Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) CPT.Pirk válasza GeryPc (#5000) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Na és mibe vesz fel? Milyen kiterjesztés, milyen codec?

Egyébként mi a célja az ilyen konvertálással? Jobb nem lesz tőle.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5002) GeryPc válasza CPT.Pirk (#5001) üzenetére


GeryPc
senior tag

Lényegében meg is válaszoltad a kérdést,ha minőségben nem lesz jobb akkor felesleges a művelet

Mondjuk így józan paraszti ésszel belegondolva ha hd-ből csinálok xvid-et akkor annak kisebb lesz a mérete és annyira nem lesz szar a képe mint egy átlagos xvid (avi)-nek,de szarból sose lehet várat építeni :DDD :R

Ha fontos inkább telefonon keress! tel:70/530 4958 (h-p-ig 10-18 között) | http://www.gerypc.hu

(#5003) Sarto válasza PuMbA (#4985) üzenetére


Sarto
csendes tag

Köszönöm a tippet! De még mindig fennáll a probléma sajnos.

Kezdek arra gyanakodni, hogy a Win7-tel akad össze valami.
Mindent végigcsináltam, átállítottam, ahogy a cikkben le volt írva.
- leszedtem a MPCHC-t
- felraktam az AC3 filtert
- DirectX 11-van
- frissítettem a videokártya szoftverét is (2009.09.23.)
- beállítottam a külső szűrők használatát
- a belső szűrőket és a kimenetet is
- az MPC dekódert.
És amikor már ez sem segített:
- feltettem a CoreAVC-t, a CUDA miatt, de...
- a beállításoknál nem aktív a "Prefer CUDA acceleration" ablak.

Utána leszedtem egy 8G-s mkv filmet, mintha azzal már jobban menne, mint a 14G-sel, de ott is akadozik.

Vagy a felbontáskülönbség zavarja össze a gépet?
A monitorom 1280x1024, a tv pedig 1920x1080 ((p)).
Amikor összekötöttem a géppel a tv lett az elsődleges, a monitor a másodlagos eszköz, és nem állítottam át, mert nem zavart (most a monitor az elsődleges kijelző).
Ez kavarná be a dolgokat?
Vagy a Win7alá nincs még működőképes kodek?

(#5004) PuMbA válasza Sarto (#5003) üzenetére


PuMbA
titán

CUDA-val nem érsz semmit,az csak NVIDIA-n van. Win7 alatt is tökéletesen kell mennie,nézd meg egy monitorral.

CPT.Pirk: az összes apple cucc DXVA-s

[ Szerkesztve ]

(#5005) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Már 2 napja próbálom beüzemelni az ATi Avivo-t, de egyszerűen nem sikerül és úgy látom ti benne vagytok a témában :) Szóval adott egy Sapphire ATi Radeon 1650PRO 512MB DDR2 AGP 8x kártya, de hiába próbálom Win7 vagy XP alatt működésre bírni az Avivo-t, nem sikerül...próbáltam Catalyst 9.8, 9.3-al Win 7 alatt és 8.6-al XP alatt...(felraktam a külön letöltendő Avivo codecet is) Media Player Classicban és KM Playerben is végig próbáltam az összes ATi codecet outputnak, és PowerDVD 9-ben is bekapcsoltam a hardveres gyorsítást, de nem használt egyik módszer sem, 1080p lejátszás közben folyamatosan 100% a cpu (AMD 3200+). 2 napja csak drivereket cserélgetek, output codeceket állítgatok és külföldi fórumokat bújok, de nem sikerült megoldást találnom :(

Próbáltam volna stevve javaslatára beállítani eme remek írás alapján a DXVA-t, de nem kapcsolt be :( (Notebookomon NVidia GTX280M alatt alapból bekapcsol a DXVA bármilyen állítás nélkül)

Esetleg valakinek valamilyen 5let?

[ Szerkesztve ]

(#5006) PuMbA válasza Darth_Revan (#5005) üzenetére


PuMbA
titán

DXVA csak a Radeon HD sorozattól van. X1650-nel nincs semmi,max egy nagyon kis gyorsítás PDVD alatt.

(#5007) CPT.Pirk válasza PuMbA (#5006) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Érdekes, hogy neten azért utánaolvasva, pont úgy kellene dekódolnia, mint az UVD-nek. Lehet működne is, csak nem készült rendes progi, ami használná. Pdvd meg nem az igazi, de ha jól emlékszem, az volt az első ilyen gyorsítást használni tudó progi. Talán a 6-os verziótól.

Sarto:
Attól független, hogy DX11 van a 7-ben, futtasd le a dxwebsetup -ot, mert frissíti az összetevőket.

dárenbézer:
Kb. igen. Max akkor van értelme, ha valamilyen házi lejátszó számára ideális mondjuk az mkv fájl. Bár avi-t még egyenlőre több dolog lejátszik.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5008) Sarto válasza CPT.Pirk (#5007) üzenetére


Sarto
csendes tag

Megtörtént, frissítettem a DirectX-et. De semmi változás. Sajnos.

Pumba:
Monitoron persze, hogy nem látszik annyira. A tv-n igazán idegesítő a szaggatás, mert sokkal folyamatosabb képet ad, mint a monitor. Az utóbbinál elég éles szem kell ahhoz, hogy elcsípj 1-2 akadást, de ott is van.
Egyéb tipp?

(#5009) CPT.Pirk válasza Sarto (#5008) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Elképzelhető, hogy valami codec végérvényesen beette magát a rendszerbe, és az zavarja mpcHC-t.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5010) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Üdv! HD filmeknél élsimítást hol állítsak VLC playerben? Vagy ATI kártyánál lehet külön filmekre állítani valahogy? Vagy ha nincs iylen akkor mi okozza a "recésedést"?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#5011) CPT.Pirk válasza $p@rr0w (#5010) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Recésedés? Erről tegyél fel képet. Élsimítás videóban nincs. Véletlen nem alacsony bitrátás HD filmet nézel, és a kockásodásról van szó?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5012) $p@rr0w válasza CPT.Pirk (#5011) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Azért nevezem élsimításnak mert a játékokból indulok ki, pontosan ilyen helyeken recésednek a játékok is. Nézd meg az autó vonalait, az úton a csíkokat, a háttérben a vezetékeket az oszlopokon. A jobb felső képet "pillanatkép" mentése funkcióval mentettem a VLC-vel, érdekes ott nem recés, valami beállítás rossz sztem. Megnyitottam IrfanView-el majd úgy hagytam, a VLC-t mellétettem és jól látszik a különbség még így is nem beszélve ha mozgásban van a kép és "zizizik" az egész. Más filmmel is próbáltam, nem a film hibája (ami abból is lászik hogy ha kiment egy álló képet azon nem látszik). Akkor minek nevezzem ezt ha nem AA, milyen néven keressek ilyen funkciót?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#5013) CPT.Pirk válasza $p@rr0w (#5012) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmm, érdekes. Kapásból azt tudom javasolni, hogy nézd meg egy másik lejátszóval, mondjuk az 1. hsz szerinti mpcHC-vel, mert az saját codececet használ.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5014) $p@rr0w válasza CPT.Pirk (#5013) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Az a helyzet hogy a VLC is, azért megnéztem és ezzel jó, viszont így már 100% h vmi a VLCben rosszul van beállítva nincs tipp h mi lehet az?

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#5015) stevve válasza CPT.Pirk (#5007) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, elvileg az "X" sorozat 720p-t tud valamennyire gyorsítani, de néhány fórumon 1080p-t is gyorsított valamennyire... fura.

(#5016) rihi1 válasza Sarto (#5008) üzenetére


rihi1
tag

probáltál már másik lejátszot?
én KM playerel nyomom,annyi minden nem jött össze a MPC -vel
nekem anno még a képet sem volt hajlando megjeleniteni a plazmán!

(#5017) PuMbA válasza $p@rr0w (#5014) üzenetére


PuMbA
titán

Ez tipikus VLC hiba,próbáld ki az MPC-HC-t. Ha bemész a beállításokba és a videókimenetet átrakod DirectX 3D-re akkor lehet ,hogy megjavul.

[ Szerkesztve ]

(#5018) $p@rr0w válasza PuMbA (#5017) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Köszönöm. DirectX 3D-re állítva nem lett jobb, de Open GL-re állítva meggyógyult.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#5019) Zebu válasza Zebu (#4960) üzenetére


Zebu
addikt

Nah megfigyeltem jobban a scrollozó mozdulatoknál látok akadozást....

Mitől lehet ez?
DXVA megy, konfigomnak bírnia kellene..... DVI-HDMI kábel, a TV 1920x1080/30Hz (interlaced). Még tudok váltani 25i és 29i között. 60Hz-en csak 1280x720-at tud.

Mi lehet?

FFDSHOW kellene talán External filternek? Vagy annak nincs köze ehhez. Tanácstalan vagyok teljesen.... :(

(#5020) PuMbA válasza Zebu (#5019) üzenetére


PuMbA
titán

Miért interlaced-ed használsz? LCD TV-nek épp az a lényege ,hogy progressive scan-t tud. Azért látsz akadozást,mert a film gondolom 24fps-es és nem többszöröse a 60-nak. Csak akkor lesz teljesen folyamatos a kép,ha 24Hz-et tudsz beállítani.

(#5021) hesszan válasza PuMbA (#5020) üzenetére


hesszan
aktív tag

nem tudom mire gondoltok.
Nekem samsung TVnek a kézikönyvében le van irva hogy
hdmi kábelen milyen felbontás mellett milyen frekvenciát állitsak be. (ps-en xboxon, dvd játékoson avagy Pc-n)
d-sub -on(igyhasználom) mind1.
win alatt akár 50 akár 60 hzet állitok be, ad képet, filmnézésnél semmilyen különbséget nem tudtam felfedezni. olyan mint egy lcd monitor aminél tök mind1 hogy mekkora Hz van beállitva.

Mi ez hogy a 24 többszöröse legyen? Mi az asztal felbontása? A tv-é? Nekem 37" hd ready samsungom van. használom mint egy sima monitort.

Sungdurung

(#5022) Zebu válasza PuMbA (#5020) üzenetére


Zebu
addikt

1920x1080-ban csak interlaced módot tud a TV-m. 1080i...

Úgy használom, hogy összekötöm a gépezetet és kiterjesztett monitornak kirakom a TV-t. Elindítom a filmet, áthúzom és kész.

Hogy használjam ha ne így?

hesszan: nálam is monitornak van beállítva. 1920x1080-ban max interlaced módban tud működni (25-30), 1280x720-ban tudja az 50-60Hz-et.

[ Szerkesztve ]

(#5023) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Akkor lehet hogy a tv d HD ready , és nem pedig fullhd ( 1280x720 vs 1920x1080) , akkor pedig szeritnem felesleges 1920 ban hajtani ha nem arra van tervezve.
Akkor csak vagy vga vagy a tv sclaleli ami ront a minőségen mert az tudtommal analóg eljárás.

1280x720 ban tűélesnek kellene lennie 1920 ban pedig picit homályos mintha minden élsimítva lenne , cleartype stb.
És akkor lehet hogy vmelyik technika le van maradva. nem erőben csak 1 szer föl kell dolgozni a dxva t nem tudom hogy ez miképp terheli a vga t:S

Illetve még ezt méreteznie scalelni is kell ami + erőforrás emiatt lehet szerintem
próbáld meg 1280 ban. és az hogy 50 vagy 60 hz az tök mindegy lcd nél nem folyamatosan válzotó kép hanem ha egy pixelnek már adott egy infórmációt teszem azt piros akk csak üresjárati fesz és háttérvilágítás kell neki . Nem mint egy CRT ahol folyamatossan fel kell tölteni a monitor pöttyeit kül kialszik .

Azaz a felíptésből nem kell aggódni 20 fölött papíron nem szabna ilyent látni ,ezért gondolok arra.

Próbáld meg és a többieket meg megkérem hogyha esetleg vmi nagy hülyeséget mondtam volna javítsanak ki.

Sok sikert és használd egészségget.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#5024) Zebu válasza HalasKYO (#5023) üzenetére


Zebu
addikt

Ezt böngészem most... szerintem csak valami szoftveres beállítással lesz gond, mert ha a DVD lejátszón indítok el egy filmet ami 1080i upscale-t csinál, úgy nincs gond.

1920-ra van tervezve, de csak interlaced módban. Valójában én nem látok különbséget az 1080p és 1080i készülékek képe között....

Az biztos, hogy a Vsync-et ki kell kapcsolnom....

[ Szerkesztve ]

(#5025) band1103 válasza Zebu (#5024) üzenetére


band1103
őstag

Tévedtek:
Olvassátok el ezt és minden tiszta lesz hogy miért szaggat a TV-n a kép mikor a monitoron nem és miért nem mindegy hogy a TV hány hz-en megy

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5026) Zebu válasza band1103 (#5025) üzenetére


Zebu
addikt

Kikapcsoltam a Vsync-et és jónak tűnik a dolog!

Köszi a cikket, nagyjából ugattam a dolgot, de nem ilyen részletesen! :DDD

(#5027) PuMbA válasza Zebu (#5024) üzenetére


PuMbA
titán

Ha csak 1080i-t tud a TV-d akkor az csak HD ready. Érdemesebb szerintem 1366x768-ban hajtanod.

(#5028) andris21 válasza Zebu (#5022) üzenetére


andris21
tag

én próbálgattam minden félét, és az extend nem jött be. minek tököljön azzal is a gép, hogy az asztalt rajzolja miközben filmet nézel. Csináltam a catalistban profilokat: monitor, TV 24hz, 50hz, 60hz. aszerint állitom, hogy 24, 25, 30 vagy 60fps-es filmet nézek. a szaggatás(vagy annak hiánya) faszán látszik a megfelelő frissités használatával.
érdemes a statisztikát bekapcsolni az MPC-HCben, és a zöld vonalat nézni. az az eltérés a két frissités között, ha jó profilt választasz ki, akkor az X tengely lesz a zöld vonal, azaz nincs eltérés.
HD-ready TV-t minek 1080i-ben küldeni? szerintem csak rosszabb lehet a plusz skálázás miatt!

(#5029) andris21 válasza Zebu (#5026) üzenetére


andris21
tag

én meg BE kapcsoltam a vsyncet, meg az accurate vsync-et is. mind2 esetben javult a kép

(#5030) andris21 válasza Zebu (#5026) üzenetére


andris21
tag

jobban belegondolva, ha kikapcsolod a vsyncet, akkor nem törődik a lejátszó azzal hogy összeszinkronizálja a 2t, és ezért tünhet jobbnak. de ha a forrás megfelelő frissitést választasz a TVnek is, akkor a vsyncet be tudod kapcsolni, és jobb lesz a kép!

(#5031) cousin333 válasza iMaverick (#4609) üzenetére


cousin333
addikt

Splash Lite-ot? Igen, én!

Jelenleg az 1.0.4-él tart, és egyre jobban tetszik, kicsi, egyszerű, de tetszetős. Ugyanakkor remek GPU gyorsítás van benne (mi nem tetszik rajta?). Nálam a filmek túlnyomó részénél működik, az összes korlátozás nyilván a fizetős változatban lesz feloldva, ami még nem is létezik, csak Lite (ami otthoni használatra ingyenes).

A fontosabb alap dolgokat tudja ez is, pl. feliratok kezelése (akár beágyazottak is), hangsávok közötti váltás. Mondjuk képet, hangot csúsztatni max. papíron tud (nekem nem sikerült), viszont ami megy neki, azt profin tudja. Például a fullHD kamerák által felvett AVCHD felvételeket lazán lejátssza (ez volt először a használatának a fő oka).

Ami még nagyon szimpatikus benne, az a beletekerés, ebben szerintem ez a legjobb. Pillanatok alatt a kívánt helyre ugrik, sok más lejátszó ilyenkor elég erősen elgondolkodik. Miheztartás végett használtam (használok) WMP-t (Win7-eset), VLC-t, (S)Mplayer-t, KMPlayer-t, MPC-HC-t, BSPlayer-t, tehát mondhatni, hogy próbáltam már néhányat, ennek ellenére is tartom a pozitív véleményemet.

Ráadásul kis méretű, és nagyon gyorsan indul (a lejátszás is). Ezek miatt is furcsa, hogy ilyen kevesen ismerik. Ami hátránya lehet, hogy az igazi finomságokat nem tudja, míg egy VLC-t széjjel lehet hekkelni, addig ez csak lejátszik, de azt remekül.

Szóval tőlem kiérdemelt egy erősen ajánlott minősítést, amit jól mutat, hogy a HD filmekhez ez lett az alapértelmezett lejátszóm.

Tehát, aki nem ismerné: Mirillis Splash Player Lite

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5032) Zebu válasza PuMbA (#5027) üzenetére


Zebu
addikt

1280x720-ban tud csak 50-60Hz-et 1360x768-ban is csak 30i a Catalyst-ben....

(#5033) PuMbA válasza Zebu (#5032) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen a TV?

(#5034) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Lenne egy nem teljesen idevágó problémám. :B Valamilyen egyszerű módon meg lehet-e cserélni a hangsávokat az .mkv fájlokban. Abból adódik a problémám hogy a TV-n nem lehet se hangot, se feliratot váltani, és általában a DTS hangsáv az első amit a TV nem támogat. Csak az AC3-at viszi. Így a legtöbb filmnek nincs hangja sajnos. :( :O

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#5035) Zebu válasza PuMbA (#5033) üzenetére


Zebu
addikt

Samsung PS-42C6H

Alternate Vsync-kel is jó a dolog :)

Nézegettem ezt a Tearing testet...

Valójában azt a Catalyst profilos kérdést nem teljesen értettem.... :B

[ Szerkesztve ]

(#5036) Zebu válasza andris21 (#5030) üzenetére


Zebu
addikt

Találtam egy ilyet:
If you use Windows XP or use Windows Vista/7 with Aero disabled, right-click within MPC-HC video area, go to Renderer Settings —> VSync and tick any of the options there to prevent tearing. Alternative VSync is recommended for ATI GPU users, the Accurate VSync is for everyone while VSync is similar to the ‘Lock Back-buffer option in the previous stable MPC-HC build (build 908).

És valóban, ezzel is királyságos!

Most 25i-re állítotttam.... próbálgatom!

(#5037) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Hello!
Nekem még mindíg nem megy:S
790gx es deszka 128 side portal
mi lehet a gond ? Igen mielőtt kérdeznétek már sokszor megcsináltam az 1hssz t.:D
FFshow video behíva externalba és letiltve de így se megy. ha viszont vmilyen beállítással elindul és írja is mpc hc video dec nél hogy using dxva akkor meg egy szép zöld képet vetít ::S
esetleg vmi ötlet ?
Egy kmpalyer van még fenn meg egy quick time ill ac3 filter.
várom az ötleteket.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#5038) PuMbA válasza HalasKYO (#5037) üzenetére


PuMbA
titán

Legújabb driver fent van?

(#5039) andris21 válasza Zebu (#5035) üzenetére


andris21
tag

nem kell tökölni mindig az állitgatással, hanem csak megnyomsz két gombot, és máris ott a kivánt beállitás, igy tudsz váltogatni gyorsan attól függően, hogy milyen filmet nézel.

szerk: nem tudok irni :)

[ Szerkesztve ]

(#5040) band1103 válasza HalasKYO (#5037) üzenetére


band1103
őstag

Kapcsold ki a sideportot és a rendszerből vegyél el 256 -ot az igp-nek. Így is zöld kép?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5041) Zebu válasza andris21 (#5039) üzenetére


Zebu
addikt

Jah vágom már.... Ezt ismerem, csak valamiért Win7 alatt időnként elfelejti a gombokat....

(#5042) HalasKYO válasza PuMbA (#5038) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Igen ati honlapról a legfrissebb a dx is és a mpc hc is .
mindjá megpróbálom a side port kikapcsot meglátjuk mi lesz.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#5043) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Közben azzal hogy 256 mb t adok neki ram ból és side ot tiltom azzal megy kb 15% os cpu terheléssel , de egy nagyobb loadnál picit megakad.
Viszont amit nem értek hogy miér zavar be a side port ? mert most nekem minden csepp ram kellene mert 3ds maxozok :S
próbálgatom és ha feltalálom newton sokadik törvényét pc n akkor szólok.
mindenesetre kösz és ha erről van vmi infótok kérlek jelezzétek felém.
köszönöm.

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#5044) Geza26


Geza26
senior tag

Hello!

Tud nekem valaki info-t adni arról, hogy az Asrock A780FullHD hátlapján lévő DVI kimenet a megfelelő DVI-hdmi átalakítóval továbbítja a hangot is LCD TV felé?

Köszönöm!

Géza

(#5045) PuMbA válasza Geza26 (#5044) üzenetére


PuMbA
titán

Nem,DVI-n nincs hang.

(#5046) Geza26 válasza PuMbA (#5045) üzenetére


Geza26
senior tag

ATI-nál van DVI-n hang, de kérdés, hogy ennél a lapnál van-e?

Géza

(#5047) band1103 válasza Geza26 (#5046) üzenetére


band1103
őstag

Nem. Az ATI-nál nincs hang a DVI-n ellenben a HDMI-n van de ne keverjük a kettőt. A DVI csatlakozási szabvány kizárólag videó jelre van kitalálva nem tartalmaz audio-t.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5048) Sea Edge válasza band1103 (#5047) üzenetére


Sea Edge
tag

ATI-nal van hang a DVI-n, maskulonben hogyan jonne a TV-bol a hang, ha igy van csatlakoztatva a TV: DVI-HDMI konverter HDMI-HDMI kabel?

(#5050) band1103 válasza tlala (#5049) üzenetére


band1103
őstag

Tanulni jó :R köszönöm!

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.