Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42851) haxiboy válasza gigaherz (#42849) üzenetére


haxiboy
veterán

+7V és +2.7A...elektronikában rengeteg, valószínüleg valami elfüstölt az elektronikán...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42852) liksoft válasza gigaherz (#42849) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 12V-ból készíti a külső ház az 5V-ot. Mivel a HDD 12V-ot is kér, ahhoz NEM NYÚL! Így a 12V helyett sikerült a drive-ra ráküldened 19V-ot. Ezt egy drive sem tolerálja. Így sajnos van egy kuka HDD-d. Adatmentése még lehetséges, de ilyenkor legtöbbször a mechanikán belüli elektronika is ugrik. Vagyis a drive teljes átépítése szokott csak segíteni adatmentés esetén. Ez viszont nem olcsó. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42853) Kolondrum válasza gigaherz (#42849) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezek az esetek gyöngyszemek! :))

(#42854) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Mi a vélemény a képen látható SMART attribútumokkal rendelkező Seagate HDD-ről?

A HD Sentinel szerint 100/100, de van 1-2 (számomra) meghökkentő adat.

[ Szerkesztve ]

(#42855) haxiboy válasza germinator66 (#42854) üzenetére


haxiboy
veterán

Mire gondolsz? Állapotnál is minden rendben.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42856) germinator66 válasza haxiboy (#42855) üzenetére


germinator66
aktív tag

A Raw Read Error Rate, Hardware ECC Recovered meg a Seek Error Rate tűnik nagynak, de ha ez így rendben van, akkor ok!;)

[ Szerkesztve ]

(#42857) liksoft válasza germinator66 (#42856) üzenetére


liksoft
nagyúr

Seagate, rendben van. A Sentinel témában érdemes olvasgatnod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42858) germinator66 válasza liksoft (#42857) üzenetére


germinator66
aktív tag

Rendben, köszönöm!;)

[ Szerkesztve ]

(#42859) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Egy HP notebook gép bootoláskor ezt a hibát adja. Ötlet?

:F :F :F

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#42860) haxiboy válasza Lacuss20 (#42859) üzenetére


haxiboy
veterán

Halott HDD?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#42861) binor91


binor91
csendes tag

Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni az alábbi eset kapcsán:

Egyik napról a másikra a gép nem ismeri fel a rácsatlakoztatott HDD-t. HDD Sentinel látja egyedül, viszont az is kifagy, amint rádugom a gépre. Ha lehúzom akkor pedig utólagosan ajánlja fel a merevlemez formázását.

WD Elements 2,5" 500Gb külső ( WD5000LMVW )

Képek a beazonosítás végett EZEN a linken érhetőek el.
A hibajelenségről készített videó pedig EZEN a linken.

(Nem szívesen vinném szervízbe, maximum ha ismertek olyan helyet, ahol előttem javítják meg. Bizalmas dokumentumok találhatóak rajta.)

Minden segítséget köszönök előre is! :R

binor91 felhasználónak 403 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon! Regisztráció dátuma: 2010-10-24 15:28

(#42862) liksoft válasza binor91 (#42861) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A hiba mechanikán belüli. Szerintem nem fogsz olyan adatmentéses céget találni aki beenged a tiszta terébe. Így vagy elfogadod a titoktartásukat, vagy bebuktad.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42863) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

Windows újra telepítés rendbe hozta :) :DD

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#42864) Smktrooper válasza binor91 (#42861) üzenetére


Smktrooper
senior tag

http://prohardver.hu/tema/hdd_problema_segitsetek/hsz_42818-42818.html

olvasd végig, ebben lehet a megoldásod kulcsa. ;)

Reboot

(#42865) liksoft válasza Smktrooper (#42864) üzenetére


liksoft
nagyúr

A másikkal a nem azonos gyári szám miatt nem indult. Az eredetit leveszed, visszateszed, és ha csak (mint Nálad) érintkezési és/vagy forrasztási hiba volt, elindult. ;)

A jelzett kattogás az esetek 95%-ban mechanikán belül a fej és/vagy belső erősítő meghibásodása. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42866) MK VII


MK VII
veterán

Üdvözlet mindenkinek..
Lehet nem konkrétan ide tartozik a téma, de nem találtam jobb helyet a kérdésemnek.
Ha nem ide való majd átirányítotok.

Tehát..
Hogy tudom visszaállítani, ha lehetséges a Shift+Delete-tel letörölt fájlokat?
Azt hiszem azóta nagyon nem másoltam a vinyóra bár előfordulhat, hogy írt már oda valamit, de, ha esetleg egy részét vissza tudnám nyerni már az is nagyon jó lenne.
Milyen programmal lehet ezt megoldani?
Előre is köszi a választ..

(#42867) Smktrooper válasza MK VII (#42866) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Windows Warlock/diamond boot cd abban minden benne van egy kupacban...ha kell küldök priv.ben magnet linket...

;)

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42868) Taifa Díaz válasza MK VII (#42866) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Ingyenesek közül én már használtam sikerrel a Recuva-t, mind a 8 GByte-nyi véletlenül törölt adatot vissza tudta állítani, igaz, rögtön a véletlen művelet után töltöttem le és indítottam rá, és tárolónak használt vinyón történt a baleset, úgyhogy még véletlenül se írt a területre olyan rövid idő alatt semmit sem.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#42869) MK VII válasza Smktrooper (#42867) üzenetére


MK VII
veterán

Elfogadom a linket köszi..
Minden megoldás számít..
Unokaöcsém gyerekeiről képek meg a családo fotók meg miegymás régebbről a gépemen volt és ma hívott, hogy kellenének neki. Én meg szombaton nyomtam neki egy delete-et, mert évek óta csak nézegettem a vinyómon, hogy foglalja a helyet.. Csak aztán ma közölte, hogy neki az amugy nem volt meg az ő gépén..

Ki fog törni a háború, ha nem hozom neki valahogy vissza... :))
Mondjuk gondolkodhatott volna előbb is, hogy kell neki.. Kb 4 nappal előbb. :)

(#42868) Taifa Díaz
Köszönöm neked is.. Megpróbálom.

(#42870) kisbalázs


kisbalázs
tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem. Pár napja ruháztam be egy használt számítógépbe és jött hozzá egy frankó kis seagate 500gb winyó. Egy napig tökéletesen működött a 2. nap derekán úgy döntött hogy nagyon belassul. körülbelül 15 percig jött be a windows. Kivettem a gépből és a másikba beleraktam összehasonlítás miatt. a hddsentinel azt írja hogy semmi baja nincsen. A crystaldiskmark azt írja hogy olvasásban lassú írásban még jó. Volt már ilyenetek? Még azon gondolkodtam esetleg a táp nyírhatta ki. Nekem eddig csak wd-k voltak így jó lenne valaki aki tapasztalt seagates hogy mitől lehet? És ez gyógyítható?

Előre is köszi

frissítés: néha visszajön a sebessége néha elmegy.

[ Szerkesztve ]

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#42871) Smktrooper válasza kisbalázs (#42870) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Kábel cserével próbálkoztál már? Nekem a napokban pont egy ilyen hiba volt és megoldódott az egyik gépen.

Reboot

(#42872) kisbalázs válasza Smktrooper (#42871) üzenetére


kisbalázs
tag

természetesen, mivel áttettem egy másik gépbe, így végül is minden más

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#42873) Smktrooper válasza kisbalázs (#42872) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(az eredeti gépben értettem lehet ő a ludas...csak nehogy több kárt okozzon)

Reboot

(#42874) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Egy 2 terás WD greent kötöttem sata portba, de a meghajtók közt nem jelenik meg viszont az eszközkezelő látja.

Ötlet? :S

Alaplap: Gigabyte Z170 D3H

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#42875) pjen válasza --Disztroj-- (#42874) üzenetére


pjen
félisten

Saját gép,kezelés,lemez kezelés,particionálás,formázás,aztán látni fogja.Ez mind jobb klikk.

(#42876) kisbalázs válasza Smktrooper (#42873) üzenetére


kisbalázs
tag

Ja értem, a sebességmérést már az új gépben végeztem úgyhogy kábelhiba közel kizárva.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#42877) --Disztroj-- válasza pjen (#42875) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

:B
köszi!

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#42878) Smktrooper válasza kisbalázs (#42876) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Addigra már lehet megfőtt vmi...én azért azt a sata kábelt kicserélném egy újra amelyikre rá volt dugva először. ;)

Reboot

(#42879) liksoft válasza Smktrooper (#42878) üzenetére


liksoft
nagyúr

Áruld el nekem, a SATA kábeltől hogyan is tud megfőni a HDD? :F Ilyent még nem hallottam. :Y Viszont hibás tápellátás (leginkább zajos - tüskék ülnek az 5V-on) nagyon hamar ki tudja nyírni a winyót. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42880) Smktrooper válasza liksoft (#42879) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nem a sata kábel fő meg, hanem a vezérlés a rossz utasítás miatt esetleg. pl nem megegyező időben akar írni olvasni, és a vezérlő elektronika hibásan ad feszkót valaminek, akár túlfeszt is fel vehet egy pillanat erejéig. Elvileg. Jobb esetben tilt az elektronika. És amikor megszűnik a hiba akkor ujra rendesen üzemel a merevlemez. kb.
Viszont ha tévedek légyszi javíts ki. Nem akarok hülyén meghalni. :R

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42881) liksoft válasza Smktrooper (#42880) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rossz adatkábel adatátviteli hibát okozhat. Viszont nem ismerek olyan ATA utasítást, hogy: "rezsó on". Az adatok jelútja nem galvanikus, hanem kapacitív csatolású. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42882) Smktrooper válasza liksoft (#42881) üzenetére


Smktrooper
senior tag

pl a windows energia gazdálkodása nem ilyen utasitás? ezzel most egy városi legendát oldunk meg...

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42883) multimedia


multimedia
csendes tag

Hello

Tegnap este a windows feldobott egy ablakot hogy kritikus hiba van a rendszerlemezen ezért mentsek mindent.
Megtettem. Elindítottam a windows saját lemez ellenőrzőjét. Jó sokat mojolt majd a végén úgy becsukta magát
hogy azt se tudtam meg mi lett a vége. Elkezdtem kotorászni és előkerült az eseménynapló, amiben van egy
kritikus hiba, az 500gb ketté partícionált rendszer lemezre és 125 sima hiba véleményem szerint egy vagy két
másik hdd-re:


Google szakik szerint Hard Disk Sentinel kell ide, hát feltettem. A rendszerlemezre semmi hibát nem ír, pedig emiatt indult a mizéria.. Két másik HDD viszont már dögrováson van szerinte:




A rendszer lemez:

A kérdés az lenne: hogy sos-ben rohanjak hdd-ket venni? A rendszer lemez cserés-e vagy csak a két 1,5tb
tároló? A tárolók egyébként alig voltak használva, kb csak hetente lett rámásolva 1-2x néhány gb adat.
Az összes hdd kb 5 éves, garancia persze már nincs rájuk.

"Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam."

(#42884) liksoft válasza Smktrooper (#42882) üzenetére


liksoft
nagyúr

Magas labdának jó, de ugye nem gondolod komolyan? ...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42885) liksoft válasza multimedia (#42883) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátás is lehet kritikus! Érintkezések is. (Ha a tápegység öregedett el, akkor az új HDD-t is hazavághatja.) Egyébként a fontosat igenis menteni kell, sok idő a jelenlegi helyzetben nincs.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42886) Smktrooper válasza liksoft (#42884) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Igazából nekem ez az ami nem tiszta:
"Az adatok jelútja nem galvanikus, hanem kapacitív csatolású."

Tehát bekapcsoláskor ha pl csak félre van csúszva az adat kábel és nem jó ismeri fel a bios(ilyen esetem volt már) akkor miért tud tönkre menni (szénné égni) egy chip a nyákon?
Nekem ilyet akkor sikerült amikor 30Vot adtam neki direktbe szánt szándékkal.... ;]

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42887) demmer123


demmer123
őstag

Van egy kb fél éves WD10EZEX blue merevlemezem.Állandóan fagyokat,szinte másolni nem is képes 614 kbyteval másol gép nem indul újra hiába megyek hogy újra indítás semmi nem történik.Mellette van egy 128gb hyperx ssd azzal nincs gond.Formázni sem tudom.

Ilyenkor mi a teendő?

hddsentinel

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#42888) demmer123


demmer123
őstag

Kicseréltem a sata kábelt egy másik alaplapira amit adtak és jó lett.Lehetséges hogy a kábel ment tönkre?

(#42889) Smktrooper válasza demmer123 (#42888) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Tipikus hiba.

Reboot

(#42890) petya1985


petya1985
tag

sziasztok!
Vettem egy 1tb-s WD10ezrx-t és beraktam a gépbe,felismeri a BIOS is és win 7 is,csak éppen se formázni se hozzáférni nem tudok. nem látja egy lemezkezelő progi sem. ami érdekes,hogy a hard disk sentinel is látja és minden 100 %,csak éppen még sem tudok vele dolgozni..

próbáltam csak magába őt beközni és rábootolni egy wint,de megállt a telepítés az első fázisnál,ezt megpróbáltam 2x és mind a 2x fagyott ugyan ott... vmi hibája lenne mégis?

mi tegyek?

ÜBER ALLES F.C. BAYERN MÜNCHEN!!!

(#42891) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Adott ASRock H81M-HDS alaplap, WD5000AAKX 500 GB HDD, Kingston Hyperx Fury 120 GB SSD.
Azt szeretném megoldani, hogy az SSD-n legyen a rendszer, HDD-t pedig adattárolásra használnám. Fel is raktam a Win10-et SSD-re, viszont így nem látja a HDD-t(lemezkezelő sem). Ha HDD-ről bootolok be, amin most Win7 van+csomó adat, akkor az látja az SSD-t. Most mindkettő Sata3 portra van dugva.
Jobbnak láttam megkérdezni itt, mielőtt nagyon nekiállnék állítgatni.

Mi lehet a gond?

Előre is köszi!

(#42892) Armi1P


Armi1P
csendes tag

Hali!

Nem sokkal több, mint egy éve vettem egy Seagate 1TB SATA3 SSHD ST1000DX001 merevlemezt, ami egyik nap úgy döntött, hogy többé már nem kapcsol be. Előtte 100/100 volt, semmi jele nem volt, hogy lenne vele baj.
A motor egyáltalán be sem kapcsol, és a gép csak szenved amikor rádugom, BIOS POST is percekig tart, Windows be sem tölt.

Próbáltam redneck módszerekkel életre lehelni, letisztítottam a külső, aztán a belső érintkezőket, átsikáltam az egész NYÁK-ot, de csak annyit értem el vele, hogy bekapcsolt 5 percre elköszönni, aztán azóta megint semmi.
Van remény, meg lehet oldani, vagy kuka?

Előre is köszi!

(#42893) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Olyan kérdésem lenne,hogy usb-vel próbáltam windows 10-en rárakni vinyóm.
Inicializálás után(már vagy 10x csináltam sima satával),teljesen üres lemezt látott/kreált.
Vissza lehet ezt fordítani vhogy?
Minden dolgom rajta volt a 2 tbos merevlemezen. :S

Avatar

(#42894) Smktrooper válasza GAbre (#42893) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(#42895) Doky586 válasza GAbre (#42893) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Figyelmesebben kellett volna eljárnod.
A múlt héten készített mentésből másolj vissza minden 'elveszett' adatot..

(#42896) GAbre válasza Doky586 (#42895) üzenetére


GAbre
veterán

Mint írtam már vagy 6x inicializáltam.
És sose csinált ilyet!Hogy jártam volna el?
Csinálom,vagy nem csinálom,akkor meg nem látom a vinyót.Figyelmeztető szöveg nem volt.
Nem csináltam mentést,rajta volt 1 rendszer,amit 1-2 órája raktam rá.
Nem tudom,1 rendszer visszaállítás mit segít

Avatar

(#42897) Smktrooper válasza GAbre (#42896) üzenetére


Smktrooper
senior tag

:U belinkeltem már a megoldást miért foglalkozol mással? :U

Reboot

(#42898) GAbre válasza Smktrooper (#42897) üzenetére


GAbre
veterán

Mert qva másnapos vagyok még ahhoz. :B :))
Amúgy köszönöm!

Avatar

(#42899) Doky586 válasza Smktrooper (#42897) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mostmár kíváncsi vagyok hogy mennyi adat menthető meg egy részegen elkezdett win telepítés százezernyi filejával felülírt meghajtóról.. :DDD

(#42900) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok! Van egy Samsung HD103SJ 1TB-os rendszer HDD-m ami a mai naptól nem ad életjelet. Nem ismeri fel semmi, sem a BIOS sem egy külső rack, mintha nem is volna HDD. Viszont szépen felpörög. Tegnap még 100%-os volt a HDD sentinel programmal. Létezik valamilyen megoldás amellyel valahogy még le lehet menteni róla az adatokat?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.