Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) WonderCSabo válasza zoltanz (#13500) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mivel lehet lejátszáskor átkódolni?

WTF? Lejátszáskor mindent dekódol LPCMbe...

Valamint milyen progival tudok x db mono WAV -ból egyet többcsatornást csinálni vagy sztereót?

eac3to

Most azon filózok , hogy tudom ellenőrizni hogy a videóból kiszedett hangsáv PAL = 25fps vagy NTSC = 23,976fps

Megnézed, hogy passzol-e a hossz.

Tomekk.: Ha csak csúszik, akkor MPC-HCvel könnyen tudod lejátszáskor eltolni a hangot. Ha a hossza se megfelelő, akkor bonyolódik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#13502) zoltanz válasza WonderCSabo (#13501) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze csak konténer nélkűl a lejátszók nem jól kezelik, pont te homályosítottál fel. Kérdés lenne az is, hogy mivel tudom azzá alakítani esetleg egy fotót berakni az m2ts fájlba.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13503) stevve válasza Tomekk. (#13499) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha csúszik a hang, annak oka van:
- vagy szar a film
- vagy ha rendszeres, akkor ott valami nem kerek. Azt az 1.hsz-es cikket gondolom végignyálaztad már. :)

(#13504) WonderCSabo válasza zoltanz (#13502) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Jaa, hogy Te nem filmet, hanem egy sima hangsávot akarsz lejátszani? Honnan szerzel sima DTS-HD MA hangsávot? :F

(#13505) zoltanz válasza WonderCSabo (#13504) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Csináltam m2ts -ből, de van 24 bites sima DTS lemezem is.
Akkor ha az embernek van ilyen erőlködője elég egy sima Audigy (2 vagy 4 driver -rel) is nem kell HDMI 1.3 cucc?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13506) Tomekk. válasza stevve (#13503) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Nemtom, szinte minden szinkronos filmnél csúszik nálam, de csak a magyar hang, ugyanazon a filmen az angol dts tökéletes mindig, de nem nagy csúszásra kell gondolni, ilyen tized vagy századmásodperces lehet, de nagyon idegesítő az is, hogy kinyitja a szereplő a száját és később szólal meg vagy fordítva, olyan, mintha nem lenne pontosan hozzáidőzítve. De filmenként változó, van amelyiken jobban látszik.
Nézem MPCHC-val, XBMC-vel, de ugyanolyan mindkét programmal.

(#13507) WonderCSabo válasza zoltanz (#13505) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, mert mondom, HDMIn kell küldened az LPCM-et az erősítőnek.

Tomekk: MPC-HCben beállítások -> audió váltó, és ott tudod tolni a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#13508) zoltanz válasza WonderCSabo (#13507) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem digitálisan hanem analóg módon gondoltam sztereóban.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13509) WonderCSabo válasza zoltanz (#13508) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Úgyis lehet, csak akkor ugye hangkártya DACja fog menni, ami azért elég messze van az erősítők minőségétől.

(#13510) zoltanz válasza WonderCSabo (#13509) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem olyan rossz az. ;) (nekem elég). Akkor milyen progikat tudsz ajánlani? :R

Eac3to milyen beállítás kell? A m2ts mivel tudok készíteni?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13511) WonderCSabo válasza zoltanz (#13510) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Közben gondolkodtam, és rájöttem, hogy eac3to-val csak a fordított irányt ismerem (multichannelből single channel wavok). Nem találtam, hogy lehetne singlekből multit csinálni.

Én úgy vettem észre, hogy a .ts fájlt szereti a TMT3. Rakd .ts-be TSMuxerrel. Nem kell videósáv.

DTS-HD veszteségmentes lejátszásához TMT-t ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#13512) zoltanz válasza WonderCSabo (#13511) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A m2ts preferálom vagy WAV ban MKV vagy MP4 -ben az sem baj ha sztereó, az a gond. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13513) WonderCSabo válasza zoltanz (#13512) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Amint mondtam, csak a .ts fájlt volt hajlandó lejátszani a TMT3.

Egyszerűen annyira össze-vissza beszélsz, hogy nem lehet megérteni, mit akarsz. Elindultunk onnan, hogy hogyan lehet DTS-HD MA multichannelből dekódolt PCM-et bitstreamelni HDMIn erősítőbe, most meg vmi sztereó mp4 fájlokról beszélsz. :F

[ Szerkesztve ]

(#13514) zoltanz válasza WonderCSabo (#13513) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bocsánat. :U

TMT nem díjazom. Ezért kellene vagy WAV-ban vagy valamely konténerformátumban M2TS, MKV, MP4 az nem érdekel ha csak sztereo.
Analóg módon akarom átküldeni az erősítőnek gyelet.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13515) WonderCSabo válasza zoltanz (#13514) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha nem használsz TMTt, akkor nem tudod veszteségmentesen lejátszani a DTS-HD MA sávokat. Ezesetben azt teheted, hogy a DTS-HD MAt lejátszás előtt átkódolod LPCMbe (de ha veszteségmentesen akarod ehhez is kell a TMT kodekje), és azt játszod le simán akár MPC-HCval.

[ Szerkesztve ]

(#13516) zoltanz válasza WonderCSabo (#13515) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az megfelel ha a lejátszáshoz nem kell a TMT Codec -je, köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13517) Tomekk. válasza Tomekk. (#13506) üzenetére


Tomekk.
aktív tag

Közben xbmc-ben állítottam egy olyat hogy a hang/kép szinkront a kép órajeléhez igazítsa, ez mintha megoldotta volna a dolgot azoknál a filmeknél. Be lehet ezt állítani valahogy mpchc-ben is?

(#13518) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Amúgy miben jobb a TMT3 a TMT5 -nél?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13519) WonderCSabo válasza zoltanz (#13518) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#13520) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13492) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fejlesztői komment a bughoz:

Comment(by sansnom05):

Aware of this problem for sometimes, someone in MediaPortal fixed this by
open a windows form then close it, seems work in most time, guess we can
do the same for a temporary fix. Still want to figure out the root cause
so I haven't done the "dirty" tricks like MP yet.

(#13521) zoltanz válasza WonderCSabo (#13515) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Ezesetben azt teheted, hogy a DTS-HD MAt lejátszás előtt átkódolod LPCMbe (de ha veszteségmentesen akarod ehhez is kell a TMT kodekje), és azt játszod le simán akár MPC-HCval."

Ezt hogy tudom megoldani a TMT fentvan, egy leírást tudnál linkelni, nem találtam. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13522) WonderCSabo válasza zoltanz (#13521) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A szintaxis a következő: eac3to.exe "input.dtshd" "output.wav"

(#13523) zoltanz válasza WonderCSabo (#13501) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Megnézed, hogy passzol-e a hossz."

Ezaz nem paszol... (mkv, m2ts fáklokhoz a DVDFab -ot használtam) :F

#13524 nem akarok vele semmit csinálni mert elmélyűl a hagja vagy fordítva.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13524) WonderCSabo válasza zoltanz (#13523) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor bukta, nyomni kell a hangot, ha amúgy passzol hozzá.

(#13525) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13524) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vagy hozzányújtod, vagy nem tudod megnézni vele... Mellesleg a 23.976fps-ről gyorsítják fel 25-re, szóval a mélyebb hang az eredeti. Persze valszeg a szinkront utólag rakják rá, szóval az meg télleg mélyül. Jó párszor csináltam ilyet, nem volt zavaró.

(#13526) zoltanz válasza WonderCSabo (#13525) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem akarom megnézni semmivel csak hibás lesz a fájl az a gond. Valamelyikre 29 FPS ír.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13527) WonderCSabo válasza zoltanz (#13526) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mire?

(#13528) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az MKV video -ra 29,970 fps ír, ebből akarom rendesen kivenni a DTS-HD MA -t. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13529) WonderCSabo válasza zoltanz (#13528) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor az valszeg annyi fps is lesz. Milyen forrás ez? Ha pedig csak a hangsávot akarod hallgatni, akkor nem mindegy, hogy háy fps? Vagy nem csak a hangsáv kell? Léci ne csak ilyen félinfókat írjál állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#13530) zoltanz válasza WonderCSabo (#13529) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az eredet: 1 perc 1 mp 229emp
Külön a hang: 1 perc 1 mp 472emp

Én nem hallom, de nyugtalanít. Csak a hangsáv kell, azért a 23 és 29 nagy difi sztem.
Sajna ha tudnám milyen infók kellenek akkor meg is tudnám oldani a problémát.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13531) zoltanz válasza zoltanz (#13530) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Eredeti: 59 mp 580emp
Csak a hang: 57 mp 338emp

Itt meg rövidebb lett a hang, a forrás itt m2ts az elöbbié MKV...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13532) zoltanz


zoltanz
nagyúr

2 óra 17 perc 42 mp 848emp időtartamú 23,976 fps -es MKV filmet meg pontosan kódolt...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13533) WonderCSabo válasza zoltanz (#13530) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha 23 és 29 fps, akkor a forrás nem lehet u.a, már túl nagy lenne a hossz/magasságkülönbség, vagy a tartalom nem egyezik.

[ Szerkesztve ]

(#13534) zoltanz válasza WonderCSabo (#13533) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Pontosítok ez három különböző anyag volt az első kettő 29 az utolsó 23 FPS. (az biztos a 29 FPS -eket nem szereti a DVDFab)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13535) WonderCSabo válasza zoltanz (#13534) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor most írd le, hogy mik is ezek, mit csináltál, honnan jöttek az értékek, részletesen. :)

(#13536) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Akkor a DTS-HD MA kódolást DVDFab -al végeztem. (Mediainfo val nyertem az adatokat)

1 anyag (MKV) 29 FPS
Az eredeti: 1 perc 1 mp 229emp
Külön a hang: 1 perc 1 mp 472emp

2 anyag (M2TS) 29 FPS
Eredeti: 59 mp 580emp
Csak a hang: 57 mp 338emp

3 anyag (MKV) 23 FPS
2 óra 17 perc 42 mp 848emp (idők rendben)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13537) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Üdv!

Léci segítsetek 3 MPC-HC bugot tesztelni.

1. bug:

Ez a videót totál szaggatva játssza le az MPC-HC, az egész GUI fagyogat, nem reszponzív. DXVA vagy nem DXVA nem számít. EVR-re váltás vagy Aero kikapcsolása megoldja. Nálatok is így van?

2. bug:

Ezt a videót EVR-CPvel be-beszaggatva játssza le az MPC-HC, DXVA nem DXVA nem számít. Alternatív V-Sync kikapcsolása, vagy Aero kikapcsolása megoldja a problémát. Nálatok is fennáll a hiba?

3. bug:

Ha beállítjátok a Teljes képernyős menüben, hogy a video fps-hez pontosan passzoló fps-t használjon (pl. 25fps-hez 50Hz, vagy 23.976fps-hez 23.976Hz), akkor teljes képernyőbe váltva a pontos frekvenciát automatikusan váltás után be-beszaggat a lejátszás. A Beállítások ablak megnyitása, vagy Aero kikapcsolása megoldja a problémát. Nálatok is fennál a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#13538) WonderCSabo válasza zoltanz (#13536) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tehát a DVDFabbal a kikódolás után hosszabb/röbidebb lett a hang, ugye? TSMuxerrel és mkvmergével muxold ki a hangot, majd eac3toval kódold át.

[ Szerkesztve ]

(#13539) zoltanz válasza WonderCSabo (#13538) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Igen így van.
Köszi, kipróbálom ezeket a progikat ha nem túl bonyolúlt használni őket és van hozzá doksi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13540) WonderCSabo válasza zoltanz (#13539) üzenetére


WonderCSabo
félisten

TSmuxer és mkvextract GUIs, a használatuk triviális. eac3tohoz. Egyébként küldtem egy privit, láttad? :F

(#13541) zoltanz válasza WonderCSabo (#13540) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi.
Az időknél itt is van egy kis bibi, de szerencsére nem nagy. Viszont az MKV merge ha M2TS -ből dolgozott a kimeneti formátum MKA -ra állítva akkor csak a DTS Core -t készíti el.
Viszont nekem a TSmuxer kitűnő így megspórolom a WAV -á alakítást mert ismeri a M2TS konténert és ráadásul 5.1 -ben maradnak a dolgok. :Y

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13542) WonderCSabo válasza zoltanz (#13541) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Viszont az MKV merge ha M2TS -ből dolgozott a kimeneti formátum MKA -ra állítva akkor csak a DTS Core -t készíti el.

Mkvextracttal muxold ki a dts-hd ma sávot, ne remuxold egy konténerbe. Persze, hogy 5.1-ben maradnak, ezek a programok muxolni/demuxolni tudnak csak.

[ Szerkesztve ]

(#13543) zoltanz válasza WonderCSabo (#13542) üzenetére


zoltanz
nagyúr

MKV -t simán muxolta/demuxolta MKV konténerbe és ott megmaradt a DTS-HD MA is. :U
Amúgy mindegy mert a céljaimra a TSmuxer tökéletes. (csak gí nem lesz teljesen lossless a tömörítés ha az idő nem egyezik, de nem akarok rajta utómunkát végezni úgysem)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13544) WonderCSabo válasza zoltanz (#13543) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondom, mkvextractot használj!

(#13545) zoltanz válasza WonderCSabo (#13544) üzenetére


zoltanz
nagyúr

MKVextrac nem ua mint az MKVmerge? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13546) WonderCSabo válasza zoltanz (#13545) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem. Mkvmerge csak muxolni tud mkv konténerbe. Mkvextract demuxolni tudja a sávokat konténer nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#13547) zoltanz válasza WonderCSabo (#13546) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azzal nem tudom betölteni sem az M2TS fájlt. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13548) WonderCSabo válasza zoltanz (#13547) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mert az nevből adódóan MKV-hoz kell, arra mondtam...

MKV demuxolásához MKVextract
m2ts demuxolásához TSMuxer

(#13549) zoltanz válasza WonderCSabo (#13548) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az MKVE a második lépésnél nem megy tovább...

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13550) WonderCSabo válasza zoltanz (#13549) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Várj... MKVExtractGUI u.a mappában van, mint az mkvmerge.exe?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.