Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) CPT.Pirk válasza pohár (#1999) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

AC3filter oldalán le lehet szedni egy AC3file nevű kis szűrőt, amivel a gép lejátssza a magában álló ac3 fájlokat, így ha nincs más megoldás, esetleg egyszerre indítod a filemt meg a dubot...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2002) kormi0312 válasza hétalvó (#1988) üzenetére


kormi0312
senior tag

szerintem a monitorral lehet probléma, mert egy tök új formázott partícióra raktam fel a vistát - ment is dxva - deugyanúgy csíkozott. ezt a Vsync-et hol lehet beállítani? esetleg egy jol bevált monitor kalibráló progit tudsz ajánlani? azt még nem tudom hogy milyen frissítési frekvenciával lenne érdemes kísérletezni, mert csak a 60Hz van engedélyezve a monitor tulajdonságainál (ott ahol el lehet rejtetni a nem megfelelő "refresh rate"-et)
több mkv fájlt is próbáltam mindenél előjön többé-kevésbé. xbox játékok videoinál csinált még ilyet, de az nem igazán volt zavaró.

(#2003) pohár


pohár
félisten

Köszönöm szépen, sztem rátolom a filmre a magyar hangot!! :K

Egy kis segítséget tudtok adni hogy hogy csináljam? :) :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2004) kormi0312


kormi0312
senior tag

na most ott tartok hogy a MPC-ben bekapcsolom ezt e funkciót: direct3d fullscreen (remove tearing) akkor teljes kepernyon elmulik a csíkosodás, viszont a menük használhatatlanok. Nálatok a Catalyst milyen deinterlace-re van állítva?

(#2005) PuMbA válasza kormi0312 (#2004) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem amin alapból bent van.Sose szoktam állítgatni,nincs értelme.Use automatic deinterlace-n van nekem.

(#2006) PuMbA válasza kormi0312 (#2004) üzenetére


PuMbA
titán

Milyen videókártyád van?Mert az is számít.Nekem a laptopomban ATI X200 van és ha EVR-en van a Renderer akkor mindig szakadozik a kép és csak Overlay Mixeren van tökéletes képe.Gondolom azért ,mert régi videókártya már.HD3200-on nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

(#2007) kormi0312 válasza PuMbA (#2006) üzenetére


kormi0312
senior tag

HD3200 van onboard. És a vicc (amin nem tudok röhögni), hogy bsplayer+coreavc esetében nincs csíkozódás, viszont hardveres gyorsítás se...
mpc-n meg csak ugy van jó kép ha d3d fullscreen-en van...de az azért rossz, mert a felíratot nem tom váltani + egyebeket...

(#2008) PuMbA válasza kormi0312 (#2007) üzenetére


PuMbA
titán

XP v Vista? Nekem is HD3200-am van,de nem érdemes XP alatt vacakolni vele(én is szívtam sokat).Vistán minden tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#2009) kormi0312 válasza PuMbA (#2006) üzenetére


kormi0312
senior tag

most raktam át arra amit irtal, overlay-re és a pofám majd' leszakadt, nem volt csíkozás.... viszont felírat se :DDD - én már ezen csak röhögök (kínomban)

(#2010) kormi0312 válasza PuMbA (#2008) üzenetére


kormi0312
senior tag

igen XP-t használom, írtam is hogy kipróbáltam vista alatt is, telejsen üres partícióra direkt ezért telepítettem és ugyanugy megmaradt a hiba :(((
neked mi volt a gondod XP-vel? esetleg tudsz küldeni fotokat a beallitasaidrol (mpc output, esetleg catalyst) köszi

[ Szerkesztve ]

(#2011) PuMbA válasza kormi0312 (#2010) üzenetére


PuMbA
titán

XP alatt nem nagyon ment a DXVA.8.12-es driverrel próbáltad SP1-es Vistán és CCC-ben semmit se állítottál + EVR Custom Presenter volt az Output + 2008-as novemberi DirectX-et is feltetted?[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2012) kormi0312 válasza PuMbA (#2011) üzenetére


kormi0312
senior tag

hát a novemberi frissítésban nem vok biztos, de abban igen, hogy 8.12-es és 9.1-es driverrel is probalkoztam. az EVR-t az 3-ra kell állítani (tán') azt olvastam valahol de hogy miért azt nem tom :D

(#2013) PuMbA válasza kormi0312 (#2012) üzenetére


PuMbA
titán

"az EVR-t az 3-ra kell állítani (tán') azt olvastam valahol de hogy miért azt nem tom"
Én nem olvastam ilyet,nekem megy minden 5-ön jól.

[ Szerkesztve ]

(#2014) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mi ez az EVR szám? Vista allat ezt követtem, tökéletes hd lejátszást eredményez: [link]

Pumba neked mi van még felrakva codec v. lejátszó xp-n, ami bezavar? Mert furcsa h. nálam 3 kártyával és összes catalystal hibátlan megy a hd...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2015) mesysil


mesysil
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem hogy hogyan tudom a DXVA-t mukodésre birni.
XP-t használok, felraktam a MPC-HC-t és van egy 8500gt-m. De a MPC-HC azt irja ki hogy nincs DXVA támogatás. Segitsetek.

(#2016) xedos


xedos
addikt

Gondolom sokatokat nem érint.... de...
Szóval én MAC minit használok HTPC-nek...
Féltem, hogy az 1.83-as Core 2 Duo és az intel 950-es elég lesz -e...
Hát alapesetben nem elég!!!!!!
Szóval aki mac-en ilyet akar, annak ajánlom az XBMC szoftvert!
Szép és gyors!!! Elviszi az 1080p-t is! és ingyenes!

(#2017) PuMbA válasza CPT.Pirk (#2014) üzenetére


PuMbA
titán

Én sem tudom pontosan mire való az a szám,de én hagytam ötösön.Semmi nem volt felrakva XP-n,csak egy MPC-HC,mint ahogy most Win7-en is.XP-m már nincs - sose tenném vissza - ,Vistával meg voltam elégedve és most a Win7 Beta-n is tökéletesen megy a DXVA meg a filmlejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#2018) band1103 válasza mesysil (#2015) üzenetére


band1103
őstag

Olvass vissza nem kell messzire menni.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2019) easy...rider


easy...rider
őstag

(#2020) szab.tam


szab.tam
nagyúr

megosztnék egy tapasztalatot.

idáig kétkedve fogadtama hw-es gyorsítás létjogosultságát, mert túl sok vele a macera. a kis gépemben, amit mozizásra, letöltésre használok, ez amúgy is esélytelen, mert 7200-as alaplapi vga van.

de kezembe akadt egy olyen dl méretű 1080p mkv, amihez bd creator is volt. kipróbáltam. átkonvertáltam bd struktúrává, és udf 2.60-ban kiírtam egy 2 rétegű dvd-re, bluray videónak.

a nagyobbik gépemben E8500 van egy 8800gt társaságában. power dvd 7-esben, és nvidia panelen bekapcsoltam a hw gyosítást.

nagyon megdöbbentem! amíg a kis gép ezt a bluray-t (elég hw igényesre sikeredett valamiért), 90% körüli cpu terhelés mellett játszotta, igaz, még teljesen folyamatosan, addig a nagy gép hw gyorsítással 0-2%!!! között, és gyakorlatilag egyáltalán nem jobban melegedő gpu mellett.

ha nem próbálom ki, nem hittem volna. idáig 5-10% cpu terheésekről hallottam, de 0-2??? ez már nekem is sok volt... (vagyis kevés)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2021) PuMbA válasza szab.tam (#2020) üzenetére


PuMbA
titán

Azért olyan kevés %,mert E8500-ad van.Nekem 2Ghz-es Athlon 64 X2-n 6-14% között van egy film DTS hanggal.Azt viszont nem értem,hogy miért kellett BD-t csinálnod belőle,amúgy is megy a hardveres gyorsítás egy MPC-HC-val.

(#2022) szab.tam válasza PuMbA (#2021) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azért kellett bd-t csinálnom, mert még sosem próbáltam ki. ugyan vannak nagy, 15-45 gb-os bd struktúrájú filmjeim, de csak hdd-n. kíváncsi voltam, hogy működik az eljárás, és utána a bd lejátszás. de ezek szerint nagyon jól.
a fura az volt, hogy az xp a lemezen semmit nem lát. a lejátszó viszont kezeli.

tehát azért csináltam, mert érdekelt a dl lemezről való bd lejátszás. a hw gyorsítás csak utána jött....

és mivel úgyis csak a kis gépen mozizok, így a témába egylőre nem fogok túl méyen belebonyolódni. hacsak nem találok valami olcsó, félmagas, passzív hűtésű, kis fogyasztású vga-t, a 8000-, 9000-s széria aljáról...

ati nem jó, mert majd a 3 monitoros üzemmódhoz az alaplapi nvida-val vagy együttműködik, vagy nem...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2023) wierra válasza kormi0312 (#2009) üzenetére


wierra
senior tag

Hi! Próbáltad már a "Lock back-buffer" bepipálásával (EVR Custom Ppref. mellett jobbra)? [link]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#2024) eddhunter


eddhunter
tag

sziasztok!nagyon kezdő vagyok ebben a témában és segítséget kérnék,mert kezdek elveszni a különböző lejátszók,kodekek,és rövidítések dzsungelében, eredmény meg csak akadozó, belassuló kép :F
Adott a következő konfig:
asus p5ld2 se+p4 3,2GHz(800fsb,2Mb)+asus 3450 256Mb+2Gb 667Mhz ram+sb audigy2 zs(8400)+winxp/win7
ehhez mi lenne a legjobb lejátszó,codec,oprendszer,catalyst beállítás kombináció a legjobb eredményhez 720/1080p mkv lejátszás kapcsán?
Nagyon köszönöm előre is! :R

(#2025) band1103 válasza eddhunter (#2024) üzenetére


band1103
őstag

Ez egy olyan kérdés amit itt már ezerszer kiveséztek és ráadásul nem is olyan régen. Olvass kicsit vissza és megtalálod a választ.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2026) szab.tam


szab.tam
nagyúr

gondolom ez is át lett rágva, de azért biztosra szeretnék menni. ez egy 8400 passzív vga. ha ezt beteszem, és be bírom állítani, akkor lesz hw hd gyorsításom a htpc-mben?

magyarul: ez tuti támogatja?

8400_gs_passzív

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2027) PuMbA válasza szab.tam (#2026) üzenetére


PuMbA
titán

Nvidia oldalán ez van írva: " PureVideo HD support is currently only available on Microsoft Windows Vista for GeForce 8500 and 8600 graphics processors".Szerintem jobban jársz egy Radeon HD 3450-nel,mert az biztos viszi.

[ Szerkesztve ]

(#2028) szab.tam válasza PuMbA (#2027) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok, de:
1. az életemben soha többet nem akarok catalyst-ot. túl sok problémám volt vele... :(((
2. nem vista-m van, (és nem is lesz), hanem xp-m. kérdés, hogy ott is ez-e a helyzet.
3. az ati nekem még mindig nem jó, mert all ways vga módban párhuzamos működésre kell bírnom az alaplapival, mert esetenként szükségem lesz egyszerre a 3 monitorkimenetre. ezért vettem egy passzív félmagas 7300-ast, mert azt bedugtam az alaplapi 7200 mellé, és még telepíteni sem kellett. az atival nem biztos, hogy működne, mert ugye akkor 2 ellentétes platformú vga driver lenne fent. gubanc.

akkor inkább ez lesz, (vagy hasonló):

8500gt

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2029) szab.tam válasza PuMbA (#2027) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a 8400-osok is támogatják az "NVIDIA PureVideo HD technology "-t

oldal közepén ott van.

asus_8400gs_silent

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2030) band1103 válasza szab.tam (#2029) üzenetére


band1103
őstag

Azt nem tom hogy a 8400-el mi a helyzet de egy 8500-ről már van konkrét tapasztalat mely szerint jobb HD filmekben mint bármely Ati HD4xxx-es. Viszont biztató hogy sok oldalon úgy említik hogy a 8 as és a 9-es szériák tudnak jól hw-en gyorsítani.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#2031) Gabás válasza band1103 (#2030) üzenetére


Gabás
addikt

dufla

[ Szerkesztve ]

(#2032) Gabás válasza band1103 (#2030) üzenetére


Gabás
addikt

na és ezt mégis mire alapozod:)
ajánlom figyelmedbe ezt a sokszor linkelt írást. A 8500 GT jóval gyengébb, mint a 8500 GT, márpedig az sem teljesít olyan szuperül

[ Szerkesztve ]

(#2033) iMaverick válasza Gabás (#2032) üzenetére


iMaverick
addikt

A 8500 GT jóval gyengébb, mint a 8500 GT, márpedig az sem teljesít olyan szuperül

? Ezt nem teljesen értem... Mellesleg a kolléga egy topicon belüli "teszt"-re utalt, amiben adott 2 MKV-s videófájlt néztünk meg többen és írogattuk be az eredményt: megy-e a DXVA vagy sem...

Részemről nem zavar az Ati hátránya, szerintem előbb vagy utóbb az Ati Catalyst (és az MPC HC DXVA pluginje is) eljut arra a szintre, hogy nem lesz ennyire finnyás az MKV fájlok létrehozásakor beállítgatott profile-okra...

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2034) Fori23 válasza Gabás (#2032) üzenetére


Fori23
őstag

stevve vélhetően régebbi teszteket vett alapul. Időközben az NV elbír az L5.1 beállítással kódolt filmekkel is, így kevesebb film (MKV) esik ki a DXVA alól -erre gondolhatott band1103.
Driverekben és kodekekben is történtek változások, pl. szembetűnő az Mpeg2-nél a táblázatban 8600GT-nél még 30% CPU használat van, nálam 85GT-n 1x% (Blu-ray). A procim is fix 1.6GHz-en ment, ebbe sem lehet belekötni.
Ezen kívül fullos az ATI is, most az MPC-HC több fejlesztőjének HD3xxx/4xxx zsugája van, biztos nem véletlenül.

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#2035) szab.tam válasza Fori23 (#2034) üzenetére


szab.tam
nagyúr

asszem 8500 gt passzív lesz. csak abból egy félmagasat kukázni...

csak azért lett volna a 8400gs, mert abból van olyan majdnem félmagas, ami fölött még elmegy a levegő, (fekvő ház), de csak 1 slotot foglal el, így aa 2 db. pci-ból nem esik ki az egyik. mindenképpen kompromisszumos lesz a dolog.

még 1x utoljára, kicsit másképp felteszem a kérdést:

általában hd lejátszásnál lesz olyan film, (mkv, bluray, akármi), amit a 8500gt hw-esen már támogat, de a 8400gs még nem? - mert ha csak 1 is van, akkor egyértelmű a választásom...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2036) Fori23 válasza Fori23 (#2034) üzenetére


Fori23
őstag

Egyébként benne vagyok egy tesztben (nem verseny!), hogy segítsen a választásban.
Aki tud linkeljen 8-10 (vagy akárhány) trailert, és különböző VGA-kal linkeljük az "eredményt".

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#2037) Fori23 válasza szab.tam (#2035) üzenetére


Fori23
őstag

Ha biztos volnék benne már válaszoltam volna.
Úgy tudom, hogy időközben a 84GS tud annyit HD-ben, mint a 85-86GT, de itt jön az első mondat:
-Sajnos nem tudom biztosan!

Különben, ha 84GS, és nem fontos a TV-out, a natív HDMI miatt inkább ezt választanám: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#2038) szab.tam válasza Fori23 (#2037) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx, majd meglesem ezt is. csak kár, hogy nem derül ki, milyen vastag.
van másik 8400gs, ami tuti 1 slot, így nem kell lecserélnem az egyik leadtek pci-os tv-met pcie1x-re... -> olcsóbban megúszom

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2039) kormi0312 válasza wierra (#2023) üzenetére


kormi0312
senior tag

igen., azt is próbáltam.
csodák csodájára felraktam egy Vista 32bit sp1-et és a 9.1 catalystot és megy. 64bites vistaval nem ment (sem a 64bites mpcvel sem a 32bites-el)
na örültem is mint majom a farkának...., erre visszaülök a gép elé -> nyitok egy másik mkv filmet és sötét kép hang egy szál se.
pedig semmit nem állítottam át - épp hogy örültem hogy végre megy.
mi lehet a gond?! - ja és amikor ment is rendesen akkor vmiért nem engedte a shaderket betölteni.. :U

(#2040) pohár


pohár
félisten

Sziasztok!! (megint :D)

Az lenne az én problémám/kérdésem, hogy van nekem egy 1080p Transformers filmem, és megvan 720p-ben is, a 720p simán viszi a gépem akadás nélkül, az 1080p viszont csúszik... :(

KMPlayer-rel játszottam őket, de van CCCP codec-em is pl :K

A konfigom: Intel 631 (3GHz, 2MB cache), és egy Geforce 7600GT :K
Ezen futnia kellene a 1080p-nek is hibátlanul, nemde? :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2041) CPT.Pirk válasza pohár (#2040) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mivel 7600GT nem igen segít be a HD lejátszásba, valószínűleg proci limit van 1080-nál. Kapcsold be a feladatkezelőt, akkor látni is fogod a proci kihasználtságot, valszeg maximumon lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2042) pohár válasza CPT.Pirk (#2041) üzenetére


pohár
félisten

És ha nem akkor mi van? :D
De mindjárt meglesem!! :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2043) CPT.Pirk válasza pohár (#2042) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha nem, akkor kapsz egy pöttyös labdát! ;)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2044) szab.tam válasza pohár (#2042) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a gyenge procin kívül még 2 dolog lehet:

1. rosszul van igazítva a hang.
2. nem szereti a lejátszót a film. nekem nagyon sok 1080p filmem van, több lejátszót használok. van pár film, ami csak bizonyos lejátszóval hajlandó elindulni. ráadásul a kmp sokszor prociigényesebb, mint például a medi player classic home cinema. mindenki azt ajánlja, nemtom minek szenvedi a kmp-vel...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#2045) pohár válasza CPT.Pirk (#2043) üzenetére


pohár
félisten

Jöhet a laszti :D :D
Megnéztem, 48-51% közt ugrál a proci a BS Player-rel, KMPlayer-rel pedig 65-85%...

Most nem tudom :D

szerk: a hang sztem biztos jól van igazítva (ESiR rls :D ), egy idó után elkezd a hang szaggatni mint atom, a kép meg lassított üzemmódban pörög :D
Akkor ennyit bír a jó kis procikám? :D :(

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2046) CPT.Pirk válasza pohár (#2045) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Majd beszélek a mitulásbácsival! ;]

Rendes lejátszó kell a gépre! FFdshow+matroska splitter+AC3filter, melléjük meg media player classic. Így minden film és felirat lejátszható lesz. Viszont CCCP-től meg kellene szabadulni, meg többi baromságtól.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#2047) pohár válasza CPT.Pirk (#2046) üzenetére


pohár
félisten

Hujjujj :D
Akkor majd alkotok és beszámolok hogy mi lett a filmmel :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#2048) tacpeter


tacpeter
csendes tag

Hello!

Valaki tudna segíteni abban, hogy jelenleg körülbelül mi az a notebook
ár/processzor/videókártya szint
ami elég már a fullHD-s videók lejátszásához.

Leginkább ez tetszene: Acer Aspire 6530

szerintetek?

előre is köszi

(#2049) iMaverick válasza tacpeter (#2048) üzenetére


iMaverick
addikt

A DXVA-s HD filmekkel mindenképpen elegendő lesz. Az anélküli lejátszásra nem merek mit mondani, mert már jó ideje nem figyelem az AMD procikat, így nem akarok hülyeséget írni.

Fori23: ebben a gyűjtsük az eredményeket-trailer-es témában én is benne vagyok!

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#2050) band1103 válasza Gabás (#2032) üzenetére


band1103
őstag

A kollégák már megírták ezért nem fejtem ki mélyenhatóan. iMaverick jól látja hogy mire utaltam ugyhogy olvass vissza. Én 1 hétig elvonultam sírni amiatt hogy volt 1-2 olyan sample ami nekem nem a ment egy HD4550-en 8.12-es catalysttal DxVA módban csak cpu-val, bezzeg a 8500-el ment a DxVA. Pedig Ati párti vagyok és maradok :K

Fori23 és iMaverick:. Én is beszálok egy HD4550-el és 32bit-es XP MPC-HC -al. Javaslom hogy csináljunk sreenshot-ot bizonyítékként amin egyszerre kell hogy rajtalegyen a CPU terheltsége + cpu-z ablak hogy lássuk hogy milyen cpu-val akkora a terheltség + Az adott film vagy sample lejátszási ablaka úgy hogy felismerehtő legyen belőle a film + az MPC-HC nak vagy más playerek a DxVA-t igazoló ablaka. Kihagytam valamit?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.