Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) CPT.Pirk válasza Valdez (#13650) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha felteszel belőle egy kis sample-t, akkor megpróbálom én is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13652) Valdez válasza CPT.Pirk (#13651) üzenetére


Valdez
őstag

Most valami történt, mert már ffdshow-al se megy. Túl bonyolult nekem ez az ffdshow.
Hova tegyek fel sample-t?

(#13653) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !

Építettem egy MSI Media Live alapú htpc-t, AMD 5050e processzrral és 2GB DDR2 memóriával. Sajnos csak ezt a konfigot találtam aminek van kijelzője, ezüst színű és befér a standard hifi cuccok közé (nem több mint 36 cm mély). Minden van benne ami engem érdekel, de a rendszer gyengesége a Geforce 6150 integrált videokártya, meg a bios, amiben nemigen lehet semmit tuningolni, még enyhén sem. Így viszont a 2.6 GHz kétmagos proci meg a 6150 nem mindig bírkózik meg a HD tartalmak dekódolásával, különösen a h264-el vannak gondok, akad vagy csúszik a kép/hang. Most Mediaportal-t használok és ffdshow kodekeket, tudtok esetleg valami tippet hogyan "turbózhatnám" fel a rendszert, hogy ne legyen gond a HD lejátszás ?

Ok, a 6150 nem tud hardveresen gyorsítani de egy kétmagos 2,6 Ghz proci nem tudja megoldani izomból, esetleg egy kis optiomalizációval ?

Váltsak szoftvert ? Sajnos a MythTV-vel próbálkoztam de ahhoz még lámának érzem magam.

Előre is köszönöm a tippeket!
Tbor

(#13654) WonderCSabo válasza zoltanz (#13648) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Benne van a szerződésben, hogy nem használhatod a TMT3 kodekjeit más programban, és az ezt megakadályozó a védelem sincs véletlenül rajta.

Valdez: Dehogynem ismeri.

Tbor: MPC-HC, Overlay renderer és CoreAVC dekóder a legerőforráskímélőbb megoldás, de ez se lesz elég. Vegyél egy HD dekódolást tudó VGAt.

[ Szerkesztve ]

(#13655) zoltanz válasza WonderCSabo (#13654) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"megakadályozó a védelem sincs véletlenül rajta."

Ezek szerint kevés az a védelem, amúgy arról miért tehet a felhasználó, hogy a lejátszók teleszemetelik a rendszert a kodekjeikkel és használják egymásét. (én örűlnék neki a legjobban ha nem ez lenne)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13656) WonderCSabo válasza zoltanz (#13655) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért Te tudod használni a TMT3 kodekjeit más lejátszóban? Mert csak vmi trükkökkel, a védelem kijátszásával lehet.

Pff, most épp arról van szó, hogy a TMT3 nem hogy teleszemeteli, de erőszakkal se használható más lejátszóban.

[ Szerkesztve ]

(#13657) Tbor válasza WonderCSabo (#13654) üzenetére


Tbor
tag

Köszönöm, még kipróbálom mert az XBMC-vel nincs gond. Sajnos a PCI slotot elfoglalja egy TV-tuner, ha nem muszáj nem cserélném.

Tudom, nagyon határeset (inkább sajnos alulról) a gép képessége.

Itt viszont dícsérik a divx új dekoderét, lehet azzal kezdem, az ingyenes.

Üdv:
Tbor

(#13658) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Most raktam össze az új gépem, alaplapi Radeon 3000 van ,Win7 Pro64, MPCHC +DX a legfrissebb, a beállítások pedig a LOGOUTos írás alapján történtek, mégsincs DXVA használva. Mitől lehet ez?

(#13659) WonderCSabo válasza Tbor (#13657) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Olvass tovább, azt írják, hogy mégsem gyorsabb a DivX dekódere a CoreAVC-nál, de télleg ingyenes, érdemes kipróbálni.

Vicoo: Olyan videót játszas le, amit le lehet játszani DXVA által?

(#13660) Vicoo válasza WonderCSabo (#13659) üzenetére


Vicoo
senior tag

Hát a másik gépen, amin XP Pro32 van + HD3870 , azon ezek mennek DXVA gyorsítással, de ott külső szűrő van (talán Cyberlink) nem pedig az MPC belsője.

(#13661) Valdez válasza Vicoo (#13660) üzenetére


Valdez
őstag

hd3000-ben nincs uvd, nem lesz dxva-d vele.

(#13662) Vicoo válasza Valdez (#13661) üzenetére


Vicoo
senior tag

Jaaaa,azt hittem van :( Na mindegy ,szerencsére az X3 elég minden filmhez magában is :)

(#13663) CPT.Pirk válasza Vicoo (#13662) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi is meglepődtünk rajta, elég szerencsétlen volt a névválasztása annak az IGP-nek, meg mikor olvastad a cikket, még nem létezett, így nem tudtuk megemlíteni a nem használható cuccok között.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13664) WonderCSabo válasza Vicoo (#13662) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindenesetre azért DXVA checkerrel nézd meg, mit tud.

CPT.Pirk: Egyáltalán nincs benne semmilyen UVD? Ez elég gáz...

[ Szerkesztve ]

(#13665) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13664) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, az addigi low end AMD chipsetek alá behozták még low low endebb chipseteket 760G néven, UVD nélkül. Hogy aztán ezzel mennyit spóroltak, azt megnézném...
- Tetejében az IGP-t meg HD3000 -nak nevezik, mintha lenne bármi köze a HD-hoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13666) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13665) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pofátlanság...

Szerk.: És az is idegesítő, ha rákeresek, minden találatra a szériát dobja ki...

[ Szerkesztve ]

(#13667) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13666) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

The Ultimate Visual Experience™ at Home

The AMD 760G chipset with ATI Radeon™ 3000 Graphics technology and an AMD Athlon™ dual-core processor delivers The Ultimate Visual Experience™ with Windows Vista® in the comfort of your home. Enjoy your digital pictures in vivid, true-to-life detail on your PC monitor or display them on your big screen through DVI.3 Watch your favorite DVDs run flawlessly and quietly thanks to ATI Avivo™ technology.4 Marketing bullshit a javából ;]

760g chipset

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13668) Vicoo válasza CPT.Pirk (#13667) üzenetére


Vicoo
senior tag

Annyira nem bullshit, mert MPEG2 gyorsítás van ,szóval a DVDket tényleg szépen tudja vinni :D Szerencsém hogy csak átmenetileg kell, igazából azért lett vna jó, h nem a CPU fűtene . Na majd ha berakom a 3870et,akkor lesz megint DXVA ;)

(#13669) Tbor válasza WonderCSabo (#13659) üzenetére


Tbor
tag

Nem azt írja hogy régebbi prociknál gyorsabb a CoreAVC?

"Though CoreAVC is faster on old CPUs with slow/no SSE2 units"

Az Athhlon X2 5050e-ben van SSE1,2,3.

Na mindegy, puding próbája a videoteszt. Még egyszer köszönöm a tanácsokat !
Tbor

[ Szerkesztve ]

(#13670) CPT.Pirk válasza Vicoo (#13668) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, csak az mpeg2 gyorsítás már egy régi PCI foglalatos Ati Rage Pro kártyában is benne volt. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13671) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13670) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPEG-2 SD gyorsítás nagyon régóta van, ezzel dicsekedni vagy fail, vagy marketing bullshit.

[ Szerkesztve ]

(#13672) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Na, úgy tűnik a sárgás videó problémám megoldódott, vmi idióta Catalyst beállítás cseszte el. Viszont most az MPC-HC screenshotjaim ilyenek:

Láttatok már ilyet?

(#13673) janos666 válasza WonderCSabo (#13672) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez valószínűleg a "Full/Half Floating Point Processing" vagy "10-bit output" opciók miatt van (mint hogy ilyen formátumban nem nagyon lehet menteni, de pillanatnyilag nem is próbál ezzel okosan bánni a program screenshot készítéskor). Próbáld őket kikapcsolni (de hosszabb távon nem javaslom, csak míg fotózgatsz.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13674) WonderCSabo válasza janos666 (#13673) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi! Közben az IRC-n is választ kaptam. :R

(#13675) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13672) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ticket #1090 Full/Half Floating Point Processing and 10-bit output breaks screenshots

(#13676) huskydog17 válasza janos666 (#13673) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ez a Full/Half Floating Point Processing vagy a 10 bit output opcióknak mi a funkciójuk, vagyis mi célt szolgálnak?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13677) sekli


sekli
addikt

Sziasztok!

Maximum 720p-ben szoktam nézni videókat, azt bírja a gépem és szinkronban is van a monitor felbontásával. MPHC+CoreAVC-t és VLC-t használok, hol-ezt, hol azt...
A baj néha az, hogy egy-egy sporteseményt a lelkes amerikaiak 60fps-sel kódolják, az meg már sajnos megfekteti a gépet. Van valami valós idejű megoldás arra, hogy egyszerűen minden második képet eldobjon lejátszás közben? Értelemszerűen csak ezért nem kódolom át az egészet.

(#13678) huskydog17 válasza sekli (#13677) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A problémád nem abból adódik, hogy 60 FPS-el megy, ami több, mint valószínű, hogy 29,97. Ott valószínűleg az lesz a baj, hogy vagy jóval magasabb a bitráta, ezért már nem bír vele a CPU vagy egyszerűen jól elk*rták a kódolást.
Natív 60 FPS sebességű film nem létezik, azt csak mozgásjavító technológiákkal lehet elérni, pl.: interpolálás stb.
Mivel írtad, hogy amerikai felvétel ezért 99% a valószínűsége, hogy a framerate 29,97 FPS, mivel az USA-ban a NTSC szabványt használják a TV adásoknál, ami pont ezt a képkockasebességet írja elő.
Ha van rá lehetőséged, próbáld meg DXVA használatával lejátszani a videót!
Esetleg próbálj meg beszerezni egy másik encode-ot!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13679) sekli válasza huskydog17 (#13678) üzenetére


sekli
addikt

Lehet, hogy igazad van, mindenesetre a bitráta csak kb. 20%-kal nagyobb mint a normálnál, egyébként nem filmről, hanem sport közvetítésről van szó, nem tudom, hogy azt hogy közvetítik.

(#13680) huskydog17 válasza sekli (#13679) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, tudom, hogy sportesemény, amit szinte mindig TV-ről vesznek fel és a TV adások mindegyike NTSC szabvány használatával kerül sugárzásra az USA területén.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13681) WonderCSabo válasza sekli (#13677) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 60 fps nem véletlen, mert a gyors mozgásokhoz, mint a sport, a 30 fps egyszerűen nem elég. Ha 30fps-el néznéd, eléggé nézhetetlen lenne a sport. Mellesleg a dekódolásban is vannak előre és hátrahivatkozások framenként, szóval nem lehet csak úgy minden 2. framet dekódolni.

(#13682) sekli válasza WonderCSabo (#13681) üzenetére


sekli
addikt

Biztos marha igénytelen vagyok, de amikor a 720p@60fps nem megy, akkor bizony keresek egy 720p@30fps-t, sőt akár 432p@30fps-t és remekül szórakozom, szóval ez önmagában nem lenne akadály.

Minden második framet valóban nem, csak egyszerűsítettem a kérdést, viszont ha jól emlékszem a dolgokra, a B frameket nyugodtan eldobhatná.

[ Szerkesztve ]

(#13683) WonderCSabo válasza sekli (#13682) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos nem, ez nem így megy. [link]

(#13684) sekli válasza WonderCSabo (#13683) üzenetére


sekli
addikt

Nem vitatkozni akarok, de itt is azt írják, amire én emlékeztem, hogy a B-ből már nem végez becslést, tehát ha kihagyod, nem hiányzik a többi képkockának. Vagy mit nézzek?

(#13685) WonderCSabo válasza sekli (#13684) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azért nem egyszerű, mert sokszor több B frame is van egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#13686) sekli válasza WonderCSabo (#13685) üzenetére


sekli
addikt

Akkor is nyugodtan el lehetne dobni, mindegy, ha egyik codec sem tud ilyet, akkor marad továbbra is, hogy csak olyat nézek, ami megy.

(#13687) kovy79


kovy79
őstag

Előre elnézést kérek, ha olyat kérdezek, amire már esetleg volt válasz, de én nem találtam.
Tud valaki megoldást arra, mitől lehet az a Splash használat közben, hogy nem tudok HD filmbe beletekerni. Illetve bele tudok, de a kép állva marad az utoljára játszott résznél, a hang pedig folytatódik a kiválasztott résztől tovább. A VGA egy HD4670 (OS: XP 32bit), a beállítások elvileg jók (hasonló, mint egy másik gépemben, de abban 8400GS van és szuperül működik a Splash).
:R

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#13688) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ez mit jelenet a Mediainfo ezt írja: Inform: English, 1 561 Kbps / 1 510 Kbps, 48.0 KHz, 24 bits, 6 channels, DTS (Stream extension) (MA / Core), Format profile: MA / Core, Codec: DTS-HD, Compression mode: Lossless / Lossy? (ez Core vagy MA a méret két és félszer nagyobb mint egy Core nak kb)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13689) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Hogyan lehet 5.1 DTS-HD MA -t és DTS Core 5.1 Core -t lekeverni célprogival sztereóra? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13690) huskydog17 válasza kovy79 (#13687) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A Splash nálam akkor csinálja ezt, amikor olyan videót játszok le, ami nem szabványosan van kódolva, például amikor az encoder rossz reframe értéket adott a video stream-nek.
A jól kódolt videóknál nincs gond.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13691) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
Most lett új számítógépem, és össze szeretném kötni a házimozi rendszeremmel, hogy 5.1-be tudjam nézni a HD filmeket.
Az alaplap típusa ASRock H55M Pro, és digitális optikai kábelen keresztül szeretném ezt megvalósítani, de amikor összekötöttem nem ismerte fel a Win 7 mindegyik hangszórót csak a kettő első szólt. próbáltam állítani a vezérlőpulton, meg a hangkártyavezérlő programon(remélem értitek mire gondolok:D), de nem történt semmi. Mi lehet a probléma?
A későbbiekben a PS3 optikai kábelét is szeretném az erősítőbe dugni, kérdés, hogy megoldható e úgy h ne kelljen cserélgetnem a számítógéppel (mivel csak 1 bemenet van az erősítőn), működik-e ez az elosztós módszer? [link]

A következő probléma a képpel van. A HD ready TV-vel összekötöttem HDMI kábellel a gépet, de nem bírta megjeleníteni 1366x768 ban, mert nagyon kicsi lett a kép és nem tudtam széthúzni teljes képernyőre, csak 1280x vmennyiben működött. Itt se tudom mit kéne csinálni h tényleg HD ready képet kapjak, amúgy a TV biztos h jó mivel a PS3al együtt működik.
A segítségeteket előre is köszönöm

(#13692) WonderCSabo válasza zoltanz (#13688) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Médiainfó egyik verziója helytelenül írja ki a teljes bitrátát, valójában sokkal több lesz az.

(#13689) zoltanz: eac3to tud downmixelni, de csak sima DTSt. DTS-HD downmixeléséhez DTS-HD encoder kell.

(#13693) zoltanz válasza WonderCSabo (#13692) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez a legújabb Mediainfo, na mindegy. :F (van amelyik DTS-HD MA -nál jól írja) Azért köszi.

Az eac3to nak milyen szintaktika és milyen kapcsolódó köl ehhez? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13694) WonderCSabo válasza zoltanz (#13693) üzenetére


WonderCSabo
félisten

eac3to.exe "input.dtshd" "output.dts" -core -down2

Legközelebb [link]

[ Szerkesztve ]

(#13695) ArGab válasza PTomi92 (#13691) üzenetére


ArGab
őstag

A hagyományos digitális/optikai hangátvitel sávszélessége elég szűk, ezért csak tömörített Dolby Digital és DTS, vagy tömörítetlen, PCM sztereó hang átvitelére alkalmas. Ha nem állítottál át külön semmit a lejátszóban/kodekben, akkor a többcsatornás hang a gépeden dekódolódott, és mivel tömörítetlen formában nincs neki elég sávszélesség, sztereóra lekeverve továbbítódott.
Attól függően milyen lejátszót/kodeket használsz, egy SPDIF passtrough opciót kell beállítanod, hogy a többcsatornás hang ne dekódolódjon, hanem változatlan formában kerüljön ki a digitális kimenetre a külső erősítő felé.

(#13696) zoltanz válasza WonderCSabo (#13694) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Úgyan így kéne működnie m2ts kiterjesztéskor is? :U (vagy elöször csináljak belőlük DTS -t, és hogyan?)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13697) PTomi92 válasza ArGab (#13695) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Azt beállítottam, hogy switch to SPDIF out, és van egy funkció h teszteli a hangszórókat külön külön és ott csak kettőt lát a 6 ból. Amúgy VIA HD audio deck a program neve és Media player Home cinemat használok filmek lejátszására.
ÉS az elosztó amit linkeltem az tényleg arra való h az erősítő bemenetére két kábelt is rá tudjak dugni? nem vagyok jártas a témában
A képet vajon miért nem tudja rendesen megjeleníteni? amúgy videokártya külön nincs a gépbe csak az integrált, lehet ez a baj?

(#13698) zoltanz válasza zoltanz (#13696) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"vagy elöször csináljak belőlük DTS -t, és hogyan"

Közben sikerűlt a TSMuxer -el.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13699) zoltanz


zoltanz
nagyúr

DTS, 5.1 channels, 0:01:00, 24 bits, 1509kbps, 48kHz
Decoding with ArcSoft DTS Decoder...
Downmixing multi channel audio to stereo...
Reducing depth from 64 to 32 bits...
Writing WAVs...
Creating file "output.L.wav"...
Creating file "output.R.wav"...
The last DTS frame is incomplete and thus gets skipped.
Encoding DTS <1536kbps> with Surcode...
Surcode DTS Encoder doesn't seem to be installed.

Ezt írja mi a gondja? :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13700) ArGab válasza PTomi92 (#13697) üzenetére


ArGab
őstag

A "switch to SPDIF out"-ot hol állítottad? És mit értesz az alatt, hogy "ott csak kettőt lát a 6 ból"? Ha előbbit a hangkártya driverében állítottad, az szimplán azt jelenti, hogy ezt a kimenetet használja. Ha utóbbi alatt egy hangszórótesztet kell érteni, vsz azért nem szól csak kettő, mert tömörítetlen formában nem tud két csatornánál többet kiküldeni, nincs neki elég sávszélesség.
Ahhoz, hogy a lejátszó ne dekódolja a DD/DTS hangot, MPC esetében ezt az ablakot kell megkeresned és így beállítanod, a Filters/AC3 Audio Decoder menüpont alatt éred el egy AC3 hangú film megnyitása esetén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.