Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) WonderCSabo válasza LLKobe (#12750) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha 23Hz-re állítjátok a CCC-t a 5:5 pulldownos TVtekkel, akkor nem lesz totál szinkronban a lejátszás? Mert elvileg így tökéletesnek kéne lennie.

(#12752) janos666 válasza WonderCSabo (#12749) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem az NTSC-t szidom, mert az még joggal törekedett a fekete-fehér kompatibilitásra, míg a HDTV már kevésbé az NTSC kompatibilitásra.

Ja... hát nyilván a BD ment a TV után, de nem is ezt mondtam, hanem hogy a HDTV ment vakon előre.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12753) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12747) üzenetére


c41r0^
őstag

Az a 23Hz. - csakhogy ez 1920x1080 felbontáshoz nem választható 23Hz-es képfrissítés a menüben, csak az MPC HC-ban az "fpsfüggő automatizált Hz váltás" opciónál van egyedül ilyen, de ahogy átvált elvileg 23Hzre, a kép még jobban szakadozik, ráadásul a TV infója 24Hzet ír ki továbbra is (mondjuk ez nem mérvadó).

Nem hiszem, h. a 100Hz-es TV tud 120Hz-en futni. Ne engem szidj, ha a gyártók ködösítenek, én is utálom ezt. - nem is rád haragszom, félre ne értsd. Én úgy vélem, hogy azért mondják rá, hogy "100Hz-es", mert a marketing diktál és régen a CRT technológiás TV-knél az 50-es után szintén a 100Hz-esek voltak a következő lépcső, tehát ez szvsz népbutítás. Ezt sokan támasztják alá. Elvileg az én TV-m is 120Hz-es, ha az 5:5 pulldown aktív, csak ebből ugye semmi hozomány nem származik, mert a pulldowntól (eredeti framek többszöri, ámde rövidebb ideig tartó villogtatása) nem lesz folyamatosabb az eleve kevés, 24 fpsből álló mozgókép. Itt a fő kérdés megint az, hogy bekapcsolt Motion Plus esetén (amikoris a pulldown elvileg kikapcsol, de ez is vagy gyártó, vagy TV függő, ki tudja...) csak annyi képkockát számol hozzá az eredetiekhez, hogy 100 fps legyen és emiatt 100Hzen megy a panel, vagy 120 képkocka lesz a végeredmény 120Hzen. És ennek a folyománya, hogy ha be akarom kapcsolni a Motion Plust, akkor esetleg más képfrissítési frekit kell ráerőltetnem a VGA-ra, mint abban az esetben, mikor nem kapcsolom be a Motion Plust, mert a panel nem egységesen 120Hzen megy.

Gondolom érted a problémát.

(#12754) LLKobe válasza WonderCSabo (#12751) üzenetére


LLKobe
veterán

Ezt már 90%-ban értem, csak azt nem tudom mit jelent hogy 5:5 pulldown-os TV. :B

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#12755) WonderCSabo válasza janos666 (#12752) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Biztos vagyok benne, h. a jelenlegi NTSC nem véletlenül annyi, amennyi.

c41r0^: csakhogy ez 1920x1080 felbontáshoz nem választható 23Hz-es képfrissítés a menüben, csak az MPC HC-ban az "fpsfüggő automatizált Hz váltás" opciónál van egyedül ilyen, de ahogy átvált elvileg 23Hzre, a kép még jobban szakadozik, ráadásul a TV infója 24Hzet ír ki továbbra is (mondjuk ez nem mérvadó

Pff, akkor ez fail. Pedig ezzel kéne műkődnie.

pulldowntól (eredeti framek többszöri, ámde rövidebb ideig tartó villogtatása)

Biztos, h. valóban villogtatja a pixeleket is?

csak annyi képkockát számol hozzá az eredetiekhez, hogy 100 fps legyen és emiatt 100Hzen megy a panel

Az interpolálást nem ajánlom.

ll-kobe: [link] (minden egyes képkockát 5 frissítés alatt jelenít meg -> 5*24=120)

[ Szerkesztve ]

(#12756) c41r0^ válasza LLKobe (#12750) üzenetére


c41r0^
őstag

az a baj, hogy amióta megvan a TV-m (kb. 1 éve) nem tudok erre megoldást... és már feladtam

eléggé körüljártam a témát és a szerzett tudásból pedig írtam is egy Logout cikket, de még mindig vannak homályos foltok egyes területeken, lásd lejjebb a hozzászólásaimat... minél többet tudsz meg, annál hülyébbnek érzed magad, mert rájössz, hogy mennyi mindent nem tudsz, mondjuk itt a gyártók meg rátesznek még egy lapáttal a félinfiókkal

igazából csak az nyugtatna meg, ha látnám egy Blu-Ray lejátszón lejátszott film esetében a TV-men, hogy ugyanúgy videlkedik, mintha VGA-ról tolnám a képet neki, de nincs BD lejátszóm

(mondjuk a filmeket "lopjuk" a HD ripek képében, úgyhogy annyira hangosan azért ne kiabáljunk, hogy nem tökéletes a kép)

(#12757) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12755) üzenetére


c41r0^
őstag

Biztos, h. valóban villogtatja a pixeleket is? nem lehet tudni ezt sem, mit csinál a pulldown konkrétan, vagy a háttérvilágítást kapcsolja ki és vissza 120-szor 1 mp alatt, vagy valóban a pixeleket is villogtatja

az elv az, hogy (mint ahogy a mozikban is alkalmazzák vászon esetében 3:3 pulldownt, tehát a gyakorlatban a moziban is 72hz-en látjuk a filmet) minél többször látja a szem rövid időintervallumokban az adott képet, annál folyamatosabbnak tűnik a mozgás és élesebbnek a kép, 24hz-en, azza 1:1 natívban igencsak akadozó lenne a film

Az interpolálást nem ajánlom. - persze, senki sem ajánlja 24p-re, de ha nincs interpolálás, akkor az LCD TV-k mozgóképfelbontása 300 sor körül van, így elmosódik a gyors mozgásnál a kép

az újabb (legalábbis LG és Samsung esetében Trumotion és Motion Plus interpolálási algoritmusokban) LCD TV-kben a de-blur és de-judder külön 10-es skálán állítható, így elkerülhető a szappanopera-effektus, ha a de-judder 0-n van

a de-blurt pedig fel lehet tolni 10-re, így szappanopera-mentes, kb. 800-900 sor mozgóképfelbontású képet (sokkal kisebb az elmosódás) kapunk

Szóval akkor minek a 100Hz-es TV, ha nem használjuk ki az előnyeit? Márpedig kikapcsolt interpolálással semmi előnye egy 50Hz-es LCD TV-vel szemben (persze van, mert általánosságban jobb színvisszaadású panelek kerülnek bele, mint az 50Hzesekbe, de ettől most tekintsünk el).

[ Szerkesztve ]

(#12758) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12757) üzenetére


WonderCSabo
félisten

em lehet tudni ezt sem, mit csinál a pulldown konkrétan, vagy a háttérvilágítást kapcsolja ki és vissza 120-szor 1 mp alatt, vagy valóban a pixeleket is villogtatja

Vagy egyiket sem.

persze, senki sem ajánlja 24p-re, de ha nincs interpolálás, akkor az LCD TV-k mozgóképfelbontása 300 sor körül van, így elmosódik a gyors mozgásnál a kép

:F

ha a de-judder 0-n van

De judder amúgyis minek, ha 24 egész számű többszöröse a frekvencia?

[ Szerkesztve ]

(#12759) stevve válasza c41r0^ (#12753) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem egészen. Az LCD nem villog, a kép folyamatosan ott van, csak a változásoknál változtat a kijelző. Ebből adódóan nincs villogtatás sem, itt nem többszörözésről beszélünk, hanem hosszabb megjelenési időről. A filmet szintén nem fogja 100 fps-re gyorsítani a tv. Egyáltalán nem gyorsít rajta. A Pulldown lényege, hogy képkockák beszúrásával észrevehetetlen módon picit megnyújtsa bizonyos képek láthatósági idejét. elvben. Sajnos a gyakorlatban eleve látszik a mozgásnál is az LCD-n némi elmosódás, az interpolációnál meg végképp.

A 100 Hz-es tv-knek elvileg tudniuk kellene 120 Hz-en is működniük, de ezt gyártója és a termékre fordított figyelem (minőség?) határozza meg. Olyan ez, mint az 50 Hz és a 60 Hz.

Elméletben a VGA-n kiküldött jelnek kellene tökéletesnek lennie, hiszen egy Blu-ray lejátszó sem csinál mást, mint egy PC. Kiküldi a jelet, aztán a tv-re bízza a megjelenítést. Márpedig a BD lejátszók 24p jelet küldenek. Ergo a PC-n kell megoldani a dolgot. Erre az MPC-HC, a driver és más szoftverek is szeretnének megoldást nyújtani, de mindig működő varázsbeállítás nincs, el kell játszani a beállításokkal. Ha a judder minimálisra csökkenthető, sokszor már az is kielégítő (lásd WonderCsaboo pár oldallal régebbi hsz-eit). Ez van sajnos. :(

(#12760) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12758) üzenetére


c41r0^
őstag

Láttál már 100 Hzes TV-n mozgóképet, interpolálással? A "de-judder" gyakorlatilag az interpolálási algoritmus agresszivitásának mutatója, azaz ez határozza meg, hogy milyen mértékben kerüljenek új képpontok kiszámításra az előző és következő frame alapján. Minél nagyobb az érték, annál művibb és folyékonyabb a kép, szappanopera-effektust előidézve. A de-blur valami hasonlót csinálhat, de hogy mit, azt így nem lehet körülírni, mert nem ennyire látványos a változás a képen. Talán olyasmi lehet, mint az overdrive LCD panelek esetében, azaz gyorsabb működésre fogja a megjelenítő panelt, hogy ne legyen csóvahatás gyors mozgás esetén. Csak ez is fokozatokban állítható.

(#12761) stevve válasza stevve (#12759) üzenetére


stevve
nagyúr

Itt egy szemléletes példa a mozgásokra különböző kijelzőkön. Mindenre vannak már ilyen-olyan javító eljárások, de hogy melyik mennyire jó... annyi tv-t nem próbálhat ki az ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#12762) WonderCSabo válasza stevve (#12759) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Első bekezdés, én is ezt írtam le, csak talán nem volt ennyire érthető. :R

c41r0^: bmiféle interpolálást egyáltalán nem szeretem. Inkább nézem a szaggatgatást, vibrálgatást, de film lookal, és pontosan azokkal a framekkel, amit a rendező belerakott filmbe.

(#12763) c41r0^ válasza stevve (#12759) üzenetére


c41r0^
őstag

Nem villog, nem is villoghat az LCD technológia sajátosságai miatt. Maximum a háttérfény villoghat, ahogy LG-ék el is játszották a fake 200Hzes TVnél. De a pulldown-t valóban nem így oldják meg valószínűleg, villogtatással. Kicsit pongyolán fogalmaztam. De a te megfogalmazásod sem állja meg a helyét a pulldown tekintetében. Nem hosszabb a megjelenítési idő, egy képkocka képi információja ugyanannyi ideig jelenik meg, mint pulldown nélkül, csak ugyanazon tartalmat többszörözi az elektronika és ugyanúgy, változatlan formában teszi ki a képernyőre (frissíti a képernyő tartalmát). Persze, hogy ez LCD-nél nem villogást eredményez, hiszen azt nem tud. Az interpolálás egy továbbfejlesztett 1:1 arányú pulldown, ha úgy tetszik. Ekkor már nem változatlan az elektronika által generált összes képkocka, hanem kiszámolja a TV ez előző (pár) és következő (pár) frame alapján az aktuálisat, az interpolálási beállítások függvényében. Ezért is van ekkor megjelenítésbeli elcsúszás időben bemenetet és kimenetet összehasonlítva, lagot okozva (ez az inputlag alapja is), hiszen ezt egy pufferben tudja csak véghezvinni, real-time nem.

A filmet szintén nem fogja 100 fps-re gyorsítani a tv. - márpedig bekapcsolt interpolálás esetében az eredeti képkockákhoz hozzáadott virtuális (kiszámított) képkockákal együtt 100 ill. 120 képkockát látsz, 100 ill. 120 képfrissítéssel együtt. Pont ez a lényege. A kérdés itt az, hogy ez 100 avagy 120 képfrissítés , azaz Hz, ha az interpolálás be van kapcsolva, és TV-je, gyártója válogatja, vagy pedig régiófüggő.

A lényeget te is érted és én is értem, csak a megfogalmazás nehéz. Épp ezért tök jó, hogy linkelted az animációt, ez nagyon szemléletes.

[ Szerkesztve ]

(#12764) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12762) üzenetére


c41r0^
őstag

bmiféle interpolálást egyáltalán nem szeretem. Inkább nézem a szaggatgatást, vibrálgatást, de film lookal, és pontosan azokkal a framekkel, amit a rendező belerakott filmbe. - az a baj, hogy ez a fajta nézés LCD TV esetében (mint már írtam) kicsi mozgóképfelbontást eredményez, ezáltal csóvahatás/elmosódás intenzívebb lesz, mint egy de-blur/de-judder 10/0 állásban

stevve-nek abban is csak részben van igaza, hogy interpolálásnál nő az utánhúzás, mert ez csak akkor igaz, ha emeljük a de-juddert 0-ról, mert annál jobban látható az utánhúzás-féle effekt, ahogy minél több virtuális frame illesztődik be, de ez nem a panel utánhúzása valójában, hanem az elektronika által nem tökéletesen kiszámított framek eredménye (ugyanis csak saccol, hogy itt-ott milyen pixel lehet és a sok kicsi anomália összeadódik) ;)

plazmánál ilyen gond nincs

(#12765) Moleskin válasza Moleskin (#12630) üzenetére


Moleskin
tag

Most kaptam infót, hogy jóval olcsóbban is meg lehet majd kapni az Apple TV-t, de pssszt! :) Pár nap és változik az ár! Itt tudjátok megnézni

(#12766) Sea Edge


Sea Edge
tag

Olvasgattam az LCD technologiarol egy kicsit bovebben a neten. Ugy nez ki, hogy minden panelnek van egy nativ frekvenciaja amivel az aktiv matrixot frissiti, mivel a kristalyok vedelme erdekeben polaritast kell valtani a rajtuk, hogy ne karosodjanak. Erre van tobbfele megoldas is. Itt az oldal kozepen vannak felsorolva: pixel dot-inversion, RGB sub-pixel dot-inversion, stb..
Ez meg is hatarozza, hogy mennyi kepet tud megjeleniteni a panel 1mp alatt. Tehat egy 60Hz-es LCD a 23.976fps-es forrast is ezzel a frissitessel jatsza le ugy, hogy a tartalmat szetosztja matrix frissiteseknel. Nemelyik kepkockat hosszabb a masikat meg rovidebb ideig mutat.

A masik dolog amit talaltam az pedig az, hogy az emberi szemnek van kb egy 10ms memoriaja. Pl ha nezel egy kepet az meg 10ms-ig ottmarad a retinan azutan, hogy a kep mar nem is lathato.

Szoval, ha LCD-n nem latod folyamatosnak a kepet, az nem a kijelzo hibaja, hanem a forrase, felteve, hogy ki van kapcsolva a kamu kepkockagyartas.

(#12767) c41r0^ válasza c41r0^ (#12764) üzenetére


c41r0^
őstag

ahogy minél több virtuális frame illesztődik be - megint kicsit pongyolán fogalmaztam, mielőtt valaki lecsapna rá - természetesen mindig ugyanannyi virtuális frame illesztődik be interpolálásnál

tehát konkrét példával 24 frame a forrás és 120 képfrissítéshez 120 képkockáig gyárt a TV plussz 96 frame-et, és ahogy állítja az ember a de-juddert, úgy ez a virtuális 96 képkocka változik egyre jobban az előzőhöz és következőhöz képest, tehát saccolt képkockához számol újabb saccolt képkockát, ez erősíti fel az utánhúzás-érzetet, remélem így már teljesen érthető lesz, amit át szeretnék adni

(#12768) lean


lean
aktív tag

Milyen gép kell ennek a lejátszásához?, mert szaggat, meg minden:MPC-HC+ffdshow bitstream-el próbálkoztam, a bitstream működök mert az erősítőn megjelenik a TRUEHD:

Általános
Teljes név : D:\HD\Akira.1988-FraMe\Akira.1988.Bluray.1080p.Jap.Eng.TRUEHD.x264.dxva-FraMeSToR.mkv
Formátum : Matroska
Fájlméret : 25,6 GiB
Időtartam : 2 óra
Teljes adatsebesség : 29,4 Mbps
Kódolás dátuma : UTC 2010-06-30 10:59:57
Kódoló szoftver : mkvmerge v3.2.0 ('Beginnings') built on Feb 17 2010 12:36:13
Kódoló könyvtár : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1

Kép
Sáv száma : 1
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : High@L4.1
Formátum beállítások, CABAC : igen
Formátum beállítások, ReFrames : 4 képkocka
Keverési mód : Container profile=Unknown@4.1
Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC
Időtartam : 2 óra
Névleges adatsebesség : 12,7 Mbps
Szélesség : 1 920 képpont
Magasság : 1 018 képpont
Képarány : 1,886
Képkockasebesség : 23,976 fps
Felbontás : 24 bit
Színkódolás : 4:2:0
Sorváltás típusa : folytonos
Bit/(képpont*képkocka) : 0.270
Kódoló könyvtár : x264 core 94 r1583 7608d73
Kódoló könyvtár beállításai : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=64 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=8 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / constrained_intra=0 / bframes=8 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / weightb=1 / weightp=2 / keyint=24 / keyint_min=2 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=24 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=12661 / ratetol=1.0 / qcomp=0.70 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=38000 / vbv_bufsize=30000 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00 / nal_hrd=none
Nyelv : japán

Hang #1
Sáv száma : 2
Formátum : TrueHD
Kódek azonosító : A_TRUEHD
Kódek azonosító/adatok : Dolby TrueHD
Időtartam : 2 óra
Csatornák száma : 6 csatorna
Mintavételezési gyakoriság : 192 KHz
Nyelv : japán

:) :DDD :F

no cross no crown

(#12769) WonderCSabo válasza stevve (#12761) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a példa nem jó. Az legalsó sorban dupla annyi fps-el megy a videó, mint az első kettőben. Vagy a 100HZ<Hz-es TVk minden esetben interpolálnak? :F

c41r0^: Az interpolálás egy továbbfejlesztett 1:1 arányú pulldown, ha úgy tetszik.

WTF? Az interpolálással új képkockákat számol ki, a pulldownnal nem. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

Ezért is van ekkor megjelenítésbeli elcsúszás időben bemenetet és kimenetet összehasonlítva, lagot okozva

Input lag minden esetben van.

Igen, egyes TVk tudnak interpolálni, azaz újabb képkockákat számolnak ki, és szúrnak be. Ezért az fps is "növekszik". Erről az előbb már kifejtettem a véleményemet.

az a baj, hogy ez a fajta nézés LCD TV esetében (mint már írtam) kicsi mozgóképfelbontást eredményez

Nem tudom miről beszélsz. Mi az a mozgóképfelbontás? Milyen 300 sor?

(#12770) dezz válasza Sea Edge (#12766) üzenetére


dezz
nagyúr

"Ugy nez ki, hogy minden panelnek van egy nativ frekvenciaja amivel az aktiv matrixot frissiti"

Ez egy nagy tévedés. Sok LCD ilyen, de közel sem mind! Az U2311H, EA231WMi, U2711, stb. panelja pl. nem fixált 60 Hz-re.

"Szoval, ha LCD-n nem latod folyamatosnak a kepet, az nem a kijelzo hibaja, hanem a forrase"

Ez sem így van. Az egyszerű, TFT-LCD-k nagy hibája mozgás szempontból (a fix frekisek juddere mellett) éppen a folyamatosan látható kép, amit sötét kockák (vagy háttérvilágítás-villogtatás) beékelésével lehet kiküszöbölni.

(#12769) WonderCSabo: Azért sem jó, mert a CRT-n nem folyamatosan látszik a kép.

[ Szerkesztve ]

(#12771) WonderCSabo válasza Sea Edge (#12766) üzenetére


WonderCSabo
félisten

egy 60Hz-es LCD a 23.976fps-es forrast is ezzel a frissitessel jatsza le ugy, hogy a tartalmat szetosztja matrix frissiteseknel. Nemelyik kepkockat hosszabb a masikat meg rovidebb ideig mutat.

Ezt tudjuk. Ez a 2:3 vagy 3:2 pulldown, ami szép kis juddert eredményez.

Szoval, ha LCD-n nem latod folyamatosnak a kepet, az nem a kijelzo hibaja, hanem a forrase, felteve, hogy ki van kapcsolva a kamu kepkockagyartas.

Ez csak félig igaz. A 24fps valóban nem folyamatos, gyors mozgásoknál picit szaggat, és az éleknél (kontrsztoknál) vibrációt léphet fel. De erre a judder, ha van, még egy nagy lapáttal rádob.

c41r0^: 24 frame a forrás és 120 képfrissítéshez 120 képkockáig gyárt a TV plussz 96 frame-et, és ahogy állítja az ember a de-juddert, úgy ez a virtuális 96 képkocka változik egyre jobban az előzőhöz és következőhöz képest, tehát saccolt képkockához számol újabb saccolt képkockát

Ezzel eltűnik a film look, az interpolálási hibákat már nem is mondom.

lean: Olvastad az első hszt? A gépednek prociból is ki kell tudni dekódolnia azt, de ajánlott a GPU VPD egységével inkább, mert sokkal kevesebb energiát fogyaszt, és másra is használhatod a CPU időt.

dezz: Igaz. Meg ugye az LCD válaszidő is el van túlozva, de ez részletkérdés. :)

amit sötét kockák (vagy háttérvilágítás-villogtatás) beékelésével lehet kiküszöbölni.

jaja, mint a moziban :)

[ Szerkesztve ]

(#12772) stevve válasza WonderCSabo (#12769) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, nem jó példa, csak szemléltetésre jó, arra, hogy LCD-nél akárhogy is erőlködünk, némi elmosódás úgyis lesz - de szerencsére egyre jobb tévék jönnek ki.

Mindenki:
Látom, akkor mind képben vagyunk, csak tényleg nehéz megfogalmazni a dolgokat néha. :) A helyzet viszont sajnos az, hogy nincs aranyszabály a 24p problémára. Pedig végre kitalálhatnának már egy szabványosnak tekinthető (de facto) módszert a gyártók.

[ Szerkesztve ]

(#12773) lean válasza WonderCSabo (#12771) üzenetére


lean
aktív tag

persze olvastam, bár ebben az esetben nem csak arról van szó, hanem 192 khz többcsatornás hang kitolásáról...(bár ez nem tudom mennyire erőforrás igényes)
ac3 filterrel nem érek semmit ebben az esetben...de nem is ezzel van gond mert a bitstream megy...
ami a képet illeti azzal nem kellene h gond legyen, BD filmekkel sincs általában probléma, de EZ szaggat.szóval nem tudom...

[ Szerkesztve ]

no cross no crown

(#12774) Johnny Cage válasza stevve (#12772) üzenetére


Johnny Cage
addikt

stevve, neked mi a véleményed arról, hogy a Catalyst extended-ben (így tudok csak 1080p24 jelet kiküldeni HDMI-n) valamit elállít a kimeneti tartományon, legalábbis arra gyanakszunk, mert MPC-HC-ben 16-235-re kell állítanom, különben túl sötét a kép. ha klónozom, akkor minden oké és nem kell mpc-ben állogatni-

[ Szerkesztve ]

(#12775) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Eléggé kezdő vagyok még a HD filmekkel kapcsolatban...jópárat meglestem már de az mind 720as mkv volt és hát ott 2 katt és ment a BS playerrel :)
De hát mondom meglesem mit tud ez az 1080p... odáig eljutottam, hogy végre rátaláltam a total media threater 5re ami nagyon szépen le is játsza.

Először nem tudtam nyelvet választani, aztán rájöttem directory-ként kell megnyitni és akkor a többi dolgot is hozzáolvassa, így már volt rendesen nyelvválasztó meg minden.

A kérdésem az lenne, hogy én itt mivel tudok még vacakolni, hogy pl. fogalmam nincs, hogy gpun a cudát használja e a gép vagy a cpu viszi a filmet...meg, hogy rendesen átmegy e a hangminőség az 5.1emre.

Előre is köszönöm a segítségeket, hogy mit hogy kellene csinálnom.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#12776) stevve válasza Johnny Cage (#12774) üzenetére


stevve
nagyúr

Sajnos magam most nem tudom kipróbálni, de ha jól gondolom, akkor 0-255 lehet az alap és talán alacsonyabb gamma.

De mintha a Haalinál lett volna valami hasonló "bug" jelentve régebben... bár lehet, hogy ezt csak álmodtam. :D

Brian_GT:
Az 1. hsz-ben van egy jó cikk linkelve, ott minden segítséget megtalálsz HD filmezéshez. :)

lean volt a gyorsabb ;)

[ Szerkesztve ]

(#12777) lean válasza Brian_GT (#12775) üzenetére


lean
aktív tag

olvasd el az első hsz-t :) és minden ok lesz.

no cross no crown

(#12778) WonderCSabo válasza lean (#12773) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyomj egy Ctrl+J-t, és arról mutass egy screenshotot.

stevve: Haali? A splitternek ehhez aztán nem sok köze van. :) Vagy a rendererre gondolsz? Azt meg ki használja? :)

(#12779) stevve válasza WonderCSabo (#12778) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, nem abban volt a hiba, csak valami Haali-s fórumban, de már nem emlékszem rá, mert régen olvastam. :)

(#12780) lean válasza WonderCSabo (#12778) üzenetére


lean
aktív tag

ok itt van

no cross no crown

(#12781) Brian_GT válasza lean (#12777) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi mind2knek, igen ezt kihagytam, hogy elolvastam :)

Az a baj, hogy a media player classicot sehogy sem tudom rávenni 1080ps BR rip lejátszására...max mkv-t. Bár nem tudom mkvhoz én bs playert használtam mindig is. Itt a BR esetében meg a mappák miatt minden nekem nem ment. Media Threater 5el, meg elsőre sikerült elindítanom.

Szóval a leírást értem, hogy media player esetében mit hogy kell... de más programnál nem tudom mi a helyzet... így is nagyon szép a hang minden, csak mondom ha lehet állítani megkérdem.
A cikk írója ha jól emlékszem hanghoz írt vmit, hogy pont ez a progi amit fent írtam ez alapban nagyon jól kezeli a hangot...de a cuda kérdést még mindig nem tudom. Bár bírja a procim nagyon szépen....már ha az viszi...de ha nem kell fölösen nem terhelném.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#12782) stevve válasza Brian_GT (#12781) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha teljes Blu-ray lemezről van szó, akkor TotalMedia Theater, bár az XP-n nem feltétlenül működik minden esetben helyesen. Ha pedig mkv, akkor MPC-HC.

HD-re mi már Win7-et vagy linuxot (pl.: Ubuntu és variánsai) ajánljuk leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#12783) Brian_GT válasza stevve (#12782) üzenetére


Brian_GT
őstag

Szia!

Win7-m van, azzal nincs gond és a progi is megvan amit mondtál és igen teljes BRről van szó...ami 720as mkv azt egy bs playerrel elintézem...vagy akkor ott van valóban a cikk a topic elején és úgy de nekem a bs player is szépen lejátszotta.

Itt teljes brnél szerettem volna megtudni a cuda meg a hang körüli dolgokat....

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#12784) stevve válasza Brian_GT (#12783) üzenetére


stevve
nagyúr

A TMT támogatja a CUDA használatát, monitorozni a processzor terhelésének figyelésével vagy egy VGA-t monitorozó alkalmazással tudod (pl.: MSI Afterburn), hogy használja-e a progi a GPU-t vagy sem.

Az 5.1-ről elvileg a vevő ad visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

(#12785) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12769) üzenetére


c41r0^
őstag

Azt kell mondjam, hogy nem vagy képben a dolgokkal, vagy nem érted, amit írok. Csak azt nem értem, hogy akkor miért állítod úgy be a dolgokat, hogy márpedig ez úgy van és slussz, mikor nem tapasztalatból beszélsz. No offense, csak ez már kikívánkozott belőlem. Tisztelem a szakmai tudásod, de az aktuális eszmecserét illetően úgy szűrtem le, hogy ebben nem vagy annyira jártas, mint pl. én.

Kérlek olvasd el a logoutos cikkemet, mert rendre féreértelmezed azt, amit leírok ide a fórumba.

Ez a példa nem jó. Az legalsó sorban dupla annyi fps-el megy a videó, mint az első kettőben. Vagy a 100HZ<Hz-es TVk minden esetben interpolálnak?

A video tökéletes, csak nincs jól elmagyarázva. Nem megy dupla FPS-sel a legalsó sor, hanem pont a 2:2 pulldown működését mutatja be, annyit változtatnék csak a videon, hogy nem szürke színt adnék minden pöttynek, hanem ha logikusan az első 2 sorban a 4 pötty 4 framet jelent, akkor mindnek adnék egy külön színt. Így a legalsóban egy színből 2 pötty jelenne meg egymás után, így mutatva azt, hogy ugyanaz a frame került kivetítésre, csak egy időegység alatt kétszer. Így lenne tökéletes.

Csak akkor interpolál egy TV, ha az interpolálási képjavító funkció be van kapcsolva. De ezen kívül is lehet nagyobb a kimeneti képfrissítési frekvenciája, pl. egy "50Hz"-es 5:5 pulldown képes TV esetében, ugyanis egy ilyen TV esetében a panel képes a 120Hzes kimeneti frekvenciára. Ha 24p forrást kap egy ilyen TV, akkor 120Hzen megy a megjelenítője, azonban hiányzik az elektronikájából az interpolálási algoritmus, amitől ugye őt már "100Hz"-es TV-nek hívnák. Egy "100Hz-es" TV annyiból több egy 50Hzes 5:5 pulldown-képes TVtől, hogy az interpolálási áramkör benne van. Egy "200Hzes" TV meg annyiból több egy "100Hzes" TV-től, hogy 240Hz a panel kimeneti frissítése, és az interpoláláson van javítva, több virtuális képkockát számol és precízebben (vagy/és a háttérvilágítást kapcsolgatja ki-be 240-szer 1 mp alatt).

WTF? Az interpolálással új képkockákat számol ki, a pulldownnal nem. Semmi köze a kettőnek egymáshoz. - én logikájában hasonlítani akartam valamihez, ezért írtam. Egyébként nem teljesen különböző az elvük, az interpolálás "csak" annyival több, hogy a TV által számolt képkockák kerülnek be a 120 frame közé és töltik ki a helyet, nem pedig a képkockák duplikációi.

Input lag minden esetben van. - megint nem jó a szövegértelmezés, nem írtam, hogy nincs minden esetben. azt írtam, hogy ebből a logikából levezethető és megérhető, hogy az inputlag miért keletkezik, mellesleg az interpolálással szintén megnő az input-lag, ugyanis ez a legszámításigényesebb feladat

input lag tekintetében a sorrendek, növekvőben, attól függ mit kapcsolsz rá:

PC mód/Game mód < Normál mód, dinamikus kontraszt ki, éljavítás ki, zajszűrő ki < Normál mód, dinamikus kontraszt be, éljavítás be, zajszűrő be < Normál mód, dinamikus kontraszt be, éljavítás be, zajszűrő be, interpoláció be

Igen, egyes TVk tudnak interpolálni, azaz újabb képkockákat számolnak ki, és szúrnak be. Ezért az fps is "növekszik". Erről az előbb már kifejtettem a véleményemet. csak az a baj, hogy nem ismered (mert valószínűleg nem láttad) a TV-k interpolálási algoritmusát... míg egy régebbi LG-ben vagy akár mostani Philipsben csak presetek vannak, addig pl. az újabb Samsungokban és LG-kben (mint írtam), egyénileg is állítható a de-blur és de-judder értéke

állítom neked, hogy 10-ből 8 ember nem veszi észre a különbséget a Motion Plus OFF és Motion Plus ON 10/0 állás közti különbséget

Nem tudom miről beszélsz. Mi az a mozgóképfelbontás? Milyen 300 sor? - Kérlek olvass utána, motion resolution az angol megfelelője. Azt jelenti, hogy az "50 Hz"-es és a "100 Hz"-es LCD TV-k kikapcsolt interpolálás mellett gyakorlatilag egy frame lepergése alatt átlagosan csak 300 sort képesek frissíteni a kijelzőn, azaz hiába van egy új frame, nem a teljes új képkockát látja a néző, mert nem minden pixel tud ennyi idő alatt frissülni. Magyarul ez az LCD panelek válaszidején múlik (emiatt is van az utánhúzás), ezt javítja az "overdrive", azaz a de-blur. A plazmáknál pont ezért nicns ilyen probléma, mert ott 0,001ms egy pixel válaszideje.

(#12786) c41r0^


c41r0^
őstag

nos, jó ez a ctrl+j, mert így nykon is csíptem a problémáról a bizonyítékot (konfig az adatlapomon)

tehát, Win7 alatt 23.976 fps-es film (Star.Trek.2009.BluRay.1080p.x264.DTS-WiKi.mkv), MPC-HC, DXVA, EVR, VGA 24Hzre rakva, TV-n 1920x1080@24Hz (mellékelek képet is a képfrissítésekről a driverből és látható, hogy nincs 23 Hz lehetőség), tartja a 24Hz szinkront, majd 41mp-ként lemegy 23.8-ra az fps, egy tüske látható a grafikonon is

annyit még megcsinálok, hogy minden legújabb szoftverrel (MPC-HC, vga driver) is megnézem

képfrissítési frekik 1920x1080 felbontáson (a dőlt 59, 70, és ami nem látszik a 72, 73 és 75 Hz-ek jelképesen vannak ott, azok nem támogatott képfrissítési frekik )

mpc-hc konfig

jó megjelenítés

frame drop

[ Szerkesztve ]

(#12787) Brian_GT válasza stevve (#12784) üzenetére


Brian_GT
őstag

Köszi...a terhelés jó ötlet tényleg... win7ben ami van prociterhelés mérő azt meglesem mialatt megy a film... kiugrónak kell lennie gondolom ha egy 1080ps filmet a proci hajt... 5.1nél a vevőt nem értettem mire mondod.... elvileg szép az 5.1 mert szól mindegyik hangszóró...hangosan még nem tudtam megnézni mert késő van hozzá :) ... 720 mkvnál hallottam azt, hogy nem az igazi 5.1et használja hanem virtuálisan keveri csak fel, mert az effekteknél bomba hang volt...hang meg eléggé alacsony volt...bár a mozikban is így van szóval lehet a DVD volt eddig inkább a false és így az igazi :)

Kipróbálom holnap a TmTvel a dolgokat, meg a hangot is...és írok.

Köszi a segítséget...

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#12788) WonderCSabo válasza lean (#12780) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Uhh, itt vmi nagy gáz lesz. Nem megy közben más erőforrásigényes program? Az MPC-HC magas prioritáson fut? Csak ez a videó csinálja? :F

Brian_GT: sem tudom rávenni 1080ps BR rip lejátszására

Mit értesz it BR rip alatt?

c41r0^: Azt kell mondjam, hogy nem vagy képben a dolgokkal, vagy nem érted, amit írok.

Köszi az elismerést! ;)

Nem megy dupla FPS-sel a legalsó sor, hanem pont a 2:2 pulldown működését mutatja be

Már hogy a rákba, ha új frameket szúr be? (interpolál) :F A 2:2 pulldown működését LCDn a középső sorban láthatod.

Hogy lehetne egy frame ugyanaz, ha más helyen van a pont? Na ne vicceljünk már! A frame akkor ugyanaz, ha pont ugyanott van a pont.

egy "50Hz"-es 5:5 pulldown képes TV esetében, ugyanis egy ilyen TV esetében a panel képes a 120Hzes kimeneti frekvenciára.

Ha egy panel általában kimenetin 50Hz-en fut, akkor kizárt, h. 120Hz-en is tudjon.

csak az a baj, hogy nem ismered (mert valószínűleg nem láttad) a TV-k interpolálási algoritmusát...

Mondj egy sort abból az algoritmusból. ;)

Azt jelenti, hogy az "50 Hz"-es és a "100 Hz"-es LCD TV-k kikapcsolt interpolálás mellett gyakorlatilag egy frame lepergése alatt átlagosan csak 300 sort képesek frissíteni a kijelzőn

Ha ez így lenne, akkor nem tudnál filmet nézni. Ugyanis az összes sor megváltozik szinte minden jelenetnél frameről framere. Mellesleg egy frame 23.976fps esetében 41,7 ms -ig van a panelon, azért ennyire csak nem rossz a válaszideje. Persze én elhinném, elég hihetetlennek tűnik. Ha elküldesz olvasgatni, akkor legalább egy linket adj.

(#12786) c41r0^:

Elsőmenetben: használj bicubic resizer algoritmust, szebb képet ad, mint a bilineáris. Az alternatív v-syncet pipáld be, jobb mint, az EVR sajátja.

A glitch természetes 24Hz-nél, hiszen 23.976fps 24Hz-en nem passzol, egy idő múlva újból szinkronba kell hozni, különben elcsúszik a hang. Ez a helyes működés. Szofveresen 2 dolgot tehetsz: vagy EVR Sync rendererrel próbálod a videót és a hangot a 24Hz-hez állítani, vagy Reclockal.

[ Szerkesztve ]

(#12789) dezz válasza c41r0^ (#12785) üzenetére


dezz
nagyúr

"A video tökéletes, csak nincs jól elmagyarázva. Nem megy dupla FPS-sel a legalsó sor, hanem pont a 2:2 pulldown működését mutatja be"

Márpedig nem. Világosan 2x annyi mozgásfázist (illetve itt: pozíció) ábrázol az alsó sor a többihez képest.

LCD-nél értelmetlen 100/120 Hz-ről beszélni mozgás-interpoláció nélkül... Az más kérdés, hogy a ~24p-t 5:5 pulldownban is megjeleníthetik (a film-look megőrzése érdekében) 120 Hz-en, de ebben az esetben ugyanúgy nézne ki 48 Hz-en is.

"(vagy/és a háttérvilágítást kapcsolgatja ki-be 240-szer 1 mp alatt)."

A ki-be kapcsolást 1-nek véve csak 100x/120x, mert már ezzel is elérik azt a hatást, amit képtartalom-módosítással, fekete képkockákat beillesztve 200/240 Hz-es frissítéssel lehetne.

(#12790) WonderCSabo válasza dezz (#12789) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Márpedig nem. Világosan 2x annyi mozgásfázist (illetve itt: pozíció) ábrázol az alsó sor a többihez képest.

:K

Mondj már vmit erről a 300 soros frissítési dologról!

[ Szerkesztve ]

(#12791) dezz válasza WonderCSabo (#12790) üzenetére


dezz
nagyúr

Én? :) Gondolom, ez valami szubjektív dolog lesz...

(#12792) WonderCSabo válasza dezz (#12791) üzenetére


WonderCSabo
félisten

c41r0^: persze, senki sem ajánlja 24p-re, de ha nincs interpolálás, akkor az LCD TV-k mozgóképfelbontása 300 sor körül van, így elmosódik a gyors mozgásnál a kép

Azt jelenti, hogy az "50 Hz"-es és a "100 Hz"-es LCD TV-k kikapcsolt interpolálás mellett gyakorlatilag egy frame lepergése alatt átlagosan csak 300 sort képesek frissíteni a kijelzőn, azaz hiába van egy új frame, nem a teljes új képkockát látja a néző, mert nem minden pixel tud ennyi idő alatt frissülni. Magyarul ez az LCD panelek válaszidején múlik (emiatt is van az utánhúzás), ezt javítja az "overdrive", azaz a de-blur. A plazmáknál pont ezért nicns ilyen probléma, mert ott 0,001ms egy pixel válaszideje.

Ez mi ez?

[ Szerkesztve ]

(#12793) Santiagain válasza WonderCSabo (#12792) üzenetére


Santiagain
senior tag

Keress rá a motion resolution-ra. Általában a TV-k specifikációi is tartalmazzák.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12794) dezz válasza WonderCSabo (#12792) üzenetére


dezz
nagyúr

Ez ebben a formában biztos nem állja meg a helyét. A teljes kép frissül, csak valóban nem 0 idő, amíg beállnak a pixelek.

De ha 0 idő lenne, az sem lenne tökéletes, mert a szemet zavarja mozgás közben, hogy ilyen sokáig lát egyetlen fázist. Emiatt akkor is duplázva látnánk az éleket, ha 0 idő lenne. De mivel nem 0, a szemünk előtt következik be az átállás is, pár ms alatt, így egy kicsit duplázódik is, meg egy kicsit elmosódva is látjuk. Ebből jön az "x sor".

Mindkettőre megoldás: háttérvilágítás villogtatás, persze megfelelően magas Hz-en. (A frissítés a "szünet" idejére időzítve.)

[ Szerkesztve ]

(#12795) WonderCSabo válasza Santiagain (#12793) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Google eléggé irreleváns és régi találatokat ad, bár annyit látok, h. van vmi ilyesmi dolog. Megnéztem több gyártó oldalát is, nem találtam ott ilyesmit a teljes specifikációkban.

c41r0^: Sehol sem állítottam, h. minden tudok, mert nem így van. Azt sem állítottam, h. jobban tudom, mint te. (ellenben te igen...). Az állításaim továbbra is igazak, ha 300 soros dolog létezik.

dezz: De mivel nem 0, a szemünk előtt következik be az átállás is, pár ms alatt.

Oké, én is így tudtam.

stevve: Hogyan interpolálnak úgy, h. megtartják a film lookot? (tudom, h. van már ilyesmi eljárás, de mégis h. működhet)

[ Szerkesztve ]

(#12796) stevve válasza dezz (#12789) üzenetére


stevve
nagyúr

"LCD-nél értelmetlen 100/120 Hz-ről beszélni mozgás-interpoláció nélkül... "

Pontosan. Szerencsére az utóbbi időkben ebbe az irányba mozdult a világ és bár ez kb. olyan hitvita bizonyos helyeken, mint az nV-AMD dolog, azért szerintem hasznos. PC-n is beállítható, van is erről pár leírás a neten, bár sosem próbáltam eddig.

(#12797) dezz válasza stevve (#12796) üzenetére


dezz
nagyúr

Annyiban még pontosítanám magam, hogy LCD-TV-nél, mert ugye ha eleve van 100/120 fps-ünk, pl. PC-ről, akkor már nem kell a mozgás-interpoláció, de ezt inkább csak a megfelelő monitorok tudják fogadni.

[ Szerkesztve ]

(#12798) Joshi


Joshi
titán

(#12799) stevve válasza dezz (#12797) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, persze, így értettem én is. Úgy tűnik a mai nap a pontosításoké :K

(#12800) c41r0^


c41r0^
őstag

Értem, amit írtok a minta-flash-el kapcsolatban, de én másképp értelmeztem (mivel nem néztem meg, hogy az MCFI rövidítés az interpolálást jelenti...) a mégpedig így:

A második sor 1:1 pulldown-t mutat, a felsőhöz képest csak azt szemlélteti, hogy az utánhúzás/válaszidő miatt az előző frame-ből még látszik valami LCD TV-n. A harmadik sor pedig azért lehetne minta a 2:2 pulldown-ra az én szemrevételezésem szerint, mert egységnyi frame idő alatt (míg a másik 2 feljebb lévő ugrik 1 egységet, azaz framet) ugyanazt a framet az kétszer jeleníti meg, azaz duplikálja, de a frame tartalma ugyanaz. Mondjuk itt képzavar van az én nézetem szerint, mert ha már pulldown lenne, akkor a pöttynek egy helyben kéne maradnia, jelezve, hogy ez nem új frame. Én csak ezután tennék csak be egy olyan sort, ahol az interpolálásra van példa, ez megegyezne a 3. sorral, csak minden második pöttyöt más színnel jelenítenék meg, hogy látszódjon, hogy ez új, a TV által kiszámolt frame. Persze akkor már nem a 2:2 pulldownt, hanem az 5:5öt kéne megmutatni ráadásul úgy, hogy akkor egy helyben maradjon a pötty pulldownkor, de ezt szemléltetni nem lehetne túl jól.

Ebből származik a félreértés, de ebben az esetben jogos, igazatok van, én néztem el. Ebben az esetben viszont a 2. sor semmiféle pulldownt nem mutat be, illetve az 1:1-et (ami ugye értelmetlen).

Ha egy panel általában kimenetin 50Hz-en fut, akkor kizárt, h. 120Hz-en is tudjon. - ez nem igaz, amik támogatják az 5:5-öt, azok mennek 60 és 120-on is.

LCD-nél értelmetlen 100/120 Hz-ről beszélni mozgás-interpoláció nélkül... Az más kérdés, hogy a ~24p-t 5:5 pulldownban is megjeleníthetik (a film-look megőrzése érdekében) 120 Hz-en, de ebben az esetben ugyanúgy nézne ki 48 Hz-en is. - van értelme, hisz az előnye annyi a 48hzes 2:2-höz képest, hogy többször jelenik meg egységnyi idő alatt egyazon frame (2 helyett 5-ször), így még élesebbnek és folyamatosabbnak látszik a szem számára. A fő ok pedig vszínűleg az, hogy adott kategórián belül az 50Hzes TV-kbe ugyanaz az elektronika kerül bele, mint a 100Hzesekbe, ami ugyanannyi pulldown képes, csak az interpolálás hiányzik belőle. Konkrét példa pl. Samsung C/B550-C/B650, megjelenítés tekintetében csak ennyi a különbség köztük, mind 2 5:5 pulldown-os, az 550 mégis 50Hzes.

csak az a baj, hogy nem ismered (mert valószínűleg nem láttad) a TV-k interpolálási algoritmusát...-> Mondj egy sort abból az algoritmusból. ;) - már megint pongyolán fogalmaztam... helyesen: csak az a baj, hogy nem ismered (mert valószínűleg nem láttad) a TV-k interpolálási algoritmusának folyományát, magát a képet... még1szer megkérdem: láttál már egy 100Hzes LCDTV képét interpolálással?

Azt jelenti, hogy az "50 Hz"-es és a "100 Hz"-es LCD TV-k kikapcsolt interpolálás mellett gyakorlatilag egy frame lepergése alatt átlagosan csak 300 sort képesek frissíteni a kijelzőn

Ha ez így lenne, akkor nem tudnál filmet nézni. Ugyanis az összes sor megváltozik szinte minden jelenetnél frameről framere. Mellesleg egy frame 23.976fps esetében 41,7 ms -ig van a panelon, azért ennyire csak nem rossz a válaszideje. Persze én elhinném, elég hihetetlennek tűnik. Ha elküldesz olvasgatni, akkor legalább egy linket adj. - itt már megint elírtam, helyesen: Azt jelenti, hogy az "50 Hz"-es és a "100 Hz"-es LCD TV-k kikapcsolt interpolálás mellett gyakorlatilag egy frame képfrissítési ciklus lepergése alatt átlagosan csak 300 sort képesek frissíteni a kijelzőn

Azért írtam, hogy "motion resolution", mert beírod a Google-be és az első pár találatnál megtalálod a leírást. De akkor:

Static and Motion Resolution rész érdekes és itt a komplett tesztelés leírása

Az átlag tényleg nem 300, inkább 500 körül, és a jobb LCD-k vannak 800 felett. Plazmák általában a kritikus 1080-as szintet meglépik.

Tényleg no offense, nem sértésből írtam, amit írtam, mindenki hibázhat, lehet, hogy én is rosszul tudok dolgokat, meg el is néztem pár dolgot, meg rosszul írtam én is a kapkodás hevében.

A kép-tippekért köszi, majd még kísérletezgetek, mára ennyit, holnap folytatom. Az új MPC-HC-nál már látom, hogy van EVR Sync beállítás és lehet finomhangolni, ha nem megy, akkor marad a ReClock.

Különben még ha a belső filtereknél nem jelölöm be a matroskát, akkor a Haali media splitter aktív, mivel fel van telepítve. Ez jobb képminőséget biztosít még mindig, mint a legújabb MPC-HC saját kodekje?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.