Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43651) varmi2 válasza Erwinke (#43650) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézd meg, hogy a bios látja-e.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43652) ariel96 válasza King Unique (#43644) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Neked valószínűleg egyértelmű ez az Y kábeles történet. Nekem sajnos nem, (és hidd el, nem akarlak ezzel idegesíteni!) :O

(#43653) Lui76


Lui76
őstag

Sziasztok !

Nálam az a gond hogy a nemrég rakott rendszerem (W10) nagyon belassult, egy-egy program megnyitása
elhúzódik akár fél percre !
A napokban volt gép magától kikapcs probléma(talán tuning miatt ) , tápot garira bevizsgáltani elvittem,Tuning visszavéve, most a régi tápom dolgozik de lehet hogy kapott a winyó is egy löketet ?

- most próba képp partíciók között másoláskor leesett pár Kb/s-re is a sebesség !

HDS 98% ot ír , azt írja van 4 gyenge szektor.
(korábban biztos hogy nem írt ilyent. Néha volt telepítve a HDS.
500Gb-os WD winyó (5001AALS)

Rakjam újra a wint esetleg megoldás lehet?

www.kezmuveskeramia.hu

(#43654) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

van egy új Sharkoon Quickport XT USB 3.0 v2 dokkolóm,melyet a következő konfigba dugva szeretnék használni:

Asrock z97 OC Formula,i7-4790k,2x4gb gskill 1866 ram,adata sp900 premier pro 120gb rendszernek-rajta Win10 pro,wd20earx,samsung 830 128gb ssd.

Van 2 hdd-m(Seagate Barracuda 1TB ST31000524AS,Seagate 500GB ST3500410SV) melyekre ha file-okat akarok rámásolni akkor 5-10 mp után belassulnak majd kifagynak de úgy ,hogy el is veszti az intéző a meghajtót,de mindezt csak a dokkolóban műveli.
Ez a 2 hdd satán alaplapra dugva,és másik gépre dugva a dokkolóban is jól működnek(bár azon a laptopon win7 van).

A dokkolóba dugva bizonyos hdd-k működnek rendesen mint pl:
-WD20EZRX HDD
-Samsung 830 128GB SSD

5gb-nál nagyobb video file-okat próbáltam másolni,a kisebb képeket gond nélkül viszi.
A másolást 110 MB/S sebességgel kezdi majd hamar lehullik 0-ra és onnan vége a dalnak.

A dokkolót már próbáltam az összes USB 3.0 porton az intel és az asmedia1074 portokban is,és megnéztem az aidában hogy usb 3.0-ként használja.

Nincs ötletetek hogy mi a mennydörgős ménykű ütött belé?
előre is köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#43655) ariel96 válasza King Unique (#43621) üzenetére


ariel96
tag

A külső HDD eredeti kábelét helyettesítsem ezzel, és mindkét USB porthoz csatlakoztassam?

500mA+500mA=1A

(#43656) pjen válasza Erwinke (#43650) üzenetére


pjen
félisten

Üzletben vetted?vidd vissza,de előtte másik kábel másik port,esetleg ha lehet másik gép.Bios látja?

(#43657) King Unique válasza ariel96 (#43652) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A WD My Passport Ultra Metal külső vinyón USB 3.0 Micro-B aljzat van [link], így olyan Y kábelt kell venni. Az általad nézetteknél az első kábel Mini-B típusú van, ami alapból nem jó. A Delock féle "Y elosztó" viszont már ok, ha az eredeti kábelt megtoldod vele. Vagy veszel USB 3.0 Micro-B Y kábelt, amit akár eBay-ről is be lehet szerezni még olcsóbban.

Illetve ne legyen túl hosszú, egy 1 m-es elég. Az Y kábel fővonalát bedugod a korábbi ábrán jelölt "USB2" portba, a kiegészítő tápkábel meg mehet az "USB1" jelölésűbe. Az USB feszültséggenerátorként viselkedik, vagyis feszültség ~állandó, áramerősség változó. Bár a szabvány megenged 5% éltérést, tehát 4,75 - 5,25 V között lehet. Y kábeles megoldásnál összeadódik az áramerősség, de nyilván csak annyit fog felvenni a periféria oldal (külső HDD), amennyire szüksége van.

[ Szerkesztve ]

(#43658) liksoft válasza King Unique (#43657) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nekem a csak Y elosztó nem jött be. Az érintkezők átmeneti ellenállása többet rontott mint a dupla port javított. Ezen kívül az is kérdéses, hogy a két USB szeparált-e egymástól, vagy olyan mint a hátlapi "egy kocában két aljzat". Ugye régebben írtam, hogy ilyent használva a drive-om felpörgött, leállt, felpörgött, stb... Viszont ugyanitt ugyanaz Y nélkül indult. Vagyis az áramkorlátozása annak a csatornának nem volt független egymástól. Na ezek után legyen okos akár a "szaki" is, nemhogy a felhasználó. :Y

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43659) King Unique válasza liksoft (#43658) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Kipróbálták már innen a fórumról többen is ezt, de nem panaszkodtak különösebb hibára. Azért is mertem felhozni, hogy akár ez is megfelelhet. Persze attól még elhiszem, hogy nem az igazi és köszönöm, hogy megemlítetted. Én eleve nem is szeretem több kábelből összetoldani, jobb inkább 1 db, normális kábellel megoldani.

(#43660) liksoft válasza King Unique (#43659) üzenetére


liksoft
nagyúr

Évekkel ezelőtt próbáltam. Lehet, más gyártó, és először jó volt. Idővel vált instabillá. Okozhatta érintkező oxidációja, de hibásan préselt és öntött csatlakozó is. Az is lehet, hogy rossz szériát fogtam ki. Viszont azóta ha tehetem WD 30 cm kábeleket használok, azok bírják nálam. Vagy szétszedem és forrasztom. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43661) King Unique válasza liksoft (#43660) üzenetére


King Unique
titán

Igen, előfordulhat akár ilyen is. Meg az szívás még, ha bizonyos csatlakozásszám után kicsit megkopik az érintkezők felülete. A Type-A csatlakozó utána nem illeszkedik szorosan az aljzatba és elég egy minimális mozdítás neki, hogy eldobja a kapcsolatot. Nekem pont a My Passporthoz mellékelt gyári kábel csinál ilyet, olyankor a Windows is kifagy tőle és csak gép kikapcsolás, kábel kihúzása segít. Utána meg csak reménykedek, hogy ne legyen RAW... :D Érdekes, hogy egy 2,5" külső ház ugyanilyen típusú kábelével meg teljesen stabil, jóval szorosabban illeszkedik az aljzatba és akár a gépet, külső vinyót is mozgathatom. Nem tudom, hogy ezt biztosan a "kopás" okozza-e, felületi oxidáció, vagy egyes gyártók nem tartják be rendesen a szabványos méreteket, passz... :F

[ Szerkesztve ]

(#43662) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok! Vettem egy notit és volt benne egy WD Blue 1Tb-os vinyó. Olvastam róla hogy van benne energiagazdálkodás meg minden, van rá program amivel lehet állítani a 8mp-es kikapcsolást, de hiába csinálok bármit, ugyan úgy kikapcsol, sőt, HD Sentinelben is hiába állítom vagy kapcsolom ki, ugyan úgy viselkedik. Van rá valami megoldás vagy ha jót akarok magamnak akkor csak adattárolásra kell használjam?

(#43663) King Unique válasza mgTerminator (#43662) üzenetére


King Unique
titán

Kikapcsolás alatt gondolom a fejparkolást érted, ami miatt HDS-ben növekszik a 193-as attribútum értéke. Enyémbe is WD Blue (WD5000BPVT) van, ami pár év után 49.000-nél jár, de én nem foglalkozom vele. Eleve 600.000 a gyári limit, ami még messze van. Tiedben WD10JPVX lehet, ami talán kicsit intenzívebben parkol. Ha aggaszt a dolog, akkor Kritikus hiba a Western Digital Caviar Green merevlemezeiben topikban érdeklődj! 2,5" WD Blue-nál eddig többen is sikeresen át tudták állítani a fejpakolást.

[ Szerkesztve ]

(#43664) mgTerminator válasza King Unique (#43663) üzenetére


mgTerminator
veterán

Így van! Viszont itt a tányér is teljesen leáll, tehát nem csak parkol. És idegesít, már csak azért is mert játék közben is lazán megcsinálja, sőt, ha nincs használatban a gép, kikapcsol a kijelző, akkor folyamatosan ki/bekapcsol, és nem 8 másodpercenként, hanem felpörgeti a tányért, de az még fel sem pörög, de már leállítja, még meg sem áll de már indítja és ezt folyamatosan amíg meg nem mozgatom az egeret. Nekem 44 nap és 14700 az indulás száma. Nekem is sikerült átállítani, de ugyan úgy viselkedik.

Ja és mi van ha eléri a 600.000-et? Megáll és kuka?

[ Szerkesztve ]

(#43665) ariel96 válasza King Unique (#43657) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

A Delock féle "Y elosztó" nekem szimpatikusabb, mivel így nem kell a külső HDD-knél ki-be ... :)

(#43666) King Unique válasza mgTerminator (#43664) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen, mert ezek az SATA3-as, X-es végű Blue modellek a motort is szeretik leállítgatni. Most, ha a 193-as fejparkolás 14700, az nem kevés, de nem is sok. Viszont, ha a 4-es Start/Stop Count annyi, az elég sok...
Amúgy lehet tiltani HDS-ben a lemezek leállásának akadályozásával [link], vagy az APM átállításával [link]. Utóbbi csak a fizetős verzióban működik.

"Ja és mi van ha eléri a 600.000-et? Megáll és kuka?"

A kezdeti 200-ról lemegy az érték a 0-ás küszöbre és utána elvileg meghibásodhat. De nem feltétlenül. Mutattak már nekem olyan 2,5" 640 GB WD Blue-t, ami notiban volt 600.000+ értékkel. Viszont HDS szerint 100/100 és nem volt vele semmi gond. Ugyanúgy a 3,5" Green esetén, aminél 300.000 a limit, volt akinél több mint a duplájával is hiba nélkül ment.
Persze nem erre kell játszani és inkább korlátozni/ átállítani célszerű a parkolást, ha nagyon megszaporodik! Valamint a fentebb linkelt topikban érdeklődj, ott tudnak segíteni wdidle3 témában!

[ Szerkesztve ]

(#43667) mgTerminator válasza King Unique (#43666) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na szóval, a leállás 14k, a parkolás 20k.
A fejlett energiagazdálkodást próbáltam, sehogy sem működik. A lemezek leállításának tiltását most próbálom, eddig úgy néz ki talán jó... Igen, mert mintha 3 másodpercenként csinálna valamilyen lemezműveletet. Most USB rackben van és látom hogy 3 másodpercenként villog, előtte meg nem villogott ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#43668) King Unique válasza ariel96 (#43665) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen toldás nem feltétlenül az igazi és jobb egy kábellel megoldani. Elsődlegesen a normál Y kábel javasolt, max 1 méteres hosszal. Aztán, hogy ezt, vagy a másik megoldást választod, az már rajtad áll.

(#43667) mgTerminator: ja, hát ennyi leállás-felpörgetés valóban sok. Nálam az adott notiban 354 nap üzemidővel van 4000 körül, pedig sokszor van alvóba téve. A leállítás akadályozása talán használ, illetve a wdidle3-ban is lehet játszani kell az értékekkel. Nem minden WD-nél vált be a 300-as érték, vagy a Disabled.

[ Szerkesztve ]

(#43669) ariel96 válasza King Unique (#43668) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Akkor marad az a megoldás, amit ajánlottál. Köszönöm a segítséget. :)

(#43670) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Hali
Érdeklődnék tapasztaltabb kollégáktól hogy egy Western Digital Blue 5000AAKS (00V1A0) típusú merevlemezen a parkolást ki tudom-e kapcsolni.Nagyon zavar hogy pont akkor áll le amikor indítanék róla valamit az összes indulás/leállás száma ezért elég nagy.Egyébként 100/100-as.
Másodlagos meghajtóként használom nincs felosztva csak adat tárolásra és játékokra van fenntartva.A rendszer egy ssd-n van(ocz agility3 120g)
Az alaplap Gigabite H81M-s1 a bios frissítve F7-re ha ez számít valamit.
Köszönöm

(#43671) King Unique válasza nindzsavagyo (#43670) üzenetére


King Unique
titán

(#43672) varmi2


varmi2
nagyúr

Az enyém is érintett ugye, ezzel a parkolási hibával? WD 500AADS bár ettől függetlenül 100/100 nak írja, de csak 100 napot ír.
Íme a hd sentinel kép:

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43673) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Fórumtársak!

Adott egy Am2-es masina és szeretnénk bele tenni egy 1tb-os HDD.t

Pénteken meg is jött egy kék WD 1TB-os. Berak telepítő csak 33MB-osnak látja.
.... hmmm bios-ban is és másik gépben, sőt usb.-n is ezen méret fogadott.

Ok hát lehet xar.

Ma jött egy seagate 1tb-os hdd és a jelenség ugyanaz.

A gép a 750 /250/ 160 as vinyókat gond nélkül látja....

Van valakinek valami ötlete?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43674) Vangelis válasza Vangelis (#43673) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Közben megoldódott.... a seagate saját progijával... de miért nem volt engedélyezve a teljes méret:?

Érdekes.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43675) Doky586 válasza Vangelis (#43673) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Gigabyte BIOS bug...

(#43676) Vangelis válasza Doky586 (#43675) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De másik gépben nem is giga lap van.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#43677) Jazz válasza King Unique (#43547) üzenetére


Jazz
veterán

Sziasztok!

Fejparkolást HDS-ben (Fejlett energia gazdálkodás) hiába állítom 254-re [link], nem marad ott véglegesen. Újraindítom, még jó. Elteleik fél óra, lecsekkolom, és már megint visszaáll 128-ra.

free your mind

(#43678) King Unique válasza Jazz (#43677) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez hivatalosan nem a fejparkolás átállítására való, csak az energiatakarékos módot kapcsolja ki és állítja max teljesítményre, aminél elvileg nem / nagyon keveset parkol. De, hogy ez xy HDD-nél mennyire működik, megjegyzi / nem jegyzi a beállítást, az már más dolog. Teljesen átállítani firmware szinten pedig csak a WD-nél lehetséges. Ha nem működik, akkor a leállítás akadályozása is mérsékli [link]. Amúgy nálad nem magas különösebben se a leállítások száma, se a fejparkolásé. Nekem is van HGST Travelstar 7K1000, amit külső USB-s házban használok, de én nem foglalkozom ezzel a parkolósdival... :DDD Persze attól te még odafigyelhetsz rá.

(#43679) Jazz válasza King Unique (#43678) üzenetére


Jazz
veterán

Lemezek leállásának akadályozása mire vonatkozik? Egy HDD-n belül van több lemez. Ekkor *-ot kell bejelölni és akkor az egész HDD-re vonatkozik? Az én esetemben mit kell beírni? (előző hsz. link).

Szerk.: Már időközben meglett. Lemez alatt a meghajtó HDS szerinti #* besorolását érti. #0=SSD. #1=HDD. -.-

Amúgy látszik. Legfelül a fejlécben....

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#43680) King Unique válasza Jazz (#43679) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem egyértelmű, a lemez sorszámát. A screenshoton pont nem látszik, de gondolom "Lemez 1", tehát 1-et kell beírni. A * = összes lemez.

[ Szerkesztve ]

(#43681) Imy válasza Imy (#43645) üzenetére


Imy
veterán

Ma már fel sem ismeri semmi sem.... :W

Még jó hogy vettem egyet ma, de az adatokat hogyan lehetne törölni róla? Vagy fizikai sérülés áll a hátérben? Pedig egész nap az asztalomon volt, lehet csak elfáradt? 2011 márciusi cucc volt. (kb 700 nap használattal)

(#43682) Doky586 válasza Imy (#43681) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mutass róla egy HDS Smart (dec) oldalt...

(#43683) Imy válasza Doky586 (#43682) üzenetére


Imy
veterán

Hiába dugom fel USB-s rackben, nem csinál semmit, csak pittyenik, de nem ismeri fel, és hallani, hogy a fej ide-oda jár, és villog a LED folyamatosan... Vagy tegyem be a gépbe secondary meghajtónak? :F

(#43684) Doky586 válasza Imy (#43683) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"az adatokat hogyan lehetne törölni róla?"

Ledobod a HDD-t a tizedik emeletről a betonjárdára.. :D

(#43685) liksoft válasza Imy (#43683) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valószínűleg íróáramköri hiba, és leálláskor hazavágta a gyári adatok egy részét is. (95%) Az ilyen drive mentése csak adatmentéses eszközökkel lehetséges. Valóban, otthon csak fizikai sérüléssel semmisíthető meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43686) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Win7 újratelepítésnél a hdd-m 3 particiója közül az egyik eltünt...
Ez hogy lehet?
És újra lehet particionálni a hdd-t? A rendszer ssd-n van!

(#43687) djstavross


djstavross
tag

Sziasztok!

A kb. fél éves ÚJ(!) ASUS notimba HGST HDD van. A problémám az lenne, hogy már hónapok óta főként nyugalmi állapotban "klattyog". Olyan mintha felpörögne, aztán leállna. Ezt általában éjszakánként tapasztalom mert erre a kattogásra ébredek fel, természetesen ilyenkor a képernyő kikapcsolt állapotban van.

HDD Sentinel szerint 100%-os. Már kipróbáltam azt is, hogy az energiagazdálkodási beállításoknál beállítom, hogy "SOHA" ,de akkor is csinálja.

Nagyon idegesítő. Tudtok valamilyen megoldást?

(#43688) Kolondrum

A szakértőktől kérdezem, a fejpakolás mennyire valós gond? Mert notiból kivett HDD esetén ahol éveket ment mindenféle orvoslás nélkül, ott néha igen igen nagy százezres pakolásokkal találkozom.
Én mint a képen látható teszek ellene.

djstavross! Pl energiagazdálkodásnál hdd ne kapcsoljon ki, akkor HDS-ben 254-re állítom az energiagazdálkodást. Sztem pakolgat. :D Lást mire gondolok linkelt kép.

[ Szerkesztve ]

(#43689) margithid válasza margithid (#43686) üzenetére


margithid
veterán

Na már megoldódott, meghajtóbetűje nem volt:)

(#43690) djstavross válasza Kolondrum (#43688) üzenetére


djstavross
tag

SymbianOS nagyjából értem, amit írsz. Meló után teszek fel képet. Viszont nem tudom, hogy a quietHDD megoldaná-e a problémámat és ha igen, akkor hogy lenne érdemes beállítanom?

[ Szerkesztve ]

(#43691) King Unique válasza Kolondrum (#43688) üzenetére


King Unique
titán

Akkor a topikjában érdeklődj!
Szerintem nem kell annyira túlparázni sem, notivinyóknál eleve természetes jelenség a parkolás. Ha nagyon megszaporodik rövid időn belül, az a gond. Valamint a leállítások / felpörgések száma talán a kritikusabb, mert a mechanikát az terheli meg leginkább. De nálad a 372 | 1399 érték szinte semmi.

(#43692) djstavross válasza djstavross (#43690) üzenetére


djstavross
tag

Szóval készítettem képeket a HDDS-ről! Annyit már megállapítottam, hogy a felpörgés/leállás nem jó. Teljesen kezdő vagyok a témában. De ez a klattyogás nagyon idegesít. Jelenleg nem csinálja, általában inkább nyugalmi állapotban szokta csinálni mikor már a képernyő is elsötétül!

Ha jól gondolom, akkor a HDDS-ben az energiagazdálkodásnál ha átállítanám az értéket, akkor megoldódna a probléma, csak akkor mindig futnia kellene a háttérben a programnak. Ezért is kérdeztem, hogy a quietHDD megoldás lehet?



(#43693) Imy válasza liksoft (#43685) üzenetére


Imy
veterán

:R

Akkor majd csinálok belőle díszt, szétszedem. :)

(#43694) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kis gondom. Van egy egész régi lapim amibe van/volt egy 160-as sata vinyó. Szerintem sata1-es. Vettem egy 500-as sata3-as vinyót, gondoltam kicserélem. Nullára van dúrva az 500-as. Akitől vettem annál leteszteltük, sentinellel hibátlannak volt jelezve. Most kicseréltem a kettőt, gép bekapcs és emmit se csinál. Mi lehet az oka? Gondoltam dobok rá egy rendszert, de nem jön be a bios se. Ennyire satu lennék hozzá?

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#43695) HagaNRG válasza liksoft (#43639) üzenetére


HagaNRG
őstag

"Így igaz. Megkérdezni sem lehet?
Ha meg nincs meg az eredeti gazdája, nem lehet, hogy nem véletlenül van letitkosítva? A személyes adatok védelme is szóba kerül már ilyen esetben!"

Nem, sajnos nincs lehetőségem megkérdezni, mert egyszerre 25 db leselejtezett céges laptopot vásároltam múlt évben és ezek közül került most ki egyetlen ilyen jelszóvédett HDD-s gép. (amire önmagában nincs is szükségem, mert hibás, de kizárólag a HDD az kellett volna)

(#43696) Smktrooper válasza HagaNRG (#43695) üzenetére


Smktrooper
senior tag

;] lehet többet ér ami rajta van mint a szett... ;]

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43697) HagaNRG válasza Smktrooper (#43696) üzenetére


HagaNRG
őstag

Lehet, de ha egy cég elad 25 formázott laptopot, akkor kötve hiszem, hogy erre nem figyelnének oda, ha annyira fontos lenne.

(#43698) Doky586 válasza HagaNRG (#43695) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltad már Secure Erase-val törölni a lemezt..? [link]

(#43699) mgTerminator válasza djstavross (#43687) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nálam pontosan ugyan ez a hiba van! Csak van pár különbség... PL nekem Acer gépem van, és egy WD 1Tb vinyó volt benne, a jelenség ugyan ez, nyugalmi állapotban van és miután kikapcsol a kijelző folyamatosan ki/bekapcsolja. Na a helyzet az, hogy kicseréltem egy Seagate vinyóra ami alapból nem kapcsol ki, de ugyan ezt csinálja nyugalmi állapotban. Már kezdem azt hinni hogy a Win 10 az oka. Minden energiatakarékos faszság már ki van kapcsolva.

(#43700) djstavross válasza mgTerminator (#43699) üzenetére


djstavross
tag

Szia!

Biztosan állíthatom, hogy nem (csak) Win10. Én már végső elkeseredésemben váltottam W10-re W8.1-ről! Az alatt is csinálta. Végül is nem bántam meg (eddig). :D Én a drivereknek tulajdonítottam a jelenséget, ugyanis december elején frissítettem majdnem minden drivert még 8.1 alatt ami elérhető volt és megszűnt a klattyogás. Egészen múlt hét elejéig, amikor is frissítettem a HD5500-as driverét és éjjel újra elkezdte a klattyogást....Nem sokon múlt, hogy kidobjam az ablakon az egészet. :W Egyébként hónapok óta olvasgatom a különböző hazai és idegen nyelvű fórumokat a témában. 100%-os megoldást nem találtam. Most azt a variációt tesztelem, hogy az energiagazdálkodási beállításokban a HDD kikapcsolási idejét 240 percre állítottam. Valakinek pl. ez bejött. :U Ne kérdezd hogyan, de tegnap én is beállítottam és láss csodát éjjel egy klattyogást sem hallottam. Szóval most tesztelem ezt a variációt. Ha nem fog hosszútávon beválni megy fel quietHDD. Sok embernél ez jelentette a megoldást.

Összegezve, szerintem az energiagazdálkodási dolog nagyon el lett cseszve a W8 óta...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.