Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) El Kebir válasza tdd587 (#11841) üzenetére


El Kebir
őstag

Ez engem is megviccelt most, mert pár napja újratelepítettem a win7-et. (egyébként meg a jó édes mamáját, annak aki alapbeállítássá tette)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#12002) blu22


blu22
csendes tag

Hi!
Végigolvastam majdnem az egész témát, próbáltam pár variációt de a 720p hd film lejátszáshoz nem sokkal jutottam közelebb. 1080pről nem is álmodok:)
A gépem intel celeron 2ghz , 1gb ram, ati radeon 9600.
Jelenleg egyszerre fennvan a cccp codecs pack és a coreavc pro + avc media player, classic media player home cinema.
Tudom h a gépem régi, de ha van rá mód adhatnátok ehhez pár tippet, hogy mit hogy csináljak.
Media player classicnál a kép akad és a hang nagyon halk. Avc media playernél még kevésbé akad a kép viszont semmi hang nincs.
Okozhat gondot az, ha egyszerre 2 codec pakk van fenn?
Amugy 23as fullhd samsund led monitoron játszanám le de csak hdmi-dvi kábellel van összedugva a gép meg a monitor,mivel a videokártyában nincs hdmi.
Directx 9.0c -t használok.

Előre kösz a segítségeteket,ötleteteiteket!

(#12003) Peter Kiss válasza WonderCSabo (#11995) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Jól sejtettem, egy reset kellett, minden jól működik most már. Nem dob el képkockákat, nincs képhiba, nincs lassulás. :C

Szétszedem a telepítőt, ha tudom, és megnézem, hogyan resetel.

(#12004) zoltanz válasza blu22 (#12002) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezzel esetleg 720p VC-1 kódolású WMV vidónak lehet nekiindúlni. Ha vannak benne legalább PC2700 -as RAM-ok menni fog, ellenkező esetben tuning 3 GHZ körűl jó is lesz talán.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12005) Valdez


Valdez
őstag

Az az avatar screenshot jól megviccelt mindenkit, sose gondoltam volna, hogy ilyen különbség lehet a sima és a ce között :) De gondolom ez csak az adott jelenetre érvényes, nem az egész filmre.

(#12006) WonderCSabo válasza Peter Kiss (#12003) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az MPC-HC a registrybe menti a beállításokat, keresd meg.

blu22: Minden vackot törölj le a gépedről, és csináld meg az első hszt. Sajnos a procid és a VGAd is nagyon gyenge. :(

Valdez: Nem tom miért csinálták ezt. :F

[ Szerkesztve ]

(#12007) iMaverick válasza blu22 (#12002) üzenetére


iMaverick
addikt

WonderCSabo jól írja, kevés a géped... Ha nem akarsz/tudsz sokat rákölteni, használtan vegyél az alaplapba (gondolom még AGP-s) egy egszerűbb, de modernebb kártyát. Az majd lejátsza DXVA-val akár az 1080p-s videót is...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12008) blu22


blu22
csendes tag

köszi a segítséget!!

(#12009) Joshi válasza gejala (#11998) üzenetére


Joshi
titán

Na megvizsgáltam a 720p ~5Gb-os forrásanyagot és mindenképpen gyenge minőség, ami elsőre nem is annyira tűnik fel ugyanis a szinte álló jeleneteknél egész tűrhető a kép, de amikor mozgásba jön a kép ott nagyon blokkosodik az élek mentén. Ez ugyan úgy észrevehető a sötét hátterű képeknél is, nagyon kockásodik. Persze ez egy 50"-os Full HD plazmán, gondolom egy kisebb HD Ready TV-én nem annyira észrevehető.
Ami viszont mindenképpen fontos az a screen készítésének módja, ezt mindenképpen a billentyűzeten lévő PrintSreen gombbal kell elvégezni hiszen csak ez ad valós eredményt. A lejátszókon belüli képkészítés az a forrásanyagból veszi közvetlenül ami persze hogy jobb minőséget ad. Ha a lejátszóval készítettem a képeket akkor mindig 720p-és képet készített, de ha a bill.-en lévő PrintSreen-el akkor már amit a valóságban is látok 1080p-t.
Ez lett az eredmény egy kinagyított jelenetnél:
1080p
1080p
720p
720p
Ez pedig a két eredeti kép:
1080p
720p

ui.: mindenesetre a film méretéhez képest biztosan elfogadható minőség egy max 42"-os TV-hez, de csak plazmán mert a blokkosodás az LCD-n jobban látható és zavaró lehet.
De azért mondjuk ki hogy a 720p-nek se árt az a 6-8Mbps-es bitráta.

[ Szerkesztve ]

(#12010) WonderCSabo válasza Joshi (#12009) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, h. vacak, mert egyszerűen nem elég neki az a bitráta. Viszont az összehasonlításod nem jó. Úgy kellett volna összehasonlítani, h. megnézel egy jó 720p releaset, és azt hasonlítod össze ezze az 5GBossal.

(#12011) Joshi válasza WonderCSabo (#12010) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos nincs 720p Avatar-om és ezért nem is töltöttem le, egyébként is nagyon látszik a kevés bitráta. Az mondjuk nem vitás hogy vannak jelenetek ahol meglepően jónak tűnik a minőség, de amint beindul a mozgás már no comment. :D

(#12012) gejala válasza Joshi (#12009) üzenetére


gejala
őstag

A két képet elnézve szerintem ez kiváló eredmény, tekintve, hogy kilenced akkora a 720p verzió, mint a Blu. :D
A gyári DVD verziónál még így is messze jobb és ráadásul kisebb is.

(#12013) WonderCSabo válasza gejala (#12012) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szvsz felesleges nézni ilyen vacak minőségű "HD" filmeket. Ha HD, akkor az már legyen jó minőségű...

Mellesleg a 720p transzparens release ebből a filmből kb. 11.5GB lesz 7.8 Mbps-el (ebbpl 1.5Mbps DTS)

Az előbb mutatott 1080p transzparens release pedig 22GB, 16Mbps (ebből 1.5Mbps DTS)

Ha ezeknél az értékeknél lejjebb mész, akkor már blokkosodás, zaj, sávosodás fog keletkezni.

[ Szerkesztve ]

(#12014) Joshi válasza gejala (#12012) üzenetére


Joshi
titán

A lassú vagy álló képeknél tényleg jó, de a mozgásoknál már nagyon észrevehető az élek mentén lévő kockásodás. Megmondom őszintén hogy inkább kiírnák egy 7-8Gb-os verziót egy dupla DVD-re mint ezt. Ezt most nem azért mondom hogy fikázzak, de ilyen hosszúságú filmhez ekkora bitráta már tényleg nagyon kevés, akkor inkább DVD. :U

(#12015) gejala válasza WonderCSabo (#12013) üzenetére


gejala
őstag

"Ha HD, akkor az már legyen jó minőségű..."
Ja, ha az ember 10+ gigákat akar töltögetni minden egyes film miatt...
Meg akkor kell egy "pár" vinyó is, hogy legyen hova tenni azt a több száz filmet.

(#12016) WonderCSabo válasza gejala (#12015) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem kell 10 giga, egy átlagos transzparens film 720p-ben 4-7GB. Az Avatar nem átlagos, mert hosszú, és nagyon részletes.

(#12017) Joshi válasza gejala (#12015) üzenetére


Joshi
titán

Csabo azt akarja mondani hogy a HD az maradjon HD, aki letöltési sávszélességgel és helyhiánnyal küszködik annak ott van a Divx. :K

[ Szerkesztve ]

(#12018) gejala válasza Joshi (#12017) üzenetére


gejala
őstag

Szóval te inkább ajánlod a 2 cd-s avit megnézésre, mint ezt az 5 gigás m-720p-t? :F
Szerintem mindenkinek van egy preferált mérete filmeknél és abból akarja kihozni a legtöbbet. Nem mindenki vágyik transzparens Blu minőségre, csak jobbat akar a DVD-nél.

A másik dolog, hogy a többség nem 50"-n nézi a filmeket...

[ Szerkesztve ]

(#12019) WonderCSabo válasza gejala (#12018) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A hibák az 5GB-os ripen a 32" HD Ready TVmen is látszanak, a 23 colos FullHD monitoromon meg pláne.

(#12020) Joshi válasza gejala (#12018) üzenetére


Joshi
titán

Igen mert aki HD minőségben akar AVATAR-t nézni annak ez a kópia nem üti meg a mércét akár mennyivel is jobb minőség mint mondjuk a DVD verzió. :( Legalább is én így látom, nem véletlenül vettem 50"-os TV-t. :U
De nem értem hogy miért kardoskodsz a release mellett, szerintem aki a minőségre megy az a sample alapján úgy is dobja a filmet, akinek pedig bejövős az leszedi :K Ennyi. :U

(#12021) gejala válasza Joshi (#12020) üzenetére


gejala
őstag

"aki a minőségre megy az a sample alapján úgy is dobja a filmet, akinek pedig bejövős az leszedi :K Ennyi. :U"
Én is pont erről beszélek.
Aki nem vágyik igazi HD-re, de a DVD minőség kevés neki, annak ez a rip tökéletes kompromisszum lehet. 640 kbps-es DD hanggal rá is fér egy DVD-re.
És sokan vannak így ezzel...

(#12022) Joshi válasza gejala (#12021) üzenetére


Joshi
titán

Én egy szóval se mondtam hogy nincs a release-nek létjogosultsága, az más kérdés hogy a HD fogalmába már nekem nehezen férne bele. :DD
Na akkor meg is beszéltük. :C

(#12023) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A HD Ready TV -k elégé jönnek fel mostanában az 1080p TV -kre éhes a piac jelenleg már, igaz ebböl az 50 col felettiek nem olcsók.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12024) WonderCSabo válasza zoltanz (#12023) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem csak az 50 felettiek nem olcsók, ha egy normális TVt akarsz venni.

(#12025) zoltanz válasza WonderCSabo (#12024) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A TV -k ennyibe kerűlnek, sztem nincs nagy áremelkedés. :U
Azt akarom mondani, nem olyan ritka már a 720p -s minőségű megfelelő képátlójú TV, és most robban a 1080p.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12026) WonderCSabo válasza zoltanz (#12025) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézd meg mennyibe kerül egy olyan TV, ami valóban 24p-t tud, és nem vmi maszatolással. :U

(#12027) Joshi válasza zoltanz (#12025) üzenetére


Joshi
titán

50"-os méret csak plazmában megfizethető, de nem is kellene más ha filmet akarok nézni. Nekem volt LCD TV-ém is és egyáltalán nem kellene még1x, persze tudnék LCD-ből is választani csak annyi pénzből már nem gyenge plazmát kapnék.
A felbontásnak csak w@rez oldalon van jelentősége mert ha mindenki az üzletekben venne filmet akkor ott úgy is minden film 1080p. Lehet hogy vannak gyári 720p kiadások is de nem jellemző. Én pont ezért nem látom értelmét HD Ready TV vásárlásának, simán lehet jó minőségű akár 50"-os TV-t venni 200k körül. Mondjuk nálam is a 200k volt a lélektani határ, de szigorúan plazma.

WonderCSabo: miután működik az XBMC+MPCHC EVR Sync-el különösebben nincs semmi gond a lejátszással egyet kivéve, mégpedig az első elindulásnál nem akar teljes képernyős módban működni a képfrissítés frekvencia. Ha a beállításokban bepipálom az indítás teljes képernyővel módot akkor megjavul, persze ez fordítva is így van tehát ezt az opciót mindig meg kell változtatni függően attól hogy van pipa avagy nincs. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#12028) zoltanz válasza WonderCSabo (#12026) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tudom, hogy van jobb, de ez más kérdés. A nép nem azt fogja venni, nem lesz mostanában tömegcikk.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12029) iMaverick válasza WonderCSabo (#11966) üzenetére


iMaverick
addikt

Szia! Ez a korábbi képszaggatásos, m2ts átpakolás MKV-ba téma kapcsán... Már próbálkozom mindenfélével és az egyik fórumon ajánlotta valaki az Xvid4PSP-t... Na fel is raktam, át is copy-zta a stream-et az m2ts-ből az MKV-ba, viszont a végén kiírta a log-ot is... Ekkor lett gyanús a cucc! Hát minden második frame-t eldobta!!! Ugyanez a jelenség a DXVA-s lejátszásnál is! (Lásd a képet.) Gondolom ezért szaggat...

szerk1: Most nézem, hogy ha beletekerek, akkor ugyan elmúlik a szaggatás, de ugyanúgy eldobja kb. a felét a frame-knek... :F

szerk2: kikapcsolt DXVA-val is annyi változik, hogy nem szaggat az elejétől (értsd: nem kell beletekerni), viszont ugyanúgy dobálja a frame-ket... Gáz!

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#12030) WonderCSabo válasza Joshi (#12027) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A képfrissítés nekem csak akkor vált, ha megnyitom normálisan, majd duplakattal váltok teljes képernyőre. Alt+Enterre már nem vált, LOL.

iMaverick: Én még sosem találkoztam ilyennel, pedig nem egy remuxot csináltam... Sztem hagyd a francba.

Amúgy is, MPC-HCvel tudsz audiót társítani a film mellé, ha azonos nevet adsz neki és egy mappába rakod, még meg is jelenik a jobbgombos menüben.

(#12031) Joshi válasza WonderCSabo (#12030) üzenetére


Joshi
titán

"A képfrissítés nekem csak akkor vált, ha megnyitom normálisan, majd duplakattal váltok teljes képernyőre. Alt+Enterre már nem vált, LOL."

Nálam tökmind1 hogy hogy nyitom meg akkor is meg kell változtatnom az előbb leírtakat, az XBMC-nél meg mindig teljes képernyővel indul az MPCHC de ott is ugyan ez a helyzet. Akkor ez most MPCHC bug? :U

(#12032) WonderCSabo válasza Joshi (#12031) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az.

(#12033) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Halihó!

Olvasgattam a fórumot, rengeteg okosságot szedegettem össze Tőletek, köszönet érte! :R
A video lejátszásnál használt shaderekről tudna valaki esetleg linkelni valami leírást ? Melyiket érdemes használni, melyik mit csinál, ilyesmit.
PotPlayer-t használok, Remap_16_235-öt szoktam bekapcsolni, valahogy kitolja a színskálát, vagy valami ilyesmit olvastam. Főleg a hd klippeknél és koncerteknél vettem észre, hogy mintha teltebbek lennének a színek.
Melyiket érdemes még használni ?
Esetleg valami más fontos minőségjavító beállítás ?
Gondolom, hogy erre sincsen alapszabály. Kinek mi tetszik. Viszont ha páran leírnátok, hogy mit használtok, ki tudnám próbálgatni.
Köszi előre is a segítséget!

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#12034) WonderCSabo válasza meridaharcos (#12033) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minőséget nagyon javítani nem fogsz tudni, inkább rontani... Itt egy írás a shaderekről, stevve tollából, olvasd el a kommenteket is.

Mellesleg én az MPC-HCt ajánlom.

Remap_16_235-öt szoktam bekapcsolni, valahogy kitolja a színskálát, vagy valami ilyesmit olvastam

Jajj... Azt csak akkor kell bekapcsolni, ha egy rip nagyon el lett rontva, de ilyennel én még sosem találkoztam. A színteret kell beállítani 0-255-re és kész, vagy driverből, vagy lejátszóból.

Az én személyes véleményem az, h. ne használj semmilyen árnyalót. Újabb részletet a filmből nem tudsz kihozni, viszont az árnyalók mindenképpen rontanak a képen.

[ Szerkesztve ]

(#12035) meridaharcos válasza WonderCSabo (#12034) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Nagyon köszi a segítségedet!
Mindkét progit használom, MPC-HC-t épp ma frissítettem.
Hol lehet bekapcsolni ezt a 0-255 funkciót ? Nem találom...

Esetleg MPC-HC-ben a shadereknél van ? Akkor megvan mégis... :)
16-235 -> 0-255 (SD)(HD) ???
Tovább olvasgatva a topikot, most kisérleteztem picit a 24p - 24Hz dologgal is. LG 42LF75 tévével rendelkezem. Picit régi már, de elvileg tudja a 24Hz-es megjelenítést. OSD is azt írja, és az egeret húzva is másképp mozog, mint 60Hz-en.
Lenne erre valami teszt, hogy hogyan tudnám kipróbálni, hogy tényleg folyamatosabban játsza-e le a filmeket ?
Hírtelen belenézve pár filmbe, mintha tényleg lenne valami pozitív változás. Persze az is lehet, hogy csak placebó... :B

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#12036) WonderCSabo válasza meridaharcos (#12035) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, pont azt mondtam, h. ne a shaderekkel használd!

24p-re: megnézel egy filmet, ami jó minőségű és van benne gyors oldalazó kameramozgás. Ha az a 60Hz-hez képest nem annyira darabos, szaggatós, egyenletes, akkor vmilyen 24p -nek nevezett technológiát használ, és valszeg OK.

(#12037) meridaharcos válasza WonderCSabo (#12036) üzenetére


meridaharcos
senior tag

Köszi szépen!
Olvasgatok tovább, és félek tőle, hogy lesz még olyan dolog amit nem értek!
Még1x köszi a segítségedet! :R

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#12038) zoltanz válasza WonderCSabo (#12016) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem inkább mozgalmas videóanyag igényel nagy bit rate-t? Persze kell akkor is sztem ha nagyobb területen homogénebb színekből álló képekkel van a film teletűzdelve, pl. dokumentumfilm/természetfilm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12039) stevve válasza zoltanz (#12038) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, éppen a homogén felületeknél lehet sokat spórolni. Egy film nem csupán a bitrátáról szól. :) Egy olyan természetfilm, amely mondjuk a szavannákat mutatja be és sokat üldözik egymást az állatok, részletgazdag, míg mondjuk egy sarkvidéki expedíciót bemutató vagy egy sivatagos kevésbé. ez utóbbiak esetében használhatunk nagyobb makroblokkokat, "kényelmesebb" a következő keret becslése, stb. Végső soron a bitráta is csökkenthető ezeknél, de elsőként érdemes a nagyobb "költséggel" járó számításokat, paramétereket játékba vonni.

A helytakarékosság szempont, de nem az egyetlen. Sajnos sok filmnél az elsődleges a DVD méret, így vannak silány végtermékek is a neten, de egy profi filmes csapat (most a hivatalosokról beszélek) úgy készít az Avatarból és egy jegesmacis filmből is Blu-ray-t, hogy mindkettő kifogástalan minőségű lesz. :)

(#12040) WonderCSabo válasza zoltanz (#12038) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lásd stevve hszét, de:

- zaj megdobja a kívánt bitrátát
- gyors mozgás megdobja a kívánt bitrátát
- részletes kép megdobja a kívánt bitrátát
- sötét képek megdobják a kívánt bitrátát

Természetesen a bitráta csak egy dolog, a kódolásnak ezer féle faktora, beállítása van, ha ezek érdekelnek a H.264 szempontjából, ajánlom stevve cikkeit elolvasásra.

(#12039) stevve : Nemrég szedtem le a transzparens encodeot az Avatar extenedből, most már kíváncsi vagyok, h. miért variáltak az ominózus jelenettel. Esetleg máshol is ilyet csináltak-e.

[ Szerkesztve ]

(#12041) zoltanz válasza stevve (#12039) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem értem teljesen mire gondolsz, (lehet részletes egy kép akkor is ha sok színinformációt vagy akkor is sok térbeli idomot tartalmaz) igazad van, de nem mindig ilyen egyszerű. :U
Akkor amikor pl természetfilmeknél légifelvételeket forgatják, ugye majdnem minden kék színű, de nagyon finom árnyalatbeli különbségekkel (amik mondjuk lineárisan változnak az egy fényforrás a nap miatt). Az nagyon zavaró mikor egy árnyalat után jön egy sokkal sötétebb vagy világosabb, éles vonalat hagyva a közöttük.

#12040

1 zaj megdobja a kívánt bitrátát
4 sötét képek megdobják a kívánt bitrátát

Miért is?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12042) WonderCSabo válasza zoltanz (#12041) üzenetére


WonderCSabo
félisten

1. Azért mert eléggé véletlenszerű adat, amit nehéz tömöríteni. A tömörítés egyrészt az ismétléseket keresi, videónál pedig az előző képkockából, vagy a referencia képkockából tippeli meg, h. a mi is lesz a következő képen, a különbséget pedig tárolja. Értelemszerűen ha sok a zaj, a különbség sokkal nagyobb lesz a két képkocka között, ezért nagyobb bitráta kell.

2. Azért, mert a sötét képeken nagyon kell figyelni a színárnyalatokra. A színek tömörítésével is lehet játszani, sőt alkalmazzák is, de mivel a sötét jelenetben minden sötét, sokkal finomabb árnyalatokra van szükség, különben nagyon meglátszódik a sávosodás a képen.

[ Szerkesztve ]

(#12043) zoltanz válasza WonderCSabo (#12042) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem, de sztem nem csak a sötét jeleneteken lehet látni a sávosodást. Bár lehet ez az én szemem "hibája". :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12044) WonderCSabo válasza zoltanz (#12043) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A sötét jelenekben jobban előjön. Természetesen mindenhol előjöhet, ha kevés a bitráta és/vagy helytelen a kódolás.

(#12045) stevve válasza zoltanz (#12041) üzenetére


stevve
nagyúr

Persze, de homogén felületeknél lehetünk kicsit nagyvonalúbbak (lehet olyan macroblock, amelyben minden pixel színértéke azonos, így azzal bitrátát spórolhatunk). Ha csupán 1-2 jelenet van, ami például légi felvétel, kompromisszumot kell kötni - vagy feldarabolni a forrást és külön kódolni. A sötét jeleneteknél egyébként is sokat számít az, hogy a kódolók nem tökéletesek (lásd x264 mbtree fade bug), de a rosszul kalibrált monitorok is becsapósak és ezeknél eleve magasabb bitráta szükséges.

(#12046) zoltanz válasza WonderCSabo (#11930) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Egy normális AVC 720p meg 6-8Mbps (amivel már nem látod a különbséget a 720p-re kicsinyített forráshoz képest)"

Érdekes ez elöbb meg azt írtad, hogy egy Blu-ray gyári videósáv: 23 542 Kbps -os 1080p felbontás mellett. (gondolom nem véletlen annyi). Én azt mondtam, hogy egy 720p VC-1 videóknak általában 20 mbps szokott lenni a bitráta. Az nem is olyan nagy difi ha visszaosztjuk.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12047) WonderCSabo válasza zoltanz (#12046) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy normális AVC 720p meg 6-8Mbps

Ez a ripekre vonatkozik.
720p Blu-ray nem létezik.

egy Blu-ray videósáv: 23 542 Kbps -os 1080p felbontás mellett

A Blu-ray videósávok bitrátája változó, ezt az értéket pont a mutatott Avatar extendedre mondtam.

A Blu-rayeken nagyon nagy bitrátát használnak, a ripeken azonos minőség megtartása mellett sokkal alacsonyabbat is tudnak. De erről beszélgetünk már 2-3 napja, hol voltál? :U

Én azt mondtam, hogy egy 720p VC-1 videóknak általában 20 mbps szokott lenni a bitráta. Az nem is olyan nagy difi ha visszaosztjuk.

Mit osztunk vissza?

Nem tudom miért kötekedsz, és miért értetlenkedsz. Az AVC sokkal nagyobb hatékonyságú, mint a VC-1, ennek a pédája a ripek, de a Blu-ray lemezeken ezt a hatékonyságot nem használják ki, különböző okok miatt.
Egyébként a 6-8Mbps és a 20Mbps között nincs nagy difi, akkor nem tom hol van. Egyébként a 6-8Mbps még túlzás is - ennél a nagyátlag még kisebb, inkább 5-6Mbps -en lehet.

[ Szerkesztve ]

(#12048) stevve válasza zoltanz (#12046) üzenetére


stevve
nagyúr

Egy Blu-ray anyag maximális bitrátája 40 Mbps lehet függetlenül a használt kodektől.

(#12049) zoltanz válasza WonderCSabo (#12047) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"720p Blu-ray nem létezik."

Nem állítottam, hogy van 720p -s Blu. :U

Még mindig nem céfoltál képekkel. :)

Azért vannak VC-1 -es ripek is ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12050) stevve válasza zoltanz (#12049) üzenetére


stevve
nagyúr

Magas bitrátánál teljesen mindegy, viszont közepes bitrátánál már mérhető a különbség az AVC javára. Az MS is csupán azt állítja, hogy magas bitráta és nagy felbontás, amire optimalizálták a VC-1-et. Talán ez az egyik legfőbb indok, miért nem nagyon találni Blu-ray-en kívül VC-1 filmeket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.