Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) PuMbA válasza zotymuk (#999) üzenetére


PuMbA
titán

Application Data-ban vannak az MPC-HC beállításai.Egyébként meg miért kell BsPlayer meg mindenféle kodek? MPC-HC-hez semmi nem kell és lejátszik mindent.

(#1002) zotymuk válasza PuMbA (#1001) üzenetére


zotymuk
csendes tag

szia

leszedtem mindent és csak a mpc hc raktam fel,de továbbra sincs kép.mi lehet a baj?az is furcsa,hogy letörlöm mpc hc-ét utána újra felmásolom a gépre és megmaradnak benne ugyanazok a beállítások.ez is hogy a afenébe lehet,hiszen nem is installálja magát csak egy .exe fáljból áll az egész lejátszó?

(#1003) craine12


craine12
tag

Valaki tudna ebben segíteni?

No woman. No cry. No kidding.

(#1004) PuMbA válasza zotymuk (#1002) üzenetére


PuMbA
titán

Application Data-ban vannak az MPC beállításai,azt ki kell törölnöd.

(#1005) PuMbA válasza craine12 (#1003) üzenetére


PuMbA
titán

Profilnak nincs sok jelentősége,nekem a 780G visz L5.1-es filmet,de van olyan L5.1-es amit meg nem visz.Nagyon sok beállítástól függ,hogy mi működik hardveres gyorsításssal.

(#1006) zotymuk válasza PuMbA (#1004) üzenetére


zotymuk
csendes tag

kitöröltem mindent amit találtam,de még mindig nem jó.overlay mixerben van kép viszont vmr9-ben ami nekem kéne továbbra sincs.mitől bolondult ez így meg?
amúgy köszönöm,h próbálsz segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1007) iMaverick válasza PuMbA (#998) üzenetére


iMaverick
addikt

Na kiderült a turpisság... Már megint ez a :W DXVA gyorsítás kavart be... Azért is volt kép a BSPlayer-rel, mert még mindíg nem tudtam megoldani, hogy legyen alatta DXVA... Namost az MPC HC-vel meg menne, de így meg nem tudja megnyitni a filmet...

Tehát amikor szándékosan kikapcsoltam a DXVA-t az MPC HC-ben, akkor lejátszotta a filmet...

Ez viszont hozza magával a szomorú tényt, hogy a 720p-es Desperado lesz elrakva ("jobban kompatibilis")... :(((

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#1008) tpetya1 válasza Ndruu (#996) üzenetére


tpetya1
csendes tag

Ndruu!!

Hát én is erről beszélek!! Ha akarnék 15 m kábelt (mert ennyire volt szükségem) akkor az (számításod szerint) 20000 Ft lenne (egyébként 15e, mert utánajártam).

Én tudok adni 15m-es kábelt 10000 Ft-ért!

Érti?

(#1009) craine12 válasza PuMbA (#1005) üzenetére


craine12
tag

Pedig én úgy tudom, hogy csak ennyin múlik, hogy hogyan lett a film kódolva. Én még nem láttam olyant, ami ne High@L4.1 lett volna, és mégis az IGP dekódolta. Különben nem lenne nagy szám, hogy az NV kártyákon most már megy az L5.1 is. Az meg, hogy a header miről mire lett átírva, és valós infót tartalmaz-e, hááát...
Szóval engem az érdekelne, hogy ha valakinek volt olyan videoja, amit régebbi NV driverrel, régebbi MPC-HC-vel nem tudott HW-esen dekódolni, akkor az az említett szoftverek cseréje után megoldódott-e.
Tényleg fontos lenne, ha valaki tudna rá áldozni egy fél órát, hogy ezt kisakkozza, azt nagyon megköszönném. (Már itt figyel a RAM, HDD, ház, meg a táp, csak nem tudom, milyen lap és proci kerüljön a gépbe.)

No woman. No cry. No kidding.

(#1010) PuMbA válasza craine12 (#1009) üzenetére


PuMbA
titán

Az a gond,hogy a filmeket nem úgy csinálják ,hogy L4.1 vagy L5.1 szerint,hanem mindent kis apró beállítást maguk állítanak be a release-erek és így végülis egy nagy zsákbamacska,hogy most vinni fogja-e hardveresen.

[ Szerkesztve ]

(#1011) Ndruu válasza tpetya1 (#1008) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Sehol nem volt írva hogy 15m-re volt szükséged.
Csak azért mondtam, mert egyesek képesek a "hülyeazértnemvagyok" boltban vásárolni ilyen kábelt, ahol egy ~1,5m-es darab aranyozott végekkel 10k fölött kapható.
OFF off

Harrrr!!!!

(#1012) t0m_


t0m_
tag

Helo,

MPCban hogy kell a subot a kép alá tolni? Vagy legalábbis lejjebb, mint alaból. Próbáltam a margót állítani de nem változott semmi.

(#1013) craine12 válasza PuMbA (#1010) üzenetére


craine12
tag

Jól van, akkor cselesebben kell kérdezzek :DDD A bőszen hirdetett új NV driverrel (178.24) és az új MPC-HC-val több film játszható le hw gyorsítással, mint mondjuk egy AMD IGP-vel?

Nem értek hozzá, azt hittem, van egy fő beállítás, amit legördülő listából lehet kiválasztani, pl.L4.1 és azon belül lehet még vacakolni. De akkor nem így van.

No woman. No cry. No kidding.

(#1014) PuMbA válasza craine12 (#1013) üzenetére


PuMbA
titán

Többet játszik le az NV szerintem,mert nekem megvan a Click 720p-ben és azt a 780G nem játssza le hardveresen,viszont egy NV 8600GT igen.

[ Szerkesztve ]

(#1015) ByB


ByB
addikt

Valami miatt nálam szaggatnak az mkv fájlok GOM Player-rel, mi lehet az oka!?

Nem lenne elég a hardver, vagy a videokártyához nem elég ha csak az alap drivert rakom fel...? Ötletek esetleg? :F

(#1016) PuMbA válasza ByB (#1015) üzenetére


PuMbA
titán

Használj MPC-HC-t,még a 6 magos procikat is támogatja: 32bit[link]
64bit [link]
Nem kell hozzá semmi,mindent lejátszik.
Ha Vista alatt vagy akkor a Beállításoknál az Outputot tedd EVR-re(felirathoz EVR Custom Presenterre).Hangot lejátszás közben a Play menü-->Filters-->AC3 v DTS v WMAudio Decodernél tudod állítani.

[ Szerkesztve ]

(#1017) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Tisztelt Pumba!
Kérdésem az lenne hozzád, hogy htpc-hez mely op rendszert ajánlod Vista vs XP SP3?
Lejátszóból a MPC HC-t használom, végre 5.1 digitalban :C
Köszi előre is

(#1018) ByB válasza PuMbA (#1016) üzenetére


ByB
addikt

XP alatt képet nem ad, a hang pedig pattogzik!? :F

[ Szerkesztve ]

(#1019) PuMbA válasza ByB (#1018) üzenetére


PuMbA
titán

Ezzel a nem bétával próbáld ki:[link]
Szedj le mindenféle kodeket a gépről és a Creative oldaláról meg tedd fel a legújabb drivert,ha régebbi van.

[ Szerkesztve ]

(#1020) PuMbA válasza urbanjozsi (#1017) üzenetére


PuMbA
titán

Ha van 1,5GB vagy több RAM-od akkor Vista.

(#1021) craine12 válasza PuMbA (#1014) üzenetére


craine12
tag

Köszönöm szépen, Valami ilyesmit vártam, Most már csak az a kérdés, GF8200+4850e, vagy GF9300+E5200/E7200. Nem találtam ilyen jellegű összevetést, de úgy saccolom, az Intel kombó kevesebbet enne. 120-as PicoPSU már adott, de nem szeretném kitömni.

No woman. No cry. No kidding.

(#1022) PuMbA válasza craine12 (#1021) üzenetére


PuMbA
titán

Legújabb ATI driverrel már a Clickem is megy. Úgyhogy legyen döntetlen ATI és nV között az állás. :C

(#1023) Kobe


Kobe
veterán

na megpróbálkoznék megint a 720p filmekkel.

MPC klasszul viszi most a képet, a hang viszont csúszik, kung fu panda dts hanggal ezt tesztelgettem....
ffdshow, ac3 filter 1.51a, mpc, ezek vanna fenn. Lejátszók KMplayer, VLC.....Vlc nél jobban szinkronban van a hang meg a kép, de nem olyan szép a kép mint MPC ben vagy KM ben

valami tipp a hang beállítására ?

(#1024) Gabás válasza Kobe (#1023) üzenetére


Gabás
addikt

és kodekek nélkül?

(#1025) Kobe válasza Gabás (#1024) üzenetére


Kobe
veterán

nálam ez már régi probléma h sehogy sem akarja vinni semmilyen formában :)

VLC megbírkózik vele de akadozik a kép, nagyjából egybe van a hang és a kép de akad mit írtam, MPC nél hasonlók...
KMplayer szépen pörgeti a képet de szintén csúszik a hang

[ Szerkesztve ]

(#1026) PuMbA válasza Kobe (#1025) üzenetére


PuMbA
titán

32bit [link] v 64bit [link] + CoreAVC ( Trial : [link] ).
1. MPC-HC beállításain belül az External Filters menüben kikeresed a listából a CoreAVC-t majd Prefer-re állítod ,hogy mindig használja.
2. Ha XPd van az Outputot Overlay Mixerre teszed,ha Vistád akkor EVR-re.
3. Más kodek,lejátszó,splitter ne legyen a gépen.

[ Szerkesztve ]

(#1027) Kobe válasza PuMbA (#1026) üzenetére


Kobe
veterán

megnézem

(#1028) Kobe válasza Kobe (#1027) üzenetére


Kobe
veterán

még szarabb mint volt, a felét el sem inditja a videóknak, amiket emg elindít, hangja sincs, akármire állítom, és a kép is akad rendesen....hagyom a p*csába

[ Szerkesztve ]

(#1029) PuMbA válasza Kobe (#1028) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen videókártya,processzor,oprendszer?
Valami más gond van.

[ Szerkesztve ]

(#1030) Kobe válasza PuMbA (#1029) üzenetére


Kobe
veterán

írtam, még mindig a 32bites xp-sp3 + 1,5 g memo + 3000+ a64 ! radeon 9600 pro

(#1031) Kobe válasza Kobe (#1030) üzenetére


Kobe
veterán

hogy lehet az hogy simán KMplayerrel a kép ok, de a hang....nem később jön, hanem előbb :D a kép folyamatosnak tűni, de lehet hogy a hang jár jól és a kép lassabban ?

(#1032) PuMbA válasza Kobe (#1031) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen hangkártyád van? Legújabb driver van fent hozzá? Milyen filmet próbálsz lejátszani?
Ha MPC-ben rámész ,hogy mutassa a statiszikát(View-->Statistics) akkor hány kbps a videó adatfolyam?

[ Szerkesztve ]

(#1033) Kobe válasza PuMbA (#1032) üzenetére


Kobe
veterán

majd emgnézem, mellesleg egy SB Audigy SE hangkari van, a gyári driverszámot nem tudom, de biztos nem a legújabb.

Különböző x264es Sample fileokat szedtem le, és azokat próbálgattam. Kung fu panda, wall-e, gladiátor, narnia 2 ezekből ilyen részletfileoat

(#1034) PuMbA válasza Kobe (#1033) üzenetére


PuMbA
titán

Egyébként CoreAVC-re mindenképpen szükséged lesz ,hogy folyamatosan menjenek a filmek,mert a procid gyenge és CoreAVC-nél nincs gyorsabb dekódoló.
VLC tehát egyből felejtős,mert nem lehet használi külső kodeket benne.
Marad a KMPlayer vagy az MPC-HC.

[ Szerkesztve ]

(#1035) Kobe válasza PuMbA (#1034) üzenetére


Kobe
veterán

a poén az, hogy éppen az említett VLC media player viszi a legjobban a 720p filmeket....szóval a kutya sem érti

amit említettél MPC-HC + coravc vel a film ugy indul el h fél percig az eleján kép megáll, semmi, mintha beakadt volna majd elkezdi atom lassan pörgetni

[ Szerkesztve ]

(#1036) Depression válasza Kobe (#1035) üzenetére


Depression
veterán

Sajna ahhoz kevés lesz a gép. Ha noti, akkor nincs mit csinálni, ha viszont nem, akkor a vid.karit cseréld le egy HD támogatással bíróra. (pl HD3450, gondolom AGP-s kell, NV-nél nem tudom a támogatásokat, ott is biztosan van alacsony költségvetésű.)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#1037) Kobe válasza Depression (#1036) üzenetére


Kobe
veterán

csak jó lenne tudni, miért kevés hozzá a gép. Mivel láttam már több hasonló kaliberű gépen szépen futni a 720asokat, és itt is írták hogy sikerült ilyesmi gépen zökkenőmentessé tenni a kisebbik felbontást....szóval nem értem h nálam mért nem akar

(#1038) Gabás válasza Kobe (#1037) üzenetére


Gabás
addikt

ha sok hd-t nézel, én mindenképp elgondolkodnék a hardveres támogatáson... amellett, hogy tehermentesíted a procit, kevesebb áramot fogyasztasz, a színek is sokkal jobbak (legalábbis én nem tudtam a nem hardveres lejátszást olyan szépre belőni, mint a hardverest)

(#1039) Laraxior


Laraxior
titán

Mivel lehet ilyen .mkv filmeket gyártani? mondjuk konvertálni..Valami egyszerűbb program érdekelne

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1040) Kobe válasza PuMbA (#1034) üzenetére


Kobe
veterán

na, msot egyelőre pár sample alapján ugy tűnik rendben van a 720....bátorkodom kijelenteni, de nem merem elkiabálni....a hangkártya beálíltást változtatva eddig nem csúszott semelyik hangja.....a Framerate MPC szerint 23.00 valamennyi, mindig ingadozik a tizedesérték, a bitrátára meg 3747/4248 at ír

Gabás: az egész gépem lassan annyit ér, mint egy vga bele, így ilyenre nem szeretnék költeni, ha nem megy hát nem megy.....szeretném a házimozi élményt a tvhez kötni, várok egy mkv képes bluray lejátszóra vagy normálisabb asztali mkvra, vagy hogy kicsit essenek az árak. Amikor a hardver árak jó 10-20%kal felmentek, nem szívesen áldozok be hardverre :)

[ Szerkesztve ]

(#1041) PuMbA válasza Kobe (#1040) üzenetére


PuMbA
titán

MPC-HC + CoreAVC-vel megy? A procid kb. 6-7000 bitrate-ig bír folyamatosan lejátszani CoreAVC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1042) Kobe válasza PuMbA (#1041) üzenetére


Kobe
veterán

a directshow audio átállításával megy úgy néz ki.....legalábbis minden megy szépen és szinkronban van a hang és a kép...még póbálgatom különböző filmekkel, mert ahogy nézem ezek 1280x720 nál kisebbek, "szélesvásznúbbak"

(#1043) PuMbA válasza Kobe (#1042) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor király :C ,1280x544-esek

(#1044) Kobe válasza PuMbA (#1043) üzenetére


Kobe
veterán

még nem kiabálom el, most real 720as sampleket szedek h azzal mivan.....

mondjuk sokra nem megyek vele mert a gép és a tv meszse van, szóval max gépen ámulni jó a dolog, tvt cipelni emgnincs kedvem, szobában meg amugyis 2 hangfalszett van szóval azt is cserélgetni éne :D.....gondolom 5 méteres vga kábellel már problémás lenne a dolog :D

korai öröm, a 1280x720asok már durván akadnak, 8-9 fps sel megy csak :(

[ Szerkesztve ]

(#1045) PuMbA válasza Kobe (#1044) üzenetére


PuMbA
titán

Az a lényeg ,hogy szinte az összes 720p-s mkv film menni fog,demókat meg ugyse nézegetsz állandóan.

[ Szerkesztve ]

(#1046) t0m_


t0m_
tag

Nem kaptam választ, így ismét megkérdezem:

MPC-ban hogy kell a subot a kép alá tolni? Vagy legalábbis lejjebb, mint alaból. Próbáltam a margót állítani de nem változott semmi.

kösz

(#1047) PuMbA válasza t0m_ (#1046) üzenetére


PuMbA
titán

Override Placementtel nem megy?

(#1048) Psych0 válasza Templomegere (#946) üzenetére


Psych0
őstag

Hali!

Most jött le nekem ugyanez a release. Van vele egy kis bibi. A benne levő vc-1 video sajna 23,97fps az mkv konténer viszont 25fps-nek mondja. ezt orvosolni lehet, ha a lejátszó felül tudja bírálni az fps-t mplayerrel ez egy "-fps 24000/1001" kapcsolóval megoldható.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#1049) PuMbA válasza Psych0 (#1048) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor jól gondoltam,nekem is egyből ez jutott eszembe,mert elhagyott képkockák nem voltak ,processzorhasználtság nem érte a 100%-ot ,így maradt szarul csinálták meg lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#1050) Psych0 válasza PuMbA (#1049) üzenetére


Psych0
őstag

csak az a gáz, hogy nem tudom demuxolni a vc-1-et, hogy valahogy áttegyem wmv-be vagy valami... gáz ez így, ahogy van.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.