Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12900) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Wikipédia szerint:

S/PDIF is meant to be used for transmitting 20-bit audio data streams plus other related information. To transmit sources with less than 20 bits of sample accuracy, the superfluous bits will be set to zero. S/PDIF can also transport 24-bit samples by way of four extra bits; however, not all equipment supports this, and these extra bits may be ignored.

Viszotnt Neki 16 bit megy ki, szóval Neked lehet igazad. Mindegy, nem hiszem, h. hallaná a kettő között a különbséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#12902) c41r0^


c41r0^
őstag

vége a kálváriának :)

MPC-HC, EVR Egyedi beállításokban, nem is kell az EVR Sync-el vagy ReClock-al szórakozni

ha ezt tudtam volna eddig...

(#12903) hackeeeee válasza CPT.Pirk (#12900) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, értem. :K

Viszont annyi, az nem tudom, hogy számít-e, de optikával van összekötve az erősítő a géppbel, nem coax-al.

De akkor, ettől függetlenül is, max 16 bit megy, hiába 24bites a sáv?

(#12901) WonderCSabo : Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert láttam, hogy 24bites a sáv, viszont a leírtak szerint meg 16bit megy ki.. :B

Viszont akkor, ac3 filterben is átállítom 16bit-re. :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12904) janos666 válasza c41r0^ (#12902) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nabbazz, tényleg. :Y
Azért nem mondtam neked eddig okostoyáskodva, hogy "mért nem a 23Hz-et használod?", mert azt hittem az bugos.
Nekem nem is kell kézzel hozzáadni, most is ott van a 23Hz a listában, viszont ha kiválasztom, akkor utána mégis 24Hz jelenik meg helyette. Ha 24-ről is átrakom megint 23Hz-re, akkor is visszaugrik 24Hz-re.
Viszont ennek ellenére tényleg 23.976Hz-en járatja ilyenkor a kijelzőt (mármint nálam a panel órajelén nem tud változtatni, de a video renderer most nálam is 23.976-ot jelez vissza, nem 24.000-t, mint ha eleve 24Hz-re állítanám a CCC-ben).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12905) CPT.Pirk válasza hackeeeee (#12903) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ebből a szempontból nem számít az optika. Egyébként ha az spdif koax vezetékre ráraksz egy ledet, és a ledet benyomod a cél eszköz optikai bemenetébe, akkor már kész is az optikai összeköttetés, mintha optikán hoztad volna át a teljes távon a jelet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12906) c41r0^ válasza janos666 (#12904) üzenetére


c41r0^
őstag

pontosan... ezért nem foglalkoztam én sem eddig a 23 Hzel, mert én is azt hittem, hogy bugos, hogy 24re visszaugrik, mostmár emléxem, hogy régebben sikerült behívnom, viszont mára már elfelejtettem, hogy hogyan kellett (vagy akkor sem szándékosan sikerült, inkább így fogalmaznék)

csak sosem tudtam összehasonlítani így, hogy az MPC-HC kiírja azt is, hogy a vsync mennyi, mindig a szememre hagyatkoztam és úgy látszik nem vettem észre, hogy így 23 Hzen jobb, mint 24Hzen (monjduk télleg sasolni kell szabad szemmel, hogy hol a röcc, valljuk be őszintén)

sőt, különben a HDTV támogatás menü alatt az alsó panelban ha kiválasztod a legalsót és aktiválod (1080p24 szabvány), akkor is 23.967-en járatja a megjelenítőt :)

[ Szerkesztve ]

(#12907) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12906) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 71.928Hz helyett a 72Hz röccenését én észrevettem nagyon is, sajnos. Ezért írtam meg a drivert. :) (ezt a röccenést mutattam a screenshoton)

(#12908) stevve válasza WonderCSabo (#12899) üzenetére


stevve
nagyúr

Lehet, nem tudom pontosan, de wikinek voltak már tévedései... :)

(#12909) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tesztelgettem egy kicsit:

Speciális MPC-HC teszt-build 32FP surface-el, 10-bites framebufferekkel és 10-bites display móddal, valamint letiltott belső dithereléssel (van egy parám, hogy a sok egymásrahalmozott ditherelés csak összezavarja egymást, de a 10-bit elég lesz, és akkor a monitorra van bízva...).
Valamint ebből a pakkból a
4÷2÷0 to 4÷2÷2 intermediate Catmull-Rom spline5 chroma up-sampling for SD&HD video input
illetve a
4÷2÷2 Catmull-Rom spline5 chroma up-sampling for SD&HD video input
shaderek értelem szerint ebben a sorrendben egymás után fűzve.

Kicsit lágyabb a kép, mint madVR-el (cubic vagy spline resize) általában (na persze ott is van SoftCubic, csak az nekem már túl lágy, jobb szeretem az élesebb képet), viszont látványosan kevesebb a ditherelési zaj a fekete közeli szürkéken (amit egyébként csak tesztképeken szúrok ki, rendes filmeken nem igazán zavart, max a tudat, hogy ott van :DDD), persze annak árán, hogy nincsenek annyira a helyet magaslatán azok a sötétszürkék (de ez inkább csak közelhajolva látható, vagy maxra húzott fényerővel szemlélhető meg).

Látványos felylődést értek el a hetekben, de még mindig nem érték be a madVR-t, és ez így persze csak 1080p-s forrásokkal faszanytos, SD tartalmaknál még mindig agyonveri ezt upscaleben a madVR. Bár arra is vannak shaderek a pakkban, még nem próbáltam...

Már csak Attilát kellene győzködnöm, hogy kevesebbet kéne spórolni azzal a CMS implementációval, mert a color management nem az erőforrásoptimalizálásról, hanem a képminőségről szól. Ha sikerülne kipofozni a CMS-t, akkor az XYZ-LUT alapú színkorrekcióval némi előnyre tehetne szert az yCMS-el szemben, ami alapvetően még mindig csak "mátrix+single curve" elven működik, és bár van már "mátrix+shaper" jellegű mód (3D-s szürkéket kér be, nem csak Y-t), de úgy tűnik még nem az igazi.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12910) hackeeeee válasza CPT.Pirk (#12905) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Értem. :)

Thx. :R

Véleményem szubjektív...

(#12911) CPT.Pirk válasza hackeeeee (#12910) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az kimaradt, hogy a led az egy vörös led. Egyébként tök fasza, így használtam jó ideig az spdifet. Minek ide toslink. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12912) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

ITC processinget próbálta valaki catalyst-ban? nálam durván javult a képminőség, élesebb, de finomabb is lett a kép és sokkal folyamatosabb a mozgás. állitólag átad valamilyen processinget a TV-nek GPU helyett, érdemes kipróbálni.

(#12913) hackeeeee válasza CPT.Pirk (#12911) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jogos. :D Ezt nem is tudtam.. :B

Sufnituning. ;]

Véleményem szubjektív...

(#12914) zoltanz válasza CPT.Pirk (#12911) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez odacsap. :C

Írtam hogy lassabb a videólejátszás XP hez képes Vista -val, Win7 -el mi a helyzet? Gondolom hasonló mint a Vista nem? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12915) WonderCSabo válasza zoltanz (#12914) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Írtam hogy lassabb a videólejátszás XP hez képes Vista -val

Hh. lassabb?

(#12916) zoltanz válasza WonderCSabo (#12915) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lasabb a diavetítés. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12917) WonderCSabo válasza zoltanz (#12916) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaaa... Szerezz be egy HWAs VGAt.

(#12918) zoltanz válasza WonderCSabo (#12917) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tervben van csak soka dolog.
Amúgy mint írtam, XP -vel h.264 -es 720p -s filmnél csak a hang csúszik időnként, de nem gond mert nyomok egy pillanatmegállítást és helyre zökken ha olyan filmet nézek.
A kérdés továbra is jobb e ezügyben a Win7 mint a Vista? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12919) WonderCSabo válasza zoltanz (#12918) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Talán, de nem vennék mérget rá.

(#12920) sammet


sammet
csendes tag

Hello mindenki! Olyan problemam lenne hogy klite telepitesenel mikor dxva hasznalattal telepitem sehogysem jelenit meg feliratot. Valaki tud megoldast ra?

(#12921) zoltanz válasza WonderCSabo (#12919) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezt hogyan gondolod pontossan: 1 talán vagy 2 kis eséllyel, de az sem valószínű inkább? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12922) WonderCSabo válasza zoltanz (#12921) üzenetére


WonderCSabo
félisten

2.

sammet: Olvasd el az első hszt, K-Liteot meg töröld le.

(#12923) zoltanz válasza WonderCSabo (#12922) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Akkor leellenőrzöm szeretek fogadni, (de valószínű igazad lesz, a sört majd virtuálisan küldöm). :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12924) WonderCSabo válasza zoltanz (#12923) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ne fáradj egy csillagkapu építésével, jöhet az simán is. :DD

(#12925) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Sziasztok!

Sikerült egy új LCD TV-t beszereznem és van egy olyan problémám amit az előzővel nem produkált.
Ennek ellenére úgy érzem h a VGA v lejátszó környékln kell keresnem a problémát ezért irok ide.

Lényeg: A filmet a leírtaknak megfelelően DXVA-val játszom le MPC-kal notiról,ami HDMI-vel van összekötve a TV-vel.

Namost MKV lejátszásnál (főleg 1080p esetében) egy rövid normál időszak után bezöldül a kép! Látszik minden,de olyan mintha zöld függönyt raktam volna a tv elé.

Ez mitől lehet?

Köszi

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12926) WonderCSabo válasza Stukker1987 (#12925) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első körben frissítsd Dx-et, és a VGA drivert. A GPUd nem melegszik?

(#12927) Stukker1987 válasza WonderCSabo (#12926) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nem nagyon tudom frissíteni,mert csak a Sony updates driverfrissítést engedi....egyébként nem ismeri fel a driver a vga-t

További érdekesség h időközben kipróbáltam még 3 filmet DVD,720p,1080p és egyiknél sem csinálta.

Viszont az tuti h 2 1080p-s filmnél csinálja..

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12928) Stukker1987


Stukker1987
senior tag

Az is érdekes h miután lekapcsolom a filmet már nem változik vissza normálra a képem,hanem zöld marad!

Szóval 3 lehetőség van sztem: HDMI kábel(legkevésbé vszinű), Vga driver, Vga melegedés(ezt nem hiszem/v nem szeretném),

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12929) hackeeeee válasza Stukker1987 (#12927) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Magát a DX-et tudod frissíteni. [link]

Véleményem szubjektív...

(#12930) Stukker1987 válasza hackeeeee (#12929) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Megpróbálom a dx-et és a drivert is...meglátjuk mire jutunk!
Azt nem értem h a régi tv-vel miért nem csinálta vajon?!

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12931) CPT.Pirk válasza Stukker1987 (#12930) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Anno az asus saját driverébe épített Splendid okozott zöld képet több embernek. Nincs valami ilyesmi a Sony-féle driverben? Amúgy milyen beállításban és mennyi memóriát kap a gpu a laptop biosában?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12932) Stukker1987 válasza CPT.Pirk (#12931) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Most már dolgozni vok így nem tudok foglalkozni a problémával,de otthon majd megnézem a DX-et,a vga hőmérsékletet és h mennyi memót kaphat még a vga...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12933) zoltanz válasza CPT.Pirk (#12911) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ez olyan kb mint amikor ismerősöm a CD lejátszó fejhallgató kimenetét (előfok) összedrótozta egy végfokkal. :D

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12934) CPT.Pirk válasza zoltanz (#12933) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az igazi gettóbálszter lehetett. ;]

Viszont amit én mondok, az hátrányok nélkül működik. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12935) Jampec8686


Jampec8686
csendes tag

hello ! egyszer régen írtam hogy nem megy át a dts hang az erősítőre pedig mindent megcsináltam a leírtak alapján a mpchc-val ac3 beállítás stb és meg se lett jó.
Azóta megoldódott a km player mindent vitt és volt dts hang is! most kicsit mással kapcsolatban szeretnék érdeklődni! eddig mkv-t néztem 720p be v 1080p be de most letöltöttem egy komplett bluray filmet és megpróbáltam nézni de nem sok sikerrel mert szaggatott a hang is meg a film is de csak egy nagyon kicsit de pont elég volt h élvezhetetlen legyen a film.mingyárt arra tippeltem h nem elég erős a gépem( 2giga 800as ram ,x2 4200 amd proci ,abit kn9 ultra aplap,nvidia 8600gt 256 memóriával)
lehetséges ez h ez a konfiguráció gyenge?
abban kérnék segítséget h akkor mit vegyek másikat bele h ne szaggasan a bluray film? vagy mit állítsak/telepítsek/töröljek hogy gyorsabb legyen a gép v a film frankón menjen.
számít az h már maga a windowsom is kicsit? lassu lehet újra kellene telepítenem már.v több codec kell? v más lejátszó?
előre is köszönöm!

(#12936) WonderCSabo válasza Jampec8686 (#12935) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gyenge lehet. A 8600GT ugyan már tud DXVAt, de a 256MB kevés. Prociddal meg nem fogsz tudni Blu-ray filmet dekódolni. Komplett Blu-ray struktúra lejátszásához mellesleg Blu-ray lejátszó program, pl. Total Media Theatre kell. Ha a Windows alapból is döglik, nem árthat újrarakni.

Ha kompromisszumok nélkül akarsz lejátszani HD filmeket, vegyél egy modernebb GPUt. Bmelyik VP2-es vagy UVD2-es GPU megteszi 512MB VRAM társaságában.

[ Szerkesztve ]

(#12937) Valdez válasza Jampec8686 (#12935) üzenetére


Valdez
őstag

esetleg még a coreavc-t is megpróbálhatod, hátha azzal jobb eredményt kapsz.

(#12938) hackeeeee válasza CPT.Pirk (#12934) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Deezmilyenmár.. :)

Véleményem szubjektív...

(#12939) Jampec8686 válasza WonderCSabo (#12936) üzenetére


Jampec8686
csendes tag

köszi a gyors választ! csak még abban segíts hogy mi az Gpu amit vennem kéne az után írt pár rövidítést se értem bocsi nem vok annyira jártas ilyen téren? és mennyi lenne egy olyan olcsó gpu ami nekem megfelelne kb?

(#12940) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mondjuk a profik nem szeretik az optikai kábeleket.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12941) WonderCSabo válasza Jampec8686 (#12939) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A VP2-es GPUk listája itt van, UVD2-esek itt vannak. Gyak. Nvidia 9-es és AMD 4-es széria után mind ilyen. Ja és VP2-es vagy jobb és UVD2-es vagy jobb, természetesen.

Az ár változó, h. mennyire új, mennyire erős, használt vagy nem...

(#12942) Jampec8686 válasza WonderCSabo (#12941) üzenetére


Jampec8686
csendes tag

jaaaaa akkor nekem egy új videó kártyát kell vennem ez azt jelenti?hmm akkor inkább egy média lejátszót ! amugy az viszi a bluray filmet?

(#12943) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

EVR CP-el nincs dxva? csak most vettem észre

(#12944) CPT.Pirk válasza Johnny Cage (#12943) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azzal pont hogy van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12945) WonderCSabo válasza Jampec8686 (#12942) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A médialejátszó boxok nem viszik a blu-ray filmeket. Csak a blu-ray lejátszók.

(#12946) Jampec8686 válasza WonderCSabo (#12945) üzenetére


Jampec8686
csendes tag

és az se ami támogatja m2ts formátumot?és ha egy bluray lejátszór csatlakoztatom a vinyót usb-n amin van bluray film akkor ott menni fog?

(#12947) Johnny Cage válasza CPT.Pirk (#12944) üzenetére


Johnny Cage
addikt

pedig nálam nincs... béta MPC-HC (MPC-HomeCinema.1.4.2820.0.x86.MSVC2010)

(#12948) WonderCSabo válasza Jampec8686 (#12946) üzenetére


WonderCSabo
félisten

m2ts-t szokták támogatni, de ez a Blu-ray struktúra lejátszásához nem elég.

és ha egy bluray lejátszór csatlakoztatom a vinyót usb-n amin van bluray film akkor ott menni fog?

Nem hiszem, ehhez olyan Blu-ray lejátszó kéne, ami mappából vagy ISO fájlból hajlandó megnyitni a lemezt, és sztem ilyen nincs.

(#12949) CPT.Pirk válasza Johnny Cage (#12947) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne a bétára alapozz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12950) Jampec8686 válasza WonderCSabo (#12948) üzenetére


Jampec8686
csendes tag

hmm oksa köszi a tájékoztatást! képzeld el most próbáltam meg ujra bluray lejátszát media palayer classsic home cinemával és akadás nélkül ment csak megint a múltkori problém van : nincs hang:( a km playernél van de ott meg szaggat mindkettő hang is kép is!:S:S:S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.