Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) WonderCSabo válasza huskydog17 (#13200) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, mert amint sokszor állítottam, nagyon jó cucc kell ahhoz, h. halljad a DTS és a lossless között a különbséget.

(#13202) zoltanz válasza WonderCSabo (#13199) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi. Nem gondoltam volna, hogy ekkora méret beli különbség manifesztálódik így. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13203) WonderCSabo válasza zoltanz (#13202) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Dupla akkor a mintavételezési frekvencia!

Tömörítetlen hangsáv esetén vmi ilyesmi a képlet:

Bitmélység * mintavételezési frekvencia * csatornák száma = bitráta

Amint látod, ha duplára emelsz vmit, akkor duplájára nő a bitráta is. Mivel itt tömörített anyagról van szó, ezért vmennyivel kevesebb lesz a bitráta, mint a duplája.

(#13204) zoltanz válasza WonderCSabo (#13203) üzenetére


zoltanz
nagyúr

5.1, 7.1 csatornáknál nem értem, hogy jön ki a bitrate mondjuk levetítve egy csatornára. :U (LFE -t sztem nem olyan fontos ha szatelit sugárzóid vannak csak) Azt mondják mintavételezési frekvencia nem annyira fontos mint a bitmélység legalább is 96 KHZ vagy több vs 24 bit.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13205) zoltanz válasza zoltanz (#13204) üzenetére


zoltanz
nagyúr

LFE -t sztem nem olyan fontos esetleg akkor ha szatelit sugárzóid vannak csak.

Elfogyott a módosítási idő, bocsi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13206) WonderCSabo válasza zoltanz (#13204) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt mondják mintavételezési frekvencia nem annyira fontos mint a bitmélység legalább is 96 KHZ vagy több vs 24 bit.

Igen, elvileg a 48kHz és 96kHz közti különbséget jóval kevésbé lehet meghallani, mint a 16 bit és 24 bit közti különbséget. Gyakorlatilag egyik között se lehet hallani. :)

5.1, 7.1 csatornáknál nem értem, hogy jön ki a bitrate mondjuk levetítve egy csatornára.

Tömörítettlenben minden csatorna u.a. bitrátát kap (lásd a képletet). Tömörítettnél már bonyolódik a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#13207) zoltanz válasza WonderCSabo (#13206) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"48kHz és 96kHz közti különbséget jóval kevésbé lehet meghallani"

96 fölött, hogy áll a képlet pl 192 kHz ?

A tömörítettnl miért bonyolódik a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13208) WonderCSabo válasza zoltanz (#13207) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A képlet minden értékre igaz, épp ezért képlet. :U

A tömörítettnl miért bonyolódik a helyzet?

Azért mert általában nem konstans bitrátával dolgoznak, és a csatornák más tartalmaik miatt más bitrátát kapnak.

(#13209) zoltanz válasza WonderCSabo (#13208) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mármint nem az a képlet hanem 192 KHZ vs 24 bit?

Mondjuk a szöveghez elég kisebb bitrate mondjuk a Centerre és az LFE -re ami csak mély tónust szólaltat meg.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13210) WonderCSabo válasza zoltanz (#13209) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyilván ha 48kHz és 96kHz között nem kevésbé hallani, akkor 96kHz és 192kHz között még annyira se.

(#13211) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#13212) zoltanz válasza WonderCSabo (#13188) üzenetére


zoltanz
nagyúr

core: DTS, 2.0 channels, 24 bits, 255kbps, 48kHz

Ez sztem közel lehet egy AUDIO CD hangjához. Mekkora a mérete? Felére saccolok kb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13213) zoltanz válasza zoltanz (#13212) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk a WAV fájl bitrate értéke: 1411 kbps 44 KHZ és 16 bites beállításokkal.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13214) DeckardCain


DeckardCain
senior tag

intel e5200 + integrált G43 elboldogul 1080p-vel?
Vagy kellene mellé valami alsó kategóriás vga?

(#13215) WonderCSabo válasza zoltanz (#13213) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Viccelsz?

Egy 44.1kHz 16bites LPCM sokkal jobban szól, mint egy 255kbps 24 bites 48kHz-es DTS...

Mekkora a mérete? De hisz ezt te is ki tudod számolni... 255kbps*259s = 8.25MB.

DeckardCain: Nézd meg, DXVA Checkerrel, h. tud-e H.264 dekódolást.

[ Szerkesztve ]

(#13216) kojak007


kojak007
tag

sziasztok a notebookomról tolom az mkv-s 720p és 1080p-s filmeket. A képet egy samsung 214T 21" 1600x1200-as monitorra lövöm ki. És nincs olyan film ami ne szaggatna be, már eleve a film mozgása sem egyenletes. mikro rángások vannak akkor is amikor nem dottyan be. De nagyobb mozgásoknál, vagy csak amikor ép kedve szottyan beszaggat, vagy megáll a kép, aztán ilyen torzba ráfagyva indul tovább. Már sok mindennel próbálkoztam VLC-vel MPHC-val media playerrel. De nincs különbség.

A vasam lenne gyenge esetleg?? nem akarom elhinni. core I7 720QM 4 gb 1333Mhz ram, Ati hd 5730.

codec packot direkt nem szedtem le, mert azt hallottam, h nem szabad, mert inkább árthat. hanem a jó player rendelkezik a saját codececcel filterekkel. mint pl. vlc, vagy mphc

de sajna nem vagyok pro a témában. viszont nagyon idegesít a szitu. merre induljak el?

tudnátok bölcsek segíteni nekem? :R :R :R

(#13217) WonderCSabo válasza kojak007 (#13216) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első hsz megvolt?

(#13218) Joshi válasza kojak007 (#13216) üzenetére


Joshi
titán

"merre induljak el?"

1. olvasd el az első hsz-t! Az ott leírtak alapján állítsd be mindent az MPCHC lejátszóhoz.
2. a Samu 214T nem képes natív full HD filmek problémamentes lejátszására, nem csak a felbontás miatt hanem a képfrissítési frekvencia miatt sem. Ez a monitor csak 60Hz-et tud viszont monitornak ÜÜÜberkirály mivel nekem is ilyen van, nincs az a pénz amiért bárkinek odaadnám. :C :D

[ Szerkesztve ]

(#13219) WonderCSabo válasza Joshi (#13218) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne riogassunk - a pulldownból eredő juddert a legtöbben észre sem veszik.

(#13220) zoltanz válasza WonderCSabo (#13215) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem. Azthittem azonos bitrate -n hasonló minőségű a Flac kodekkel.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13221) WonderCSabo válasza zoltanz (#13220) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A FLAC veszteségmentes formátum és iszonyat jól tömörít, de így is ebből a 24 bit 48kHz 1918kbps... Ehhez egy 255kbps DTS-t nem nagyon lehet hasonlítani.

Azthittem azonos bitrate -n hasonló minőségű a Flac kodekkel.

Hol láttál te 255kbps 24 bit 48kHz FLACot?

[ Szerkesztve ]

(#13222) Joshi válasza WonderCSabo (#13219) üzenetére


Joshi
titán

Amúgy se célszerű 5:4-es monitoron HD filmeket nézni. :D

(#13223) WonderCSabo válasza Joshi (#13222) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, de amíg nekem csak az volt, én is azon néztem, 60Hz-en...

[ Szerkesztve ]

(#13224) zoltanz válasza WonderCSabo (#13221) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Audio CD ről tömörítve Flac -el nálam elég változatos a kép átlag bitrate 500 kbps - 1200 kbps -ig van minden. (nem olyan kevés az a 255) :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13225) Joshi válasza WonderCSabo (#13223) üzenetére


Joshi
titán

Most már nem drágák a kijelzők simán be lehet ruházni egy HD TV-re is, ha belegondolok hogy a Samu 214T anno 200k volt. :Y Na jó én nem annyiért vettem. ;]

(#13226) WonderCSabo válasza zoltanz (#13224) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Dehogynem. A CD-n 16 bites anyag van, az a 255kbps DTS meg 24 bites. A 16 bithez képest a 24 bit közel másfélszeresére dobja a bitrátát, h. a DTS vacak képességeit nem is nézve.

(#13227) zoltanz válasza WonderCSabo (#13226) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ennyire silány a DTS, de magas bitrate -nál mégis jó. hmm

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13228) PuMbA válasza zoltanz (#13227) üzenetére


PuMbA
titán

Ja, a DTS nagyon helypazarló, 640kbps AC3 simán hozza a 1,5Mbites DTS-t hangminőségét.

[ Szerkesztve ]

(#13229) OddMan válasza PuMbA (#13228) üzenetére


OddMan
őstag

Hát ez szerintem így nem teljesen igaz. Nekem egy eléggé jó minőségű H/K erősítőm van viszonylag normálisabb hangfalakkal és igen is eléggé jól lehet érzékelni a 1.5Mbites DTS és a 640kbps AC3 között a különbséget, természetesen a DTS javára.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13230) CPT.Pirk válasza OddMan (#13229) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ilyesmi a filmeknél nekem is feltűnt, a DTS ált. jóval erőteljesebben szól, de én arra gyanakszom, hogy dts esetén nem ugyanazt az anyagot használják, mint AC3-nál. Valamiért pl. a magyar szinkronok nagy része sem DTS, csak AC3.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13231) zoltanz válasza OddMan (#13229) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sima DVD -ken lévő DTS szerintem sem jobb az AC3 -nál

Más a Blu-ray -ken lévő DTS core 24 bites mert akkor 1509Kbps az már sirály lehet.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13232) zoltanz válasza zoltanz (#13231) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Közben megtaláltam általában 24 bit. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13233) OddMan válasza zoltanz (#13231) üzenetére


OddMan
őstag

A DVD lemezen 768kbps DTS hangsáv van, tehát elvileg egy icipicivel ez is jobb mint a 640kbps AC3.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13234) PuMbA válasza OddMan (#13233) üzenetére


PuMbA
titán

Bitrátából ne vonj le semmit és azt is vedd figyelembe, hogy a DTS hangosabb és kiemeli a mélyeket, hogy menőnek tűnjön. A 768kbps-es DTS 16kHz feletti hangokat már nem tárol míg a 640kbps-es AC3 20kHz-ig minden hangot megőriz. A DTS kódolás rosszabb minőségű ugyanakkora bitrátán, mert az AC3-nak fejlettebb a technológiája.

[ Szerkesztve ]

(#13235) zoltanz válasza zoltanz (#13231) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezt le is akarom tesztelni, ha valaki tud beszálhatna, DTS core 24 bites 1509Kbps milyen?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13236) OddMan válasza PuMbA (#13234) üzenetére


OddMan
őstag

Ebben igazad lehet, mert amióta vettem mélynyomót (Kef C4), azóta kisebb különbséget érzek a DTS és az AC3 között. Szóval a DTS valóban jobban kiemeli a mélyeket ezért SUB nélkül a DTS-t sokkal jobbnak éreztem az AC3-náB%
Bár ettől függetlenül az 1536kbps DTS szerintem jobban szól mint a 640kbps AC3.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13237) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megnézegettem filmekben, hogy hol van vége a tartományak a kül. hangkódolásoknál.

DTS 1536Kbit/s tartományának 22 kHz fölött van
DTS 755Kbit/s tartománya 19kHz
AC3 448Kbit/s tartománya 19kHz
AC3 384Kbit/s tartománya 17kHz
AC3 192Kbit/s - ez kakukktojás, sztereó hang, 21kHz-et is elérte a tartomány

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13238) zoltanz válasza OddMan (#13236) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Bár ettől függetlenül az 1536kbps DTS szerintem jobban szól mint a 640kbps AC3."

Milyen DTS pontossan? Bitmélység, mintavételezési freki, hány csatornás? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13239) Steelmanus válasza WonderCSabo (#13211) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Ezt Legyszives ertelmezd nekem, mert nem vilagos a szamomra, es ebbol mi mit vagy mit nem profitalunk.
Azt ertem hogy a WebM mit jelent, de az hogy tovabb nem tamogatott a H.264 formatum az mit takar? Nem jatsza le a böngi, nem gyorsitja a VGA stb.

[ Szerkesztve ]

(#13240) WonderCSabo válasza zoltanz (#13227) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért nem érted meg, h. ilyen bitmélységhez és mintavételezési frekcenciához ilyen kevés bitráta egyszerűen nem elég, pláne nem a nem hatékony DTS tömörítésnél? :U

PuMbA: Általában az 1.5Mbps DTS-et picit jobbnak szokták mondani a 640kbps AC3-nál, de igen, iszonyatosan helypazarló. :K

(#13233) OddMan :Nem, nem jobb. Emberek, ne csak a bitrátát nézzétek!

(#13235) zoltanz : Amint mondtam - u.a. vacak, mint a 16 bites DTS, de a 24 bit még jobban kell tömöríteni, ami általában még rosszabb minőséghez vezet...

(#13237) CPT.Pirk: AC3 640?

(#13238) zoltanz : Gondolom 24 bit 48Khz 5.1.

Steelmanus: Mivel a H.264 jelenleg a legjobb elérhető tömörítési szabvány, és a VP8 sokkal rosszabb bála, ez nekünk semmiképpen nem jó. Azt jelenti, h. nem játssza le a böngi natívan HTML5 videóban. (Flash pluginnal továbbra is, sőt HWAval...)

(#13241) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13240) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Per pillanat nincs AC3 640KBit/s-es film a gépen. Kisebb bitrátával bezzeg van sok.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13242) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13241) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem sztem van itt. Mivel tudom megnézni egyszerűen a max spektrumot?

(#13243) Steelmanus válasza WonderCSabo (#13240) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem es koszi' mivel rendszeres olvaso vagyok itt, mar alapszinten kikupalodtam :) ilyenre gondoltam en is csak szerettem volna tudni a tutit. Azert ez igy szomoru dolog mert akkor valoban az Adobe flash sokaig eletben marad ( jo, elkezdtek fejleszteni, van mar hardveres gyorsitas a Beta.ban) de akkor is. Itt tudtam meg az x.264/H.264 jelenteset es lattam az eredmenyeket amiket betettel filmekkel kapcsolatban, hat a WebM meg nagyon az elejen tart.

(#13244) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13242) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én úgy csináltam, hogy a teszt idejére feltoltam minden csúszkát 20-ra az Ac3filter equalizerében, bekapcsolom, és alul kiveszem a pipát a log elől. így látszik, hogy hol ér véget a spektrum.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13245) zoltanz válasza WonderCSabo (#13240) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Amint mondtam - u.a. vacak, mint a 16 bites DTS, de a 24 bit még jobban kell tömöríteni, ami általában még rosszabb minőséghez vezet..."

Persze valamivel gyengébb bitráta miatt, de 24 bit miatt jobban szól (részletesebb, dinamikában jobb) csak hallgatás után lehet eldönteni milyen. (üres számok nem számítanak annyira)

"Gondolom 24 bit 48Khz 5.1."

Ja te még hiszel? Én már láttam 16 bites DTS Core-t. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13246) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13244) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ok, megnézem.

Steelmanus: x.264

x264

zoltanz: Mivel minden egyes mintában plusz 8 bitet kell tárolni, ilyen kicsi bitrátán... Sztem hallgass megy egy ilyet, aztán mondjad, h. milyen jó a minősége! ;)

Ja te még hiszel? Én már láttam 16 bites DTS Core-t. :U

Blu-ray lemezeken 99% 24 bites.

(#13247) zoltanz válasza WonderCSabo (#13246) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Sztem hallgass megy egy ilyet, aztán mondjad, h. milyen jó a minősége!"

Azt fogom tenni többnapos tesztelésnek vetem alá, majd beszámolok. :K

A Mediainfo progi elvileg jól kiírja a DTS paramétereket.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13248) WonderCSabo válasza zoltanz (#13247) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Mediainfo progi elvileg jól kiírja a DTS paramétereket.

Azt igen, a DTS-HD teljes bitratejét nem.

Azt fogom tenni többnapos tesztelésnek vetem alá, majd beszámolok. :K

Mondjuk ahhoz kéne konvertálnod egy ilyet. :)

Tessék.

[ Szerkesztve ]

(#13249) zoltanz válasza WonderCSabo (#13248) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A legújabb MediaInfo 0.7.39 már jól írja. :K

Már adott ki több zenekar studio/koncert Blu-ray korongot, és egy valahogy épp itt figyel az asztalomon, és 24 bites DTS Core van rajta.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13250) WonderCSabo válasza zoltanz (#13249) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tuti? Mennyit bitrátát ír a feltöltött 96/24 dsthd-ra? A legújabb Béta MPC-HCban r3537 Mediainfo lib van, és azzal is rossz. 1555kbps-t ír minden DTS-HDra.

Már adott ki több zenekar studio/koncert Blu-ray korongot, és egy valahogy épp itt figyel az asztalomon, és 24 bites DTS Core van rajta.

Sima DTS? Nem DTS-HD és abban core? Ez biztos? :F Mindegy, akkor sem 255kbps, hanem 1509...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.