Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43901) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Kaptam a céges DELL-be egy Western Digital Blue 1Tb vinyót, mert az előző bekrepált. (az valami más tipus volt, most nem emlékszem, hogy mi)
Ez az új viszont azt csinálja, hogy kb fél vagy 1 perc idle után leállítja magát, és után kell neki 1-2 mp mire magához tér. Ez pl abban nyilvánul meg, hogy rég nem használt könyvtárak megnyitásakor nem reagál 1-2 mpig, vagy nézek egy videót, megállítom, mert hivnak, 2 perc múlva inditom tovább, megakad, majd szürke töredezett kép pár másodpercig, mire megtalálja a keyframe-t újra.
Nem lehetne beállítani valahogy, hogy ne állítsa le a vinyót ilyen rövid idő után? Néztem az energiagazdálkodásban, ott az van a HDD-nál, hogy "soha"... :U

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#43902) King Unique válasza Andie (#43901) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Hát ez sajnos ilyen... egyes új Blue modellek (pl. WD10JPVX) a fejparkolás mellett, a motort is gyakran leállítják/ felpörgetik. Másnak is akadt már ilyen gondja [link]. A fejparkolás átállítása wdidle3 programmal viszont a leállításra nem feltétlenül van hatással. Tehát, ha azt akarod, hogy ne álljon le, akkor szépen feltelepítesz egy HDS-t és abban lemezek leállásnak akadályozásával tiltod a leállítást.

[ Szerkesztve ]

(#43903) Andie válasza King Unique (#43902) üzenetére


Andie
őstag

Értem. Elég szomorú!
A HDS az fizetős, ha jól emléxem? Mert csak ezért a ficsörért akkor nem venném meg.
Most találtam egy KeepAliveHDD programot, ezt akár énis írhattam volna, mert tulképpen semmi mást nem csinál, csak beállítható időközönként beleír egy txt fileba az adott drive-on. Egyszerű és nagyszerű.
A HDS nemtom micsinálhat? Mert azt is olvastam, hogy a HDD firmware beállításait nem lehet felülírni szoftveresen.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#43904) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Nem akarok rosszakarója lenni saját magamnak, de a biztonság kedvéért adminisztrálok ide némi olyan információt, miszerint én rendszeresen ellenőrzöm HDD-im állapotát, nem kell mondani a HD Sentinel segítségével. Pár napja arra lettem figyelmes hogy a sok sok hónapokon át 2db észlelt gyenge szektorok mellé még további 5db társult. Jelenleg 7db gyenge szektor van. Kondíció 96%. Teszek fel ide azért pár képet az érintett eszköz állapotairól:

Kérdés tehát az hogy kell-e még aggódnom vagy még nem? Esetleg futtassak le valami ellenőrzést is? :R

Nagyon szépen köszönöm előre is!

U.i.: merevlemez egyébként kb 5 éves, még bírhatná, igaz napi szinten van használatban.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#43905) liksoft válasza Carasc0 (#43904) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Gyorsan menteném ami fontos és még nincs tisztességesen több kópiában meg, és utána "hurcolászósnak" raknám át. Ott csak kellemetlen ha meghal, de adatvesztés nincs (ha copy és nem move üzemmódban fut).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43906) Carasc0 válasza liksoft (#43905) üzenetére


Carasc0
őstag

Vagyis baj van a lemezzel? Nem biztonságos? Valami részletek jók lennének. Mi a baja, mit nézzek meg esetleg...Kicsit megijesztettél.. :F

Egyébként, valóban a képről olvasva, ebből a HDD-ből 2db van. Sztem megcserélem az adatokat, mert a másikon nincs olyan értékes adat, mint a szegény szektorhibáson.

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#43907) King Unique válasza Andie (#43903) üzenetére


King Unique
titán

Igen fizetős, de korlátozott formában használhatók ingyen is bizonyos funkciói. Ilyen a fentebb említett megoldás is [link]. Az APM átállítását direkt nem is említettem, mert az csak a fizetős verzióban működik. Illetve utóbbi a másik fórumtársnál aszem nem oldotta meg a problémát és csak az előbbi beállítás vált be.

A HDS is vsz x időközönként hozzányúl a meghajtóhoz, így akadályozva meg a leállítást. Illetve ezek a külső programok a firmware-be természetesen nem tudnak belenyúlni, így az adott beállítás csak addig érvényes, amíg adott gépen használod, ahol fut a program. Végleges, firmware szintű módosítást csak a wdidle3 tud WD merevlemezeknél, de az meg a leállítást nem befolyásolja úgy tudom.

(#43908) mgTerminator válasza King Unique (#43902) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem a driverek (többek közt AHCI) frissítése megoldotta a problémát, már a HD Sentinelben sem kell állítsak semmit, és szinte soha nem áll le! A parkolást 5 percre állítottam, annak a görbéje ugyan ilyen! Azt ajánlatosabb kisebbre venni vagy jól van az úgy?

(#43909) Carasc0 válasza mgTerminator (#43908) üzenetére


Carasc0
őstag

Azt hogy csináltad, hogy neked kiírja minden bejegyzéshez a magyar leírást? Köszi! :R

Megtaláltam! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#43910) King Unique válasza mgTerminator (#43908) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes, mert ugye nem mindenkinél oldja ez meg és elég sokan panaszkodnak 2,5" Blue sorozatnál az állandó leállításra. Fejparkolás és wdidle3 beállításai kapcsán annak topikjában célszerű kérdezni. Az 5 perc (300) egy ajánlott beállítás és általánosan jó szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#43911) Sped


Sped
aktív tag

Sziasztok!

Napokban vettem egy WD 3.0TB S3 IntelliP/64 (WD30EFRX) Caviar Red típusú vinyót és beleraktam egy szintén új LC Power LC-35U3 - Sirius külső házba. Most tolok rá folyamatosan adatot, aztán néha másolás közben úgymond eldobja a vinyót, aztán azonnal újra csatlakozik (olyan mintha leválasztottam volna, aztán újra visszadugom). Így persze megszakad a másolás, amit újra elindítok és szépen megy tovább. Átmásol 100 GB-ot, aztán megint ugyanígy "leválasztódik" a vinyó, és azonnal újracsatlakozik. Ez miért van? Vmilyen beállítás nincs megcsinálva? Vagy vmi nem kóser? HD Sentinel tökéletesnek mutat mindent. Egyelőre még csak másolás közben figyeltem ezt meg.

Köszi,

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#43912) varmi2 válasza Sped (#43911) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet kevés a táp. Van külön táp, lehet meg kéne próbálni másik táppal, másik usb kábellel, másik hdd rackkel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43913) Sped válasza varmi2 (#43912) üzenetére


Sped
aktív tag

Közben azt néztem, hogy a laptop USB csatlakozójánál lehet a gond, olyan furcsán állt benne most megigazítottam és az utóbbi 1 órában nem történt ilyen. (kopp-kopp).

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#43914) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, csinálom itt a mentést a gépen, egyik winyóról a másikra. 10000-13000kbyte/mp sebességgel csinálja.
Ez benne van az átlagban, vagy milyen szerintetek?

-

(#43915) Xpod válasza liksoft (#43900) üzenetére


Xpod
addikt

Szia!

Itt kezdődik a téma. [link]
Sajnos nem sok időm van ezzel foglalkozni, de amint tudtam megcsináltam az eddig javasoltakat.
Az érintkezőket megpucolgattam mindenhol, levettem a nyákot is és ott is megtakarítgattam, ahogy javasolták a kollégák itt a topicban.

A letöltős gépemben AMD chipset van 6Gbti/s SATA csatikkal, ez egy kb 2 hónapos alaplap, ebben kezdett el kattogni úgy, hogy kb 2 hónapja megy a gépben gond nélkül. A nagy gépemben nvidia chipset van itt csak 3Gbit/s amit tud a SATA.

Letöltöttem a firmware-t, de még az update-ig nem jutottam el, ugyanis még nem sikerült olyan boot lemezt fabrikálnom, amivel alá tudok a nagy gépemnek bootolni és le tudom futtatni a firmware exe programját. Innen leszedtem a firmware-t [link]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43916) Archttila


Archttila
veterán

Én csak megerősítést szeretnék, hogy minden rendben van ezekkel az értékekkel:

WD Blue 1TB

-----------------------------------------------------------------------
CrystalDiskMark 5.1.1 x64 (C) 2007-2016 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 bytes/s [SATA/600 = 600,000,000 bytes/s]
* KB = 1000 bytes, KiB = 1024 bytes

Sequential Read (Q= 32,T= 1) : 176.251 MB/s
Sequential Write (Q= 32,T= 1) : 163.146 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 32,T= 1) : 1.561 MB/s [ 381.1 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 32,T= 1) : 1.888 MB/s [ 460.9 IOPS]
Sequential Read (T= 1) : 176.350 MB/s
Sequential Write (T= 1) : 168.191 MB/s
Random Read 4KiB (Q= 1,T= 1) : 0.610 MB/s [ 148.9 IOPS]
Random Write 4KiB (Q= 1,T= 1) : 1.843 MB/s [ 450.0 IOPS]

Test : 1024 MiB [D: 72.3% (673.2/931.5 GiB)] (x5) <0Fill> [Interval=5 sec]
Date : 2016/02/29 19:42:21
OS : Windows 10 Professional [10.0 Build 10586] (x64)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#43917) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Csak kérdésem lenne, hogy lecseréljem ezt a vinyót vagy jók ezek az értékek. Régebben egy külső rackben volt routerre kötve, de most úgy alakult, hogy játékok vannak rajta a pc-ben (2.5"-os)

(#43918) Ratman


Ratman
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha már van egy feltelepített Win 8.1 és beteszek egy másik HDD-t, ami több részre van particionálva, akkor a Windows-on belül, újratelepítés nélkül milyen programmal lehetne ezen a nem rendszerlemezen a partíciókat törölni, újra partícionálni?

(#43919) mgTerminator válasza sepsi0 (#43917) üzenetére


mgTerminator
veterán

Úgy látom neked is nő az 1-es és a 7-es érték... Szemétre való az összes Seagate vinyó...

(#43920) xEon1337 válasza xEon1337 (#43889) üzenetére


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Újra itt. Kicsit keresgéltem itt a fórumon illetve az interneten és talán megvan a hiba forrása.

Nevezetesen, hogy a Samsung HD502-es sorozatú HDD-k nem szeretik a SATA3 csatlakozást.. januárig a régi alaplapomon még csak SATA2 volt, így ott nem volt hibajelenség, viszont azóta fejlesztettem a gépet és előjött (bekapcsoláskor nem mindig érzékeli a merevlemezeket, ekkor nagyon lassan is tölt be a Windows).

Elvileg valami cigánykodással (értsd: DOS alól) fel lehet rá varázsolni egy olyan fw-t, ami megoldja a problémát, de lehet, hogy inkább kibaszom őket az ablakon és veszek egy 512-es SSD-t, aztán kész, úgy is szinte csak üresen álltak a gépben.

Még azon agyalok, hogy esetleg külső rackba teszem vagy veszek egy NAS-t és abba pakolom..

"Less but better" - Dieter Rams

(#43921) kivulallo válasza kivulallo (#43816) üzenetére


kivulallo
tag

Sziasztok!
Volt egy kis előrehaladásom az előző problémámból.
Mivel a HDD APM-et egy program se méltóztatott kikapcsolni, ezért hdparmal futottam neki, ez annyira nyúl bele, hogy amikor a képernyő be van kapcsolva akkor nincs apm, amikor kikapcsol akkor viszont félig-meddig megakadályozza a ki-be kapcsolós "power-save" módot.
Ennek az eredménye hogy alvó képernyőnél a vinyó már nem áll le de a fejet állandóan kiparkoltatja és vissza is hívja.
Hasonlít a WD-k hibájára, de itt a ki-be parkolás között egy fél másodperc késés sincs.
Kipróbáltam töredezettség-mentesítéssel, az dolgoztatja a lemezt, gyakorlatilag a fej munka közben (is) ki és be mászkál a parkolózónába késés nélkül.

Még ez a hdparm-os félmegoldás is jobb mint a semmi, de természetesen a Win10 annyira hihetetlenül biztonságos, hogy egy #@3!! bat-ot nem lehet lefuttatni indításkor rendszergazdaként, így nekem kell nyomogatni a parancsikont...

Valaki oldott már meg ilyen problémát?
Köszi előre is :R

(#43922) mgTerminator válasza kivulallo (#43921) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem sikerült, igaz WD vinyóval.
Frissítettem a drivereket, többek közt az AHCI-t is, és igaz hogy korábban azt mondtam hogy ennyi elég, de észrevettem hogy a HD Sentinelben benne maradt a fejlett energiagazdálkodás állítása, amiben ki van kapcsolva teljesen.
Tehát nálam a megoldás AHCI driver + HD Sentinelben energiagazdálkodás kikapcsolása!

(#43923) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!

Azután érdeklődnék, hogy a napi 1200 fejparkolás ( 50 parkolás/óra ) az mennyire számít soknak? A grafikon (HD Sentinel) alapján ez közel állandó.
2 pl.:
- 681.400 parkolás, 580 nap = 1175 parkolás/nap
- 1.200.000 parklás, 1006 nap = 1193 parkolás/nap
A winyók (6db, WD/segate 1-3évesek) 0-24-ben mennek leechelés/seedelés/zenehallgatás/játék vegyesen.

Válaszotokat köszönöm.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#43924) koltai.csaba


koltai.csaba
csendes tag

Sziasztok,

fontos adatok mentésére lenne szükségem,sajnos a hdd tulajdonosa nem engedheti meg magának a több 100000-s munkadíjat :-(

WD (WDBACY500ABK-00) mypassport-ról van szó, mint azt egy pár órás próbálkozás után megtudtam,az eszköz működés közbén szőnyegre esett...

"Több gépen sem látszik, kivéve a tv-n, ott látszanak a mappák és fájlok"-kaptam kézhez.

Ubuntura dugtam fel először és ott rendben megvolt minden mappa és fájl. Gondoltam, nem lesz itt semmi gond...:-(

Mivel egy másik lemezt is épp mentettem(W7-en), gondoltam feldugom ezt is, és ennek a fájljait is lementem egy helyre. W7-en, bár felismerte a windows,h mit dugtam rá, nem tudta az eszközillesztőt telepíteni.

WD-driverét feltettem, így sem látszódott. Ami nagyon nem teszett,h bár meghajtó-betűjelet kapott, azt formázni akarta, természetesen ebből kiléptem és leválasztottam. Gondoltam, vissza a linuxra,ott jó lesz.

És innentől kezdve nem láttam többet...:-(

Gparted-del, KDE partíciókezelő, Lemezek programokkal néha láttam, de hibásnak írta, fájlokig nem jutottam már el. A Gparteddel ugyan látta 1x (kb több órás próbálkozás után),h létezik a lemezen két NTFS partíció (ez megfelel a valóságnak), helyes méretekkel, de a Kísérlet adatmentésre... parancs nem járt sikerrel, hibás, sérült lemezt jelzett.

Ma a restorer2000 pro -val végigszkenneltem, most zajlik a lemezkép-készítés,reggel tudom megnézni,meddig jutott, mi keletkezett...

Mit tudnátok tanácsolni, mivel lehetne hozzáférni a lemezhez? Akár vennének egy "alkatrész" wd-lemezt, kérdés, ha nem pont ilyen típusszámú, azzal is lehetne-e bűvészkedni?

Kattanó hangja van, 1-2, vmikor 5-10 percenként kattan egy nagyobbat, nem kerreg, felpörög, néha villog a ledje, amúgy folyamatosan világít. A kattanás hasonló,mikor beraksz egy kisfloppyt a meghajtóba, ennél azért élesebb hang.

Köszönöm a válaszokat, nagyon bíznak bennem, én meg Bennetek! :-p

(#43925) bolic


bolic
őstag

Soha ne dugj a TV-re, az amelyik max. USB 500mA-t tud, különben lehal!

Tesóm dugta a Sony TV-re a kis külső hordozható WD winyót, azóta használhatatlan marad. :Y :W :( :(( :(((

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#43926) koltai.csaba válasza bolic (#43925) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

Köszi, így még érthetőbb...: ahogy írtam,egy másik lemezt is mentenem kellett, nah az egy dvd-meghajtóba csomagolt/annak álcázott külső meghajtó, szintén láttak róla mindent a tv-n, szgépre dugva semmi...Kiszedtem a samsung hdd-t, szerencsére az még él, le tudtam menteni. Így csak a házat vágta szét...:-(

(#43927) King Unique válasza koltai.csaba (#43924) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az eséstől kapott a meghajtó egyet...vsz RAW lett az NTFS partícióból is, amit a Windows nem tud kezelni és formázni akar. A Linux viszont így is kezelheti, illetve a TV-ken is Linux alapú WebOS szokott lenni. Utóbbi vsz azért ismerte fel. Otthon max adatmentő programok & lemezkép készítés lehetősége van, de ha akadozik, kifagy, akkor nem érdemes nyúzni. Egy HDS-el rá lehetne nézni a merevlemez állapotára, ha felismeri. Továbbá, ha kritikus a lemez állapota és fontosak az adatok, akkor mindenképpen el kell vinni szakemberhez!

Valamint ez integrált USB aljzatos, így szétszedni sem érdemes, mert nem lehet SATA-ra kötni. Alkatrészt cserélni max akkor érdemes rajta, ha az USB vezérlés szállt el, vagy az aljzat deformálódott, de a merevlemez ép. Erre is vannak is különféle leírások, videók. Viszont esetedben, mivel belül a HDD is kapott, így nem igazán érdemes szórakozni vele. Le kell valahogy menteni / mentetni az adatokat és vsz venni kell egy új külső meghajtót.

Ha TV-n használod, akkor pedig a HDD jelölésű portok ajánlottak a megnövelt áramerősség miatt [link]. Vagy, ha van rajta több USB port, akkor célszerű Y kábelt használni.

[ Szerkesztve ]

(#43928) Saltwater válasza koltai.csaba (#43924) üzenetére


Saltwater
aktív tag

"Akár vennének egy "alkatrész" wd-lemezt, kérdés, ha nem pont ilyen típusszámú, azzal is lehetne-e bűvészkedni?"
Semmit sem ér vakon venni másik meghajtót donornak, ráadásul nincs mit cserélni rajta, ha még működik.
Szerintem hibás és függőben lévő szektorok miatt a firmware állandó offline scan-be kezdett, ez miatt nem érhető el a tartalom. Valószínűleg a fejek is és a felület is kapott egy pofont. Lehet még nem volna annyira horror a mentés ára, ha nem kattog ütemesen. A kattanás a firmware "soft reset" parancsa miatt van. Általában servo jel hiánya miatt küld soft resetet, és rekalibrálást a firmware.

https://hdd-adatmentes.hu

(#43929) koltai.csaba válasza King Unique (#43927) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

Köszi a választ, holnap a HDS-sel és a HDTune-nal ránézek,remélem van még remény :-/
A tv-s tanácsot átadom a tulajnak illetve jó tudni,h erre is figyelni kell...

(#43930) koltai.csaba válasza Saltwater (#43928) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

Köszi a választ!
Nem kattog ütemesen, nem tudom megmondani,h mikor kattan, van,amikor percenként 1-et, mondjuk 5 percig, aztán van,h kimarad 5-10 perc is,h kattanna...
Hülye lesz a kérdés, de ezt a firmware offline-scan-t nem lehet vmilyen programból kilőni? :F

[ Szerkesztve ]

(#43931) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Korábban említettem hogy az egyik HDD-men hírtelen több gyenge sektor is van. 7db majd később már 15db.
A tartalmát elmentettem, majd HDS alkalmazással végig futott az lemez felületének újrainicializálása teszt. a 90%-os kondícióból újra 100%-os lett. A teszt nem mutatott hibát.

Tehát a merevlemez meggyógyult? :R

U.i.: Másolás közben megtaláltam azokat az adatokat amiket másolni, olvasni nem tudott, de törölni leengedte!

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#43932) koltai.csaba válasza koltai.csaba (#43924) üzenetére


koltai.csaba
csendes tag

Linuxos fotók
[kép1]
[kép2]

(A kép2-nél látszik, h megpróbáltam gparted-del lemezképet menteni egy WD500-as hdd-re, ami újan egy hibás szektort tartalmaz...)

[ Szerkesztve ]

(#43933) Saltwater válasza koltai.csaba (#43930) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Nem hülye a kérdés, de kilőhető sata-ra alakítás után, és tudomásom szerint legolcsóbb 150.000 forintos programmal.

https://hdd-adatmentes.hu

(#43934) mgTerminator válasza Carasc0 (#43931) üzenetére


mgTerminator
veterán

A hibás szektorokat kizárta, és pótolta a tartalék szektorokból, ezért nincs hiba felülettesztnél, és ezért újra 100%-os!

(#43935) Carasc0 válasza mgTerminator (#43934) üzenetére


Carasc0
őstag

Vagyis nyugodtan használhatom tovább a merevlemezt? Tehát nincs baja?

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#43936) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Sziasztok,

Egy kis segitsegre lenne szuksegem.A CrystalDisk hiba kodot irt ki,probaltam masik programmal is S.M.A.R.T. mar masik hibat is eszlel.A sata kabelt mar csereltem,de meg mindig ugyan az.Most akkor ennek a vinyonak annyi,mentsem le a dolgokat es mehet a fiokba???Elore is koszonom a segitsegeteket!

(#43937) krealon válasza MegalodonS (#43936) üzenetére


krealon
veterán

(#43938) MegalodonS válasza krealon (#43937) üzenetére


MegalodonS
őstag

Koszonom a segitseget!!A lapom az ASUS P9X79 vagy az mind1??

(#43939) mgTerminator válasza Carasc0 (#43935) üzenetére


mgTerminator
veterán

Persze, nekem is van egy ilyen WD 320-asom, volt rajta 1 bad sector és emiatt 99%-os volt, megcsináltam ezt a regeneráló tesztet és azóta is teljesen hibátlan!

(#43940) matyi19


matyi19
őstag

Szép napot mindenkinek! :)

Nem tudom jó helyre írok...

Van egy Seagate THIN ST500LM021, 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA 3 HDD-m, egy Lenovo Y560-as laptopban.
Pár napja gondoltam csinálok egy "nagytakarítást", sok fölöslegessé vált dolog volt a HDD-n. Ezért újra telepítettem a Windows-t (Win7), teljes HDD formázással. Telepítés után viszont nem tudtam a drivereket megfelelően telepíteni, mivel folyton driver signature hibát írt ki, illetve a framework 4-et sem, emiatt pedig több más programot sem...
Ez után még 3x újra lett telepítve a Windows, de nem oldódott meg a hiba.
Tegnap kölcsön kértem egyik barátomtól egy régi 80GB-s Toshiba HDD-t, erre telepítettem a Windows-t és drivereket is, tökéletesen működik minden.
Szóval a HDD-vel történhetett valami. (fájlok másolásával nem volt gond)
Lehet ezzel valamit kezdeni? Mi okozhatja a hibát?
Amúgy még van 1.5 év garancia a HDD-re, ez garanciális hiba lenne?

Köszönöm!!

(#43941) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, segítségre, tanácsra lenne szükségem. Van egy 2013 októberében vásárolt WD My book 3,5" 2TB külső HDD-m, kb. 710GB szabad hely van rajta. Többnyira adattárolásra szolgál, ritkán használva, főleg mikor másoltam rá és vissza. Ma szintén másoltam rá pár dolgot, s gondoltam megnézem a HD Sentinellel, mi a helyzet vele. Nos meglepett, hogy 77%-os kondíciót ír ki, elég hangosan is dolgozik. Pár hónapja még 100%-os kondiciója volt. Van okom félni, hogy elromlik vagy így még használhatom tovább? Természtesen míg működik, igyekszem a fontos dolgokról másolatot készíteni. Ez már a második WD lemezem, ami garancia után elkezd vacakolni...

Mit gondoltok? Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#43942) King Unique válasza junior11 (#43941) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A WD My Book azért úgy-ahogy jó szokott lenni, de hibák ennél is előfordulhatnak. A belseje viszont a hírhedt WD Caviar Green, ami nem feltétlenül a legjobb. HDS alapján ilyen kevés futási idővel vsz egy gyári hibás darabot fogtál, vagy esetleg valami gyengébben sikerült Green sorozat került bele. Persze ez sem feltétlen törvényszerű. Esetleg hibás tápegység is okozhat problémákat, bár ezt nem említetted.

Én a helyedben vsz lementeném róla a fontos adatokat egy másik meghajtóra. Addig tett meg, amíg még lehetséges! Mert, ha tovább szaporodnak a szektorhibák és tovább csökken a kondíció, vagy egyéb problémák is fellépnek, akkor később nem biztos, hogy lesz erre lehetőséged. Az adatmentés pedig elég drága...

(#43943) junior11 válasza King Unique (#43942) üzenetére


junior11
veterán

Szia, köszi. Éppen mentem le az adatokat, a WD elements portable még kevesebbet futott, ami a garancia után szintén beadta a kulcsot, egy 8 éves WD pedig hibátlanul megy az asztali gépben már lassan 15ezer órával...

Amúgy használhatom továbbra is normálisan a lemezt vagy ajánlott vmit csinálni vele? Milyen gyakran elég figyelni a HD Sentinellel?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#43944) King Unique válasza junior11 (#43943) üzenetére


King Unique
titán

Itt nyilván a tervezett elavulás is közrejátszhat, aminek az egyik jellemzője, hogy pont a garanciaidő lejárta után adja be a kulcsot... :DDD A fogyasztó meg rohanjon új terméket vásárolni. Viszont a fenti esetben a futási idő nagyon minimális, ezért is mertem feltételezni egyéb dolgokat.

Ha a hibás szektorok javítva lettek és áthelyeződtek a tartalék területere, akkor ott sok vizet nem zavarnak. De ennél nem zárható ki, hogy később nem fognak tovább szaporodni és most is vannak rajta függőben lévő gyenge szektorok. Használni lehet végül is, amíg működik, de adatok lementése után az újabb fontos adatokat már nem feltétlenül erre pakolnám. Az állapotát pedig ajánlott folyamatosan figyelni. Sok mindent nem lehet vele kezdeni, max esetleg HDS fizetős verziójában lefuttatni pár tesztet, adatok lementése után egy teljes fület újrainicializálást megejteni. Bár ezek órákig eltartanak és nem feltétlenül érdemes játszadozni vele, ha a lemez állapota egyre kritikusabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43945) junior11 válasza King Unique (#43944) üzenetére


junior11
veterán

Köszi szépen, hát meglátjuk, továbbra mi lesz vele...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#43946) matyi19 válasza matyi19 (#43940) üzenetére


matyi19
őstag

Senki? :F
Mi lehet a HDD-el? :U

(#43947) Gamerous


Gamerous
tag

Sziasztok !

Adott a képen látható ssd. Véletlen elérési idő tesztnél rendszeresen kifagy a sentinel.
Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#43948) Doky586 válasza Gamerous (#43947) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem: érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható érdemes kábeleket cserélni...

(#43949) Gamerous válasza Doky586 (#43948) üzenetére


Gamerous
tag

Köszi ! Én is erre tippelek. Remélem nincs komolyabb gond.

(#43950) bobci


bobci
csendes tag

Hi,

Segítsen léci valaki.

Vettem egy 8TB Seagate merevlemezt. Sajna nem tudom formázni és használni sem.

Windows 7 Utimate 64 bit rendszerem van
Alaplapom: GA-990FXA-UD5 és a legújabb Bios van rajta. Ahci-ként van beállítva.
Szerintem nem tudja kezelni a Windowsom. A bios látja a merevlemezt.
A legújabb ahci/sata driver van fent a gépen.
Amikor először betettem látta és elkezdtem formázni a Számítógép-kezelés/lemezkezeléssel.
2 részre szedtem az elsőt gond nélkül megformázta, viszont a második partíciót nem fejezte be 99%-nál megfagyott.
Újraindítás után már nem tudom formázni/használni sem. Állandóan azt írja, hogy nincs megformázva a partíció. Ha a formázásra kattintok, hiba és indítsa újra a számítógépet.Hol látja hol nem a windows a merevlemezt.

Nagy vonalakban ennyi.
Sok fórumot átolvastam,de igazán a megoldást nem találom.

Ha van valami ötleted megoszthatnád velem!

3 és 4 TB merevlemezek vannak a gépben. A 8 TB túl nagy lenne a Windows 7-nek?!

Előre is köszi és Üdv egy Fan.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.