Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12851) c41r0^ válasza CPT.Pirk (#12840) üzenetére


c41r0^
őstag

Ha digitálisan kötötted össze a gépet és TV-t, akkor állítsd 23 vagy 24 Hzre a VGA-t és úgy nézd meg. Ha régi a TV és csak 2:3 pulldownt tud (azaz mindenképp 60Hzre erőszakolja rá a megjelenést 24p forrásról is), akkor sajnos így is akadozni fog a kép.

Viszont...

Ha felgyorsítanád ReClock-kal 25fps-re a filmet és hangot, (mint ahogy a PAL DVDknél teszik) és a VGA driverben az adott felbontáshoz (gondolom 1280x720, 1366x768 vagy 1920x1080 valamelyikén használod) 50Hzet adnál meg, akkor a TV ezt már folyamatosan játszaná le, mivel a 60Hzes TV-k megjelenítő panelét natív 50Hz-en is tudod hajtani.

Persze ha VGA kábellel történt az összekötés, akkor tárgytalan, mert az elektronika minden a VGA-tól a TV-be beérkező jelet felskáláz a panelnek 60Hzre.

(#12852) CPT.Pirk válasza c41r0^ (#12851) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1360*768-a küldök ki, természetesen hdmi-n. Viszont amit nem vettem észre, hogy a friss Catalyst magától 50Hz-et nyomott be, korábban 60 volt beállítva neki. A 25-ös DVD jól is néz ki vele 50-en, nem látok rángatásokat.

Az normális, hogy egyik filmnél sem stabil az fps? Az említett ultramarinesnél 23.6-24.4 között változik igen gyorsan, a piros és zöld grafikon tiszta rece, és a többi film is ilyen, a dxva-sok is. Pl. a DVD-nél nagyjából állandó, 24.8...

A reclockot majd kipróbálom, a megtartása érdemes filmeknél jól jöhet.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12853) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12852) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez természetes. A rece a gráfon a pulldown.

(#12854) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12853) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De nem olyan mint a fűrészfog, hanem bár felfedezhető, elég kusza:

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12855) Santiagain válasza WonderCSabo (#12830) üzenetére


Santiagain
senior tag

Pedig ez a bullshit tényleg definiálja a lényeget. Lefordítom: azt határozza meg, hogy mennyire lesz részletgazdag a kép, illetve, hogy mennyire mosódik el gyors mozgások közben. Hogy ezt konkrétan milyen algoritmussal számolják ki, az a definíció szempontjából irreleváns.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12856) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Csináltam egy összehasonlítást arról, hogyan jeleníti meg a renderer a különbőző frekvenciákon a 24p (23.976=24/1.001fps videót):

50Hz:

Hogy kijöjjön a ritmus, időnként egy pár framet több frissítés erejéig tart a képen ezért kis akadások keletekznek.

60Hz:

Ezt már mindenki ismeri, 3:2 pulldown-al a páros képkockákat 3szor, a páratlanakat 2szer isméti meg. Ennek következtében judder alakul ki, a gyorsabb vízszintes mozgások szaggatnak.

71.928Hz:

Ez a 23.976=24/1.001fps 3szorosa, így elérhető a tökéletes szinkron, mindegyik képkocka ugyanannyi frissítés alatt jelenítődik meg.

72.000Hz:

Olyan 7-8mpként egy képkockát meg kell ismételni a ritmus megtartása érdekében, ez kis akadásokhoz vezet.

75Hz

Gyak. u.a. eredményt kapjuk, mint 50Hz-en.

(#12857) c41r0^ válasza Santiagain (#12855) üzenetére


c41r0^
őstag

WonderCSabo-nak annyiban igaza van, hogy ez egy a teszterek által kitalált, szubjektív mérési módszer, mert egy tesztképhez hasonlítgatnak. Ám a gyakorlatban egy igazán jól használható arányszámot kapunk arról, hogy az egyes TV-knek milyen a mozgásfelbontási tulajdonsága.

(#12858) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12854) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaa, én nem erre a fűrészfogra gondoltam. Ez gáz. Látom a refresh ratere is megőrült.

Santiagain: Ezzel semmit se mondtál, c41r0^ pontosabbat mondott, de még ő sem fejezte ki igazán.

(#12859) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12858) üzenetére


c41r0^
őstag

Ezzel semmit se mondtál, c41r0^ pontosabbat mondott, de még ő sem fejezte ki igazán. - jobban nem is tudom, mert nem vagyok szakértője a dolognak, a lényegét tudom és ezt próbáltam átadni... szerintem pontos definíciója nincs, egyszerűen kitaláltak egy szubjektív tesztelési formát arra, hogy egyes TVknél meg lehessen nagyjából állapítani a gyakorlatban, hogy mennyire mosódnak el a tárgyak gyors mozgás esetén a képen... de te hátha ki tudsz hámozni többet az általam adott linkekből (vagy más tesztekből, különben a hdtv.co.uk tesztekben mindig szerepel a motion resolution meghatározása is)

de ez különben semmivel sem hülyébb szitu, mint mikor a gyártó megadja, hogy 3ms a panel válaszideje... és g2g, vagy teljes állapotváltás, esetleg feketőből fehér? vagy mire érti? itt sem közölnek pontos infókat és ha tudnád, mennyien dobálóznak azzal, hogy ez jobb TV, mert kisebb a panel válaszideje...

Köszönjük a képfrissítéses képeket!
A 3x23.976 képfrissítést hogyan csináltad? PowerStrippel?

(#12860) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12859) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 3x23.976 képfrissítést hogyan csináltad? PowerStrippel?

Saját magam által módosított driver. :)

[ Szerkesztve ]

(#12861) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12858) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, tudok vele valamit kezdeni? Minden film alatt ilyen. És igen, a refresh rate is ugrál minden filmnél.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12862) c41r0^ válasza CPT.Pirk (#12852) üzenetére


c41r0^
őstag

1360*768-a küldök ki, természetesen hdmi-n.
1360x768-at akartam írni (a cikkemben is ez szerepel, hogy az oldalsó 3-3- pixeloszlop kihazsnálatlan marad), de ma is sikerült valamit elírnom... :W

Viszont amit nem vettem észre, hogy a friss Catalyst magától 50Hz-et nyomott be, korábban 60 volt beállítva neki. A 25-ös DVD jól is néz ki vele 50-en, nem látok rángatásokat.

Ez is a normális, hisz a DVD film 25fps-es, a helyes képfrissítés a 25 vagy többszöröse, 50Hz a legjobb ennek egy 50/60Hzes TV-n. Persze 25 Hzet nem lehet beállítani a VGA driverben, esetleg 25i-t igen bizonyos felbontásokhoz, még ezt kipróbálhatod, mert ebből a TV gondolom 50p-t csinál magának a kimeneti oldalon. Persze ha eleve 25p a videofolyam (gondolom az, ha jól tudom a DVD filmek azok), akkor ne használd a 25i-t, még ha lehetőséged is lenne rá.

Az normális, hogy egyik filmnél sem stabil az fps? Az említett ultramarinesnél 23.6-24.4 között változik igen gyorsan, a piros és zöld grafikon tiszta rece, és a többi film is ilyen, a dxva-sok is. Pl. a DVD-nél nagyjából állandó, 24.8...

ezt nem tudom, ebben nincs semmi tapasztalatom...

A reclockot majd kipróbálom, a megtartása érdemes filmeknél jól jöhet.

én is meg fogom a napokban, egyelőre még gyakorlati tapasztalatom nincs vele

(#12863) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12861) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbálj kis más renderereket!

Más Javítgattuk picit a HD cikket az első hszből (CPT.Pirk írta bele, én csak javasoltam), aki unatkozik, keresse meg a különbségeket! :P (egyet tuti megtaláltok)

[ Szerkesztve ]

(#12864) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12860) üzenetére


c41r0^
őstag

És melyik kijelződ bírja megjeleníteni a tesztképek méreténél (amelyek 10xx * 8xx méretűek, azaz gondolom a kijelződ 1920x1080 vagy 1920x1200 felbontáson volt ) vélhetően nagyobb felbontás esetén a 72-75Hz-et?

(#12865) WonderCSabo válasza c41r0^ (#12864) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyilván az U2311H. 1920*1080 a natív felbontása, és max ~83Hz-re képes.

(#12866) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hopp, ha kinyomom a VSyncet a lejátszóban, akkor sokkal laposabbak a puklik, és sokkal kevesebb van belőlük.

Itt látszik a különbség, az eleje a kikapcsolt, és a közepétől a visszakapcsolt.

Vsyncnek mi az alap beállítása?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12867) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12866) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bekapcsolva, pontos, alternatív. A kép 50Hz, vagy 60Hz? Mellesleg lehetetlen, h. bmelyiken enyni ideig víszintes legyen a vonal a ritmus elvesztése nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#12868) Migee


Migee
tag

Érdeklődnék,hogy jelen pillanatban melyik renderert érdemes használni Win 7 alatt?

MadVR vagy EVR sync?

Előnyök hátrányok is érdekelnek.

(#12869) WonderCSabo válasza Migee (#12868) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MadVR: legmagasabb minőség, szín és resize terén is. Magasabb CPU használat, nincs DXVA, külön felirat renderer kell.
EVR Sync: DXVA van, felirat van, és képes korrigálva megjeleníteni a videót a frekvenciához igazítva, elkerülve az akadásokat

De miért nem próbálod ki a sima EVR CPt?

[ Szerkesztve ]

(#12870) Migee


Migee
tag

A mad VR mellé elég a síma telepítőját futtatni vagy más is kell?

(#12871) WonderCSabo válasza Migee (#12870) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Installálni kell, egy olyan playert használni ami támogatja (MPC-HC), és beállítani, h. azt használja. Továbbá konfigurálni a renderert.

(#12872) Migee


Migee
tag

MPC-HC-ba kellene. Ott mi a konfiguráció menete?

(#12873) WonderCSabo válasza Migee (#12872) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HCban a beállításokban a kimenet fülön állítsd be a madVRt. Ekkor már azt fogja használni. A madVR konfigurációját a start menüből éred el, h. mit lehet beállítani, arra már nem emlékszem pontosan, régen uninstalláltam.

Szerk.: Nem hiszem, h. látod majd a különbséget EVR CP és madVR renderelése között.

[ Szerkesztve ]

(#12874) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12867) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

50Hz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12875) Johnny Cage válasza WonderCSabo (#12856) üzenetére


Johnny Cage
addikt

az enyém az utolsó előtti gráfra hasonlít, tehát akkor mégis van pulldown, már csak azt nem értem, miért...

(#12876) WonderCSabo válasza Johnny Cage (#12875) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A képeden semmi gond nem látszik, egyenes végig a piros vonal. (ha egy nagyon minimálisan kitér, de nem tüskével, az nem gond. Ha tüskézik, akkor gond van.

Print screen gomb? ;)

Egyébként érdemes kipróbálni a Béta MPC-HCt!

CPT.Pirk: Fura. Kipróbáltad az összes renderrel?

[ Szerkesztve ]

(#12877) Johnny Cage válasza WonderCSabo (#12876) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Print screen gomb?"

az asztalt menti le, mert kiterjesztést használok.
-------

ON: nem kéne fedniük egymást?

(#12878) WonderCSabo válasza Johnny Cage (#12877) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem. :) A lényeg, h. a piros vonal vízszintes legyen ebből a szempontból, sőt az már baj, ha zöld a pirosat eléri. (nálam se éri el, csak közelíti időnként)

[ Szerkesztve ]

(#12879) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12876) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azok közt, amiknél megy a ctrl + J, ott csak az evr sync renderernél van állandó ismétlődésű piros vonal, többinél totál kusza...

Azért itt sem teljesen precíz minden csúcs.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12880) janos666 válasza Johnny Cage (#12877) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kiterjesztésnél lementi az összes asztalt, az egymáshoz képesti egyedi elrendezésben. A legkisebb, asztalok köré illeszthető téglalap mérete lesz ellőve, és beillesztve.
Viszont a D3DExclusive felületek nem lesznek rajta.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12881) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Összehasonlításul nézzétek meg ezt a grafikont: [link] :DD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12882) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Jöttem kérdezni, hátha tud valaki valami okosat mondani.:B Nem teljesen vág ide a kérdés, csak félig.

Szóval, elvileg adott egy 1,5Mbps/24bites hangsáv a filmen, nade, ac3 filter is azt írja, hogy 16bit-en megy a hang, közben ha mpchc-ben megnézem a tulajdonságokat, ott azt írja, hogy 24bit. Mi lehet a gond?

Output format: AS IS
Rate: AS IS
Format: PCM 24bit

S/PDIF-nél:
AS IS
PCM 24bit

Egészen pontosan:

Spdifer:
Stream format: DTS 3/2.1 (5.1) 48000Hz
Bitstream type: 16bit big endian
Frame size: free format
Samples: 512
Bitrate: unknown
SPDIF stream type: 0xb
Frame interval: 2012
Actual bitrate: 1509kbps
Output format: SPDIF 3/2.1 (5.1) 48000Hz
SPDIF format: padded
Bitstream: 16bit LE

Pedig, elvileg 24bites a hangsáv.

Előre is köszönöm a segítségeket. :B

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12883) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12879) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez se jó, azok az akadások iszonyat nagyok. És ez a Hz kiírás is aggaszt. Mellesleg az MPC-HC nálam is produkált ilyen megmagyarázhatatlan dolgokat, szintén Hz az égben... Más lejátszó mit produkál (WMP12?) A monitorodon ok?

janos666: Sima 60Hz-es pulldown, amellé ingyne judder is jár. :) Mutattam ilyet egyébként a shotjaim között. Egyébként hidd el, Neked sokkal jobb a kép, mint Pirknek.

hackeeeee: A kimentnél 24 bit van megadva? (mellesleg hallod egyáltalán a különbséget? )

Szerk.: látom annyi van megadva. Akkor nem tudom mi a baja.

[ Szerkesztve ]

(#12884) hackeeeee válasza WonderCSabo (#12883) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Widows hangbeállításoknál? Igen.. Úgy próbáltam az előbb. Bár most ott nem tom, hogy kellene-e neki restart, beállítás után.

Öhm, ha tudnám h 24bit megy ki, akkor legalább tudnám, hogy van e különbség.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12885) janos666 válasza WonderCSabo (#12883) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én is tudok olyasmit produkálni. Csak át kell raknom EVR-CP-ről EVR-Sync-re.
És ezzel együtt rájöttem miért írta itt ki valakinek a 10-bit opcióval a "not supported" dumát. Hát azért, amiért most nekem is rajta van ezen a képen: [link]

Ez az EVR-Sync már egy elavult és hasztalan dolog. A V-sync is jobb már az EVR-CP-ben, viszont nem támogatja za új feature-ököt, amiket csak a CP-be tesznek be.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12886) WonderCSabo válasza hackeeeee (#12884) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg nem kell restart.

janos666: Így van, az EVR Sync-et már nem ajánlatos használni. Nekem sokkal több tüskét csinál, mint EVR CP, pedig a Hz is tökéletes...

[ Szerkesztve ]

(#12887) hackeeeee válasza WonderCSabo (#12886) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor nemtom, ráböktem egy tesztet, megszólalt, bár ugye erősítő nem írja, hogy 24bit-e, vagy sem..

Ac3-ban látom csak, Ő meg 16ot ír. :\

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12888) WonderCSabo válasza hackeeeee (#12887) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az MPCHC saját kodekjei is tudnak SPDIF passthrought, próbáld ki!

(#12889) hackeeeee válasza WonderCSabo (#12888) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Öhm, mondasz nekem egy beállítási lehetőséget hozzá? :B

Véleményem szubjektív...

(#12890) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12883) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

WMP12-ben ilyet hol kell nézni?

Amúgy áttettem a TV-t 60Hz-re, ezt kaptam:

EvrCP

Sync:

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12891) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként most azon gondolkodtam, hogy vajon kipróbálta-e már valaki, hogy 60Hz-re egy-egy fekete képkocka beszúrásával pakolja ki a képet:
1 ł 1 ł F ł 2 ł 2 ł F ł 3 ł 3 ł F ł 4 ł 4 ł F
Vagy a 60Hz, főleg az LCD válaszidővel ehhez túl kevés, és nagyon nevetséges eredményt szülne?

És a másik ötletem lenne még, hogy az F helyére nem fekete, hanem egy interpolált képkockát kéne beszórni. Tehát nem ezt az idióta "frame doubler" dolgot csinálni (ami 24-ből 48-at csinál, amit aztán megint "trükkös" kirakni 60Hz-re...), és nem is zúzza agyaon az agyadat 48 interpolált képkockával a 24 eredeti mellé.

Előállhatna valami Avisynt és MAnalyse zseni, hogy kipróbáljuk ezeket. :DD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12892) WonderCSabo válasza hackeeeee (#12889) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Külső szűrők közül kiszeded az AC3Filtert, a belső szűrők között duplakatt a DTS-re.

Mellesleg SPDIFen egy az egyben a stream megy ki, szóval mindenképpen 24 bit lesz.

CPT.Pirk: Statisztika nincs, csak a szemedre hagyatkozhatsz.

janos666: A fekete képkocka beszúrása igen, a válaszidő miatt nem lehetséges.

Az interpolációról meg van a véleményem, mellesleg az összes szoftveres kinyírja a film lookot.

(#12893) prime77


prime77
aktív tag

Köszönök mindenkinek mindent.Tegnap este sikerült megnézni a Ryant.Open Disc folderrel.Bár először úgy sem ment.De a scenarioknál variálva elindította.Magyarul.:)Úgy hogy szuper.Köszönök mindent fiúk.Csabo ,Dezz kiemelve. :C :R

(#12894) hackeeeee válasza WonderCSabo (#12892) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Be van addolva, a DD/DTS belső szűrőkben vagyis előtte van a pipa, de így csak sztereóban szól.

Nah mindegy, végülis csak kíváncsi voltam. Directshow audio-t melyikre érdemes állítani, directsound-ra?

Véleményem szubjektív...

(#12895) c41r0^ válasza WonderCSabo (#12834) üzenetére


c41r0^
őstag

Sztem a film mode arra vonatkozik, h. "filmszerűvé" alakítva játssza le a képet, de ez csak egy wild guess.

Inkább akkor a HDTV elektronikája által interlaced forrásokon elvégzett deinterlacing módszerének megváltoztatására szolgálhat. Pl. (hasraütés szerint) a Film mode 1-es állásban bob, 2-es állásban vektoros deinterlacinget használ.

(#12896) c41r0^ válasza c41r0^ (#12895) üzenetére


c41r0^
őstag

mégse :N és ezúton fejeztem be a tippelgetést, mert nem megy ez nekem...

(#12897) WonderCSabo válasza hackeeeee (#12894) üzenetére


WonderCSabo
félisten

SPDIF esetében mindegy, de nem 5.1-es rendszered van? Amint mondtam, SPDIF bitstream passthroughval egy az egybe átnyomja a streamet az erősítőnek, és nem módosít rajta.

c41r0^: LOL, mi ebben a film mode? :C

(#12898) stevve válasza hackeeeee (#12894) üzenetére


stevve
nagyúr

Ehhez Dolby Digital Live vagy DTS Connect kell szerintem, mert így S/PDIF-en nem fog átmenni.

(#12899) WonderCSabo válasza stevve (#12898) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Another common use is to carry uncompressed digital audio from a CD player to a receiver. This specification also allows for the coupling of personal computer digital sound (if equipped) via optical or coax to Dolby or DTS capable receivers. This only supports stereo sound, unless the personal computer supports Dolby Digital Live or DTS Connect

Sztem ez csak az uncompressedre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

(#12900) CPT.Pirk válasza hackeeeee (#12882) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Maga a szabvány 20 bitig támogatja a hang átvitelét, de általában 16 bit megy ki, az audioCD limitjei miatt. Az spdifet még az audioCD és a DAT-ok idejében találták ki, ez van. [link]
Ha jól nézem, 24 bitig kiterjeszthető a szabvány. Ehhez meg gondolom mindkét oldalon ki kellene terjeszteni. Ettől független ált. 16 bitre limitált a kimenet.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.