Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42651) Boxi88 válasza SilverToM (#42646) üzenetére


Boxi88
őstag

Az új SSD-n lévő rendszerrel, az eszközkezelőben sem látod az 1TB-os vinyót csak a 3TB-at? Mert ha csak a saját gépbe nem jelenik meg, akkor lehet hogy csak betűjelet kell neki adni az eszközkezelőben.

(#42652) liksoft válasza misfine (#42647) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg a tápellátás?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42653) Doky586 válasza misfine (#42647) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"valószínűleg az SSD áll le és pörög fel újra"

Zakatolnak benne a fogaskerekek.. :Y
:))

(#42654) SilverToM válasza Boxi88 (#42651) üzenetére


SilverToM
tag

Új win 10 alatt az eszközöknél ott szerepel az 1 terrás, mini tool particion wizartd bad disc-nek látja, eszköz kezelőben én úgy látom nem szerepel.
Új win 7 szintén nem látja
Tény, hogy T betűjele van az 1 terrásnak, de U a 3 terrásnak, sőt annak, még cimkéje is van utorrent és azt látja.

(#42655) nyogo83


nyogo83
senior tag

Üdv!

Van valakinek tapasztalata a WD-nél hogy megy a gariztatás?

Adott egy 750Gb WD Black notebook hdd, ami elkezdett egyre sûrûbben kattogni. Olyan hangja van mintha parkolná a fejet, de mégse. S.M.A.R.T adatoknál a G-Sense raw value valami 23658, pedig asztali gépként használt notiban van. Olvastam,hogy akkor is ez a counter növekszik, ha a fej nem képes az adott sávra állni valami miatt.

Írtam a WD supportnak, ôk azt ajánlották RMA-ban küldjem vissza. A kérdés, hogy valaki választotta-e már az advanced RMA-t, amikor elôször a WD küldi a csere hddt, és nekem elég utána elküldeni az enyémet. Persze bankkártya számot meg kell adni, ha netalán nem küldeném a hibásat.

(#42656) vbbb


vbbb
őstag

Kezdjek el félni ill. adatot menteni?

(#42657) artiny


artiny
őstag

Ennek a hardisk.nek mi a legnagyobb baja?

:U melyik erteke veszelyes...Ha nem jonne elo a kep akkor // amugy nem kattog a hdd,gyorsan masol

fontossabb dolgokat nem pakolok rá,csak filmeket amit majd "egyszer" megnézek

[ Szerkesztve ]

(#42658) Doky586 válasza artiny (#42657) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az a legnagyobb hibája hogy a lényeg lemaradt a képről.. A Data oszlop, de azt is át kell kapcsolni előbb hexa nézetről decimálisra..

[ Szerkesztve ]

(#42659) artiny válasza Doky586 (#42658) üzenetére


artiny
őstag

kuldom :B

[ Szerkesztve ]

(#42660) Doky586 válasza artiny (#42659) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a felület megsérült. 585 db szektor már olvashatatlanná vált. lehet hogy hamarosan ezen érték folyamatosan többszöröződni fog, de az is lehet hogy még évekig nem változik. Amit ráírsz vagy vissza tudod olvasni vagy nem, te döntesz ez mennyire zavar téged.. :F
(esetleg a másolóprogramban kapcsold be a visszaolvashatóság-ellenőrzést)

[ Szerkesztve ]

(#42661) UFO1


UFO1
senior tag

1-2 hónapja úgy indul a gép, hogy végigfut a CHKDSK ez alkalmanként 2-3 perc majd újraindul és van, hogy megint leellenőrzi a D lemezt (ezen van a rendszer, Samsung HD105SI) kondíció 64%-os volt, teljesítmény 100%. Párszor nem engedtem, hogy végigfusson és lesett 2 nap alatt 54%-ra. Utána hagytam az ellenőrzést és visszament 58%-ra. Ilyenkor mi van elvileg 432 nap hátralévő időt ír a HDS (538-at ment eddig 3-4 éves lehet) van félnivalóm, hogy kuka lesz nemsokára?
Mit érdemes venni vagy 500GB+1TB vagy 2TB. A két vinyonál a kisebbre menne a rendszer. Megbízható típust keresek, mit ajánlotok? Ezeket találtam (WD, Seagate, Toshiba, Verbatim, Dell, HP) jó ár érték aranyút szeretnék, csak HDD. :R

Vinyo fordulatszámot mivel látom?

(#42662) vendingo


vendingo
veterán

Problémám lenne!
Van egy külső vinyom, amit gépre dugva csak formázni lehet, olyan problémát ír ki, hogy nem megfelelő fájlformátum, meg hasonlók. Mit tudok tenni, hogy működésre bírjam? Formázás kizárva, tele van adattal.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#42663) liksoft válasza vendingo (#42662) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szakemberhez viszed.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42664) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy vásároltam egy 4 TB-os WD RED HDD-t és a Windows 7 64 bit-es verziója két HDD-nek kezeli és felosztaná egy 2048 GB és egy 1648 GB részre. Mivel ezt a winchestert csak filmek tárolására használnám, egy partíción, így ez nekem semmiképp sem jó. A vezérlőpult / számítógép kezelés / lemezkezelésen belül próbáltam új átnyúló kötetként egybe olvasztani a két lemezt NTFS formátumban gyorsformázással de a lemezkezelő a folyamat megkezdése előtt egy "objektum nem támogatja a műveletet" üzenetet ad így nincs lehetőség egybe rakni a két lemezt.

A kérdésem az hogy milyen lehetőségek vannak hogy a Windows 7 ne 2 külön HDD-ként kezelje a 4 TB-os winchesterem?

(#42665) Lacielvtárs válasza oxide83 (#42664) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
próbáld meg a lemezkezelőben GPT partícióvá konvertálni, ahogy az alábbi képen is láthatod...
az NBR csak 2 TB-ig kezeli a partíciókat, ha jól tudom

szer: és ez is hasznos lehet :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42666) oxide83 válasza Lacielvtárs (#42665) üzenetére


oxide83
aktív tag

Köszönöm a gyors választ! Átkonvertáltam a GPT partícióvá mindkét lemezt viszont továbbra se tudom egybefűzni a kettőt. Új átnyúló kötetként kezdem hogy a két tárhely összeadódjon de a folyamat végén még mindig azt írja ki hogy az objektum nem támogatja a műveletet. Erre esetleg valami megoldás? Vagy az alaplapom nem engedi kezelni a 4 TB-ot esetleg a mobile rack amiben van a HDD?

(#42667) Lacielvtárs válasza oxide83 (#42666) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ohh, akkor lehet az én tanácsom nem hasznos neked :(
én anno az ilyet, melyről fentebb írtam, azt 3 TB-os lemezzel csináltam végig
bár mielőtt konvertálod előtte érdemes törölni minden partíciót - már ha volt rajta vagy hoztál létre - ...
bár az sincs kizárva hogy az alaplap biosa nem támogatja...
milyen alaplapod van?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42668) King Unique válasza oxide83 (#42664) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Itt gondolom alapból az volt a baj, hogy mikor lemezkezelőben inicializáltad, GPT helyett az MBR-t választottad.
Ha nincs rajta fontos adat, akkor célszerű diskpart módszerrel legyalulni, majd utána lemezkezelőben inicializálásnál a GPT-t választani. Azzal már látnia kéne egyben a 4 TB-ot. Ha nem, akkor ott vmi egyéb probléma, (hardveres) korlát van.

[ Szerkesztve ]

(#42669) Lacielvtárs válasza King Unique (#42668) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1.. jaja én is így gondolom, mert hát vannak olyan lapok melyek bios-a elvileg nem támogatja a nagyobb HDD-ket, legalább is én így tudom :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42670) King Unique válasza Lacielvtárs (#42669) üzenetére


King Unique
titán

Igen, lehet, hogy ez is közrejátszik.
Mert az újabb Windows, sima GPT-s adatpartíció és elvileg legacy BIOS esetén is kezeli a 2,2+ TB HDD-ket. Az UEFI és 64 bites OS páros, az OS bootolásához elengedhetetlen ekkora lemezeknél.

(#42671) Doky586 válasza oxide83 (#42666) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elrontottad. Ne használj ehez harmadik féltől származó programot mert felesleges és csak összezavar.

Törölj minden partíciót, konvertáld át gpt-re, hozz létre egyetlen nagy partíciót, mindezeket a win7-8-10 beépített grafikus lemezkezelőjével...
(Parancssoros diskpart-al könnyű elrontani az alignálást, amitől lassú lesz a hdd)

[ Szerkesztve ]

(#42672) kuntics


kuntics
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám adódott:laptopban van egy ssd és egy hdd.A hdd-n vanna az adataim,de mostanában elkezdett a kondíciója ingadozni.Hol lefelé,hol felfelé változik az értéke.(89-92-87-89-81-83%)Szépen lassan kezd meghalni a meghajtóm?Egy 500gb-os samsungról van szó,erre töltök le,sokszor közel kerül hozzá,hogy megteljen.Az újabban letöltött filmek közül volt pár db amit nem is engedett másik meghajtóra másolni.Ez lehet a fenti hiba miatt?

(#42673) oxide83 válasza Doky586 (#42671) üzenetére


oxide83
aktív tag

Köszi a segítséget, sikerült minden mégis adhatom el a HDD-t 2 nap után mert a TV-m már nem ismeri fel mivel a mai TV-k csak 2 TB-ot tudnak kezelni maximum. ez az amit nem tudtam, ma is tanultam valami újat de a fene se gondolta volna hogy a TV-k még elvannak maradva :). Annyit kérdezősködtem itt és mindenki ajánlotta a 4 TB-os WD Red-et MKV fájlok tárolására, filmnézésre de akkor ezek szerint senki sem tudja hogy a 4 TB TV-re rákötve max 2 TB lehet hosszacs pöcsölés után.

[ Szerkesztve ]

(#42674) King Unique válasza oxide83 (#42673) üzenetére


King Unique
titán

"Annyit kérdezősködtem itt és mindenki ajánlotta a 4 TB-os WD Red-et MKV fájlok tárolására, filmnézésre"

Mondtad nekik, hogy TV-n akarod használni, pontos típusát megadtad? Vannak olyan újabb TV-k, amik már tudják kezelni a GPT-t is, nemcsak az MBR-t. Előtte kellett volna multimédia, illetve TV-s topikokban érdeklődni, hogy a tied mit tud és aszerint vásárolni... ;)
Esetleg TV-n firmware frissítés talán javíthat ezen, de ha "régebbi" modell, akkor lehet nem sokat ér.

[ Szerkesztve ]

(#42675) Lacielvtárs válasza oxide83 (#42673) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

és ha particionálod akár háromba a 4 TB-s hdd-t úgy nem ment? főnökömnél a 3 TB-ost kezelte szó nélkül...
persze lefeleztem, két partícióként használva...
úgy kezeli az LG tévéje...
no meg azért a külső hdd vezérlője is sokat számít ám, szerintem nem csak a tv...
mert ha valaki vesz egy 4 TB hdd-t majd egy külső házat akkor az nagy valószínűséggel nem fog menni a tv-n, szerintem :K

King Unique: +1, no meg az sem mindegy, milyen kérdéseket tesz fel az ember vásárlás előtt :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42676) oxide83 válasza King Unique (#42674) üzenetére


oxide83
aktív tag

Őszintén szólva nekem eszembe se jutott hogy probléma lehet azzal hogy a TV nem kezeli a 4TB-os HDD-t, ezért ennek utána sem néztem, hiszen a 21. században ilyenre nem is gondolnék :). Ennyi. 2 TB-al soha nem volt gond ha rádugtam a TV-re.

(#42677) Doky586 válasza oxide83 (#42673) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"MKV fájlok tárolására, filmnézésre"
Erre igen, PCn és asztali mégialejátszón, de nem TVn. De ha az kárpótlás számodra akkor elcserélheted velem egy 500GB-osra... :) és mindketten jól járunk, fogod tudni TV-vel használni.
Vagy veszel új TV-t a hdd-hez.. :D

(#42678) Lacielvtárs válasza Doky586 (#42677) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
ez egész jó ajánlat :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#42679) Glaz-dozfhut válasza oxide83 (#42676) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Mert nem fér be a gépbe a lemez szabad port vagy hely híján? Vezetéken vagy wifin átlőni a tartalmát?

- Glaz-doz-fhut -

(#42680) oxide83 válasza Glaz-dozfhut (#42679) üzenetére


oxide83
aktív tag

De beleférne a gépbe a vinyó, de én nem pici monitoron nézek filmet hanem nagy TV-n. Azt hogy érted hoggy vezetéken vagy wifin átlőni a tartalmát, kifejtenéd picit bővebben :)?

(#42681) NoMagix


NoMagix
addikt

Üdv mindenkinek!

Samsung 160GB HD161HJ problémám van.

Kb. 2 éve rátelepítettem egy win 8 előzetest, néha használtam, majd egy fiókba került.
A napokban eszembe jutott, hogy ott van, nosza nézzük meg, csak a Win jelszót elfelejtettem és nem engedett be.
Kérni akartam email-re új jelszót, de az a régi email nem volt jó a Microsoftnak.
Néztem a neten, hogy parancssorból megkerülhető a jelszó, nekiugrottam (tudom, nem voltam elég körültekintő) valamit töröltem, már nem tudom mit, de a lényeg, hogy azóta a vinyó csak felpörög és nem látható sem biosban sem külsőmeghajtóként usb-ről!
Kukázzam vagy valahogy megmenthető?
Nincs semmi fontos anyag rajta, de bánnám kidobni, hiszen alig pörgött!

Előre is köszönöm a válaszokat!
üdv

[ Szerkesztve ]

(#42682) Glaz-dozfhut válasza oxide83 (#42680) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én is a TV-re gondoltam. Feltételeztem, hogy újabb típusú a televízió és van rajta LAN csatlakozó (a routerről külön vezetéket kap) vagy wifi és azokon keresztül jeleníted meg a számítógép tartalmát. De ha közel van egymáshoz a két eszköz és van szabad HDMI port a gépeden (kártyádon), akkor azzal is összekötheted a kettőt.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#42683) marilllyo


marilllyo
veterán

Sziasztok!

A következő problémám van. Adott egy laptop amiben kicseréltem a HDD-t SSD-re. A HDD ( WD blue) most egy külső házban USB 3.0-án lóg a notin folyamatosan. Szökőévben egyszer rájuk szoktam nézni HDD sentinel-lel és meglepődve tapasztaltam, hogy a külső HDD összes indulás/leállás száma jelenleg ( egy év után) 24. 800. (Amúgy 100/100 minden) Míg a másik külső vinyómé ami van vagy 5 éves mindössze 2000.
Kicseréltem a vinyókat a rack-be, hogy kiszűrjem hátha azzal van gond de nem. A másik rack-ben másik, USB-n is pörög a számláló.
Azt kiderítettem, hogy a szám akkor kezd el pörögni amikor nem nyúlok a géphez és kikapcsol a monitorja. 5 perc után kb 30.-at ugrik a számláló. Az eszközkezelőben és az energiagazdálkodási beállításoknál is kilőttem, hogy az USB-t energiatakarékossági okokból lekapcsolja.

A kérdésem csupán az, hogy annak ellenére, hogy használatban hibát nem tapasztalok a vinyó mindenképpen hibás ugye? Szóval érdemes lenne gariztatnom hátha egyszer összecsuklik a rajta lévő adataimmal együtt.

:R

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#42684) oxide83 válasza Glaz-dozfhut (#42682) üzenetére


oxide83
aktív tag

Van minden amit felsoroltál de a lakás elrendezése miatt a wi-fi megoldás lehetne a legegyszerűbb, hogy tudnám megjeleníteni a számítógép tartalmát wi-fin keresztül?

(#42685) King Unique válasza marilllyo (#42683) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

24 800 az elég sok...Ha HDS nem téved, akkor érdemes lenne erre a lemezre a leállítást tiltani [link].

Külső USB-s házaknál szokott lenni alvó mód, de ha egyszer alvóba rakja, akkor leáll a HDD és amíg hozzá nem nyúlsz újra, addig úgy is marad. Esetedben lehet a Scorpio Blue a hunyó, mert aszem az újabbaknál nem csak a fejparkolás lehet intenzív, hanem a motort is előszeretettel szeretik leállítgatni-felpörgetni.

(#42686) badabum


badabum
tag

Adott egy WD1600AAJS sata hdd-m. A gép indulásakor, amikor az alaplap a csatlakoztatott eszközöket keresi, ebbe a folyamatban megáll. Kb minden második induláskor csinálja, 3 különböző pc-vel próbáltam próbáltam,ugyanaz. A kábeleket, csatlakozásokat átnéztem azok rendben,amikor működik hdd sentinellel 100/100 értéket ad.

[ Szerkesztve ]

(#42687) marilllyo válasza King Unique (#42685) üzenetére


marilllyo
veterán

Értem! Köszi szépen! Tudnál ajánlani esetleg egy másik HDD ellenőrző programot is amivel ezt szintúgy megnézhetem? Hátha a HDD sentinel téved.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#42688) King Unique válasza marilllyo (#42687) üzenetére


King Unique
titán

Vannak alternatívák [link]. Nem mondom, hogy HDS téved, de ajánlott egy friss verzióval megnézni.

(#42689) marilllyo válasza King Unique (#42688) üzenetére


marilllyo
veterán

Én sem gondolnám, hogy téved...Fene tudja. Azt olvastam, hogy alapesetben nem befolyásolja a működést az, hogy most hányszor indult vagy állt le. Nem is lennék biztos benne, hogy ez tényleg leáll és felpörög hiszen torrentezni masszívan szoktam róla. A letöltések mind a böngészőből mind pedig a torrentből oda mennek.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#42690) King Unique válasza marilllyo (#42689) üzenetére


King Unique
titán

Azért hosszabb távon az indulások-leállások száma és a fejparkolás értéke kihat az élettartamra, mert mindegyik inkább véges, mint végtelen értékű.
Gondolom a SMART küszöbértékek is már jóval lejjebb mentek ekkora számnál.

(#42691) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Hát ha itt tud nekem segíteni valaki.

Laptopra szeretnék Win10-et telepíteni. A gondom az, hogy mikor DVD-ről indítanám azt írja ki, hogy hiányzik a BOOTMGR. A HDD gyárilag a képen látható részekre van particionálva. Gyanítom, hogy ezért nem indul el a telepítő. A BIOS-ban átállítottam mindent, amit kell, az összes sakk-matt lehetőséget kipróbáltam. A laptop egyébként OEM Windows 8-al volt telepítve.

Kérdésem, hogyan tudnék DVD-ről telepíteni Windows 10-et? Esetleg töröljem a többi partíciót, és csak egy legyen? Azzal nem okoznék nagyobb gondot? Mi van, ha formázom a vinyót?

Előre is köszönöm a válaszokat!

[/L]

Aquila non captat muscas.

(#42692) SmikOne


SmikOne
tag

Sziasztok! Anyám laptopja ezt dobta be... Mivel lehetne gyorsan orvosolni? Nagyon dolgozna rajta...

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#42693) pufuka


pufuka
csendes tag

A következő lenne a problémám:
Vásároltam nemrég egy Samsung D3 Station 2tb külső vinyót. Eddig nem volt semmi gond. Körülbelül két napja kapcsolom a gépet, és az Asus feliratnál (alaplap: Asus M5A97 LE R2.0) megállt és nem csinált semmit. Újraindítottam ugyanaz a hibajelenség. Gondoltam megpróbálom a külső vinyót lehúzni az áramforrásról, talán elindul. És elindult a gép. Néztem a vinyót HDS-lel semmi. Mi lehet a gond?
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#42694) marilllyo válasza King Unique (#42690) üzenetére


marilllyo
veterán

Ezt mutatja a S.M.A.R.T.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#42695) Glaz-dozfhut válasza marilllyo (#42694) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Az 166 859 számú parkolás.

- Glaz-doz-fhut -

(#42696) marilllyo válasza Glaz-dozfhut (#42695) üzenetére


marilllyo
veterán

Ezt most miből? :)

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#42697) Glaz-dozfhut válasza marilllyo (#42696) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

193-as Load/Unload cycle count. Hexadecimális számokat a programban át lehet állítani az adatmezőre kattintva jobb gomb és decimális számok kijelzése. A képen megszámoltam 7 db 0 és a többi 28BCB. Rákerestem egy Hexa to Decimal konverter-re és ezt a számot dobta ki.

- Glaz-doz-fhut -

(#42698) marilllyo válasza Glaz-dozfhut (#42697) üzenetére


marilllyo
veterán

Őőő ok! A lényeg akkor, hogy nagyon nem kell magyarázkodnom meg győzködnöm, hogy gariba szeretném cseréltetni...?! :U

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#42699) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok
Egy hdd hibás gépből (egyszer csak nem látta a merevlemezt) kiszedett hdd akadt a kezembe usb n keresztül akartam rá nézni de persze a gép sem látta fel sem pörgött csak ilyen búgó hangot adott ki kicsit össze csaptam a tenyeremben és 100/100 asá változott,le is formáztam lehet vele műveleteket végezni ,kérdésem az lenne hogy szerintetek így is marad ez az állapot ,lehet erre a lemezre alapozni?Nem életbe vágó adatok lennének rajta csak ha egy eladó gépbe be szerelem nem lenne jó ha 1-2 nap múlva egyszer csak megint meg makacsolná magát..

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#42700) Glaz-dozfhut válasza marilllyo (#42698) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nem, mert mondhatsz bármit, emiatt nem fogják cserélni. (Hacsak nem kivételesen jó fej cég) A HDD diagnosztikai program sem jelez hibát, mert ez nem az. Minden érték normális. Hogy így van beállítva a parkolás időzítés, az sem széria vagy típushiba, hanem egy energiatakarékossági funkció. Ez a laptopvinyók jellemzője. A fejlett energiagazdálkodáson esetleg tudsz állítani a HDS-ben vagy a gyártó saját programjával wdidle3 -al átírhatod a parkolás időzítését.
600 000-ig hibamentes működést ígér. PDF Nem tudom ugyanez a típus e.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.