Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42951) pjen válasza Adamo55 (#42950) üzenetére


pjen
félisten

Ha veszel egy ugyanolyan HDD t10% nálkevesebb az esély,hogy megjavul.Egy adatmentőt kéne keresni.

(#42952) Adamo55 válasza pjen (#42951) üzenetére


Adamo55
tag

Ahogy tudom irreálisan sok pénzért mentik az adatokat. Sajnos én nem ismerek ilyen céget/embert aki ezzel foglalkozik, de ismerősöm azt mondta, hogy ő kért árajánlatot és egy 128gb-os vinyóra adtak neki 80.000-200.000 ft ig terjedő árajánlatot, állapottól függő az összeg.
Tekintve, hogy nekem 500gb-ról van szó, sajnos nem tudok elkölteni egy vagyont az adatok mentésére, akármennyire is fontosak számomra. :(

(#42953) pjen válasza Adamo55 (#42952) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nincs más hátra,próba szerencse.Az igazán fontos dolgokat több helyen kell tárolni.Mondjuk utólag könnyű okosnak lenni.

(#42954) pjen válasza Adamo55 (#42952) üzenetére


pjen
félisten

Keresd priviben liksoft fórum társat,szerintem neki vannak napra kész információi adatmentésről.

(#42955) Adamo55 válasza pjen (#42954) üzenetére


Adamo55
tag

Rendben, :) Köszi a segítséget!

(#42956) RedCactus válasza Adamo55 (#42950) üzenetére


RedCactus
senior tag

Próbáld meg közvetlenül a gépbe dugni (satán) lehet az USB-s csatlakozásnál van valami.

[ Szerkesztve ]

(#42957) liksoft válasza Adamo55 (#42950) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Megjöttem. A lemezek átrakása NEM segít. Főleg azért, mert a két lemez pozíciója egymáshoz képest, és a forgástengelyhez képest is kritikus. Pár ezred milliméter már akkora excentricitást illetve szinkronhibát okozhat, hogy sem a fejszerelvény, sem az elektronika nem tudja lekövetni. Az is nehezíti, hogy gyári számra párosított a lemez és az elektronika.

Több hiba lehet:

1. A mechanikán belüli elektronika halott.
2. USB áramkör halott.
3. Hibás tápellátás miatt mágnesesen sérült a gyári adatterület.
4. Mechanikailag sérült.
5. Külső elektronika hibás.

A fentiekből a 3, 4 kritikus, a többi esélyes. Azért nem árt, ha van valamennyi gyakorlat, szerszám, környezet és firmware-t kezelő rendszer is kéznél a mentés során, mert bármelyik hiányzik, az esély a valódi esély tizede alá esik. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42958) 1989rigo


1989rigo
tag

Sziasztok Mindenki!

Egy olyan problémával küzdök ami nem folyton merül fel csak játéknál.
Amiről szó lenne az a Watch Dogs, például ha kocsival megyek gyorsan akkor azt veszem észre hogy akadozik.De ha csak lövöldözés vagy gyalog vagy lassan megyek akkor fel sem merül a szakadozás. Olyan mint ha töltene a játék de csak egy két másodpercre azt megint gyönyörűen viszi a gép.
Beállítások: FHD felbontás medium beállítás elsimítás nincs.
Mi lehet ennek az oka?
Jelenleg az 1TB WD green vinyón van az oprendszer és a játék is. Ezt az egészet át fogom tenni majd az 500-as WD C.Blue vinyorá hátha jobb lesz.

Conf:
Core i5 2400
Asus P8B75-M
10GB ram
asus gtx 670 directcu ii 2gb
Gigabyte odin 500w
WD scorpi black 320GB sata3 noti vinyó
WD caviar blue 500GB sata3 dekstop vinyó
WD caviar green 1tb sata3 dekstop vinyó

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#42959) Smktrooper válasza liksoft (#42957) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ő nem valami cloud backupra gondolt amit néhány gyártó ad. ????

Mintha és csak egy rémkép. ???

És ha van is gondolom arról tudnia kellene, mert csak magától nem backupolna.

Vagy téves az info???

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42960) liksoft válasza Smktrooper (#42959) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a Toshiba MK5055GSX felhő, akkor igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42961) Smktrooper válasza liksoft (#42960) üzenetére


Smktrooper
senior tag

WD bookonak is mintha nem? De tényleg csak bevillanó emlék valami reklámról.

Amugy a Toshibának külön volt a cloud edtition? Sajnon az USB-s eszközökkel alig foglalkoztam.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42962) liksoft válasza Smktrooper (#42961) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudtommal csak bizonyos szériák esetén. Ha viszont belegondolsz, aki ilyent vett, amúgy is vigyáz, és így amúgy sem várható adatvesztés nála.

A konkrét esetben a lemezek átrakását emlegeti, ami nem megoldás. A típus ismeretében másra tippelek.

Te is adatmentésben utazol? Hogyan kerültek el az USB-s cuccok?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42963) Smktrooper válasza liksoft (#42962) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nem én TeamPOS(FUJI) okkal foglalkozom eeprom csere firmware upgrade, win server,admin-felhasználó kapcsolattartás, meg ilyenek, csak sokszor rám hárul egy egy gép megmentésének a feladata valamelyik kis vezetőnél de az elmult 6 évben passziv vagyok a szakmában, mert vendéglátás elvitte az időt.( pénztárgépek, amúgy) most ujjászületés időszakában vagyok és minden infot fel kell frissítenem. Meg kellenek a hiányzó infók.

Szóval ne haragudj ha kicsit néha agyramenős vagyok. :D

Reboot

(#42964) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Egy nagy segítségre lenne szükségem, írok hátha tud nekem segíteni valaki.
Van egy Samsung HD103SJ 1 TB-os (7200 rpm - 32MB) winchesterem, sajnos hibás és nem tudok lementeni róla nagyon fontos adatokat :(. Az a baja hogy ha adatot akarok leolvasni a winyo elektronikája lekapcsol és megszűnik a kapcsolat a HDD es a gép között. Az egyetlen megoldás az lenne ha találnék egy ugyanilyen HDD-t és működő HDD áramkörét átszerelném a hibás vinyóra addig ameddig lementem valahová az adatokat.

Az lenne a kérdésem hogy valakinek van-e egy fölös, ilyen típusú HDD-je amit kölcsönkérhetnék, bérbe vehetnék adatmentés idejéig? Nagyon nagy segítség lenne mert fontos adatokat mentenék le :(.

(#42965) fer


fer
őstag

Sziasztok! Vettem egy WD10EZEX merevlemezt, pontosabban ez már az 5., de ezzel a mostanival nincs rendben valami! Ha másolok rá akkor rendben van, de ha olvasni kell róla adatot akkor néha iszonyatosan lelassul! HDS szerin 100%-os, de a raw read error rate iszonyatosan növekszik (már 3000-nél jár), a többinél ez mind 0! Áthelyezett szektort még nem jelez! Az olvasási tesztek folyamán többször jelölt meg gyanús szektorokat ilyenkor a kondíció leesett 85%-ra, de a teszt végére ezek eltűntek, és ismét 100%-os lett! Szerintetek lehetne ezzel gariztatni, mert így idegtépő a használata, én vezérlőhibára gyanakszom!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#42966) liksoft válasza fer (#42965) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ezzel nem. A tápellátását nézd meg, mert hibás, zajos táp okozhat bizonytalanságot. Ha nem, akkor valóban határon dolgozhat az egyik fej, de sajnos míg a SMART "ki nem akad" hivatalosan nem garanciális.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42967) Smktrooper válasza fer (#42965) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Egyértelműen garanciális. HA nincs fizikai sérülése a merevlemeznek természetesen.
( Ha többi 4 ilyet nem produkált akkor nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy ez nem természetes viselkedés)

Reboot

(#42968) Smktrooper válasza liksoft (#42966) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Jó ez igaz, hogy betápot először ellenőrizni kell. :R

CCleanerrel kell csinálni egy többszörös adat törlés a merevlemezről. Akkor kiderül az igazság.
??? :U

Én múltkor igy deritettem fényt egy törött SATA kábelre. mindig egy adott ponton állt meg kb 90%-on.

SATA kábel csere után azóta is megy az a winchester.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42969) Smktrooper válasza liksoft (#42966) üzenetére


Smktrooper
senior tag

"SMART "ki nem akad" hivatalosan nem garanciális"

esetleg ezt jobban ki tudnád fejteni?

Reboot

(#42970) fer


fer
őstag

Köszönöm a segítséget, de a tápellátás kizárva, több gépben is próbáltam amikben jófajta táp van, kábelt is cseréltem, és az olvasási hibák random jönnek, ezért gondoltam vezérlő hibára! Amikor hidegen beteszem akkor a legrosszabb a helyzet, és amikor egy kicsit bemelegszik akkor valamelyest javul a helyzet, de messze nem kielégítő! Attól félek, ha visszaküldöm gariba ui. visszakapom a SMART-ra hivatkozva!
Most fut a DLGDIAG, de szerintem feleslegesen! Meg nekem még az gyanús, hogy a hőmérséklete sokkal alacsonyabb a többihez ugyan ilyen winyóhoz képest!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#42971) liksoft válasza Smktrooper (#42969) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] , [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42972) Smktrooper válasza fer (#42970) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Akkor ahogy írtam akaszd ki a CCleaner adatmegsemmisítőjével. Sztem.

#liksoft ezzel van vmi tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42973) Smktrooper válasza liksoft (#42971) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Köszi elolvasom. :) :R

Reboot

(#42974) fer


fer
őstag

És az egészben az a poén, hogy a felület újrainicializálása lefut szépen! Ez is megfelel egy teljes törlésnek, és megizzassza eléggé a drájvot!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#42975) Smktrooper válasza fer (#42974) üzenetére


Smktrooper
senior tag

A Ccleaner adat megsemmisitője először egybe telibe írja(egy fájlal felül írja) majd azt törli. Inicializálás az utvonalakat követi, ha jól emlékszem és azt törli, nem ír előtte.
Ha jól emlékszem.

Reboot

(#42976) fer válasza Smktrooper (#42975) üzenetére


fer
őstag

Idézet:
Lemez felületének újrainicializálása teszt a legalkalamasabb, amely
A lemez felületét meghatározott inicializáló mintázattal tölti fel, majd törlést hajt végre. A teszt így felülírja a tárolt adatokat, majd a szektorokat visszaolvasva ellenőrzi azok olvashatóságát és épségét. Az esetleges gyenge szektorokat és rejtett problémákat felülvizsgálja és a hibás szektorokat áthelyezi a tartalék területre (ez a művelet a regeneráció).

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#42977) Smktrooper válasza fer (#42976) üzenetére


Smktrooper
senior tag

:R
( azért érdekes, hogy egy inicializálás sokkal gyorsabban megy végbe, mint egy adatmegsemmisítés<nálam legalábbis így volt> )

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42978) fer válasza Smktrooper (#42977) üzenetére


fer
őstag

És hányas szinten csináltad?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#42979) Smktrooper válasza fer (#42978) üzenetére


Smktrooper
senior tag

1X és 3X os...volt.

Reboot

(#42980) fer válasza Smktrooper (#42979) üzenetére


fer
őstag

Akkor persze hamar lefut rakd fel 99-re!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#42981) fer


fer
őstag

Én ezt már végképp nem értem, most teljesen jó, számíthat a partíció stílusa, vagy sérült lehetett a partícióm?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#42982) Smktrooper válasza fer (#42981) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Összemelegedtek az alkatrészek... :D Valami fizikai sérülés is közrejátszhat, pl a huzalozás miatt a nyákon, ha a fizikai oldalát közelítjük meg.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42983) fer válasza Smktrooper (#42982) üzenetére


fer
őstag

Ha ez így van akkor eléggé instabil lehet a későbbiekben, még tesztelem napi szinten, ha jó lesz akkor visszateszem a gépbe!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#42984) Smktrooper válasza fer (#42983) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(Amugy ha összemelegedtek akkor pl a kikapcsolás tesz neki rosszat) Ezt egy 6-8 órás pihenővel ki tudod deriten. Kihül minden rendesen, és amikor indítod megint csinálja a hülyeségét avagy nem!?.

Reboot

(#42985) liksoft válasza fer (#42983) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hőtágulás miatt a felületek az érintkezőkben súrlódnak, így felületük és ezáltal érintkezésük is tisztul. Ezek szerint nagy valószínűséggel kontakthiba lehetett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42986) fer


fer
őstag

Ez csak azért is furcsa mert amikor produkálta a hibát be volt szerelve a gépbe és több órája üzemelt, üzemmeleg volt! Most másik csatlakozón tesztelem eddig egy picit sötétebb zöld kocka jelent meg és a raw read error rate 3-al meg is emelkedett! Itt tényleg valami kontakt hiba lesz! Este ha megjövök megint tesztelem a jó csatlakozóban! Csak azt nem értem, hogy a többi winyónál miért nem emelkedett a "RRER" a 3 terrás seagatnél már 59 millánál jár, de volt 241M is!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#42987) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne hogy százéves laptop XP-vel de már a rendszer sem áll fel, IDE-s HDD van benne (könnyen hozzáférhető, kivehető). Milyen csatlakozót tudok venni/szerezni amivel bárhogyan egy PC-hez (IDE, USB) tudom kapcsolni a 2,5" IDE-s laptop HDD-t ? Vagy mi a legjobb módszer rá (van rajta pár dolog amit szeretnék megmenteni, mert ha rendszer reinstall, akkor formáz a telepítő) Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#42988) stevie76


stevie76
csendes tag

Üdv!

Adott egy WD20EARX Caviar Green 2TB SATA merevlemez! Illetve egy FM2A85X Asrock alaplapos AMD processzoros gép! Nos ezek nem szeretik egymást, mert ha rádugom bármelyik csatlakozóra a vinyót, akkor a BIOS-ban látható, de az előző rendszer WIN7-ben sem, és az újabb telepítésű WIN8-ban sem látható! Sem az eszközkezelőben nincs, sem a lemezkezelő nem látja! Ha mobilrackban csatlakoztatom USB-n keresztül, akkor sem. A merevlemezek a biosban AHCI módban üzemelnek. DE! Ugyanez a vinyó másik gépre dugva, vagy laptophoz mobilrackben használva minden gond nélkül üzemel! Vagy egy éve, amikor a probléma jelentkezett , úgy emlékszem utánaolvastam annak idején, és találtam valami megoldást erre az elméletileg kompatibilitási hibára, hogy egy WD által kiadott segédprogrammal kell újraformázni a merevlemezt, majd ez után az felismerhetővé válik! De ehhez le kellett volna mentsem a 2TB anyagot, így nem foglalkoztam vele mostanáig, mert csak most vettem egy másik 2TB vinyót! Le is üritettem a merevlemezt, de sajnos most már nem találom milyen segédprogrammal kellene leformáznom a vinyót, mert windows alól particionálva és formázva ugyanúgy nem látható az eredeti gépben! Tudtok valami megoldást erre, vagy nem emlékszik valaki ilyen WD segédprogramra?

(#42989) Doky586 válasza Riccsiz_h (#42987) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

(#42990) Saltwater válasza Riccsiz_h (#42987) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
A Delock márkának van olyan USB háza, amibe PATA laptop winchester való, de szerintem átalakítót is találsz ami ATA-IDE csatolósra alakítja a PATA laptop winchestered

https://hdd-adatmentes.hu

(#42991) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Enyhén off, bocs:

Van bármi értelme GPT-re formázni egy adattárolásra használt merevlemezt? Nem akarok róla bootolni.

Mi a helyzet, ha ezt majd valamikor NAS-ba akarom rakni? Vagy ez a MBR GPT mizéria csak NTFS-re vonatkozik?

Köszönöm!

(#42992) Gézengúz válasza ReSeTer (#42991) üzenetére


Gézengúz
addikt

Gpt-nek 2.2GB-os particio felett van ertelme, amit mar nem kezel le az MBR! Addig felesleges!

(#42993) Doky586 válasza ReSeTer (#42991) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

[link] idézet:

Az MBR hátrányai
- Csak 4 elsődleges vagy 3 elsődleges + 1 kiterjesztett partíció (melyben meghatározott számú logikai partíció van) definiálható. Ha 3 elsődleges és 1 kiterjesztett partíciónk van, valamint szabad helyünk, mely a kiterjesztett partíción kívül esik, nem hozhatunk létre új partíciót a szabad helyen.
- A kiterjesztett partíciókban levő logikaiak metaadatai láncolt lista szerkezetben tárolódnak. Ha egy lánc elveszik, az utána következő összes logikai partíció elveszik.
- Az MBR csak 1 bájt nagyságú partíció-típus kódokat támogat, mely sok összeütközéshez vezet.
- Az MBR a partíció szektor-információját 32 bites LBA értékeket használva tárolja. Ez az LBA hossz az 512 bájtos szektormérettel együtt (ez a leggyakoribb) a lemezek maximális címezhető méretét 2 TiB-ig támogatja. A 2 TiB méreten felüli hely MBR particionálással nem használható.
- továbbá a WinXP nem kezeli (ha valakinek ez még számít)

A GPT előnyei
- GUID-t (UUID-t) használ a partíciók típusának megállapításához - nincsenek ütközések.
- Egyedi lemez GUID-t használ, és partíciónként egyedi partíció GUID-t. - Fájlrendszertől függetlenül tartja számon a partíciókat és lemezeket.
- tetszőleges számú partíció, számuk csak a partíciós táblának lefoglalt helytől függ. - Nincs többé szükség kiterjesztett és logikai partíciókra. Alapértelmezett esetben a GPT 128 partíciót képes kezelni, bár ha ennél többet akarunk használni, több helyet is adhatunk a partíciós táblának (ezt jelenleg csak a gdisk eszköz támogatja).
- 64-bit-es LBA-t használ a tárolásra. - A legnagyobb címezhető lemezméret 2 ZiB.
- Tartalék fejlécet és partíciós táblát tárol a lemez végén, mely segít a helyreállításban, ha az elsődleges megsérül.
- CRC32 ellenőrzőösszegeket használ a fejlécen és a partíciós táblán a hibák és az adatvesztés megállapítására.

[ Szerkesztve ]

(#42994) Doky586 válasza Doky586 (#42993) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

a WinXP nem kezeli a GPT-t..

(#42995) Riccsiz_h válasza Saltwater (#42990) üzenetére


Riccsiz_h
aktív tag

Köszönet a segítségért, egy ezrest megért az átalakító :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#42996) pupuka76


pupuka76
tag

Sziasztok,

vettem egy új Seagate Archive 8TB HDD-t. Amikor csatlakoztatom, akkor a rendszer nem bootol be (nem is látja a rendszer SSD-t), kéri, hogy indítsam újra a boot-olást. Ugyanezen a SATA kábelen és ugyanezzel a tápkábellel egy szintén új Toshiba 5TB vinyóval boot-ol a rendszer és tökéletesen megy. Többször kipróbáltam, cserélgettem őket, de mindig ugyanaz. Lehet, hogy a Seagate gyári hibás?

Köszönettel:

P.

[ Szerkesztve ]

(#42997) Doky586 válasza pupuka76 (#42996) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A bios látja a hddt?
Ha csak a tápkábelt dugod rá akkor is megakadályozza a bootolást?

(#42998) pupuka76 válasza Doky586 (#42997) üzenetére


pupuka76
tag

A bios sem látja sem a Seagate-et, sem az SSD-t ilyenkor.

Kipróbálom csak a tápkábellel mindjárt.

Köszi

(#42999) pupuka76 válasza pupuka76 (#42998) üzenetére


pupuka76
tag

Így boot-ol...

(#43000) Travelos


Travelos
őstag

Szerintetek az miért van, hogy 2 db SATA III-as HDD között másolok, és a sebességem 140MB/s-ről indul, majd pár másodperc múlva beáll 20 MB/s-re, ami nagyon kevés. 1 db nagy file másolása esetén is ez történik.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.