb foglalt, 170 Gb szabad. Ehhez képest, ha megnézem a rajta lévő fájlokat, mappákat az összes adat mindössze 168 GB (tahát a foglalt). WinDirStat is ezt mutatja, viszont akkor kérdem én hol a maradék 262 Gb szabad területem? :F

(#42204) krealon válasza andris811 (#42203) üzenetére


krealon
veterán

Windows 7-en rendszergazdakent futott a windirstat? ;)

(#42205) andris811 válasza krealon (#42204) üzenetére


andris811
tag

win10, rendszergazda. Unknown-ként szerepel 94,4 Gb ami nem tudom mi lehet.

(#42206) krealon válasza andris811 (#42205) üzenetére


krealon
veterán

win10-et passzolom. :(
Az unknown-ra a tippem, hogy nincs hozzaferesi jog.

(#42207) Kernel válasza andris811 (#42205) üzenetére


Kernel
nagyúr

Unknown mappa vagy mi az?

Egyébként a szokásos dolgok: rejtett fájlok, SVI-mappa ellenőrzése.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42208) randras


randras
veterán

Sziasztok,

valaki vetne erre egy pillantást? Ez egy chkdsk log, megnyugodhatok, hogy nem veszett el semmi, ugye?

(#42209) dethroner válasza krealon (#42202) üzenetére


dethroner
veterán

Nincs rajta semmi fontos, csak nem dobnám ki ha nem muszáj. Ez a tápcsere dolog mennyibe fáj és mennyire nehéz megcsinálni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42210) krealon válasza dethroner (#42209) üzenetére


krealon
veterán

"Ez a tápcsere dolog mennyibe fáj és mennyire nehéz megcsinálni?"

Mivel a Maxtor OnTouch 3-nak 12V 3A-es dugasztapja van, igy a csere "egyszeru es olcso".
Arra kell csak ugyelni, hogy az uj tapnak ugyanolyan meretu es polaritasu csatlakozoja legyen, mint a gyarinak.
A netes kepeket elnezve, az eszkoz belsejeben is van nehany elektrolit kondenzator (amik a tapegysegben levohoz hasonloan) eloregedettek, cserere szoruloak lehetnek.

(#42211) szabz


szabz
tag

üdv!

apám véletlen kinyirt 2db 2tb hdd émet, forditva rakta be a dune médialejátszójába....

vmi fizikai baja lehet mert 1 "vas" végig karistolta az alját

lehet ezt javítani, és ha igen akkor mennyiért?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#42212) devil-k


devil-k
nagyúr

Egy WD szakember állásfoglalását várnám ez ügyben!

Köszönöm! :R

- mozi bolondéria -

(#42213) Doky586 válasza szabz (#42211) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valaki jó erőben van az bármilyen cstlakozót bármilyen másikkal bármilyen állásban össze tud csatlakoztatni, legfeljebb recseg egy kicsit...

Nézd meg mi tört össze benne.

(#42214) kisgrozer


kisgrozer
újonc

Üdv. A napokban vettem egy WD WD10EZEX 1TB merevlemezt. beüzemeltem ahogy kell, viszont azóta a rendszerindítás több mint 2 percet vesz igénybe. Mi lehet a gond? válaszaitokat előre is köszönöm

(#42215) dethroner válasza krealon (#42210) üzenetére


dethroner
veterán

Jól értem, azt mondod hogy az "adaptert" cseréljem, ami a konnektor váltóáramából egyenáramot csinál? :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42216) Kernel válasza dethroner (#42215) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak az a gond, a házban belül is van még egy step-down konverter, ami a 12V-ból 5V-ot állít elő. Hiába cseréled a 12V tápot, ha a belső elektronikával is van probléma, ha HDD hibás, akkor meg eleve nem érdemes.

Nem tudom, neked milyen van, de ahogy a videón szétkapja a női hang:

Maxtor One Touch 4 disassembly

Nagyjából így kapnám szét én is (csak én nem pont késsel) a benne lévő SATA HDD-t pedig asztali gépben tesztelném.

Van eszközöm, amivel távszabályzókat stb. sérülésmentesen szét lehet szedni, talán jó lenne a fenti tokhoz is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42217) dethroner válasza Kernel (#42216) üzenetére


dethroner
veterán

Ilyen

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42218) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

üdv, ssd hibás topikot nem találtam ezért itt kérdezném meg.
120 gb-os hyperx fury ssd-m van. win 8.1 x64 volt rajta, minden hibátlan volt. Van egy windows 10-em pen driveon. Ki akartam kapcsolni a gépet h újraindtihassam, de frissiteni akart ezért kikapcsoltam, hogy minél gyorsabban kipróbálhassam az új wint. Biosban átállitottam, hogy a pen driveról bootoljon, de pár mp után kiirta h a számitógép problémát észlelt, ezért újraindul.összegyűjtünk néhány hibainformációt...
aztán újraindul majd ugyanez... cache manager a hibaüzenet. Ha van a gépben egy másik vinyo amin van win, és arról bootolok, akkor elindul de nem látja ezt a ssd-t.. Van valami mód h formázzam, vagy gari? :(
köszi

(#42219) Kernel válasza dethroner (#42217) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azt is szét lehet szedni, de PATA HDD van benne a cikk szerint.

Asztali gépben lehet rá tápot kötni, ha úgy sem pörög fel, akkor nem nagyon tudsz mit tenni.

Ha felpörög, kötnék rá egy PATA --> USB vagy PATA --> SATA átalakítót, itt persze csak a magam nevében tudok beszélni, mivel vannak ilyen eszközeim. De olcsón rendelhető eBay-ről.

(#42218) Ochocinco46

Windows nem látja ez így nem értelmezhető, mert az is lehet, csak nem kapott betűjelet.

Lemezkezelő, illetve BIOS látja, az a lényeg. Ha nem, akkor csere.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42220) Ochocinco46 válasza Kernel (#42219) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

win 8.1 van rajta elvileg, utolsó frissítést nem tudta megcsinálni mert közben kinyomtam ugye(ami tnap is simán lehetett volna egy áramszünettel)
bios látja, de ha arról akarok bootolni, akkor a korábbi hibát írja, ha másik vinyóról lépek be win-be, akkor meg a lemezkezelő nem látja.
Mint, írtam hibátlanul ment róla a win 8.1 64 bit. Egy frissítés közbeni kikapcs ekkora hibát okozhat? :( Olyan kb mintha hardveres hiba lenne.. Van valami módszer h teljesen leformázzam vissza a gyári állapotra "külsőleg rádugva valahova"?:)

(#42221) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

a problémámat leírtam már máshol is, de itt is szeretnék segítséget kérni.

adott egy TOSHIBA MQ01ABD100 HDD, ami az ITT leírtakat produkálja.

HDD Sentinel szerint a kondíció 100%, SMART infó szerint minden OK, nincsenek figyelmeztetések. hogyan teszteljek tovább?

köszi előre is!

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#42222) Kernel válasza Ochocinco46 (#42220) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mostanában Win10-zel kísérletezve én is jártam úgy, hogy már nem bírtam kivárni a körben szaladgáló pontokat (amiben egyébként is van valami irritáló, ha sokáig kell nézni) és resetet nyomtam.

Normális esetben ez legfeljebb a legutóbb letöltött fájlok elvesztésével jár, indul az ellenőrzés, takarít.

De mivel a kísérletekhez olyan HDD-t használtam, ami pár gyenge szektor miatt egyébként sem tökéletes, jött a szokásos WD-játék, hogy eltünteti magát a BIOS-ból is, alig tudtam ismét visszahozni, megint gyalu stb.

Tehát arra próbálok kilyukadni, egészséges hardvernek szerintem nem kellene ennyitől kifeküdni.

Ha viszont a BIOS látja, akkor egyéb rendszerekkel lehetne még próbálkozni, pendrive-ról induló Linux és hasonlók, partíciós táblát törölni, utána mehetne ismét a Windows alá.

Vagy adatot menteni róla, ha kell.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42223) Ochocinco46 válasza Kernel (#42222) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Amint hazaérek, a linuxot kipróbálom, bíztatóan hangzik. Semmilyen adat nem kell róla, ezért mondtam, hogy bármilyen, akár barbár formázási módszer megfelelne:) Csak addig jussak el valamilyen módon, hogy formázhassam.

(#42224) szabz válasza Doky586 (#42213) üzenetére


szabz
tag

nem lett összenyomva elméletileg, csak fejjel lefelé tolta be és ezért 1 fém leszorítóval végig simogatta párszor az epromos oldalát.....

2db 2tb os samsung hd204ui ról van szó..

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#42225) Kernel válasza szabz (#42224) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kisebb sérüléseket lehet javítani, durvább esetben panelcsere, de át kell cserélni az EEPROM-ot is. Ha az is sérült, letört a lába, akkor gond van.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42226) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

120-as helyett 240-es SSD-t raknák a gépembe, kérdés hogy milyen programmal tudom a rendszert klónozni?
Régebben norton ghost-ot használtam, valami hasonló lehetőleg freeware programot keresek.

Köszi a segítséget !
Üdv.

(#42227) szabz válasza Kernel (#42225) üzenetére


szabz
tag

Esetleg te szakerted a dolgot?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#42228) Kernel válasza szabz (#42227) üzenetére


Kernel
nagyúr

Már több évtizede szakértem (elektronikát legalábbis), de a fórumozás nekem csak hobbi, anonimitás megtartása mellett. Meg ez az ország nem csak Budapestből áll, soha nem lehet tudni, egy fórumozó honnan fórumozik.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42229) szabz válasza Kernel (#42228) üzenetére


szabz
tag

Idealis

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#42230) szabz válasza Kernel (#42228) üzenetére


szabz
tag

Merre elsz? En makon..

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#42231) dethroner válasza Kernel (#42219) üzenetére


dethroner
veterán

Köszönöm a tippet :R

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42232) Kispetya11


Kispetya11
újonc

Sziasztok!

Hasonló problémám merült fel nekem is, mint Bepken kollégának!

Adott egy HP laptop, és benne egy Toshiba 500GB-s merevlemez. Kb 2,5 éves lehet a vinyó.
Minden előző ok nélkül, egyik pillanatról a másikra lefagyott a gépem, kékhalál, újraindítás, boot device not found, majd automatikus chkdsk. Ezt kétszer egymás után eljátszotta.
Feltettem a HD Sentinelt, és azt mutatja, h a kondíciója 13%-os, 467 hibás szektorral!
(Ha ez még segíthet, a SMART infó a Reallocated Sectors Count-ot jelzi ki hibásnak benne)

Mitől dögölhet meg a hdd-m minden ok nélkül ilyen hirtelen?
Kérem segítsetek, mert k...rvára el vagyok keseredve...

(#42233) liksoft válasza Kispetya11 (#42232) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Megfőzte magát. Ments, mert ilyen kondíció mellett még csoda, hogy egyáltalán bejelentkezik! Csere.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42234) Kispetya11 válasza liksoft (#42233) üzenetére


Kispetya11
újonc

Pontosan ezt a választ szerettem volna elkerülni :) :)
De köszönöm a tanácsodat!

Mitől mehet így tönkre? Sem ütés, sérülés, semmi nem érte, 3 napja még hibátlanul működött, ennyire hirtelen megadja magát véglegesen?

(#42235) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok,

Vettem egy 2tb-os hdd-t ( Seagate ST32000542AS Barracuda LP) használtan.
CC34-es firmware van rajta, szerettem volna frissíteni cc35-re, letöltöttem az iso-t, ahci kikapcs bootoltam az iso-ról.
Elindult gond nélkül a frissítő szoft, de egy kis gondolkodás után ( InitDiskBIOS reported 0 sectors/track, assuming 63! ) kiírta:
Error reading partition table drive 00 sector 0BIOS reported 0 setors/track, assuming 63!

Feladtam egy kis próbálkozás után.
Gondoltam hogy akkor majd az exe-t letöltöm és próbálkozom azzal. Biztos ami biztos alapon rakni akartam rá rendszert, hogy csak ez a meghajtó legyen a lapon.
A win7 x64 nem ment fel, azt írta hogy nem tudja feltenni erre a meghajtóra.
Formáztam, partíciót töröltem, újra létrehoztam de nem indult a telepítés.
Mi lehet a gond?
Valami kókányolt hdd lehet?

Köszi a választ előre is.

(#42236) Lacpac válasza Lacpac (#42235) üzenetére


Lacpac
őstag

Win 7 telepítésnél ezt írja:
A telepítő nem tudott új rendszerpartíciót létrehozni vagy egy meglévőt keresni.
További infó a telepítési naplóban (ez hol van? :F )

(#42237) KEViN007


KEViN007
tag

Sziasztok! Problémám akadt 1TB-os HDD-vel, amit áthelyeztem külső USB 3.0 házba, és egyes TV-ken azt írja a meghajtóra, hogy probléma van az USB csatlakozással, ellenőrizzem azt. PC-n, laptopon és egy okos TV-n megy, másik három TV-n viszont nem. Az 1TB-ot kezelik a TV-k, mivel előszerelt HDD-vel megy. Raktam rá 5V 1000A-es DC adaptert, de úgy sem működik. FAT32 formázást is próbáltam, ketté particionálást is, úgy is néztem, hogy csak 50 gigát választottam le a HDD-ről. Merevlemez típusa Seagate ST1000LM024 HN-M101MBB. Kipróbált TV-k, amiken nem megy sehogy sem: LG LH3000, LG LD350, valamint Samsung LED-en sem. Van esetleg ötletetek mi lehet a gond?

(#42238) Lacpac válasza Lacpac (#42236) üzenetére


Lacpac
őstag

A win telepítés megoldódott, penlehúzós módszer javította.
:W :W :W
Ez milyen értelmetlen egy bug.

(#42239) Lacpac


Lacpac
őstag

Ok, megoldódott minden, itt hagytam a gépet, had gondolkodjon, egy 5 perc múlva ránéztem akkor már elindult rendesen.
Auto update nem ment, kényszeríteni kellett.

(#42240) Jarod1 válasza KEViN007 (#42237) üzenetére


Jarod1
addikt

nem mindegyik TV támogatja a winyó kezelést, a tvken a legfrisseb sw van?

(#42241) KEViN007 válasza Jarod1 (#42240) üzenetére


KEViN007
tag

Ezeken a TV-ken aktívan volt használva 320-as HDD és 1TB-os is, mint ahogy írtam fentebb gyárilag volt szerelt az 1TB-s, nem utólagosan USB házba tett merevlemez. A szoftver nem biztos, hogy legújabb, de 1TB-os ment már velük simán.

[ Szerkesztve ]

(#42242) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

van egy ÚJ (1-2 napos) toshiba hdtb310ek3aa külső hdd-m, leformáztam és 1 mb/s-el teszi rá a dolgokat, ez nagyon lassú, usb 2.0-val használom.
szerintetek mi lehet a baja?
szerk.: kb. 3 másodpercig rakja 60 mb-al, ami jó is lenne, de belassul :W

[ Szerkesztve ]

(#42243) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2TB-os WD lemezem (WD20EARS), rajta vannak mp3-ak, illetve pl a GTAV van rá telepítve, meg valamit onnan seed-elek.
Azt szokta csinálni, hogy amikor pl zenét hallgatok, akkor néha megáll a zene és kb 10 másodpercet várni kell. Ilyenkor azt látom az utorrentben, hogy visszaesik a seed sebessége. Aztán folytatódik a zene és a seed sebesség is visszaáll.
Valamint amikor a GTA-val játszom, néha előfordul, hogy ugyanígy 10 másodpercre megáll a kép (a hang loop-olni kezd, de nem magasan, hanem mintha pár másodperces hangminták ismétlődnének), aztán folytatódik tovább.
Szóval időnként mintha leállna az olvasás a lemezről, aztán folytatódik.
Megnéztem HDSentinel-lel és semmilyen hibát nem ír ki rá, 100%-os az állapota.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a lemezzel?

CWorm

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#42244) King Unique válasza KEViN007 (#42237) üzenetére


King Unique
titán

Azért itt jó lenne ám tudni a pontos paramétereket...

"Problémám akadt 1TB-os HDD-vel, amit áthelyeztem külső USB 3.0 házba"
Milyen külső ház pontosan, milyen vezérlőchip van benne, máshol, vagy a külső házban lett-e inicializálva, partícionálva a merevlemez?

"PC-n, laptopon és egy okos TV-n megy, másik három TV-n viszont nem"
Előbbi kettőn használva ezeknek a fő rendeltetése, az, hogy xy külső multimédia eszköz nem kezeli, az már utóbbiak sara. TV-ken lehet nem ártana egy firmware frissítés, mert pl. lehet épp olyan vezérlőchip van a külső rack-ben, amit a TV nem kezel. De akár elsődleges vs. logikai partíció, szektorméret is bekavarhat.
Másik TV-ken milyen USB-portok vannak, mert a sima 0,5 A-es nem mindig elég, hanem a HDD jelölésű 1 A+os az igazi tápellátás terén?

"Ezeken a TV-ken aktívan volt használva 320-as HDD és 1TB-os is, mint ahogy írtam fentebb gyárilag volt szerelt az 1TB-s"
Gyári külső vinyóknak jobb szokott lenni ilyen a kompatibilitása, mint pl. WD My Passport.

(#42245) King Unique válasza BUZZLGHTYR (#42242) üzenetére


King Unique
titán

Modellszám alapján ez egy 2,5" Toshiba Canvio Basics USB 3.0, 1 TB.
Egyrészt minek formáztad, mikor a gyári külsők eleve elő vannak formázva, ez aszem NTFS-re? Másrészt mivel formáztad, ott nem csesztél el vmit?
Ha felraksz egy HD Sentinelt, mit ír a merevlemez állapotára, ugyanabban a 2.0 portban más eszköz is ilyen lassú?
Milyen kábellel használod, a saját gyári röviddel, vagy vmi hosszabbítóval? Kap rendesen tápot USB-n, nem kattog?

[ Szerkesztve ]

(#42246) KEViN007 válasza King Unique (#42244) üzenetére


KEViN007
tag

Elsősorban én is táp problémára, illetve a ház vezérlőjének kompatibilitására gondoltam, de ház csere és külső 1000A táp sem segített. A partíció osztás, más fájlrendszer és stb. tesztelések sem segítettek. Hosszas próbálgatás és agyalások után rájöttem, hogy gpt rendszerben volt a merevlemez és ezt a régebbi tv-k nem kezelik, azonban mbr-re váltva táp nélkül is olvasható a lemez tartalma az említett tv-kről.

[ Szerkesztve ]

(#42247) King Unique válasza KEViN007 (#42246) üzenetére


King Unique
titán

No fene, jó napot. :D
Eleve sok TV csak MBR-t és 2 TB-os HDD-t tud kezelni és így valóban problémás a dolog. Azt nem is tudtam, hogy az újabbak már a GPT-vel is megbirkóznak.
Amúgy milyen cuccokról is van szó pontosan (csak úgy érdekel)?

(#42248) KEViN007 válasza King Unique (#42247) üzenetére


KEViN007
tag

Lényegében SSD csere miatt lett át téve egy laptopból a winyó LC Power LC-25U3-Becrux 2,5" merevlemez házba. A lemezt külső házban teljesen legyalultam újra allokáltam a meghajtót, aztán LG 32LD350 és LG 32LH3000 típusokra kötve, illetve Samsung UE32D5000 tévéken nem ment. Amin ment GPT-be is az egy LG LA660S készülék. Nem tudom elég részéletes voltam-e, ha nem kérdezz nyugodtan. :)

[ Szerkesztve ]

(#42249) King Unique válasza KEViN007 (#42246) üzenetére


King Unique
titán

"azonban mbr-re váltva táp nélkül is olvasható a lemez tartalma az említett tv-kről."
Itt eleve nem a táp, hanem az MBR vs. GPT volt a lényeg. Bár azt nem írtad, de vsz 2,5" külsőkről lehet szó, azoknak meg elég akár az USB-port árama is, ha HDD-s, akkor fixen.
+ba tápolni meg Y kábellel szokás, ha több port, de ha jól értem volt a házon DC power bemenet és arra dugtál külső tápot, vagy vmi USB hubra kötetted a külső vinyót.

Szerk:
Ja már értem, akkor OS vinyó volt és az UEFI miatt volt GPT-n. Teljesen legyalulni ezzel a módszerrel kellett volna [link] és átrakni MBR-be, mert 2 TB alatt külső adattárnak nem indokolt a GPT.
Amúgy nekem is Becrux van, jóféle. :) Bár táp ügyileg, ahhoz alapból Y kábelt adnak.
Kösz az infókat! :R

[ Szerkesztve ]

(#42250) KEViN007 válasza King Unique (#42249) üzenetére


KEViN007
tag

Így van a házon van 5V DC adapter csatlakozás, oda raktam a tápot. Mivel laptopból szedtem ki 2,5" HDD-ről van szó. A winyó Seagate Momentus Spinpoint 2.5" 1TB 5400rpm 8MB SATA2 ST1000LM024. Y kábeles bekötés egyedül a Samsungon van, másik 2 LG-n 1 USB port van, de azzal is megy. Ha más is hasonlóan jár, mint én akkor itt a megoldás. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.