Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43551) liksoft válasza laca71 (#43550) üzenetére


liksoft
nagyúr

Leginkább alkohollal. A kontakt spray használata kerülendő, mivel sokban van maradék anyag ami idővel kikezdi a környezetet. Szivacs, papír zsebkendő segíthet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43552) bolic válasza King Unique (#43535) üzenetére


bolic
őstag

Sajnos a Sharkoon nem adták a verzió frissítést, mivel az enyém ugyanolyan mint a linken, nekem 2TB limit, az oldalon pedig 8TB. Lehet hogy el van írva vagy újabb verzió, de a verziószám sehol nincs feltüntetve! Ez nekem nagyon bosszantó, így mindig veszek magamnak WD Green 2TB WD20EZRX-et, ez a 11.-edik winyó eddig. Majd 2020-ben le fogok váltani újabb USB 3.0-ás dokkolóra, meglátjuk hogy kezeli-e a WD 6TB WD60EZRX vagy WD60EZRZ winyókat. :U :((

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43553) King Unique válasza bolic (#43552) üzenetére


King Unique
titán

A belsejében a chipet kell megnézni, az stimmel-e? Valamint ez a limit vélhetően firmware függő és ilyen téren is lehet eltérés régi | új között. 2 TB+ merevlemezt a tied nem is kezel? Nem tudom elírás-e a Sharkoon részéről, de ők korrektek olyan téren, hogy kipróbálják nagyobb HDD-vel és az alapján adják meg az értékeket.

Az USB 3.0 típusok már általában kezelnek ekkorát, az ASMedia vezérlősek biztosan. Ezen oldalon direkt ki is próbálták, én meg táblázatba szedtem a lényegét [link]. :D

(#43554) laca71 válasza liksoft (#43551) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

Leszedtem a nyákot, minden érintkező felület el volt szennyeződve, színeződve...
Letakarítottam és ráengedtem a Sentinelt...
Remélem kijavítja a hibákat...

(#43555) jozsef83 válasza liksoft (#43524) üzenetére


jozsef83
tag

Na a vinyók tuti hogy jók, mert másnál megnéztem. Szóval valószínűleg a sata csatlakozó az alaplapon hallt be. Ezt a táp dolgot meg nem tudom nincs kölcsönbe tápom hogy leteszteljem.

(#43556) bolic válasza King Unique (#43553) üzenetére


bolic
őstag

Nem akarom szétszerelni a dokkolót. Volt kezemben régen 1db WD Green 3TB SATA HDD, asszem 2012-ben történt. Felpörög a dokkolóban, az oké. De nem adott jelet, vagyis nincs USB meghajtójel és USB értesítési ikon a Windows 7 tálcán, mintha döglött winyót raknám be a gépbe és a BIOS/Windows nem látja a winyót. Csak pörög-pörög a dokkolóban, a kék-piros LED-ból a piros LED néha felvillant és elaludt, tehát nem tudom az okát. :Y :W :o

Lényegében nem akarom frissíteni a firmwarét, inkább maradok a 2020-ben vásárolandó dokkolónál. :N

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43557) davidj92


davidj92
tag

Sziasztok,

kattogott párat a hdd-m, úgy mint amikor elindul a gép, utána a win dobott egy hibaüzenetet, hogy hdd hiba, mentsem ami menthető stb.

ez a helyzet, kuka? :((

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#43558) Doky586 válasza davidj92 (#43557) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Frissebb HDS-t kéne használni..

(#43559) King Unique válasza bolic (#43556) üzenetére


King Unique
titán

Jó, akkor ne szedd! A tied vsz nem támogatja a nagyobb merevlemezeket, de a pontos okok felől a gyártónál is érdeklődhetsz [link], szoktak válaszolni. Az is lehet, hogy elírták és nem USB-n, hanem eSATA-n tud akkorát kezelni.
Firmware-t frissíteni csak akkor tudnál, ha a gyártó biztosít hozzá frissítést. Esetedben pedig nem [link]. Külső oldalakon fellelhető firmware-ek terén jóformán csak az ASMedia és JMicron vezérlők támogatottak, a többi eleve felejtős...

"inkább maradok a 2020-ben vásárolandó dokkolónál"

Mért kell addig várni??

(#43560) davidj92 válasza Doky586 (#43558) üzenetére


davidj92
tag

remélem ettől boldogabb lett legalább a Te estéd, mert az enyém sajnos nem.. :N

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#43561) bolic válasza King Unique (#43559) üzenetére


bolic
őstag

Mért kell addig várni??

Hát mert a jelenlegi dokkolóm nem probléma a 2TB winyókkal. 2020-ban addigra kifutott lesz a 2TB winyók, ki tudja? :DDD :P ;] Még mindig tárolom a 720p/1080p MKV magyar feliratos filmeket, ez hosszú távon biztosan elég lesz, addig a 4k és nagyobb felbontású filmek fölösleges számomra. :N ;)

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43562) liksoft válasza davidj92 (#43560) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kuka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43563) hupp3


hupp3
csendes tag

Sziasztok,

Múlt héten újratettem a gépet, azóta gyakran beáll a gép 30-40 másodpercre is, nem tudok olyankor mit kezdeni vele, majd minden megy tovább hiba nélkül. Feladatkezelőben 100%-ot mutat a lemezhasználatra.
Próbáltam ismételten újratelepíteni, de hiába, még mindíg rosszalkodik.

Szerintetek a képen látható értékek utalhatnak problémára?
HD Tune programmal csináltam, Kingston HyperX 3K 120Gb SSD-ről van szó.
SuperFetch és Windows Search már kikapcsolva, de nem oldotta meg a problémát.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#43564) Saltwater válasza hupp3 (#43563) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ez egy sima gyors olvasási teszt, kihagyja a szektorok 90%-át.
HD Sentinelben egy felülettesztet indíts el (olvasás), akkor látni fogod mi a helyzet a szektorok kiolvasásával.

https://hdd-adatmentes.hu

(#43565) varmi2


varmi2
nagyúr

Szerintetek ideje másik hdd-t nézni, vagy bírja ez még?
100/100-nak írja, de még is már csak 100 napot ír neki, egy ideje már nézegetem, és folyamatosan csökken a napok száma.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43566) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Én azt kérdezném, hogy ha felcserélem a rendszer és a háttértár SATA kábelét (tehát ami eddig az 1-esen volt az most a 2-esen van), az okozhat e bármi gondot? :F
Elvileg az alaplap automatikusan felismeri és bekonfigolja magának a Boot során és nem kell semmit átállítani a BIOS-ban manuálisan, nem?! :F (Régen ketyeréztem már az asztali PC-men, kissé elfeledtem már ez ilyen dolgokat).

Ill. nekem így is gond nélkül beboot-olt a Windows, ugyan úgy. Viszont fél óra után elszállt a gép és CMOS reset-elni kellett, mert nem indult még a BIOS-ig sem. (Most a reset után bejött a BIOS és addig nem dugom vissza a winyókat, amíg nem biztos, hogy tuti minden). Ez a kábel csere okozhat ilyen problémát (bár eléggé kétlem...)??? :F Csak kérdem, hogy figyelnem kell e erre majd ha vissza csatolom a winyókat...

A válaszokat köszi! :)

(#43567) Livius válasza Livius (#43231) üzenetére


Livius
őstag

Kb egy hónapja kértem egy véleményezést tőletek egy TOSHIBA DT01ACA050 HDD garanciáztatásához, a HD sentinel képe alapján, ami ilyen volt.

Most megkaptam a HDD-ét huzamosabb tesztelésre, és egy teljes felület tesztet ráküldtem írás/olvasással, véletlen helyeken elvégezve ezt. A teszt után még tragikusabb lett a HD sentinel elemzése, így már talán tutira gariztatható lehet? A 46 badsector megemelkedett 132-re és már pirosan mutatja 18%-osnak a HDD-t. Most futtatok rajta egy újrainicializálást, de szokatlanúl baromi lassan csinálja, és fura kis kattogós fejpozíciónálási hangokat is kiad minden egyes szektor szekvenciális átlépésénél.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#43568) Lavar


Lavar
aktív tag

Hali,

tudnátok segíteni, miért nem látja sem az eszközkezelő, lemezkezelő a most berakott SATA3-as HDD-t, miközben a BIOS látja?

Win 8.1 64 bit.

A rendszer SSD-n van, tökéletesen működik.

(#43569) varmi2 válasza Lavar (#43568) üzenetére


varmi2
nagyúr

Colt már azóta újra indítva? Ha igen próbálj neki betüjeletaeni a lemezkezelőben.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43570) Lavar válasza varmi2 (#43569) üzenetére


Lavar
aktív tag

Újraindítás megoldotta a problémát, köszönöm szépen.. :D

(#43571) magyar1997


magyar1997
tag

Üdv!

Kiváncsi lennék arra, hogy mennyire normális a már jó pár éves Seagate winyómnak a hőmérséklete? Mellette van még a gépben egy WD winchester, amit még nyáron vásároltam, és a két winyó hőmérsékletét nézve, bőven van 10 fok különbség. A Seagaten van az oprendszer, míg a másik adattárolásra szolgál. Nyugalmi állapotban is, a két winyó között van 10 fok különbség. Kérdés, hogy normális ez a hőmérséklet a Seagate winyónál? Semmi probléma nincs a winyóval, működik rendesen. Kép

Megjegyzem, a 43 fok azután volt, miután több gigányi mennyiséget másoltam át a másik winyóról erre. Azóta már lement 41 fokra.

Előre is köszönöm a válaszokat! :DD

[ Szerkesztve ]

FTTB 1000/300

(#43572) SP4C3 válasza magyar1997 (#43571) üzenetére


SP4C3
veterán

Rendben vannak a hőfokok, csak ettől feljebb ne, ha lehet. :DD
Nyugalmi állapot alatt mit értessz? :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43573) magyar1997 válasza SP4C3 (#43572) üzenetére


magyar1997
tag

Csináltam most egy fél órás tesztet, ami alatt felment 46 ig. Kép

Ez így már nem sok? Nyugalmi állapotban azt értem, mikor nem nyúlok a géphez. Tehát nem böngészek, videókat nézek, stb. :D

FTTB 1000/300

(#43574) fer válasza Livius (#43567) üzenetére


fer
őstag

Ha tovább romlik a teszteket követően, akkor garis, én is jártam már így! A lassulás és a kattogás meg már teljesen normális ennyi hibás szektornál, mivel plusz munkát kell végeznie!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#43575) fer válasza magyar1997 (#43571) üzenetére


fer
őstag

Azért egy ventit odarakhatnál szerencsétlen winyónak, még ha csak 5V-on is, sokat számítana!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#43576) Livius válasza fer (#43574) üzenetére


Livius
őstag

Mostanra már 599 hibás sector van rajta, mióta kora reggeltől megy egy újrainicializálás rajta a HD sentinelel. Most már inkább a gariztatás menetén kezdtem el gondolkodni, hogy ha cserélik majd egy ugyan ilyen HDD-re, akkor annak megint újra indul-e majd a 2 év gari vagy hogy lesz ez vajon egyáltalán.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#43577) fer válasza Livius (#43576) üzenetére


fer
őstag

A garancia az újra indul, de szerintem jobban járnál ha inkább más típust (esetleg nagyobbat) kérnél cserébe! Miután jogosnak ítélik a garanciát (néhány hét elteltével) kérd a levásárlás lehetőségét!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#43578) gyongyibogyo


gyongyibogyo
újonc

Sziasztok! Ezt a problémát korábban kérdezte valaki egy másik topicban, de nekem ugyanez a problémám.

A WD My Passport ultra külső vinyóm egyik pillanatról a másikra bedobta a törölközőt. Épp használtam amikor hirtelen befagyott, és kilépett. A sajátgépből is eltűnt. Kihúztam, majd újra csatlakoztattam de semmi. A csatlakoztatáskor "zenél" a gép, a meghajtó is ott van, viszont amint próbálok belelépni, az egész gép lefagy. Amint eltávolítom a gépből, minden tökéletesen működik. A helyreállító programok (vagy alapból bármilyen program amivel meghajtót kezelek) vagy nem találja, vagy pedig szint úgy meghal tőle.
Valami ötlet hogy ez mitől lehet?
Valamint menthetőek e a rajta lévő cuccok? Leginkább az adatmentés lenne a lényeg, nem a vinyó "megjavítása". A válaszokat köszönöm!

(#43579) King Unique válasza gyongyibogyo (#43578) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez esetben az alábbiakat tudom javasolni [link]. Ha Windows alatt ennyire problémás, akkor az utolsó két opció jöhet szóba. Továbbá, ha nem megfelelően volt használva [link], akkor az is okozhatta a problémát. Vagy esetleg egy kevésbé jól sikerült / gyári hibás darabot fogtál ki, netán a tervezett elavulás szólt közbe...

[ Szerkesztve ]

(#43580) SP4C3 válasza magyar1997 (#43573) üzenetére


SP4C3
veterán

"mikor nem nyúlok a géphez". Amikor nincs user input, (nem nyúlsz a géphez) akkor épp a windows tevékenykedik, töredezettségmentesít, némely antivírus scannel és software-ktől függően növekszik a tevékenység. Rakhatsz elébük ventit és power options-ben beállíthatod, hogy a hdd-k 1 perc inaktivitás után leálljanak. Lapozófájlt mozgósítsd a második merevlemezre!!!

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43581) Saltwater válasza gyongyibogyo (#43578) üzenetére


Saltwater
aktív tag

"Valami ötlet hogy ez mitől lehet?"
Szia!
Azok a szektorok ahol a fájlrendszer adminisztrációs területe található (pl MFT) sérült. Ebben az állapotában még jók lehetnek az esélyek az adatok megmentését illetően, de biztonságos otthoni megoldást nem tudok mondani. Sajnos a Passport Ultra kódolja a felület adatait, ezért kicsit költségesebb az adatmentése mint hagyományos társainak, de még mindig nem a horror kategória.
Érdemes lehet pár adatmentőt felkeresni és árajánlatot kérni, hátha találsz számodra elfogadhatót.
Ezen kívül jó volna tudni hogy egy botladozó olvasófej okozta a hibás szektorokat, vagy egy lötyögő USB kábel miatt bekövetkezett feszültség-ingadozás.

https://hdd-adatmentes.hu

(#43582) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok.

Olyan problémám van hogy vettem egy 1TB-os merevlemezt 3.5-es wd-t.
A Hdd Sentinel látja név szerint.
De a saját gépben és máshol sem jelenik meg.
Usb kezelőben csak annyit ír ki hogy Usb Ata/Atapi bridge.
Ilyen kábellal használtam volna.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#43583) Smktrooper válasza mirci18 (#43582) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Lemezkezelés megvolt? Lemez inicializálása?

Reboot

(#43584) partyanimal


partyanimal
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy 500 gb-os Wd passport külső winchester ami valószinűleg egy helytelen leválasztás eredményeként átment raw formátumba. Próbáltam több gépen is, de a Windows 7-es gépen alig akar csatlakozin és amint csatlakozik rögtön dobja,hogy formázzam le a lemezt. Abszolút nem nyitja meg, lemezkezelő és egyéb adatvisszaállító progik sem látják. Windows xp-es gépén látni látja,de a tulajdonságokhoz mindenhol 0-át ír és nem lehet vele semmit csinálni. Ebben kérném a segítségeteket,hogy újra működőképes legyen a winchester

(#43585) mirci18 válasza Smktrooper (#43583) üzenetére


mirci18
addikt

Igen megvolt.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#43586) Saltwater válasza partyanimal (#43584) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Adataid fontosak? Ha nem, próbáld Linux alatt formázni.
Ha fontosak, akkor szerezz be egy Get Data Back NTFS programot. Az a verziója ami menteni is tud, fizetős....

https://hdd-adatmentes.hu

(#43587) partyanimal válasza Saltwater (#43586) üzenetére


partyanimal
csendes tag

Szia! Az a baj,hogy van backup csak nem tudom mikori a többi winchesteren. Ezért szeretnék ránézzni,hogy mit tartalmaz. A Get Data Back NTFS progit próbáltam nem is látta a winchestert.

(#43588) mirci18 válasza mirci18 (#43582) üzenetére


mirci18
addikt

Meg van a hiba.
Új volt a vinyó így egy külön programmal kellett partícionálni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#43589) King Unique válasza partyanimal (#43587) üzenetére


King Unique
titán

Rá kell nézni több programmal, mert nekem volt olyan RAW-os külső vinyóm, amihez a nagy GDB hozzá sem szagolt... csak az EaseUS tudta lementeni a tartalmát. Vagy ott a más által és korábban általam is javasolt Linux alatti csatlakoztatás. Volt, akinek úgy sikerült hozzáférni a fájlokhoz. Persze fontos adatoknál az otthoni babrálás helyett, inkább adatmentő szaki ajánlott!

(#43590) butch3r


butch3r
senior tag

Sziasztok,

Következő problémában szeretnék segítséget kérni. Giga b85m-dh3m alaplapom van, most vettem egy 4TB-s vinyót de sajnos be sem kapcsol vele a gép. Bios képernyőn se jutunk túl, teljesen merevre fagy.
Anyám régi x3 amd-s gépében (passz milyen alaplap, régi) ellenben tökéletesen működik a hdd. Mi lehet a gond, nálam miért nem megy?

Próbáltam sata 3-ban, 2-ben, ahci-re van állítva (ssd rendszer)

Köszönöm!
üdv,
butch3r

(#43591) varmi2


varmi2
nagyúr

Egy gyors kérdés.
Hdd esetén van jeletősége hogy sata2 vagy sata3 a port van rajta? Jól gondolom, hogy lényegtelen? Egy wd green-ről lenne szó, amin csak adatokat tartanék, filmet, meg zenét.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43592) ariel96 válasza King Unique (#43579) üzenetére


ariel96
tag

Sziasztok!

Az 1 TB-os WD My Passport Ultra külső HDD-t szeretném cserélni. Asztali blu-ray lejátszónál "eldobálja" a kapcsolatot, pedig épp erre a célra vettem.

Ez mennyire számít?

Már kezdtem beletörődni a sorsomba, de ma előkerült a számlája. Ugyanonnan vettem másikat is pár hét eltéréssel. :U

[ Szerkesztve ]

(#43593) varmi2 válasza ariel96 (#43592) üzenetére


varmi2
nagyúr

A külső hdd-nek van külön tápja? Mert ha nincs, akkor lehet az a baj, hogy kevés mA jön ki abból as usb-ből. Ha van l3hetőség a betápra akkor használni kell, ha nincs, akkor egy aktív usb hub, ami kap külön tápot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43594) Elektrikus válasza ariel96 (#43592) üzenetére


Elektrikus
csendes tag

Szia!

HA nincs külső tápegysége akkor rossz választás volt mert nem kap elég áramot az USB portról.

[ Szerkesztve ]

(#43595) King Unique válasza ariel96 (#43592) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Hát ezek elsődlegesen PC, notebook + asztali oprendszer alatti használatra valók. Lehet egyéb eszközökön is, de ott a kompatibilitás, egyes funkciók megfelelő működése nem garantált. Ahogy esetleg egyéb rendellenességek sem zárhatóak ki. Lejátszón elégtelen USB tápellátás, kábel és aljzat instabil csatlakozása, megfelelő leválasztás hiánya stb., mind okozhatnak problémát.

Amúgy érdekes az ez USB áramellátás dolog...nekem a set-top box 1 db USB 2.0 portja meghajtja még a 2,5" 7200 RPM külső vinyót is. Valamint egy 5400-as elmegy általában a mostani TV-ken. De, hogy hosszabb távon ez mennyire egészséges, arra nem fogadnék...jobb TV-ken már szokott lenni HDD feliratú 1 A-es port, ami már ok ilyen téren.

Amúgy, ha a gyártó programja is hibát jelez, annak már elég indoknak kell lennie a garanciális cserére. Persze HDS-ben a 0% kondíció az garis csere szintje, de az már kb. kuka.

[ Szerkesztve ]

(#43596) frzsombor


frzsombor
csendes tag

Sziasztok!

Ide lettem irányítva, így itt teszem fel a kérdésem.
Két lemez van a gépemben, egy HDD (1TB, 7.2k rpm) és egy SSD (240GB).
A laptopot egyaránt munkára és játékra is használom. Egy esetleges lopástól tartva mindenképp titkosítani szeretném az adatokat a TrueCrypt/VeraCrypt/egyéb szoftvert használva. Természetesen a játékok, letöltések, telepített szoftverek fájljainak felesleges titkosítása nem cél (tekintve, hogy ezekhez bárki hozzáférhet nyilvánosan), viszont a programok adatai (pl böngésző cookiek, projekek), dokumentumok, stb védelme már fontos.

Ötleteket/véleményeket/tapasztalatokat szeretnék kérni, szerintetek hogyan lenne érdemes telepítenem rendszert:
1) Windows és munka titkosított SSD-n, program fájlok, játékok, letöltések HDD-n
2) Windows és munka titkosított HDD-n, program fájlok, játékok, letöltések SSD-n
3) Egyéb ötletek is jöhetnek különbőző partíció felosztással és titkosítással*

Ami miatt nem tudok dönteni: Vonzó a gyors, SSD alapú rendszer, de a merevlemezekkel való szerencsétlen múltam miatt félek az SSD-re tenni a fontos dolgokat az SSD kiszámíthatatlan élete miatt. Pláne attól is tartva, hogy a titkosítással méginkább leterhelem az SSD-t, és még hamarabb megadja magát, minden adatommal együtt. Igaz a HDD lassabb, de ha elszáll, jóval nagyobb eséllyel tudom visszaszerezni a fájljaimat.

* Gondolok itt olyan komplikáltabb dolgokra, hogy pl rendszer a titkosított SSD-n, majd a HDD-ből 240GB leválasztva és ide lenne tükrözve az SSD biztonsági okokból, a maradék HDD meg program fájlok, letöltések, stb. Viszont ez nem tudom lassítaná-e a rendszert, megéri-e.

(#43597) Doky586 válasza frzsombor (#43596) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Bios-ba épített titkosítást használd!
Az nem lassít, nem terhel...

(#43598) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok!

jöhetnek a topicba ssd-vel kapcsolatos problémák vagy csak hdd?

köszi :R

(#43599) liksoft válasza frzsombor (#43596) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Én az 1TB-ra készítenék egy akkora virtuális drive-ot (1 file, átmásolva ugyanúgy használható) amibe a titkosításra szánt adatok elférnek. Így megmarad a gyors rendszer, gyors játék, letöltött anyagokat minek titkosítani, annak is jut hely, ami viszont személyes, az biztonságban van. Az 1 file átmásolásával megtörténik az adatok mentése is, és a mentésben is biztonságban vannak. Ebben az esetben viszont nem célszerű plusz védelmet is rátenni, mert ha a BIOS vagy az OS is titkosít, akkor a kimentett titkosított file NEM nyitható meg másik környezetben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43600) liksoft válasza oneal1 (#43598) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Szerintem inkább ITT.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.