Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13151) Tomate válasza stevve (#13148) üzenetére


Tomate
veterán

Hát akkor nem értem... Az miért van, hogy MP-HC (1.4.2764.0) néhány BD-filmet (mappából) lejátszik normálisan, van amelyik pedig akad...

(#13152) stevve válasza zoltanz (#13150) üzenetére


stevve
nagyúr

"A Blu-ray lemezeken milyen DTS core szokott lenni?"

5.1, 48 kHz, 1509 kbps, 24-bit szokott lenni a fő nyelv hangsávja és 768 kbps a következő vagy DD esetén 448 kbps az általános.

(#13151) Tomate:
TotalMedia Theater-rel is próbáltad már? Az a legjobb teljes BD lemezekre (Win7 erősen ajánlott, ha nem az lenne fent :) )

[ Szerkesztve ]

(#13153) zoltanz válasza stevve (#13152) üzenetére


zoltanz
nagyúr

1509 kbps 5.1 -re azaz 6 hangsávra az kevés szerintem a boldogsághoz 2 csatornás hangsávra elég lenne. :N

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13154) Tomate válasza stevve (#13152) üzenetére


Tomate
veterán

Igen Win7 van fent. Leginkább totallal játszom a BD-t (azzal is csinálja a sistergést) csak nem értem, hogy mpc-hc miért játsza az egyiket jól a másikat akadozva. (gondolom a készítő csapat munkája miatt nem? :U )

[ Szerkesztve ]

(#13155) stevve válasza zoltanz (#13153) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez csak a DTS mag, nem a DTS-HD MA... az 4 Mbps felett szokott lenni. :)

Tomate:
Akkor sajnos passzolok... nekem 2.1 van csak. :D

[ Szerkesztve ]

(#13156) zoltanz válasza stevve (#13155) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az már rendben van, egy sima Hifi -n is piszok jól csenghet.

Kiadók is bekaphatják miért nem nyomják jobban a hasonló arányú bitrate értékekkel rendelkező 24 bites kétcsatornás anyagokat. Mondjuk nemtudom az SPDIF 24 bites PCM jelet tud továbbítani, gondolom kell hozzá speckó erölködő is esetleg csak HDMI 1.3?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13157) stevve válasza zoltanz (#13156) üzenetére


stevve
nagyúr

SPDIF tud 24 bitet, de teljesen felesleges lenne túl magas bitrátás 2.0 sávokkal operálni... 5.1-et úgyis leredukálja 2-re, ha SPDIF-et használsz, külön sztereó sávokat meg már nem tesznek a filmek mellé. A HD hangzáshoz meg már dukál a HDMI szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#13158) CPT.Pirk válasza stevve (#13157) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Spdif a legtöbb esetben már az adó oldalán 16 bitre van korlátozva. Ezek mellett ha mégis ki tud menni +4 bit, az gyakran a vevő hagyja figyelmen kívül.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13159) Tomate válasza stevve (#13155) üzenetére


Tomate
veterán

Mire állítsam a HDMI kimenetet vezérlőputban amúgy végülis? 16bit? 48000Hz? Vagy 24bit? :R

(#13160) zoltanz válasza stevve (#13157) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csak egyben érdemes házimozit vásárolni?
Esetleg úgy is, hogy HDMI 1.3 jelet fogadni képes erősítő (gondolom van ezen egy HDMI 1.3 OUT csati amin megy tovább a TV -hez a jel), és sima hangfal?
Lehetne Dolby Surround 2.0 han is.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13161) stevve válasza CPT.Pirk (#13158) üzenetére


stevve
nagyúr

Igaz, egészen pontosan technikailag tud, de nem nehézkes és nem teljes a támogatottsága, akkor így javítom. :)

Tomate:
Hát... passzolok olyannak, aki többet szokott ilyeneket próbálgatni. :B

zoltanz:
Nem muszáj egyben, ráadásul elég tv-re kötni, ha nagyon olcsón akar az ember kijönni. Egy TrueHD/DTS-HD MA fogadására képes erősítő nem a legolcsóbb dolog. Viszont egy kitömörített LPCM is jó hangzásban, úgyhogy nem feltétlenül kell a tömörítettekben gondolkodni. Egy jó VGA, erősítő és/vagy tv, meg persze a hangfalak... de ebben a témában én annyira nem vagyok otthon, hogy javasolni is tudjak.

[ Szerkesztve ]

(#13162) zoltanz válasza stevve (#13161) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kell HDMI 1.3 elosztó is?
Mit értesz kitömörített LPCM alatt, nem értem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13163) WonderCSabo válasza zoltanz (#13156) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hallod a különbséget egyáltalán a 16 bit és 24 bit között?

1509 kbps 5.1 -re azaz 6 hangsávra az kevés szerintem a boldogsághoz

Mivel a filmekben a csatornák anyaga sokszor megegyezik, vagy hasonló, rengeteg a csend, és a párbeszéd, nagyon jól tömöríthető a zenékhez képest.

Kíváncsi vagyok, h. hallod-e vakteszten a különbséget AC3, DTS, és lossless között.

Mit értesz kitömörített LPCM alatt, nem értem?

Gondolom PC-vel dekódolja a HD hangsávokat és azt nyomja ki HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

(#13164) stevve válasza zoltanz (#13162) üzenetére


stevve
nagyúr

"Kell HDMI 1.3 elosztó is?"

Egy kábelen megy a hang és a kép is. Ha másra nem kell HDMI, elég egy.

Kitömörített LPCM alatt azt értem, hogy ha minden kötél szakad, akkor a PCM szinte bármin átvihető, akár optikán is. :) Csak hogy tisztán lássunk, a tömörített HD hangsávok egy LPCM tömörített változatai.

(#13163) WonderCSabo:
Igen, LPCM alatt ezt a módszert értettem, csak nem sikerült jól megfogalmazni elsőre. :)

[ Szerkesztve ]

(#13165) zoltanz válasza stevve (#13164) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sima 16 bites PCM nem jó semmire sztem (jó érősítő és vagy hangfal nélkűl).

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13166) WonderCSabo válasza zoltanz (#13165) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyre meredekebbeket írsz a topikba öregem!

(jó érősítő és vagy hangfal nélkűl)

Ezzel meg már nem is értem a mondatodat.

[ Szerkesztve ]

(#13167) stevve válasza zoltanz (#13165) üzenetére


stevve
nagyúr

Jó az, hidd el. :) Minőségben nem jelent különbséget, de ha el is veszted a 24 bitet, nem hallható a különbség (nyilván nem sztereó vs 5.1-re gondolok)

(#13168) zoltanz válasza WonderCSabo (#13166) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tudom, hogy nem tökéletes a hallásom és az MP3 sem tudnám megkülönböztetni vakteszten, de amúgy hallom a difit.
Egy Hifi erősítő és High-End hangfal vagy fordítva vagy mindkettő High-End, akkor tetszik a PCM.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13169) stevve válasza zoltanz (#13168) üzenetére


stevve
nagyúr

Az LPCM, amiből a tömörített hangsáv is készül, tényleg nagyon sok helyet foglal egy lemezen (bár van példa LPCM sávokra is), ezért tömörítik. Ha azt kitömörítjük, attól a minősége még megmarad. Ha esetleg nem tudod 24 biten kitolni, az nem akkora veszteség a hallható élmény tekintetében (más egyéb téren veszteség), bár a szó szoros értelmében akkor már nem lossless. Ha valamiért nem tudod kiküldeni a tömörített sávokat, akkor a vevő LPCM-et fog kapni. Szerintem kicsit összekeverted az előző kijelentésben a dolgokat, nem?

[ Szerkesztve ]

(#13170) WonderCSabo válasza zoltanz (#13168) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A vakteszten figyel az ember, nagyon. Zenehallgatásnál, filmnézésnél közel ennyire sem. Ha vakteszten nem hallod a különbséget, akkor sehol sem.

Egyébként sztem nem tudod, hogy mi az a LPCM. Ez is le van írva a cikkemben.

[ Szerkesztve ]

(#13171) zoltanz válasza stevve (#13167) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Asus Xonar HDAV -val ki tudok küldeni 24 bit -en kódolt jelet DTS-HD forrásból sztereó RCA kimenetre? Köszi. :R

Hallom vakteszten is a különbséget a 16 - 24 bit között, sajna meg ne kérdezd, hogy, hogy. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13172) stevve válasza zoltanz (#13171) üzenetére


stevve
nagyúr

"Asus Xonar HDAV -val ki tudok küldeni 24 bit -en kódolt jelet DTS-HD forrásból sztereó RCA kimenetre? Köszi."

Elvben igen, mert van a kártyán egy jó DAC (Digital-Analog Converter) is, így pedig RCA-n is ki tudod küldeni.

(#13173) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Sziasztok!

Vmi gáz van a tesztemben lévő fájlokkal (vagy a WInrarral), mert nem akarja kitömöríteni. Lecsekkolnátok őket (vagy legalább az egyiket)

[link]
[link]
[link]

Köszönöm!

(#13174) Joshi válasza WonderCSabo (#13173) üzenetére


Joshi
titán

Az elsőt leszedtem és hibátlanul kicsomagoltam. Nem lehet hogy a memóriád vagy a procid hibázik(esetleg melegedés)?

Vagy a neteddel van valami bibi.

32bit-es Winrar v3.90.

[ Szerkesztve ]

(#13175) WonderCSabo válasza Joshi (#13174) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kizárt, valszeg a szofver szar. Mivel (program verziószám) csomagoltad ki?

(#13176) telya


telya
aktív tag

sony media box-bol melyik a legjobb?
lejatszanak sokmindent, elegge szepen?

(#13177) WonderCSabo válasza Joshi (#13174) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi! Vmiért a WinRARom szart be, a 4.00 Béta 4-el már jó.

(#13178) stevve válasza WonderCSabo (#13177) üzenetére


stevve
nagyúr

Mind ok. :K Mondjuk még nem hallgattam meg... :B

(#13179) WonderCSabo válasza stevve (#13178) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi! Tudom. ;)

(#13180) zoltanz válasza WonderCSabo (#13163) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Mivel a filmekben a csatornák anyaga sokszor megegyezik, vagy hasonló, rengeteg a csend, és a párbeszéd, nagyon jól tömöríthető a zenékhez képest."

Persze, de engem főleg a zenei anyagok érdekelnek. (főleg hogy a szöveghez csak egy csatorna kell a center) Mondjuk zenéhez is elég lenne két csatorna.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13181) WonderCSabo válasza zoltanz (#13180) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én filmekről beszéltem. ;) Azokban van szöveg, stb, de sokszor kell a térhangzás is. Majd csinálok egy bitráta tesztet egy valódi filmről. :)

(#13182) zoltanz válasza WonderCSabo (#13181) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jó dolog a térhangzás meg minden, de én már a Dolby Surround -al is meg voltam elégedve. (most 3D hangzásra gondolok)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13183) WonderCSabo válasza zoltanz (#13182) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindegy, most nem is ez a lényeg, csak arra akartam kilyukadni, h. a filmeknél még nagyobb a FLAC és a DTS-HD MA közti bitrátakülönbség.

[ Szerkesztve ]

(#13184) zoltanz válasza WonderCSabo (#13183) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egy kodek -nél szempont a encode -olásra fordított idő és a dekódoláskor szükséges erőforrásigény is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13185) zoltanz


zoltanz
nagyúr

HDMI 1.1 -es kábel használható HDMI 1.3 összekötetésre? :U Megtaláltam ooda Cat 2 -es kábel kell.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13186) WonderCSabo válasza zoltanz (#13184) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs nagy különbség, célhardverrel aztán meg tökmindegy.

(#13187) stevve válasza zoltanz (#13184) üzenetére


stevve
nagyúr

Én inkább az igényekhez igazodó minőség és hatékonyság mellett voksolnék. :)

(#13188) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Szóval még a 16 bites kódolás előtt megcsináltam a Nine Inch Nails Discipline c. számát, innen letölthető a csomag.

A következő fájlok vannak benne:

- 04 Discipline.flac : az eredeti, NIN honlapról letöltött 96/24 FLAC fájl
- discpline.mka : az ebből kódolt DTS-HD MA, 1509kbps core-al, egy mka konténerbe rakva, h. le tudjátok játszani
- discpline.log : a dtshd encodeolás logja
- discpline.dtspbr : a kódolt dtshd peak bitratei
- discpline.mka.log : az mka muxolás logja
- output.LR.wavs-Log.txt : az eredeti FLAC dekódolásának logja, két fáljba (L,R)
- output.wav : a FLAC dekódolva LPCM-be
- output.wav-Log.txt : ennek a kódolásnak a logja

És a teljes kódolás:

Forrás:

FLAC, 2.0 channels, 0:04:19, 24 bits, 3290kbps, 96kHz
101MB

Encodeok:

WAV, 2.0 channels, 0:04:19, 24 bits, 4608kbps, 96kHz
142MB

DTS Master Audio, 2.0 channels, 0:04:19, 24 bits, 3899kbps, 96kHz
(core: DTS, 2.0 channels, 24 bits, 1509kbps, 48kHz)
120MB

DTS Master Audio, 2.0 channels, 0:04:19, 24 bits, 3582kbps, 96kHz
(core: DTS, 2.0 channels, 24 bits, 768kbps, 48kHz)
110MB

DTS Master Audio, 2.0 channels, 0:04:19, 24 bits, 3466kbps, 96kHz
(core: DTS, 2.0 channels, 24 bits, 255kbps, 48kHz)
107MB

(#13189) zoltanz válasza zoltanz (#13185) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezzel csak az a ciki a HDMI kábelekre nem írnak semmit max, hogy hány méter. :DDD
Neten lehet találni azért...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13190) zoltanz válasza WonderCSabo (#13188) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem nem rossz ez a DTS-HD Master Audio. ;) Mennyit számít, hogy 96 KHZ -en csináltad a tömörítést és nem alacsonyabbon?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13191) WonderCSabo válasza zoltanz (#13190) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mennyit számít, hogy 96 KHZ -en csináltad a tömörítést és nem alacsonyabbon?

Miben?

(#13192) zoltanz válasza WonderCSabo (#13191) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mindenben. Méret, kódolási, idő, lejátszáskor mennyit kajál a vasból?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13193) zoltanz válasza CPT.Pirk (#13050) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Aztán még állj neki a sokcsatornás hang sebességét illeszteni, mert a dvd-k ált. 25FPS-el mennek. Meg lehet csinálni, csak nem egyszerű + sok idő."

Mi sok idő, az összeillesztés amúgy sem piti munka? :U (amúgy is jobb a 25 FPS mert sok tv aazal jön ki...)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13194) stevve válasza zoltanz (#13193) üzenetére


stevve
nagyúr

"amúgy is jobb a 25 FPS mert sok tv aazal jön ki"

Itthon talán (Európa), de amúgy manapság az LCD-nél annyira nem lényeges, hogy PAL vagy NTSC valami, mert sok szinte minden 100 Hz-es tv tud 120 Hz-et is, ergo nem a tv fogja eldönteni, a tv inkább alkalmazkodjon. :) Ez szabvány kérdése, nem kedv függvénye.

[ Szerkesztve ]

(#13195) huskydog17 válasza WonderCSabo (#13188) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az MKA fájlt furcsa módon nem tudja lejátszani a Foobar, pedig elméletileg natívan támogatja. Ráadásul olyan kiegészítőt sem találtam, amivel le tudnám vele játszani az MKA-t. A másik kettőt meghallgattam, de nem hallottam különbséget.

(A tesztet szokás szerint X-Fi Xtreme Gamer+Sennheiser HD 555+Foobar ASIO output kombóval csináltam.)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13196) zoltanz válasza huskydog17 (#13195) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az utolsóná ha a core -t próbálnád csak akkor hallanád, hogy gyengébb sztem. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13197) WonderCSabo válasza huskydog17 (#13195) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valszeg azért, mert nem szereti a DTS-HDt. MPC-HCval le tudod játszani, WASAPIval sztem nem kapsz rosszabb eredményt, mint foobar + ASIOval. Az MPC-HC csak a veszteséges DTS coret tudja lejátszani.

A másik kettőt meghallgattam, de nem hallottam különbséget.

Mivel nincs különbség.

zoltanz: Mármint 48Khz-hez képest? Milyen kodekkel?

Az utolsóná ha a core -t próbálnád csak akkor hallanád, hogy gyengébb sztem. :U

Mivel az összes többi veszteségmentes, igen. :)

[ Szerkesztve ]

(#13198) zoltanz válasza WonderCSabo (#13197) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen, pl, ugyan ezekkel a kodek -ekkel.

Mirt nem m2ts -ben csináltál DTS-HD Master Audio tesztet, úgyis az az elterjedt? (üres vagy egy fotóval max videó helyett pl)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13199) WonderCSabo válasza zoltanz (#13198) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Foobar biztos nem ismeri az m2ts konténert. Mindegy. TMT3-al akartam lejátszani. MKAval nem ment, se m2ts-sel. Csak ts-el volt hajlandó lejátszani.

A kódolás kb. u.a. ideig tart, a lejátszás mindkét esetben 2-3%. 120MB vs 75MB.

[ Szerkesztve ]

(#13200) huskydog17 válasza WonderCSabo (#13197) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, az MPCHC valóban lejátssza, viszont WASAPI-t nem tudom használni WinXP alatt. Mindenesetre MPC Audio Renderer-re állítottam a hang kimenetet, mindhárom fájl ugyanúgy szól.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.