Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42151) LanyUs válasza grimmer (#42113) üzenetére


LanyUs
senior tag

Látom 4 napja Neked is volt hasonló tapasztalatod a GPT lemezzel kapcsolatban. Ez már kezd érdekes lenni... Rendszerem win10 64 bit, nem tudom összefügg-e egyáltalán az op. rendszerrel a dolog :F

(#42152) pjen válasza LanyUs (#42150) üzenetére


pjen
félisten

Tápot nézted,nem lehet,hogy a kábel a hunyó,esetleg az aljzatot kéne kifújni sûrû levegôvel?

(#42153) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Nagyon sokat olvastam neten, de nem jutottam konkrétumra.
Ezért megkérdem itt:

Van bármi ahszna,értelme, előnye SATA winyót SATA módban (AHCI) használni IDE helyett?

MIndenhol azt olvasom sebességben semmi különbség.
A hot swap engem nem érint, nem választom le.

Azonban NCQ-ról olvastam, hogy amiatt lehet hosszabb a HDD élettartama. Ebben lehet valami?

Úgynézki win újratelepítés elött állok, tehát ha van értelme átállítanám telepítés előtt az eddig IDE módban lévő vezérlőt biosban.

(#42154) sanis77


sanis77
csendes tag

Sziasztok!

Talán jó helyre írok és tudtok segíteni.
Van a laptopomban egy SSHD, aminek a Flash tárolórészen nem működik a legutóbbi vírusírtás óta.
Ha jól tudom, akkor nem lehet sem resetelni, sem belenyúlni.

Nem tudom, hogy az Intel rapid tárolási tech. program ezért kell-e a gépre, azt is újraraktam, de semmi.

Esetleg valami ötlet?

(#42155) Kernel válasza sanis77 (#42154) üzenetére


Kernel
nagyúr

Milyen SSHD ez? Amikről én hallottam, az csak 1 db adattárolónak látszik. Ahhoz pedig nincs köze az Intel RST-nek.

Hogyan látod külön a flash részt?

Az IRST arról szól, hogy a számítógépben van külön SSD és HDD. Ezeket RAID-be kell konfigurálni, ezt követően az Intel szoftvere megoldja, hogy a gyakran használt fájlokat az SSD-ről tölti be. Rendszerindítás, programok indítása ezáltal gyorsul.

Ez manapság már úgy baromság, ahogy van, hiszen azért veszünk SSD-t, hogy arra telepítsük az egész Windowst. Korai időkben volt ilyen módi, ha jól tudom, amikor az SSD csak kisegítette a HDD-t, viszont akkor még a HDD-re telepítették a Windowst. Mivel az SSD túl kisméretű volt és relatív drága.

SSHD használatával más a helyzet, az simán csak egy adattárolónak látszik. Saját belső programja intézi a gyakran használt adatok flash-területre mozgatását. Nem kell hozzá az Intel program.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42156) Kernel válasza kory24 (#42153) üzenetére


Kernel
nagyúr

Cikket és a kapcsolódó topikot nézd át szerintem:

http://logout.hu/cikk/ncq_a_hetkoznapokban/teljes.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42157) sanis77 válasza Kernel (#42155) üzenetére


sanis77
csendes tag

Igen, egy darab adattárolót mutat.
Sajnos egész pontosan nem tudom, hogy milyen márkájú.
1 TB-os, és van mellé 8 GB tárhely, amitől ugye hybrid lesz.

Egyébként a gép Lenovo y510p, de én sajnos nem találom, hogy milyen márkájú a merevlemez.

Amíg jól működött, addig sokkal gyorsabban be- és kikapcsolt a gép, feladatkezelőben pedig az indítási időt sosem resetelte, tehát látszott, hogy megtartotta a fájlokat.
viszont most sajnos nem.

(#42158) Doky586 válasza sanis77 (#42157) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semmilyen hibajelenséget nem írtál. Mit érzel rajta hibának? Elvesznek az adatok vagy mi?

De előbb utóbb minden tönkremegy. Ha garis vidd szervizbe, vagy vegyél egy rendes SSD-t. Akár 1TB méretben is lehet ssdt kapni.

(#42159) sanis77 válasza Doky586 (#42158) üzenetére


sanis77
csendes tag

Nem használja a 8gb-os helyet, tehát elveszik a hybrid mivolta.

(#42160) Doky586 válasza sanis77 (#42159) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt írtad: "egy darab adattárolót mutat"
Úgyhogy miért hiszed hogy nem használja?
Vagy régebben két darab adattárolót mutat ??

[ Szerkesztve ]

(#42161) sanis77 válasza Doky586 (#42160) üzenetére


sanis77
csendes tag

Nem, egy volt mindig is.
Leírtam, hogy mért hiszem azt. Mindig újraindul a számláló az indítás óta eltelt időnél és jóval lassabban is kapcsol be a gép, mint régebben.
Gondolom régen azért mutatott ilyen 20-25 napot a számláló, mert azokat a fájlokat tette bele, amik a rendszerindításhoz kellenek.
De a BIOS-műveleti idő is hosszabb, régen 2.1 volt, most 5.2.
És nem tudom mért van ez.

(#42162) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Adott egy egy éves HP pavilion steelbok, aminek a vinyója (750-es Hitachi) szinte folyamatosan 100%-os kihasználtság mellet megy. Egyenlőre nem akartam újratelepíteni. Mi lehet a Probléma?

(#42164) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

A 2013-as szériájú WD Black (1003FZEX) winchester már Advanced Formatot használ vagyis 4kB-os fizikai blokkokból épül fel? A windows alapértelmezetten 512byte-os foglalási egységgel formázta. Megéri-e újraformázni 4096-os blokkmérettel?

[ Szerkesztve ]

(#42165) Kernel válasza gabro0 (#42164) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt a HD Sentinel is kiírja az Információk fülnél, vagy itt is látszik, hogy AF.

Mivel az AF-lemez is pont ugyanolyan 512 byte szektorméretű lemezt emulál, mint egy hagyományos, maga a blokkméret csak annyit számítana, mint a régi rendszerben.

Nemrég végeztem teszteket a Cluster Size Calculator nevű kis programmal, ami bebizonyította, hogy például egy terás lemezen, vegyes tartalom mellett (nagyrészt videófájlok, de amellett apró fájlok tízezrei) nem jár jelentős helymegtakarítással a 4k blokkméret, a 8 vagy 16 k-hoz képest. De még a 32 k sem nagy veszteség.

512 byte eleve felesleges, viszont lassíthatja a fájlrendszer működését. Tehát ez eddig egyformán érvényes az AF és hagyományos lemezre.

AF szempontjából pedig az lenne lényeges, hogy a partíció kezdete a 4k eltolásnak megfeleljen, ellenkező esetben csökken a lemez teljesítménye. Ez szintén ellenőrizhető a Sentinellel, a partícióra kattintva. De ha Vista-alapú rendszerben lett formázva, az elvileg ennek megfelelően formáz.

A blokkméret utólag is módosítható, régen a Partition Magicben volt erre menüpont (Convert Cluster Size), manapság nem tudom, melyik alkalmas erre.

4k eltolás az EaseUS használatával is lehetséges, csak be kell jelölni az SSD-kompatibilitást (akkor is, ha HDD).

Itt a Sentinel képen látszik például 32k eltolás, ami megfelel a 4k többszörösének, tehát jó:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42166) gabro0


gabro0
őstag

Köszi a részletes választ! :)

Nincs olyan rengeteg adat, ~300GB átlagosan 7MB-os fájlmérettel. Windows 8.1 formázta így ahogy 512-re, amit nem igazán értek.

Ha már formázás, akkor már GPT is (a kompatibilitás nem szempont). Sok olvasgatás után egyetlen előnyét találtam, hogy a partíciós táblát több helyre is elmenti a felületen.

Tervezek egy sebességtesztet készíteni (512 vs. 4096 szektorméret), az eredményeket majd megosztom itt a fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#42167) randras


randras
veterán

VeraCrypt teljes titkosított partíciót nem tudom Windows 10 alatt elérni, felmountolja a meghajtót, de nem olvasható, ilyennel találkozott már itt valaki?

(#42168) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Csináltam egy Win7 reinstall-t, és a telepítés idejére lehúztam az egyik vinyómról a kábeleket, hogy még véletlenül se' arra tegyem fel a rendszert, majd utána visszadugtam, és most sajátgépben nem látom.
Eszközkezelő látja, win telepítő is, de a sajátgép nem.

Mi lehet a megoldás?

köszi szépen előre is

(#42169) pjen válasza default. (#42168) üzenetére


pjen
félisten

Sajátgép,jobb klikk kezelés,lemez kezelés.Valószínû csak betû jel kell neki.

[ Szerkesztve ]

(#42170) d.toth91


d.toth91
tag

Sziasztok!

Remélem a jó topikot találtam meg, a következő a problémám: Adott egy laptop, a HDD optibay keretben megy benne, a rendszer és a fontosabb progik pedig SSD-ről futnak (ez értelemszerűen a HDD helyén van). Nemrég a HDD-t átpakoltam egy külső hdd tokba, hogy a régi gépemről át tudjam pakolni a fontosabb fájljaimat az újra. A másik gép látta is a rajta lévő fájlokat-no meg az újakat, amiket arról pakoltam rá át, de miután az átmozgatás befejeződött és visszaraktam a HDD-t a laptopba, az nem látta a másik gépről átmásolt fájlokat, csak azokat, amik már korábban is rajta voltak, viszont azt érzékeli, hogy jelentősen nagyobb lemezterület foglalt a HDD-n.

Létezik valami beállítás, ami el lehet tolva és ezért nem látom a fájljaimat?

A segítségeteket előre is köszönöm!

(#42171) Kernel válasza d.toth91 (#42170) üzenetére


Kernel
nagyúr

Olvass vissza a topikban (csak ezt az oldalt kell visszanézni), ahol az USB flash virus, System Volume Information témáról van szó.

Nem tudom, hogy ilyen vírus terjed mostanában, vagy mi van, de a leírtak alapján kiderülhet (IndexerVolumeGuid).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42172) gyulaitomika


gyulaitomika
tag

Sziasztok.
Van egy winchester-em, 1 terrás, tönkrement(9% kondi vagy néha 3..:D)
lementettem mindent, ami kell, VISZONT! nem tudom kikapni, merthogy csak erről tudja bebootolni a rendszert(mi a???)
miközben az SSD-ről megy!!
most akkor mi van?
segítsetek, légyszi

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#42173) Doky586 válasza gyulaitomika (#42172) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Itt hibáztál (ezt nem tetted meg):
"2. Az oprendszer telepítésének idejére minden más adattárolót lehúzunk az alaplapról" [link]

a kijavításáról majd más ír..

(#42174) gyulaitomika válasza Doky586 (#42173) üzenetére


gyulaitomika
tag

hát az okés :D
viszont javítható?
most megy a rendszer, de csak az ócska winyóval..-.-
ha kihúzom, már nem bootol.
ha futtatok egy repairt install disc-ről, akkor megjavul?

ja, nem láttam a szürke részt..:S

[ Szerkesztve ]

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#42175) gyulaitomika válasza gyulaitomika (#42174) üzenetére


gyulaitomika
tag

OFF az egész! :D
sikerült megoldani :D
egy sima Windows 10 install disc-ről javítással(minden más HDD kihúzva) futtattam egy indulás javító mizériát :D 15mp, és megvan.
köszi azért :D

Intel Core i7 9700K @ 3.6Ghz | Asrock Z370M Pro4 | GeForce RTX™ 3080 VENTUS 3X 10G OC LHR | Kingston HyperX Predator RGB 32GB @ 3200mhz | FSP HYDRO G 650 80+ Gold | Kingston 128GB SSD | Samsung 970 EVO NVMe m.2 250GB | Toshiba 2TB HDD | Zalman Z9 Neo

(#42176) Kernel válasza gyulaitomika (#42175) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szintén ezt javasoltam volna, a telepítő bootjavító funkciója pótolja a hiányzó bootmgr fájlt és a rejtett Boot-mappát, benne a BCD fájlt is, ami azért veszett el, mert a másik lemezen volt.

Épp a napokban ezen ment a trollkodás, másik topikban kitalálta egy főokos informatikus, aki mindenféle szakvizsgákkal hencegett, másokat lehülyézett, hogy csak egy fixmbr és kész, ő ennyivel elintézi.

Azóta is ezen röhögök.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42177) d.toth91 válasza Kernel (#42171) üzenetére


d.toth91
tag

Sajnos a korábban említettek közül semelyik sem nyert se az IndexerVolumeGuid-ra, se egyéb vírusra utaló nyomot nem találtam, viszont beugrott, hogy az a gép, amiről másoltam win10-et futtatott, amibe viszont most visszakerült a merevlemez, win7-et futtat. Származhat innen valami összeakadás?

(#42178) Kernel válasza d.toth91 (#42177) üzenetére


Kernel
nagyúr

Normális esetben ebből nem lehet probléma, legfeljebb hozzáférési, tulajdonosi gondok lehetnek, de akkor látszik a mappa, csak nem tudsz belépni.

Ha a rejtett fájlok láthatóvá tétele után sem látszik a helyfoglalás oka, a System Volume Information mappában sincs semmi, a rejtett kukában sem, akkor lehet sérült a fájlrendszer, amit talán okozhatott egy hibás USB-átalakító is, vagy egy szabálytalan leválasztás.

Ha szükség van az adatokra, az előzményekben említett adatmentő programmal valószínűleg lementhető részben vagy egészben, utána lehet formázni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42179) d.toth91 válasza Kernel (#42178) üzenetére


d.toth91
tag

Köszi, az egyik ajánlott programmal két kattintásból hiánytalanul meglett minden.

(#42180) wowpegazus


wowpegazus
tag

Sziasztok!

A gépben egy Hitachi 500GB-s 3-4 éves winchester ketyeg, és a HDD sentinel szerint erősen melegszik.

I5 3550
Asrock B75Pro alaplap
R9 380Nitro 4Gb
8 Gb ram
SSD - ez 30C állandóan

A ház oldala le van szedve, és így produkál 45 C-t.
Szintén leszedve, de a gépházat - erre a célra kialakított - tartó asztal mellé berakva 53 C-t is csinál. A videokártya melegedése normális, Furmarkkal teszteltem. Új vid a kártya, a melegedést a régi HD8650-el csinálta - aminek túlmelegedés gondjai miatt cseréltem le a cuccot. (99C-re is felment)

Szerintetek mi lehet a gond? Rosszul mér a progi, vagy ilyen hiba előfordul a Hdd-nél? Nem állok túl jó pénzügyileg a video kártya vásár miatt - szóval kérnék pár jó tippet, mit tudok még tenni házilag.

A winchit a legfelső részig felvittem, de nem segített.

A lakásban 30 C-van. Mennyire melegszik fel egy normális winchester?

Előre is köszi a válaszokat!

(#42181) krealon válasza wowpegazus (#42180) üzenetére


krealon
veterán

"A lakásban 30 C-van. Mennyire melegszik fel egy normális winchester?"

Ha van korulotte normalis legmozgas (ventillatorral kenyszeritett), akkor 40-43 foknal nem szabadna, hogy tobb legyen.

"A ház oldala le van szedve, és így produkál 45 C-t."

Ha a hazban rendesen ki van alakitva a levego aramlasanak iranya, akkor hiba levenni az oldallapot.
Ha levett oldallappal huvosebb, mint egyebkent, akkor nagyon rosszul van megepitve a gep.

(#42182) narumon


narumon
őstag

Sziasztok!

Beütött a ménkű....

Jópár éves Hitachi 1TB HDD pár napja azt csinálta, hogy nem látszott amikor bekapcsoltam a gépet. (A rendszer SSD-ről töltődik és van mellé még két másik HDD (A hitachival együtt 3) azok rendesen jöttek).
2-3 újraindítás után viszont látta megint. és mivel HDD Sentinel nem mutatott semmilyen hibát így nem is foglalkoztam különösebben a kérdéssel - gondoltam valami anomália.

No természetesen ma már megint nem látja a gép de ezúttal a 100. újraindításra sem. Hang alapján fel sem pörög. A gond az, hogy a pár nappal ezelőtti hibánál nem csináltam backup-ot róla csak kb 2-3 hónapos backup van. Természetesen most realizáltam, hogy erre a HDD-re mentem a Premiere project fájlokat és egy esküvői vágásban vagyok (voltam?) benne - nagyon sok munkaórával. Maga az esküvő anyaga megvan másik vinyón (azt mindig rögtön backupolom amint felveszem az anyagot), de maga a project nincs!!!

Valami ötlet vagy remény? A másik dolog, hogy ugye az ember nincs tisztában, hogy mi volt még rajta, jó lenne tudni de ami fontos az tuti, hogy a premiere project fájl (meg még egy tucat másik amelyik ebben a pillanatban nem fáj ennyire de biztos, hogy fog még....)

H E L P !

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#42183) krealon válasza narumon (#42182) üzenetére


krealon
veterán

Ha fel sem porog a lemez, akkor [link] :(

(#42184) Doky586 válasza narumon (#42182) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még ma telefonálj rájuk, hogy: Meg kell ismételni az esküvőt, műszaki problémák miatt.. :DDD

(#42185) Kernel válasza narumon (#42182) üzenetére


Kernel
nagyúr

Napokban jártam úgy, hogy egy régi WD 250 HDD-m nem mindig jelent meg, amikor rákapcsoltam a tápot.

Mint kiderült, a SATA-kábel lötyögős volt, az alaplapi csatlakozóból kicsit kifordult, a bizonytalan érintkezés miatt dobott vagy 200 CRC hibát is a SMART-ba.

Gratuláltam magamnak, hogy évekig sikerült makulátlanul megőrizni, most lett egy ilyen szépséghibája, amitől persze még tökéletesen működik. Amellett ebben a kánikulában melegszik is elég szépen (a maga idejében egy alászerelt ventilátorral használtam), hűtés nélkül hamar szalad 50 °C főlé.

Ezt a topikban felmerült melegedési problémára írom, hogy a melegedés típusfüggő is, nem feltétlenül hiba.

Ennél viszont nem volt gond a felpörgéssel, tehát ilyen szempontból más téma, de azért a kábelt sem árthat ellenőrizni.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42186) narumon válasza Kernel (#42185) üzenetére


narumon
őstag

Természetesen a kábeleket cserélgettem, másik vinyó ezeken a kábeleken műxik rendesen, és a másik HDD helyére feldugva ezt sem működik :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#42187) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

A problémám a következő. Van egy WD My Book HDD-m. Összekötve a géppel kap áramot (mivel világít és hallani, hogy felpörgeti), viszont nem hozza be a HDD tartalmát. Szerintem igen megadta magát a vas.

Van-e valami módja, kiderítsem, hogy mi a helyzet? Illetve hogy működik a garanciáztatás a WD-nél? Van még jótállásom.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#42188) naomek


naomek
tag

Sziasztok!

Az iránt érdeklődöm, (remélem jó helyen), hogy adott egy céges Lenovo laptop és elég régi a merevlemeze. Egyik napról a másikra eltűnt egy csomó céges fájl, de pl olyan is, hogy egy excel fájl 10 munkamenetéből csak 7 maradt meg. Ilyen létezik? :R

(#42189) moonguru válasza naomek (#42188) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Igen, létezik!

Monitor Guru!

(#42190) naomek válasza moonguru (#42189) üzenetére


naomek
tag

Rendben köszi. :R
Data recovery programmal vissza lehet őket állítani?

(#42191) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Van egy régi Maxtor Onetouch iii külső vinyóm. Ennek még külön adapteres áramforrás kell, nem elég neki az usb. Mostanában nagyon ritkán használom, ma akartam a tv-ből felvenni rá. Amikor rádugtam a tévére felismerte (használtam már vele), meg is néztem mennyi hely van rajta, stb. Csináltam 1 néhány perces próbafelvételt, visszanéztem, jó lett. Állítanám be a felvétel időpontját, de akkor már nem pörgött fel benne a motor, csak halkan ketyeg mint valami vekker. Ötlet? Halott és kuka?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#42192) mickemoto


mickemoto
őstag

Sziasztok.
Segítséget kérnék.Van egy külső 3.5"-os hdd keretem, benne egy 1TB-os WD HDD amit notira kötöttem usb-n.Szerettem volna formatálni windows 7 alól ntfs-re, de a formatálás végén azt a hibaüzenetet kaptam hogy a formázás nem sikerült és raw formátumú lett a lemez amit nem lát a win.. Hogyan tudnám leformázni ntfs-re hogy használható legye? ( adat nincs rajta ami lényeges)

(#42193) moonguru válasza naomek (#42190) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Általában igen.

Monitor Guru!

(#42194) pjen válasza mickemoto (#42192) üzenetére


pjen
félisten

Szeggy le egy live linuxot,ird ki lemezre majd inditsd arrol a gépet.Próbáld ott megformázni.

(#42195) Doky586 válasza mickemoto (#42192) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha xar a hdd és a HDSentinel 0 nap hátralevő élettartamot jósol neki 10^10 reallokált szektor miatt; vagy xar a USB ház, akkor azon nem segít semmi..

[ Szerkesztve ]

(#42196) devil-k


devil-k
nagyúr

Erre valaki esetleg?

- mozi bolondéria -

(#42197) pjen válasza devil-k (#42187) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Bios látja a HDD t,és a win ?Nem is látja vagy csak nem olvassa?

(#42198) devil-k válasza pjen (#42197) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyik sem látja már. Áramot kap a HDD, fel is pörgeti a lemezt, de már nem jön be. Másolni szerettem volna rá és akkor kifagyott a WD, azóta "élettelen".

- mozi bolondéria -

(#42199) pjen válasza devil-k (#42198) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg másik slot,kábel csere?Ha garis simán vidd vissza,ha a WD nél akkor vannak itt okosok akik tudnak segíteni.

(#42200) devil-k válasza pjen (#42199) üzenetére


devil-k
nagyúr

Próbáltam már másik kábellal is, de sajnos, semmi változás.

Akkor várom a WD okosok segítségét! :R

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.