Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42101) Kernel válasza DeathAdder (#42097) üzenetére


Kernel
nagyúr

itt esetleg ami látszik, hogy szép lassan lassult vissza az olvasási sebesség

Az úgy természetes, a tányér szélén nagyobb a kerületi sebesség. Ahogy halad befelé a fej, úgy lassul a HDD. Nem véletlenül (volt) szokás a lapozófájlt külön partícióra, a lemez elejére tenni:

De nem minden HDD ilyen, egyes típusoknál, többtányéros elrendezésnél lehet látni, ahogy a tányér végéről az elejére vált:

A gyenge szektorokat pedig nem olvasgatni kell, hanem a Sentinel írástesztet ráengedni, ami sok esetben javít az állapoton. Persze ez nem garantálható.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42102) moed


moed
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 5 éves gép, benne egy WD 500GB Blue vinyóval.
Utóbbi években jól müködött,leszámitva 3 éve,amikor meg kellett a VGA-t,és az összes kábelt mozgatni, ujracsatlakoztatni,mert kékhalállal elszált.Előtte 2 évig jó volt.Azóta is jó volt,egészen 1 hónappal ezelőttig,mert megint elszállt kékhalállal. Aztán megint megmozgattam a dolgokat.Reméljük jó lesz, de
a vinyót most 5 év után cserélem, mert gondolom már megérett rá.
Másolom át SATA-n az új 1 TB WD Blue-ra. Nagy fájloknál(700MB) jól csinálja, 85000 és 90000 KByte/sec.Aztán a fájl közepén lemegy 1300-1500, majd fel 1900,és a végére megint 80000- 90000.
SMART nem ir hibát.

Ugye ez már a megadás jele?

Köszi előre is a válaszokat.

(#42103) mekker válasza moed (#42102) üzenetére


mekker
őstag

Nálam a Barracuda azt csinálta, hogy heti, majd 1-2 napos szinten kezdett kékhalálozni,a rendszer általánosan belassult, illetve begyűjtött pár badsectort, majd ott megállt (tehát nem gyűjtött többet).
Van egy olyan adat is S.M.A.R.T-tban, hogy "Raw read error". Ha ezek gyűlnek szép számmal, az is utalhat az elhalásra.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#42104) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
A notimban egy ilyen: ST9500325AS HDD van.
Mostanában párszor azt csinálta, hogy használat közben leállt és újra indításkor egy ideig kattog, mintha a fej kiakadt volna. Kiszedve egy kicsit megütögetve ismét működött. Aztán 3. ilyen alkalommal már ez nem segített. Bevágtam a hűtőbe pár percre. Azóta megy. (3 hete) Sentinel szerint 100/100-as. Szerintetek jobban járok ha minél hamarabb cserélem, vagy esetleg más is kiválthatja a hibát? Esetleg nem kimondottam a hdd maga a hibás? (a notiban a dvd rom helyén van egy külön oda illő keretben.) Esetleg ennek a csatlakozója?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#42105) moed válasza mekker (#42103) üzenetére


moed
csendes tag

Szia mekker!
Köszi a választ.Amúgy lehet most is azért halt le, mert megint meg kellett mozgatni a VGA-t, RAM-ot, alaplapi táp csatlakozót, stb, de lehet a vinyó csinlja. Ezért nem reszkírozok,és már hónapokkal ezelőtt akartam vinyót cserélni,csak lusta voltam.

Számomra érthetetlen, hogy egy VGA vagy a RAM kilazuljon a helyéről. Aztán éveken át megint jó volt.

Megnéztem a Raw Read Error-t, és 609-et mutat.

[ Szerkesztve ]

(#42106) moed válasza laca500 (#42104) üzenetére


moed
csendes tag

Szerintem Te se reszkírozz, vegyél egy másikat, mégha devizahitelre is kell felvenni a hitelt,mert előbb utóbb elszállnak az adataid, igy is szerencsés vagy hogy még megy.

(#42107) laca500 válasza moed (#42106) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi! Én is erre gondoltam, csak megerősítést szerettem volna.
Még annyi, bár ez lehet, hogy off lesz.
Ez egy lenovo gyári lemeze.
A rejtett partíción van a helyre állító rész. Át lehet ezt a partíciót valahogy menteni az új HDD-re?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#42108) DeathAdder válasza Kernel (#42101) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem :)

Akkor ráengedtem a sentinel írástesztet is, de itt sem találkoztam hibával.

És ami a legjobb, hogy tegnap amióta nem usb 3.0 -ás hosszabbítókábelen keresztül használom, azóta nem kattog és a sebességek is rendben vannak a gyakorlatban is, olyan mint régen.

Amióta úgy felforrósodott azóta nem jó usb 3.0 hosszabbítókábelen keresztül, de előtte 13 hónapon keresztül rendszeresen úgy használtam :F

Még a hibát megértem ezzel, de lehetséges hogy a kattogás csak úgy felhagyjon ha már egyszer kattogott?

kieg. egyik fórumtárs éppen írta priviben, hogy a feszültségingadozás kattogással járhat.

[ Szerkesztve ]

(#42109) Kernel válasza DeathAdder (#42108) üzenetére


Kernel
nagyúr

Táphiba miatt is kattoghat, de attól függetlenül is létezik olyan kattogás, ami még nem jelent totálkáros HDD-t, csak a firmware így reagált valamilyen problémára.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42110) grimmer


grimmer
csendes tag

sziasztok,

vettem egy 1TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchestert (WD10EZRX), és megvásárlás után vagy 8-10 órán át teszteltem HD sentinellel, semmilyen hibát nem dobott.

megnyugodtam, W8 lemezkezelővel GPT inicializáltam, leformáztam, átmásoltam az adataim egy részét, minden jól működött, elmentem aludni. most reggel viszont azt vettem észre, hogy eltűnt a D meghajtó. A W8 lemezkezelő azt írja, hogy nem inicializált a lemez.

tapasztalt valaki ilyesmit? mi lehet a gond? nem mertem újra leformázni, mert van rajta 60 GB adatom, köztük egy rakat dokumentum, sulis anyag... mit csináljak?

(#42111) grimmer


grimmer
csendes tag

Feltöltök pár képet:

[ Szerkesztve ]

(#42112) Kernel válasza grimmer (#42110) üzenetére


Kernel
nagyúr

1 TB kapacitású lemez tökéletesen működik MBR-alapon is (2,2 TB-ig), felesleges egyébként GPT-re berendezni. A példa alapján még azt sem jelenthető ki, hogy így biztonságosabb lenne.

MBR-lemeznél lementem fájlba az első szektort (512 byte) ezzel elmentettem a partíciós táblát stb. Probléma esetén könnyen vissza tudom állítani.

A GPT is lementhető, de ott már több szektorral kell kavarni.

Nem adatmentő topik, de én megpróbálnám lementeni az adatokat, például ezzel:

http://www.easeus.com/resource/drive/gpt-disk.htm

Mindamellett a GPT-nek is van másolata a lemez végén (ha megvan), ennek visszamásolásához diskeditorral kellene bűvészkedni:

https://wiki.archlinux.org/index.php/GUID_Partition_Table_(Magyar)

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42113) grimmer válasza Kernel (#42112) üzenetére


grimmer
csendes tag

szia, köszi a választ. sikerült helyreállítani az adatokat easeussal. de ez normális, hogy ilyen előfordulhat? mitől szállhatott el?

most MBR-ként újraformázom, és backupolom a partíciós táblát, és csak könnyen pótolható dolgokat tárolok rajta, biztos ami biztos.

(#42114) Kernel válasza grimmer (#42113) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mivel nem használok GPT-t, nincs róla tapasztalat, fórumon sem láttam még ilyet.

Úgy már jártam régen, hogy logikai partíció elszállt (aminek egy külön leírótáblája van a kiterjesztett partíció elején), azóta inkább maradok az elsődleges partícióknál.

Ezt majd a jövő mondja meg, hogy van-e valami rejtett baja a HDD-nek vagy nincs.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42115) net91


net91
senior tag

W10 meghalt a gépen és ezt követően W7-et tettem vissza.
A gépben két merevlemez van egy a rendszernek, egy az adatoknak.
Az újratelepítés után a gép nem látja az adatlemezt.
Ezt írja hibaüzenetként:
DINAMIKUS LEMEZ ÉRVÉNYTELEN
Hogyan tudnám ismét működővé tenni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#42116) liksoft válasza net91 (#42115) üzenetére


liksoft
nagyúr

A lemezkezelőben csatlakoztatni kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42117) net91 válasza liksoft (#42116) üzenetére


net91
senior tag

Ez volt az első amit megpróbáltam, de sajnos nem ez volt a probléma.
Ha valakinek hasonló problémája van, akkor egy dynamic disk to basic disk converter-el tudja elhárítani.
DE, a legtöbb konverter törli az adatokat, szerencsére azonban van olyan is, amely nem.
Nekem sikerül visszaállítani a dinamikus lemezt alap lemezzé úgy, hogy minden adat megmaradt.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#42118) Beni97 válasza Feketelaszlo (#42001) üzenetére


Beni97
őstag

Sziasztok. Ma teljesen leformáztam a vinyómat. Full üresen átviszem haveromhoz(sajnos nincs és nem is tudtam szerezni külső vinyót), hogy rakjon rá pár játék telepítőt(nekem elég lassú a netem). Rárakott párat ami kb 30 perc alatt meg is volt. Haza jövök felrakom a wint. Minden oké, driverek programok minden fent van... gépreset. Mondom most akkor felrakom az egyik játékot de nem találok semmit és a tárhely pedig kevesebb.
Képekben:

Tudnátok segíteni hogy, miért van ez és hogy lehet látni is azokat a mappákat/fájlokat?

[ Szerkesztve ]

(#42119) Beni97 válasza Beni97 (#42118) üzenetére


Beni97
őstag

ja és igen, beállítottam a rejtett fájlok mutatását is de semmi sem történt.

(#42120) Beni97 válasza Beni97 (#42119) üzenetére


Beni97
őstag

Most a parancssorban csináltam pár dolgot és találtam egy $RECYCLE.BIN mappát. Ez mi?Itt találtam pár filmet amit haverom másolt rá. (Csak ez kiment a fejemből)
De játékok nincsenek

(#42121) Kernel válasza Beni97 (#42120) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az a kuka. Gyakorlatilag úgy néz ki, mintha valaki / valami direkt belerakta volna a filmeket.

Rejtett mappa, én mindig szoktam látni mivel nálam a Total Commander úgy van beállítva, hogy mutatja a rejtett fájlokat. Pontosabban nemrég beiktattam egy scriptet, ami minden rendszerindulásnál eltávolítja ezt a mappát, minden meghajtóról (soha nem használom a kukát, de manuálisan hiába törlöm, idővel visszatér).

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42122) Beni97 válasza Kernel (#42121) üzenetére


Beni97
őstag

Most azokat a filmeket átraktam a C-re.Azt a mappát meg kitöröltem.
De akkor is jóval kevesebb a hely mint kéne, és tudom hogy a D-n vannak azok a cuccok amiket én nem látok.
Volt már ilyen velem egyszer de akkor nem csináltam semmit és magától megjelentek a dolgok.

(#42123) Kernel válasza Beni97 (#42122) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha nem jön elő, akkor GetDataBack vagy hasonló segíthet: [link]

De ezzel csak lementeni tudod, másik tárterületre.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42124) Beni97 válasza Kernel (#42123) üzenetére


Beni97
őstag

A linkről letöltött program se látja. Igazából már próbáltam total commanderrel és daemon tools-al is de egyik se jó. Jelenleg így néz ki.

abban a mappában tényleg csak a lol van ami kb 1,5 gb(eddig)
És mint írtam a filmeket átraktam a C-re azt a mappát meg letöröltem.

[ Szerkesztve ]

(#42125) Beni97 válasza Beni97 (#42124) üzenetére


Beni97
őstag

Ezeket találtam a programmal. Durva 2 óra volt a scan idő.De ha bemegyek a D-be még mindig nem látom őket. Innen hogyan tudom megnyitni? Pedig jó dolgokat talált mert haverom a Gta 5-t, a Wicther 3-at és az AC Unity-t rakta rá. De ebből csak az első 2-höz talált dolgokat.

UI.
közben meg lettem az iso fájlok de nem tudok semmit csinálni velük mert max 100mb-es fájlokkal dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#42126) Kernel válasza Beni97 (#42125) üzenetére


Kernel
nagyúr

Útmutató a System Volume Information mappához való hozzáféréshez

Egyébként épp erre akartam kilyukadni, csak mire elkészítettem a fotókat, megjelent a hozzászólásod, amivel alátámasztottad:

Úgy tűnik, a Rendszervisszallító szolgáltatás elmentette a fájlokat, vagy annak egy részét (a beállított korláttól függően), a System Volume Information mappába, még mielőtt valami okból törlődött a gyökérből.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42127) Beni97 válasza Kernel (#42126) üzenetére


Beni97
őstag

Az útmutatóban odáig eljutottam, hogy 7.Kattintson jobb gombbal a System Volume Information mappára a gyökérmappában, majd kattintson a Tulajdonságok parancsra.. C-ben vagy a D-ben. Mert értem hogy gyökérmappa kell neki de nekem a D-n vannak a cuccok. A D-n sikerült is bemennem a mappába de csak ennyi dolog van bent:

C-n:

(#42128) Sasori18


Sasori18
csendes tag

Hali.
Tegnapi nap folyamán filmet néztem és sikerült véletlenül leejtenem a laptopomat az ágyról.
A rendszer lefagyott , és azóta nem jó a laptop. A bios nem látja a winyot, telepítés közben sincs ott a merevlemez a listán. Amikor bekapcsolom a laptopot csak folyamatosan pittyeg aztán bejon a bios. A winyo mintha fel sem pörögne és nem is melegszik ha bekapcsolva hagyom a laptopot. Ebben kérném a segítségeteket , hogy mi lehet a baja? Gari már nincs rá. Van egy olyan érzésem hogy dobhatom ki a kukaba.

(#42129) Beni97 válasza Beni97 (#42127) üzenetére


Beni97
őstag

Közben ezt találtam:

(#42130) Kernel válasza Beni97 (#42127) üzenetére


Kernel
nagyúr

Keresőszavak:

Shortcut virus
IndexerVolumeGuid virus
Usb flash virus IndexerVolumeGuid

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42131) Beni97 válasza Kernel (#42130) üzenetére


Beni97
őstag

ezt a attrib -h -r -s /s /d dolgot már csináltam. A többihez hülye vagyok. Semmit nem értek amit mondanak a videóban vagy leírnak.

(#42132) Beni97 válasza Beni97 (#42131) üzenetére


Beni97
őstag

Most arra gondoltam, hogy a C-ről vissza rakom a filmeket és lesz hely a witcher-nek és csak azt kijelölöm és recover.

(#42133) pjen válasza Sasori18 (#42128) üzenetére


pjen
félisten

Hát sajnos a HDD nagyon nemszeret.leesni.nem valószínû.hogy az egész gépet de a vinyót valószínû.Még szerencse,hogy könnyen cserélhetô.

(#42134) Glaz-dozfhut válasza Sasori18 (#42128) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A merevlemezt igen. Érzékeny a fizikai behatásokra.

- Glaz-doz-fhut -

(#42135) Doky586 válasza Sasori18 (#42128) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

ha a döglött HDD-t lecseréled egy SSD-re, az már kevésbé érzékely a mechanikai behatásokra. Akár többször is földhözcsaphatod és nem fog tönkremenni..

(#42136) Beni97 válasza Beni97 (#42132) üzenetére


Beni97
őstag

Na vége lett. Természetesen elvesztettem azokat a fájlokat. Nem tudom, hogy hogy. :W :W

(#42137) Kernel válasza Beni97 (#42131) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez már nem egészen arról szól. Normális esetben nincs ilyen fájl, hogy IndexerVolumeGuid, soha nem láttam még abban a mappában.

Rákerestem, akkor derült ki, hogy vírustevékenység eredménye.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#42138) Beni97 válasza Kernel (#42137) üzenetére


Beni97
őstag

Hát akkor most nem tudom hogy sírjak vagy örüljek. Mert most pont annyi hely hiányzik a D-ről amennyinek kell. Viszont az szar hogy nem tudtam megmenteni azokat a fájlokat. Nem szar játékok és nem 100mb-os fájlok voltak.Sajnos haverom nincs itthon hogy megint rárakhassam őket, letölteni meg.....200-300kb/s.... sok idő lenne.

Na mindegy. Köszi szépen a segítséget :R :R

[ Szerkesztve ]

(#42139) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok!

Nem kérdésem van hanem leírok egy tanulságos esetet!

Kaptam (ingyen) egy számtech boltból egy Maxtor 160GB-s PATA HDD-t (azzal hogy úgyis kidobnák mert rossz)!

Otthon HDD sentinel Pro teszt, eredmény hibátlan! :)

Nosza rajta: Windows 8.1 Enterprise 90 napos próba telepítése! (ez áprilisban volt)

Pár hete el-el tünedezik a rendszerből, (Windows 10-et is használok másik HDD-n) és elkezdett fagyni is sűrűn a PC-m!

Előszór a kábel selectből átraktam masterbe! (nem segített)

Ma megelégeltem, (egy óra alatt már harmadszor fagyott le) levettem róla az elektronikát!

Ami ott volt...

Fejszerelvény érintkezési pontok feketék! (gyufaszál + dezodor nem vitte le, dörzsivel (fém) kellett nekiesnem)!

Motor csatlakozónál a nyákon levő ón átvándorolt az érintkezőre!

Ott is a dőrzsi segített!

Most már tényleg hibátlan! :))

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#42140) moonguru válasza moonguru (#42139) üzenetére


moonguru
őstag

Ui:

Nem áprilisban volt a telepítés, hanem 2 hónapja!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#42141) kiralylevi


kiralylevi
újonc

Sziasztok! Nemrég vettem egy 1TB-s HDD-t. Olyan problémám van vele, hogy az én gépem egyáltalán nem ismeri fel a Hardvert, viszont ismerős gépe egyből, egy szempillantás alatt felismerte. Már mindent próbáltam, de egyszerűen nem ismeri fel.. Valami ötlet?:/ Előre is köszi! :)

Csak az AMD! :D

(#42142) pjen válasza kiralylevi (#42141) üzenetére


pjen
félisten

A bios látja?

(#42143) Vityaa


Vityaa
tag

Sziasztok,

adott egy kb. 1 éves wd10jpvx (wd blue 1TB 2,5-es 5400 hdd). Laptopban van. Kb. 1 hetes kora óta néha néha olyan hangot ad ki mintha 1 pillanatra megakadna a fej. Semmi hibát nem ír és a működését sem befolyásolja. De ez a hang normális? Ráadásul azt vettem észre, hogy az elmúlt 1 hétben kb 20-30 percenként csinálja.

(#42144) szf


szf
csendes tag

Sziasztok, van egy 250-es ssd-m és egy terás hdd-m, amin 40 gigányi adat van, ennek ellenére ezt írja ki. Nem vírusos, tudnátok ötletet adni mi lehet a baj?

Köszönöm,

(#42145) Doky586 válasza szf (#42144) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

azon nem 40GB adat van hanem 40GB a szabad hely... :))

(#42146) szf válasza Doky586 (#42145) üzenetére


szf
csendes tag

Ez a problémám, hogy 40 giga adat van, és azt írja ki, hogy 40 giga szabad hely, sose volt 2-300 gigánál többem

(#42147) Doky586 válasza szf (#42146) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

próbáld ki: ha másolsz rá 5-10 GB filmet akkor növekedni fog a szabad hely..? :F

(#42148) szf válasza Doky586 (#42147) üzenetére


szf
csendes tag

ha másolok rá, akkor csökken a szabad hely, normálisan működik a sebességével sincs baj, csak olyan mintha lenne rajta 850 giga, de nincs...

(#42149) moonguru válasza szf (#42148) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Van rajta, csak TE nem látod! :)

Nagy valószínűséggel valami rejtett könyvtárban van, pl:

Ha nem érdekel hogy mi az, akkor mivel az SSD-n van még több mint 40GB hely, adatok átmásolása és format! (majd adatok vissza)

Ui:

Persze lehet rajta több partíció is! (akár betű jelzés nélkül is)

Ekkor a lemezkezelés segít!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#42150) LanyUs


LanyUs
senior tag

Sziasztok. Van egy Samsung HD502HJ vinyóm és elkezdett kattogni a gépemben miután újratettem a rendszert ( Gigabyte H87 chipset ). Azt ne kérdezzétek előtte miért volt jó szintén 8.1 win alatt. Olvastam itt, hogy új firmware kell rá. Az itt [link] leírt segítséggel sikerült a frissítés, de nem segített. Hd sentinellel kapott egy 25 órás lemezfelület újrainicializálást, de semmi gond vele. Külső rackbe téve usb 3.0-án tökéletes, semmi kattogás. Ahogy beteszem a gépbe és megkapja a sata3-at csattog. Ezek szerint backup vinyó lesz belőle?

2. Vettem egy 2 TB wd redet a kattogás hallatán. Mikor most próbaképpen beszereltem az 5. sata eszközként ezt a fenti régi 500-as samut hátha mégis jó ( Biosban piszkáltam sata vezérlőt de csak az 500-asra vonatkozóan), az új vinyó esetében a lemezkezelő inicializálást kért. így kötetet kellett újra létrehozzak és elszálltak a filmek. Nem ért nagy veszteség, mert csak 1 hetes, de akkor is. Mitől lehetett ez?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.