Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy kis közvéleménykutatás:

A jelenlévők közül hányan használnak 2.35-ös (vagy 2.4-ös) gammát (erre az értékre állított/kalibrált kijelzőt, vagy valamilyen software-es korrekciót) a mozi és TV filmek lejátszásához?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12702) Coix


Coix
tag

Hali,

Két dologban kérnék tanácsot MKV filmek lejátszásával kapcsolatban. Az MPC-HC x64 1.4.2499.0 verzióját használom, Win7 Ultimate x64 (újonnan telepített rendszer, minden frissítéssel). A videokártya egy ATI HD4550.

A DXVA beállításaival tökölök egy ideje, és a BBC_Planet_Earth.mkv fájt haszálom tesztelésre (1080p, AC3 5.1)

1) A fájlt csak akkor játsza le DXVA módban, ha az MPC-HC Beállítások/Belső szűrők/Dekódoló szűrők közül a H264/AVX(FFmpeg) nincs bejelölve. Ez így normális? Több cikket megnéztem a neten, és sehol nem írják, hogy ki kellene venni ezt a jelölőt. Sőt, kifejezetten azt írják, hogy legyen bejelölve mindkét H264/AVC opció (gondolom azért, hogy a nem DXVA-s fájlokat is le tudja játszani). De ha bejelölve hagyom mindkettőt, akkor nem a DXVA-s lejátszás indul el, hanem a "sima". Ez vajon mitől lehet???

2) A tesztfájl lejátszásakor a bonyolult részeknél (marárraj) a hang szaggat. Az alaplapi Reatek ALC892 hangchipet használom, SPDIF-en keresztül megy ki a hang az erősítőbe. Mi lehet ennek a hangproblémának az oka? Ha DXVA-ban játszom le, akkor nincs hanghiba. A proci terhelése DXVA nélkül is minimális, ez szerntem nem lehet gond.

Előre is köszi minden tanácsot!

Üdv,

Coix

(#12703) Johnny Cage válasza WonderCSabo (#12689) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Minek nyomatsz ki float-ot?"

az micsoda?

(#12704) Gabás válasza Coix (#12702) üzenetére


Gabás
addikt

1. Valamiért (pl. rossz kódolás miatt) nem tudja használni a saját dxva dekódolóját, így valószínűleg a rendszerét (MS) használja, ami nem olyan érzékeny, ezt te is le tudod ellenőrizni a jobbkattintós menüben.
2. A dxva nélküli lejátszáskor valami mégiscsak leterheli a rendszeredet (valószínű a proci vagy memóriabusz), ezt ugye a dxva kiküszöböli.

[ Szerkesztve ]

(#12705) dezz válasza CPT.Pirk (#12699) üzenetére


dezz
nagyúr

Csak CD-ről származó zenét ne hallgass rajta, mert az Audigy-k mindent sample-rate-konvertálnak 48 kHz-re (még akkor is, ha utána 44.1kHz-en megy ki SPDIF-en, vagy akárhány kHz analógon), mégpedig elég rossz minőségben. (A Live is ezt csinálja, de még rosszabb minőségben, az Audigy 2-esek picivel jobban, illetve itt bizonyos trükkökkel megkerülhető a dolog.)

(#12706) WonderCSabo válasza Johnny Cage (#12703) üzenetére


WonderCSabo
félisten

float = lebegőpontos szám. A hangkimenet bitmélységére gondoltam, a legtöbb rendszeren a 16 bit és bőven elég, a fölött csak feslegesen járatod a procidat.

(#12707) PuMbA válasza dezz (#12705) üzenetére


PuMbA
titán

Még szerencse, hogy Linuxokon alapból jók az Audigyk hangja. Ha nem kezdtem volna el Linuxozni sose jövök rá, hogy ezeknek az olcsó Creative cuccoknak is jó hangja van (Xonar és XFi szintű), csak Windowson visszafogja a szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#12708) CPT.Pirk válasza dezz (#12705) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van egy rendes asztali CD lejátszóm (tulképpen egy LD lejátszó), azon szoktam zenét hallgatni, azt meg vagy eredeti lemezzel, vagy a jó esetben eredeti lemezről készült flacet írom ki audio cd-nek.
Persze gépről is megy a zene, sokat nem tudok csinálni a konvertálás ellen. Majd egyszer egy xonar beszerzésre kerül.

PuMbA: ha jól nézem, a DanielK-s driverrel alapból ASIO-t használ a kártya.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12709) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12708) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Does this driver improve sound quality or performance? Are there any tweaks?

No, this driver does not improve sound quality nor increase performance.
No, there are no tweaks.

[link] [link]

(#12710) zoltanz válasza PuMbA (#12707) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Creative igazából nem csinált mást mint a mások által kiadott chipek köré épített hangkeltőt (EMU, ENSONIQ ES1371 és ES1373).
Az Audigy szériások már elég jók minőségilég, és zenélésre is alkalmasak félprofi szinten. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12711) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12709) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én hiszek neked, de akkor kellett volna lennie valami eltérésnek a hangzásban, mikor követtem az ASIO-s leírásodat, már pedig jelenleg is jó cuccon szól a kártya, de egy deka eltérés nem volt a hangzásban. Most vagy alapból ASIO van, vagy nálam a leírásod nem működik.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12712) Sea Edge válasza Coix (#12702) üzenetére


Sea Edge
tag

De miert SPDIF-ezel, amikor HDMI-n is vihetned a hangot a keppel egyutt?

(#12713) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12711) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen ASIOs leírásom?

Az idézet DanielK-tól van, ő már csak tudja, h. mit tudnak a driverei. :)

Sea Edge: Gondolom mert nincs lehetősége HDMIre.

(#12714) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12713) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt a topicban is írtad már párszor, hogyan kell használni, mit kell beállítani audio renderernek.

Az idézetet meg tudom, hogy kitől van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12715) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12714) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Linkeltem alatta, h. DanielK posztolta, a DanielK féle driverek készítője...

Az MPC-HC nem ASIOt tud, hanem WASAPIt.

Mellesleg kizártnak tartom, h. egy kártya végig exkluzív módban menjen - ez azt jelentené, h. mindig egyszerre csak egy alkalmazás tudja használni.

[ Szerkesztve ]

(#12716) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12715) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, akkor kevertem.

Viszont még mindig mondom, tudom ki írta az idézetet. Ezer éve az ő driverét használom, mert a amit a win7 felrak, az csak sztereóban hajlandó menni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12717) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12716) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vmiért a tudomot nem tudomnak olvastam. :(

Én az Craetive oldaláról leszedettet használom, 2.1-es rendszerem van.

Télleg, a WASAPIt is bele lehetne írni a cikkbe az AC3Filter után. Mellesleg találta kis hibákat is, majd küldök egy PM-et. A hangformátumokat és a Staxripet sem felejtettem el. :B

[ Szerkesztve ]

(#12718) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Intel Sandy Bridge kontra 23.976FPS [link]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12719) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12718) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én azt hittem, h. a dekódoló egységnek mindegy, h. mekkora az FPS értéke. :F

(#12720) Zso2


Zso2
őstag

csodaCsabi :) unszolására ide is betenném a kérdésem:
NA új gondom van a Total media T 3 nem képes elindítani az Avatar filmet ami egy mappában van a gépen (eddig ,ez ment) . Kapcsolatban lehet a tegnap felrakott vga driverral 10.12 ?
Mi az hogy át kell váltanom wegyszerű színösszeállításra valami 3600 kód(miért nem teszi ezt magától? Eddig nem kelett állítgatnom.Tényleg tököm tele van a catalystal már ha az a baj... :W
Ja van amonitor(LCD tv) beállításnál lehetőségek.. 23 24 25 29 30 50 59 60 hertz
ez filmlejátszásnál váltogatni kell vagy megoldja magától ha a 60-at kiválasztom az jó?

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#12721) stevve válasza Zso2 (#12720) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem CCC szerintem, mert a váltást eleve a TMT3 kezdeményezi... vagy legalábbis szeretné. Nálam is 12-es Cata van fent és nincs hiba vele.

XP vagy Win7? Ha előbbi, akkor a rövidre is lehet zárni a dolgot.

A monitor elvileg arra vált a sajátjai közül, amilyen jelet kap.

[ Szerkesztve ]

(#12722) Zso2 válasza stevve (#12721) üzenetére


Zso2
őstag

win7 64bit gondolod xp-zek 3 magos cpu-val :F :D

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#12723) stevve válasza Zso2 (#12722) üzenetére


stevve
nagyúr

Értem. akkor esetleg próbáld ki a TMT 5-ös verzióját. Én még nem próbáltam, de hátha az már nem akar váltogatni. Egyéb megoldásként TMT reinstall vagy VGA driver reinstall még a javaslatom - ilyen sorrendben.

"gondolod xp-zek 3 magos cpu-val"

Mindig van a karókon varjú vagy jobb kérdezni, mint megijedni és hasonlók. :D

[ Szerkesztve ]

(#12724) Zso2 válasza stevve (#12723) üzenetére


Zso2
őstag

Kösz , bár csak a TMT3-at töröltem és telepítettem újra, a driverhoz nem nyúltam, így is jó lett.
Úgy látszik új vga driver, akkor reinstall kell a TMT-nek.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#12725) stevve válasza Zso2 (#12724) üzenetére


stevve
nagyúr

A TMT néha tud érdekes dolgokat művelni. Örülök, hogy most jó lett. :)

(#12726) dezz válasza PuMbA (#12707) üzenetére


dezz
nagyúr

Linuxon talán lecserélik a DSP kódját is (ami vagy valahol a kártyán, de leginkább valószínűleg a DSP-ben magában van tárolva)? (X-Fi-n is csak egy bizonyos módban működik a SRC nélküli 44.1 kHz.)

(#12710) zoltanz: Az EMU-kon ugyanaz a DSP chip van, mint az Audigyken, viszont teljesen más a low-level kódja. Az eredeti, Audigys kód használata mellett nem mondanám, hogy félprofi minősége van a kártyának. Nekem is volt, 48 kHz-en elmegy [mivel itt ugye nincs SRC], de 44.1 kHz-en, hát ott nem jó (csak valamivel jobb, mint a krihács Live, amilyen szintén volt nekem is).

A probléma onnan adódik, hogy a DSP minden műveletet 48 kHz-en végez, pl. a mixelést, így előtte mindent erre a frekire konvertál (aztán, ha 44.1 kHz-en megy ki SPDIF-en, akkor újra erre) -- és mivel erre nem akartak túl sok erőforrást elhasználni, egy viszonylag egyszerű algoritmust alkalmaztak. (Összehasonlításul, egy jobb algoritmus a CPU terhelésen is meglátszik, egy még jobb pedig talán valós időben le sem fut. De a legjobb persze, ha nincs szükség egyátalán SRC-re.)

Átváltva egy M-Audiora (beállítható base sample-rate, jobb D/A és Op-Ampok) kapásból jobb lett a hang, közelebb került egy normál CD-lejátszóhoz. (És akkor ez még csak egy jobb Delta/Sigma D/A, a külső DAC-omban lévő multibites D/A még sokkal jobban szól. Bár az audió láncom audiofil, ezek a dolgok szerintem átlag hifin is meghallhatóak, de a 44.1/48 kHz-es dolog mindenképp.)

[ Szerkesztve ]

(#12727) CPT.Pirk válasza dezz (#12726) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez a delta-sigma dolog érdekes, egyik tanárom mondta anno, hogy ez, meg egy másik típus van, amivel A/D oldalon digitalizálják a hangot. A lényeg az, hogy ha a D/A oldalon nem ugyanolyan technikát használó átalakító van, akkor nem egészen azt halljuk, amit kellene. Persze ez kvázi a szerencse kérdése, hogy éppen összejön-e a mindkét oldali azonosság.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12728) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Van már valami megoldás, hogy tökéletesen menjenek a 24p HDripek egy LCD TV-n, mindenféle mikroröcc nélkül? Ugye a jelenség ismert, miszerint ha 24p filmet néz az ember úgy, hogy 24Hz-re van állítva a képfrissítési freki (TV is írja, hogy 1080p24), akkor is van egy 41,6 mp-ként fennálló mikroröcc, ami abból a maradék 0.024-nyi időkből áll össze, amivel lassabban fut a film a képfrissítéshez képest. Ez akkor látható a legjobban, ha a Motion Plus (vagy bármely más gyártótól származó, TV-be épített interpolálási algoritmus) is be van kapcsolva (mivel ez elsimítja a mozgásokat, így jobban kiütközik az ismétlődő apró rángás).

Külföldi fórumokat olvasgatva (AVForums) az jött le, hogy AMD-nél ez általában még mindig gond driver szinten, nVIDIA-nál nem annyira.

Elvileg megoldás lenne a driverekben található 23Hz képfrisítési freki, a gond azonban az, hogy nincs ilyen opció a CCC-ben 1920x1080-as felbontáshoz. Ha van is egy adott felbontáshoz, akkor ugyanúgy 24Hz-en megy a kijelző, hiába állítom be a 23Hz-et, mert visszaerőlteti 24Hz-re a driver a képfrissítést, valamint a mikroröcc is látható marad.

Az MPC-HC-ban beállított 23Hz sem megoldás (újabban van egy ilyen opció benne, hogy váltson automatikusan a film fps-től függően egy képfrissítési frekire), mert ekkor még rosszabb és akadósabb lesz a kép.

Próbáltam PowerStripet, ez sem működött, nem lehet képfrissítésnek beállítani digitális összekötés esetén 23.976 vagy ennek egészszámú többszörösét.

Még olvastam a ReClock-ról, ez rábírhatja a VGA-t, hogy az 23.976 Hz-en menjen? Vagy ezzel csak azt tudom elérni, hogy pl. felgyorsítom a video és audio streamet mondjuk 25 fps sebességűre (PAL felgyorsítás, így rövidül a film mert a hanggal együtt felgyorsul mininmálisan) és 50Hz-re állítva a TV-t már szinkronban lesz minden?

a lánc: 24p (23.976 fps) HD film -> legfrisebb béta MPC-HC DXVA-val, EVR-ben, Haali mediasplitterrel és AC3 filterrel, digitális hangsáv LPCM-be átkódolva az AC3 filter által és megy analóg módon az 5.1-re ->, CCC 1920x1080@24Hz-re állítva, mert ennél egyelőre nincs jobb sajnos, vagy nem tudok valamit -> Radeon HD4770 DVI-HDMI csatlakozó -> Samsung 37B679, ami azt írja INFO gomb hatására ebben az esetben, hogy "1920x1080@24Hz", de hogy ez most 24p mód-e (23.976Hz) vagy 24Hz, azt nem tudom

(#12729) krisztianAMG válasza WonderCSabo (#12676) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Áttfuttam rajta a DXVA Checker-t; szerintem neked többet mondanak a kapott eredmények:

(#12730) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12728) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Még olvastam a ReClock-ról, ez rábírhatja a VGA-t

Nem, az a pontosan 24fps-re konvertál, tehát 24.000Hz-hez jó is.

Én azt hittem, h. az LCD TVk 23.976fps-hez igazodnak. Mellesleg a TVd biztos nem ~24Hz-en fut - semmilyen panel nem bír el ilyen frekvenciát, csak annak többszörösét.

krisztianAMG: 7300GT-vel nem fogsz tudni HD filmeket lejátszani sajnos, marad a szoftveres dekódolás. :(

[ Szerkesztve ]

(#12731) dezz válasza CPT.Pirk (#12727) üzenetére


dezz
nagyúr

A másik típus a multibites (más néven monolitikus, ellenálláshálós [persze nem csak egy egyszerű ellenálláshálóról van szó a lényegi elem tekintetében sem]). És vannak még a multibit - delta/sigma hibridek.

Nem felel meg a valóságnak, hogy ha mindkét oldalon delta/sigma van, akkor mindenki happy. Egyrészt a kezdeti a/d után már PCM-ben történik a feldolgozás, és az így létrejövő számsort mindenképpen a multibit adja vissza a legjobban. Másrészt a delta/sigma csak 1 Hz-es hangoknál hozza névleges bit-paramétert, fölfelé haladva ez egyre jobban lecsökken -- attól függően, hogy hányszoros mintavételű, szóval még csak nem is egyformák önmagukban sem. Az olcsóbbak 64x-128x, a jobbak 256x-512x-1024x. Ehhez képest akár csak a 16 bit fullos visszaadásához (mivel hogy 1-bites modulációról van szó) 65536x (2^16) mintavátelre lenne szükség. 16+ kHz-en persze nem hallunk 16 bitben, de akkor is hiányosan szól és egyébként sem tesz jót a hangnak ez a bűvészkedés. (High-end láncon elbukik az összes.)

Eredetileg azért vezették be őket, mert a multibitesekből elég vacakok voltak az olcsóbbak, a jobbak csak eleve drágán voltak gyárthatók és még lézer-trimmerelni is kellett őket. A delta/sigmák egyszerű chipekként gyárthatók és olcsón is jelentősen jobbak, mint az olcsó fajta multibitesek. De a jobb multibiteseket nem érik utól.

(#12732) zoltanz válasza dezz (#12726) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Audigy One ra rá lehet tenni tudtommal egy Audogy2 Firmware -t és akkár megkerűlhető a dolog mivel egy chip van rajtuk. :K

Nekem is High-End cuccom van és jól szólt.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12733) WonderCSabo válasza zoltanz (#12732) üzenetére


WonderCSabo
félisten

igen, gyak. az Audigy 1 egy Audigy 2-vé tehető. :)

(#12734) CPT.Pirk válasza zoltanz (#12732) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Firmware-t? Olyat láttam, hogy audigy4 drivert raknak a többire is.

dezz: köszi!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12735) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12734) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bocs 4-et akartam írni. Én anno úgy értelmeztem, h. ezzel gyak. Audigy 4 válik belőlük, mert a hardver vhogy azonos, persze lehet, h. nem. :)

(#12736) Sea Edge válasza WonderCSabo (#12730) üzenetére


Sea Edge
tag

LCD-nel a fekvencia csak azt jelenti, hogy milyen gyors valtozasokat tud lekovetni. Ha 1 mp alatt meg tud jeleniteni 60 kulonbozo kepet, akkor siman tud 24-et vagy kevesebbet is.

(#12737) krisztianAMG válasza WonderCSabo (#12730) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Akkor megoldás ? :D Vagy ehhez a hw-hez nem fogok tudni megfelelő megoldást találni ?

(#12738) janos666 válasza WonderCSabo (#12735) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valamelyik Audigy 2 és 4 talán lényegében azonos, de az Audigy 1 tudtommal még más.
Nekem pl. fapados "Audigy 4"-esem van, és szerintem ennek van egy Audigy 2 rokona, talán az "Audigy 2 Zs", de lehet hogy a Zs a 4 Pro testvére, passz. Mert létezik "Audigy 4 Pro" is, ahogy Audigy 2-ből is a Zs a drágább kivitel, de mint ha lenne valami lightosabb is.
Ezek szerintem mind ugyan azt a DPS-t kapták, csak a körítés változik, de az Audigy 1-en tudtommal még más (korábbi, butább) DSP van.
Sőt, szerintem mai driverekkel nincs is különbség a hangzásban, max extra szolgáltatásokban (amik Vista felett amúgy sem működnek).
De X-fiből is van már kétféle, az újabbik a natív PCI-E-es.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12739) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12730) üzenetére


c41r0^
őstag

Nem, az a pontosan 24fps-re konvertál, tehát 24.000Hz-hez jó is. - akkor lehet, hogy teszek egy próbát vele, ha a vga driver csak 24Hzen tudja meghajtani a TV-t, akkor ezzel felgyorsítom 24 fps-re a 23.976-os fpsű filmeket, és meg van oldva a probléma. Ez a plugin/filter az audio streamet is gyorsítja akkor a videoval együtt?

Én azt hittem, h. az LCD TVk 23.976fps-hez igazodnak. Mellesleg a TVd biztos nem ~24Hz-en fut - semmilyen panel nem bír el ilyen frekvenciát, csak annak többszörösét.

5:5 pulldwon-képes "100 Hz"-es TVről van szó (B679=B650+DVB-S/S2 tuner).

Hiába igazodna szegény TV 23.976 fps-re, ha a VGA driver 24 Hz-en hajtja meg a TV-t, nem pedig 23.976-on, akkor a TV is 24Hzen fog menni, de a video meg 23.976fps-es, tehát lesz egy akadás benne 1/0.024, azaz ~41,7 mp-ként. Ezt látom is, de igazán csak akkor feltűnő, ha a 100Hz funkció is be van kapcsolva mellé. Ha nincs bekapcsolva a Motion Plus, akkor az eleve kevés, ~24 frameből építkező videofolyam miatt akadozó a film (nem 3:2-es pulldown akadozást kell érteni ezen, hanem hogy a gyors jeleneteknél vagy kamerapásztázásnál szakadozó, judderes a kép, ezt főleg az éleken lehet észrevenni, biztos érted, mire gondolok), és ezért lehet, hogy azt a kritikus mikroröccöt nem venni észre.

A TV-nek elvileg mindkét lehetőséget tudnia kéne az én logikám szerint, a 23.976p-t (23Hz) és a 24p-t (24Hz, pontosabban 5:5 pulldown-nal 120Hz) is, mivel tudtommal mindkét fps-el készülnek filmek. Azonban a marketingben csak a 24p terjedt el. Nem tudom, hogy a marketinges 24p kifejezés melyik módot jelenti, az is lehet, hogy a 24p képes TV azt jelenti, hogy a 23.976p-t és a 24p-t is támogatja, de lehet, hogy csak a 23.976-ra értik a 24p-t. Őszintén tegye fel a kezét, akinek ez egyértelmű...

Ha egy Blu-Ray lejátszót kötnék rá (de még nem próbáltam, ezért feltételezés), akkor mivel a lejátszó 23.976p jelet tol ki magából, a TV is erre állna, ekkor gondolom nem is lenne röcögés, sőt, mivel 5:5 pulldown-os a TV, ezért akkor pontosabban 119,88Hzen menne a kijelző. Ezek szerint akkor két módban is megy, 5x23.976 és 5x24-ben is?

Szóval ezek olyan kérdések, amikre senki sem tudja a választ a felhasználók közül, mindenki tapogatózik csak és nem közlik a kib@szott gyártók ezeket.

Erre rájön plusszban, hogy a pulldown állítólag meg nem megy, ha a 100 hz feature be van kapcsolva, de az sem világos, hogy akkor 100 (pal szabvány szerinti, hogy a 25 és többszöröséhez igazodjon) vagy 120hzes (NTSC szabvány szerinti) lesz a képfrissítési freki, ha bekapcsolja az ember a pl. Motion Plust (vagy TruMotiont, vagy MotionFlow-t, vagy HD Natural motion, stb.)...?

Most azért 100Hz és nem 120Hz marketing szerint, hogy "értse a paraszt, mert régen is a 100Hzes-ek voltak a jobbak" vagy tényleg vannak 100 és 120 Hzes TV-k pal és NTSC szabvány szerint.

Tehát akkor a fenti sok bizonytalanság miatt az is lehet, hogy a 100Hz feature kavar csak bele és okozza a mikroröccöt, mert ekkor tényleg pl. 100 hz-en megy a panel, nem pedig 120-on vagy 119.88-on 5:5 pulldownnal. Minden bizonytalan és senki nem tesz rendet a fejekben (vagy csak én vagyok hülye és semmit sem értek..)

Tényleg nincs egy normálisan működő megoldás erre a 21. században? Aki igazán meg akarja érteni a működést, az nem tudja, mert nincsenek hozzá hiteles infók.

Én VGA-val filmezek, tehát a VGA drivernek kéne tudnia a 23.976 Hz képfrissítést és ekkor minden gondom meg lenne oldva. Nem úgy tűnik, hogy tudná. Legalábbis ha a 100Hz feature-t is aktiválom, nagyon látható lesz egy mikroröcc a filmben. Egyébként ezen mikroröccök esetében az MPC-HC-ban is leesik az fps stabil 24-ről 23-ra, vagy hasonlóra, és pontosan 41 mp-ként.

Szóval van olyan ember egyáltalán, aki tapasztalatból el tudja mondani, hogy mit és hogy kell beállítani, hogy minden röcögésmentes legyen? Szerintem nincs, de nem csak ezen a fórumon. Jól szűröm le, hogy aki meg elméletben otthon van sok mindenben, annak meg nagyfelbontású TV-je nincsen és nem tapasztalatból beszél?

[ Szerkesztve ]

(#12740) dezz válasza zoltanz (#12732) üzenetére


dezz
nagyúr

Tudom, én is próbáltam, ebből a szempontból nem számított... Az ASIO drivert is próbáltam. A natív 44.1 kHz semmiképpen sem elérhető ezeken (Audigy 1-4).

De még a nagyobbakon (legalábbis 2-es sorozat) sem volt egyszerű 48 kHz fölötti sample-rate (anélkül, hogy közben 48 kHz-re konvertálja és utána vissza). Sőt, talán csak a 2 ZS(?) tudott olyat (spéci driverrel), hogy ha minden effekt és EQ ki volt kapcsolva, akkor a megkerülte az adatstream a belső DSP feldolgozást, és akkor ment a 96 és/vagy 192 kHz natívan. De a 44.1 kHz itt sem játszott. (Bár így legalább használható volt egy CPU-s 44.1->96/192 kHz sample-rate konverter.)

(#12736) Sea Edge: Lefelé sem lehet akármeddig menni. A TFT rétegben -- nevével ellentétben -- nem csak tranzisztorok vannak, hanem egész kis áramkörök, szubpixelenként. 1-1 kondi tárolja a kívánt világossági értéket (és ez alapján enged megfelelő mennyiséget a tápfeszből az áramkör a folyadékkristályra), ami idővel kisül.

[ Szerkesztve ]

(#12741) WonderCSabo válasza krisztianAMG (#12737) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha a procid nem bírja, akkor nincs megoldás.

janos666:Sőt, szerintem mai driverekkel nincs is különbség a hangzásban, max extra szolgáltatásokban (amik Vista felett amúgy sem működnek).

Mármint a moddolt driverek nem mennek Vista felett?

[ Szerkesztve ]

(#12742) WonderCSabo válasza Sea Edge (#12736) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, ez nem így van. Az LCD csak azon a frekvencián tud futni amit ráírnak, jobb esetben a körül egy bizonyos intervallumban. Valszeg te azzal kevered, h. az LCD technológiából adódóan, ha a képpont nem változik, akkor az LCD nem villantja fel újból a pixelt. Tehát ha egy 30fps-es filmet nézel 60Hz-en, akkor LCDn 30Hz-nek "látod". De a 24Hz semmiképp nem érhető el, mivel nem maradéktalan osztója a 60Hz-ek.

c41r0: Ez a plugin/filter az audio streamet is gyorsítja akkor a videoval együtt?

Természetesen.

vga driver csak 24Hzen tudja meghajtani a TV-t

Mondom nem 24Hz. :)

ha a VGA driver 24 Hz-en hajtja meg a TV-t, nem pedig 23.976-on

Jó, akkor attem a 23.976Hz vmely többszörösén pontosan hajtja meg. Sztem nem véletlenül van a CCCben a 23.976Hz opció.

5:5 pulldwon-képes "100 Hz"-es TVről

Akkor az valszeg 4:4 pulldown lesz, de végülis mindegy (96Hz)

Azonban a marketingben csak a 24p terjedt el.

Ez nem marketing. A 23.976fps az NTSC 59.94Hz -éhez való illeszkedés miatt jött be. Gyak az összes film ezzel az fps-el jön ki Blu-rayen.

(#12743) janos666 válasza c41r0^ (#12739) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát ja. Manapság a házimozi, főleg ha PC-ről tolod (de ha nem akkor inkább csak kevesebb dologba van beleszólásod/rálátásod, ami még persze nem garantálja a megfelelő eredmény) kicsit revers engineering, inkább csak empirikus úton próbálod visszafejteni, hogy mi lehetett az alkalmazott "szabvány".

Ilyen az is, hogy sok fejben ott van a "gamma 2.2", pedig ha mélyebbre mászik az ember, akkor azt véli felfedezni, hogy igazából 2.35-ös gammára kéne céloznia filmekhez.

Vagy épp, hogy találd ki mi történik, mikor az "XXX Hz-es TV"-t YY Hz-el eteted.
És a 24.000, 25.000 vs 24.000/0.001, 25/1.001
Már az is jó kérdés, hogy a pillanatnyi technológiai lehetőségek mellett minek vette át a HDTV és Blu-Ray a régi fekete-fehér TV-k kompatibilitását segítő 0.001-es osztót. :W).
De miért agyalnak mindig addig a VGA driver írói is, míg teljesen szétbasszák a kompatibilitást, és annyira lekorlátozzák a funkcionalitást a "felhasználóbarát = hülye barom ne turkálja amihez nem ért -> ne lehessen babrálni semmit" elvvel, hogy totális lesz a káosz.

Én is épp azon agyaltam, hogy a 200Hz-es plazma ami max 60Hz-et fogad PC-ről, és a 96Hz mód csak extra funkció 1080p24-hez, az mégis mit kezd azzal a 60Hz-el?
Miért nem lehetett volna elmerészkedni addig, hogy 100Hz-et is fogad? Vagy ilyenkor értelem szerint 120Hz-re állítja magát? (Persze nem teszteltem még élőben, hogy mi a helyzet.)

(#12741)
Szerintem nincs már driveres limitálás, hanem ugyan úgy kezeli őket a software-es oldal. Vagyis csak a felhegesztett (és ilyen szempontból néhol azonos, máshol eltérő) alkatrészeken múlik a minőség.

A Reclockban még újra is mintavételezi. Bár mire a hangkártyából is kijut, már isten tudja mi lesz abból a 48080Hz-ből, és hasonlókból, de a 23.976->24fps szerintem működőképes dolog lehet, ha nincs lehetőség egyéni felbontásokat erőltetni.
De ha a TV mégis 23.976 többszörösén jár, szerintem még mindig nem megoldás 24Hz-el etetni, sőt, 24fps-el így talán rosszabb is lesz. Ha 24 többszörösén jár, akkor nyertél.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12744) WonderCSabo válasza janos666 (#12743) üzenetére


WonderCSabo
félisten

25/1.001

Ilyen nincs.

Már az is jó kérdés, hogy a pillanatnyi technológiai lehetőségek mellett minek vette át a HDTV és Blu-Ray a régi fekete-fehér TV-k kompatibilitását segítő 0.001-es osztót. :W).

A mostani TVk is NTSC rendszer szerint mennek, azért.

(#12745) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12742) üzenetére


c41r0^
őstag

Ok, akkor a 24p = 23.976fps-sel marketing szerint, ezt eddig is gondoltam. De akkor a 23.976 Hz beállítás hol van a CCC-ben, merthogy én még sosem találtam meg... csak 24Hz van, esetleg 23Hz, de ez nem az 1920x1080-as felbontáshoz. Persze van DTV mód (pl. 1080p24, 1080i30 stb. presetekkel) egy külön menüben, de az ugyanazt csinálja, mintha magam állítanám be a felbontás/freki ablakban manuálisan, ez csak egy könnyítés a hozzá nem értők számára. Igaz, hogy 10.6 vagy 10.7-es Catalyst+CCC van fenn, de akkor lecserélem a legújabbra.

Mondom nem 24Hz. - de, az 24 Hz kimeneti freki a VGA-tól. Csak ez meg bemeneti frekvencia a TV szempontjából. A pulldown-képes tv-k pedig a bemeneti 24hz vagy 23.976hz hatására a 24 többzörösére "felskálázzák" a panelre kimenő kimeneti képfrissítési frekit. Tehát a tv elektronika kap egy 24hz-es vagy 23.976hzes bemeneti frekit, majd a panelen már ennek egészszámú többszöröse jelenik meg, pulldowntól függően.

Akkor az valszeg 4:4 pulldown lesz, de végülis mindegy (96Hz) - pont ez a kérdés. Te is azt írod, valószínűleg. Európában a 100 hz miatt a 100 Hzes TV-k 4:4 pulldwonosak (és emiatt valójában csak 96Hzesek), vagy 5:5 (120Hz), vagy mindkettő? Más elektronikát raknak bele az EU szabvány miatt? A gyártó weblapján és mindenhol máshol is ezek a TV-k 5:5-ösek. Pont ez nincs sehol leírva feketén fehéren, és addig a te állításod is csak feltevés. Pont erről írtam az előző HSZben.

Mind1. Ma este frissítek drivert, CCC-t (23.976hz miatt, hátha újabban van már), megnézem a legfrisebb MPC-HC-t, megpróbálom megnézni, hogy Motion Plus off állásban is lemegy-e az fps néha 24ről és láthatóan röccen-e a film. Kirpóbálom a ReClockot is, hátha ez a minimális felgyorsítás megoldás lesz.

(#12746) janos666 válasza WonderCSabo (#12744) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A mostani TVk is NTSC rendszer szerint mennek, azért.

Ezzel jól megválaszoltad, hogy miért kellett áterőltetni a HDTV-kbe is az NTSC múltat. :DD
Láttál már fekete-fehér analóg CRT HDTV-t? Naugye...
A plazmák és LCD-k járhatnának tetszőleges frekvencián a tartalomnak megfelelően (a technológia keretei közt)? Naugye...
A mozi 24 vagy 23.976? Naugye...
Jó ez nekünk...? Naugye...

*** Szóval én 24fps-el kódoltatnám a BD-ket, nem 23.976-al.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12747) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12745) üzenetére


WonderCSabo
félisten

23.976 Hz beállítás hol van a CCC-ben

Az a 23Hz. :)

az 24 Hz kimeneti freki a VGA

Okés, ezt félreértettem, ez így korrekt.

Nem hiszem, h. a 100Hz-es TV tud 120Hz-en futni. Ne engem szidj, ha a gyártók ködösítenek, én is utálom ezt.

janos666: Előbb volt HDTV mint Blu-ray? Naugye...

[ Szerkesztve ]

(#12748) janos666 válasza WonderCSabo (#12747) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Lehetne még vitatkozni, de tudjuk, hogy 0.001-es osztó a fekete-fehér TV-k kompatibilitása miatt kellett. Ebből kifolyóan pedig iszonyat idióta dolog továbbvinni ezeket a végtelen tizedes törtet okozó osztókat olyan technológiákba, ahol egyrészt semmi értelmük, másrészt a hardware képes lenne igazodni a dolgokhoz a visszafelé-kompatibilitást illetően. Ahelyett hogy kerek érték lenne a leggyakrabban használt névleges érték.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12749) WonderCSabo válasza janos666 (#12748) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor az NTSC szabványt szidd, ne a Blu-rayt. Az utóbbi csak az elsőhöz alkalmazkodott.

végtelen tizedes törtet

De legalább végtelen ismétlődő :)

[ Szerkesztve ]

(#12750) LLKobe válasza c41r0^ (#12739) üzenetére


LLKobe
veterán

Ezt kb. 75%-ban értettem meg, azonban én is ugyanabben a felállásban, ugyanezzel a problémával állok szemben. Ha sikerül kiderítened valamit kérlek oszd meg velünk is.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.