Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42551) Barbi66


Barbi66
csendes újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Thermaltake V3 BlacX házam amin van egy dokkoló Sata winchesterek részére. Az a gond, hogy amikor benyomom a wincsót lehet hallani hogy felpörög de a gépen nem látom. Se eszközelőben se a Total Commanderrel. A biosban engedélyezve van a dokkoló működése.
köszi előre is az ötleteket.

(#42552) Punisher15


Punisher15
tag

Sziasztok

Adott egy WD20EZRX merevlemez ma rendezgettem az adatokat rajta.Egy ideig szépen ment minden,olyan jó fél óra után kezdet belassulni,míg most ott tartok,hogy nem csinál semmit sem.Ha bemegyek a feladatkezelőbe akkor az lefagy a hd sentinel is,meg ahogy szre vettem bármilyen progi ami hozzá akar férni a lemezhez.A gép látja annyi,hogy feladatkezelőben 100% a terhelése a lemeznek.Mi lehet a gond?Lesz még ebből valami,vagy papírnehezéknek jó lesz? :O

UI.: Usb 3 rackban van most.Eszközkezelőben ezt: "Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10),Az eszköz illesztőprogramját kezelő folyamat leállt." írja.

[ Szerkesztve ]

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#42553) inci67 válasza Jarod1 (#42550) üzenetére


inci67
tag

Rendben, köszi. Bocs a privátért.

(#42554) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Igaz mostanában nem nagyon játszottam de meg próbáltam a Dying Light zombis játékot és sokszor van ,hogy töltöget ezerrel a hdd néha a játék de nem mindenhol be is szaggat,na meg idegesítő hogy játék alatt teker mint állat,ez lehet valami probléma vagy esetleg a játék végett is előfordulhat?A windows beépített töredezettség mentesítőjét használom,de az azt írja,hogy 0% töredezett,vagy esetleg van nála jobb töredezettség mentesítő is,vagy ez tökéletes?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#42555) Josethemoor


Josethemoor
újonc

Szervusztok! Vettem egy használt gépet, minden flottul működött az eladó szerint, amikor összeszereltem nem volt baj, aztán egy install közben jött a fagyás majd a kékhalál, restart után a HD Sentinel riasztott, hogy a merevlemez kondíciója 18%-on van (előtt 100%on volt). Mi történt? Mit tehetek? (hd regenerator és a sentinel próbaverziója sokat nem tudott tenni :( )

UPDATE most még ez is -.-

[ Szerkesztve ]

(#42556) Ice&Lime válasza Josethemoor (#42555) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Vélemények alapján ez egy ilyen széria sajnos, pl. árukeresőn.
Ha van rá gari, akkor csere.

(#42557) Doky586 válasza Josethemoor (#42555) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mit tehetek?"

Megfogadod a HDS javaslatát..
vagy felkészülsz a harakirire..

(#42558) Josethemoor válasza Doky586 (#42557) üzenetére


Josethemoor
újonc

Az adataim megvannak az előző gépemen, mivel ezt most vettem, szóval az adataim megvannak. Kérdés, hogy a vinyó tutira kuka lesz-e?

(#42559) Ice&Lime válasza Josethemoor (#42558) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Biztonság kedvéért szerezz be egy újat garanciával és ezt addig használd, amíg lehet.

(#42560) Josethemoor


Josethemoor
újonc

Fontos kérdés ugyanehhez: Ha újraraknám a windowst és esetleg a újraparticionálnám a Sentinel a friss telepítés miatt 100%-nak jelezné a vinyó? És ha ezután a sérült szektort kéne használnia pl. progi telepítése | kiütközne a hibás szektor újra?

(#42561) liksoft válasza Josethemoor (#42560) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kérdés:

Tisztelt autószerelő mester!

Van egy XY autóm, most vettem használtan, és míg hazamentem vele, 1 henger kihagyogat, a lengéscsillapító feladta a jobb hátsónál, egy tengely elferdült, leszakadt a kipufogó. Ugye ha wudu jelszavakat mormolok rá, és simogatom chiptuning mellett, örök életre hibamentes gyári új lesz?

J

Válasz:

Ezt most komolyan kérdezi? Talán a mesék és álmok világában.

HDD-hez visszatérve:

Nem lesz 100-as, csupa szív@s lesz a használata, így a program és mások ajánlását a görcsölés helyett el kéne fogadni.

U.i.:

Miért kell sokszor a fenti hibbant hasonlattal magyarázni, hogy ami mechanikusan haldoklik, azt simogatással NEM lehet rendbetenni, valamint mindennek van egy életciklusa, és ha az a végén jár, nem pörgethető előre! :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42562) Olavi


Olavi
tag

Sziasztok!
Haver összerakott magának egy gépet, minden rendben van vele, leszámítva, hogy a régi hdd-jét egyáltalán nem látja a gép. Bios-ban néztük, abszolút semmit se lát, mintha be se lenne dugva. A rendszer egy új SSD-n van, azzal minden rendben.
A rendszer (,ha ez segít):
Alaplap: Asrock FM2A58M-VG3+ R2.0
CPU: AMD Athlon II X4 860K
2x4gb Kingston DDR3 1866MHz HyperX Fury Black
SSD: Kingston HyperX Fury 120gb
HDD: Samsung 500gb
VGA: HD6770
Táp: FSP 500W HEXA+

Köszönöm az ötleteket, ha van :).

"Az út itt véget ér, búcsúzom, fölém húzom az avart, s alszom tovább..."

(#42563) Doky586 válasza Olavi (#42562) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

tipp:
be sincs dugva..? (legalább 3 dugás szükséges) ;]

(#42564) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Üdvözletem ,kis infóra volna szükségem Intel SSD vel kapcsolatban .Kb 4 napja kezdődött a probléma hogy 1-2 alkalmazás nem indult el / lassan töltött be vagy kifagyott a gép Windows 10 alatt .Virusra gyanakodtam ,ma jutottam el odáig hogy jobban leteszteljem a hardvereket a gépben mi okozhatja ezt .A Hdd sentinel szerint a 120 GB os Intel ssd-m azonnali cserére szorul mert 100 % teljesitmény és 0 kondit produkál .Kép szerint

Szerintetek menthetetlen vagy lehet ezzel még kezdeni valamit ? Ezen van a rendszer ,a játékok stb a másik meghajtón van ,nem értem mi a probléma hiszen amikor megvettem 2 hónapja 100 % 100 as volt :U Az az érdekes jelen pillanatban is erről írok ,viszont ha telepíteni akarok vagy indítani valamit akkor befagy lelassul stb

(#42565) Ice&Lime válasza INMOTEP (#42564) üzenetére


Ice&Lime
veterán

A legfrissebb hdsentinelt használod?
A fagyásokkal kapcsolatban pedig, kilehetne próbálni win7 vagy 8.1-gyel is, hogy akkor mi van.

(#42566) INMOTEP válasza Ice&Lime (#42565) üzenetére


INMOTEP
őstag

igazság szerint nem ,ma de legkésőbb holnap kipróbálom újabb verzióval .Eddig igy használtam 2 hónapja Win 10 el amióta megvettem az ssd-t ,semmi gondom nem volt vele .Majd írok ha van fejlemény :R

(#42567) Ice&Lime válasza INMOTEP (#42566) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Pedig az egy intel 520-as, az egyik legjobb ssd, szóval tényleg érdekes. (lehet hogy csere lesz belőle, előtte mindent ments le róla azért).

(#42568) nemethchek19 válasza Ice&Lime (#42567) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyen járok a kérdésemmel, ha nem így lenne akkor elnézést.

250 Gb SSD-n 2 partíciót hoztam létre. Egyikre telepítettem a rendszert (Win 7 Pro x64). Van mellette még egy 1 TB HDD is tárolónak.

UEFI Bios van egyébként.

HDD-m sosem volt használva és le kellett formáznom. A win telepítés után csatlakoztattam, és a windows-ban formáztam le. A Win feltett egy kérdést nekem a művelet előtt, hogy MBR-re vagy GPT-re legyen formázva a HDD. Én GPT-re formáztam, de érdeklőnék melyikre célszerű? Probléma e, hogy a GPT-t választottam ki?

Amire még kíváncsi vagyok, hogy azt honnan tudom kideríteni, hogy az SSD-n a két partíció melyikre van formatálva? Az a win telepítőben formáztam meg és partícionáltam az SSD-ket.

(#42569) Ice&Lime válasza nemethchek19 (#42568) üzenetére


Ice&Lime
veterán

mbr-re célszerű mindkét esetben, ssd és hdd. hdd-nél kivéve akkor, ha 2-3TB-nál nagyobb a kapacitása.
A win telepítőnél általában mbr-re készíti el.

(#42570) nemethchek19 válasza Ice&Lime (#42569) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Egyelőre nincs semmi még a HDD-n, akkor módosítsam MBR-re? Hogyan tudom ezt megtenni?

(#42571) Ice&Lime válasza nemethchek19 (#42570) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Például így.

(#42572) nemethchek19 válasza Ice&Lime (#42571) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Le is formáztam, hogy üres legyen, de azt írja, hogy a megadott lemez nem konvertálható.

(#42573) nemethchek19 válasza nemethchek19 (#42572) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

Bocs vaklárma, törölnöm is kellett a kötetet. Így már sikerült MBR-re konvertálnom. Köszi!

(#42574) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!

Az a helyzet,hogy raktam a géphez még 1 HDD-t...Mostmár összesen 3 van benne.Az lenne a kérdésem,hogy most ahogy beraktam az újat és kettéosztottam megjelent egy 100MB-os partíció "rendszer...számára fentartott terület" vagy valami ilyesmi...Hogyan tudom elrejteni?Idáig is volt csak nem volt látható.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#42575) INMOTEP válasza Ice&Lime (#42567) üzenetére


INMOTEP
őstag

Oké,régi verzió volt és téves adatot irt .De akkor is ez szerintetek még rendben van ? vagy még kihúzok vele fél évet ?

Valamint ezzel lehet kezdeni valamit ?

'Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #233 Media Wearout Indicator "

[ Szerkesztve ]

(#42576) pjen válasza INMOTEP (#42575) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem telepítesz egy friss "achi"drivert,lehet nem is lenne gond ha menne a trimm.

(#42577) INMOTEP válasza pjen (#42576) üzenetére


INMOTEP
őstag

Honan tudom leszedni ? Alaplap gyártó vagy az intel ssd gyártó oldaláról kell ?

(#42578) pjen válasza INMOTEP (#42577) üzenetére


pjen
félisten

Eszközkezelőben eltávolítod a mostanit és a win sajátját használod.vakegérkét keresd multkor részletesen leírta,hogy kell.Én mikor megvettem a samut a google ban rákerestem letöltöttem a legfríssebbet és jó lett.

(#42579) amdathlonxp


amdathlonxp
aktív tag

Üdv ezzel a vinyóval lehet valamit kezdeni?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#42580) amdathlonxp válasza amdathlonxp (#42579) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

És igazából nem is csinál semmit,telepíteni sem lehet,lehet ezzel valamit csinálni?

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#42581) Punisher15 válasza amdathlonxp (#42579) üzenetére


Punisher15
tag

Ennek mi baja van?

Origin/Psn ID.: HU_Bunyec ....Az élet egy szar játék. De a grafikája nagyon ott van!

(#42582) amdathlonxp válasza Punisher15 (#42581) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Sentinel szerint 100/100 ,wizzard szerint bad disc és nem lehet rá telepíteni saját gép nem is látja.
Alatta lévő kép is ehhez a hdd hez tartozik..

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#42583) Saltwater válasza amdathlonxp (#42582) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Firmware hibája van, nem tudsz vele mit kezdeni. Adatmentőnek donorként jó lehet, másra nem használható.....

https://hdd-adatmentes.hu

(#42584) amdathlonxp válasza Saltwater (#42583) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szívás azért köszi :R

Ha valakinek kell írjon privátot.........

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#42585) ProdiG válasza ProdiG (#42537) üzenetére


ProdiG
tag

valaki? :(

(#42586) liksoft válasza amdathlonxp (#42582) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nincs rajta password esetleg?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42587) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

hali, van egy toshiba(hdtb310ek3aa) 1tb-s külső hdd-m.
nos, itt vettem a városba, 1 egy kis pc boltba.
az a poén, hogy kb. 2 hónapja vásároltam és már 25% a kondíció, valószínűleg ez megfog halni, pedig alig használt. :D
szerintetek cserélik majd ,ha teljesen elromlik vagy másra levásárolhatnám, azt az összeget amiért megvettem?

(#42588) liksoft válasza BUZZLGHTYR (#42587) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt csak Ők tudják megmondani. Viszont annak a tápellátása pocsék. Ugye előlapi USB-t nem használsz hozzá? Asztali gép esetén a hátlapi forrasztott, laptopnál "ami van" USB3 csatlakozó használata ajánlott! Asztali gép kábellel toldott előlapi USB2-ese megöl minden HDD-t. (Van időnként forrasztott előlapi is, de az márkás gépnél. Én HP-ben találtam már.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42589) BUZZLGHTYR válasza liksoft (#42588) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

elsőnek előlapi panellal próbáltam rá filmet másolni, de mivel 1 mb/s el másolta, így kénytelen voltam hátra dugni.
tv-hez viszont usb hosszabítót használok.
akkor emiatt halhat meg?
garancia még bőven van rá.. csak cserélik.. vagy levásárolom, ha lehetséges az az opció.

(#42590) liksoft válasza BUZZLGHTYR (#42589) üzenetére


liksoft
nagyúr

:K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42591) King Unique válasza BUZZLGHTYR (#42587) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Canvio Basic amúgy sem a legjobb modell...
De, ha nem gyári hibás volt és nem ejtetted le, akkor vsz az elégtelen tápellátás nyírta ki, ahogy topik szakija mondja.
PC-n én évekig használtam 1,8 m-es hosszabbítóval 2,5" külső vinyót, de nem volt gond, mert hátlapi portba volt dugva. Előlapin még a gyári rövid kábellel sem akart normálisan menni... :D
TV-ken meg eleve a sima 0,5 A-es port gyatra + még hosszabbító neki = kínzás a merevlemeznek. Ezen készülékeken direkt szokott lenni 1 - 1,2 A-es HDD port, erősen ajánlott a használata.

Amúgy meg vidd vissza, nem kell mondani mi történt, annyira vsz úgysem értenek hozzá és jó esetben kötelesek cserélni.

(#42592) amdathlonxp válasza liksoft (#42586) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Üdv nem hiszem legalább is nem kér kódot sehol

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#42593) BUZZLGHTYR válasza King Unique (#42591) üzenetére


BUZZLGHTYR
senior tag

értem, köszi a segítséget.. garancia csak érvényes lesz rá, nem?
egyébként nem ejtettem le :D

(#42594) RedCactus válasza ProdiG (#42585) üzenetére


RedCactus
senior tag

Hasonló cipőben járok, az új gépem nem ismeri fel a Samsung vinyómat, illetve néha igen és iszonyú kerregő hang jön ki belőle időnként. A régi gépembe visszarakva, tökéletesen működik. Neten azt találtam, hogy frissíteni kell a vinyó Firmware-t. Ugyanis nem tudja értelmezni a SATA 3-as alaplapi csatlakozókat a frissítés nélkül vagy legalább is ilyen anomáliák vannak. Még nem volt időm kipróbálni, de holnap neki esek.
Remélem ez megoldja. Itt a link a hogyanról.

(#42595) apcsagi válasza RedCactus (#42594) üzenetére


apcsagi
csendes tag

Nálam ugyan ez a probléma.
Nem oldotta meg a Firmware.

WOT

(#42596) ProdiG


ProdiG
tag

Köszönöm! Ezt próbáltam, rufussal csináltam egy bootolható USB-t rá húztam az exe-t de az istenért sem akar róla bootolni a masina. :(

(#42597) RedCactus válasza ProdiG (#42596) üzenetére


RedCactus
senior tag

Na, meg is van! Láss csodát sikerült a frissítés! Most tökéletesen működik. Én DOS-os pendrive-ról csináltam. Még annyit hozzátennék, hogy a régi gépembe (GigabyteEP45-DS3 alaplap) visszarakva csináltam ahol amúgy is rendben működött, majd beraktam az újba Gigabyte H170-HD3) és minden gond nélkül működik. A verziószám 1AJ100E4-ről 1AJ100E5-re változott.

[ Szerkesztve ]

(#42598) ProdiG válasza RedCactus (#42597) üzenetére


ProdiG
tag

Bíztató! :) Milyen progival csináltad a DOS-os pendriveot? Az lesz itt a baj. :D

(#42599) ProdiG válasza ProdiG (#42598) üzenetére


ProdiG
tag

Időközben sikerült, és működni látszik a vinyó. Köszönöm a segítséget! :R

(#42600) RedCactus válasza ProdiG (#42598) üzenetére


RedCactus
senior tag

Itt a Link. A szövegben van két hivatkozás, ahonnan letölthetőek a szükséges programok. Nem bonyolult, remélem sikerül neked is.

apcsagi sajnálom, hogy neked nem sikerült...

Közben látom megoldottad! :) Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.