Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43801) Smktrooper válasza Xpod (#43800) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Hát van rajta oxidáció. le kéne takaritani valami súrolószerrel(cif+fültisztitó) és megnézni, hogy csinálja e utána. papirral szárazra töröld le a végén kéztörlővel...

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43802) janihunk válasza Smktrooper (#43799) üzenetére


janihunk
senior tag

Találtam egy ilyet: MiniTool Power Data Recovery. Ez látja, és már másolom is. Valahogy megtudom gátolni hogy tovább romoljon a vinyó?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#43803) Smktrooper válasza janihunk (#43802) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Igen le kell törölni mindent róla tedd félre 1 napra(tápkábel kihuzva) majd windows alól mehet az ujra formázás. Ekkor valoszinu a Smart kicsit atrendezi a winjot lehet pár MB-tal kevesebb lesz de egy ideig még működhet.

Reboot

(#43804) 7Sony7


7Sony7
addikt

Na, megjöttem, sziasztok.
Szóval, lehet-e ezzel valamit kezdeni?

Több hónapja 9% os, de a többi adatra nem emlékszem.

[ Szerkesztve ]

-

(#43805) Kolondrum válasza 7Sony7 (#43804) üzenetére


Kolondrum
félisten

Erre én azt mondanám, hogy egy kép fájlt sem bíznék rá. Adat ment, HDD ki, ez innentől bármikor lefeküdhet úgy, hogy adatot fogsz veszteni.

(#43806) Xpod válasza Smktrooper (#43801) üzenetére


Xpod
addikt

Alakul. Megtakarítottam a csatikat. Ha az új tápegység SATA tápja van csak rajta, akkor nem kattog (a régivel igen), de ha ráteszem az adatkábelt, akkor továbbra is kattog. Kipróbáltam 4 adatkábelt, minddel csinálta.
Az alaplap egy Asrock C70M1. [link]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43807) Smktrooper válasza 7Sony7 (#43804) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Az a kérdés, hogy másik gépben másik oprendszer alatt is ezt írja? Vagy erre még nem került sor?

Reboot

(#43808) 7Sony7 válasza Kolondrum (#43805) üzenetére


7Sony7
addikt

Tudsz/tudtok ajámlani valami olcsó-de-jó :) winyót?
Ez egy Wd Caviar Blue 500, talán 4 éves lehet. Érdekes, hogy a másik, ami benne van, egy régebbi WD 160, még hibátlan.

Smktrooper: Nem próbáltam, és lehetőségem sincs rá. Annyit tudnék esetleg, hogy van egy linux live cd-m, ha linuxra van valami hdd teszt, talán meg tudom nézni.

[ Szerkesztve ]

-

(#43809) Kolondrum válasza 7Sony7 (#43808) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ennek topicja van, ahol az első HSZ-ben sok okosságot lehet olvasni. Nem tudom mire kell neked, ennek megfelelően ajánlják. Nekem 4db 2.5-ös HDD-m van, mindegyik ajánlott szériás. Ha egy mód van rá olyat veszek ami még rajtam kívül sok ezer embernek működött.

(#43810) Xpod válasza Smktrooper (#43801) üzenetére


Xpod
addikt

Találtam 1 érdekes infót. Ehhez a szériához adtak ki valamikor régen egy új frimware-t [link]
Több fórumon is írják, hogy ha 6Gb/s SATA van az alaplapon, akkor nem működött nekik a hdd rendesen. (A letöltős gépben csak ilyen van.)

A másik gépembe, ahol gond nélkül működik, ott csak 3Gb/s SATA csatik vannak.

Érdemes megpróbálni ezt a firmware cserét?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43811) Smktrooper válasza Xpod (#43810) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Meg kell probalni adatmentés utan. erre csak ezt tudom mondani. !!!

Reboot

(#43812) mgTerminator válasza 7Sony7 (#43804) üzenetére


mgTerminator
veterán

Csinálj egy regerenáló tesztet, az kizárja majd a hibás szektort ha ennyi a baja és újra 100%-os lesz. Anno vettem egy WD Blue 320-as vinyót, 99%-os volt mert volt rajta egy hibás szektor, a HD Sentinellel lefuttattam és újra 100%-os lett, a mai napig hibátlan és megbízható, pedig vagy 5 évvel ezelőtt vettem.

Most meg van nálam egy 320-as Seagate, 9% kondíció, most csinálja a program és már 21%-os.

Ja egyébként azt hozzá kell tennem hogy azért került hozzám mert nem pörgött fel, nem csinált semmit, most meg (egy jó év után) rádugtam és elindult, adatokat le lehetett menteni, azóta is dolgozik!

[ Szerkesztve ]

(#43813) #15241216 válasza #15241216 (#43772) üzenetére


#15241216
törölt tag

Tegnap óta változott egy kicsit a helyzet. Odáig romlott, hogy most már fel sem ismeri a gép, boot képernyőnél megáll. Felpörgetés közben elkezdi jobbra-balra dobálni a fejet, majd egy nagyobb kattanásnál leáll. Az egyik gép ilyenkor ki is kapcsol amikor egy nagyobbat kattan. Gondolom fejhibás lett. Ezzel lehet valamit kezdeni? Javítható? Esetleg ha tudnék egy ugyanilyen merevlemezt szerezni, akkor arról át lehetne tenni a fejet erre, hogy lementsem az adatokat? A mostani jobbra-balra fejdobálás károsíthatja a lemezfelületet?

(#43814) 7Sony7 válasza mgTerminator (#43812) üzenetére


7Sony7
addikt

:F Izé, azt a regeneráló tesztet hol találom? :B

És letakarítja az adatokat?

[ Szerkesztve ]

-

(#43815) Xpod válasza Smktrooper (#43811) üzenetére


Xpod
addikt

Ok. Szerzek valami vinyót holnap és megpróbálom.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43816) kivulallo


kivulallo
tag

Sziasztok!
Láttam, már páran panaszkodtak a Seagate Momentus ST500LT012-re, én csak kérdezni szeretnék.
Az én cuccom egy tök új, karácsonyra vett lemez.
Ami gyanús lett, hogy ha a laptopnak kikapcsol a képernyője, a vinyó elvileg valami power save módba kapcsol, de nem tud, mert a windows meg használja. Így gyakorlatilag ki-be kapcsolgat, amit nem hiszem, hogy hosszú ideig tűr a mechanika...
Ha a képernyő él, akkor nincs baj.

Ebből adódik, hogy a lemezben van 139 óra (kb. 6 nap), és a start/stop count már 1319-nél jár, a load/unload pedig 2338-nál. Na meg persze minden felpörgéssel megeszik egy rakat áramot, én pedig sokszor használom akksiról a gépet.

Lehet ez ellen valamit tenni?
Seagate ST500LT012, Windows 10 Home 64bit, Vinyó leállás "Soha"-ra kapcsolva, APM off CrystalDiskInfoval, firmware frissítés nincs.

Köszi!

(#43817) mgTerminator válasza 7Sony7 (#43814) üzenetére


mgTerminator
veterán

A partíciókat is törli, nem marad rajta abszolút semmi. A képen a 7. ikon azt hiszem, tehát a 4. vinyós ikon és ott kell kiválasztani. Ha csak bad sector van rajta akkor 100%-os lesz ha nincs túl sok. Nekem csak 21%-os lett mert volt egy csomó adatkapcsolati hiba, gondolom az ezer éves noti csatlakozó miatt.

(#43818) mgTerminator válasza kivulallo (#43816) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ahogy elnézem az új notiknál ez fennálló hiba, már te vagy a 3. velem együtt. Próbáltam már mindent, eddig talán a driverek frissitese jött be de ez csak hosszabb távon derül majd ki.

(#43819) kivulallo válasza mgTerminator (#43818) üzenetére


kivulallo
tag

Hát, a notim már 5 éves, csak a lemez új, a régi "beklikkesedett" :DD
De lehet majd szórakozok a Windows beállításokkal, hátha. Ha meg firmware beállítás, akkor már gyűjtöm a pénzt az újra...

(#43820) 7Sony7 válasza mgTerminator (#43817) üzenetére


7Sony7
addikt

O.K. Köszi.

-

(#43821) mgTerminator válasza 7Sony7 (#43820) üzenetére


mgTerminator
veterán

Bocsi, a 6. ikon, vagyis a 3. vinyós ikon.

(#43822) mgTerminator válasza kivulallo (#43819) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem a Windows beállítások nem hoztak megoldást. Apának Asus gépe van, 2 éves és neki nem csinálja, nekem Acer tavaj novemberi és csinálja.

(#43823) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Nem biztos, hogy ide tartozik, de hátha. Adott egy PC, egy médialejátszó és egy Samsung külső 2,5"-os USB3 HDD. Most úgy használom, hogy a PC-ről rámásolom a filmeket, utána átdugom a lejátszóba. Ezt az örökös átdugdosást szeretném valamivel kiváltani. Költséges dolgok nem érdekelnek (NAS...)

Valami olyan elosztó létezik amire rádugnám a külső HDD-t és egyszerre lenne csatlakoztatva PC-hez és a médiaplayerre is és egy egyszerű kapcsolót kellene csak kapcsolgatni, hogy éppen melyikkel használnám?

Köszi

Ati

(#43824) kivulallo válasza ati888 (#43823) üzenetére


kivulallo
tag

Ha wifis vagy lanos a médialejátszó, és beszéli a DLNA-t vagy tud Sambás megosztásokat kezelni, akkor akár HDD nélkül is is meg tudod csinálni. Megosztod hálózaton a filmek mappáját, vagy letöltesz egy DLNA szervert (pl. Serviio) és utána már csak a médialejátszóval kell megkeresni a dolgokat.

Ha esetleg olyan routered van amin van USB és tud fájlmegosztást, akkor gép nélkül is tudsz "NAS"-t csinálni, ha bedugod a külső HDD-t a routerbe. Ilyenkor viszont a gép is és a médialejátszó is csak hálózaton tud kommunikálni a vinyóval.

(#43825) kivulallo válasza mgTerminator (#43822) üzenetére


kivulallo
tag

Na de milyen vinyó van bennük :D Nekem csak ez az új csinál ilyet :(

(#43826) ati888 válasza kivulallo (#43824) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi.

A player egy ACRyan Playon HD mini, a router Asus RT-N18U (erre rá tudom USB-vel kötni a HDD-t).

A miniben van lan bemenet.

Ati

(#43827) varmi2 válasza ati888 (#43826) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez a legolcsóbb megoldás: usb átkapcsoló
Egyszerre rákötöd a gépre, és a lejátszóra is, és egy kapcsolás váltani, hogy mihez kapcsolódjon.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43828) ati888 válasza varmi2 (#43827) üzenetére


ati888
senior tag

Köszi, pont ilyesmit kerestem, de csak 8k körül találtam. Így egyszerre csak az egyik port működik ha jól látom.

(#43829) King Unique válasza varmi2 (#43827) üzenetére


King Unique
titán

Ez átvált az ok, de akkor a gépről hogy éri el a filmeket a lejátszó?

(#43830) varmi2 válasza ati888 (#43828) üzenetére


varmi2
nagyúr

Egyszerre csak az egyik gép látja. Én használok egy pont ilyet, de csak a billentyűzet van bedugva.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43831) ati888 válasza King Unique (#43829) üzenetére


ati888
senior tag

A gépről nem akarom elérni a playert, mert akkor csak akkor tudnék filmet nézni ha megy a gép. Így pont jó, hogy ha másolni akarok a külső HDD-re átkapcsolom az egyik állásba, ha meg filmezek a másikba. Annyit váltana ki, hogy nem kell mindig ki-be húzgálni meg átrakni ide-oda.

Rendelek is egyet, baja csak nem lesz ettől a vinyónak. Csak keresek USB3-ast, hátha van.

Ati

(#43832) varmi2 válasza ati888 (#43831) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tuti van usb3 is, nekem elég volt az usb 2.0. Hanincs otthon kábeled, akkor azt is rendelj, mert az enyémhez nem járt kábel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43833) ati888 válasza varmi2 (#43832) üzenetére


ati888
senior tag

Nem találok usb3-ast. Működik rendesen, megbízhatóan?

(#43834) varmi2 válasza ati888 (#43833) üzenetére


varmi2
nagyúr

Billentyűvel ige, hdd-vel nem tudom kipróbálni, nincs hdd amit ráköthetnék.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43835) kivulallo válasza varmi2 (#43827) üzenetére


kivulallo
tag

de jó, nem tudtam, hogy van ilyen. bár én a hálózatos megoldást preferálom. kapcsolgatni se kell és minden eléri.

(#43836) OddMan


OddMan
őstag

Lenne egy általános kérdésem hdd-vel kapcsolatban. Mondjuk a példában legyen egy 2 tányéros 4 fejes merevlemez. A kérdésem, hogy egy ilyen merevlemez hogyan írja ki az adatokat a tányérokon lévő szektorokra? Mondjuk 1 szektor legyen 512byte. Tudom az újabb merevlemezeknél már 4096 de most legyen az előbbi. Szóval ha mondjuk az op-rendszer elküld a merevlemeznek egy 2 Kbyte-os fájlt, akkor a fejek párhuzamosan működnek és mindegyik tányér mindkét oldalára kikerül egy 512Byte-os rész a fájlból? Vagy úgy működik, hogy egyszerre csak az egyik fej dolgozik és sorfolytonosan kerülnek az adatok az egyik tányér egyik oldalára, amíg az be nem telik?
Előre is köszi annak aki tud válaszolni. ;)

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#43837) liksoft válasza OddMan (#43836) üzenetére


liksoft
nagyúr

Oldalanként, egy-egy oldalon egy nagyobb területet egyben kezel. A területek mérete és a fejek váltása gyártó és firmware függő.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43838) OddMan válasza liksoft (#43837) üzenetére


OddMan
őstag

Akkor ezek szerint egy időben mindig csak az egyik fej ír/olvas?

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#43839) liksoft válasza OddMan (#43838) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43840) Doky586 válasza ati888 (#43823) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Összekötöd egy ethernet kábellel a PCt és a mediaplayert...
Az usb kapcsolgatós módszerrel csak gyors filevesztésre és meghibásodásra számíthatsz.. és még drágább is.

(#43841) molnar85


molnar85
újonc

Sziasztok. Olyanban kérném a segítségeteket, hogy van egy külső vinyóm ami CRC hibát dobál. Más gépek, látják, de se a TC, se a hard disc sentinel nem lát semmilyen mappát rajta, a méretét sem tudják meghatározni... gyakorlatilag annyit látnak, hogy "van ott valami". Pedig képek, adatok vannak rajta bőven... Ami még fontos lehet, hogy tapintás alapján érezni, hogy pörög, a kék led is pilácsol rajta, illetve rendszeresen formázni akarják a gépek.
Valami ötlet, hogy lehetne "szóra bírni"?

Előre is köszi, szép estét mindenkinek. :)

(#43842) ati888 válasza Doky586 (#43840) üzenetére


ati888
senior tag

Az nem jó, mert akkor mennie kell a gépnek is ha filmet akarok nézni. Annyira megbízhatatlan lenne a kütyü? Ha leválasztom átkapcsolás előtt vagy ha a playerből kapcsolok át, akkor úgyis kikapcsolt állapotban kapcsolok át.

Ati

(#43843) krealon válasza Xpod (#43806) üzenetére


krealon
veterán

"Megtakarítottam a csatikat. Ha az új tápegység SATA tápja van csak rajta, akkor nem kattog (a régivel igen), de ha ráteszem az adatkábelt, akkor továbbra is kattog."

Kovetkezo lepeskent a nyomtatott aramkor es a HDD-n levo erintkezok kozotti kontaktusok tisztitasat javasolnam.
Az itt tallahato kepek alapjan sima torx csavarokkal van rogzitve az aramkor.

(#43844) Doky586 válasza ati888 (#43842) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ott a reklámoldalon nem véletlenül szerepel nyomtató és nem hdd... :K
Persze lehet hogy akár hetekig is sikeresen használod mielőtt elszáll róla minden adatod, akár a leválasztás előtti véletlen átkapcsolástól, akár a többszörös kábeltoldások miatti tápellátottalanságtól..

(#43845) King Unique válasza molnar85 (#43841) üzenetére


King Unique
titán

Azért ilyenkor illene ám leírni, hogy pontosan milyen külső vinyó, 2,5"/3,5", milyen portba van csatlakoztatva, USB kábel jó, HDS milyennek mutatja az állapotát, milyen OS alatt próbálod stb.? Ha már formázni akarja az OS, az nem a legjobb. Érdemes lenne lemezkezelőt is megnézni, ott milyen partíciót mutat rá? Bár, ha más gépeken teljesen jól működik, az megint érdekes.

(#43846) qnadam válasza ati888 (#43826) üzenetére


qnadam
veterán

ha a lejátszón lóg a vinyó, akkor nem lehet elérni hálózatról? így lehetne rá másolni is, de a filmnézéshez nem kellene számítógép.

de ha a routerre lógatod, akkor is fogja látni a pc meg a lejátszó is.

ha wifin használod a lejátszót, akkor bluray anyagokhoz lehet hogy kevés lesz a sávszél, viszont valószínűleg a vinyót így gyorsabban lehet elérni, mintha a lejátszón lógna. de ki kell próbálni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43847) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Úgy néz ki sikerült megoldani a kikapcsolt képernyő melletti vinyó kattogást ( ki/bekapcsolást)! Olvastam hogy az AHCI drivert kell frissíteni, megtörtént és a HD Sentinelben ki kell kapcsolni az energiagazdálkodást! Ez nálam néha visszaáll alapra ezért néha nem árt rápillantani!

A vinyóban a parkolást 8 másodpercről 5 percre állítottam, így elég ritkán parkol, nem tudom ez mennyire probléma, a vinyó nem melegszik túl 30-40 fok között van a hőfok.

[ Szerkesztve ]

(#43848) ati888 válasza qnadam (#43846) üzenetére


ati888
senior tag

Hello!

"de ha a routerre lógatod, akkor is fogja látni a pc meg a lejátszó is."

Így jó lenne, csak nem tudom, hogy akkor nem fogja örökké pörgetni a vinyót a router, mert az ugye sosincs kikapcsolva.

Ati

(#43849) varmi2 válasza ati888 (#43848) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hdd-nél épp az a gáz ha sokat leáll, meg ha sokat van a fej a parkolópályán. Ez rontja az élettartamot, nem ha állandóan megy.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43850) liksoft válasza varmi2 (#43849) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az új HDD-k rámpásak, nem parkoló pályásak. Ismerni kéne a típust.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.