Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42501) Taifa Díaz válasza Predator2 (#42500) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Teljesen rendben van az az átlaghőmérséklet. Általánosságban elmondható, hogy tartósan 25 fok alatt vagy 45 fok fölött megnövekszik egy HDD "hibafaktora". Egy három évesnél idősebb, használatban levő merevlemezegységet pedig illik 40 fok alatti üzemi hőmérséklet alatti tartományban tartani, a meghibásodást és adatvesztést elkerülendő.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#42502) Predator2 válasza Taifa Díaz (#42501) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm :R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#42503) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, jó reggelt...
Adott egy 3TB WD hdd. egy külső USB házban amiben jelenleg működik rendben
ki szeretném cserélni a házat, és ahogy rádugom a gépre kiírja hogy felismeri, majd a lemezkezelőben kéri hogy adjam meg hogy milyen típusú legyen a kötet, nbr vagy gpt
az odáig oké hogy új vezérlő és ezért kéri, no meg a win 7 eddig még ezt az új usb házat nem látta, ezért is kérdi.
viszont ha rányomok hogy gpt, mert hogy egyben van a 3 TB, akkor el fognak e veszni az adataim?
mert most jelenleg azt írja a lemezkezelő hogy nem le foglalt a hdd.
gondolom ha rányomok majd hogy gpt akkor lesz normálisan megjelenő, de nem vagyok abban biztos hogy ha kiválasztom a megfelelőt (gpt) akkor látni fogom a rajta lévő adatokat, ami természetesen kellene :)
választ előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42504) Doky586 válasza Lacielvtárs (#42503) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen. Minden el fog veszni róla...

(#42505) Lacielvtárs válasza Doky586 (#42504) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm a válaszod :R
akkor még jó hogy előbb kérdeztem mint cselekedtem, akkor marad a házi barkács :W
megoldom, mert igazából csak a hangja miatt - mármint a rezonancia hangja miatt - akartam cserélni
de tényleg nagyra értékelem a válaszod
én is erre gondoltam hogy el vesznek az adatok, de kellett a megerősítésed.
köszönöm, köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42506) ljs


ljs
tag

Szervusztok!

Sok évig hűséges konfig-om: Asus P5B+C2D E6320 :)
tavasz végén fejlesztettem
Giga EP45T-UD3LR+E5450-re. :D
Ehhez már új HDD-t vettem: WD Black 1TB: WD1003FZEX :DD
Többször kellett újratelepíteni az op.rendszert, mindig csak 1-2 hétig bírta. :((
Tipp: problémás az alaplap :O
Nem érdekelt, mert jött a nyár :))
és a régi, megbízható laptopom is elég volt.
Nyár végén
perselymalac összetör -> Z-s lap+i-s proci megjön. :C
Win telepítés előtt le akartam menteni a megint nem működő HDD-ről az adatokat.
Tartalék perselymalac összetör -> USB-re köthető sATA+IDE mentőcucc megjön.
Azért nem külső ház lett, mert
mindig is szerettem volna egy ilyet! :K
Rákötöm a WD-t, semmit sem lát a mentőcucc! :Y
Rákötöm a P5B-m IDE HDD-jét -> simán látja a mentőcucc! :K

Szinte új HDD: fél éves, de alig tudtam összesen 4 hetet használni. :W

Elfogyott a türelmem és összeraktam a régi gépem - W7, IDE HDD - és ráraktam a WD vinyót is.

Több próba tanulsága:
Ha csak IDE HDD van,
akkor W7 feláll gond nélkül, Sentinelt tudom indítani, lefut az rövid önteszt és nincs semmi hiba.
Ha csak WD HDD van,
akkor W7 el sem indul, olvasási hibára panaszkodik a legelső képernyőn.

Mindkét vinyó (MegfáradtÖregEzerévesIDE Samsung+ CsiliViliSzuperVillámgyorsWD) egyszerre:
Alig indul a rendszer (ami a WD HDD nélkül problémamentesen és gyorsan indult).
Majd CHKDSK fut és jelzi, hogy
a legelején (4-32-ig) és (majdnem) a végén (4312 körül) "A fájlrekordszegmens (egy szám van itt) olvashatatlan."
4608 fájlrekordból összesen 48 hibás.
Majd nagyon lassan és nehezen feláll a W7.
IDE vinyó: partícióit látja az Intéző, még garázdálkodni is tudok (írás-olvasás).
WD vinyó: a partícióknak ad egy betűjelet az Intéző, de bele nem tudok menni.

A Sentinel nagyon lassan elindul, de nem látok semmit az ablakában (csak az ablak keretét)
és a Feladatkezelő szerint a Sentinel "Nem válaszol".

Már nagyon unom, hogy nincs egy megbízható rendszerem/HDD-m az új vashoz! :W
Rendbe lehet hozni valahogy a vinyót
vagy ezért már lehet/érdemes gariztatni?

Köszöni segítségeteket:
ljs

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#42507) RexpecT


RexpecT
addikt

Sziasztok!
Nemrég az ODD helyére egy beépítő keretbe SSD-t tettem. Annyi gondom lenne, hogy hiába van kikapcsolva a Windows 7 energiagazdálkodási menüjében a merevlemez kikapcsolása, mégis hallom, ahogy felpörög, ha a HDD-ről akarok valamilyen fájlt elérni.Egyrészt lassú is, másrészt nem tesz jót a winyónak szerintem.
Hogyan tudnám ezt orvosolni?
:R

(#42508) Predator2 válasza Taifa Díaz (#42501) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Még egy kérdésem volna a WD3003FZEX 3TB-os HDD-vel kapcsolatban. Hogyan lehetne a hangját csökkenteni? Zavar, hogy hangos (ez a természetes hangja) Egy Corsair carbide 500r PC házam van.
Természetesen úgy, hogy ne károsodjon, és a hómérséklete se emelkedjen az egekbe.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#42509) Gézengúz válasza Predator2 (#42508) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én ezt a megoldást használom hosszú évek óta...Jól működik, viszont házátalakítással jár, hogy a winchester két széle ne érje el a 3.5 col széles helyet..

(#42510) pjen válasza RexpecT (#42507) üzenetére


pjen
félisten

Az SDD t hallod,hogy felpörög?Egyébként jobb ha az SDD t teszed a HDD helyére és a HDD t az ODD helyére.

(#42511) Gézengúz válasza pjen (#42510) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tanulj meg olvasni és értelmezni és az SSD nem SDD, pont ez az, hogy felpörög, pedig ki van kapcsolva az altatás...

(#42512) Predator2 válasza Gézengúz (#42509) üzenetére


Predator2
addikt

Értem, szóval a ház miatt tűnik hangosabbnak.
Már csak az a kérdés, hogy hasonlót hogyan tudnék megoldani a Carbide 500R házamban.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#42513) Gézengúz válasza Predator2 (#42512) üzenetére


Gézengúz
addikt

Bármilyen megoldas jo lehet ami eleg masszivan, de rugalmasan tartja a Hdd-ket, + hűtés is megoldott legyen, nekem ez volt az!

(#42514) pjen válasza Gézengúz (#42511) üzenetére


pjen
félisten

" mégis hallom, ahogy felpörög, ha a HDD-ről akarok valamilyen fájlt elérni."szerinted akkor mi pörög fel?az O.K.hogy véletlenSDD t írtam SSD helyett,de nem igazán értem,hogy mi közöd hozzá?te még sosem gépeltél mellé? :F

(#42515) Kikki90


Kikki90
tag

Sziasztok!

Egy Windows telepítés közbeni formázás során megsérült HDD állapotáról készítettem két képernyőképet. Érdeklődnék, hogy érdemes-e bíbelődni vele. Adatmentés már úgy ahogy megtörtént, használhatóság szempontjából érdekelnének javítási lehetőségek. Esetleg nagyméretű fájlok ideiglenes tárolására használnám. Hallottam már legendákat regenerátorokról, de nem igazán tudom mi az igazság ezekkel kapcsolatban.

Szerk.: Sajnos csak egyet engedett beletenni. A másik kép lényegében annyi, hogy az inicializálás nem sikerül, ezért nem látható meghajtóként a Windowsban.

Íme a második kép: katt

Köszönettel,

[ Szerkesztve ]

(#42516) Gézengúz válasza pjen (#42514) üzenetére


Gézengúz
addikt

ez az, hogy felpörög, mert alszik, érted? Pedig nincs beállítva alvó mód! Vili???

(#42517) inci67


inci67
tag

Helló, tudna nekem segíteni valaki abban, hogy van a gépemben + 1 meghajtó, de 4 partícióra van osztva. az összes partíciót ki akarom iktatni, hogy csak 1 nagy legyen. estleg valami program vagy más megoldás??? A gépen win 7 van.

(#42518) liksoft válasza Kikki90 (#42515) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha a tápellátása nem korrekt, okozhat ilyent. Amennyiben az a helyén van, nem tenném rá az életem. Max hurcimba tárhelynek jó akkor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42519) kupii


kupii
csendes tag

Sziasztok.
Remélem nem baj hogy ide írom.
A probléma: Windows 10 Pro-n csináltam egy patríciót. Így Vezérlőpult > Minden vezérlőpultelem > Felügyeleti ezközök > Számítógép kezelés és azon belül tárolás > lemezkezelés, vagy is a wincseszterem kettő felé volt osztva 80 rendszer többi adat. Zsugorítottam a 220Gb kötetet, le vettem belőle 20Gb-t OSX-nek. Win10-en még meg volt minden azon a patríción, de idő közben vissza tettem a windows 7-et és itt sajátgépben már nem latja a patríciót. Lemez kezelőben pedig azt íjra "A kijelölt patríciót nem a windows hozta létre..."
Az lenne a kérdésem hogyan tudnám vissza kapni az adataimat. A jelenlegi windows 7-en lehetséges vagy rá kényszerülök a win10-re vagy már ott sem lesz jó és formáznom kell?
Egyébként van rajta kb 160Gb több évi adat, képek, videók,stb.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.: Attila

(#42520) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
egyik napról a másikra drámaian lecsökkent az IO sebesség egy 500gigás, Sata2-es Samsung vinyón. Az eddig megszokott 100MB/sec helyett 10-et lök ki magából a vinyó. Total commander, tesztprogik, stb. mind ezt mutatják. Több sata vinyó is van a gépben, azokat nem érinti. Viszont hdsentinel szerint mindegyiknek 100%-os az állapota, és nem tudok háttérben futó rosszindulatú programról, vagy olyanról ami ezt a (nem is rendszer) meghajtót matatná.

Találkoztatok már ilyennel? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42521) bigdigit


bigdigit
addikt

Adott win10.Rendszer SSD-én mellette egy 640-es régebbi samsung f1 és egy új toshiba 2tb.A gondom az,hogy szerintem a toshiba pár percenként elmegy parkolni.Hallható egy kattanás majd idővel talán az éles felpörgés hang vagy mi a franc.Eleinte azt hittem le is áll de hd sentinelen nem látom ugrana a számláló.Nem tudom számít vagy nem de szerintem sima ntfs-re van formázva ha számít valamiben.Hogy lehetne ezt megszüntetni?Vagy a toshiba ilyen?Winben a hdd leállás ki van kapcsolva.

(#42522) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Hibrid HDD-t érdemes vagy egyenesen tilos defragolni? Gondolom nem kell kifejtenem mi a az a hibrid hdd, de annyit: a cache-ként szolgáló ssd nem látható sem az oprendszernek se semmiféle programnak még a hd sentinelnek se.
Szóval abba biztos nem kavar bele a defrag.
De vajon a file-ok használati statisztikáit készítő algoritmus nem bolondul meg a defragtól? Hiszen az algoritmus nem tudhatja hogy egy file épp rw alatt áll user miatt vagy csak defrag folyik éppen.

Köszönöm

(#42523) apcsagi válasza bigdigit (#42521) üzenetére


apcsagi
csendes tag

Nekem ugyan ez a gondom 2 samu vinyóval

WOT

(#42524) Zoli986


Zoli986
tag

Sziasztok!

A napokban vásároltam egy notebook winchestert amit hibásként hirdettek a következő képpen.
Nem lehet partícionálni,formázni,linux alatt sentinel 100/98 értéket mutat.
A helyzet a következő.Beraktam egy notiba és egy asztali gépbe is mindkettőben ugyan az a jelenség,hogy a post screen nagyon sokáig ott marad,biosba is csak nehezen lép be ahol megjelenik eszközként.A windows eszközkezelőjében benne van,de a világon semmit nem lehet róla tudni.Lemezkezelőben már nem jelenik meg,semmilyen partícionáló program nem látja.Smart adatokat semmivel sem tudok belőle kiolvasni.A crystal disk info ír rá valamit,de az nem hiszem,hogy hiteles lenne,valamint a laptop bekapcsoláskor kiírja hosszas várakozás után,hogy nem tudja olvasni a meghajtót.
Szerintetek mi lehet a baja,meg lehet e valahogy menteni?
Az az igazság,hogy használni szerettem volna,mert találkoztam már olyan hdd-vel amit nem tudtak partícionálni,de egy zero fill után tökéletesen ment,de ezt fel sem ismeri semmi sem.firmware frissítéssel helyre jöhet vagy köze sincs hozzá?

(#42525) Wikoo


Wikoo
aktív tag

Üdv
Vásárolnék egy használt küldő hdd-t.
Szerintetek ezek az értékek rendbe vannak ? :)

Békesség, boldogság! x)

(#42526) matthewhu


matthewhu
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám. Usb3.0-s dokkolót szeretnék használni usb3.0 csatlakozón. A gond az, hogy a gép legtöbbször nem látja a merevlemezt. Ha usb2.0-s csatlakozóra dugom akkor simán működik, csak ugye lassúcska. Ha a 3.0-ra rakom akkor van, hogy pár percig látja, majd lecsatlakozik, majd újra fel, majd újra le és ez így folytatódik. Van olyan, hogy egyáltalán meg sem jelenik a meghajtó. Másik két gépen tökéletesen működik. Több winyóval is próbáltam és ezt tapasztalom minddel. A dokkoló egy Sharkoon SATA QuickPort XT Duo USB 3.0, az usb csatlakozók az alaplapon találhatóak, az alaplap: ASUS B85M-G, oprendszer: Windows 10 Pro. Ha 3.0-s kártyaolvasót csatlakoztatok a portra az simán működik.

Tud valaki esetleg megoldást erre?

(#42527) King Unique válasza matthewhu (#42526) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Akkor egyértelműen azon a gépen lesz a hiba, de lehet W10 specifikus, bár gyártói oldal említi a támogatást. Többi gépen is W10 van?
W10 natívan kezeli az USB 3.0-át, illetve JMicron JMS551 chip se az a nagyon problémás fajta, valamint, ha alaplapi 3.0 portra van csatlakoztatva, az megint nem lehet gond. Ilyen dokkolós probléma, legutóbb előlapi 3.0 porton volt vkinél.

Esetleg meg lehet próbálni az alaplapi chipset drivert frissíteni, ha van hozzá megfelelő. Mert, amit pl. nekem automatikus felrakott a W10 WU, azzal voltak USB-s gondok. Majd a notebook gyártójának oldaláról leszedettel már ok volt minden.
Ha ez nem használ, akkor nem tudok mit mondani, esetleg JMicron firmware frissítés...

(#42528) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Van egy külső 3,5"es usb 3.0-ás ház, ami usb 3.0 - 4.8Gb/s sebességet reklámoz. Támogatott os.ek: win7-10-ig. Van benne egy seagate ST1000DM003 1TB-os hdd.
Laptopra van rákötve az usb 3.0 aljzatra.
A teszt után ez az eredmény született vele: 33/25 MB/s Seq.

Mi lehet a gubanc?

[ Szerkesztve ]

(#42529) Doky586 válasza Ice&Lime (#42528) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez USB2 sebességnek látszik..

(#42530) Márton válasza Ice&Lime (#42528) üzenetére


Márton
nagyúr

kábel a hozzáadott?
usb3 driver esetleg nem kell a laptopra?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42531) Ice&Lime válasza Márton (#42530) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Igen, gyári hozzáadott usb3-as kábel.
Az usb3 driver fel van téve, kép:

És mind a kettő usb3-as aljzatban kipróbáltam méréssel, de a sebességek ugyan azok.

(#42532) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Macrium Reflect programmal megoldható egy HDD-re telepített rendszer átmigrálása SSD-re úgy, hogy az SSD-hez igazítsa a meglévő win7-es rendszert? Tehát gondolok itt arra, hogy az optimális használat érdekében nem ugyanúgy, ugyanolyan beállításokkal, ugyanolyan összetevőkkel települ a win egy SSD-re, mint egy HDD-re, képes ezek optimalizálására a Macrium? (egy virtuális gépen nyomkodom, csak
SSD alignment lehetőséget találtam benne)

Ha nem, akkor egy másik program esetleg?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#42533) matthewhu válasza King Unique (#42527) üzenetére


matthewhu
csendes tag

szia,

igen a többi gépen is windows10 van. mindegyiken az a driver amit a windows felajánlott, egyébként néztem az asus oldalán, hogy van-e usb3.0 driver az alaplaphoz, de csak win7hez van, azt nem engedte felrakni, win8, 8.1, 10hez már nincs, gondolom pont a nativ támogatás miatt. a JMicron frissítés hogyan kivitelezhető?

(#42534) Márton válasza Ice&Lime (#42531) üzenetére


Márton
nagyúr

passz
megnézném másik usb3-as gépben,
és ha ott is ilyen, akkor a rack átverés

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#42535) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Jó lett, kipróbáltam egy újabb usb3-as driverrel. Így már megvan a 189/178MB/s.
Köszi azért mindenkinek!

(#42536) King Unique válasza matthewhu (#42533) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nem USB 3.0 driver, mert az már általában nem kell 8.x+ tól fölfelé, hanem alaplapi chipset driver. Azt kéne megnézni. Illetve több portban is kipróbálni az eszközt. A dokkoló firmware frissítése, illetve netán egy BIOS/ UEFI frissítés megint kényes dolog, azokat csak végszükség esetén, saját felelősségre érdemes megpróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#42537) ProdiG


ProdiG
tag

Sziasztok!Nemrégiben vettem egy Samsung HD103SJ 1TB vinyót aprón,HDS szerint 100%os, hibátlan. A gond már ott elkezdődött, hogy bedugtam a gépbe, 2. SATA portra és semmi. Fel sem pörgött a vinyó.Kikapcsoltam a gépet, csak a táp csatlakozó volt a vinyón, úgy felpörgött, még egy próba mind a kettővel és semmi, nem pörög fel. Úgy sikerült felismertetni a géppel hogy rádugtam a táp csatit, indítottam a gépet megvártam míg felpörög rádugtam az alaplapi csatit újraindítottam a gépet és így felismerte a gép. Működni is látszik így, de vannak furcsaságok. Az első: ezt minden indításnál el kell játszanom,mert máshogy nem pörög fel. Második: Játékok közben néha beakad a kép egy 5 másodpercre és semmire nem reagál a gép,utána megy tovább mintha mi sem történt volna. Harmadik: HDS ezt írja: A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 8913 alkalommal. És még azt, hogy csekkoljam a kábeleket. Az előző vinyóm ugyanezekkel a kábelekkel/csatlakozókkal volt összekötve, de azért lecseréltem őket, de semmi változás. Negyedik: Néha elég furcsa hangokat ad ki a vinyó, kattog stb.
Alaplapom: Asus Z87 Sabertooth Táp: CoolerMaster GX 750. BIOSban próbáltam álligatni ezt azt, de semmi változás.
+ a képen látható furcsaságok vannak:

Valakinek valami ötlete?
ui: Természetesen próbáltam másik SATA porton, nem volt változás. Másik gépben is próbáltam, ott pedig működött rendesen a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#42538) kivulallo


kivulallo
tag

Sziasztok!

Van egy laptopom és benne egy WD Scorpio Black. Ez a drágaság még augusztusban működött, és 100%os volt. Hangyabokányi probléma sem volt. Aztán ismeretlen okból, előzmény nélkül a windows lefagyott, a fej csattant egy nagyot a lemez tengelyén és onnantól kezdve halott volt.
Windows 7esen normálisan működött, 5 kerek évig. Windows 10-esre Augusztus elején frissítettem, és ott sem volt semmi probléma.
Az 5 évből 4 évig Win7esen hdparm-ot futtattam rajta, mert a fejparkolások gyakorlatilag 2-3mp-entként történtek. hdparm-al kikapcsoltam.
Windows 10-en a hdparm indult, de nem volt hatása, a 2-3mp-es parkoltatások visszajöttek. Ez ment kb. egy hónapig, aztán egyszer csak paff. A halál egy fotelben történt, a gép az ölemben volt, vízszintes állapotban. Tehát tényleg semmi fizikai oka nem volt.

Mai állapotában a HP bios 301-es, 303-as és 3f1 errorokat ad, de click of death meg ilyenek nincsenek.
Hallom ahogy dolgozni kezd a lemez, majd kiparkol, utána újra bemegy, próbál valamit olvasni de csattan középen és kiparkol. Ezt csak akkor játsza el ha a gép használni akarja, pl. biosban diagnostics.

Szerintem a hdparm ölte meg. Szerintetek?
Vissza lehet még hozni az életbe? Valami firmware-el esetleg vagy parkolás állítással?
Fontosak az adatok rajta, muszáj lenne kimenteni, még ha utána ki is kell dobni, legalább pár órát menjen még a másolás erejéig.

Sajnos részletes adatokat nem tudok róla, mert a nagytudású hp biosban se smart, se szériaszám nincs, a satát kikapcsolni, vagy a boot order-ben a vinyót kikapcsolni sem lehet, így a gép nem bootol semmiről addig amíg a vinyó rossz. Ha meg kiveszem akkor... minek veszem ki, ha infot akarok róla...

A közeljövőben kiveszem és felkötöm usb-re, hátha valamivel több adat kijön belőle. Addig is ha az eddigiekből tud valaki valamit mondani, segítsen légyszi!

Köszönöm előre is! :R

(#42539) kivulallo válasza ProdiG (#42537) üzenetére


kivulallo
tag

Először szétkopott sata dugóra tippeltem volna a vinyó oldaláról, nekem volt 2 ilyen esetem is, mikor egyszerűen szappanként lecsúszott a kábel a csatiról. De ha másik gépben működik akkor nem tudom. A képen láttotakhoz nem értek, hülyeséget meg nem akarok mondani. :))

(#42540) matthewhu válasza King Unique (#42536) üzenetére


matthewhu
csendes tag

az alaplapi chipset driver a legújabb. az ok h saját felelősségre de hol lehet egyáltalán találni firmwaret? A Sharkoon oldalán nincs fent, így hiába ajánlják ők is a firmware frissítést a FAQ-ban.

(#42541) King Unique válasza matthewhu (#42540) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy legújabb, egy dolog. Nálam pont a Win10 WU által lehúzott, elvileg legújabb Intel chipset driver volt sz*r, majd miután felraktam a notigyártó oldaláról a régebbi, Win8.1-hez valót, azzal már ok volt.

Firmware frissítést én akkor csinálnék biztosan, ha több oprendszeren és több gépen is produkálja a hibát. De, hogy másik 2 gépen, szintén Win10 alatt teljesen ok, az már elgondolkoztató...EZEN topik összefoglalójában találsz infókat és linkeket JMicronra is. Viszont inkább ASMedia firmware frissítés terén van nagyobb tapasztalat.
Olyan is van, akinél pl. a wifi kavar be a 3.0 működésébe és állandóan eldobálja a kapcsolatot, ha van a gépben vmi külön adapter, ami túl közel van a 3.0 porthoz. Volt, akinél a routert kikapcsolva, vagy távolabb helyezve oldódott meg a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#42542) pomorski


pomorski
őstag

Sziasztok! Ti tapasztalatok már olyat, hogy egy rossz kondícióban lévő hdd-n miután átesett egy low level formaton (HDDGURU.COM-ról letöltött progival) utána az a Sentinel szerint sokkal jobb képet mutatott, mint az volt a formázás előtt? Vagy csak véletlen?

(#42543) Jarod1 válasza kivulallo (#42538) üzenetére


Jarod1
addikt

a laptop az öledben volt simán? nem volt alatta tartó semmi?

(#42544) liksoft válasza kivulallo (#42538) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ezek mechanikán belül halnak meg. A 7200-as fordulat miatt magasabb a hőmérsékletük, a fej és a felület nagyobb terhelésnek vannak kitéve. Ezek szoktak meghibásodni, így ha az adatok fontosak, adatmentéses szakembert tudok csak javasolni. A felület lehetséges hibája miatt tovább nyúzni nem érdemes, mert csak romolhat az állapota. Tiszta tér kell a mentéséhez, belehal egy széria azonos másik drive várhatóan, ha egyáltalán sikeres a mentés. Vagyis, nem olcsó. El kell gondolkodni a további lépésen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42545) kivulallo válasza Jarod1 (#42543) üzenetére


kivulallo
tag

igen, nem használok tartót. de persze figyelek a hűtőre és a nyílásokra.

(#42546) kivulallo válasza liksoft (#42544) üzenetére


kivulallo
tag

értem és köszönöm. de azért szerintem 5 év mégis csak rövid idő... esetleg egy felsőbb kategóriás ssd helyettesíthetné? mondjuk egy samsung 850 pro... csak arra nem lehet fizikailag menteni. úgy értem átépíteni a lemezeket, stb.

maga a lemez nem melegedett nagyon. 32-33°C. szerintem egy laptop hddtől normális. csak akkor melegedett ha hosszabb időn keresztül dolgozott, pl. defrag vagy hosszabb másolások, kb. 37°C-ig.
és akkor mit javasoltok? ssd, új hdd, vagy javítás? ha menteni kell akkor működőképessé kéne tenni. ha már működik miért vegyek újat. nehéz... :(((

(#42547) liksoft válasza kivulallo (#42546) üzenetére


liksoft
nagyúr

5 év egy drive élettartama. Ez mechanika, kopik! A HDD nem javítható, tehát új kell helyette. Adatmentésre NEM jó akármilyen másik HDD, CSAK szériában elemeiben azonos másik, mely nem mindig van raktáron. A mechanikailag sérült drive-ok mentése a nettó 100eFt-tól szokott felfelé indulni, a vége meg a hibától függ, a kezdeti 2-4-szerese is simán lehet. Sajnos ez nem olyan, hogy "kérek egy fokhagymát", ennél macerásabb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42548) kivulallo válasza liksoft (#42547) üzenetére


kivulallo
tag

annyit nem ér... akkor valami hosszú életű ssd lesz a vége, meg egy régi biztonsági mentés...
Köszönöm a segítséget!

(#42549) inci67


inci67
tag

Helló, tudna nekem segíteni valaki abban, hogy van a gépemben + 1 meghajtó, de 4 partícióra van osztva. az összes partíciót ki akarom iktatni, hogy csak 1 nagy legyen. estleg valami program vagy más megoldás??? A gépen win 7 van.

(#42550) Jarod1 válasza inci67 (#42549) üzenetére


Jarod1
addikt

lemezkezelő--töröld a 4 partíciót..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.