Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43051) Mentolka


Mentolka
senior tag

Nem tudom, hogy itt jó helyen vagyok-e a kérdésemmel:

Adott egy Seagate ST500LT012 2,5" SATA HDD, amit beleraktam egy mobil rackbe (USB2.0).
A winyó az alaplapi SATA madzaggal hibátlan, a rackben nem látszik a gépen (csak felpörög).

Mi a hiba?

(#43052) emre


emre
veterán

Üdv!

Egy ilyen előlapra kötött merevlemezt a pc lekapcsolása, újraindítása nélkül problémamentesen le tudom majd választani?

Nem külső hdd házzal USB-re akarom rádugni, hanem csak szőrén az előlapi sata ill. ide csatit akarom használni, a panel tápjával. Van pár elég régi 3,5"-os sata (nem tudom milyen de nem sata3-as) és ide vinyóm amit át kellene néznem.

A képen látható kapcsoló áramtalanítja az ide és sata táp kimenetet, de azt nem tudom hogy ezt nem sínyli-e meg a rákötött vinyó ha csak simán lekapcsolom róla az áramot. Van nem fagy-e le a rendszer miatta.
Szóval ha ilyen probléma felmerülhet akkor az ide vinyónál inkább régi mobil rack-et használnék a műveletre, és hanyagolom ennek a panelnek a megvételét.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#43053) Doky586 válasza emre (#43052) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"nem sínyli-e meg a rákötött vinyó ha csak simán lekapcsolom róla az áramot?"
Nem lesz semmi baja SATA kábelen AHCI módban és ha Bios(uefi)-ben engedélyezed a hot plug funkciót és ugyanúgy először le kell választani mint usb pendrivenál szokás. IDE lemezen vagy IDE módban esélytelen.

[ Szerkesztve ]

(#43054) emre válasza Doky586 (#43053) üzenetére


emre
veterán

Köszönöm! :R

Ennek az AHCI-nek még utána kell nézzek, mert pillanatnyilag nem így használom.
Szóval ha IDE hdd-val akarok foglalkozni a régi mobil rack a legegyszerűbb megoldás?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#43055) Doky586 válasza emre (#43054) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

IDE esetén gépet ki kell kapcsolni a leválasztáshoz (se altatás se hibernálás nem megengedett).

(#43056) emre válasza Doky586 (#43055) üzenetére


emre
veterán

Köszönöm! :R
Most már világos.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#43057) Tomeee1989


Tomeee1989
csendes tag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem,hogy vettem egy WD Red 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX.

SSD-n van a rendszer a hdd-t pedig adattárolásra szeretném használni de a sajátgépnél nem látszik a vinyó.De eszközkezelőben viszont igen.

Hol és mit kell beálítanom hogy lássam a vinyót a sajátgépnél?Alaplap az egy msi H87-G41 pc mate.

Köszi a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

(#43058) RedCactus válasza Tomeee1989 (#43057) üzenetére


RedCactus
senior tag

Sajátgép jobb klikk, Kezelés, Lemezkezelés...

(#43059) liksoft válasza emre (#43056) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Azt kéne tudni, a PATA csatorna hol csatlakozik az alaplapra. Ha a SATA csatornán vagy USB-n keresztül, akkor szerintem az is esélyes lehet menet közbeni cserére. Igazából csak használat közben derül ki ennyire integrált eszköz esetén. Jó lenne egy teljes leírás az eszközről.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43060) Smktrooper válasza liksoft (#43059) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nekem is van már a P45-ös chippes alaplapon integrált ahci controller az ide-nek. És a windows 7 feladja lehetőségnek a gyors eltávolítást, ha be van kapcsolva. Én pl a windows saját AHCI controllerét használom.
Azzal soha nem volt semmi gondom.

http://pcworld.hu/szoftver/napi-tipp-ahci-engedelyezese-windows-7-telepites-utan.html

Reboot

(#43061) emre válasza liksoft (#43059) üzenetére


emre
veterán

A linkeltről nem találtam semmit, de kísértetiesen hasonlít a ModeCom CR525-ös frontpaneljére, csak valamivel olcsóbb.

Ez az egyik ok ami miatt a ebay-es jobban tetszik, a másik, hogy a Modecom 3,5"-os, ehhez még kellene egy előlapi beépítő keret is. Mondjuk a képek alapján méretre tök egyformának tűnik a kettő.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#43062) liksoft válasza emre (#43061) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos kalap "szamócát" ér a leírás, nem teljesen egyértelmű. Ha jól olvastam ki, az ESATA USB-ről megy. Ebben az esetben a két SATA csatlakozó lehet a SATA és PATA portra kötve. Ha ez igaz, akkor az alaplap SATA drive-ként érzékeli a PATA-t, így ennek megfelelő a kezelése is. Azért is jó lenne egy részletes (akár chip szintű) leírás, mert nem minden SATA/PATA átalakító hibátlan. Ha gagyi régi SATA1-es, azzal sok gond lehet. Pl a Marvell SATA2 (88SA8052) már jó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43063) emre válasza liksoft (#43062) üzenetére


emre
veterán

Köszi az információkat!

Akkor lehet hogy ezt az ide vinyós programot hanyagolom, mert mindenképp kellene egy bővítőkártya.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#43064) liksoft válasza emre (#43063) üzenetére


liksoft
nagyúr

Közben rájöttem, a típusszám hibás. Az a fordított SATA/PATA. :B Még alszom. De több info kéne akkor is. És nem a "hasonlóról", mert ügyes ferdeszeműek mindenhol spórolnak, így a látszatra ugyanolyan lehet belül teljesen más.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43065) Doky586 válasza emre (#43063) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem vegyél egy normális passzív SATA mobil racket, a PATA (IDE) HDD-ket pedig felejtsd el, mentsd le róluk az adatot valami PATA-USB átalakítóval (vagy régi PCvel) és utána mehetnek a pincébe nyugdíjba..

(#43066) otto14


otto14
senior tag

Sziasztok! Random leáll a hdd -m, de újra is indul, még mielőtt megállna a pörgés. Amikor kezdte, WoT pályabetöltésnél volt csak, de ott mindig. Akkor volt egy gyenge szektor. Csináltam egy 'zero fill't, azóta rendben volt egy ideig, HDD smart-ot csak nemrég kapcsoltam be, azelőtt alapértelmezetten kikapcsolva volt. Tegnap YT videó alatt 3x állt le, majd indult újra, ilyenkor a rendszer ~fél perc után tér magához, közben a HDD kihasználtsága így néz ki. [link] [link]

Szerintetek mi lehet a probléma okozója?

asd

(#43067) Smktrooper válasza otto14 (#43066) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Virus/táp. szerintem. illletve lehet kontaktos adatkábel is.

Reboot

(#43068) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

A Sentineles topikban már kérdeztem, de itt hátha hamarabb jön válasz.

Adott két új WD 500GB laptop HDD.
Az egyikből ki tudja olvasni a Sentinel a használati időt, a másiknál ismeretlen-t ír.
Annak valami baja lehet?

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#43069) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, egy 60Gb-os Kingstone V300 SSD-m, egyik napról a másikra az NTFS-ből RAW fájlrendszerre váltott.
Adatmentő programokkal a lényeges dolgokat sikeresen le tudtam menteni róla.
Azonban, lévén egy elég jól belakott rendszerről van szó, megpróbálnám visszaállítani, eredeti, bootolható NTFS-re. A kérdésem: létezik-e valamilyen módszer, amit kipróbálhatnék?
Előre is köszönöm!

(#43070) RedCactus válasza rover45 (#43069) üzenetére


RedCactus
senior tag

A widows lemezkezelőjében.

(#43071) emre válasza RedCactus (#43070) üzenetére


emre
veterán

Szerintem nem leformázni szeretné. :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#43072) RedCactus válasza emre (#43071) üzenetére


RedCactus
senior tag

Hanem? :F Én azt hittem visszaálna NTFS-re, mert a RAW nem vált be. ;) . De akkor elnézést kérek.

(#43073) rover45 válasza emre (#43071) üzenetére


rover45
senior tag

Igen :) Nem leformázni szeretném, hanem a rajta lévő fájlszerkezettel együtt visszaállítani NTFS-re :)

(#43074) pjen válasza rover45 (#43073) üzenetére


pjen
félisten

Az nemvalószínű,hogy menni fog. :((

(#43075) Smktrooper válasza rover45 (#43073) üzenetére


Smktrooper
senior tag

HEX editor??? csak kérdezem?

Videó

Ez megvolt?

[ Szerkesztve ]

Reboot

(#43076) liksoft válasza Picturemaker (#43068) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, nem fog hamarabb válasz jönni! Pláne, hogy a kérdés ODA való! Viszont több helyre feltett kérdés a válaszadó idejét is viszi, a több kérdés közt megoszlik az erőforrás, így pont az ellenkezőjét sikerül elérni. :B ;)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43077) liksoft válasza rover45 (#43073) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43078) Smktrooper válasza liksoft (#43077) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Ez állat ennek van XBOX javitó készlete is. :Y :R

Reboot

(#43079) rover45 válasza liksoft (#43077) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm mindenkinek, a TestDisk-kel kezdtem. De nem talált javítható partíciót.
Mondjuk utána csodálkoztam, mikor az iCare-rel mindent le tudtam menteni róla, ami fontos volt.
Törölni fogom és újratelepítem. Köszönöm!

(#43080) liksoft válasza rover45 (#43079) üzenetére


liksoft
nagyúr

Először azt írtad, lementetted az adatokat. Amit linkeltem, csak a partíciós tábla helyreállítására van, ha az sérült. Amennyiben az nem segít, akkor marad a telepítés, mert fent sem tudják mi sérülhetett még!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43081) rover45 válasza liksoft (#43080) üzenetére


rover45
senior tag

Igen, az adatokat le tudtam menteni.
Először én is a TestDisket használtam. Egyszer gyors, utána pedig mély módszerrel, de egyiknél sem talált helyreállítható partíciós táblát.

(#43082) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok.

Van egy Seagate 320gb 2,5" laptop hdd-m, eddig jól működött igaz volt bad sector, viszont ma megállt használtat közben és azóta nem indúl, egy darabig hajt aztán megáll.
Vettem fel hangot: Link

(#43083) liksoft válasza Repsol600 (#43082) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem jó hang. Nem tudja a gyári adatokat sem felolvasni a felületről. Legtöbbször fej vagy felület szokott lenni. 5400.6 vagy 7200.4 sorozat esetében inkább felület. Kuka. Adatmentésén lehet gondolkodni, de az is kérdéses.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43084) Repsol600 válasza liksoft (#43083) üzenetére


Repsol600
addikt

5400.6-os.
Nincs rajt olyan adat ami fontos.

(#43085) Smktrooper válasza Repsol600 (#43084) üzenetére


Smktrooper
senior tag

DeathMetal

Reboot

(#43086) Atlantisz48


Atlantisz48
őstag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy HDD esetében van-e valamilyen szoftveres tuning lehetőség, hogy egy kis plusz sebességet kinyerjek belőle?
Nem vagyok jártas a témában, ezért csak érdeklődöm.

Előre is köszönöm a segítséget, és a tanácsot.

Üdv:
Zoli

(#43087) Smktrooper válasza Atlantisz48 (#43086) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Nincs.

SSD-k esetében van de NEM ajánlott és a gyári garancia is elveszik.

Reboot

(#43088) pjen válasza Atlantisz48 (#43086) üzenetére


pjen
félisten

Töredezettség mentesítés :) SSD.

(#43089) SP4C3


SP4C3
veterán

Üdv.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43090) liksoft válasza SP4C3 (#43089) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tetszik! Ez melyik régi DOS-os játék? :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43091) SP4C3 válasza liksoft (#43090) üzenetére


SP4C3
veterán

Szervízre hoztak egy gépet. Valami HDTune Pro. Nem túl jó játék. :/
Erre az ügyfél megkérdezi, hogy nem lehet-e a bad sectorokat blockolni? -.-

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#43092) Repsol600


Repsol600
addikt

Ok, köszi a segítséget. Sajnos akkor ez kuka. :U

(#43093) liksoft válasza SP4C3 (#43091) üzenetére


liksoft
nagyúr

De, lehet. Arra van a SMART. Mivel folyamatosan várható az újabb hiba, a játék már meg is van! :DDD

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43094) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Szép napot, Toshiba hdd-en van egy adag bad szektor. A mérések alapján az olvasási sebesség 50MB-60MB, de mikor elkezdek rá másolni, akkor 2MB-5MB-re esik vissza. (ha igaz, akkor az írás olyan 20MB/s )

Ez mitől lehet? Fejszakadás?

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43095) vbbb


vbbb
őstag

Egy sajnálatos memória hiba óta nem érem el a HDD-et Windows 10 alól. Jelzi, hogy ott van és jól van, chkdsk nem ír fájl (NTFS) rendszer hibát, viszont ha rá akarok menni ezt az üzenetet kapom:

'The specified datatype is invalid.'

Ilyet még nem láttam. :F

(#43096) liksoft válasza Sanchez638 (#43094) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fejszakadás esetén kattogna meg hörögne. Attól ez sokkal finomabb szerkezet. Pontos típus nélkül saccolni sem tudok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43097) liksoft válasza vbbb (#43095) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nézz rá Linux alól. Ha látja, mentsd le, és formázd, majd adat vissza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43098) Sanchez638 válasza liksoft (#43096) üzenetére


Sanchez638
addikt

Toshiba mq01abd100 [link]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43099) liksoft válasza Sanchez638 (#43098) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hibás tápellátás vagy túlmelegedés miatt elektronikája már nem teljesen fitt. SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#43100) Sanchez638 válasza liksoft (#43099) üzenetére


Sanchez638
addikt

10% kb :D De akkor végleges a dolog.. Nem szenvedek vele, csak utorrent mellé lett volna.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.