Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13701) ArGab válasza zoltanz (#13699) üzenetére


ArGab
őstag

Jelen formájában DTS-be szeretnéd átkódolni, amit nem tud natívan az eac3to, csak ha a megfelelő alkalmazás (Surcode DTS Encoder) telepítve van a gépre.

(#13702) WonderCSabo válasza zoltanz (#13699) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A -core kapcsoló ott van? Ha igen, akkor sajnos be kell szerezned a hozzávaló DTS encodert.

(#13703) zoltanz


zoltanz
nagyúr

DTS, 5.1 channels, 0:01:00, 24 bits, 1509kbps, 48kHz
Decoding with ArcSoft DTS Decoder...
Downmixing multi channel audio to stereo...
Reducing depth from 64 to 32 bits...
Writing WAVs...
Creating file "output.L.wav"...
Creating file "output.R.wav"...
The last DTS frame is incomplete and thus gets skipped.
Encoding DTS <1536kbps> with Surcode...
Found Surcode DTS Encoder version 1.0.23.0.
Surcode says/asks: "Parallel port lock required to run this program.".
Pressing the Surcode "Encode" button didn't seem to work...
Closing Surcode...

Most sem jó... :DDD (Surcode DTS Encoder telepítve a forrás már a kikódolt DTS Core)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13704) PTomi92 válasza ArGab (#13700) üzenetére


PTomi92
aktív tag

sikerült megoldani, köszi

(#13705) zoltanz válasza zoltanz (#13703) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Marad 5.1 aszem. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13706) WonderCSabo válasza zoltanz (#13703) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt nézted?

(#13707) zoltanz válasza WonderCSabo (#13706) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Áhh. Az a DTS fájlom is hibás aszem mert egy másikkal lefutoot, de akkor is a DTS encoder -nek valami nyűgje van. :U (valami portot le kell zárni. - !? )

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13708) ArGab válasza zoltanz (#13703) üzenetére


ArGab
őstag

Rákerestem, elvileg ezt akkor dobja a Surcode, ha nincs a gépen a másolásvédelmet feloldó eszköz, ami lehetővé teszi a használatot.

(#13709) WonderCSabo válasza zoltanz (#13707) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem, a dekódolást így is úgy is az ffmpeg végzi el, az enkódolásnál nem számít a forrás.

(#13710) kovy79 válasza huskydog17 (#13690) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a választ. Csak azt nem értem, hogy egy Atom + 8400GS-sel ezt a hibát miért nem produkálja egy a Splash? :F Ekkora különbség lenne az ATi és az nVidia driverek között?

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#13711) WonderCSabo válasza kovy79 (#13710) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez jó kérdés, az is lehet, hogy a Splash kodekje van szarul megírva.

(#13712) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Ugyan nem filmel kapcsolatos a kerdesem, de a MPC-HC-s tema.
OS: W7 64, a WMP engedelyezve, a MediaCenter a gepen, de tiltva van. A problemam a kovetkezo, minden mediafajl formatumot a MPC-HC-hoz rendeltem, igy az mp3-at is.
Az a gondom hogy ha belepek egy mappaba - mondjuk egy zenei album - es ott kijelolok 14 db szamot, majd jobbgombos menuvel szeretnem lejatszani akkor a kijelolteket lejatsza, amha 16 db vagy tobbet jelolok ki, akkor elveszlik a jobbgombos menubol az MPC-HC opcio, es csak a WMP menuje marad mint lejatszo.
Ez valami limit az MPC-HC-nal?

[ Szerkesztve ]

(#13713) WonderCSabo válasza Steelmanus (#13712) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdekes. Talán fel kéne tenni a kérdést itt.

Itt a PH!s MPC-HC topik.

(#13714) Steelmanus válasza WonderCSabo (#13713) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hat ez az, ezekben a topikokban is tulnyomo reszben szinten filmekkel kapcsolatos problemakat vetnek fel , arra pedig ez a megfelelo topic. Ezert gondoltam hogy inkabb itt tennem fel a kerdest esetleg mas is hasznalja zene lejatszasra a MPC-HC-t.

Nem szeretnek masik lejatszot mar feltenni, a WinAmp-ot mar regen kerulom, a Foobar pilotavizsgas :) es bar kiprobaltam de a felulete nem tetszik.

(#13715) WonderCSabo válasza Steelmanus (#13714) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem zenehallgatásra az MPC-HC alkalmatlan, én személy szerint WMPt használok. :)

(#13716) zoltanz válasza WonderCSabo (#12936) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Bármilyen VP2 -es vagy UVD2 grafikuskártya elég 512 VRAM -al a Blu-ray struktúra lejátszásához? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13717) WonderCSabo válasza zoltanz (#13716) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Elvileg igen. Egyébként UVD+ is elég a Blu-ray videókhoz.

(#13718) zoltanz válasza WonderCSabo (#13717) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Proci az mindegy is neki? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13719) zoltanz válasza zoltanz (#13718) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Úgy értem 1 magos is elég? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13720) zoltanz válasza WonderCSabo (#13717) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Egyébként UVD+ is elég a Blu-ray videókhoz."

Az mit jelent lejátsza a M2TS sávokat vagy a Blu-ray struktúrát?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13721) Valdez válasza zoltanz (#13720) üzenetére


Valdez
őstag

m2ts és bd struktúra lejátszásához csak egy megfelelő program kell, semmi más. Az uvd meglétével viszont lehetséges az avc és vc1 tartalmak gpu általi gyorsítása.

(#13722) zoltanz válasza Valdez (#13721) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem, mi szokott avc -ben lenni egy Blu-ray korongon menü? M2TS egy konténer nem abban avc van és h.264 kodekkel játszható le?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13723) zoltanz válasza zoltanz (#13722) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Találtam itt a topikban a Blu-ray lejátszás rendszerkövetelményeiről ilyet PuMbA tollából: Intel GMA 500 és X4500 (gondolom a többi GMA vagy az annál újabbak is szóba jöhetnek) valamint UVD -is elég hozzá? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13724) Valdez válasza zoltanz (#13722) üzenetére


Valdez
őstag

AVC/H.264, maga a filmsáv van ebbe kódolva.

(#13725) zoltanz válasza Valdez (#13724) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Melyikhez kell több hardver apparát (minden azonos a film fájlban mondjuk) MKV vs. M2TS vs Blu-ray lemez (végűl is ez hasonló az előzőhöz csak itt a struktúrát is lejátszuk menü stb.)?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13726) Valdez válasza zoltanz (#13725) üzenetére


Valdez
őstag

Az mkv is konténer, ugyanazt tudod benne tárolni, mint az m2ts-ben. Általában továbbtömörített h.264-et szoktak benne tárolni (de ugyanúgy megbirkózik az eredeti kép és hangsávokkal is). A blu ray lemezen m2ts konténerben vannak a filmek, valamint a menü elemei.
Nagyjából ugyanakkora - bitrátától és formátumtól függő - erőforrás kell mindegyikhez, attól, hogy van menü is, az nem igényel nagyobb hardvert.

Bár én úgy vettem észre, az mpc-hc gyorsabban kezeli az mkv-kat mint az m2ts-t még akkor is, ha abban az eredeti kép és hangsáv van.

(#13727) zoltanz válasza Valdez (#13726) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk ezt jó lenne szászerűsíteni/kimérni is mekkor a különbség M2TS és MKV esetében. :U (aszem az SMPlayer tud ilyet)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13728) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Remélem nem baj, hogy ebbe a topicba írom a következőt, mondjuk kapcsolódik a témához a szoftverek miatt:

Kíváncsiságból megnéztem, hogy a notim mennyi áramot fogyaszt különböző terhelési szintek alatt. A számomra megmagyarázhatatlan jelenség a HD filmeknél lépett fel. Itt amikor az MPCHC-vel DXVA módban játszok le bármilyen 720p filmet, a fogyasztás 38-40 Watt környékére áll be, de most jön a csavar: ha viszont a Splash Pro-val játszom le bekapcsolt True Motion (60p) mellett, akkor a fogyasztás majdnem a felére csökken, 20-25 Watt környékén ugrál, ritkán ugrik egy pillanatra 40 fölé, de aztán rögtön vissza 20-25 környékére. A történetnek még mindig nincs vége! A Splash Pro-ban kikapcsolom a 60p módot, vagyis az interpolálást, akkor a fogyasztás ugyanaz lesz, mint az MPCHC esetében vagyis 38-40 wattos tartományba áll be fixen. (A Splash Pro is mindig DXVA-t használ 60p mellett is)

Mivel a 60p mód elvileg jóval több erőforrást igényel, mint egy sima DXVA-s lejátszás, ezért baromira nem értem, hogy miért ekkor alacsonyabb a fogyasztás. :F

Látott már valaki ehhez hasonlót? Esetleg valakinek van egy logikus (vagy nem logikus) magyarázata erre az anomáliára?

A fogyasztást természetesen nem szoftveresen, hanem egy fogyasztásmérővel csináltam.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13729) WonderCSabo válasza zoltanz (#13720) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A videódekódolónak semmi köze a konténerhez. Sztem ezt múltkor már kifejtettem.

(#13723) zoltanz : :F Az UVD egység csak AMD kártyákban van, az Intelben másnak hívják. Melleseg X4500HD kell.

(#13725) zoltanz : Gyakorlatilag elhanyagolható a különbség. A Blu-ray struktúra azért bonyolult, mert sok kisebb fájl van benne, ezeket mind meg kell nyitni.

(#13727) zoltanz : Elhanyagolható a különbség.

huskydog17: Ott mérési hiba lesz.

(#13730) zoltanz válasza PuMbA (#3579) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"HD filmek lejátszása

1. Rendszerkövetelmények

...1080p felbontású mkv videókhoz:
- AMD Athlon XP 2400+ vagy Intel Pentium 4 2.4Ghz
- 1GB RAM
- DXVA-t támogató videókártya

Blu-ray filmekhez:
- AMD Athlon 64 X2 5000+ vagy Intel Pentium Dual Core E2200
- 2GB RAM
- DXVA-t támogató videókártya

DXVA-t támogató videókártyák:
- [ATI]
- [NVIDIA] ( kivételek a VP1-es kártyák )
- Intel GMA 500 és X4500
"

Kérdés nem kell a DXVA -s videókártyának rendelkeznie 256 MB VRAM -mal minimum a Blu-ray lejátszás esetén 512 MB -al?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13731) PuMbA válasza zoltanz (#13730) üzenetére


PuMbA
titán

Hát ezt már jó régen írtam. :DDD BD-hez a tesztek szerint elég egy egy magos proci, a lényeg, hogy legyen mellette egy DXVA-s VGA (manapság már az 512MB alap, de tényleg kell hozzá annyi).

(#13732) zoltanz válasza PuMbA (#13731) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tudom de mást nem találtam a témában... :DDD

Akkor most AMD esetén elég az sima UVD vagy magasabb kell?
Mennyi VRAM és központi RAM szükségeltetik (512 MB elég?) MKV 1080p lejátszáshoz?

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13733) WonderCSabo válasza zoltanz (#13732) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Write only mode?

1 GB RAM 512MB VRAM elég, UVD elég, ezeket meg rakd el könyvjelzőbe:
[link] [link]

Ha pedig nincs DXVAs kari, akkor erős proci és több RAM kell.

[ Szerkesztve ]

(#13734) zoltanz válasza WonderCSabo (#13733) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem nem kell kell kioktatni azért.
Azért kérdezem mert sokan mást mondanak. (nem akarlak meghazudtolni, de épp most írtad: UVD+ kell minimum)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13735) WonderCSabo válasza zoltanz (#13734) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem oktatlak ki, csak picit sokszor kell ugyanazt leírnom Neked. ;)

Mellesleg miért feszegeted itt a határokat? Ha vmilyen PCt építesz, abba mindenképpen mindenféle H.264-et lejátszani tudó GPUt vegyél (UVD2, VP2, és Intelesek is rávehetők).

Olvasd el a Wikipédia cikket, amit linkeltem. Az UVD+ annyiban tud többet, hogy magasabb felbontásokhoz is támogatja a HDCPt. (2560 * 1600-ig) Az UVD 1920*1080-ig tudja, tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#13736) huskydog17 válasza WonderCSabo (#13729) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Ott mérési hiba lesz"

Megmondanád, pontosan milyen fajta hibára gondolsz? Csak mert a fogy. mérő jól működik és a szemem is.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13737) WonderCSabo válasza huskydog17 (#13736) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fogalmam sincs, csak egyszerűen hihetetlen a jelenség, ahogy Te is mondtad. A 60p-s interpolálásnál és a sima lejátszásnál ugyanúgy dekódolja az egész videót, de a 60p-nél még interpolál is procival, ami eléggé erőforrásigényes művelet.

[ Szerkesztve ]

(#13738) huskydog17 válasza WonderCSabo (#13737) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Igen, pont ezért írtam le, mert valóban hihetetlen egy anomália, de hát ezek az eredmények jöttek ki. Én csodálkoztam ezen a legjobban. Többször is megismételtem a méréseket, valamint megbizonyosodtam arról is, hogy semmiféle munka ne folyjon a háttérben.

Majd rákérdezek a notebook-os topic-ban, hátha valaki már találkozott ilyesfajta esettel.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#13739) zoltanz válasza WonderCSabo (#13729) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az Intelben nincs 512 VRAM ilyenkor cumi van? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13740) Valdez válasza zoltanz (#13739) üzenetére


Valdez
őstag

Az intel gpu-k jellemzően csak a rendszermemóriából táplálkoznak, tehát gondolom annyit rendelsz oda neki amennyit akarsz (vagy dinamikusan lefoglalja, nem tudom hogy csinálják mostanában).

(#13741) zoltanz válasza zoltanz (#13734) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ilyeneket olvastam kicst elöbb ebben a totyikban, hogy sokaknak ment 256 MB VRAM -al és 512 MB központi RAM -al a 1080p -s videó? :U (Linkeljem őket? Ez szerencse kérdése amúgy vagy mi?)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13742) WonderCSabo válasza zoltanz (#13741) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyilván attól függ, hogy a VRAM mennyire van kihasználva - pl. 7-en, Aerót használva már maga a felület elzabálja a 256MB nagy részét.

(#13743) zoltanz válasza WonderCSabo (#13742) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezt nem is tudtam, köszi.
A központi ramból is csippent le magának az Aero? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13744) WonderCSabo válasza zoltanz (#13743) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen, mint minden, bár ha kikapcsolod az Aerót, akkor több procit fogyaszt, valszeg több RAMot is. Az tuti, hogy az Aero kikapcsolásával csomó teher lejön a GPUról és a VRAMról. De pl. ha kikapcsolod az Aerot, elkezd tearingelni a videó.

[ Szerkesztve ]

(#13745) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Próbálkozott már valaki a Virtualdub 1.10.1-es béta verziójával? [link]

Már képes mindenféle külső encodert használni, így el lehet felejteni a régi vfw-s x264-et. Vagyis lehetne, de még nem sikerült vele elérni semmit, mert akármi a forrás, nekiáll kb. 260Mbit/s-el kódolni, és mikor eléri a 32Mb méret körüli fájlt, akkor kiakad.

Jó lenne, ha kipróbálnátok ti is a dolgot, nem bonyolult a beállítása. Mégiscsak jó lenne filterekkel, stb. filmet kódolni.

szerk.: lehet csak a sata vezérlő és a vinyóm inkompatibilitása cseszekszik velem...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13746) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
Pár napja kérdeztem de senki nem válaszolt, hátha most:
Ha egy erősítőre amin egy optikai digitális bemenet van, de a Sz.gépet, és a PS3at is rá szeretném dugni melyikkel érdemes megoldani, egyáltalán melyikkel lehet?
[link]
Vagy:
[link]

Ezen kívül HDMI kábelböl az 1.3-as és 1.4es között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#13747) zoltanz válasza PTomi92 (#13746) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mind a két Toslink elosztó jó.
Jó neked az 1.3 és az 1.4 is.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13748) PTomi92 válasza zoltanz (#13747) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Ha egyszerre küldöm a jelet a két gépröl az erősítőhöz mi történik? robban?:D
Miért van ez a kapcsolgatós módszer ha a másik egyszerűbb?

(#13749) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13745) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És van rendes GUI az x264-et paraméterezni?

(#13750) benceyce


benceyce
tag

50 GB-os képet mountoltam és egyik lejátszó se bírja lejátszani, szaggat. E6300-as 1.86GHz-es procival és egy 7600GT-vel próbáltam. Most beraktam a használtan vett 4870-es ATI karit, de most meg nem hogy nem szaggat, csak zöld kép van. Végigkottáztam ezt de ez se segített. Fent van az új DirectX, a legfrissebb ATI driver és egy rakat lejátszó progi. Total Media Theatre, VLC, KLite, MP classic. Valami ötlet?

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.