Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Tényleg, ha már itt tartunk...

Amióta megvan a HD5750, észrevettem, hogy sokkal szebb a kép DXVA-ban, mint a HD4200/HD4870/Gef. 9600GT-vel volt. Ez normális dolog, vagy csak nekem tűnik szebbnek?

Véleményem szubjektív...

(#12952) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12949) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig arra kéne.

Jampec8686: Mondom, h. Blu-ray lejátszó szoftver kell.

hackeeeee: Csak Neked tűnik szebbnek. Vagy vmit átállítottál a CCCben. Ebből a szempontból ráadásul HD4200/HD4870/HD5870 között semmi különbség sincs.

[ Szerkesztve ]

(#12953) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12952) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugyan miért? Mióta jelentjük ki egy program béta verziója alapján általános érvénnyel, hogy xy funkció nem működik?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12954) Jampec8686 válasza WonderCSabo (#12952) üzenetére


Jampec8686
csendes tag

ok köszi akkor keresgélek ilyen szoftvert!

(#12955) Advent


Advent
tag

Sziasztok!

Pár napja vettem egy ilyen kártyát.

Linux alatt szeretném használni Vdpau-val ,de nem igazán akar működni a kártya.

Ubuntu 10.10et használok , összes frissítés fel van rá telepítve.
Nvidia honlapjáról leszedtem a legfrisebb drivert (260.19.29) utána telepítettem az xbmc-t.
Az 1080p filmek egyáltalán nem indulnak el , a 720asok mennek és használatban is van a vdpau de azok is néha megakadnak egy pillanatra.

smplayerrel elindul az 1080p is a proci használat is 5-10% között inog de annak ellenére néha megakad a film, fagyás is előfordult már. gyors kamera mozgásnál vizszintesen futó csíkokat lehet még tapasztalni.

Windows alatt hiba mentesen megy minden.

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#12956) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12953) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mert a bétában működik. :)

Jampec8686: Nem kell keresgélned, már mondtam: Total Media Theatre.

Advent: Első hszt olvastad?

(#12957) UdVi86


UdVi86
aktív tag

Sziasztok!

Régebben felfigyeltem egy érdekes dologra. Mikor kijött anno az MPC-HC 1.3.1821-es verziója, akkor ezzel a killa sample ment DXVA-val. A változások között szerepelt is ez:
Added H.264 L5.1 DXVA support for ATI cards with drivers > v8.14.1.6105 (Catalyst 10.4);
Viszont a későbbi buildek egyikével sem működött a DXVA ennél a samplenél.

A minap szintén leellenőriztem és azonos driverek mellett (10.12 Catalyst, friss DirectX), továbbra is ez a jelenség:
1821 build:

2820 build:

Sőt egy másik filmnél, nevezetesen The Lake House CSMux féle releasenél szintén nem megy a DXVA a friss buildekkel, viszont megy a 1821-el. Ez a film L4.1-el van kódolva és 13 frames. A killa is 16 frames, tehát valahol itt lehet a baj, nem a levelnél.

Mi lehet ebben a 1821-es buildban, ami a többiben már nincs? Lehet hogy valami optimalizálása a HD4200 IGP-nél pont problémát okozott?

Szerencsére nem találkoztam eddig ezeken kívül magas frames értékű filmekkel, de azért érdekes ez a dolog és jó lenne élvezni az új buildek frissítéseit és ezt az opciót is együtt.

(#12958) PuMbA válasza Advent (#12955) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudom, hogy hogy szerkesztetted rá azt az új drivert, de már nem lehet "csak úgy" Ubuntura pakolgatni NV drivert. Én az Ubuntu által felajánlottat használom, azzal minden jó.

[ Szerkesztve ]

(#12959) WonderCSabo válasza UdVi86 (#12957) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam megy DXVAval HD4330-al.

Így van beállítva?

(#12960) CPT.Pirk válasza UdVi86 (#12957) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam így megy simán DXVA-val, 10.12-es Catalysttal.

Amit próbálj meg szerintem, hogy frissítesz directX-et, a Catalystot teljesen eltávolítod, valami külső eltávolító progit is használsz, és aztán újrarakod a 10.12-es Catalystot.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12961) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12960) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig a level teszt kihagyása nem is elég a killa_samplehez, mert 16 reframe van. Ezek szerint, így is úgy is ignorálja.

Szerk.: Kipróbáltam, nálam - helyesen - level teszt kihagyása opcióval nem DXVAval játssza le.

[ Szerkesztve ]

(#12962) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12961) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majd kicsit később megnézem az aktuális béta verzióval ,hogy ott mi a helyzet. Meg hátha javult valamit a piros és zöld csík nálam. Egyébként a sync renrederrel ment a DXVA a képen, már ha ez számít valamit. - de CP-vel is simán megy a DXVA. Amúgy ha bekapcsolom a teljes tesztet, akkor is DXVA-val játssza le.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12963) Joshi


Joshi
titán

Megkérdezem tőletek is hátha van valami ötletetek igaz hogy ez most nem HD téma.
probléma, kiegészítve

(#12964) UdVi86 válasza WonderCSabo (#12959) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Köszönöm! Ez volt a probléma. 1821-es buildnél "Teljes tesztnél" is gond nélkül megy a DXVA:

Azonban az újabb buildeknél már a "Level teszt kihagyásnál" sem, csakis a "Teszt kihagyásánál":

(#12965) WonderCSabo válasza UdVi86 (#12964) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek szerint a régi verzióban még ez bugos, akkor is engedi, amikor nem kéne. :)

(#12966) UdVi86 válasza WonderCSabo (#12965) üzenetére


UdVi86
aktív tag

Úgy tűnik, bár "pozitív" bug. Mostmár jöhet bármilyen film :)

Szerk.: Akkor ide jön.

Egy másik dologban kérném a véleményed. Mit gondolsz az iTunes HD anyagairól, mennyire jó minőségűek? Szert tettem néhány SG Universe részre, de nem az iTunesról. Nem tudom, hogy ez utólag lett-e tömörítve, újrakódolva vagy ahogy lejött az iTunesról, úgy tették közzé. Mindenesetre ez van forrásként megjelölve. Itt van pár tesztkép: [link]
És a médiainfo:
General
Unique ID : 253933338274782088682253276526792335601 (0xBF09C8318E496F98892CA4E5D6CEE0F1)
Complete name : D:\Sorozatok\Stargate SG-1\Stargate.Universe.S01.720p.WEB-DL.DD5.1.h.264-TjHD\Stargate.Universe.S01E01.Air.Pt.1.720p.WEB-DL.DD5.1.h.264-TjHD.mkv
Format : Matroska
File size : 1.36 GiB
Duration : 43mn 48s
Overall bit rate : 4 441 Kbps
Encoded date : UTC 2009-10-03 07:56:32
Writing application : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.1
Format settings, CABAC : No
Format settings, ReFrames : 2 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 43mn 48s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 3 969 Kbps
Maximum bit rate : 64 bps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.180
Stream size : 1.21 GiB (89%)
Color primaries : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177
Transfer characteristics : BT.709-5, BT.1361
Matrix coefficients : BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4 709, SMPTE RP177

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : A_AC3
Duration : 43mn 48s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 120 MiB (9%)
Title : DD 5.1
Language : English

Ez jó minőségnek mondható vagy úgy általában az iTunes anyagok? Jelenlegi monitorom sajnos nem túl jó, 19-es és nincs is kalibrálva, így nehéz eldöntenem. De hamarosan akarok venni egy Dell U2311H-t, ezért is kérdezem, hogy ez jó forrás vagy érdemes más forrást beszereznem és akár saját magamnak lekódolnom?!

#12967: Világos. :)

[ Szerkesztve ]

(#12967) WonderCSabo válasza UdVi86 (#12966) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem pozitív. Ha vkinek régebbi kártyája van, és beállítja, h. végezzen teljes tesztet, akkor is DXVAval akarja lejátszani, de nem tudja...

(#12968) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

béta MPC-HC (build 2820) és EVR CP-vel:

[ Szerkesztve ]

(#12969) WonderCSabo válasza Johnny Cage (#12968) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez már gyönyörű. :DDD

(#12970) ArGab válasza Johnny Cage (#12968) üzenetére


ArGab
őstag

Részvétem, ez halott. :DD

Szeretnék majd egy ilyet látni az én gépemen is. :K

[ Szerkesztve ]

(#12971) WonderCSabo válasza UdVi86 (#12966) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bocs, nem vettem észre, h. szerkesztetted!

Ezek elég jó minőségűek szoktak lenni, jobbak, mint a TV-ről rippelt verziók.

vagy érdemes más forrást beszereznem és akár saját magamnak lekódolnom?!

Hát, ha Neked van hozzá megfelelő tudásod, időd és erőforrásod. :)

[ Szerkesztve ]

(#12972) hackeeeee válasza WonderCSabo (#12952) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ugye ez a béta CCC van fent, nem tudom, hogy abban van-e vmi más beállítás, ami a régiben nem volt..

Véleményem szubjektív...

(#12973) WonderCSabo válasza hackeeeee (#12972) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kapcsolj ki benne mindent "képjavító" szarságot.

(#12974) hackeeeee válasza WonderCSabo (#12973) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Minden auto-n, vagy alkalmazás dönti el beállításon van. :K Kézzel nem állítgattam külön semmit. :N

3D alkalmazásoknál sem.

MPC-HC-ban van pár shader használva. Meg most néztem, hogy nekem szál dekódolásnál alapból 4 van, és Én nem piszkáltam semmit, ez számít? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12975) WonderCSabo válasza hackeeeee (#12974) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha u.a. shadereket használod most is, mint anno, akkor nem. Dekódolás száljainál az csak a CPUs dekódolásra vonatkozik (h. hány magot használjon)

(#12976) hackeeeee válasza WonderCSabo (#12975) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, értem. :K Ugyan az minden. Nem állítottam semmit, csak ugye meglett a vga, aztán belenéztem 1 2 filmbe, és mintha úgymond "szebb" lenne a kép, ezért kérdeztem, hogy van-e valami különbség esetlegesen a kártyák között.

Véleményem szubjektív...

(#12977) WonderCSabo válasza hackeeeee (#12976) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valszeg placebo lesz.

(#12978) Advent válasza PuMbA (#12958) üzenetére


Advent
tag

Próbáltam azzal is amit ő ajánl fel de ugyanaz a helyzet azzal is.
Kell még valamit felrakni a driveren meg a kívánt lejátszó programon kívül hogy menjen a vdpau?

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#12979) WonderCSabo válasza Advent (#12978) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Bekapcsoltad a VDPAUt a playerben?

(#12980) Advent válasza WonderCSabo (#12979) üzenetére


Advent
tag

Igen.

Használja is a vdpau-t , de vizszintes csíkok mennek a képben amikor olyan kamera mozgás van asszem ezt nevezik tearingnek 1080p néha előfordul hogy megfagy amikor kinagyítom a képet.Xbmc-vel meg egyáltalán nem mennek az 1080p. próbáltam a live-ot is azzal ugyanez a helyzet viszont az Xbmc live beta 4-el egyes 1080p elindul már és tökéletes volt a kép semmi hibát nem tapasztaltam de pl a dark knight nem tom milyen rls de valami 16gb nem hajlandó képet adni ... :S
Héten vettem a kártyát direkt linuxra és így megszivatott ...

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#12981) Advent válasza Advent (#12980) üzenetére


Advent
tag

Probléma megoldva!!! :D

Az összes asztali vizuális effektet ki kell kapcsolni :)

Psn ID: Muki-13 , Btag : LiquiDSuN#2963 , Steam : Liquid_Sun

(#12982) hackeeeee válasza WonderCSabo (#12977) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lehet. :) Thx az infókat mindenkinek. :R

Véleményem szubjektív...

(#12983) Stukker1987 válasza Stukker1987 (#12932) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Nah egyenlőre jónak tűnik a szín kérdés!

Amit változtattam:

Catalystban átváltottam Ycbcr-ről Rgb-re!

Ez vajon miért használt?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12984) Johnny Cage válasza Stukker1987 (#12983) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"Catalystban átváltottam Ycbcr-ről Rgb-re!"

nekem ezzel az a bajom, hogy mpc-hc-ben át kell állítanom a kimeneti tartományt 16-235-re, hogy ne legyen nézhetetlenül sötét a kép. Ycbcr-en viszont nem kell

(#12985) Stukker1987 válasza Johnny Cage (#12984) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Egyre inkább nem értem az egészet!

A váltás látszólag megszüntette a zöldülést!(látszólag mert még nem sokat teszteltem)
Most viszont visszaraktam és mégse zöldül!

Bolond ez :D

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12986) Stukker1987 válasza Stukker1987 (#12985) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Az az egy ötletem van h számított az a h gép HD vevőként volt azonosítva a tv számára.
most pedig átraktam arra h pc ként azonosítsa...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12987) WonderCSabo válasza Stukker1987 (#12986) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nem számít.

(#12988) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12965) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aszt hiszem tudok valamit. :K
Viszont elfogyott a képek tárhelyem, valamint a piros és a zöld vonalon sem segített a verzió frissítés.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12989) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Valamit nem ertek. Regebben nem arrol volt szo hogy kapcsoljam/juk ki a H264 FFmpeg-et? Nalam barmit allitok a fentebb latott kepek alapjan, siman jatsza a Killa-t az eppen aktualis beta MPC-HC DXVA-el. Mit nem tudok, vagy maradjon ilyen beallitassal?

(#12990) laca000


laca000
őstag

Sziasztok!

Felraktam újra a Win7-et-ugyanazt mint eddig 64 bitest- és olyan jelenséggel találkoztam amivel eddig még nem.
Ha MKV merge v4.3.0 GUI-val az MKV-ról leszedem a felesleges hangokat,felirat sávokat stb akkor a Blu Ray lejátszóm-Philips BDP 5100-nem hajlandó többé elvinni a fájlt amit csináltam,nagy fekete képernyő aztán semmi...
Ugyanez a jelenség ha mondjuk alávágok egy hangot-mondjuk a magyar szinkront-de csak ez az egy hangfájl van alatta,akkor sem viszi.
K-Lite Codec pack van fent-az is a 64 bites.
Egész egyszerűen nem értem mi a jó fene történt...
TÖBB MKV-al is próbálkoztam!
NINCS VALAMI JOBB PROGRAM mint az MKV MERGE?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#12991) Stukker1987 válasza WonderCSabo (#12987) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Ezt gondolom én is!

viszont akkor nem tudom h mi okozta az anomáliát és minek hatására javult meg...

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#12992) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A Win7 "d3dx9 dll not found" hibát dob a MPC-HC -nál mi a rák van? (Vista is csinálja és bug osan is játsza le a videót)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12993) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12988) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Passz, de a kártyáddal mindegy is :)

A "vonalakra": mondom, minden Renderrel ilyen?

Steelmanus: Igazából semmi értelme kikapcsolni. Esetleg szükség lehet rá, de a mai driverekkel és karikkal 99.9% H.264 videót le lehet játszani DXVAval, szóval így se úgy se használja majd.

laca000: NINCS VALAMI JOBB PROGRAM mint az MKV MERGE?

Nincs. Egyrészt rakd fel az új 4.4.0 verziót. Másrészt File -> Options -> Disable header removal compression.

A K-liteot meg felejtsd el, és olvasd el az első hszt.

zoltanz: Felraktad a legfrissebb dx-et?

[ Szerkesztve ]

(#12994) zoltanz válasza WonderCSabo (#12993) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem, akkor nem is megy? Win7 meg Vista SP1 el nézem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12995) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12993) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, pont mint a stabil buildnél, az összes renderernél ugyanolyan kusza, amelyiknél megy a ctrl+j.

zoltanz: Ott van a DirectX frissítéséhez a link az első hozzászólásban. Ez egy olyan dolog, amit nem frissít a windows update. Az MpcHC meg DirectX-et használja, szal kell frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12996) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12995) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:( És csak a TVvel ilyen, ugye?

(#12997) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12996) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem tudom kipróbálni mással. Ill. van most nálam egy 14 colos crt, de az nem tudom, mennyire lenne érdekes.
Amúgy az összevisszaság ellenére a filmek nézhetőek, nem jelentkeznek szokatlan dolgok, meg valszeg az előző 2 évben is már így ment.

Te valamikor említetted, hogy valahol le vannak írva, mit jelentenek a vonalak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12998) zoltanz válasza CPT.Pirk (#12995) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem, de akkor XP -n miért megy, a Win7 Vista -n meg frissebb DX van. :F

#12999

Xp SP2 -n sem frissítettem semmit és megy.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12999) CPT.Pirk válasza zoltanz (#12998) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pl. játékok telepítéskor szokták frissíteni a directX-et, valszeg ezért, vagy már alapból megvan XP-ben a hozzá kellő dll...

Nem is a verzióval van gond, hanem hogy hiányoznak fájlok belőle, látni is fogod, hogy mennyi mindent tölt le a webinstall. Egyébként érdekes megfigyelni, hogy XP-re is letölti még a DX11-ből is egy csomó fájlt, pedig XP az 9.0C-t tud maximum.

szerk: hajlandó vagy frissíteni? Nem fog fájni! ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13000) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12999) üzenetére


WonderCSabo
félisten

XP-n dx9-es fájlok alapból fennvannak, Vistán dx10-esek, 7-en dx11-esek.

Egyébként meg a Dx-et így is úgy is frissíteni kell, nem is értem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.