Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42351) Jarod1 válasza SunMount3r (#42350) üzenetére


Jarod1
addikt

[link]

ez vizuálisan mutatja a file ok nagyságát . nem lehet vmi biztonsági mentés,?

(#42352) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Lementettem mindent a gépemről egy külső HDD-re. Másolás közben jött egy áramszünet :W
Azóta a külső HDD-re mentett cuccokat nem látom egy PC-n sem, ez látszik:

Viszont kíváncsiságból ráraktam a tévémre a HDD-t és a tévé rendben felismerte, látott mindent file-t, mappát és le is játszotta, ami rajta volt.
Szerintetek mi történhetett? Valahogy meg lehet menteni az adatokat? Abban reménykedek, hogy nem veszett ügy, különben a tévé sem látna semmit.

(#42353) Feketelaszlo válasza fausto (#42352) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Az a másolás ugye nem kivágás volt? Nem lett belőle véletlenül dinamikus lemez (Vezérlőpult->Felügyeleti eszközök->Számítógép-kezelés->Lemezkezelés)?

[ Szerkesztve ]

(#42354) Doky586 válasza SunMount3r (#42350) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a lemez használatot (főleg az írás) figyeli, naplózza"

Ha az írási műveletek érdekelnek: DiskMon.
Ha a helyfoglalás érdekel: TeeSize.

#42355 fausto:akkor ne vacakolj vele, formázd le és másold újra át...

[ Szerkesztve ]

(#42355) fausto válasza Feketelaszlo (#42353) üzenetére


fausto
addikt

Nem kivágás volt, csak másolás. Nem tudom, mi az a dinamikus lemez... :F

(#42356) Kernel válasza fausto (#42352) üzenetére


Kernel
nagyúr

Van ilyen, hogy a Windows korruptnak nyilvánít egy fájlrendszert, onnan kezdve nem foglalkozik vele, RAW lesz stb.

Míg egy Linux simán beolvassa, mint a TV is. Ilyen készülékeken, set top boxok stb. Linux alapú megoldások szoktak futni.

Tehát neked is egy Linux kell ilyenkor, amivel lemásolhatod az adatokat, utána formázható.

(#42350) nlpK

Process Monitor (nem azonos a Process Explorerrel)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42357) fausto válasza Kernel (#42356) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, megnézem Linux-szal is!

#42354 Doky586: sajnos nem fog menni, mert az áramszünet után valószínűleg a forrás HDD fájlrendszere is sérült és nem látom azt a partíciót, amin az adatok vannak és a Windows is összeomlik kb. 2 perc használat után. Azt is formázni kell.

(#42358) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Sziasztok!

Adva van egy windows 7-es frissen telepített rendszer+office 2010, a merevlemez kb. 5 perc üresjárat(azaz nem csinálok rajta semmit) után fogja magát és el kezd berregni irtózatos hangon. Kérdésem mitől lehet ez? borzasztó idegesítő+kinyírja a fejet is. Ahogy hozzáérek egérhez leütök egy billt megszűnik. Köszi!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#42359) fi:zi'k válasza Kernel (#42349) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Perfekt, köszi. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#42360) jel1


jel1
aktív tag

hali

olyankor mi lehet a probléma, ha van egy laptopmerevlemezem külső tokban, és egyszercsak kitalálta, hogy nem érzékeli semmi? windows azt írja h használat előtt formázni kell

jó lenne, ha meglennének az adataim :o azt szeretném, hogy ne kelljen formáznom
a tok az rendben van (delock usb3-as valami), másik merevlemezzel jó volt.

és 1tb-os hgst 5k1000 a merevlemez. ha bekötöttem a gépbe, akkor is ugyanaz, mint tokban

esetleg, ha rossz lenne, akkor erre mennyi a gari? nem találom. lehet 3 év?számla megvan, de a garancia sehol :ooooooooooooooo

(#42361) King Unique válasza jel1 (#42360) üzenetére


King Unique
titán

A Windows, főleg a Win7 akár nem megfelelő tápellátás, vagy a csatlakozónak az aljzatban történő elmozdulásakor is szereti a javítás/ formázás ablakot dobálni.
Lemezkezelőt kéne megnézni, ha ott RAW partíció, akkor adatmentő programmal kell nekiesni és kimenteni a tartalmát másik lemezre. Majd, ha ez megvan, akkor törölni a RAW partíciót és újrapartícionálni a külső házban.

Hitachi Travelstar sorozatra 2/ 3 év garancia van tudtommal, a legtöbb helyen max 2 évet szoktak rá adni. De gariztatni akkor érdemes, ha maga a merevlemez rossz, pl. szektorhibás (HD Sentinel megmondja).

(#42362) jel1 válasza King Unique (#42361) üzenetére


jel1
aktív tag

rendben. köszi a segítséget!

tudnál ajánlani ilyen adatmentőt?

amúgy a médialejátszó sem érzékeli

raw-ot ír ki rá :)

[ Szerkesztve ]

(#42363) King Unique válasza jel1 (#42362) üzenetére


King Unique
titán

Elsődlegesen GetDataBack ajánlott, illetve az EaseUS Data Recovery is jó. Viszont mindkettő fizetős, ahogy a legtöbb profi adatmentő program.

(#42364) jel1 válasza King Unique (#42363) üzenetére


jel1
aktív tag

get data back, csak néhány dolgot talált meg :/

(#42365) King Unique válasza jel1 (#42364) üzenetére


King Unique
titán

Akkor próbáld az EaseUS programmal, mert nálam is hasonló eset volt, hogy csak utóbbi látta a teljes tartalmat!
Viszont úgy készülj, hogy nem 10 perc mire végigszkenneli, hanem 1 TB méretnél még 3.0-án is eltart x óráig + utána még a mentés is x idő. Illetve a free változat csak 1 GB adatot enged lementeni, tehát valamilyen úton-módon be kell szerezned egy fizetőset.
De, ahogy nézegettem, az összes komolyabb adatmentő program fizetős. Ha vki tud ingyen jobbat, majd beírja.

Esetleg alternatív megoldásként, rá lehet próbálni egy Live Linuxra, mert az képes belelátni a RAW-ba is, de hogy mennyire jól és eredményesen menti ki a tartalmát, az már kérdéses...? Így csak saját felelősségre ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#42366) jel1 válasza King Unique (#42365) üzenetére


jel1
aktív tag

nem probléma, megszerzem a fizetőset ;)

HD sentinelben

de most kipróbálom a másikkal is. getdataback többször is kiírta, hogy szektoroknál van valami hiba :o

amúgy képek vannak rajta, amikről fogalmam sincs, hogy lementettem-e már gépre, és onnan felhőbe v nem.

[ Szerkesztve ]

(#42367) King Unique válasza jel1 (#42366) üzenetére


King Unique
titán

Igen, azért írta ki a GDB, mert e lemez szektorhibás, így nem tudja normálisan végigolvasni a felületét...

Ebben az esetben viszont komolyabban oda kell figyelni! Feleslegesen na nyekeregtesd, illetve azt szokták javasolni, hogy készítsd róla egy lemezkép mentést és utána másik gépen, azt tovább lehet boncolgatni. Mert az csak 1x olvassa végig a felültét, a normál módszer még 2x (szkennelés + mentés), ami megterhelőbb a lemezre nézve.

Illetve, ha ennyi rajta a gyenge szektor, akkor érdemes megfontolni, hogy inkább adatmentő szakemberhez viszed, mert ő vsz nagyobb eséllyel tudná róla visszanyerni az adatokat. Persze ennek is megvan az ára.

(#42368) patow


patow
senior tag

Sziasztok egy olyan problémám van a pc -m ben üzemel egy Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB (WD10EZEX) és mostanában lassab lett kb 40mb s-al vajon mi lehet a probéma ,esetleg egy formázás segíthet? hard disk sentinel szerint 100%-os

(#42369) King Unique válasza patow (#42368) üzenetére


King Unique
titán

Nem egyenletes a sebesség a lemeztányér adott sávjain, illetve ha nagyon tele van, az is lassítja. Vagy, ha pl. NTFS fájlrendszer, akkor a töredezettség miatt is lassulhat és töredezettségmentesítés javít rajta. Persze utóbbi eltart egy ideig és ha nincs rajta semmi fontos adat, akkor egy újraformázás / újrapartícionálás is jó lehet.

(#42370) patow válasza King Unique (#42369) üzenetére


patow
senior tag

Köszönöm, próbálkozom egyet

(#42371) miazmá


miazmá
tag

Sziasztok!

Ma jött meg az új vinyóm, egy WD Red 3TB-os és nem ismeri fel a gépem :F
Biosban látom, de a sajátgépben sehol semmi.

Win 8.1-et használok, ötletek?

(#42372) King Unique válasza miazmá (#42371) üzenetére


King Unique
titán

Talán mert először lemezkezelőben inicializálni (GPT), majd partícionálni és formázni (pl. NTFS) kéne. Ez a szokás szűz winchestereknél.

[ Szerkesztve ]

(#42373) miazmá válasza King Unique (#42372) üzenetére


miazmá
tag

Oksa, nem tudtam. Köszi! :R

(#42374) miazmá válasza King Unique (#42372) üzenetére


miazmá
tag

Csak egy db 2 TB-os partíciót tudtam csinálni, a maradékot nem engedi partícionálni, erre vmi tipp? :W

(#42375) patow válasza King Unique (#42369) üzenetére


patow
senior tag

Újra a régi

(#42376) moonguru válasza Kernel (#42356) üzenetére


moonguru
őstag

Én is így jártam (spontán), szerencsére diskedit helyrehozta a partíciós táblát! :)

Viszont véglegesen el is ronthatta volna (mivel nem volt rajta pótolhatatlan megreszkíroztam!

Ha fontos adat van rajta és a forráson nincs meg akkor nem ajánlom! (elvileg meg kéne még lennie a mentendő HDD-n)

Monitor Guru!

(#42377) King Unique válasza miazmá (#42374) üzenetére


King Unique
titán

GPT-re inicializáltad (amit direkt írtam is)?? Mert, ha MBR-re, akkor nem is fog menni. :N
Ha utóbbi, akkor parancssorból kell törölni [link], majd újrainicializálni lemezkezelőben.

[ Szerkesztve ]

(#42378) jel1 válasza King Unique (#42367) üzenetére


jel1
aktív tag

hagytam a francba az egészet. Nem lehet formázni se. e-mailben megtaláltam a garanciát, 3 év. küldöm is vissza nekik :)

köszi a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#42379) jel1 válasza jel1 (#42378) üzenetére


jel1
aktív tag

"FIGYELEM! A bestmarkt.hu webáruház 2015.06.01 -től új tulajdonossal üzemel. (Hardverker Online Kft.)
Az előző üzemeltetővel (Bestmarkt Hungary Kft.) semmiféle jogviszony nem áll fenn, a cégek között jogfolytonosság nincs!
Kizárólag az internetes felület azonos!
Amennyiben 2015.06.01. előtt vásárolt termék meghibásodott, kérjük forduljon a termék gyártója által biztosított garanciális szervizhez - ezek listája lentebb olvasható! Sikertelen ügyintézés esetén keresse szervizünket, és kizárólag feltételesen, szivességi alapon kollegáink megpróbálnak segíteni, a termék garanciális szervizét felderíteni.

Megértésüket köszönjük!"

:DD :DD :DD :DD ZSÍÍR :DD :DD :DD :DD

hova küldhetem akkor, hogyan?

(#42380) Feketelaszlo válasza jel1 (#42379) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

HGST RMA. Drága lesz a posta, de először győződj meg róla, hogy az ő szoftverük szerint is gariztatható már a merevlemez vagy írj a supportnak mailt.

(#42381) King Unique válasza jel1 (#42378) üzenetére


King Unique
titán

Hát ez szívás...jellemző, hogy sok kisebb bolt egyszer csak megszűnik és a további ügyintézést dobják...
Igen, 3 év a gyártói garancia (csak ugye sok hely szereti "lenyelni" és 1-2 évet ad), amit RMA útján tudsz érvényesíteni.

(#42382) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Egy érdeklődő kérdésem volna. Ha egy HDD már a felületteszt alatt is seek error-t ír, akkor van értelme foglalkozni vele? Vagyis pl. a HD sentinel újrainicializálás során is írja.

A kondíciója random 9-70% körül ugrál, a gyenge szektorok számától függően.

Véleményem szubjektív...

(#42383) miazmá válasza King Unique (#42377) üzenetére


miazmá
tag

Igen megvan a baj, alapból MBR-re csinálta..
Mindegy, majd elviszem vmi szakihoz, azért köszi h próbáltál segíteni :)

(#42384) King Unique válasza miazmá (#42383) üzenetére


King Unique
titán

Inicializálásnál feldobja az ablakot lemezkezelőben és lehet választani MBR és GPT között [link]. Figyelmetlen voltál...
Lehet konvertálni GPT-re [link], vagy a fentebb vázolt diskpart parancsok után lemezkezelőben újrainicializálni.

ezeket akár meg tudod csinálni te is, nem feltétlen kell hozzá szakember. :N

[ Szerkesztve ]

(#42385) Glaz-dozfhut válasza miazmá (#42383) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Van egy egyszerű kis program, ami akár adatokkal együtt átkonvertálja a lemezedet és teljes egészében használható lesz a mérete. Aomei Partition Assistant a neve. Nekem lemez klónozás, majd konvertálás után működőképesek maradtak a rá telepített programok. (Mondjuk eredetileg GPT-re inicializáltam, de Linux alatt valahogy szektorról szektorra történt a klónozás és lett MBR, majd ezzel a programmal GPT). Egy gombnyomás szinte: kép

- Glaz-doz-fhut -

(#42386) miazmá válasza Glaz-dozfhut (#42385) üzenetére


miazmá
tag

A parancsokkal nem sokra jutottam, mert nem törölte a partícíót, de ez a kis progi nagyon szuper, köszi mindkettőtöknek :R

(#42387) King Unique válasza miazmá (#42386) üzenetére


King Unique
titán

Pedig a leírás egyértelmű és részletes, rendszergazda parancssort nyitsz stb., annak működne kell. Ha nálad nem, akkor megint elnéztél vmit, de inkább akkor hagyjuk.
Amúgy az átkonvertálást megcsinálja akár lemezkezelő is, ahogy linkeltem, de amúgy az Aomei-en kívül akármelyik külső partícionáló program (pl.EaseUS, Paragon, MiniTool) is tudja.
De az a lényeg, hogy végül összejött.

[ Szerkesztve ]

(#42388) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Adott egy Asus X555L ami win7 telepítés után azt produkálta, hogy időnként megfagyott a gép (semmi játék vagy konvertálás) csak böngészés kb. 2-3 perci nem csinált semmit utána amikre kattintottam mindent megnyitott és már dolgoztam is tovább. Kutakodtam az interneten mi lehet a fagyás oka írtak olyat, hogy a Smart Gesture nincs telepítve bár nem tudom mitől fagyna miatta.
Aztán írta az egyik kollega, hogy bad sectornál szokott ilyet csinálni a gép igaz, hogy nem használt így megnéztem és van 100/99% -os 2 gyenge szektorral.
Az volna a kérdésem, hogy ezt okozhatja a 2 gyenge szektor?
Hogy lehetne kiküszöbölni vagy kizárni őket aztán újratelepíteném a win7-et és kipróbálnám?
Ha ki lehet zárni megoldható-e winyó kivétel nélkül?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#42389) Kernel válasza anonymus89 (#42388) üzenetére


Kernel
nagyúr

HD Sentinel írásteszt segít feltérképezni a probléma helyét, a szükséges méretű particionálás megállapítható vele.

Maga az írásteszt javíthat is a szektorok állapotán, bár nem mindig tartósan. Vagy befolyásolhatja a firmware-t arra a döntésre, hogy cserélje le a gyenge szektort a tartalék területről.

De ha a firmware nem akarja, akkor sajnos nem fog menni a csere, particionálni lehet ilyenkor.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42390) anonymus89 válasza Kernel (#42389) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi a választ a chkdsk /f segít valamit?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#42391) Kernel válasza anonymus89 (#42390) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerintem nem érdemes szórakozni vele, ehelyett inkább a HD Sentinel nem destruktív írástesztjét említeném meg, ami a szektorok tartalmát kiolvassa, regeneráló felülírás után pedig visszaírja az eredeti tartalmat, így nem vész adat.

Hasonló elven működik a HDD Regenerator is, csak az DOS-ban lassú, ezért nekem észre sem vette a lassabban olvasható szektorokat.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42392) anonymus89 válasza Kernel (#42391) üzenetére


anonymus89
addikt

chkdsk-val nem sikerült igazad volt ugyanaz a helyzet megint 2-3 perceket gondolkozik
most először megfagyott az egész magától

erre gondolsz hd sentinel alatt? - olvasás + írás + olvasás teszt?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#42393) anonymus89 válasza Kernel (#42391) üzenetére


anonymus89
addikt

C:-re ráengedtem a win7 saját ellenőrzőjét most hd sentinel szerint 99%-ról lement 90%-ra.
A rövid önteszt nem fut le: "Sikertelen olvasó egység hibája miatt"
Akkor ennek ennyi?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#42394) jejike


jejike
tag

sziasztok. egy ssd vel van bajom. nincsen neki betűjele sem. de viszont a saját progija is és a rendszer is látja hogy ott van. bementem a lemezkezelésbe ott feldob egy ablakot hogy inicializálni kell ok-ra katt rá és utána rögtön irja hogy hozzáférés megtagadva. már van bent egy ssd de annál ezt nem csinálta. most mi a baja? előre is köszi

(#42395) Kernel válasza anonymus89 (#42393) üzenetére


Kernel
nagyúr

A százalék csak laikusoknak szóló tájékoztatás, sokkal lényegesebb, hogy konkrétan mi történt, de sejthető.

Nekem is van ilyen fejhibás HDD, ha elindítom az írástesztet, szaporodnak a gyenge szektorok. Ha itt is ez van, azzal már nem érdemes foglalkozni szerintem.

Lehetne még olyan, hogy egy HDD nem támogatja a rövid öntesztet, de akkor azt írná ki, hogy nem támogatott.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42396) anonymus89 válasza Kernel (#42389) üzenetére


anonymus89
addikt

ezt hogy tudom lefuttatni ugy , hogy ne kelljen kivenni a hddt?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#42397) Kernel válasza anonymus89 (#42396) üzenetére


Kernel
nagyúr

Futó rendszer alatt nem lehet írástesztet végezni, legfeljebb a HDD többi partícióját lehet felülírni, ha van.

De azt sem ezzel, hanem diskeditor vagy más programokkal, pl. secure erase címszóval is találhatók ilyenek.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42398) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok !
Megint hozzátok fordulnék!
Van egy 80 GB vinyom azon van a Windows 10
Mellette van egy 500 GB vinyó lemezem is de le szeretném formázni de nem engedi azt írja nem tudja megformázni . próbáltam törölni de ase engedi .
eredeti a windows 10 Vaterán vettem meg !
Válaszokat előre is köszönöm! :R :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#42399) Kernel válasza kisselandras (#42398) üzenetére


Kernel
nagyúr

Például a Diskpart clean parancs segítségével lehetne törölni a lemez elejét, ami eltünteti a partíciós táblát, akár GPT, akár MBR volt. [link]

Vagy ugyanez magyarul: [link]

Fontos a lemez beazonosítása, a leírtak szerint, nehogy másikat törölj véletlenül.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42400) kisselandras válasza Kernel (#42399) üzenetére


kisselandras
senior tag

Köszi a segítséged de már késő :S mindent töröltem véletlen:S :W :W

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.