Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42901) GAbre válasza Smktrooper (#42897) üzenetére


GAbre
veterán

Amugy nem megy,adat visszaszerzo kell ugy nez ki.
Ahogy nezem mind1 adatvisszaszerzo

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#42902) liksoft válasza GAbre (#42901) üzenetére


liksoft
nagyúr

Amit az install felülírt, annak annyi. Valószínűlek a könyvtárak, file-ok nevei és így az elhelyezkedésük is felül lett írva, így az első 100GB feltételezésem szerint ment a lecsóba. A maradékról RAW recovery programok segíthetnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42903) Saltwater válasza Armi1P (#42892) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A merevlemez ROM-ja sérülhetett meg, sajnos nem otthoni munka a rendberakása, és igen időigényes hozzáértőnek is.
Sajnálom...

https://hdd-adatmentes.hu

(#42904) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Mint multimedia-nál nálam is megjelentek a hibás(17) és a gyenge(19) szektorok.
11.22-én még 100%-os volt, hibátlan, most meg 74%
Működési ideje: 801 nap
Becsült: 560 nap
Összes indulás: 6016

Egy 2TB-os WD20EARS-00MVWB0-ről van szó. Ha adtak is ki frissítést(firmware), nem tettem fel.

Mellette van még egy SSD (OCZ Agility3 60GB) és egy HDD WD7500AAKS, ami régebbi.

Mind a három tár egy ágról kapja az energiát, ami egy 500W-as Enermax Liberty.

A hibás tár, többnyire filmeket tartalmaz és némi személyes, családi képeket, videókat, amiket minden esetre áthelyeztem.

A kérdésem, hogy ez a HDD haláltusája és nézelődjek egy új után?

GA

(#42905) Smktrooper válasza liksoft (#42902) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nem feltétlenül annyi. van egy jó orosz progi, ami visszafejti a hiányzó adatokat. Privátban küldök linket...ha kell, mielőtt tovább ajánlom, hogy leteszteld, ha van kedved hozzá....???

Reboot

(#42906) liksoft válasza Smktrooper (#42905) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a felülírt és ezáltal megsemmisített adatokat is visszahozza, akkor érdekel. Egyébként meg az összes adatmentéses program a felület analízise után a töredék információkból dolgozik. Ha viszont nincs könyvtárrendszer mert felül lett írva, csak a file belső adattartalma (jpg, pdf, doc, stb..) alapján tud menteni. Ez az utóbbi a RAW recovery. A logikai és RAW mentésekhez is több program létezik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42907) Sonic*


Sonic*
aktív tag

Sziasztok!!

Lenne egy kis probléma. Tegnap vettem egy Lenovo z50-75-ös laptopot, 1TB-os vinyóval. Windows 7-et akartam feltenni, de iszonyatosan lassú volt, felraktam a 8.1-et, most szépen fut. Viszont, a HD Sentinel szerint 9%-os a kondija, 1290 hibás szektorral. Megnéztem, a windows hibát nem talált, a gép sem lassú, viszont ez aggaszt. Mit lehet tenni? :R

Majd kiderül..vagy beborul!

(#42908) King Unique válasza Sonic* (#42907) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Azért a HDS ekkorát nem szokott tévedni.
Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Lehet, hogy a lemeznek olyan részén van most a Windows, amit nem érintenek a hibás szektorok, azért nem jelez hibát. Ha új és garanciális a gép, nem is kérdés, hogy érdemes lenne visszavinni és cseréltetni a HDD-t. Nem újdonság, hogy akár zsír új laptopokban is pár hónap után bekrepálnak (tömeggyártás ---> gyengébben sikerült/ selejt...). Enyémben is kb. annyit bírt a gyárilag benne lévő Seagate, aztán gari keretében kicserélték WD Scorpio Blue-ra és azóta nincs vele probléma.

(#42909) Smktrooper válasza liksoft (#42906) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Emlékeim szerint ez valami komolyabb cucc. De most igy ránézek inkább, és utána válaszolok érdemben.

Reboot

(#42910) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Lekerült a NASom az alaksorba, ott csak temperáló fűtés van. 13-15'C tegnap 30 foknál jobban nem ment fell a hdd hőmérséklete. Szerintetek ez még belefér, nem lesz lent túl hideg neki?

A HDD egy WD green 1TB, pontos típust így hirtelen nem tudok mondani.

Köszi!
T

(#42911) pjen válasza tomi5244 (#42910) üzenetére


pjen
félisten

Nem fog megfázni.Semmi baja nem lesz 13-15 fokon.

(#42912) G.A. válasza G.A. (#42904) üzenetére


G.A.
aktív tag

Üdv!

Változás történt.
A 17db hibás szektor, eltűnt, csak a 19db gyenge maradt meg. A kondició 74-ről 89%ra ment fel.
Ez hogy lehet?

GA

(#42913) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek ennél a hdd-nél ez megfelelő sebesség vagy valami elbújt hiba lenne a gépezetben(amiért ennyit tud)? Vagy tényleg csak ennyi a vége.
hdd: WD blue 500GB 16mb cache

1

2
Itt pedig sata kábelt cseréltem, hozott pár mb-ot.

(#42914) liksoft válasza rolkaDb (#42913) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A csökkenő érték teljesen rendben van, hiszen a HDD tányérján egy-egy sávban nem azonos számú szektor található. Kívül a nagyobb körön több, belül a kisebben kevesebb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42915) IPHUN


IPHUN
csendes tag

Sziasztok!

Ismerősöm asztali gépében furcsán viselkedik az egyik vinyó. Egy 500 gigás WDC WD5000AAKX-08ERMA0.
A kondíciója néha "ugrál" és most jelenleg 55%-on van.



Szerintetek miért csinálhatja ezt?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.:
IPHUN

(#42916) davian


davian
csendes tag

Hali!

Új gépet raktam össze. Az egyik régi HDDmet nem látja a BIOS.
A HDD Samsung HD103SJ alaplap MSI B150 gaming 3. A régi gépemben jó volt.
Kipróbáltam egy harmadik gépben, az egy régi core2duo-s. Ebben is látja a BIOS és a Win7 is. Szóval csak az új alaplat nem látja.
Van még két másik régebbi HDD-m, azokat érdekes módon mégis látja az új alaplap (samsung HD153W és HD203U). :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#42917) liksoft válasza davian (#42916) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Firmware gond lehet. Viszont elég idős hozzá, hogy lecseréld. Hidd el, azzal jársz jobban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42918) davian válasza liksoft (#42917) üzenetére


davian
csendes tag

Köszi!

(#42919) GAbre válasza Smktrooper (#42897) üzenetére


GAbre
veterán

Nagyon jó program,3,és fél óra vagy több a scan.
És 95% körül crashel,ha nem előbb.
4x már vagy indítottam :D

Avatar

(#42920) davian válasza liksoft (#42917) üzenetére


davian
csendes tag

Lehet hogy hülye kérdés. Külső USB-s mobil rack-en keresztül felismerné a gép?

(#42921) liksoft válasza davian (#42920) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valószínűleg igen. A hűtés, és tápellátás lehet kritikus.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42922) sityupityu


sityupityu
veterán

Laptopom Hdd-je 4% töredezett részt mutat az ellenőrzés során. Ha elindítom a lemez töredezettségmentesítését akkor a művelet után ugyanúgy 4% töredezett részt mutat. A merevlemez hibátlan, nincs sem hibás, sem pedig gyenge szektor rajta. Mitől van ez?
Köszi a választ.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#42923) MrRL19


MrRL19
senior tag

Sziasztok

vki tudna nekem segíteni ebben ?! miért tölt ennyire a HDD ?! ha szinte bármit csinálok másolás akármi mindig felugrik 90-100%-ra :F

HD sentinel szerint 100/100%-os igaz 433nap van benne már (WD scorpio blue)

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#42924) Doky586 válasza MrRL19 (#42923) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Talán mert fut a lemezkarbantartó..? :F
sőt a torrent is egyszerre. :C

(#42925) MrRL19 válasza Doky586 (#42924) üzenetére


MrRL19
senior tag

Jó de ez normális ,hogy bármi tölt és 100% pörög? ;]

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#42926) Eladó445


Eladó445
tag

Sziasztok!
Mitől lehet ez?
néhány másodpercre lefagy a gép, ilyenkor a böngészőnél is megjelenik a (nem válaszol)-cím. a winchester hangosan felpörög és utána elcsendesül majd minden folytatódik rendesen.
Adatok:
Win7 ulti
Samsung 1000GB Serial-ATA 2.0 7200rpm winchester (32MB cache)
Kingston SSDNow V100 64GB SATA 2,5" belső Solide State Drive Desktop Bundle
i7 + 8gb ram + 2gb vga
64GB-on van a win7

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#42927) Gézengúz válasza Eladó445 (#42926) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szerintem lealszik a winchester, energiagazdálkodásnál hány percre van beállítva a winchester kikapcsolása?

[ Szerkesztve ]

(#42928) Eladó445 válasza Gézengúz (#42927) üzenetére


Eladó445
tag

kiegyensúlyozotton van és az 20perc a merevlemez kikapcsolása.

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#42929) tomp


tomp
félisten

4éves laptopbn lévő szintén 4éves Segate vinyóm nyáron kezdte el ezt a játékot. Mi okozhatja?

+

E 2 valótlan SMART értéken kívül semmi baja.

(#42930) Gézengúz válasza Eladó445 (#42928) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tesztből kapcsold ki, ha megszűnik a probléma akkor ez volt az oka..

(#42931) Eladó445 válasza Gézengúz (#42930) üzenetére


Eladó445
tag

nem tudom kikapcsolni, csak 71582788percre rakni :D

https://bit.ly/2AJ3lz6

(#42932) Gézengúz válasza Eladó445 (#42931) üzenetére


Gézengúz
addikt

Bohóckodni jöttél vagy segítséget kérni? :(((

(#42933) gears27


gears27
aktív tag

sziasztok! Van egy segate 500-as hdd-m aminek tönkrement az elektronikája. Most találtam egy másik hdd-t ph-n, de ennek más a sorozatszáma. Szerintetek ha át eszem müködhet? :U

Az enyém: st3500630ns
Amit találtam: ST3500620AS

Válaszokat előre is köszi

Seggsztézis

(#42934) Smktrooper válasza gears27 (#42933) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Felejtsd el.... :(

Ugyan arra van szükséged és akkor is 5% alatti eséllyel vágsz bele az adatmentésbe.

Computer bontó ba keresgélj, ott hozzád vágják a hibás cuccokat kilós áron.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42935) gears27 válasza Smktrooper (#42934) üzenetére


gears27
aktív tag

köszi a választ.. Már rengeteg helyen jártam de pont ilyen sehol nem volt.. De amúgy érdekes, mert bontóban azt mondták, hogy nem feltétlen kell ua számnak lennie. Még jó, hogy megkérdeztem :)

Seggsztézis

(#42936) Smktrooper válasza gears27 (#42935) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Akkor nem kell ha csak ujra használni akarod és az adat nem szükséges...Akkor van rá esély, hogy működni fog. de ez is több mindentől függ. Gyártási hét, ugyanaz az alap mechanika...stb.

Szóval 5% alatti a siker esélye.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#42937) johnnie94


johnnie94
csendes tag

Sziasztok,
bocsi, ha rossz helyre vagy volt már erről szó, de első nekifutásra nem találtam.
Az este nővérem felhívott: sikeresen a laptop tápegységét dugta a külső merevlemezere. Azonnal kihúzta, megpróbálta az ahhoz valóval, de állítása szerint nem pörgött fel.
Kérdésem, hogy találkoztatok már ilyennel? Ahogy olvasgattam, elvileg ezekben van túlfeszültség védelem egy TVS dióda által. Ez esetben az adat menthető róla, esetleg még a hardver is?
Gondolom az ilyen nem garanciális hiba, cserében nagyon nem is reménykedem :))

Előre is köszi: Jano :R

"Egy mérés nem mérés!" - mondta a szaki, majd újra megfogta a fázist

(#42938) liksoft válasza Smktrooper (#42936) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg azonos a gyári száma, ha arra is ellenőriz az aktuális firmware.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42939) liksoft válasza johnnie94 (#42937) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az USB áramkör tutira ugrik ilyenkor. Az pedig, hogy a védelem van-e a drive-on és az hatásos volt-e, függ a típustól, a feszültség különbségtől, az egyedi paneltől. Van amikor segít, de van, hogy a mechanikán kívül és belül is cserélni kell mindent. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42940) johnnie94


johnnie94
csendes tag

liksoft: Rendben, közben olvasgattam még a témában, illetve beszéltem az elkövetővel is, hát meglátjuk, majd megírom a történet végét ha már ott tartunk :D

Újabb kérdés: Még 5 éve volt egy HDD-m, ami egyik napról a másikra nem bootolt be. Elvittem szakihoz, aki még aznap délután hívott, hogy sikerült beindítani végre, de nagyon melegszik a merevlemez, gyorsan mondjam mit mentsen le, mert nem biztos, hogy beindul még egyszer. Azóta a szekrényben pihent egy dobozban.

Furdal a kíváncsiság, szeretnék szétnézni rajta, illetve megpróbálni lementeni róla ezt-azt. Ha a gépbe bekötöm, érhetnek negatív meglepetések azon kívül, hogy nem éled fel?

"Egy mérés nem mérés!" - mondta a szaki, majd újra megfogta a fázist

(#42941) RedCactus válasza davian (#42916) üzenetére


RedCactus
senior tag

Ha még aktuális, itt a Firmware frissítés menete.

(#42942) liksoft válasza johnnie94 (#42940) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem próbáld meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#42943) Glaz-dozfhut válasza tomp (#42929) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A 63 értékű G-sense Error Rate-hez lehet köze. A már káros gyorsulások/lassulások száma (ütődés). Esetleg.

- Glaz-doz-fhut -

(#42944) tomp válasza Glaz-dozfhut (#42943) üzenetére


tomp
félisten

A 4év alatt soha nem kapott ütést vagy hirtelen helyváltoztatást.
Azért a 192-es adat is érdekes. Kikapcsolások száma. 23! Egész november hónapban 24-en állt. Most decemberben lement 23-ra. De 2014. november 16-tól 2015. április 08-ig csak 1-et ugrott. 18->19. Ez is érdekes. Lehet hibás a SMART rendszere?

(#42945) Doky586 válasza tomp (#42944) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább egy normális 1 oldalas screenshotot készítettél volna amin minden látható. grafikon nélkül, megjegyzések nélkül, az adatoszlopot pedig decimálisra kapcsoltan...

(#42946) tomp válasza Doky586 (#42945) üzenetére


tomp
félisten

Riportból kivágva:

(#42947) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy 2TB WDGreen-t. Az a baj vele, hogy idle-ben úgy kerepel mint egy traktor. Gondolom ez nem normális működés.

(#42948) Smktrooper válasza kopidoo (#42947) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Garanciálisan cseréltesd ki holnap.

Reboot

(#42949) kopidoo válasza Smktrooper (#42948) üzenetére


kopidoo
senior tag

OK, köszi! :R

(#42950) Adamo55


Adamo55
tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba MK5055GSX vinyóm külső adathordozóként használtam, de az utóbbi időben az alábbiakat produkálja. Ha bedugom (USB), akkor csak villan 1-2-t és kattog (2x próbáltam bedugni kb. 5 másodpercre, a gép nem ismerte fel) attól tartok, hogy az eszköz teljesen elhalálozott.
Hallottam, hogy ha veszek egy ugyanilyen HDD-t, akkor a lemezek cseréjével életre lehet kelteni a készüléket és az adatok újra elérhetőek lesznek.
Véleményeket/tapasztalatokat szeretnék kérni, hogy mennyire bonyolult művelet ez, illetve ha megcsinálom mekkora eséllyel lesz hosszú életű az adathordozó, ha éppek a lemezek?
Esetleg foglalkozik valaki ilyen cuccok szervizelésével?
Köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.