Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) WonderCSabo válasza benceyce (#13750) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld meg újrarakni a VGA drivert.

(#13752) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13749) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nincs, de nem is kell, a másik progikból azt könnyű kiszedni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13753) zoltanz válasza PTomi92 (#13748) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem nem fogja felismerni a jelet, ennyi, csend lesz. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13754) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13752) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:F

(#13755) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13754) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most ebben mi nem világos? Pl. ott a staxrip, beállítod, és csak másol, beilleszt a cli-s sort a codec configból a virtualdubba.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13756) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13755) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez így okés, csak ekkor totál feleslges a VirtualDub. :)

(#13757) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13756) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem az, mert a staxripben nem tudsz filtereket használni. Pl. a pár napja mutatott filmemet sem kódoltam át vele, mert még a legjobb beállításokban a leglassabb módban is elmosta a részleteket, lágy lett a kép. Ilyenkor jól jön egy kis sharpen filter.

No, de a lényeg, ha megkérlek, csak annyit kipróbálsz, hogy egyáltalán rá tudod-e venni a kódolásra a vdubot? A lentebb linkelt oldalon minden megvan, kb. 5 perc max a dolog.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13758) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13757) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem az, mert a staxripben nem tudsz filtereket használni.

Ott van az Avisynth filterek korlátlan tárháza...

Majd megnézem.

(#13759) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Néztem nagy Műszaki áruházakban sem kapni HDMI 1.3 kábelt vagy jobbat. :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13760) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13758) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehhez képest meg azt írtátok korábban, hogy ne is próbáljak filtereket használni staxripben, meg az ilyen progikban, amik tulképpen x264-hez írt gui-k.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13761) OddMan


OddMan
őstag

HDMI kábelekkel összekötöttem a PC-met az erősítőmmel a vetítőmet pedig szintén az erősítőmmel. A gondom az, hogyha 48Hz-re állítom a képfrissítést a PowerStrip-el, akkor nincs hang. Ha visszaállítom 50Hz-re vagy 60Hz-re, akkor van hang csak akkor meg a kép riceg.
Van erre valami megoldás vagy használjam továbbra is az S/pdif kimenetet? :U

A másik dolog amit meg szeretnék kérdezni, hogy szerintetek a H/K AVR-255 erősítő HDMI-n csak YCbCr formátumban képes videojelet továbbítani? :U
A PC-ről RGB-ben küldöm ki a videojelet, de a vetítőhöz már YCbCr videojel érkezik. A H/K valamiért átkonvertálja az RGB-t YcBcR formátumba.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13762) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13760) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mikor írtam ilyet? Max olyat írtam, hogy bmely filter legtöbbször csak tovább ront az eredményen. A staxrip nem GUI, az egy komplett konvertáló.

(#13763) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13762) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az x264.nl oldalon, mint gui, lehet letölteni a staxripet. Stevve írta hogy nem lehet sharpen filtert használni a staxripben és senki nem javította ki, ebből gondoltam, hogy a hallgatás az beleegyezés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13764) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13763) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bmilyen avisynth filtert lehet használni. [link] [link] A StaxRip tud DivX-be, Xvidbe, VP8-ba is kódolni, audiót AACba, MP3-ba. Illetve muxolni bmit.

[ Szerkesztve ]

(#13765) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13764) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Megint az apróságokon lovagolunk. Nyilván arra értették, hogy ez a program egy fasza gui az x264-hez. Őket sem érdekli a többi kódolási képessége, és jelenleg engem sem.
Avisynthhez meg nem értek, soha nem használtam.

Annyit szeretnék elérni, hogy egy HD videó sávot átkódoljak, számomra észrevehető minőségromlás nélkül. Ezért próbálkoznék egy kis sharpen filterrel, a Virtualdubban jó eredményeket értem el vele korábban.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13766) OddMan


OddMan
őstag

Leegyszerűsítem a kérdésemet. A vertikális frissítési frekvencia befolyásolhatja a HDMI-n az audio átvitelt? :U
Esetleg a HDMI szabvány tartalmaz olyat, hogy csak 24Hz, 50Hz és 60Hz-es vertikális frissítési frekvencia mellett lehet HDMI-n audio jelet továbbítani? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13767) WonderCSabo válasza OddMan (#13766) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg semmi köze a képnek a hanghoz, de javítsatok ki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#13768) OddMan válasza WonderCSabo (#13767) üzenetére


OddMan
őstag

Tegnap kínlódtam még egy kicsit, és rájöttem, hogy nemcsak a hanggal van a probléma. Sajnos egyszerűen nem tud normálisan összecsatlakozni a Radeon 4850-es videokártyám az erősítőm és a vetítőm. Ha pl. kikapcsolom a vetítőt, akkor látja a windows7 a harman avr-t, de ahogy bekapcsolom a vetítőt azonnal elmegy a kép és csak néha 1-1 másodpercre jelenik meg újra, majd a legvége az, hogy a Windows7 feladja a detektálást és eltűnik a 2. monitor. Amit még észrevettem, hogyha ilyenkor valamit próbálok állítani az erősítőmön, akkor újrakezdi a detektálást a Windows7, de aztán kis idő múlva szintén feladja. Ezt onnan tudom, hogy ilyenkor a monitoromról is elmegy a kép és az is csak villog, a detektálás befejezéséig, utána újra rendesen van kép a monitoromon.
Ha BD lejátszóról hajtom meg a vetítőmet az erősítőn keresztül az működik, de PC-ről egyszerűen nem. :(

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13769) zoltanz válasza WonderCSabo (#13767) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen elvileg és gyakorlatilag sincs. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13770) PTomi92 válasza zoltanz (#13747) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Hát ez nem jött be.
Mint kiderült ez egy splitter nekem meg olyan kell ami két jelböl csinál egyet természetesen nem egyszerre.
Kár, hogy ezt csak most tudtam meg amikor összedugtam és nem szólt, de ha te se értessz hozzá akkor kár volt válaszolnod, így mehetek becserélni.

(#13771) zoltanz válasza PTomi92 (#13770) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem próbáltam, (ezt nem is állítottam) de mivel úgy hirdették, hogy átalakító, így ez megtévesztés az ő hibájuk (ha rajtalenne hogy in/out rá lehetett volna jönni). Amúgy biztos, hogy teljesen jó? :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13772) PTomi92 válasza zoltanz (#13771) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Az igaz h nem volt vmi bőszavű a leírás amúgy biztos működik, de mind1 a kapcsolgatósra becserélik szal nem gáz, esetleg ha másvalaki is ilyennel próbálkozik NE TEGYE! :)

(#13773) OddMan válasza zoltanz (#13769) üzenetére


OddMan
őstag

Az mitől lehet, hogyha az MPC-HC lejátszóban az "Audio renderer" résznél az "AMD HDMI output"-ot választom ki, akkor megkergül a MPC és 1-2 frame/sec sebességgel lassabban játssza a filmet? :U Szóval 23.976fps helyett csak 22.9fps és 23.1fps között ugrálva játssza a filmet. Ha visszaállítom a kimenetet az Audigy SE digitális kimenetére (S/Pdif), akkor utána egyből jó lesz a lejátszás sebessége. :U
Amúgy a legfrissebb Catalyst 11.1-es driver van telepítve. Talán valami probléma lehet az "AMD High Definition Audio" eszközzel? :U Az eszközkezelőben nem látok semmi hibát és az is furcsa, hogyha 50Hz-re állítom a vertikális frissítési frekvenciát, akkor rendesen játssza a filmet az MPC és hang is van, csak ugye ilyenkor riceg a kép. :F :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13774) zoltanz válasza OddMan (#13773) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Szóval 23.976fps helyett csak 22.9fps és 23.1fps között ugrálva játssza a filmet.
"

Ez látható is vagy mérted pl. célprogival? :U
Ez valami bug lehet, még nem hallottam ilyesmiről, frissítges mindent csak kijavítják.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13775) OddMan válasza zoltanz (#13774) üzenetére


OddMan
őstag

Az MPC-HC "Display Stats" (Ctrl+J) kijelzi a lejátszás sebességét, aszem az első sorban. Azt megjegyezném, hogy ez a hiba csak akkor jön elő, hogyha az MPC-HC a HDMI kimenetre küldi a hangot. Ha az S/Pdif-re küldi, akkor tökéletesen működik a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13776) zoltanz válasza OddMan (#13775) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez látható is vagy zavaró? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13777) OddMan válasza zoltanz (#13776) üzenetére


OddMan
őstag

Picit látható (szaggat), de a legnagyobb baj, hogy ilyenkor nincs hang. :W

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13778) zoltanz válasza OddMan (#13777) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Milyen erölködőd, kábeled van hozzá HDMI 1.3 fogadására képes? Mert ha nem olyan mindegy min megy a hang...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13779) OddMan válasza zoltanz (#13778) üzenetére


OddMan
őstag

Az erősítő egy H/K AVR-255 a HDMI kábelek pedig a Kacsa audióból vannak.
Szerintem a kábel meg az erősítő biztosan jó, mert 50Hz-en működik szépen, van kép és hang is. A probléma, hogy 47.952Hz-en vagy 48Hz-en elmegy a hang és megkergül az MPC-HC ha HDMI kimenetre küldi a hangot.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13780) zoltanz válasza OddMan (#13779) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Oda 1.3 HDMI kell amit a neten tudsz rendelni. Valamant a PowerDVD -t használd vagy ha nem akkor mindegy és használd az S/PDIF -et MPC-HC -val.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13781) OddMan válasza zoltanz (#13780) üzenetére


OddMan
őstag

Oké majd kipróbálom másik lejátszóval, hogy annál is előjön-e ez a hiba. ;)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13782) zoltanz válasza OddMan (#13781) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13783) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szépek ezek a Blu-ray filmek képei főleg tájképeknél és portré felvételeken érezni nagyon sztem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13784) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hali.
Mitől lehet, hogy bizonyos filmeknél igen, bizonyos esetekben meg nem működik a DXVA. Van olyan mkv filmem ami repül, de pl a killasample.mkv nem használja a DXVA-t. Értetlenül állok előtte. 10ből olyan 3 mkv-n ha megy a gyorsítás. EZ alapján lőttem be a MPCHC-ot.
Köfi :B

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13785) UdVi86 válasza Plazmacucci (#13784) üzenetére


UdVi86
aktív tag

A film lejátszása közben jobb klikk Szűrők > MPC Video Decoder és a felugró ablakban a DXVA Kompatibilitás tesztet állítsd Összes teszt kihagyására. Ezután indítsd újra a lejátszót és elvileg menni fog. Nálam is ez volt a probléma, a magas frame miatt a teszten elbukik a DXVA és ezért nem aktiválódik.

(#13786) huskydog17 válasza UdVi86 (#13785) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ez esetben igaz, hogy aktiválja a DXVA-t, azonban ezzel együtt legtöbb esetben nézhetetlen lesz a videó a rengeteg artifact miatt. A Reframe korlát egyébként csak az UVD és UVD+ motorokra jellemző.

#13784: Ha Radeon HD 2000 vagy 3000 szériás kártyád van, akkor a nem szabványosan kódolt videóknál nem fogod hasznát venni a DXVA-nak. Ez esetben meg kell próbálni beszerezni egy másik release-t, amit okosabbak csináltak.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13787) CPT.Pirk válasza Plazmacucci (#13784) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kicsit pongyola leírás, fölösleges lépésekkel. 1.hsz-t nézd meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13788) UdVi86 válasza huskydog17 (#13786) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Nálam integrált HD4200-al történt meg az, hogy nagyon ritka esetben (a killa sample és a Ház a tónál film) nem ment a DXVA, amikor teljes tesztre volt állítva a kompatibilitási teszt. Korábban egyetlen egy MPC-HC buildnál ment teljes teszttel is ez a két videó. De mint kiderült ez a build bugjából eredt. Azóta átállítottam a komp. tesztet és minden megy DXVA-val az új buildeken is. És nem tapasztaltam semmiféle romlást a minőségben. Tudtommal a kártyám UVD2-es.

(#13789) huskydog17 válasza UdVi86 (#13788) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ja persze, UVD2 esetén nincs korlát DXVA téren H.264 esetén, de ezt írtam is.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13790) Plazmacucci válasza CPT.Pirk (#13787) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Köszönöm mindenkinek, sikerült. Összes teszt kihagyására állítottam, minden flottul megy! :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13791) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Egyik haveromnak van egy X800XT kártyája, amit szeretne rákötni a samsung fullhd tv-jére. Ezt a múltkor meg is próbáltuk egy hdmi kábellel, na meg persze egy dvi-hdmi átalakítóval, de sehogy se sikerült képet csalni a tvre. Lehetséges, hogy ez a kártya túl régi ehhez?

(#13792) gws580


gws580
tag

Szerintetek ugyanazon filmet, Pl: egy Mkv formátumot,
minőségben ugyanúgy rá tud küldeni a plazma TV-re, egy PC, ellenben egy profi lejátszóval?

Szerk : HD 5770-el

[ Szerkesztve ]

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13793) Joshi válasza gws580 (#13792) üzenetére


Joshi
titán

Azt szokták mondani hogy a PC kompromisszum mentes megoldás ilyen téren, hát a fene se tudja de én nagyon kipróbálnék egy felső kategóriás BD lejátszót. :K

(#13794) gws580 válasza Joshi (#13793) üzenetére


gws580
tag

Az biztos, h egy lejátszó csak funkciójára van kihegyezve,..... :K
de, egy VGA mennyire van kihegyezve a HD lejátszásra.... :F

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13795) Joshi válasza gws580 (#13794) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem eléggé ki van hegyezve, jó példa erre a NVIDIA PureVideo Technology plusz a hardveres gyorsítás is adott UVD/cuda csak hogy az nvidiánál maradjunk. Ettől függetlenül én megnéznék valami drágább asztali megoldást is.

(#13796) CPT.Pirk válasza Joshi (#13795) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

UVD nVidiánál? ;]

Ati téren az első R520 alapú kártyák, vagyis az x1000-es széria óta van Avivo motor, ami már a HD képanyagok megjelenését is befolyásolja, nyilván korábban is volt ennek megfelelője, csak nem HD felbontásokhoz. Amit szoktam emlegetni, hogy a bitang régi PCI-s Ati rage pro kártyában már hardveres mpeg2 dekóder volt, lehetett vele DVD-t nézni, nyilván az sem csak egy kopasz dekóder.

A vidkarik semmilyen lemaradásban nincsenek képminőség terén, a szerencsésebbek akár 10bites képet is ki tudnak küldeni az azt fogadni képes monitornak. Ezt tuti nem tudja egyik bd lejátszó sem.
Aztán ott vannak a programozható shaderek a vidkariban, amik igen hasznosak tudnak lenni, pl. ha vacak a forrás anyag, vagy színtér korrekció kell valamiért.

Amit nem tudok, hogy a bd lejátszók hogy viszonyulnak a sokféle fps-es filmekhez.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13797) gws580


gws580
tag

Mi lenne az optimális hdmi kábel választás :F
A VGA-m 1.3 hdmi- kimenetes....> pana X20-ba menne

A va(k)era tele van ilyen kábelekkel.....és hát :U

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13798) Valdez


Valdez
őstag

Ha a vga-n csak displayport van (meg dvi), akkor egy dp-hdmi átalakító esetén ugyanúgy viselkedik mintha hdmi kimenet lenne a kártyán? Tehát mintha 1.4-es hdmi lenne rajta? (asus hd6870 dc-ről lenne szó).

(#13799) stevve válasza CPT.Pirk (#13796) üzenetére


stevve
nagyúr

"Amit nem tudok, hogy a bd lejátszók hogy viszonyulnak a sokféle fps-es filmekhez."

Ha arra gondolsz, akkor pontosan úgy, ahogyan a DVD lejátszók az XviD és Divx filmekhez. Ha tudja és értelmesen lett kódolva a film, akkor kitolja úgy, ahogyan az a lemezen van - persze elfelejtve a tömörített HD sávokat. :)

Valdez:
Elméletileg igen, nincs konverzió.

[ Szerkesztve ]

(#13800) Joshi válasza CPT.Pirk (#13796) üzenetére


Joshi
titán

UVD nVidiánál? ;]

:B
Mind1, a lényeget nem írtam el. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.