Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43751) liksoft válasza mgTerminator (#43749) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én nem tudom mikor villog a power.

Tudom, hogy lapos. De honnan tudnám, hogy abban a darabban hány helyen kell az OS-ben és a BIOS ban IS tiltani. A lényeg, hogy se a drive, se a kijelző, se az OS ne menjen aludni. Vagyis ne lassuljon, stb... Innen, ebből az állapotból lehet visszafelé indulni, hogy esetleg csak a kijelzőt kapcsolja le x idő után.

Igen, a 40 alatt az jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43752) mgTerminator válasza liksoft (#43751) üzenetére


mgTerminator
veterán

Normál laptop semmi extra, átlagos a BIOS, és win10. Megnéztem, állítgattam, majd meglátjuk hogy így milyen lesz..
Akkor villog a power LED amikor alvó állapotban van, tehát csak a RAM és az USB kap áramot.

(#43753) Smktrooper válasza liksoft (#43747) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Jo de az sem állapot, hogy hibás hibaüzenetet küld. Akkor irja azt, hogy ismeretlen az állapot. :U
Az legalább adhat némi kiindulási pontot, hogy valami fizikai sérülés van a betápon, vagy az adat kábelen.

Nem ehelyett a windows energia gazdálkodása miatt össze vissza kapcsolgatja, megpróbál be nem fejezett adatokat küldeni, és crash. Pedig csak azt a nyamvatt sata kábelt kellett volna kicserélni.(volt olyan adat kábel ami vadi ujan ugy került a kezembe ami szar volt már eleve, én bontottam ki.)

Szóval szerintem nem tűnik nagy elvárásnak, hogy egy igen fontos szervíztechnikai menüpont ami hiányzik belekerüljön.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43754) liksoft válasza Smktrooper (#43753) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor küldj egy riportot a fejlesztőnek, és tedd be a kommentbe. De ad ötleteket a hiba alapján, valamint a honlapon még részletesebben leírt mindent. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43755) Smktrooper válasza liksoft (#43754) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A helyzet kb ez. : :DDD

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43756) liksoft válasza Smktrooper (#43755) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt kérem pontosan kifejteni! A fejlesztője NEM szokott pénzt kérni ötletért, tanácsért, ha megkeresed.
Sőt, a programnak van hivatalos témája! [link] [link] Ha ezt oda teszed, lehet, többen értetlenkednek majd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43757) Smktrooper válasza liksoft (#43756) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nem kell teljesen komolyan venni amit irtam, de szerintem nem tul bölcs dolog valakit arra ösztökélni, hogy vegyen egy ujat amikor a réginek semmi baja, csak a gépet kéne tudni ellenőrizni, a sentinel jó lenne ha csak tényleg merevlemez problémák okozhatnának merevlemez hibákat. Igy sztem először az alaplapi chippek lemezkezelőit kéne tudni ellenőrizni 1 lépésben a 2. lépés a hdd/ssd/odd....de lehet erre drágábbak lennének a licencek...

Reboot

(#43758) djstavross válasza Kolondrum (#43703) üzenetére


djstavross
tag

SymbianOS Onnan seedel? Ugye? Kérdem Én! Tiszta telepítés után mi a fenét seedel???? Mert, hogy torrent nem fut az is biztos! Köszi a kommentet, de ha nem vagy benne biztos akkor inkább ne írj hülyeséget!

Szóval tiszta telepítés után is "klattyog"....

[ Szerkesztve ]

(#43759) Kolondrum válasza djstavross (#43758) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jaj istenem hát eddig nem értettél és én sem téged. Seedel onnan = lefoglalja nem engedi parkolni!!! Nem engedi tétlennek lenni.

[ Szerkesztve ]

(#43760) djstavross válasza Kolondrum (#43759) üzenetére


djstavross
tag

Pedig én igen egyértelműen leírtam a hibajelenséget. Akkor most minden egyéb alkalmazás nélkül mi nem engedi tétlenkedni?

[ Szerkesztve ]

(#43761) Kolondrum válasza djstavross (#43760) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó kérdés. Ilyen klattyógó HDD-m volt, 2.5-ös. Menni ment, de lassú volt a sok kereplés miatt és HDS szerint csak rengeteget parkolt, de minden más 100-as volt. Mivel már bios-ban is ezt csinálta én kicseréltettem és minden megjavult. Házi garis téma volt és nem beképzeltem a hibát, mert hdd csere után minden rendbe jött.
Nekem egy HDD sem szokott itt kerregni kattogni, esetleg ha másol vagy dolgozik, akkor is ha nagy dolgokat mozgatok. Minden úgy működik ahogy a nagy könyvben leírták.

(#43762) mgTerminator válasza Kolondrum (#43761) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez nálunk nem HDD hiba lesz, mert én már kicseréltem egy olyanra ami nem kapcsol ki, de nyugalmi állapotban mégis kapcsolgat. Állítgattam az energiagazdálkodást de még nem tudtam megnézni hogy kapcsolgat e mert túl nagy a zaj, majd este.

(#43763) djstavross válasza mgTerminator (#43762) üzenetére


djstavross
tag

Én annyira nem vagyok abban biztos hogy nem HDD hiba. Két variáció van. Az egyik, hogy oprendszer "hiba" azaz nem vezérli rendesen a HDD-t. A másik, hogy a HDD a ludas. Jelenleg pár órás W10 van fent és már tapasztaltam a jelenséget. Úgy döntöttem a hétvégén már nem szándékozom foglalkozni a dologgal, majd jövőhéten ha újra hallom, felteszek egy HDS-t és beállítok minden olyan lehetőséget, ami megakadályozza a klattyogást. Remélhetőleg már automatikusan el is fog indulni a W10-zel mivel tiszta telepítés.

Persze ha ez sem lesz megoldás akkor veszek SSD-t vagy egy másik HDD-t!

[ Szerkesztve ]

(#43764) olcsy11


olcsy11
csendes tag

Sziasztok,
Van egy HDD-m, aminek egyébként semmi hibája azon kívül hogy letört a SATA csatlakozó. Nem csak a műanyag, hanem a tűk is. Annyi infot találtam róla, hogy elvileg forrasztható, viszont nem találok senkit aki csinálna ilyesmit. Nem kell szépnek lennie, a lényeg hogy be tudjam dugni a SATA kábel másik végét.
Nem szívesen dobnám ki, mert egyébként semmi hibája, de jelenlegi állapotában maximum papírnehezék. Nem hiszem hogy számít valamit, de egy 1TB-s WD Blue-ról van szó.
Köszi,

(#43765) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Sziasztok kene egy kis segitseg... nem tudom hogy jo helyre irok-e...

Egy hete (kb) vettem egy 120GB SSD-d,feltelepitette ra a windowst...a minap nem jott be semmi, se bios, se kep,se semmi, fekete kepernyo, kivettem az SSD-t s betettem a regi gepembe, ott meg vlm windows hibat ir ki ami miatt muszaly ujbol windowst tenni ra.. szoval a kerdes, az hogy lehetett-e e miatt is a problema? vagy ha az SSD karosodik azert, valami kep kellet volna legyen (bar a biosig, el lehessen jutni), es valami mas lehet a hiba?

Tomy

(#43766) Jazz válasza Jazz (#43744) üzenetére


Jazz
veterán

Erre valaki? #43774
Fejparkolás továbbra is totál nulla. Jó ez, vagy ezzel meg már átestem a ló túloldalára? (nagyításhoz jobbklikk kép megjelenítése)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#43767) FST200


FST200
tag

Az 1 Tb wd winyom elkezdett hirtelen kattogni,majd eltűnt Windows alól, se kép se hang,újrainditom a gépet es egyből kattogo/ kerrego hangja van
Bios sem.látja, lehet ilyenkor valamit tenni?
Hd sentinel pár héttel ezelőtt semmi hibát nem mutatott

(#43768) mgTerminator válasza Jazz (#43766) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mit csináltál hogy nem parkol? Én a HD Sentinelben bekapcsoltam a lemezek leállásának megakadályozását, azóta csak akkor parkol ha kikapcsolom a gépet :D Ja egyébként azt mondta itt az egyik kolléga hogyha nem melegszik túl akkor nem probléma...

Olvastam egy cikket, miszerint a Google Chrome a ludas a HDD kattogásért, ki is próbálom, mivel már mindent kipróbáltam és más ötletem nincs....

[ Szerkesztve ]

(#43769) Jazz válasza mgTerminator (#43768) üzenetére


Jazz
veterán

Csak bekapcsoltam a lemez leállásának akadályozását. Úgy tűnik elég hatékonyan meg lett akadályozva.:)
Ha leállásnál leparkol, a sentinelnek azt is kikéne jeleznie? Mert már több napja változatlan a parkolások száma. Ezek szerint leállásnál sem parkol?

A Chrom-ot dob ki. Csak a baj van vele. Ott a sokkal jobb firefox. Egy új világ.:)

free your mind

(#43770) mgTerminator válasza Jazz (#43769) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem volt amikor a leállások száma pont annyival nőtt mint a parkolások száma. Hát nem tudom, lehet hogy nem a Chrome a ludas.... nőtt a leállás és a parkolások száma is, igaz kicsivel...

(#43771) Elektrikus válasza olcsy11 (#43764) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

Írtam egy PM-et

[ Szerkesztve ]

(#43772) #15241216


#15241216
törölt tag

Helló

Van egy 250GB-s noti HDD-m, ami egyszercsak kékhalállal elszállt. Elkezdett betölteni a win, de pár perc múlva is még csak a betöltő képernyő volt. Kikapcsoltam, betettem egy hirens boot cd-t, ami szintén nagyon lassan akart elindulni csak töltött. A vinyó visszajelző led világított, majd egy picit elaludt és újra csak világított. A vinyó közben apró, halk kattogó hangot adott ki, mintha valamit próbálni mindig egy helyen keresni. Fél óra alatt betöltött a hirens boot cd, látom a tartalmát a vinyónak, de amikor be akarok képni egy mappába megáll minden és kb. két percig tölt ameddig belép a mappába. Átmásolni se tudok semmit, mert a jobb kattintás is kb. két percig tart. Másik gépben is próbáltam ugyanaz.

Mi történhetett vele? Mennyi az esélyem, hogy le fogom tudni róla menteni az adatokat?

(#43773) Doky586 válasza #15241216 (#43772) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lehúzott HDD vel is ezt műveli a géped hirensel, akkor vagy a Pendrive vagy az alaplap döglött meg..

(#43774) Xpod


Xpod
addikt

Sziasztok!

A szakértelmeteket kérem. Adott egy Samsung HD103SJ típusú HDD. HDSentinel szerint 100%-os, viszont kattog. Két kisebbet katan, utána egy nagyobbat, majd megint két kicsi és egy nagy és így tovább.

Kb 2 hete kezdte el, azóta nem merem használni.

Mivel a kattogást úgy is csinálta, hogy nem volt rajta SATA kábel, ezért tápegységre gyanakodtam.
A letöltős gépembe volt 3 másik HDD mellett, és csak ez csinálja ezt a hülyeséget.

Öt tápegységgel teszteltem, ebből 2-nél nem csinálja ezt a kattogást. (Egy Enermax, és egy külső tápos Delock USB-SATA átalakítós "mobil rack".)
Amivel teszteltem és kattogott (csak az alaplap és ez a HDD volt bekötve):
- Új FSP 350W-os táp (pénteken vettem ehhez a géphez)
- kb 8 éves FSP 380W-os táp (ezt korábban is használtam a letöltős gépemben akkor nem volt gond vele)
- kb 10 éves Azona 400W-os (ezt korábban is használtam a letöltős gépemben akkor nem volt gond vele)

Mit lehet vele kezdeni? Szeretném használni, mert filmeket tárolok rajta, de így nem merem.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43775) mgTerminator válasza Xpod (#43774) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szia! A HD Sentinelről dobhatnál egy képet, a szakértők biztos kérni fogják (egyébként én is kíváncsi vagyok)!

(#43776) br41nd34d


br41nd34d
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új HDD-t a gépembe, mivel a régi kezdett tönkremenni. Az új merevlemezre telepítettem a Windows 10-et, úgy, hogy a régi még benne volt / van, rajta Win 7.
A problémám a következő:
Csak úgy hajlandó bebootolni a gép, ha a régi HDD-re van állítva a bootolás (amin ugye a Win7 van). Ha letiltom a régit, vagy ha átállítom a prioritást, akkor a szokásos "insert boot media in selected boot device and press a key" üzenet fogad.
Mit tegyek, hogy bootoljon az újról? Valamit elrontottam a telepítésnél?

Köszi a segítséget!

(#43777) SP4C3 válasza br41nd34d (#43776) üzenetére


SP4C3
veterán

Íratlan szabály, hogy újratelepítésnél csak az az egyetlen 1 darab HDD legyen a gépben, amire telepíted az operációs rendszert. Ezáltal az MBR is jó helyre kerül, nem pedig, mint a te esetedben a /rossz/ meghajtóra.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43778) varmi2 válasza br41nd34d (#43776) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igrn. Telepítés idejére benne hagytad a másik hdd-t.Telepítsd újra a wint, de most húzd le a msik hdd-t. Így minden ami az induláshoz kell, egy hdd-re fog kerülni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43779) Xpod válasza mgTerminator (#43775) üzenetére


Xpod
addikt

Íme:

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43780) br41nd34d


br41nd34d
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ! Egyébként a vásárlásnál direkt rákérdeztem a boltban, hogy jó lesz-e így, ők azt mondták igen. :)

(#43781) Glaz-dozfhut válasza br41nd34d (#43780) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Elvben van lehetőség az MBR újraépítésére. [link] de van még pár találat ugyanarról a megoldásról googlélink

- Glaz-doz-fhut -

(#43782) mgTerminator válasza Xpod (#43779) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát nem tudom, lehet én vagyok a balfasz, de akármelyik képre kattintok, nekem mindig az utolsót hozza be! Egyébként a SMART fülön jobbklikk és pipáld ki a decimális adatmezőt!

(#43783) Xpod válasza mgTerminator (#43782) üzenetére


Xpod
addikt

Szia!
Én toltam el a linkelést. Sorry.

Ok kipipálom. Attól mi fog változni?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43784) Kolondrum válasza Xpod (#43783) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megértjük a tartalmát. Pontosabban nem kell fejtegetni.

(#43785) Doky586 válasza br41nd34d (#43780) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a vásárlásnál direkt rákérdeztem a boltban, hogy jó lesz-e így, ők azt mondták igen"

Hát persze hogy jó lesz -gondolták- csak fizesd már ki ! mert minden más másodlagos.. :)

(#43786) Xpod válasza Kolondrum (#43784) üzenetére


Xpod
addikt

Értem. Köszi.
Holnap reggel csatolom, most nem tudom megoldani.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43787) Xpod válasza Kolondrum (#43784) üzenetére


Xpod
addikt

Szia!

Ezt mutatja, ha decimálisba átállítom.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43788) Kolondrum válasza Xpod (#43787) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem a kép amit mond: a hdd nem volt megfőve, de rengeteg leállás / indítás van benne és alig parkolt. Bár a samu hdd eleve egy hulladék dolog volt még gyártották őket.

(#43789) Smktrooper válasza Xpod (#43787) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Elég valószínű, hogy betáp ingadozás lesz a gond. A kattogásod, ha jól sejtem, akkor mivel megszakad a betáp, ezért 1 pillanattal később megrántja afejet katt1 és visszahuzza oda hol utoljára volt katt2.

lehet maga hdd csatija, lehet a sata betáp kábelen a fogak el vannak laposodva, főleg ha többször volt ki be huzkodva az évek alatt.

Nem 100 de távolról így ez jön le.

Reboot

(#43790) Xpod válasza Kolondrum (#43788) üzenetére


Xpod
addikt

Ezen volt korábban a rendszerlemezem, miről torrent is futott, meg játékok is. Minden nap ment minimum 4-5 órát. Kb fél éve tettem át, a letöltős gépbe hogy erre mentem ki a megtartandó anyagokat.
Volt 4-5 éve egy rossza SATA kábelem, amiatt van egy csomó hibabejegyzés az adatátvitelre.

Megfőve biztos nem volt, mert a gép olyan elrendezésű, hogy egyből a hdd-re nyomja a venti a friss levegőt.
A letöltős gép pedig egy fűtetlen szobába van, oldallapok levéve, hdd szellősen rakva.

Smktrooper Mit tudok tenni? A most vásárolt táp SATA csatija alig megy rá, annyira szorul, de azzal is kattog.
Csináljak képet a SATA csatikról? Nem jellemző, hogy ki-be dugdosnám, mert nem arra használtam. Max gépcserekor volt piszkálva a SATA kábel.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43791) Smktrooper válasza Xpod (#43790) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ez igy van a windows energia beállításokon?

egy foto segithet! de valoszinu akkor, hogy maga a hdd csati sérülhetet meg. Kéne egy makro foto rola.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43792) Xpod válasza Smktrooper (#43791) üzenetére


Xpod
addikt

Jót kérdeztél. Ezt a letöltős gépben úgy emlékszem engedélyezve volt, és windows default volt megadva. (Most darabokra van szedve, nem tudom megnézni.)

Csak a csatiról kell kép? Mindjárt csinálok.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43793) Smktrooper válasza Xpod (#43792) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A windows def az nem jo neki...csak mondom, főleg ha letöltésre használod. 0-ra kell állítani.

Nekm kb 4 éve így van. Azóta egyetlen véletlen hiba sem jött elő hdd-ről.(torrentezős hdd)

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43794) Xpod válasza Smktrooper (#43793) üzenetére


Xpod
addikt

Ez a HDD csak azokat a fájlokat tartalmazta, amiket meg akartam őrizni. Kb heti 2 alkalommal volt írás-olvasás rajta. Ez volt a média tár.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43795) Smktrooper válasza Xpod (#43794) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nos! Jöjjenek azok a fotok hdd tápcsatiról.

ha ezt kiszűrtük lehet továbblépni.

->mindenképp időszerű lementeni róla az adatokat<-

amit maximum 16Gb egységekben másolj le róla 10 perc szünetekkel két másolás között.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43796) janihunk


janihunk
senior tag

Üdv van egy WD blue-m Kondicio 95% és tegnap hirtelen eltünt egy csomo fontos folgom. Ott van mert a helyet foglalja, de nem látom sehogy. Hogy tudom még most átmenteni másik vinyomra?

Battlefield 3 Origin/Battlelog: janiHUNK464 , Need For Speed World: BRIAN66

(#43797) Xpod válasza Smktrooper (#43795) üzenetére


Xpod
addikt

Igyekszem. Lemerült a fényképezőgép minden akkuja. :(
15 perc és tudok lőni néhány képet.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43798) Smktrooper válasza Xpod (#43797) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Vasárnap van! Ráérek. ;)

Reboot

(#43799) Smktrooper válasza janihunk (#43796) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Mindenek előtt nézd át a kábeleket.

Windows PE alatt kell futtatni egy Norton Ghost progit (8.0 ás lehetőleg) le kell menteni a képfájlt valahova.

Majd ráküldeni egy Scandisket hibajavitással.

Reboot

(#43800) Xpod válasza Smktrooper (#43795) üzenetére


Xpod
addikt

Akkor a két kép:

Lassan megtanulom használni ezt a képfelöltés opciót. :)

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.