Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43851) ati888 válasza liksoft (#43850) üzenetére


ati888
senior tag

Hello!

Seagate STSHX-M101TCB 2,5" van benne.

Ati

(#43852) Minstrel


Minstrel
senior tag

Valahogy menthető lehet egy Maxtor DiamondMax 30GB HDD ami gépre csatlakoztatva elkezd kattogó hangot adni? Nem sűrű kattogás, amíg csak áram alatt van akkor szép tiszta a hangja. A smart ezt mutatja [kép] A Windows csak ismeretlen fájlrendszernek ismeri fel és kicsit minden belassul amikor csatlakoztatva van.

(#43853) kivulallo válasza mgTerminator (#43847) üzenetére


kivulallo
tag

köszi, megteszem amit tudok :D

(#43854) ati888 válasza qnadam (#43846) üzenetére


ati888
senior tag

Kipróbáltam mindkét variációt:

- Ha a routeren van a vinyó és a router kábellel össze van kötve a lejátszóval, akkor jó lenne minden, csak az zavar, hogy gyakorlatilag egyfolytában megy a vinyó.

- Ha a lejátszón lóg a vinyó, akkor meg csak akkor kapcsol be ha a lejátszó is be van kapcsolva. Viszont így nem látom a hálózaton.

Mindegy, marad a dugdosás.

Ati

(#43855) Jazz


Jazz
veterán

HDS-ben lemez leállásának akadályozását egyszer bekapcsoltam. Pár napja töröltem az "1"-est a mezőből. Ennek ellénére nullát parkol. :F Jó ez nekem? (Fejlett energia gazdálkodás alapértelmezett 128-on. Ezt amúgy is hiába állítom, mindig visszaugrik 128-ra.)

free your mind

(#43856) Eroica


Eroica
újonc

Sziasztok!
Annyira profik vagytok és én a segítségeteket szeretném kérni!
Van egy WD Elements 1,5 TB-os külső HDD-m. Sosem esett le, semmi külső behatás nem érte. Tegnap este használni szerettem volna és CRC hibára hivatkozva nem indítható el. 3 gépre is megpróbáltam rákötni, eredménytelenül...
1 terrányi adatom van rajta, pénzem nincs a lementésére, sajnos! Tudtok valami megoldást a számomra, abban a tudatban, hogy nőnemű vagyok? Nekem"step by step" segítség kellene... Csak azt ne írjátok, hogy a HDD hattyúhalálát látom...!:-(
Mindenkinek megköszönöm előre a segítséget! Legyen szép napotok! Üdv: Eroica :)

(#43857) Smktrooper válasza Eroica (#43856) üzenetére


Smktrooper
senior tag

step 1. dugd be! ellenőrizd a kábelt, nincs e megtörve a betápja, vagy az USB.---
step 2. mit hallasz? a szokásos hangokat adja ki? vagy csörög csattog???
step 3. meg kell szaglászni közelebbről, nincs e égett szaga(olyan "elektromosság szag")
step 4. ha ezeken tuljutottál, jön a scandisk windows alatt.

https://www.youtube.com/watch?v=kDrYhbnNfHQ

Reboot

(#43858) Eroica válasza Smktrooper (#43857) üzenetére


Eroica
újonc

Kedves Smktrooper!
Köszönöm a gyors választ!
Megnéztem a HDD-t. Szag nincs, másfajta "zajt" sem hallok, több USB kábelllel megpróbáltam. A sajátgépben próbáltam a scandisket, de az ellenőrzésre rámenve és a két opciót kijelölve, majd az "indítár"-ra menve nem történik semmi. Megnéztem a tulajdonságokban, szabad, ill. foglalt terület: 0 bájt... Tegnapig Elements (H) meghajtóként ismerte fel a gépem, ma csak helyilemez (H). Valamit érzékel, de lehet, higy csak az USB-T?
Start menü kellékek, rendeszereszközök, lemezkarbantartóból i spróbáltam, az sem végzi el az utasítást...
A HDD Regenerator felismeri, keresi is rajta a hibát, de ettől kicsit félek...
Mit lehetne még tenni? Nagyon béna vagyok, bocs...!
És köszi még egyszer! :)

(#43859) King Unique válasza Eroica (#43858) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nem írtad milyen WD Elements, 2,5" Portable / 3,5" Desktop? Valamint először le kéne csekkolni a meghajtó állapotát HDS programmal, illetve megnézni a Windows lemezkezelőben milyen partícióként látszik? Lehet RAW partíció lett és azért nem mutatja rendesen a fájlkezelőben. Ilyen esetekben én ezen eljárások kombinálását javasolnám: [link], [link]. Az utóbbi jó ötlet, hogy először csinálsz a programmal egy lemezképet a külső meghajtóról egy másik drive-ra, aztán utána azt lehet tovább boncolgatni. Ha a külső HDD netán elszáll, akkor is megvannak az adatok a másik meghajtón.
A HDD Regenerator eleve más, az a szektorhibák kijavításához való, de esetedben azt sem tudjuk milyen a meghajtó állapota? Továbbá a CHKDSK futtatásába [link] is nem árt körültekintően belevágni, mert néha több kárt okozhat, mint hasznot [link]!
Ha azonban a meghajtó állapota már kritikus és valóban fontosak az adatok, akkor legjobb szakemberre bízni, még ha belekerül x összegbe is!

[ Szerkesztve ]

(#43860) Smktrooper válasza King Unique (#43859) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Igen ezek a step5,6,7 :)
:R

Reboot

(#43861) Eroica válasza King Unique (#43859) üzenetére


Eroica
újonc

Kedves King Unique!
Nagyjából értettem, mit javasoltál, nagyjából...Gyorsan letöltöttem a HDS-t.
Ez lehet, hogy mindenre válasz...:
http://prntscr.com/a7qg4w
Lehet még valamit tenni?

(#43862) King Unique válasza King Unique (#43859) üzenetére


King Unique
titán

+ a HDD RAW Copy Tool esetén még annyit, hogy kell legalább egy ugyanakkora (1,5 TB) meghajtó, hogy át lehessen menteni. Illetve a célmeghajtón ne legyen semmi fontos cucc, mert azt gyalulja és a megmaradó üres helyet RAW-ba teszi!

(#43860) Smktrooper: a 2-3 tanácsból már reméljük csak összejön és sikerül megoldani. :)

(#43861) Eroica: hát igen...eléggé kritikus a lemez állapota, kuka közeli. Saját felelősségre esetleg meg lehet próbálni a fenti szoftverekkel lemezképet / adatokat lementeni, de vsz akadozna, kifagyna ennyi szektorhibánál. Így nem igazán ajánlott. Ha tényleg fontosak azok az adatok, akkor talán adatmentő szaki tud vele valamit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#43863) Eroica válasza Smktrooper (#43860) üzenetére


Eroica
újonc

8,9 nincs? :)

(#43864) Smktrooper válasza Eroica (#43863) üzenetére


Smktrooper
senior tag

ki kell venni az usb házból, és gépben is megnézni mit csinál ott...

Reboot

(#43865) Lacus33


Lacus33
csendes tag

Sziasztok
Van egy 500 Gb-os Samsung hdd-m. Ketté van particionálva két egyenlő részre. Tegnap este le lett állítva a gép és ma mikor bekapcsoltam az egyik particióról hiányzott kb 200 Gb. Pontosabban üres az egész partició
viszont a másikon ott vannak az adatok amik eddig is ott voltak. Felraktam a hdd sentinelt de az írja minden szép és minden jó 100%. Most akkor mi történt? Bejött egy gonosz manó és letörölt minden adatot? Esetleg tud valaki valami módszert amivel át lehetne nézni a hdd-t? Az a gond hogy így nem merek rá semmit tenni ki tudja mikor ismétlődik meg. Plusz a másik partición is vannak adatok azzal se tudok mit kezdeni mert nincs akkora helyem a gépen hogy átrakjam máshova. Megéri egyáltalán próbálkozni még ezzel a hdd-vel vagy kuka?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#43866) Eroica válasza Smktrooper (#43864) üzenetére


Eroica
újonc

Köszönöm, hogy újabb ötletet adsz!
Hát, gyorsabban ment a széttszedés, mint gondoltam... Egy jó nyomással gyakorlatilag szétpattant...
Gondolod, hogy egy gépben esetleg működne? Még mielőtt szétszedem az egyik gépet, IDE kábel, meg tápkábel kell majd hozzá, jól gondolom? Vagy simán berakhatom az eredeti merevlemez kivétele után annak helyére? Nem teszek kárt a gépben? :) Abszolút az első szerelésem...

(#43867) Smktrooper válasza Eroica (#43866) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Hát ha az USB adapter adta meg magát, ami nem lehetetelen, akkor a gép lehet felismeri.
Illetve amugyis jobb ugy neki látni, hoigy nem a lassu USB interfészen javitgatsz.

Ez SATA kábeles modell. Nem ide. Tehát sata kábelre lesz szükséged!

Szóval nézd meg, hogy a PC felismeri e rendesen.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43868) King Unique válasza Eroica (#43866) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem a HDS screenshot egyértelmű. Nem valószínű, hogy SATA-ra kötve 100%-osnak fogja mutatni és a hibás szektorok eltűnnek... Így csak ezért felesleges nekiállni nyúzni.

[ Szerkesztve ]

(#43869) Smktrooper válasza King Unique (#43868) üzenetére


Smktrooper
senior tag

(pont hogy sajnos nincs igazad ebben az esetben, a hibás USB hub okozhat ilyen nem valós hibákat, és amint rendesen tud üzemelni a hdd a hibajavitások érvényesülni tudnak...)

HDD sentinelnek meg mondom nem tudok hinni, nekem 3 éve működik az a HDD amire azt irta, hogy 3% a kondicio. mint kiderült semmi baja nem volt a hdd nek, csak a tápom szart be. Konkrétan feszültség ingadozás volt. Miután megszünt 100%osnak irta megint...de addig minden féle hibát kiirt h mi a baja a hdd nek.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43870) King Unique válasza Smktrooper (#43869) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem is feltétlen annyira gyakori, hogy a 2 interfészen használva ekkora éltérést mutat a HDS. Ha már a külső rack USB része elszáll, akkor nem is nagyon ismeri fel a rendszer.
Ráadásul ebben az Elements Desktop modellben a hírhedt WD Caviar Green van, indulások-leállások száma is magas, hőmérséklet se a legideálisabb... Szal könnyen elképzelhető, hogy tényleg dögledezik a lemez.

De majd kiderül. :D

[ Szerkesztve ]

(#43871) Smktrooper válasza King Unique (#43870) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Én sem azt mondom, hogy lehetetlen, csak először illik kiszűrni a betáp / hub hibát mielőtt mindenféle szörnyűséget képzelünk el. az következő lépés, ha tényleg kiderült, hogy beljebb van a hiba.

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43872) Eroica válasza Smktrooper (#43867) üzenetére


Eroica
újonc

Kedves Smktrooper!
Köszönöm, az írásod után megnéztem és valóban SATA kell hozzá. (Vagyis érdekes, nekem laikusként olyan, mintha IDE-SATA átalakító lenne rácsavarozva, ami a sínről lehúzható. Most már "visszacsomagoltam" nehogy megsérüljön, de holnap készítek róla fotót és feltolom.) Mit szólsz egy USB SATA átalakítóhoz? Az egyik aukciós portálon 1030 Ft+525 a pk. Hétfőre elsőbbségivel megkapom, leleveleztem gyorsan.Köszi! :)
King Uniquenak nem enged üzenni, itt teszem ezt meg, mert ő is türelmesen válaszol az idióta kérdéseimre..:-)
Ha átalakítót használok, azzal talán nem nyúzom annyira.
Köszönöm nektek!

[ Szerkesztve ]

(#43873) Smktrooper válasza Eroica (#43872) üzenetére


Smktrooper
senior tag

:( felesleges pénzt költeni addig amig ki nem derül mi a baj, pl ha tényleg a hdd a hibás akkor pl a mostani USB még jó lehet a következő hdd nek.

Tehát sata táp + sata adat kábel kell a pc hez csatlakoztatáshoz.

Reboot

(#43874) Eroica válasza Smktrooper (#43873) üzenetére


Eroica
újonc

Kedves Smktrooper!
Köszönöm a képeket!
Hát, ilyen kábeleket is vennem kell... Egy régebbi géphez akarom csatlakoztatni, szétszedtem, de nem látok benne ilyet... Az enyémet nem merem szétkapni, mert az kell a munkámhoz...csacska kezeimmel még kimozdítok valamit...:-)
Köszi! :C

(#43875) Smktrooper válasza Eroica (#43874) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Javallom, akkor kérj meg valami ismerőst akinek van pc je, hogy segitsen ebben a részben. Mármint a PC-re kötést. :K

Reboot

(#43876) Eroica válasza Smktrooper (#43875) üzenetére


Eroica
újonc

Kedves Smktrooper!
Holnap megpróbálom áthidalni az akadályokat!
Majd jelentkezem és megírom, mire jutottam! Hát mindkét "PCbajnokszerelőm" Londonban gazdagodik, így hát "magad uram, ha szolgád nincs!"...
Köszönm és legyen jó éjszakád! Üdv: Eroica :R

(#43877) #39028480


#39028480
törölt tag

Sziasztok!
Nemrég vásárolt laptopomba egy HDD caddyt tettem a DVD olvasó helyére, a HDD-t a caddybe helyeztem a HDD erdeti helyére pedig egy új SSD-t tettem. Nagyon furának találom a HDD szinte "tikk-takkoló" hangját, mintha 2 másodpercenként meg-meg indulna...Ez normális ??
SMART vizsgálat (HDD): [url=http://kepfeltoltes.hu/view/160226/s_www.kepfeltoltes.hu_.png][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/160226/s_www.kepfeltoltes.hu_.png[/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]
A sata mód vagy micsoda BIOSban AHCI-re van beállítva az SSD miatt...

[ Szerkesztve ]

(#43878) #39028480 válasza Shkiz0 (#43486) üzenetére


#39028480
törölt tag

Szia!
Miután átdugtam egy másik sata portra ne dughatom vissza az elobbire, ugye?

(#43879) pjen válasza #39028480 (#43878) üzenetére


pjen
félisten

Mért ne dughatnád.Leállítod és átdugod.

(#43880) mgTerminator válasza #39028480 (#43877) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem is ez volt a problémám, mindig ki/bekapcsolgatta a vinyót és sikerült összeszedni majdnem 15 ezer indulást. A megoldás a Driverek frissítése volt a Drivr Boosterrel. Ezek közül (szerintem) az AHCI driver volt a megoldás!

(#43881) zodo


zodo
nagyúr

Feltenném itt is kérdést
Azóta megnéztem harddisksentinel-el és ott mindre 100% kondíciót ír, minden rendben, nincs hibás szektor.
Lehet nem is hdd adja a hangot csak akkor tudnom hogy mi. :F

(#43882) Xpod válasza krealon (#43843) üzenetére


Xpod
addikt

Szia!

Leszedtem a nyák-ot. Megtakarítottam, de a helyzet változatlan, ha rajta a SATA kábel, akkor ugyanúgy kattog a letöltős gépben.
Csináltam adatmentés a legfontosabb adatokról.
Hogy tovább?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43883) mhif


mhif
senior tag

(#43884) Doky586 válasza mhif (#43883) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Könyvtárak méretellenőrzése: TreeSize Free

(#43885) Saltwater válasza mhif (#43883) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Rejtett fájlok könyvtárak? A fotón nem látszódnak a rejtett fájlok és könyvtárak. Kapcsold be hogy láthatóak legyenek, és meglátod meglesznek a fájlok könyvtárak amelyek a maradék helyet foglalják.
pl: hiberfil.sys, pagefile.sys, System Volume Information, $Recycle.Bin, ProgramData, és a profil könyvtár alatt az AppData, és még sorolhatnám ahol olyan rejtett könyvtárak vannak, ahol jelentős GB-nyi adatot fogsz találni.

https://hdd-adatmentes.hu

(#43886) mhif válasza Saltwater (#43885) üzenetére


mhif
senior tag

Erre már gonodltam, de nem tudom elképzelni, hogy ezek a file-ok az SSD kávzi felét lefoglalják. Hogy lehet a rejtett file-os nézetzet előcsalni?

köszi

(#43887) Smktrooper válasza mhif (#43886) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Pedig sajnos képes lefoglalni.

Illetve a rendszerben állíthatod ezeket az értékeket.

pagefilet én kikapcsolva tartom pl. felesleges, csak öli az SSD-t( minimum 8GB ram kell ehhez)
a rendszervisszaállításnál meg állítsd be, hogy max 5%-ot használjon.

App data mappában meg van csomo nem használt cumo általában. CCleaner szokott segíteni ezen.

Reboot

(#43888) Smktrooper válasza Xpod (#43882) üzenetére


Smktrooper
senior tag

És csak a letöltős gépben zörög?

Ha igen, akkor a letöltős gépben nézz egy AIDA64-ben fesz értékeket.

Reboot

(#43889) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Van a gépemben 1 SSD (ezen van a Win10) és 2 HDD.
Múltkor már írtam ide, akkor egyik napról a másikra nem látta egyik HDD-met, majd restart után kiírta a HD Sentinel, hogy nem sok van neki hátra.. Aztán másnapra megint jó lett.

Most egy újabb probléma merült fel. Tegnap is és ma is bekapcsolás után nagyon lassan töltötte be a Windowst és amikor sikerült neki, akkor is csak az SSD-t látta, a két merevlemezt nem. Ezt tegnap úgy orvosoltam, hogy kicseréltem a SATA kábeleket és utána már minden frankó volt.

Ma viszont megint ez a jelenség fogadott, csináltam egy resetet és most már végre látja legalább az egyik HDD-t.

Két dologra tudok gondolni:
1. alaplap - 2 hónapja vásároltam újonnan boltból.
2. tápegység - ez egy 2009-ben vásárolt Corsair VX450. Lehet, hogy azzal az ágával gond van, amire a HDD-k vannak kötve?! A konfigom lényegesebb elemei: i7 4790k, GTX 760. Vagy lehet, hogy bekapcsoláskor akkora áramot vesz fel, ami sok ennek a tápegységnek? De akkor miért volt jó két hónapon át (akkor vettem a procit)? :F

Ötleteiteket és válaszaitokat előre is köszönöm!

"Less but better" - Dieter Rams

(#43890) varmi2 válasza xEon1337 (#43889) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel, hogy 7 éves tápról van szó előfordulhat, hogy az a gyenge láncszem, de alapból annak vinne kellene bőven.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#43891) mhif válasza Doky586 (#43884) üzenetére


mhif
senior tag

Ez segített, köszi! Voltak fotó meg a videó mappában olyan file-ok/könyvtárak amiknél ha a tartalmazó mappa adatait kértem le a win alól, nem mutatta az általuk lefoglalt területet... Ez a progi segített :R

[ Szerkesztve ]

(#43892) pjen válasza xEon1337 (#43889) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg próba képen pár napig csak az egyik HDD t használnád+ha van ODD azt is lehúznád?Esetleges táp hiba meglenne.

[ Szerkesztve ]

(#43893) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, elkezdtem ezt a HDS Regeneratort, de 40 órát ír. ha valahol leállítom, mert kikapcsolnám a gépet, folytatja, vagy előről kezdi legközelebb?

-

(#43894) 7Sony7


7Sony7
addikt

Leállítottam, és lefuttattam egy sima olvasás tesztet.

Mit gondoltok, ha ketté particionálom a lemezt, 70/30% nál, akkor az eleje még használható lesz, vagy már így is annyi neki?

A raw error viszont nőtt..

[ Szerkesztve ]

-

(#43895) mgTerminator válasza 7Sony7 (#43894) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem meg van egy vacsi új Seagate 500-as slim notivinyóm és nekem is az 1-es és a 7-es érték milliós nagyságrendű, folyamatosan nő, de nem tudom mitől... valaki?

(#43896) Xpod válasza Smktrooper (#43888) üzenetére


Xpod
addikt

Igen, de ott is csak akkor, ha a SATA adatkábel rajta van. Ha csak a táp van rajta, akkor minden ok.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43897) Smktrooper válasza Xpod (#43896) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ez valószínű elektronika akkor.
(5% eséllyel ha szerzel egy ==>pontosan<== ilyen nyákot, lehet megszűnik ez a hiba)

Reboot

(#43898) liksoft válasza Xpod (#43882) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Új HDD. Ez már nem mai, és parkoló pályás. Ott is lehet gond, hogy parkoláskor a felülethez ér a fej. Idővel a fej is, meg a felület is megadhatja magát. Nem kötelezően teljes halállal. Persze a panel is ugyanúgy lehet rossz. Viszont feljavítva is csak feljavított lesz. Ha ingyen sikerül megéri, de ezen felül minden pénz kérdéses, megéri-e? Én hagynám, mivel a fontos lejött róla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43899) Xpod válasza liksoft (#43898) üzenetére


Xpod
addikt

De akkor nem kellene mindkét gépben ugyanezt a hibát produkálnia? A másik gépemben, ami teljesen más chipset-es ott tökéletesen működik, illetve USB-s "mobil rackben" sincs semmi baja.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#43900) liksoft válasza Xpod (#43899) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valamiről lemaradtam? Bocsi, úgy látszik, efölött elsiklottam. A Samunak van egy firmware gubanca, egyes chipset-el nem megy együtt. Firmware update segíthet, ha ez a helyzet. Ugyanakkor ha kevés a táp, akkor is csinálhat gubancokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.