Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43501) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

A szinte zsír új Hitachi 1TB-os noti vinyó a következő fejparkolási értékeket mutatja (HDS):
- működési idő: 14 nap. Összes indítás/leaállás: 90.
Az adatok pedig: Link 7198 fejparkolás.
Ez normális? 7200 fejparkolás 15 nap működési idő után?

Az energia gazdálkodásnál a HDD kikapcsolási ideje 0-ra van állítva.
Hogy lehetne még óvni a vinyót? Érdemes kikapcsolni a fejparkolást? Hogy lehet ezt megtenni a Hitachinál?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#43502) King Unique válasza Jazz (#43501) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A Hitachi notvinyók elég intenzíven parkolnak, ez köztudott. Viszont ezekre is 600.000-es limitet ad meg a gyártói specifikáció, mint a többi 2,5" merevlemezre. Tehát attól még messze van, de ha pár hónap használat után több 10.000 / 100.000 érték jön össze, akkor érdemes lehet mérsékelni.

Teljesen megváltoztatni és kikapcsolni firmware szinten nem lehet, az csak a WD-nél kivitelezhető. Ha HDS fizetős verzióban az APM-et maxra húzod [link], akkor elvileg nem parkol, vagy csak minimálisat. Illetve ingyenes verzióban a leállítás akadályozása is mérsékli valamelyest [link].

[ Szerkesztve ]

(#43503) Jazz válasza King Unique (#43502) üzenetére


Jazz
veterán

:R
És ha a kettőt egyszerre alkalmazod? Az már sok?

Szóval akkor ha van választás, a legjobb az ha csak az APN-ben maxra húzom és kész?
Milyen hátránnyal járhat ez ha egyáltalán nem, vagy csak nagyon ritkán parkol? (és az automata vinyó leállás a win energia gazdálkodásában ki van kapcsolva.)
Thx!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#43504) Sziszifeca válasza Jazz (#43501) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Erre valaki tud nekem megoldast menthetoek rola az adatok? :U
Gyerekem fenykepei a fontosak...

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#43505) fer válasza Sziszifeca (#43500) üzenetére


fer
őstag

Gondolom sata winyóról van szó (mivel ezt nem írtad)! A tápellátásnál használtál átalakítót, vagy közvetlen sata tápcsatit dugtál rá ami a tápból jön ki? Ilyen eset nálam is fordult elő és megoldódott másik átalakítóval vagy esetleg másik adatkábellel! Próbálgatni kell mindent szerintem állásában nem romolhatott el, ha csak nem volt leejtve vagy odaütve valamihez!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#43506) King Unique válasza Jazz (#43503) üzenetére


King Unique
titán

Elég csak az egyiket, de az APM érték megváltoztatása és beállítása állandóra csak a fizetősnél működik. Ha 254-re van állítva, akkor kikapcsolja ezeket az energiatakarékossági fícsöröket. Amúgy a fejpakolás valahol egy szükséges művelet, főleg notebook merevlemezeknél. Ha hirtelen nagyon megszaporodik, akkor viszont érdemes korlátozni, tiltani.

(#43507) Spyd


Spyd
csendes tag

Sziasztok

van egy problémám :

Van egy Gigabyte GA-Z170X Gaming 5 alaplapom a legfrissebb BIOS - sal
Van hozzá egy Samsung250GB 850 EVO SSD - m
beletettem a gépbe egy 2 Tb Western Digital winyót, amit a bios lát, de a win 7 64 bites verziója nem ( pedig már újra is telepítettem )

Van valami gyors és hasznos ötletetek ?

(#43508) fer válasza Spyd (#43507) üzenetére


fer
őstag

Van rajta partíció?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#43509) Spyd válasza fer (#43508) üzenetére


Spyd
csendes tag

Köszönöm, azóta megoldódott :)

A lemezkezelésben kellet nevet adni neki :W

(#43510) Jazz válasza King Unique (#43506) üzenetére


Jazz
veterán

Ha választhatnál melyiket használnád? APM-es vagy a free-s módszer?

A fejparjolásnak milyen funkciója van? Miért "hoztákblétre„?

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#43511) King Unique válasza Jazz (#43510) üzenetére


King Unique
titán

Ha teljes értékű programod van, akkor nyilván érdemes kihasználni a lehetőségeket és szükség szerint az APM-et átállítani. Fejparkolás téma kapcsán pedig a Kritikus hiba a Western Digital Caviar Green merevlemezeiben topik összefoglalóját nézd meg, illetve ott érdeklődj további információk felől.

Én személy szerint nem parázom ezt annyira túl és nem szoktam 2,5" merevlemezeknél különösebben tiltani. Ha parkol, akkor pakol. Ha tönkre akar menni, akkor meg úgyis tönkre fog, akár ettől függetlenül is. :D

[ Szerkesztve ]

(#43512) Shkiz0 válasza Shkiz0 (#43486) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

;)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43513) Doky586 válasza Shkiz0 (#43512) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hamar meg fog dögleni ha kikapcsolod a parkolást miközben ennyire kocogtatod, rázod..

(#43514) somasz


somasz
addikt

Sziasztok!

Újratelepítettem egy gépet, 8.1 került az ssdre vissza, addig lehúztam a vinyót, ne zavarjon be a telepítésnél.
Most visszadugtam, látja a bios, azonban a windows nem. Lemezkezelőnél nincs ott, hogy betűjelet adjak neki. Ilyenkor mi van? Eszközkezelőben sem szerepel.
Ilyennel még nem találkoztam, segítsetek! :B

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#43515) AtHoS válasza somasz (#43514) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Eszközkezelőben minden rendben van? Szokott előfordulni, hogy kétféle lemezvezérlőt is használnak aztán lehet, hogy amire a HDD került nincs telepítve hozzá meghajtóprogram

read-only mode on the forum

(#43516) somasz válasza AtHoS (#43515) üzenetére


somasz
addikt

Nincsen kérdőjeles eszköz, hardverváltozást sem észlel. Nincs elvileg külön vezérlő, de meglesem.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#43517) Glaz-dozfhut válasza Shkiz0 (#43512) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A G-sense error rate 130-as értéke nem biztos, hogy egészséges. Vagy érzékeny az érzékelő a fizikai behatásokra.

- Glaz-doz-fhut -

(#43518) eriduproject


eriduproject
újonc

Sziasztok!

Nem feltétlenül HDD probléma, de talán elfér itt is:

XP alatt szeretném egyesíteni a két partíciót (egy hdd), de adatvesztés nélkül. Hogy lehettséges ez? Megoldható a windows beépített lemezkezelőjével, vagy külső program kell mindenképpen?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#43519) Doky586 válasza eriduproject (#43518) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lemented külső tárolóra a D: -t, majd törlöd az extended partíciót, törlöd a kiterjesztett partíciót és csak ez után terjeszted ki a C: -t az üres helyre (talán a win beépítettje is képes erre); majd ez után visszamásolod a mentett adataidat.

Ha van elég üres hely a C: -n akkor külső tároló sem kell. (ha jól látom neked nincs). De azt megjegyzem hogy Adatmentés nélkül semmire sincs garancia. Ha valami nem sikerül akkor minden elvész..

[ Szerkesztve ]

(#43520) jozsef83


jozsef83
tag

Sziasztok!

Segítség kéne. Van két 1TB vinyóm és egyik napról a másikra mind a kettő folyamatosan újraindul tehát felpörög majd leáll és ezt ismételgetik folyamatosan. Nem hiszem, hogy hirtelen mind a kettő elromlott volna.
Kipróbáltam azt is hogy lehúztam a sata csatlakozókat, hogy csak áramot kapjanak de ugyan azt csinálják.
Mi okozhatja az ilyen fajta hibát?

(#43521) Shkiz0 válasza Doky586 (#43513) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs kocogtatva, amúgy meg az APM a lényeg.
Ez egy 6 éves vinyó ha bedobná a törölközőt se lehet egy szavam se :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#43522) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Hali.

Ketdesem hogy van 2db ugyanolyan samu 750-es sata vinyom.
Az egyik felporges utan kattog a masik kondicioja nudli.
Amelyik kattog arrol kellenek az adatok de nem latja a bios. Kerdesem hogy
A mukodo vinyobol ha kicserelem akarvaz elektronikat akar a fejet es elindulna a vinyo akkor az adatok megmaradnak rajta? :B

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#43523) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

VAn egy 80gb-os Wd vinyóm és szerintem még nem állt le a gép teljesen kikapcsoláskor amikor is lehúztam a vinyót a sata portról és a táp csatiról. Azóta nem látja a win 8.1...

Valami ötlet rá?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#43524) liksoft válasza jozsef83 (#43520) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Esetleg kevés a táp nekik. Vagy egy feszültség tüskétől mindkettő meghalt. Ez is tápellátási gondra utalhat. Én ott kezdeném a vizsgálatot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43525) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
A mai nap folyamán 5 perc alatt megadta magát a 2tbos vinyóm!
Délelőtt még ránéztem sentinellel,akkor 100%os volt.
Azóta meg tudtam nagy nehezen nézni ubuntuval.
Szerinte 662 bad sector lett rajta!
Már keresztet vetettem rá.
Csak kérdésem mennyire általános,az,h 1ik pillanatról a másikra 1 fullos vinyó,így meghal!?

Avatar

(#43526) SchumiBácsi válasza Sziszifeca (#43522) üzenetére

Persze. Amikor átszereled akkor alkoholba mártott fülpiszkálóval, ahogy a VHS-t szoktuk anno takarítani tisztítókazetta híján, óvatosan dörzsöld meg az összes fejet hogy tutira ne legyen piszkos egyik sem. Utána szerzel egy plexi lapot az eredeti helyére, használd azt burkolatnak és így lesz majd egy elegáns borotválkozó tükröd! Adatmentő céghez meg véletlenül se menj, otthon félóra alatt kész leszel szó szerint ;]

Ja és szólok, hogy az általam javasoltak kipróbálásáért csak is TE magad felelsz! :U

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#43527) fer válasza GAbre (#43525) üzenetére


fer
őstag

És milyen vinyó? Új? Ha nem, akkor mennyi idős semmi konkrétumot nem írtál!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#43528) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van egy Revoltec Alu guard RS047 típusú, viszonylag régi külső 3,5 HDD tartóm. Ezt egy 2 TB-os Hitachi-val használtam, minden rendben volt. Most vettem egy 3 TB-os Seagate-et, amit beletettem, de az első indítás és formázás után a Win 746 GB-osnak látja a lemezt.

Na most a lemezzel van a probléma vagy a külső box nem kezel ekkora méretet? Sajnos másik gépben nem tudom megnézni a vinyót, mert csak laptop-om van USB-vel.

(#43529) GAbre válasza fer (#43527) üzenetére


GAbre
veterán

Sajna wd gari dec.-ben lejárt.
Nem tudom konkrétan mennyi,lec cserélte gariban nekem anno(és ráfizettem erre a nagyobbra).
1-2 évet ment nálam.

Mauzes:

Nem hiszem,hogy pont ekkorát látna,meg ez lenne a baj.
Amúgy kezelésben nézd meg,hátha partició,vagy eressz rá 1 win telepítőt.
Nem ártana 1 screen printet felrakni,ha segítséget akarsz,mert ez így kevés infó.
Ha nem tudod gépben kérj meg valakit,vagy vidd vissza,ahol vetted,és mond meg ez van,nézzék meg neked.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#43530) szivacs1987 válasza Mauzes (#43528) üzenetére


szivacs1987
aktív tag

start menü-> sajátgépen jobb klikk-> kezelés > lemezkezelő
itt lent kirajzolja a partíciókat.
Itt jobb klikk a lemezen(a kék csíkkal jelölt partícióktól balra)-> tulajdonságok->kötetek fül-> partíció típusa
ha ez nem gpt, akkor ez a gond.
Ha nem gpt, akkor:
partíción(felül van a kék csík)-> jobb gomb kötet törlése(minden adat el fog veszni), az ehhez a lemezhez tartozó összes partíció törlése
A lemezen jobb klikk-> konvertálás gpt -vé
majd partíció létrehozása(ekkor már engednie kell a 3TB-ot)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#43531) Mauzes válasza szivacs1987 (#43530) üzenetére


Mauzes
őstag

Este majd megnézem a gépben újra, de arra fejből emlékszem, hogy tegnap amikor a brand new lemezt USB-vel rádugtam a gépre, és lemezkezelőben meg akartam nézni, akkor egyből kérdezte, hogy MBR vagy GPT, és én a GPT-t választottam. Ezután jött az új kötet varázsló, de ez 764 GB-ot látott.

(#43532) liksoft válasza Mauzes (#43531) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem az USB eszköz nem képes 2TB fölött dolgozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43533) King Unique válasza liksoft (#43532) üzenetére


King Unique
titán

Nekem is ez volt másik topikban az egyik tippem. Mert ugye USB 2.0 vezérlők sok esetben nem tudnak 2 TB feletti lemezt kezelni. Pl. a Sharkoon mindig leteszteli az aktuális tárolókapacitású merevlemezekkel a termékeit és feltüntetik, hogy pl. ez a dokkoló USB 2.0-án max 2 TB-os lemezt kezel. A fejlettebb USB 3.0 chipes külső házak, viszont már 8 TB-os meghajtóval is megbirkóznak [link].
Továbbá a Revoltec Alu guard RS047 a gyártói specifikáció alapján JMicron JM20336 chipes, viszont a tárhelykezelés limitet nem adja meg a gyártó. Érdekesség viszont, hogy az új IDE/ SATA Sharkoon Swift Case Pro Combo külső házban JMicron JM20337 USB 2.0 chip van, de mégis kezeli 8 TB-os lemezt... :Y Tehát ez is chip és firmware függő lehet.

[ Szerkesztve ]

(#43534) liksoft válasza King Unique (#43533) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyértelmű. Inkább firmware (szerintem), hisz 128GB felett 48 bites a címzés. A 2TB a 4 byte korlátja. Vagyis az USB-n az SCSI parancsok közül a régi 4 byte címzésűt, vagy az újabb ennél nagyobbat kezeli. Mekkora méretű parancs blokkokat képes kezelni.

Persze kérdéses, hol húzták meg a határt a vas és a programja között.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43535) King Unique válasza liksoft (#43534) üzenetére


King Unique
titán

Igen, biztosan. De azt nem tudom, hogy mit mókolhattak az újabb firmware-ben, mert egy ugyanilyen chipes régebbi dokkolónál már csak 2 TB-os limit van megadva. Ha már limit, eddig pl. úgy tudtam, hogy FAT32-nél is 2 TB lehet a max partícióméret, de akár 8 TB-ig is kitolható szektorméret babrálással [link]. :D
Illetve a Sharkoon legalább korrekt ilyen téren, mert sok infót megadnak, valamint mindig tesztelik és ennek alapján frissítik az egyes paramétereket. Más gyártók beírnak egy 2-3+ évvel ezelőtti adatot, aztán utána tojnak rá...

(#43536) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok !

Az alábbi gondom lenne:

Adott egy Samsung HD204UI 2 TB HDD...

Ha nagyobb adatmennyiséget szeretnék rámásolni akkor 4-5 giga után teljesen leáll az átvitel
és teljesen belassul a gép...
Ha a Sentinelel nézem az olvasás tesztet akkor össze-vissza ugrál a grafikon.
Teljes formázás után is ugyan ez a hiba..
A HDD 4 napot ment,a lemez felületén található 12 gyenge szektor,

Mit tegyek ?

(#43537) laca71 válasza laca71 (#43536) üzenetére


laca71
aktív tag

[L:/dl/upc/2016-02/03/23664_t0uj0r2scg5fjn1m_samsung_hd204ui_s2k4jd1b317399_1aq10001_00_02_00_s.jpg](IMG:/dl/upc/2016-02/03/23664_t0uj0r2scg5fjn1m_samsung_hd204ui_s2k4jd1b317399_1aq10001_00_02_00_s.thumb.jpg)(/IMG)[/L]Ez lenne a teszt eredmény:

[ Szerkesztve ]

(#43538) Sziszifeca válasza SchumiBácsi (#43526) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Vicces maga kollega :D

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#43539) AtHoS válasza laca71 (#43536) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Sentinellel nyomj rajta egy felület inicializálást. Az rendbe rakja

ui ez pro verzió kiváltsága, szóval ha nincs pro-d, akkor keríts egy korábban akciósan osztogatott (sharewareonsale) 4.50pro verziót ;)

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#43540) SchumiBácsi válasza Sziszifeca (#43538) üzenetére

Így van :D

De azt te sem gondoltad komolyan hogy a fél mechanikát is átrakod, mikor a fejeknél arányaiban már olyan légrések vannak hogy egy Boeing 747-est kellene 2mm-el a föld felett tartani. Nem beszélve sokszor az elektronikák meghajtóhoz párosításáról ami még az adatmentőknek is nyűgös buli. Ez nem otthoni meló, ha valóban fontos adatokról van szó nyelni kell egyet felmarkolni jókora pénzt és vinni céghez.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#43541) laca71 válasza AtHoS (#43539) üzenetére


laca71
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom, de a kondíciós érték romlik 5 perc alatt 92-ről 88- ra ment vissza...
Ez ennyire lassan menne ?

És most visszament 94 % -ra a kondíció..

[ Szerkesztve ]

(#43542) Doky586 válasza laca71 (#43541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen ez ilyen lassú dolog. Ezt elfelejtette közölni a javaslattevő.
Ha szerencséd van és nincs hiba akkor holnap reggelre meglesz az eredmény, ha hibákat talál akkor holnap estig se végez..

(#43543) laca71 válasza Doky586 (#43542) üzenetére


laca71
aktív tag

Ha ez esetleg nem hozza rendbe, akkor még mit lehet megpróbálni ?

(#43544) liksoft válasza laca71 (#43543) üzenetére


liksoft
nagyúr

Érintkezők tiszták? A drive hőtágulások miatt az érintkezőit tisztítja, de ha állt sokáig, akkor bizony oxidos lehet több helyen is, ami gond. Gondolom nem új beszerzés, mert nem mai típus.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43545) laca71 válasza liksoft (#43544) üzenetére


laca71
aktív tag

Ez egy Story Station-ben volt , 1 éve nem volt használva...
A házban is nagyon lassú volt, ezért beraktam a gépbe..
Hogy takarítsam le ?

[ Szerkesztve ]

(#43546) Jazz


Jazz
veterán

Hitachi 2.5" fejparkolás. 1 hónap alatt 10ezer.
Fejlett energia gazdálkodást most tiltottam. Megjegyzi a beállítást akkor is ha nem fut a sentinel?

free your mind

(#43547) King Unique válasza Jazz (#43546) üzenetére


King Unique
titán

Az komoly. :D Persze a 600K-tól még messze van.
A HDS-nek futnia kell, bár a beállítást a következő újraindításig megjegyzi aszem.

(#43548) laca71 válasza laca71 (#43545) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia !

A HDD külső csatlakozóit kellene megtakarítani ?
Vagy a belsejében ?

LAca

(#43549) liksoft válasza laca71 (#43548) üzenetére


liksoft
nagyúr

A mechanikát szét ne szedd! De az elektronikán van pár érintkező.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43550) laca71


laca71
aktív tag

Mivel ajánlott letakarítani ?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.