Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12451) zoltanz válasza WonderCSabo (#12448) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem.
Az sem mindegy? Alapbeállítás render és Matroska Splitter (low merit).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12452) redXIII válasza Joshi (#12450) üzenetére


redXIII
senior tag

Köszönöm :) Akkor valószinű le is nyugdijazom a gépem,és beújitok egy ION2-es kis masinára.

Elszámoltam a végtelenig. Kétszer.

(#12453) Joshi válasza redXIII (#12452) üzenetére


Joshi
titán

Vásárlás előtt még kérdezősködj a linkelt topikokban az a biztos, nem mind1 hogy melyik gyártót választod meg aztán aki már használ Ion2-őt az azért meg tudja mondani a frankót. :K

A Plazma topikban ezt írta janos666, lehet hogy kipróbálom. :U

[ Szerkesztve ]

(#12454) WonderCSabo válasza zoltanz (#12451) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem mindegy. Ha nincs lehetőséged DXVAra, használj CoreAVCt (kodek) és Overlay renderert, ezek kívánják a legkevesebb erőforrást. A Matroska Splitter az splitter, nem kodek.

(#12455) Joshi válasza WonderCSabo (#12454) üzenetére


Joshi
titán

A madVr-t te próbáltad? :U

(#12456) Valdez


Valdez
őstag

biztos jó ez a madvr de majd kipróbálom, ha lesz subtitle support :)

(#12457) WonderCSabo válasza Joshi (#12455) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen. A madVR erőforrászabáló, nincs DXVA support, nincs felirat support...

(#12458) Joshi


Joshi
titán

Köszi a választ, gondoltam hogy van valami hátulütője a dolognak. Ha nincs kompromisszummentes verzió akkor jó a mostani is. :K

(#12459) WonderCSabo válasza Joshi (#12458) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mostani? Melyik?

(#12460) Joshi válasza WonderCSabo (#12459) üzenetére


Joshi
titán

Ja, a mostani verzión az MPCHC-t értettem. :D Bocsi. :B

(#12461) WonderCSabo válasza Joshi (#12460) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az MPC-HCban egy tucat renderer van.

(#12462) janos666 válasza Valdez (#12456) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Felirat:
Mára megfeledkezett róluk a világ, de vannak ám külön subtitle renderer filterek.
Én pl. az FFDShow subtitle renderer filterével tolom, mert amúgy is azzal dekódolok. (De az FFDSow megjelenhez intermediate filterként is, szóval elvileg használható belőle csak a subtitle render is (de vannak más hasonló filterek, amik jók erre).

Erőforrászabálás:
Ha a CPU egyedül elég magára a dekódolásra, és a GPU izzad, akkor próbálj valami lazább beállítást, pl. bilinear resize, stb.
Ha nem elég a CPU a dekódoláshoz, akkor a CoreAVC támogat CUDA-t. Az Arcsoft decoder pedig elméletileg ATI Stream-et is.
(Utóbbit úgy lehet beüzemelni, hogy felraksz egy Arcsoft TMT2 trial verziót, és betallózod a kodeket MPC-HC-ben az internal filterekhez, és preferred-é teszed. - Vagy kérésre feldobhatok egy rar-t valahova a TMT3 filtereivel -> Nekem azért kellenek, mert dekódolnak DTS-HS MA-t is 24 biten).

Ha valahogy össze tudod hozni a gépeden, szerintem erősen megéri, mert képminőségben agyonver mindent. (Még akkor is, ha butítasz rajta pár dolgot, mert legalább a VGA driverek képmolesztáló szarságait megkerüli.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12463) WonderCSabo válasza janos666 (#12462) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A DXVA így se úgy se megy vele, szóval számomra felejtős. Mellesleg én kipróbáltam FullHD monitoron BD-vel, és szinte semmi különbséget nem láttam. Nekem ez nem éri meg a DXVA mellőzését.

Vagy kérésre feldobhatok egy rar-t valahova a TMT3 filtereivel

Az csak PM-ben, mert warez.

mert legalább a VGA driverek képmolesztáló szarságait megkerüli

Mire gondolsz? Én mindent "enhancement"-et kikapcsoltam.

(#12464) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

Sziasztok!

Visszolvastam a fórumon,de nem sikerült megoldani a problémát ezért kérdeznék: van néhány BD rip-em (számszerint 2) amivel nem tudok megbírkózni. Az összes többi simán megy de ezeknél a tünetek:
KM Player:előre csúszik a hang,a kép hibátlan;
Vlc: Jó a hang,akad a kép(néha teljesen megakad,ilyenkor bele kell tekertetni)
GOM: A hang is csúszik,a kép is akad... :D
MPC:egy egészen érdekes zöld kép némi mozgással és csúszó hangal (a fórum elején javasolt kiegészítőkkel);
MP: feladja egy sima hibaüzenettel,h nem tudja lejátszani.

Vki tudna esetleg segíteni ? :F

Ja,a hardware:Intel Celeron(r) 2.53GHz,GeForce 7600GT Sonic

[ Szerkesztve ]

(#12465) WonderCSabo válasza krisztianAMG (#12464) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mutass részletes Méfiainfót a videókról!

(#12466) janos666 válasza WonderCSabo (#12463) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A DXVA azért nem megy, mert az mindig NV12-t köp ki, miközben a DVD-k és BD-k mind YV12 formátumban vannak kódolva. Ezért nem fogad el mást a madVR, a Microsoft viszont az NV12 mellett tette le a voksát.

Szerintem felesleges a DXVA-n erőlködni, ha viszi a CPU is. De ha nem, vagy valakinek az a szíve vágya, akkor ott a CUDA és az ATI Stream gyorsította dekódolás is.
Illetve lehet, hogy az Arcsoft dekóder az ki tud köpni YV12-t DXVA módban is (oda-vissza konvertálással, de ez elvileg lehet losless, a madVR csak egyéb megfontolásokat is összevonva van ennyire lekorlátozva.)

A "kérésre" alatt én is PM-re gondoltam.

Szerintem nem lehet mindent maradéktalanul kikapcsolni, de magában az EVR-ben is van minimális képmanipulálás (valami 3D-sebb hatást keltő, maszatolósdi).

A különbség pedig akkor éleződik ki igazán, ha használsz 3DLUT-okat, amiket a monitoron végzett mérések alapján állítasz össze. Ilyenkor 16 bites precizitással korrigálod a megjelenítőd és az ideális megjelenítő közti eltéréseket.
Vagy ha nem egyeznek a felbontások (pl. 720p vagy DVD film FullHD kijelzőn), mert FullHD kijelzőn a BD filmnél csak a színtérképet kell felnagyítani, a képélességet jobban befolyásoló fényerő térkép már 1920-ban van, tehát mindegy hogy milyen jó a luma sampling. A chroma sampling viszont olyankor is kell, és azt is sokkal szebben oldja meg, bár ahhoz talán tényleg közelebbről kell nézegetni, hogy észrevehető legyen.
De a V-sync is sokkal pontosabb (bár sok babrálással az EVR is belőhető az MPC-ben).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12467) krisztianAMG válasza WonderCSabo (#12465) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ez lenne az ? :F

Teljes adatsebesség : 2 390 Kbps
Kódolás dátuma : UTC 2010-07-21 17:13:36
Kódoló szoftver : mkvmerge v4.0.0 ('The Stars were mine') built on Jun 6 2010 16:18:42
Kódoló könyvtár : libebml v1.0.0 + libmatroska v1.0.0
Sáv száma : 1
Formátum : AVC
Formátum/adatok : Advanced Video Codec
Formátum profil : High@L4.1
Formátum beállítások, CABAC : igen
Formátum beállítások, ReFrames : 3 képkocka
Kódek azonosító : V_MPEG4/ISO/AVC
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség : 1 941 Kbps
Szélesség : 1 280 képpont
Magasság : 690 képpont
Képarány : 1,855
Képkockasebesség : 23,976 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bit
Sorváltás típusa : folytonos
Bit/(képpont*képkocka) : 0.092
Adatfolyam mérete : 1,25 GiB (79%)
Kódoló könyvtár : x264 core 79 r1342_DANGEROUS
Sáv száma : 2
Formátum : AC-3
Formátum/adatok : Audio Coding 3
Format_Settings_ModeExtension : CM (complete main)
Kódek azonosító : A_AC3
Időtartam : 1 óra
Adatsebesség mód : állandó
Adatsebesség : 448 Kbps
Csatornák száma : 6 csatorna
Csatorna kiosztás : Front: L C R, Side: L R, LFE
Mintavételezési gyakoriság : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bit
Videó késleltetés : 400emp
Adatfolyam mérete : 304 MiB (19%)
Cím : Hungarian AC3 5.1 448kbps
Nyelv : magyar
Sáv száma : 4
Formátum : UTF-8
Kódek azonosító : S_TEXT/UTF8
Kódek azonosító/adatok : UTF-8 Plain Text
Cím : Hungarian forced subtitle
Nyelv : magyar

(#12468) WonderCSabo válasza janos666 (#12466) üzenetére


WonderCSabo
félisten

valami 3D-sebb hatást keltő, maszatolósdi

Na az kizárt.

De a V-sync is sokkal pontosabb

Szerintem felesleges a DXVA-n erőlködni, ha viszi a CPU is.

Viszi, csak 10 annyi energia felhasználással, meg lehetne azt a CPU időt másra is használni.

A többi dolgokról amikről beszélsz, filmnézés közben szinte észrevehetetlenek.

krisztianAMG: Küldj samplet!

(#12469) krisztianAMG válasza WonderCSabo (#12468) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Megy mailben! ;)

AC3,kártya driver frissítve de semmi változás. :)

(#12470) janos666 válasza WonderCSabo (#12468) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig van valami, mert mindkét renderert bilinear resizerre állítva is homályosabbnak, álomszerűbbnek hat egy picit az EVR. Ez a "3D hatás" nem az én ötletem, ezt másvalaki jellemezte így korábban.

Sok kicsi sokra megy. Ennyi erővel mindenki hülye, aki 100k-nál többet költ a házimozi cuccra, mert annyiből is kijön "valami", ami akár "használható"-nak is nevezhető, csak hát mégse az igazi. :P

Az 500Ft-os villanyszámla többletért pedig megint csak menjen segéjért aki fél millát is el mer költeni egy HDTV-re. (Ez most úgy nem neked szól, csak...)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12471) zoltanz válasza WonderCSabo (#12454) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nálam a Default az Beállítások-Lejátszás-Kimenet -nél az Overlay van beállítva.

Lejátszás-Szűrök-Splitter ezeket írja: MPC Video Decoder

Splitter -nek mi a szerepe és hova tartozik amúgy :U ?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12472) bzoly


bzoly
aktív tag

Kellene nekem egy kis segítség.
Kaptam egy "HTPC"-t karácsonyra és HD-s filmeket szeretnék vele nézni.
Sajnos elég gyenge a gép, most jelenleg egy P4 1.7 Mhz és egy AGP-s GeForce 6200-as van benne. A proci max 2.6Ghz-ra bővíthető. Ez mindenképpen cserélem.
Érdemes valami erősebb videokártyát venni bele? Sajna csak low profile-os jó bele (EVO D500)
Ha lehet, nem akarom lecserélni a gépet, nem akarom megbántani azt akitől a gépet kaptam, jót akart.
Köszi előre is.

(#12473) zoltanz válasza zoltanz (#12471) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A CoreAVC -vel is dettó ua az az eset amúgy.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12474) WonderCSabo válasza krisztianAMG (#12469) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megnéztem, nálam DXVAval és szoftverese dekódolással is tökéletesen ment. WMP-vel nézted?

zoltanz: [link]

Lehet, h. télleg annyira gyenge a proci, h. nem bírja el. Be kéne szerezni egy HWAs kártyát.

bzoly: A proci nem lesz elég, ehhez egy hardveres dekódolást tudó VGAt kéne beszerezni - bár AGP-nél ott is előfordulnak problémák.

janos666: Én megnéztem, semmi ilyesmit nem láttam. Nem azt mondom, h. ne használjátok, csak én szvsz nem látom értelmét, főleg, h. a külön subtitle renderer is kell, és a DXVA nincs.

(#12475) bzoly válasza WonderCSabo (#12474) üzenetére


bzoly
aktív tag

Tudnál ajánlani egy kártyát? 3650? Abból azt hiszem van low profile.

(#12476) WonderCSabo válasza bzoly (#12475) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdemes olyan kártyát venni, ami minden H.264-es videót tud gyorsítva lejátszani. Ezek az AMD-nál az UVD2-es kártyák, Nvidiánál az VP2-esek. Ha esetleg ez nem lehetséges, akkor legalább UVD+ legyen és VP2.

(#12477) zoltanz válasza WonderCSabo (#12476) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az UVD+ szabvány elvileg jobb mint a VP2 nem?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12478) WonderCSabo válasza zoltanz (#12477) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem minden UVD+-os kártya játszik le magas reframes videókat, mint a VP2esek.

Mellesleg az UVD+ nem egy szabvány.

(#12479) bzoly válasza WonderCSabo (#12476) üzenetére


bzoly
aktív tag

Köszi, akkor utánanézek.

(#12480) zoltanz válasza WonderCSabo (#12478) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi.
Amúgy most jó kodek-et írtam? Mást nem találok sehogysem.

Akkor nem bejegyzett szabvány. :P

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12481) WonderCSabo válasza zoltanz (#12480) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem az.

A kodekre a CoreAVC-re gondolsz? Biztos, h. azt használtad? (kis CoreAVC ikon megjelenik a tálcán)

(#12482) Valdez


Valdez
őstag

Ráadásul az uvd+ mpeg2-öt se tud.

(#12483) WonderCSabo válasza Valdez (#12482) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPEG-2 decode is also supported, but the bitstream/entropy decode is not performed for MPEG-2 video in hardware

(#12484) zoltanz válasza WonderCSabo (#12481) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A CoreAVC dobtam mert nem tapasztaltam semmit. :N

A MPC-HC ezt írja csak:
Lejátszás-Szűrök-Splitter ezeket írja: MPC Video Decoder

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12485) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok.

Csak egy egyszerű kérdésem lenne: mi a különbség a BD-R és a BD-RE lemezek között??
Nézegetek egy Blu-Ray írót, ami előbbit 8x, utóbbit csak 2x sebességgel tudja írni.
Árban is látom hogy kb. 4x drágább a BD-RE ... pedig szintén 25 GB a kapacitása.
Mi a difi ??

Köszi a válaszokat! :R

(#12486) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Újabb ügyes encode, forrás, encode screenshotok random sorrendben:

Forrás: 1080p H.264 25913 kbps
Encode: !!! 1080p !!! x264 !!! 3.9 Mbps !!!

A filmet Red One digitális kamerával forgatták, ezért nincs rajta zaj. Emiatt hihetetlenül jól kompresszálható, és az enkóder nem röstellett megkeresni a minimális bitrátát. (Persze még az is segített, h. a filmben gyakorlatilag csak dialógusok vannak, szinte semmi gyors jelenet)

[ Szerkesztve ]

(#12487) WonderCSabo válasza zoltanz (#12484) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha a CoreAVC alatt is ezt írta, akkor nem használta a CoreAVCt. Be kell tenni külső szűrőnek.

Forza_JUVE: RE - Rewritable

(#12488) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12486) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A kutyafáját! Végül is csak 15,05%-ra tömörítette be a filmet, minőségromlás nélkül. Minden más codec mehet a levesbe. ;]

Remélem ez a kamera hamar elterjed minden stúdióban, mert nem akarok több zajos filmet nézni, ilyen képet akarok látni minden filmben.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12489) zoltanz válasza WonderCSabo (#12487) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jóhogy kivettem a MPC saját Kodekjét misem természetesebb.

Képek meg a bitrate tényleg fenumenális. :K

#12490

Amikor nincs telepítve a CoreAVC akkor írja ezt.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12490) WonderCSabo válasza zoltanz (#12489) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kivetted és beraktad külsőnek a CoreAVCt? Mert ha kivetted az MPC belső kodekjeit, akkor semmiképpen nem MPC Video Decodert kéne írnia...

És mit ír, amikor fel van rakva?

Ha nincs fel rakva, és be vak pipálva a H.264 ffmpeg dekóder, akkor természetes, h. ezt írja.

CPT.Pirk: Az a poén, hogyha télleg ennyire kompresszálható a digitálisan felvett film, akkor a 4K sem probléma a jelenlegi hardverekkel és szabványokkal sem. :)

Persze a 4Khoz már igencsak nagy TV kell, h. lásd a különbséget az 1080phez képest, pláne, h. teljes részletességében lássad... Az 1080p egy nappaliba bőven elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#12491) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12490) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Van az a néhány nyers, 4K-s felvétel, ami elérhető neten, nem tudom már milyen formátumban voltak kint, azokat nem tudjuk átküldeni x264-en?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12492) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12491) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem azok megvannak x264-ben. 250mbps-esek. ;]

(#12493) zoltanz válasza WonderCSabo (#12490) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"És mit ír, amikor fel van rakva?"

Írja természetesen a CoreAVC -t meg Haali Media Splitter is az óra mellett megjelenik ikonban.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12494) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#12492) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azok mekkorák lehettek tömörítés nélkül?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12495) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#12491) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tom, h. milyen a nyers anyag formátuma, de ha sima BMP fájlok sorozata, akkor a 17mp-es anyag 10GB... A 250mpbs-es 400MB.

[ Szerkesztve ]

(#12496) WonderCSabo válasza zoltanz (#12493) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És akkor is szaggat? Akkor kevés a proci. :(

(#12497) zoltanz válasza zoltanz (#12493) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk a Haali Media Splitter nélkűl is működik a CoreAVC (lehet hangsávokat váltani). :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12498) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#12495) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mégsem 10GB a nyers anyag, hanem 23,5GB!

zoltanz: Akkor tegyük tisztába a dolgokat...

Már múltkor linkeltem, h. mit csinál a splitter, de úgy tűnik nem olvastad el.

splitter: a konténerben található a streameket különválasztja, és beküldi a dekodólak
kodek: a splittertől kapott streamet dekódolja

Egy hétköznapi példával - az irodába minden nap érkezik egy csomag, benne levelekkel. A splitter szortírozza csak a leveleket a borítékra írt pár infó alapján és kiszedi a borítékból, a kodek pedig elolvassa a levelet.

A Haali Media Splitter nevéből adódóan splitter. Ha kikapcsolod, akkor az MPC saját belső splittere választja szét a sávokat. A splitter nem csak a sávváltáshoz kell - nélküle nem is lehetne lejátszani a fájlt.

(#12499) zoltanz válasza WonderCSabo (#12498) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi, kicsit foghíjas az angol tudásom, (a gépi fordítok komolyabb szöveghez kevesek nem lehet érteni rendesen) de rajta vagyok az ügyön, tehát a konténerformátumokhoz kell ha jól értem. Mindenhez ami egynél több "stream" -et tartalmaz. (bár régen mentek nélküle is a dolgok, igaz a hangváltás nem csak DVD -n)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12500) WonderCSabo válasza zoltanz (#12499) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindenhez ami egynél több "stream" -et tartalmaz.

Nem... Splitter mindig kell, mindenhez.

Mutatok egy pédát:

File: H:\Filmek\Teszt\x264_killa_sample_track2.ac3

Filter 0: Default DirectSound Device
Filename: C:\Windows\SysWOW64\quartz.dll
CLSID: {79376820-07D0-11CF-A24D-0020AFD79767}
Filter CRC: 2239FB6E

Filter 1: ffdshow Audio Decoder
Filename: C:\Program Files (x86)\Combined Community Codec Pack\Filters\FFDShow\ffdshow.ax
CLSID: {0F40E1E5-4F79-4988-B1A9-CC98794E6B55}
Filter CRC: C63AAE2C

Filter 2: AC3 Parser Filter
Filename: C:\Windows\SysWOW64\mpg2splt.ax
CLSID: {280A3020-86CF-11D1-ABE6-00A0C905F375}
Filter CRC: 95DBE93E

Filter 3: H:\Filmek\Teszt\x264_killa_sample_track2.ac3
Filename: C:\Windows\SysWOW64\quartz.dll
CLSID: {E436EBB5-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}
Filter CRC: 2239FB6E

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.