Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43701) mgTerminator válasza djstavross (#43700) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mi ez a quietHDD? Kipróbálom én is 240 percre állítani. Gondolom ezt a Windows energiagazdálkodásban állítottad.

(#43702) djstavross válasza mgTerminator (#43701) üzenetére


djstavross
tag

Pontosan ott! :)
A quietHDD-ről pedig itt olvashatsz: [link]
Ha jól tudom akkor a HDD energiagazdálkodását lehet vele beállítani.

(#43703) Kolondrum válasza djstavross (#43702) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én nem hallottam még róla, nekem most megy 48 órája a gép és nem változott a parkolások száma. Az a titok, hogy onnan seedel. ;) Főleg ez a kulcs, nem hagyom pihenni.

(#43704) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Ma a gép bekapcsolásakor először nem látta az egyik merevlemezemet, majd újraindítás után ez a kép fogadott:

Mire számíthatok? Gondolom nem sok jóra.. Az az 58 adatkapcsolati probléma régebben keletkezett (>2 év), az most nem érdekes.. bár, hogy az is mitől volt, azt nem tudom.
Amit kicsit soknak tartok, az az összes indulás/leállás száma. A másik tök ugyan ilyen merevlemezem kétszer ennyi üzemóra alatt csak 5400x pörgött fel. Bár erre talán magyarázat lehet, hogy ami nem az SSD-n van, azt a jó HDD-ről futtatom (néhány játék, filmek, torrent, stb.), így nem volt lehetősége annyiszor leállni.

Az adatokat lementettem róla.

Üdv,
Szabolcs

"Less but better" - Dieter Rams

(#43705) djstavross válasza Kolondrum (#43703) üzenetére


djstavross
tag

Ne haragudj, de nem értem, hogy mire gondolsz! :DD Miről nem hallottál? És mi az, hogy onnan seedel? Mit? Torrentet? :D Mert ha igen, akkor én sem hagyom pihenni, mégis klattyogott.

(#43706) Kolondrum válasza djstavross (#43705) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na és ez a klattyogás hosszan van és beleremeg a ház? MErt ezzel taliztam, vettem notit és ezt csinálta, pluszba a noti igen lomha volt. Kicseréltettem a HDD-t olyanra ami nem klattyogott. Irdatlan parkolás volt benne. Toshiba volt a drága.

Erről a noname programról nem halottam és igen az a seed.

[ Szerkesztve ]

(#43707) djstavross válasza Kolondrum (#43706) üzenetére


djstavross
tag

Ezt most nehéz lenne így leírni, de ha ismét csinálja felveszem és közzéteszem itt. Szabályosnak mondható és igen hosszú ideig csinálja. De az előzőekre nem reagáltál.

Én is a Kritikus hiba a Western Digital Caviar Green merevlemezeiben nevű topicban olvastam róla illetve a "240 perces" megoldásról is. A seed meg nálam azért fura mert előfordult, hogy anélkül is csinálta...

[ Szerkesztve ]

(#43708) HagaNRG válasza Doky586 (#43698) üzenetére


HagaNRG
őstag

Nem, köszönöm szépen, megpróbálom!

(#43709) mgTerminator válasza djstavross (#43702) üzenetére


mgTerminator
veterán

Kipróbáltam, nálam a 240 percre állítva is csinálja... Szerintem a rendszer lesz a ludas, mivel ezt nem kifejezetten PC-re csinálták hanem tabletekre is így gondolom emiatt szarakszik hogy energiát takarítson meg.

EZ az enyém hangja, tuti hogy neked is hasonló, bár meg kell hagyni hogy vinyónként eltérőek a működési hangok. A Seagate-nek nekem olyan hangja van mintha bogarak lennének benne amik zümmögnek meg ciripelnek.

[ Szerkesztve ]

(#43710) mgTerminator válasza xEon1337 (#43704) üzenetére


mgTerminator
veterán

Az összes indulás leállás száma nálam 15 ezer 44 nap működési idővel....

(#43711) liksoft válasza xEon1337 (#43704) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ez akár tápellátási gondot is jelenthet. Az érintkezők tisztítása ajánlott. Persze a fontos adat mentendő!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43712) liksoft válasza mgTerminator (#43709) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel program leállás elleni védelmét állítsd be, és akkor nézd meg, jó-e? Le kéne zárni valahogy a gondot, mert úgy érzem, napok óta nem jutsz a végére.

Egyébként ha nem Neked válaszolnak, és kérdésük van, miért írsz olyant ami az Ő kérdésez nem kapcsolódik? :F

A HDD hangja meg a rendszertől is függ. Lassú alaplappal lágyan muzsikál, míg erőssel szinte ropogásig hajtható egy-egy drive. Valamint függ a gyártótól, akusztikai beállításától, firmware verziójától, stb.... ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43713) mgTerminator válasza liksoft (#43712) üzenetére


mgTerminator
veterán

Mióta megvan a noti (2015. november) azóta csinálja, nem számít hogy rendszer van e rajta vagy sem. Jelenleg SSD-n van a rendszer, a HDD-n meg Torrent, játékok. Adat ugyan az mind a kettőn (tükörmentés). Most próbáltam ki a HD Sentineles megoldást, miután kikapcsol a kijelző ugyan úgy leállítja a Seagate vinyót is (ami amúgy soha nem kapcsol ki) majd kb 1-2 másodperc után kapcsolja is vissza és így tovább.

(#43714) djstavross válasza mgTerminator (#43709) üzenetére


djstavross
tag

Kb. nekem is ez a hang csak változó gyakorisággal. Egyébként a "240 perces" megoldás nekem sem jött be. Bár érdekes, mert tegnap délután beállítottam, egész éjjel kussban volt, erre ma kora este megint elkezdte a klattyogást annyi különbséggel, hogy most kb. 10-15 másodpercenként kattant egyet. Nálam 2015. június-júliusa volt a vásárlás időpontja, de nem emlékszem, hogy mikor kezdte a problémázást a HDD....de már elegem van belőle. :W :W :W

Azt viszont jól mutatja ez a kép, hogy 15.12.03 és 16.02.15 között több mint 10.000-rel ugrott meg ez a szám.

[ Szerkesztve ]

(#43715) Kolondrum válasza djstavross (#43714) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem is ilyen hita van, 500-750-1000-es. A 750-es piszok sokat parkolt, a többire nem az elején, de odafigyeltem a fenti módszerrel. Viszont az is tény, hogy alapon használva minden beavatkozás nélkül igen hamar megugrottak a számok.

(#43716) Jazz válasza djstavross (#43714) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem is hitachi-van, de sikerült megoldani, szépen beállt mint látszik. Eddig volt hogy napi 2000-et parkolt, most meg napi 20-at. [link]

A fejlett energia gazdálkodás csúszka 254-re húzása nem hozott eredményt, mert automatikusan mindig visszaugrott 128-ra.

Viszont a beállításoknál a lemezfigyelésnél a lemez leállásának akadályozása eredményt hozott.

free your mind

(#43717) djstavross válasza Jazz (#43716) üzenetére


djstavross
tag

De gondolom ehhez folyamatosan futnia kell a HDD Sentinelnek?! Ugye?

(#43718) Kolondrum válasza Jazz (#43716) üzenetére


Kolondrum
félisten

/ gép bekapcsolás alatt 20? Úgy értem, hogy indítás és leállítás között 20?

[ Szerkesztve ]

(#43719) mgTerminator válasza Jazz (#43716) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekünk nem a parkolás a probléma, hanem az hogy nyugalmi állapotban ki/bekapcsolgatja a vinyót tehát hallani hogy leáll a tányér.

(#43720) Kolondrum válasza mgTerminator (#43719) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ha jól tudom, akkor a HDS-ben van olyan funkció, hogy HDD leállításának megakadályozása. Igen lemez figyelés fül. Persze én mindig legális HDS-ről beszélek, mert valami nem megy a free verzióval.

(#43721) Jazz válasza djstavross (#43717) üzenetére


Jazz
veterán

Gondolom igen. Hadd fusson. Elfér a tálcán.:)

(#43718) SymbianOS:
Igen, egy teljes nap alatt.

(#43719) mgTerminator:
Erre talán ez is megoldás. Nekem folyamat pörög a vinyó.

(#43720) SymbianOS:
Ez az amit írtam. Egyúttal a parkolás is minimálisra csökkent. Amúgy állítólag működik free verzióban is.

free your mind

(#43722) djstavross válasza Jazz (#43721) üzenetére


djstavross
tag

Köszi a választ. A HDParm programról mi a véleményetek? [link]

(#43723) mgTerminator válasza Kolondrum (#43720) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez a beállítás működik a WD vinyón ami alapból kikapcsol kb 10mp után, viszont ha a gép nyugalmi állapotba kerül ugyan úgy kapcsolgatja...

(#43724) djstavross


djstavross
tag

Most már csak annyit mondjon meg valaki, hogy miért nem hajlandó elindulni a W10-zel automatikusan a HDD Sentinel? Komolyan mondom már vicc az egész.... :W

(#43725) mgTerminator válasza djstavross (#43724) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem elindul, a beállításokban be van kapcsolva? :D

(#43726) djstavross válasza mgTerminator (#43725) üzenetére


djstavross
tag

Természetesen be, de semmi!

(#43727) djstavross válasza djstavross (#43726) üzenetére


djstavross
tag

A feladatkezelő indítás fülén bent sincs a HDSentinel....Már letöröltem újraraktam és semmi.

(#43728) liksoft válasza mgTerminator (#43713) üzenetére


liksoft
nagyúr

Aha. Vagyis az egész gép lemegy "szundiba". Akkor a HDS miért akadályozná meg a HDD leállását, ha az egész gép alszik? :F Amennyiben folyamatosan használod a gépet, tessék az EGÉSZ gépre olyan energiagazdálkodást beállítani, ami nem viszi alvó módba. Igen, többet fogyaszt, zajosabb, melegszik, de sajnos a valamit valamiért itt is érvényesül.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43729) mgTerminator válasza liksoft (#43728) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nem alvó állapot, hanem nyugalmi állapot, tehát be van kapcsolva, fut egy böngésző meg egy uTorrent és kész... egy idő után kikapcsol a kijelző és utána kapcsolgatja a vinyót. Már próbáltam mindent beállítani de semmi...

(#43730) liksoft válasza mgTerminator (#43729) üzenetére


liksoft
nagyúr

De TE nem b@sz0gat0d a billentyűt, egeret! Tehát LE FOG MENNI SZUNDIBA!
Ha nincs más megoldás, a BIOS-ban IS, és az OS-ben IS az összes energiagazdálkodást gyilkold ki.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43731) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

hdd probléma, de mégis off :)
van 4x3 tb vinyóm raidz1 tömbben, ezt szeretném win alá átmigrálni. az adatok persze kellenek :) honnan tudnék legalább 6 tb tárhelyet szerezni/bérelni/kölcsönözni? vagy ha vinyó, akkor kétszer ennyit, mert ha pont akkor deglik meg egy vinyó amíg csak ott van meg, ugyanúgy sírás lesz. kb egy hétre, és nem valahol egy felhőben, mert oda hónapos nagyságrend alatt töltődne fel...
van online backup a cuccokról, de onnan is nagyon lassan jönne vissza, meg nem teljesen friss már, többek közt pont ezért váltok winre

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43732) Smktrooper válasza qnadam (#43731) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Az szép küldetés! :R

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43733) Doky586 válasza qnadam (#43731) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"legalább 6 tb tárhelyet szerezni..?"

Bemész egy jobb pc boltba és felvásárlod a hdd készletüket.. :K

(#43734) mgTerminator válasza liksoft (#43730) üzenetére


mgTerminator
veterán

A szundi alatt az alvó állapotra gondolsz amikor villog a power? Egyébként ki van már kapcsolva minden.

(#43735) Smktrooper válasza Doky586 (#43733) üzenetére


Smktrooper
senior tag

azé az nem 2ft...lehet egy bérléssel tényleg jobban jár.

Reboot

(#43736) qnadam válasza Doky586 (#43733) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván nem szívesen vennék ennyi vinyót egyszeri használatra :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43737) Smktrooper válasza qnadam (#43736) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(ha vennél, és kapásbol meghirdeted őket itt phn akkor lehet olcsobban jössz ki mintha bérelnél.) :U

Reboot

(#43738) qnadam válasza Smktrooper (#43737) üzenetére


qnadam
veterán

ha áfa nélkül tudnám venni, talán. de a legolcsóbb nem seagate hatterás vinyó 70 pénz (az olvasottak alapján a seagate archive sorozatban egyszerűen nem bízom), de inkább nagyobb kellene, mert a 6-ra is már csak legózva férek el, kisebb vinyókat bevonva. és 65-ért nem fognak elkelni, 20e-t meg nem szívesen buknék vele egy hét alatt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#43739) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Találkozott már olyannal valaki, hogy egy hdd, ami jelen esetben egy Samsung 160 GB sata-s vinyó sentinel szerint 100/100-as volt, mindenféle hiba nélkül (felpörgési és kommunikációs hibák sem). Ez másnapra bekapcsolás után 100/0-ás lett, 28 ezer szektorhibáva. Semmilyen fizikai behatás nem érte a lemezt és használva sem volt.
Amikor bekapcsoltam és rendszer image-t akartam rátölteni, íráshibát írt ki, ami furcsaa lett. Gondoltam hátha hibás az image, egy sima Win7 telepítéssel próbálkoztam, de ez sem ment. Majd újra megnézve a következő hiba fogadott:

Gondolom nem javítható, de mitől történhet ilyen?

Üdv:
spgabor

(#43740) Smktrooper válasza spgabor (#43739) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Kb ezért fos a sentinel...nekemis volt ilyen hibám már évekkel ezelőtt...azóta is megy a 80-as MAxtor. hibátlanul.

Reboot

(#43741) spgabor válasza Smktrooper (#43740) üzenetére


spgabor
aktív tag

Win10 is vinnyog rá. Az volt a fura, hogy először a sentinel nem tudta kiolvasni az állapotát. Második indításra már igen. Viszont valami akkor sincs rendben, mert a Windows telepítésnél is lerohad..

(#43742) Smktrooper válasza spgabor (#43741) üzenetére


Smktrooper
senior tag

sztem kernel szinten kell keresni a gondot, már a windózer is fosul éri el a drivereket. meg pont hogy nem éri el és a def a driverekkel nem biztos h minden alaplap jol mukodik...de az is lehet h csak kicsuszott félrecsuszott az adat kábel a winjon...

én 1x honapokig kuzdottem egy ilyen problémával a sata adat kábelenb az egyik töske meg volt phulva és ezért az egyik oldalra mindig kicsuszott mikor ratettem a haz oldalát.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43743) Jazz válasza djstavross (#43724) üzenetére


Jazz
veterán

.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#43744) Jazz válasza djstavross (#43724) üzenetére


Jazz
veterán

Fogd meg és húzd be az indító pultba a indító file-t.

Win10 alatt "nincs" indítópult.
Így tudod elérni:
Futtatás->shell:startup

Pff....úgy sikerült kikapcsolni a fejparkolást, hogy nullát, zérót parkol.:) Hát...ez nem tudom mennyire jó.:)

[link]

free your mind

(#43745) spgabor válasza Smktrooper (#43742) üzenetére


spgabor
aktív tag

Néztem az elektronikát, de szabad szemmel nem láttam hibát. De holnap tüzetesebben átnézem a csatlakozó részt, meg kicsipogtatom műszerrel, hogy rendben van-e. Vagy újraforrasztom a csatiját.
Most indítottam Win10 alól sentinellel írás olvasás tesztet. Az írást úgy ahogy végcsinálta egy óra alatt, viszont az olvasást meg kb 6 óra alatt 10%-ig csinálta meg és írja a folyamatos szektorhibákat.

(#43746) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Ha HD Sentinelben bekapcsolom a lemezek leállásának megállítását akkor egyáltalán nem is parkol, ez mennyire probléma?

(#43747) liksoft válasza Smktrooper (#43740) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel és a többi hasonló program mind a drive által visszaadott adatokból dolgozik. Így ha a drive SMART adatai nem a valós állapotát tükrözik, azzal egyetlen program sem tud mit kezdeni. Vagy elvárnád a fejlesztőtől, hogy apró pici emberkék belemásszanak a drive-ba működés közben és multiméterrel, oszcilloszkóppal meg mikroszkóppal figyeljék? :F Ugye ezt Te sem gondolod. Tessék kicsit jobban belegondolni a rendszer működésébe. De ha észrevennéd, mindig a kicsik harcolnak a nagyok ellen. Így egy Sentinelnek esélye sincs a gyártó marketing kampányával szemben. (Valahonnan ismerős. Lehet az életben máshol is ezzel találkozunk?)

A kérdéses esetben meg a drive íráshibák miatt olyan sérülést szerzett, hogy további használatra alkalmatlan. Ez lehet felület (parkoló pályás minden 3,5" Samsung), érintkezési hiba, de akár a bekapcsoláskor a tápvonalon megjelenő egyetlen tüske is! Így simán előfordulhat a leírt állapot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43748) liksoft válasza mgTerminator (#43746) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a drive nem melegszik túl, akkor nem gond.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43749) mgTerminator válasza liksoft (#43748) üzenetére


mgTerminator
veterán

A HD Sentinel szerint a max hő teljes élettartam alatt 40 fok volt, de általában 30-35 körül mozog. Egyébként notiról beszélünk, akkor sem gond ha nem parkol?

Korábbi hozzászólásodra válaszoltam:

A szundi alatt az alvó állapotra gondolsz amikor villog a power? Egyébként ki van már kapcsolva minden. Konkrétan mire gondolsz, mit kellene kikapcsolni?

(#43750) Kolondrum válasza djstavross (#43722) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ideje lett volna javítani a hibát, nem újkeletű. Win7 és csókolom.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.