Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) szaszapi


szaszapi
őstag

MPC-HC-ban milyen shader beállítást ajánlatok?

(#10002) szaszapi válasza WonderCSabo (#9999) üzenetére


szaszapi
őstag

hi!

én egy lg e2250v-pn monitort vásároltam.Led háttérvilágításu.Játékra filmre tökéletes,kevesewt is fogyaszt.Ha nagyobbat akarsz 24 colost az is van.A fehér szín sokkal jobb mint a samu tvémen.A fekete egy picit jobb a samu tévén,én elégedett vagyok.Hátránya hogy tn paneles és a betekintési szögek ugye nem a legjobbak de nem is vészes.

(#10003) band1103 válasza szaszapi (#10001) üzenetére


band1103
őstag

Az függ a VGA-d GPU-d teljesítményétől és a lejátszani kívánt film minőségétől. Egy erős GPU-nál Sharpen complex is mehet, de gyenge GPU-nál egy sharpen is sokat dob.

Sok más shader meg forrásfüggő. PL.: egy 16-235-->0-255 [sd][hd] nagyon sokat dob egy DVDRip-nél de egy részletgazdag BD50-es filmnél már elveszi a részleteket.
A Denoise is forrásfüggő.

De készült egy cikk stevve kolléga tollából ebben a témában. Érdemes elolvasnod.

Más: WonderCSabo nem az volt a kérdése hogy mit vegyen, hanem az hogy mit vegyen HA! nativ 24p vagy nativ 72p -s monitort keresne vagy ami jó lenne erre a célra.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#10004) szaszapi válasza band1103 (#10003) üzenetére


szaszapi
őstag

72HZ-es monitorrol nem tudok.Full hd-ban csak 60 hz a max egyenlőre amit be lehet állítani.Egy hd 5770-es vga-m van.Total media theatherben is lehet shader-t állítani?

(#10005) CPT.Pirk válasza szaszapi (#10004) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Vajon mikor lehet feltenni Qhd felbontású videókat youtubera? Mert most még nem tetszett neki a ducks takeoff 2160p.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10006) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#10005) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az még messze van. Már sok helyen szidtam a jutúb QHDjét. A mintavideók 6 Mbps-ek. Nem írtam el, hat megabit/s. Sztem Neked nem kell magyaráznom, h. ez mennyire kevés a QHDhoz.

(#10007) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#10006) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

6 megabit/s az kevés, mint mackósajtban a brummogás. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10008) Alien?


Alien?
csendes tag

Szerintetek melyik az a lejátszó program, ami a legjobb minőségben játsza a hd filmeket?

(#10009) WonderCSabo válasza Alien? (#10008) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HC.

(#10010) band1103 válasza Alien? (#10008) üzenetére


band1103
őstag

Vannak itt akik folyamatosan tesztelgetik a playereket mind magukban mind az általuk használható képjavítási kiegészítőkkel (árnyékolók v. shader-ek) és eddig mindenki az MPC-HC-nál kötött ki (nem összekeverendő a MPC-vel) de csak akkor ha nem BD filmről volt szó, mert arra a TMT3 a legjobb :K .

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#10011) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Ide is beírom, talán tudtok segíteni!

(HD lejátszással kapcsolatos... hálózaton!)

Adott egy Belkin g router (már 5 vagy 6 éves, fene se tudja)... épp melóhelyről írok, sajnos nem tudom a pontos típusát... de délután odahaza megnézem és beírom.

A lényeg, hogy a szobám a nappali felett van (két szintes házról van szó ugyebár) a nappaliban pedig egy LCD TV-re kötött AsRock ION 330-as HTPC, ami ismeri az n-es szabványú WiFi-t is.

A probléma az, hogyha hálózaton keresztül akarok HD filmet nézni, egy idő után (mindössze néhány perc) a filmlejátszás folyamatosból átmegy rettenetesen szaggatottba, élvezhetetlenbe.

Lehetséges az, hogy a g router sebessége nem képes HD tartalmak folyamatos küldésére szerver géptől a kliensig? N-es szabványú router erre már képes lenne?

(Megjegyzés: ha merevlemezről megy a film - akár 720p, akár 1080p, sőt... akár eredeti Blu-Ray a BR lejátszóban, minden akadás és probléma nélküli a lejátszás, csak hálózaton keresztül csinálja ezt!)

Előre is köszönöm szíves segítségeteket, tanácsotokat!

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#10012) band1103 válasza Aslan (#10011) üzenetére


band1103
őstag

Ez pontosan így van. A jelenlegi otthoni wifi-s hálózatok (még a leggyorsabb sem) tudja biztosítani azt a sávszélt amire egy HD filmnek szüksége lenne ha meg BD filmről van szó akkor meg pláne. Mintha hallottam volna egy újabb wifi szabványról de még nincs a kereskedelemben meg hát aranyárba mérnék de annak már lenne sávszéle akár BD filmhez is úgyhogy türelem. Remény az van :DDD

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#10013) Aslan


Aslan
aktív tag

Tehát akkor ne vegyek N-es routert, mert felesleges?

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#10014) Alien? válasza band1103 (#10010) üzenetére


Alien?
csendes tag

Köszi a választ, olvastam valahol a fórumon , hogy az MPC HC hoz szoktak szűrőket beállítani, tudsz ajánlani egy,kettőt?

(#10015) CPT.Pirk válasza Aslan (#10013) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jelenleg dolgoznak olyan átviteli módszeren, ami képes FullHD tartalmat átvinni wireless módon, de jelenleg még csak 1 méteres hatótávolságnál tartanak. Szal itt a router sem nagyon lenne megoldás szerintem, meg még drága is. Szerintem vezetékes hálózaton gondolkozz egyenlőre.
Bár elméletileg tulképpen elégnek kellene lennie ha hozza a G a csúcssebességét, nem az, meg lehetnek átviteli zavarok is. Egy akármilyen 100Mbites lan meg sokkal jobb, no meg már a gigabites lant is érdemes lehet behúzni. Persze macera, de ez van.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10016) popp


popp
tag

Adott egy x264 kódolású mkv video, magyar szinkronnal. Viszont az eredeti (angol) nyelven szeretném megnézni, ami nincs beleintegrálva, megvan viszont egy különálló. ac3 fájlban. Hogyan tudnám angolul megnézni, anélkül, hogy külön-külön lejátszóban indítanám el a videot és az audiot? :)

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#10017) CPT.Pirk válasza popp (#10016) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az 1. hsz-ben bemutatott MpcHC tökéletesen megfelel a problémád megoldására. Ctrl+o, vagyis a "Fájl megnyitása" menüben a szinkron résznél külön betallózhatod az AC3 fájlt. Bár magától is be szokta tölteni, ha ott van. Mondjuk ehhez ha jól tudom, stimmelni kell a névnek.

Lejátszás közben a jobb gombos menüben az "audio" pontnál tudsz váltani a hangsávok között.

Eddig mivel próbáltál külső szinkront betenni? Szerintem alapfunkció minden mai lejátszóban.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10018) popp válasza CPT.Pirk (#10017) üzenetére


popp
tag

Először szembesültem ezzel a problémával. VLC Playert szoktam használni, de azzal nem sikerült betöltenem a külső ac3 fájlt. Köszönöm a válaszod, ki fogom próbálni akkor a media player classic-kal. :R

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#10019) iMaverick válasza popp (#10016) üzenetére


iMaverick
addikt

Itt egy program a muxoláshoz: [link]

Viszonylag egyszerű és gyors is.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10020) versionen válasza WonderCSabo (#9983) üzenetére


versionen
csendes tag

Itt van az általad keresett monitor:
24" Acer Monitor GD245HQbid 3D
[link]
Itt is írnak róla:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10021) qdak


qdak
addikt

hy mivel nincs m2ts @ avi topik ezért 1nlöre ide irom:
tudom konvertálni csomo proigival jo is csak 1 baki: nem tudom kiválasztani h a maygar hangot tegye hozzá :S igy mindig angol marad :S vmi 5let ? esetleg za is jo lenne ha kitudnám vmivel csak a hangot szedni belöle utána megoldom, help pls

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#10022) versionen válasza qdak (#10021) üzenetére


versionen
csendes tag

Aimersoft video converter ultimate 3.2.2

Van benne olyan opció ahol a hangsávot ki lehet választani, egyszerű és kiváló program.
Többmagos processzort képes használni.
A konvertálás végén tud dvd-t írni.

[ Szerkesztve ]

(#10023) qdak válasza versionen (#10022) üzenetére


qdak
addikt

köszi ha anyi video nem válik be ép msot telepitettem ez elsz a kövi :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#10024) Migee


Migee
tag

MTS file-t valamiért nem viszi a MPC-HC.Régebben játszotta.Op rendszer win7.
Mi lehet a gond?

(#10025) CPT.Pirk válasza Migee (#10024) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ugyanaz a fájl, vagy csak a kiterjesztés azonos?

Ezekre a formátumokra jelenleg szerintem jobb a vlc. Az más kérdés, hogy én nem szeretem, mert szerintem fapados.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10026) Szej


Szej
csendes tag

Hogy birok elindítani egy BD25-os HD-s videót?
PowerISO-ba beteszem és tovább?
Vki segitsen.
Köszönöm előre is!

(#10027) CPT.Pirk válasza Szej (#10026) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen formában van meg neked? Sok fájl halmaza? Abban az esetben a Total Media Theatre3 progi kell hozzá...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10028) Szej válasza CPT.Pirk (#10027) üzenetére


Szej
csendes tag

Hát, ha beteszem a poweriso-ba akk ott van rengeteg fájl, de nemtom mit kezdjek vele.
Megprobálom, akk ezzel.

(#10029) kovi156


kovi156
csendes tag

Sziasztok.
A MPC HC 2099 es verzióhoz hogyan lehet be állitani a feliratot HD filmekhez?
Nem engedi a VLC felismeri de azon picit akad az MPC meg nem csak ott a feliratot nem tudom hozzá rendelni!

(#10030) toth76


toth76
csendes tag

Sziasztok. Most rakattam össze egy új gépet. I3 3.3Ghz proci van benne, Lg blu-ray iró-olvasó, power dvd 8 szoftverer, alaplapba integrált videókártya 1Gb, 4Gb ram. Ha berakok egy blu-ray filmet , elinditom és szürke lesz a kép. Nem tudom, hogy miért. Jó lenne, ha tudna valaki segiteni, hogy mit csináljak. Elöre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10031) CPT.Pirk válasza kovi156 (#10029) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Alapból kellene mennie a feliratnak. korábbi buildokkal van felirat? Vobsub, meg ilyenek nincsenek a gépen?

toth76: Az említett Total Media Theatre3 progival próbáld meg.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#10032) qdak válasza versionen (#10022) üzenetére


qdak
addikt

jo ez a progi, 1 ami nem tecik h a kb/s ok elöre adottak :( pl 264 be 15000kb/s a minimum pedig kb fele is elég lenne :$
mkv amit szerettem volna ott meg 2500kb/s a max, na az meg kevés

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#10033) versionen válasza qdak (#10032) üzenetére


versionen
csendes tag

A settings menüben minden fontos opciót be lehet állítani, köztük a bitrátát is.
Kiválasztod az átkódolandó videót, majd alapból felkínál a program egy formátumot, amire át lehet kódolni hasonló paraméterekkel mint ahogy az eredeti film van jelenleg. Viszont a legördülő menüből bármelyik formátumot választhatod, majd ott van jobbra a settings gomb, alatta tudod kedvedre állítani a film minőségét, és azt is hogy mekkora lehet a kimenő fájl mérete, pl. cd, dvd, vagy egyedi fájlméret. Itt csak akkor aktiváld az opciót ha lemezre akarod kiírni.
Ebben az esetben a program a film minőségét alárendeli a cd vagy dvd méretének.

(#10034) versionen válasza versionen (#10033) üzenetére


versionen
csendes tag

Még valami, ha az átkódolandó film minősége nem engedi akkor a program nem képes csodákra. A kódek az alapja mindennek, a kódoló program csak használja.
Próbáld ki pl. 720p vagy 1080p film átkódolási beállításait a fentiek szerint, szinte minden opciót kedved szerint változtathatsz, mert az alapanyag minősége megvan hozzá.

(#10035) toth76 válasza CPT.Pirk (#10031) üzenetére


toth76
csendes tag

Szia. Az érdekelne, hogy ez milyen program? És hogy magyar-e? És, ha tudnál segiteni abba, hogy honnan szedjem le akkor megköszöném.

(#10036) versionen válasza toth76 (#10035) üzenetére


versionen
csendes tag

ArcSoft, Total Media Theatre 3.x
Gyakorlatilag minden általánosan használt video formátumot csúcsminőségben lejátszik, a fizetős lejátszók csúcsa.
[link]
Magyarítása nincsen, de nem is nagyon hiányzik, "beszédes" a menürendszere.
Minden kódek a programmal települ, kivéve a divx. Vista, W7 alatt ez is alapból rendelkezésre áll a rendszerben, vagy a divx honlapjáról letölthető.

(#10037) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok lehet hülye kérdés a filmekhez nem igazán értek még.
Van egy LG tvm Ami sajnos csak L4.0 filmekkel boldogul az újabbak meg L4.1 esek.
Mit takar ez pontosan illetve, hogy tudnám átkonvertálni és hogy zajlik gyorsan megy vagy az egész filmet átkódolja... :R

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#10038) qdak válasza versionen (#10033) üzenetére


qdak
addikt

köszönöm szépen, nem vettm észre mindjárt megnézm

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#10039) qdak válasza versionen (#10033) üzenetére


qdak
addikt

nem jo nem le7 változtatni :S kép

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#10040) Valdez válasza Szej (#10028) üzenetére


Valdez
őstag

Bemountolod az iso-t daemon toolsba és lejátszod total media theathre 3-al vagy powerdvd 10-el. Értelemszerűen az legyen a forrás meghajtó az legyen amibe mountoltad.

(#10041) Valdez válasza toth76 (#10030) üzenetére


Valdez
őstag

Lehet hogy az a powerdvd 8 kicsit régi már, tmt3 vagy pdvd10-el próbáld.

(#10042) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Az elmúlt percekben hatalmas örömöt tudtam szerezni magamnak, ugyanis WinXP alatt VMR9 Renderless módban sikerült végre elérni, hogy ne törjön a kép! Ugyanolyan szépen megy, mint Win7-en EVR-ben, semmi képtörés és ezt DXVA mellett!
Remélem nem baj, hogy leírom ezt a tapasztalatot, mert nekem nem mindennapi örömöt szerzett, hanem annál jóval nagyobbat és valahogy olyan érzésem van, mintha valami nagyon nagy dolgot vittem volna véghez, mintha legyőztem volna a lehetetlent!

Már kezdtem feladni minden reményt és azon töprengeni, hogy vajon melyik napon tegyem majd vissza a Win7-et (a képtörés miatt), de most már nem kell ezen tűnődjek, ugyanis a jó öreg WinXP is képtörés nélkül viszi a 720p filmeket, természetesen a MPCHC lejátszóval, ami most fényévekkel gyorsabban működik (mivel az egész rendszer jóval gyorsabb). A shader-eket ugyanúgy gyönyörűen lehet használni.

A titok:
Az egész csak egyetlen kapcsolótól függött nálam: az egyik film közben bekapcsoltam a következőt: gyorsmenü (jobb egérgomb a filmen) -> "Renderer Settings -> GPU Control -> Wait for Flushes"
A GPU Control almenüben három opció van és mindhárom aktív most már, eddig csak kettő volt bekapcsolva.

Úgy gondolom, hogy ez talán néhány embernek nagyon hasznos információ lehet.

Találtam erről némi leírást ,de nem igazán tudok annyira jól angolul, hogy ezt teljes mértékben megértsem.

(Pont alvás előtt találtam rá erre, így nem tudom, hogy mi lesz abból az alvásból :F ).

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#10043) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Valami miatt akadoznak a HD-filmek akármilyen lejátszóval játszom le.
Mi lehet ennek az oka vga vagy proci? (config adatoknál)

(#10044) kisninja válasza ToBeY (#10043) üzenetére


kisninja
őstag

Eddig jól vitte ? 1080p ?
Vga-d nem tud besegíteni így csak a cpu dolgozik lehet valami más is vissza fogja....
Nekem T7200 van de full hd már nem megy. :(((

Valaki az én nyűgömre [link]

[ Szerkesztve ]

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#10045) PuMbA válasza ToBeY (#10043) üzenetére


PuMbA
titán

Ha az első hozzászólásban lévő MPC-HC-vel sem megy jól (úgy,hogy semmilyen kodek,feliratozó,splitter sincs a gépen) akkor kevés a procid - mivel a videókártyád nem tud besegíteni. Processzor helyett viszont érdemesebb beszerezni egy jobb videókártyát ,mert akkor lényegtelen,hogy milyen procid van - menni fog az összes HD film.

kisninja: újra kell kódolnod az egészet, [ezzel],ami sok idő és a film minősége is romlani fog

[ Szerkesztve ]

(#10046) kisninja válasza PuMbA (#10045) üzenetére


kisninja
őstag

Kösz,i ettől tartottam. :)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#10047) iMaverick válasza kisninja (#10046) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha nem félsz a kihívástól (próbálgatás + időbe tart), szerintem nyugodtan próbáld meg az újrakódolást... Személy szerint ezt ajánlom.

Ezzel szoktam a DXVA mentes filmeket újrakódolni. (Meg azokat, amiket úgy tesznek ki a RELEASER csapatok, hogy pont túl lóg a 3DVD-n. (Mondjuk 800MB-tal.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#10048) ToBeY válasza PuMbA (#10045) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ugye akármilyen újabb vga megteszi,nem kell hogy über brutál gyros legyen (nem igazán játszom)

(#10049) PuMbA válasza ToBeY (#10048) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, én egy [Gainward G210]-et ajánlok (nekem is ilyen van),mert passzívan is max. 45 fokos és 10W-ot fogyaszt teljes terhelésnél. Ezt most a legjobb multimédiás kártya a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#10050) band1103 válasza PuMbA (#10049) üzenetére


band1103
őstag

Nem kötelező gainward? Bármely más 210-es ugyan olyan jó ami passzív?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.