Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék, hogy mit kell átállítanom a lejátszóban ahhoz, hogy .mkv fájlokban is tudjak színt/fényerőt/kontrasztot állítani?

Köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#14002) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Egy kérdés: blu-ray formátumot gépen le tudok játszani mindenféle átalakítás nélkül? (nincs blu-ray olvasóm)

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14003) zozek


zozek
tag

Sziasztok,
Egy 8600 GT ddr2-es vga elég lenne HD filmek lejátszásához vagy egy ati 3450 lenne a jobb?

(#14004) PuMbA válasza Ł-IceRocK-Ł (#14002) üzenetére


PuMbA
titán

TotalMedia Theatre-rel igen.

zozek: Elég. A 3450 gyengébb, mint a 8600GT.

[ Szerkesztve ]

(#14005) janos666 válasza Ł-IceRocK-Ł (#14002) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Persze. Fizetős lejátszókkal menüvel, mindennel (bár azt hiszem pl. a PowerDVD-nek be kell mountolni daemon tools-al egy ISO-ból, hogy lemeznek lássa, a winyóról nem kajálja be - de ez is verziófüggő), az éj javaslatom pedig az MPC-HC.
Utóbbinál menü nincs, de ha találsz egy kifejezetten nagy filet a stream mappában, akkor az a film. Ha szét van vagdalva sok kisebb filera, akkor pedig a playlist mappában kell megkeresni a filet, ami a megfelelő sorrendben játsza le.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14006) zoltanz válasza zozek (#14003) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az 512 VRAM ra is figyelj oda, kell az 1080p -hez. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14007) zozek válasza zoltanz (#14006) üzenetére


zozek
tag

Köszi.
Még egy kérdés a GT tudja szabályozni a teljesítmény felvételét?

(#14008) PuMbA válasza zozek (#14007) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, ez a funkció csak a G210-es kártyától felfelé van.

zoltanz: azok iszonyat sokat fogyasztanak kb. ~40W-ot is, szemben a G210 6W-jával.

[ Szerkesztve ]

(#14009) zoltanz válasza zozek (#14007) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ebben kategóriában inkább Radeon HD3650 HD4650 -nek jó a átlagfagyasztása. :U (újan is kaphatók közűl Radeon HD5650 vagy Geforce GT 440 ezek kicsit jobbak is már)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14010) zoltanz válasza PuMbA (#14008) üzenetére


zoltanz
nagyúr

De nem is egy súlycsoport a kettő.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14011) PuMbA válasza zoltanz (#14010) üzenetére


PuMbA
titán

Ez igaz, de a kártya szerintem HD filmekhez kell, mert játékokat nem említett zozek.

[ Szerkesztve ]

(#14012) Ł-IceRocK-Ł válasza janos666 (#14005) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Köszönöm a segítséget. Stream mappában volt, 3 kb 8 gigás fájl. Szépen viszi a mpchc, nincs akadozás a kép gyönyörű. (Sokszor még most is rácsodálkozok egy két dologra, pedig már megszokhattam volna.) A playlist fájl-t megnyitotta, de ott annyi volt. Se előre se hátra. De megoldódott. Thx! :R

Pumba: köszi az ajánlást, de amíg működik mpchc-vel, addig azzal tolom. :R

Esetleg valami jó konvertáló progit tudtok, amivel át tudom alakítani, kisebb méretre? Nem szeretném kidobni ezt a filmet.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14013) zoltanz válasza PuMbA (#14011) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ha egyárban van akkor inkább a jobbik nem?
Amúgy is érdemes a gyorsabbat venni, a G210 teljesítménye nagyon gáz ma. Kitudja, hogy fejlődnek a 3D -s asztalok mekkora lesz a képernyők felbontás stb, vagy késöbb játszani is kellhet majd.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14014) janos666 válasza Ł-IceRocK-Ł (#14012) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

TSMuxer-el ki tudod belőle szedni a felesleges hangsávokat és feliratokat, úgy valamivel kisebb lesz.
Újrakódolni (minimális képromlás mellett) x264-el tudod, de nem javaslom hogy házilag végezd el, mert a kódolás egy időigényes művészet, nem next-next-finish (na persze úgy is lehet, csak jobban jársz, ha inkább egy eleve kisebb méretűre újrakódolt anyagot szerzel be, amit tapasztaltabb személy készített...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14015) Ł-IceRocK-Ł válasza janos666 (#14014) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Emlékszem valami muxerrel már régebben a Rambo sorozatot hd-ba megalkodtam. Akkor ez lenne az? Nem emlékeztem a nevére. Azzal szedtem ki a fölös hangsávot és feliratot.
Thx :R

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14016) zozek


zozek
tag

Köszönöm a válaszokat.
Maradok a 8600 GT-nél, azt tudom cserélni haverral.

(#14017) chaval


chaval
tag

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni!
Adott a rendszer:
Ati HD 6970 2GB, 4 gb ddr3, windows 7 ultimate, 26"os samsung lcd (többit nem tarottam lényegesnek eírni, de ha tévedtem, akkor pótolom)

Las Bandidas címü filmet néztem 1080P-ben, viszont valamiért néhol akadozott, ami nagyon zavaró, mert elég sokat költöttem a rendszerre, a furcsa viszont hogy a feladat kezelő szerint nem volt semmi sem fullra járatva, háttérben csak torrent ment, bár már volt hogy azt is lelöttem. Gom playert használok.

Valaki tudhatja ennek az okát?
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Tamás

(#14018) PuMbA válasza chaval (#14017) üzenetére


PuMbA
titán

1.hsz?

(#14019) TeeJay


TeeJay
félisten

még mindig nincs megoldás DXVA támogatásra BSPlayer-el?
jó ez az MPCHC csak sok év alatt hozzászoktam a BSPlayer-hez és jó lenne ha ott is működne a hardveres kódolás aztán lehetne tolni a HD filmeket.
jelenleg HD filmekre az MPCHC van benyomva a sima többi SD-re meg BS

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14020) PuMbA válasza TeeJay (#14019) üzenetére


PuMbA
titán

Az nem egyszerűbb, hogy MPC-HC-n nézed az SD filmeket is és egy idő után hozzászoksz? :DDD

(#14021) zoltanz


zoltanz
nagyúr

NEm tudtok tippet olcsón hol lehet venni TMT3 -mat?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14022) Valdez válasza Ł-IceRocK-Ł (#14002) üzenetére


Valdez
őstag

semmi.

nem jelentek meg a hozzászólások

[ Szerkesztve ]

(#14023) Valdez válasza Ł-IceRocK-Ł (#14002) üzenetére


Valdez
őstag

semmi

[ Szerkesztve ]

(#14024) Nite


Nite
őstag

sziaszok...

lehetseges valahogyan stereoscopic player-el lejátszani TS file-okat? akarmit csinalok nem hajlando megnyitni :(

[ Szerkesztve ]

Paid my dues!

(#14025) nfsu17 válasza Nite (#14024) üzenetére


nfsu17
veterán

Mi a fenével akarod nézni?
VLC, Media P. C. Home Cinema nem jók?

(#14026) Nite válasza nfsu17 (#14025) üzenetére


Nite
őstag

jo lenne, csak ez egy side-by-side 3d-s tv adas felvetele es anaglyph-ben szeretnem nezni szemuveggel ;)

Paid my dues!

(#14027) nfsu17 válasza Nite (#14026) üzenetére


nfsu17
veterán

azt powerdvd valamilyen fullos verziója is tudja, nem?

(#14028) Nite válasza nfsu17 (#14027) üzenetére


Nite
őstag

realtime side-by-side -> anaglyph atalakitast? jo kerdes

Paid my dues!

(#14029) tdd587 válasza Isi345 (#13998) üzenetére


tdd587
őstag

[link]

ReClock nincsen 64 bites...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#14030) iMaverick válasza TeeJay (#14019) üzenetére


iMaverick
addikt

Maga a BSPlayer nem tartalmaz codec-keket, nem úgy mint az MPC HC. Annó néztem DXVA-val filmeket a BSPlayer alól, de alá kellett erőszakolnom az MPC HC Standalone filteréből a Videó dekódolóját... Ráadásul ez valamiért Vista-Win7 alatt nem is akart menni. (XP alatt bezzeg gyönyörűen vitte) Ezért is álltam át az MPC HC-re! Ezzel nem kell sz@rozni, és megszokható. (Engem már nem zavar.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#14031) TeeJay válasza iMaverick (#14030) üzenetére


TeeJay
félisten

már lassan én is kezdek hozzászokni
meg úgy állítottam be hogy MPCHC csak mkv fájlokra induljon míg az SD felbontású videókat a BSplayer vigye szoftveresen.
azt tudom hogy a BS nem tartalmaz codec-et viszont ffdshow-ban elvileg lehet már olyat telepíteni amiben van DXVA csak valamiért nekem hibát írt ki mindig sajnos
szóval hagytam, de remélem majd lesz a jövőben megoldás rá és akkor BSplayer alá fel lehet dobni olyan codec-et ami támogatja ezt.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#14032) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nos, azt hiszem végeztem a Color Management tweakeléssel. (Talán érdekel valakit...)
Itt van az utolsó tesztverzió: x86 MSVC2010 SSE2

Újdonságok:
- BPC (Black Point Compensation), hogy ne legyen black-crush (curve és lut profilokkal).
- CIECAM02-vel transzformált Invers-Encode TRC görbék (választható ; tesztelésre)
- "Pre-linearized input" opció azoknak, akik lineáris RGB színtérben ütyködő shadereket használnak
- White Point Adaptation State opció (csak az Absolute Colorimetric Rendering Intent-el működik ; a fehér színhőmérséklet korrekciójának mértékét szabályozza, ha egyébként túl erős lenne a white-crush vagy a kontraszt csökkenés)

Változtatások:
- A Full Floating Point mód most már 32-bites dithertextúrát és 3dlut-ot használ
- Megnövelt alapértelmezett 3dlut méret (opcionálisan választható kisebb és nagyobb is, de ez leginkább csak az indulási időt befolyásolja)
- Apróbb módosítások, hogy kevesebb memória és CPU használat mellett is jobb minőséget érjen el a CMS.

Felhasználási javaslat:
- Kalibráljuk a monitorunkat ArgyllCMS-el High Quality módban, Black Offset-el a kíván színhőmérsékletre és egy natívhoz közeli gamma értékre.
- Profilozzuk a kalibrált kijelzőt egy "matrix + single gamma" profillal.
- Kapcsoljuk be a CMS-t a filmlejátszóban, és állítsuk be a lehető legjobb minőségre a presentation opciókat, amiket a VGA-nk elbír (Half vagy Full Floating point, esetleg 10-bit).
- Ha nem D65-re kalibráltunk, akkor válasszuk inkább az Absolute colorimetric rendering intent módot. Ha D65 volt a cél, akkor esetenként jobban járhatunk a Perceptual intent-el.
+ Örüljünk, hogy gyakorlatilag megütöttük a madVR-hez közeli minőséget, miközben nem kell trükközni a feliratokkal és még DXVA-t is használhatunk.

Megjegyzés:
- Ebben a tesztverzióban még nincsenek integrálva a chroma upsample shaderek (ez nem az én reszortom), úgy hogy az ebben a pakkban található shadereket kell lefordítani az editorral, és egymás után sorbarakva használni a:
4÷2÷0 to 4÷2÷2 intermediate Catmull-Rom spline5 chroma up-sampling
4÷2÷2 Catmull-Rom spline5 chroma up-sampling for SD&HD video input
shadereket a "combine shaders" opcióval.

Azt hiszem hogy ezzel ki lett hajtva az EVR-ből és lcms-ből, amit ki lehetett.
Kár, hogy szerintem még így sem lett az igazi, és személy szerint maradok inkább a madVR-nél az asztali gépen.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14033) Valdez válasza janos666 (#14032) üzenetére


Valdez
őstag

Hát ebből nem sok mindent értettem :D
Meg tudnád csinálni az x64-es verziót is?

(#14034) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ahogy nézem az 1080p CPU terheléseket h.264 es videóknál, Nvidia PureVideo HD (VP 3) érdemes venni és AMD UVD 2.2 vagy jobbakat.
A Cuda csak papíron jobb jelenleg sajna. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14035) WonderCSabo válasza zoltanz (#14034) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A CUDA sosem volt jobb terhelés szempontjával mint a VPDk.

[ Szerkesztve ]

(#14036) huskydog17 válasza janos666 (#14032) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ebből én se értettem sok mindent, de ha jól értelmezem, akkor jelentős mértékben sikerült növelni a képminőséget EVR Custom/Sync Renderer alatt.

A következő kérdéseim volnának ezzel kapcsolatban:

Ez a változás benne lesz a legközelebbi végleges kiadásban? Az alapértelmezett beállítások megfelelően lesznek beállítva? A hardverigény mennyire változott? Elég lesz neki egy 512 MB fedélzeti memóriával ellátott Radeon 5470-es?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14037) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nvidia Pure Video (VP 4) -sek is már támogatják az Xvid/Divix dekódolást. :U Ez jó dolog azért.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#14038) Valdez válasza zoltanz (#14037) üzenetére


Valdez
őstag

Ez az xvides dxva elérhető mpchc alatt? Mert nekem vp4 van a laptopban és nem dxva-val megy.

(#14039) huskydog17 válasza Valdez (#14038) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tudomásom szerint még nem létezik DXVA képes Xvid dekóder. Habár a DivX csinált egy hasonlót, de az még nincs kész.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14040) Valdez


Valdez
őstag

Hova tünt a teljes mpc hc részleg az xvidvideo.ru -ról? :F

(#14041) huskydog17 válasza Valdez (#14040) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A Doom9 fórumon is szóba került és annyi elárultak, hogy a jövőben nem is fog visszakerülni. Okot nem említettek (vagy csak én nem találtam sehol).

Ezentúl innen lehet leszedni a legfrissebb bétákat.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14042) WonderCSabo válasza huskydog17 (#14041) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nagyon rossz hír. A changelog hol található ezek után?

(#14043) huskydog17 válasza WonderCSabo (#14042) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A changelog továbbra is szerepelni fog az xvidvideo oldalán, de egy kicsit más formában.

Van még egy alternatív changelog követő oldal, ami szerintem átláthatóbb. Amúgy az eredeti SourceForge-os changelog oldal ismét üzemel egy ideje, így azt is lehet böngészni.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14044) WonderCSabo válasza huskydog17 (#14043) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:R

(#14045) janos666 válasza huskydog17 (#14041) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az rémlik, hogy az oldal tulajdonosa ragaszkodott a véleményéhez, hogy csak SSE-vel fordítsák le a kódot (hogy olyan gépeken is fusson, amik még nem támogatják az SSE2-t, ami kb. a 6-7 éves CPU-k kategóriája).
Az pedig a dev team-nek nem tetszett, hogy miután megszavazták az SSE2-t, az xvidvideo.ru-ra mégis úgy kerültek ki a build-ek, hogy a tulaj szépen átütötte az SSE2-t SSE-re (vagyis nem a hivatalos verziót tette ki, hanem egy egyénileg módosítottat, miközben eredetinek tűnt...).

Ja, és közben a sourceforge botrány miatt épp költöznek át a Google-re. (Szerintem rossz ötlet, de nem az én dolgom.)

Itt érdemes nézelődni hivatalos verziók után: [link]
Itt pedig alpha tesztverziók után: [link]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14046) WonderCSabo válasza janos666 (#14045) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Esetleg erről a bugról nem hallottál? Elképzelhetetlenül idegesít, és csak annyit kéne csinálni, hogy egy ablakot egy nagyon rövid ideig felvillantani FS-re váltáskor.

[ Szerkesztve ]

(#14047) janos666 válasza WonderCSabo (#14046) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, csak visszaidéznélek téged:
Disabling desktop composition (aero) also resolves the problem.
Pipáld be a Presentation settings-nél, hogy tiltsa le az Aero-t, az amúgy is csak használhat a lejátszásnak, mint sem hogy ártson.
Esetleg álítsd be a Windows-nak, hogy mindig kapcsolja ki az Aero-t, ha fut az MPC-HC.

Másik javaslatom, hogy használd a D3DFS módot, aminek egyébként további előnyei is vannak, és pl. könnyebben kivitelezhető vele a precíz V-sync is. Ez mindenképp újrainicializálja a display módot mikor átvált FS-be.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14048) huskydog17 válasza janos666 (#14045) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az SSE vs. SSE2 dolog miatt vesztek volna össze? Én ezt elég furcsának találom, de hát ez ellen nem sok mindent tehetünk.

Amúgy erre esetleg tudnál mondani valamit? Nem tervezel esetleg a közeljövőben egy Logout-os cikket, ahol részletesen bemutatásra kerülnének a legújabb funkciók a MPCHC-ben? (Gondolok itt arra, hogy pl. milyen gyakorlati előnye, illetve hátrány van a Full/Half Floating Processing és egyéb funkcióknak)

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#14049) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Tudtok valamit arról, hogy mi lett az xvideo.ru ezen részével? Gondoltam frissítem már az MPC-HC-mat, de ez fogadott. :B

Véleményem szubjektív...

(#14050) CPT.Pirk válasza hackeeeee (#14049) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Olvass vissza pár hozzászólást. :P

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.