Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13801) Valdez válasza stevve (#13799) üzenetére


Valdez
őstag

Köszi a választ :)

(#13802) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Valaki tud valamit arról, hogy mi történt a Doom9 fórummal? Egyszerűen a szerver behalt. Több hete már a SourceForge oldala sem működik, ahol az MPCHC változtatásait közölték lépésről lépésre Ez utóbbit tudom, hogy DDoS támadás érte, de a Doom9-ről semmit sem tudok, hogy mitől halt meg.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13803) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nemtudom nálam a h.264 lejátszásra a VLCMediaPlayer vált be és az SMPlayer, a MPC-HC -n csúszik a hang (kép sztem lassú) és 100% dolgozik a gép. (a többi lejátszón 80-90% és hibátlan) :F
A Core AVC is próbáltam azzal sem jobb.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13804) CPT.Pirk válasza zoltanz (#13803) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

DXVA-val mi a helyzet?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13805) zoltanz válasza CPT.Pirk (#13804) üzenetére


zoltanz
nagyúr

DXVA nélkűl az igaz, de sztem ez akkor sem normális.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13806) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
Továbbra is az a probléma, h nem tudok 1 erősítőre két sz. gépet is rádugni.
Kicseréltem a switchert erre, ez elvileg direkt arra a problémára van ami nálam is fenn áll:
[link]
Viszont továbbra se működik. a Kábelek biztos jók mivel az összeset leellenőríztem úgy h direktbe az erősítőre dugtam, és úgy működött, tehát a Sz. gép beállításokkal sem lehet gond. Az elosztónál amikor csak a Sz.gépet teszem rá látom a piros fényt tehát továbbküldi a jelet,
Esetleg számít, h hogyan dugom össze a kábeleket értem ezalatt, h fejjel lefele dugjam bele az elosztóba, vagy mi lehet a probléma? Másra egyszerűen nem tudok gondolni
Légyszives segítsetek.Köszi

(#13807) zsolt27x


zsolt27x
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

Szeretném összekötni vezeték nélküli kapcsolattal az lcd tv-m és a laptop-ot. A tv-nek van lan foglalata, amit hálózati kábellel összekötöttem a routeremmel. A router és a laptop között wifi kapcsolat van. A cél az lenne, hogy ha elindítok egy filmet a laptopon akkor azt ki tudjam tenni a tv képernyőjére a hálózati kapcsolat segítségével. Ne kelljen összekötni hdmi-vel, mert a laptop elvileg egy mobil eszköz lenne, ami vándorol a szobában.
Meg lehet ezt oldani? DLNA is van a tv-ben és a tv látja a laptopot, de mivel tré a benne lévő médialejátszó ezért nem tudja lejátszani a videokat. Ezért kellene a pc-ről indítanom ezeket.

Üdv: Zsolt

(#13808) CPT.Pirk válasza zsolt27x (#13807) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Első probléma, hogy a wifis kapcsolat sávszélessége nem állandó, így főleg a HD filmek átvitelére alkalmatlan. A másik, hogy lanon nem megy ki kép, meg a TV nem is tudná fogadni. Valszeg egyetlen megoldás, hogy vagy veszel egy hálózati médialejátszót, amit hmdi-vel kötsz össze a TV-vel, vagy a laptopot kötöd a TV-re HDMI-vel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13809) benceyce válasza WonderCSabo (#13751) üzenetére


benceyce
tag

:( Megtörtént, semmi változás.

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#13810) gws580 válasza gws580 (#13797) üzenetére


gws580
tag

Ennyire érzékeny témára tapintottam? :U

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13811) stevve válasza gws580 (#13810) üzenetére


stevve
nagyúr

3 m hosszig nagyjából mindegy (persze a legolcsóbbak azért általában mindenhol vackok), 5 m távolság sem okoz gondot általában, 10 m (vagy több) hosszban gondolkodva meg szintén majdnem mindegy, mert mindnek van szinte baja (legalábbis 1080p teszteknél).

(#13812) gws580 válasza stevve (#13811) üzenetére


gws580
tag

Nekem legalább 5m, de inkább 7,5m kellene...
De komolyan melyik lenne ár-érték arányban jobb :F ....mert hallgatok ám rátok :K
Ferrit magos, vagy aranyozott?

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13813) stevve válasza gws580 (#13812) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem tudom, itthon miket lehet kapni, de a Blue Jeans Cable (BJC Belden Series-1, Series-F2/FE), BetterCables (SSHDMI-10-HH-C2) ajánlott kategória mindenfelé. Annyira nem vagyok képben amúgy pontos típusokat illetően.

(#13814) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Új stabil verzió jelent a MPCHC-ből. (1.5.0.2827)

Bár nagyon bosszantó, hogy a változtatásokat nem lehet megnézni, mivel még mindig nem működik az az oldal, ahol ezt meg lehetett tenni.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13815) CPT.Pirk válasza gws580 (#13812) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vedd a legolcsóbbat, nem lesz különbség. Neked csak 1.3-as hdmi kell, annak a legkisebb a sávszélesség igénye, oda aztán mindegy. Szerintem a fejeltebbekre is mindegy, de ez viták tárgya.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13816) zoltanz válasza zoltanz (#13805) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Végül is megoldódot az 1.3.2156 verzióval.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13817) stevve válasza CPT.Pirk (#13815) üzenetére


stevve
nagyúr

7.5 m-nél (és fölötte) azért már lehetnek lilás csíkok meg hangyák a képen egy jobb 1080p filmnél egy gagyi kábellel. Hangnál valóban 8. Persze minden próba kérdése - no és pénz.

[ Szerkesztve ]

(#13818) benceyce


benceyce
tag

Srácok, legalább nyugtassatok meg, h nem hardveres hiba vagy technológiai alulfejlettség az oka annak, h egy E6300-as procival (1.86GHz) és egy 512MB-os 4870-es VGA-val nem tudom megnézni az 50GB-os BR képfájlt :(

[ Szerkesztve ]

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#13819) Valdez válasza huskydog17 (#13814) üzenetére


Valdez
őstag

(#13820) Valdez válasza benceyce (#13818) üzenetére


Valdez
őstag

ott user error lesz valószínűleg.

(#13821) benceyce válasza Valdez (#13820) üzenetére


benceyce
tag

Tul képp egy VGA csere után vagyok. Egy 7600GT-t cseréltem le. Nem tudom, h lehet-e emiatt, de természetesen lecseréltem az nVidia drivert az ATI/AMD Catalystjára, majd újra tettem a codeceket. Tanácstalan vagyok :(

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#13822) Valdez válasza benceyce (#13821) üzenetére


Valdez
őstag

Ha mpc-hc-t használsz akkor gyakorlatilag nem lesz szükséged semmilyen kodekre, töröld le őket. Legújabb directx, ati driver pedig szükséges.

(#13823) CPT.Pirk válasza stevve (#13817) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt tapasztaltad személyesen?

Benceyce: próbáld meg az MPC-HC -t, az első hsz. szerint beállítva, ahogy Valdez is mondja.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13824) huskydog17 válasza Valdez (#13819) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Köszi szépen!

Bár annak jobban örülnék, ha ez az oldal is újra működne.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13825) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok! A következő problémám van: a számítógépről szeretnék HD filmeket lejátszani. Összekötöttem a gépet egy HDMI kábellel a Plazma TV-vel, de ugyebár hang nem megy át. Összekötöttem a gépet és a tv-t egy hang kábellel is, van rajta Component audió bemenet. A probléma az, hogy vagy a HDMI bemenetet tudom beállítani külső forrásként vagy a Component bemenetet vagyis vagy a képet nézem hang nélkül vagy a hangot hallom kép nélkül. Hogyan lehet ezt megoldani?

(#13826) CPT.Pirk válasza T 1000 (#13825) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért nem megy át a hang hdmi-n? Az van beállítva alapértelmezett hangeszköznek? DVI-HDMI átalakító nincs a rendszerben?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13827) gws580


gws580
tag

Még egy kérdésem lenne, bár visszaolvastam, de nem igazán találtam.... :U
Tehát' egy 1024 x 768 42" plazma TV-nek, milyen felbontású filmeket érdemes(ebb)
lejátszatni :F
1080, vagy elég a 720p is, mert úgysem tesz különbséget :F

Vagy az 1080p jobban preferálja egy HD ready megjelenítő is :F

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13828) zoltanz válasza gws580 (#13827) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem lesz nagy ugrás azon a TV -n az 1080p. Jobb 1080p, főleg ha késöbb akarsz jobb TV-t. Azokat érdemesebb Blu-ray -re írni viszont sztem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13829) T 1000 válasza CPT.Pirk (#13826) üzenetére


T 1000
aktív tag

Szia! A számítógépen dvi-hdmi átalakító van, úgy tudom ezen nem megy át hang jel, vagy tévedek?

(#13830) stevve válasza CPT.Pirk (#13823) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem nagyon van lehetőségem tesztre :B , neten olvastam pár helyen. Annyit minden teszt kihoz, hogy a 7.5 m, de inkább a 10 már vízválasztó hossz 1080p-nél.

Pl.: ez megbízható: Link

[ Szerkesztve ]

(#13831) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Tesztelgettem kicsit, sztem egy 720p -s h.264 -es videót simán lejátszik egy Morgan magos Duron kis tuninggal 1 GHZ felett valamivel mondjuk. :K (persze Nforce2 -s lapban és DXVA nélkűl gondolom)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13832) CPT.Pirk válasza zoltanz (#13831) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így nem releváns, mekkora bitrátás videót visz el a duron?

stevve: egyszer kipróbálnám valahol ezt a dolgot.

T 1000: töltsd ki a konfigod. Ati kártyánál ez úgy volt, hogy a kártyához adott gyári hdmi-dvi átalakítón átment a hang, a kommerszeken meg nem. nV téren nem tudom mi a helyzet.

gws580: nekünk van egy 800 valahányszor 400 valahányszoros 103cm-es plazmánk, mikor azon néztük a 1080p élő téli olimpiát digitális adásból, na akkor csak ámultunk. Rákötöttem egyszer a gépet is, volt különbség a 720p és 1080p között. Mondjuk ez egy Panasonic Viera plazma, szóval nem bóvli.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13833) zoltanz válasza CPT.Pirk (#13832) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bitrate nem számít annnyira, inkább a profilok amit néztem az High Profile -val készűlt.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13834) huskydog17 válasza zoltanz (#13831) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

DXVA nélkül esélytelen, hogy az a kis Duron, vigye, mivel egy Athlon XP 2400+ (2,0 GHz) éppenséggel elbánik a 720p filmekkel, de az is csak úgy, hogy a Deblocking teljesen ki van kapcsolva. DXVA mellett azonban a Duron is szépen vinné őket. A bitráta pedig igenis az egyik legfontosabb tényező, hiszen nem mindegy, hogy a CPU-nak másodpercenként mennyi adatot kell feldolgoznia. Ezeket tapasztalatok is alátámasztják.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13835) zoltanz válasza huskydog17 (#13834) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"A bitráta pedig igenis az egyik legfontosabb tényező, hiszen nem mindegy, hogy a CPU-nak másodpercenként mennyi adatot kell feldolgoznia. Ezeket tapasztalatok is alátámasztják."

Én nagyon sok Blu-rax és rip -eket láttam és nem volt különbség ilyen téren.
Nálam csak egy 1600 MHZ -es (1900+) Athlon + Nforce2 van és az simán veszi az akadályt. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13836) balage25


balage25
senior tag

Sziasztok!

Van nekem egy ilyen gépem:
Alaplap: Gigabyte GA-MA78GM-S2H=ATI HD3200 IGP
proci: amd x2 4200
ram: 2GB single
op: frissen telepítve win7 64bit
médialejátszó: XBMC dharma, MPC-HC 32bit (x86) v1.5.0.2827
kodek/filter: külön nem raktam fel semmit
legújabb directx, és videókártya driver

Elvileg mindent végigcsináltam, amit az első hsz-ben találtam. Mégis nagyon sok olyan filmem van aminél nem megy a dxva az mpc-hc-ban.
- Avatar.2009.iNT.Bluray.1080p.DTSMA.x264.Hun-ESiR-Mont
- killa sample
- általában az 1080p-s filmek

Az xbmc-vel minden filmet lejátszik, de itt a kép minősége elég rossz(nagyon zajos).
Az összes filmem kiválóan lejátsza a másik két HTPC-m. Az egyik ION-os, a másik egy i5-650-es H55-ös alaplappal.
Atit nem mertem eddig venni, mert régen rossz tapasztalataim voltak vele, de mostanában sokan dicsérték gondoltam bepróbálom. Hát eddig vért izzadok vele. A másik két konfig max. fél órás munkával htpc-vé varázsolható, és ebben benne van az op rendszer telepítés is.
Segítsetek nekem! Legalább annyira menjen, hogy el lehessen adni.

(#13837) CPT.Pirk válasza balage25 (#13836) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A HD3200-as mindössze a régi, sima UVD-t tudja, annak a magas ref frames érték és a szabályos kódolástól eltérés kizáró tényező a dxva terén, így a Killa Sample soha nem is fog menni vele dxva-val.
Nagyjából az a videó fog menni DXVA-val, ami szigorúan megfelel az előírásoknak. Pl. volt olyan ESIR-es filmem, amit az UVD-s kártya nem vitt, de az UVD2-es simán viszi dxva-val.

Azzal próbálkozz, hogy a videó kompatibilitás tesztelés kikapcsolod az MPC-HC-ben, akkor lehet még pár dolog megy majd dxva-val, de lehetnek artifactok.

Egyébként a problémás Linux supportot kivéve, nincs probléma az AMD kártyákkal, se videó, se szoftveres téren. Ami problémás lehet,az film nézéskor, mikor az alaplapi integrált kártyánál egyszerre van használva a sideport és az uma memória.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13838) huskydog17 válasza zoltanz (#13835) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Lehet, hogy a 2-3 megabites bitrátával rendelkező filmeket viszi, az valószínű, de egy 6-7 megabitesnél megadná magát DXVA nélkül azt tuti.
Az MPCHC filterét használod a lejátszáshoz, ha igen, akkor a Deblocking be van kapcsolva?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13839) zoltanz válasza huskydog17 (#13838) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Semmi szűrő nincs bekapcsilva.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13840) CPT.Pirk válasza zoltanz (#13839) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mármint milyen szűrő nincs bekapcsolva?

huskydog17 elvileg erre volt kíváncsi,

hogy itt mi van beállítva.

A blokkosodásmentesítő beállítása az, ami eszi a gépet eléggé. Az az inloop deblocking filter, már ha arra gondoltál a filterek alatt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13841) zoltanz válasza CPT.Pirk (#13840) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Deblocking szűrő. Alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13842) balage25 válasza CPT.Pirk (#13837) üzenetére


balage25
senior tag

Vettem egy athlon II 250-es procit. Most már visz mindent. Ami érdekes, amelyik filmnél elvileg kiírja, hogy megy a dxva ott 720p-nél 25% a prociterheltség, ha kikapcsolom a dxva-t akkor is ennyi. Ebből Én azt gondolom, hogy sehol nem megy a dxva. Csak nem értem, hogy az ATI miért rak HDMI kimenetet, és miért reklámozza, hogy milyen klafa a HD3200-as megoldásaira.

Ami nagy öröm, hogy az XBMC-ben szépen feljavult a képminőség. Ebből azt gondolom, kell a proci a képjavításhoz, filterekhez.

[ Szerkesztve ]

(#13843) T 1000 válasza CPT.Pirk (#13832) üzenetére


T 1000
aktív tag

Szia!

Egy XFX HD4830-as kártyám van, gyárilag DVI-S Sub átalakító volt hozzá. Ezek szerint a PCI-os videókártya tud hangot továbbítani? Frissítettem a drivert, Win 7 64 bit-et használok, hol lehet ezt a Contol centerben beállítani?

(#13844) CPT.Pirk válasza T 1000 (#13843) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kártya maga igen, ha a catalyst telepítőjét nézed, meg is kérdezni, hogy telepítse-e a hdmi audio eszköz driverét, ez a hangkártya a kártyán. Telepítés után magától az lesz az alapértelmezett hangeszköz, nem kell állítani semmit a catalystben.
Ezt olvasd el a témában: [link]

balage25:
Holnap hazaérek, akkor meg tudom nézni, hogy nálam hány% terhelést okoz az athol2 240 procimnak a filmek DXVA-val. Azt viszont nem értem, hogy mitől lehetett rossz nálad az xbmc képe. Linux alatt próbáltam, pont olyan képe volt, mint a többi lejátszónak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13845) balage25 válasza CPT.Pirk (#13844) üzenetére


balage25
senior tag

Ha már a boltban voltam gyorsan vettem egy nvidia karit is, később jó lesz még játszani, ha megjön végre a sandy. Beraktam a gépbe, kikapcsoltam az alaplapi hd3200-ast, felraktam a legújabb drivert, és mindent megeszik. Szinte nem lehet elrontani, bármit állítok működ. Na így kéne az atinak is drivert írni. Linux Mint van az ionos gépemen, azzal semmi problémám. Nvidia karival a prociterheltség killa sample alatt 9%, 720p-s flmeknél 0-1%.

(#13846) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Valaki tudna segíteni? (13806. hozzászólás)

(#13847) CPT.Pirk válasza balage25 (#13845) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, de gondolom egy friss nV karit vettél, annak már egy UVD2-es v. UVD3-as karival kellene versenyeznie, nem a HD3200-al. Persze nem Linux alatt, ott még a driver telepítéssel is szopás van, nem hogy hw-s videó dekódolás menjen. Pedig egy ideig működött elvileg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13848) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Írok egykét tapasztalatot minden alapbeállításra vonatkozik lejátszóknál, DXVA nélkűl és Nforce2 lappal.
Duron 1200@1250 MHZ egy 1080p videó lejátszható TMT3 -al igaz kb. 2-3 másodpercenként áll a kép kb. 10 s. -ot. :)
1200 MHZ Athlon-XP M VLC MEdia Player -al a 720p film kb. 5 másodpercenként megáll kb. 1 s. -ra valamint néha kicsit blokosodik. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13849) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok.

Most vettem egy Asus 1201-et. N330 proci (2x1.6Ghz), ion-os vga. 4Gb mem. Full hd-s filmeket (1080p) csak MPC-HC képes lejátszani jól (ott cpu terhelés 25-40% más lejátszóknál 90-100%). A Kérdésem a következő lenne MPlayert szeretem, valahogy nem lehetne, hogy szaggatás mentesen játszon le ezzel is mindent?

(#13850) CPT.Pirk válasza B-L-A-C-K (#13849) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mpc-HC az DXVA-val viszi a filmjeidet.
Mplayer sajnos nem tudja használni a vidkarit, a proci meg gyenge. Viszont linux alatt össze tudod hozni, hogy még pár dolog használja a az ion-t, pl. vlc, xbmc, meg az SMplayer, ha minden igaz.

zoltanz:
Az nagyon jó, de 720p film, 1080p film az még mindig nem mond semmit, egy bitrátát írhatnál.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.