Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) zoltanz válasza WonderCSabo (#16000) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Úgytudom azért van, csak a Win kerekítve írja.
Igazából megnézném a statisztikát MPC -vel csak tojik rá, hogy bekapcsoltam a Vidóátalakítónál. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16002) WonderCSabo válasza zoltanz (#16001) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A statisztika csak EVR Egyedi rendererrel működik.

Úgytudom azért van, csak a Win kerekítve írja.

Mi?

(#16003) zoltanz válasza WonderCSabo (#16002) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az, hogy a Win 72 -nek írj a 71.928Hz -et, legalább is sokhelyen azt mondják. :U

Jólenne a témában valami részletes írás.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16004) gigabytman válasza WonderCSabo (#16000) üzenetére


gigabytman
tag

Sima pulldown, de van benne egy pár ronda spike. MPC-HC beállíátoks-> Lejátszó -> prioritás normál érték felett be van állítva?

Nem volt beállítva, most bepipáltam. Tesztelem, kíváncsi vagyok a válltozásra.

(#16005) WonderCSabo válasza zoltanz (#16003) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez tény, hogy a Windows kerekítve írja, méghozzá hülye módon lefele kerekít. De én nem ezt kérdeztem, hanem azt, hogy honnan veszed, hogy a monitorod tudja-e a 72Hz-et.

(#16006) zoltanz válasza WonderCSabo (#16005) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mert többet is tud mint 71.928Hz (azt írja a gyártó oldala), aszem már PowerStrip -el próbáltam állírgatni. :U

Most akkor a Win lefelé kerekít? Mert én 71HZ -et nem látok a driverben.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16007) SRS


SRS
tag

Sziasztok
Van egy olyan gyanúm hogy akadnak az mkv filmek.
Hogy tudnám ezt ellenőrizni?

(#16008) Fandango válasza SRS (#16007) üzenetére


Fandango
veterán

Mibol gondolod, hogy akadnak?

(#16009) SRS válasza Fandango (#16008) üzenetére


SRS
tag

látom gyorsabb részeknél
pl mikor megy egy autó

(#16010) SRS válasza Fandango (#16008) üzenetére


SRS
tag

19fps van 24 helyett

(#16011) zoltanz


zoltanz
nagyúr

#12851 -nél írja c41r0^ (gondolom ha 60 Hz -es értéknél alacsonyabban küldöd a képet áll elő):

"Persze ha VGA kábellel történt az összekötés, akkor tárgytalan, mert az elektronika minden a VGA-tól a TV-be beérkező jelet felskáláz a panelnek 60Hzre."

Ez érdekelne DVI és HDMI -nél is ez van, valamint ha magasabban küldöd van resample? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16012) WonderCSabo válasza SRS (#16010) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HC Ctrl+J és screenshot.

zoltanz: Ez TV függő. És a TVs topikokban jobban is tudnak rá válaszolni. Nyilván téged a 24p érdekel. Nos, nincs kecmec, ahhoz 24ps TVt kell venned.

[ Szerkesztve ]

(#16013) zoltanz válasza WonderCSabo (#16012) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azt értem. de nem akarok 24p s tévét mert azon is lehet judder(kivév ami tud 23.976 Hz et vagy annak egész számú többszörösét) . Az érdekel ha pcről küldök valamit, hogy fogadja tv, 60Hz en, ha az alatt küldöm, illetve ha fölötte akkor van-e resample. :U

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16014) WonderCSabo válasza zoltanz (#16013) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt értem. de nem akarok 24p s tévét mert azon is lehet judder.

Miért is?

Az érdekel ha pcről küldök valamit, hogy fogadja tv, 60Hz en, ha az alatt küldöm, illetve ha fölötte akkor van-e resample. :U

Előbb mondtam, ez TV függő. Pl. az én TVmet nem is lehet hajtani más frekvencián, mint 60Hz, mert kiírja, hogy nem támogatott és kész. TV topik.

(#16015) zoltanz válasza WonderCSabo (#16014) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem akkor nincs erről tapasztalatod? :U (és monitorral sincs? Láttam méregettél már az ügyben, mit használsz HDMI-t?) :R

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16016) WonderCSabo válasza zoltanz (#16015) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A monitor az egész más tészta. Ott már előfordulhat, hogy nincs resample, és megpróbálja az input frekvencián hajtani a panelt. Lásd U2311H... DVIvel próbáltam/használom, de HDMIvel is ugyanúgy működnie kell.

Szerk.: De amint mondtam, az ilyen képességű monitorok nagyon-nagyon ritkák.

[ Szerkesztve ]

(#16017) iceguard


iceguard
csendes tag

Sziasztok!
Eddig tökéletesen működött minden, de ma nem játszik le egyetlen filmet sem a gépem... elindítom, egy pillanatra felvillan az első képkocka, majd elsötétül" a kép... minden lejátszó ezt csinálja..codec és lejátszó újratelepítése se segített..:S:S valakinek ötlet?
előre is köszi

(#16018) Gabás válasza iceguard (#16017) üzenetére


Gabás
addikt

egyéb 3D alkalmazások működnek?

(#16019) iceguard válasza Gabás (#16018) üzenetére


iceguard
csendes tag

jaja..játékok, winamp vizualizáció megy rendesen..

(#16020) zoltanz válasza WonderCSabo (#16016) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Sztem elég drága értékcikkek ezek a monitorok/TV-k, lehetne megnyugtató jelzés rajtuk, amiből egy laikus is tudja, hogy rendben lesz a készülék. :U Azért BR már elég általásnos, és akkor még nem vettem a neten található RIP -eket. Ki gondolná még ilyen nehézségek leszenek a XXI. században.:K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16021) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Legfrissebb beta MPC-HC-t honnan érdemes/lehet letölteni?:)

(#16022) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Közben kipróbáltam a a 72Hz az tényleg annyi, viszont PowerStrip -el beállítottam a 71.929Hz -et (nem enged mást) gondolom az 1 ezred nem jelent semmit 71.928Hz lenne a pontos.
D-sub on keresztűl megy, akkor elvileg más nem kell? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16023) Fandango válasza norbi0604 (#16021) üzenetére


Fandango
veterán

(#16024) norbi0604 válasza Fandango (#16023) üzenetére


norbi0604
aktív tag

oké köszi

(#16025) norbi0604 válasza Fandango (#16023) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Még annyi, hogy ez az oldal mennyire megbízható? Elég "furcsának" tűnik, de ha azt mondjátok okés, akkor nincs gond. :)

(#16026) Fandango válasza norbi0604 (#16025) üzenetére


Fandango
veterán

Teljesen rendben van az oldal en is innen szoktam leszedni

(#16027) norbi0604 válasza Fandango (#16026) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Oké rendben.

Más: Az árnyékolóknál a Post-resize és a Pre-resize között mi a különbség? Melyiket érdemes használni?

(#16028) WonderCSabo válasza zoltanz (#16020) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Van ilyen jelzés. 24p.

(#16022) zoltanz: Attól, még hogy ennyi input frekvenciát adsz neki, nem biztos, hogy az output freki is 72Hz lesz. Lehet resample is, ahogy Te mondod. De mondjuk még le sem írtad milyen készülékről van szó. Ezt a PixPerAn nevű csodátos progival tudod ellenőrizni, ha a kis kocsi 72Hz-ne semmi szaggatás nélkül suhan, akkor télleg nincs resample.
Ha még egyszer " :U"-t írsz én komolyan mondom nem válaszolok többet.

norbi0604: Egyik a kép átméretezése előtt (a kimeneti felbontásra) fut le, a másik utána. Mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai, de én nem akarok hülyeséget mondani, talán stevve leírja. Mellesleg nem tartom hasznosnak/értelmesnek a sharedek használatát, ezért nincs is sok tapasztalatom velük.

[ Szerkesztve ]

(#16029) zoltanz válasza WonderCSabo (#16028) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ellenőriztem, köszi, folyamatos a mozgás.

Hogy van rajta 24p -s plecsni nem jelent semmit, attól még lehet valamilyen pulldown rendszert használ a TV. (ergo ugyanolyan kaki a kép)

Majd megpróbálom kihagyni ezentúl ha neked válaszolok a smiley -kat, de lehet véletlen becsúszik majd azért, bocs.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16030) zoltanz válasza zoltanz (#16029) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Kiegészítés ehhez, mármint ha nem 2:2, 3:3, 4:4, 5:5 -ös pulldown -okat használ, hanem mást. Valamint az interpolációs vudu eljárások is csak újabb gondokat hoznak.

Ui: Próbáltam beállítani alacsonyabb értéket, de 54 Hz alá nem enged, valamint a monitorom max 85 Hz -et támogat feljebb sem tudok menni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16031) WonderCSabo válasza zoltanz (#16029) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ebben tényleg igazad van, sajnos. A TV gyártók nagyon-nagyon keverik a szart ezen a téren (is). De azt miért nem árulod el, milyen készülék?

(#16032) stevve válasza iceguard (#16017) üzenetére


stevve
nagyúr

Milyen Windows van fent? Lehet, hogy az adta be a kulcsot.

(#16028) WonderCSabo:
Jól mondod, a legnagyobb különbség csak az, amit a nevük is sugall - legalábbis manapság már biztosan. A post volt régebbi verziókban a screenspace.

Esetleg egy régi vagy gyengébb VGA-val érdemes az előzetest elfelejteni, mert az átméretezéskor így jobban izzad majd a VGA, de egyébként is a legtöbb esetben a post ajánlott. Ha már megvan a végső pixelszám és méret, jobb azon számoltatni a VGA-val szerintem.

Egy ideje már én is leszoktam a shaderekről, csak egyszer-kétszer veszem elő a sharpent rosszabb minőségű anyagoknál vagy ha nagyon rossz a fekete egy videóban. :)

[ Szerkesztve ]

(#16033) samgar


samgar
őstag

Üdvözlet!

Adva van egy Samsung UE32D5000 full hd led tv. Gondoltam egyet, megnézném, milyen az 1080-as HD film, le is töltöttem egy .mkv fájlt de szomorúan konstatáltam, de ismeri fel a tv. Mit lehet tenni, hogy nézhessem és a minőség is maradjon? Vagy konvertálással a minőség mindenképpen elvész? :F Vagy más formátumot kell letöltenem?

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#16034) Murphistic válasza samgar (#16033) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szervusz!

Szerintem az a gond, hogy az MKV fájlban a képen és egy hangsávon kívül van még más is (pl.felirat). Pl. az MKVToolnix programmal átkonvertálás nélkül ki tudod válogatni az eredeti MKV fájlból,hogy mi maradjon.
Ha nem ez a gond, akkor valószínűleg a TV nem tud megbirkózni a videó tömörítésével. Itt már nem kerülöd el az átkonvertálást, úgyhogy lehet jobban jársz ha a számítógépet kötöd a TV-re, de majd a többiek is elmondják a véleményüket.

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#16035) samgar válasza Murphistic (#16034) üzenetére


samgar
őstag

Köszönöm, megpróbálom megoldani! :R

Oppo Find X5 PRO

(#16036) samgar válasza samgar (#16035) üzenetére


samgar
őstag

Igazából ezt írja a tv-re:

USB-ről lejátszható formátumok
Divx Igen
XviD Igen
Mpeg Igen
Mkv Igen
JPEG Igen
Mp3 Igen

de ha elindítom, nem támogatott formátumnak írja ki :(((

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#16037) Murphistic válasza samgar (#16036) üzenetére


Murphistic
aktív tag

És néha ott a kis csillag is, hogy a lejátszás függ a konténerben tárolt videó kodekétől. Azaz, hogy megy-e vagy sem. Az MKV csak egy konténer, amibe általában h264-es videót pakolnak a hozzávaló hangsávokkal (pl. AC3).

A mi Samsung TV-nken ( bár az egyszerűbb mint a tiéd ), ahogy észrevettem, attól is függ a lejátszás, hogy milyen szintű a videó. Pl. a Level@4.1-es H264 videót már nem játsza le, hiába van MKV konténerbe csomagolva. De ezt tudomásom szerint már csak átkódolással lehet megoldani, ami FullHD videónál nem 10 perc lesz...

Remélem nálad az egyszerűbb eset áll fenn, ami megoldható ;) .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#16038) HabyRolika


HabyRolika
tag

segítségek kérnék!!! köszönöm :)

hogyan illetve milyen programmal tudok PC-n Blu ray filmeket nézni?! akárhonnan letöltök tizen huszon gigás filmeket de ha le akarom játszani a Win7 64bit media playerrel kódek pakkok tömkelegével egyszerűen nem tudom a film alá társítani a magyar hangot mert minden Blu ray film amit leszedek magyarúl csak úgy külön mellékelve van a magyar hang!!!
sgítségetek előre is köszönöm!!!!!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#16039) stevve válasza HabyRolika (#16038) üzenetére


stevve
nagyúr

TotalMedia Theater lesz a te programod. :)

(#16040) HabyRolika válasza stevve (#16039) üzenetére


HabyRolika
tag

köszönöm a segítséget

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#16041) WonderCSabo válasza stevve (#16032) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nagyon szépen köszi, hogy tisztáztad ezt, már többször is feltették a kérdést, és csak így felemáson tudtam válaszolni. Elmentem ezt a hszt. :)

(#16042) tonnni1


tonnni1
tag

Sziasztok!

Lehet nem a legjobb helyen "járok", azt szeretném kérdezni hogy ha tv-n Pendrive segítségével nézek HD filmet akkor az HD minőség lesz vagy nem? és a 720 a HD az 1080 fulll HD? Vagy HD minőséget csak HDMI kábellel lehet nézni?

(#16043) WonderCSabo válasza tonnni1 (#16042) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen akkor is a teljes felbontás fog átmenni.

720p -t HD Readynek szokták hívni, az 1080p-t Full HD-nek. De az utóbbi azért jóval nagyobb felbontást jelent. [link]

(#16044) OddMan


OddMan
őstag

Az mpc-hcx64 valamiért gyorsabban játssza nálam a BD filmeket, mint kellene. A hang az rendben van, de a képet gyorsabban játssza. Ha Ctrl-J billkombót nyomok, akkor a zöld csíkot nem is lehet látni csak a pirosat.
Az mindegy, hogy DXVA vagy anélkül próbálom nincs változás.
Annyit észrevettem, hogyha kiveszem a pipát az "MPEG PS/TS/PVA" elől, akkor megoldódik a probléma. Ilyenkor ha közvetlenül elindítok egy m2ts fájlt, akkor tökéletes a lejátszás. Persze így meg nem működik az Open DVD funkció ha egy komplett BD lemezt akarok indítani a merevlemezről.
Az mkv-k egyéb videók tökéletesen mennek.
A Catalyst verziója 11.6-os. Fent volt ezelőtt a 11.5hotfix verzió, de azzal is rossz volt. A 11.9-el nem próbáltam, bár nem is akarok újabb driver-t feltenni, mert azzal meg a The Witcher2-ben vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16045) WonderCSabo válasza OddMan (#16044) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Béta MPC-HC se jó?

(#16046) OddMan válasza WonderCSabo (#16045) üzenetére


OddMan
őstag

Az xvidvideo.ru oldalról leszedtem a legújabbat, de azzal sem jó. :(

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#16047) tonnni1 válasza WonderCSabo (#16043) üzenetére


tonnni1
tag

Köszönöm szépen a segítséget. Még annyi hogy ha HD tvn nézek FULL HD filmet, akkor azt csak HD nek érzékeli és úgy jeleníti meg, ugye?

(#16048) gygabor1981


gygabor1981
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan technikai kérdésem, hogy mi lehet az oka annak,
hogy a nagy méretű m2ts kiterjesztésű file-okat nem tudom lejátszani.
Letöltöttem több filmet is amiknek kb olyan 22~25 Gb a méretük.
VLC player alatt megnyitom és nem történik semmi, csak fekete képet látok,
és a számláló sem megy.
Van ötletetek?

(#16049) WonderCSabo válasza OddMan (#16046) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor ez egy bug lesz sajna.

tonnni1: Nem érzékeli semminek, dekódolja a filmet, majd megjeleníti a TV felbontásán. Ha a felbontás 1920*1080, akkor annyira skálázza a filmet. Már ha kell skálázni, mert 1080p esetében pont ennyi a felbontás.

Mindegy, ne izgulj, maximális részletességgel fog megjeleníteni minden filmet.

gygabor1981: Első hsz.

(#16050) stevve válasza tonnni1 (#16047) üzenetére


stevve
nagyúr

Ha a tévé HD Ready, ahogy WonderCSabo írta, akkor az 1280 oszlopba és 720 sorba rendezi a pixeleket. Ha ezen nézel egy 1920 x 1080 méretű képet, ami FullHD, akkor is csak az előbbi sor és oszlopszám áll rendelkezésre, bár a nagyobb felbontás miatt valamivel jobb lesz a képminőség az 1080-as méretű képet nézve. Ez utóbbi viszont nem jelent lélegzetelállító különbséget. Szerintem akinek 720-as a tévéje, annak talán jobban megéri 720-as filmeket nézni, de ha van hely és bírja a gép, akkor mehet 1080 is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.