Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) laca000 válasza Valdez (#12345) üzenetére


laca000
őstag

Pedig sajnos de.
Ez a gép csak kiterjesztés nélküli feliratot olvas.
Vagy 1500 MKV-m van kiírva úgy,hogy ott a ".srt" a felirat után.
Szerinted mennyire vagyok bekattanva?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#12352) Valdez válasza laca000 (#12351) üzenetére


Valdez
őstag

Hát gondolom nem kicsit vagy bekattanva, elég nagy marhaság, bocsi, hogy elsőre nem értettem a problémád :)

(#12353) laca000 válasza perszebal (#12330) üzenetére


laca000
őstag

A codecet rakd újra de ne buheráld.
Próbáld ki másik kábellel,az audio driver újratelepítését már próbáltad gondolom.
Vagy dugd másik csatiba a TV-n a kábelt.
Egyéb ötletem nincs.

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#12354) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az miképp lehet, hogy akadásmentesen megy egy 1200 MHZ es Duron + Nforce2 -n egy x264 -el kódolt 720p -s film? :U (mondjuk elég alacsony bitrate értékű)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12355) smints


smints
csendes tag

Sziasztok
1-2 kérdés
Nemrég vettem egy fullhd plazmatévét házimozival.
Na most ugye vennem kéne hozzá egy blueray lejátszot amivel mehet a HD lejátszás.
Milyet vegyek ,vehetem a legolcsobbat ????? Néztem már 20 on párezerért kaphato.
Ha megvan a blueray lejátszo, azzal tudok majd usb-n pendriveal HDt nézni????
Köszi a válaszokat

Elado vagyok minden szervem tökéletes... :)

(#12356) Valdez válasza smints (#12355) üzenetére


Valdez
őstag

én az utóbbi hónapokban ezzel szenvedek. rendes blu ray lejátszó, ami médialejátszóként is üzemel (samsung, lg, stb..) nem tud fájlból hangsávot és feliratot váltani, illetve fájlból nem ismeri fel a dtshd és truehd-t, legyen az akár mkv-ban vagy m2ts-ben, illetve nem képesek blu ray struktúrát beolvasni hdd-ről, tehát csak rendes lemezre kiírott bd-t tud kezelni rendesen (elvileg).

A médialejátszókban meg még dvd olvasó sincs, illetve a 60-70ezer+ kategóriában van blu ray olvasó (ami tud dvd-t is).

(#12357) huskydog17 válasza zoltanz (#12347) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

720p/x264

Ez veri az összeset.

#12354: valószínűleg van egy HD szériás Radeon kártyád, de ha DXVA nélkül megy akadás-mentesen, akkor az valami extrém alacsony bitrátás lehet, de ez esetben nincs köze a HD minőséghez.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#12358) CPT.Pirk válasza zoltanz (#12347) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nehéz összehasonlítani őket, kevés az adat. Kb. minden bitráta függő.

VC-1 ritka, mintha nem is lenne belőle szabadon használható encoder, én legalábbis nem találtam.
Mpeg2 már a múlt, ha minden igaz, csak DVD-k nél van használva, meg pár ország DVB-t rendszerében, mint pl. Franciák.
Xvid szintén a múlt része lassan, nagyon nem helytakarékos, valamint saját tapasztalataim szerint alkalmatlan a DVD felbontás fölötti felbontásokra, mert kidöglik a 2*3.3GHz-es procim tőle.
x264 jelenleg nálam a toppon van, gyakorlatilag mindent ebbe kódolok át. Hatékony, és vidkari támogatása van. (mondjuk ez utóbbi elérhető mpeg2-nél is)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12359) zoltanz válasza CPT.Pirk (#12358) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mpeg2 sem túl helytakarékos.

Nemtudom mitől döglött ki a procid, de egy 1080p Xvid/Divx videó is csak az egy magot használná fel kb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12360) zka67


zka67
őstag

Sziasztok!

A problémámra nem találtam megfelelő topikot és a tv-outosban sem tudtak rá választ adni, hát megpróbálom itt, hátha valakinek van ötlete. A probléma, amiben a segítségeteket kérném a következő:

Anyámnak vettem karácsonyra egy gépet, amit filmnézésre is szeretne használni. A videokártya egy Gigabyte Geforce 210-es, a tévéje pedig egy 3 éves Samsung LCD (típusát most nem tudom megmondani, csak azt, hogy 26"-os). HDMI-HDMI kábellel van összekötve és a jobb csatornában nem szól a hang, az itthoni tévémen (LG 32LG3000) pedig működik.

Nem a lejátszóval van a baj, már a windows (7) teszthangja is csak a bal csatornában szól és a legfrissebb nVidia driver van fent. És nem is balansz probléma van. Az AC3 Filterben az egyik beállításban (3/2 + SW5.1) megszólalt ugyan a jobb hangszóró is, de a BH hangot adta, egyébként meg élvezhetetlen volt így a hang. Szóval úgy vettem észre, hogy valami csatornakeveredés lesz benne...

Hallot-e már valaki ilyesmiről és ha igen, tud-e rá megoldást?

Előre is köszi a segítséget.

(#12361) dezz válasza CPT.Pirk (#12358) üzenetére


dezz
nagyúr

Hogy pontosak legyünk, az x264 egy enkóder (ami valamivel hatékonyabb, mint a referencia), de a kódolás maga H.264.

Az XviD/DivX homályosabb képet is ad, mint a H.264.

[ Szerkesztve ]

(#12362) CPT.Pirk válasza dezz (#12361) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tisztában vagyok vele, csak egyszerűbb nem keverni x264-et a h.264-el, többen ismerik x264 néven, és azt használják a szabványra meg az encoderre is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12363) WonderCSabo válasza dezz (#12331) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A VLC-ben van HWA, de ótvar.

Köszönöm, h. itt is válaszoltál nekünk a vibrációval kapcsolatban. :R

zoltanz: Attól függ, milyen beállításokat és bitrátát használtak...

(#12359) zoltanz : Így van, az MPEG-4 Part 5 (pl. Xvid/DivXnél) is szarabb

(#12361) dezz: Csak azért, mert ez éles, blokkosodásmentes képhez sokkal több bitráta kéne Xvid/DivX-nél, mint amennyit elbír egy átlag gép. :)

[ Szerkesztve ]

(#12364) Vidala


Vidala
senior tag

Hali Skacok!

Nem a legrövidebb leszek, de igyekszem összefoglalni, csak több rétű a dolog mindjárt, csak hogy bonyolultabb legyen.
Az MPC-HC-t használom már egy ideje, de eddig csak a Desktop-omon, ahhoz pedig csak egy 5.1-es aktív PC hangszórószettet rezegtettem a filmekhez.
Viszont nemrég megleptem magam egy Sony Vaio F13M-el, amiben már egy nVidia GT425M teljesít szolgálatot. Innen jönne a lényeg: ez a GPU már képes a HD hangsávokat is HDMI-n bitstream-elni. Mivel van egy dedikált HM erősítőm (Harman Kardon AVR 255), ezért szeretném kihasználni a rendszer adta összes lehetőséget.
Tehát felsederintettem a noti-ra néhány média lejátszót, de végül ezzel a kérdéssel elakadtam.
A frissiben letöltött és telepített MPC-HC (1.4.2499.0) minden különösebb állítgatás nélkül lejátssza a HD videókat, sőt még a BD folderből is a filmet is. AC3 filter nélkül is megy a hang 5.1-ben, csak "annyi" a bibi, hogy mindent LPCM-ben továbbít az erősítőnek. (Itt lenne egy szerény javaslatom: ez a HD filmek lejátszása cikkben leírtakhoz képest előrelépésnek tűnik nekem, többek között a DXVA-t is használja különösebb setup nélkül).
Nem mondom, így sem rossz, de azért szeretném kicsikarni belőle, hogy bitstream-ben küldje az erősítőnek a hangsávokat, de ezt nem sikerül elérnem. A media info-ja kiírja, hogy az angol ilyen rajta.
Próbáltam a TMP5 (trial) lejátszót is, lényegében ugyanez a helyzet, kiírja, hogy DTS HD-MA a hangsáv, de az erősítő LPCM-ben kapja szintén. Itt nem is tudtam megoldani a magyar hangsávra váltást.
Az XBMC-vel teszteltem még, de ez szaggat is, és digitális jelfolyamra állítva semmilyen formában nem ad ki hangot, sőt az 5.1-et kissé furán keveri. Pl. a center sávját mintha szétkeverné a két front-ra, ami nagyon nem tetszik.

Valaki esetleg tudja a megoldást, vagy esetleg adhatnátok támpontot, hogy a lejátszókban keresgéljek, vagy valami Win7 beállítás a ludas, esetleg mégis kell még valami segédprogi.

Remélem érthetőre sikerült. Előre is köszi: Vidala

CoVboy Forever!

(#12365) WonderCSabo válasza Vidala (#12364) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#12366) Vidala válasza WonderCSabo (#12365) üzenetére


Vidala
senior tag

Thx, megnézem...

CoVboy Forever!

(#12367) TeeJay


TeeJay
félisten

adott egy Acer Aspire3105NWLMi laptop amiben van egy
AMD Mobile Sempron 2800+ proci 2,0GHz-en illetve 1GB DDR2 RAM
plusz egy ATI X1100 integrált VGA

eddig Win XP-t használtam és ott BSPlayerrel a 720mkv filmeket tudtam játszani
most viszont felraktam a Win7 ultimate-et aztán valamiért átváltott a BSPlayer EVR renderelésre és most mintha nem igazán bírná a noti a filmet folyamatosan játszani

nincs valami megoldás erre hogy Win7 alatt is élvezhessem legalább az ilyen felbontású filmeket?

a VGA sajnos nem támogat gondolom semmi gyorsítást
a proci meg kevés ahhoz hogy szoftveresen vigye
kellene valami trükk hátha

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#12368) WonderCSabo válasza TeeJay (#12367) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Üdv!

MPC-HCt próbáld meg. Állítólag a CoreAVC kodek a legerőforráskímélőbb és az Overlay renderer.

A VGA sajnos nem támogat.

[ Szerkesztve ]

(#12369) zoltanz válasza WonderCSabo (#12363) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Attól függ, milyen beállításokat és bitrátát használtak..."

Mondjuk a lehető legjobb bitrate értékkel/ beállításokkal természetesen. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12370) gabor128 válasza huskydog17 (#12346) üzenetére


gabor128
aktív tag

Hali!

Sokáig dx9.0c volt fent, de a MPCHC állandóan belekötött, hogy rakjam fel a 10-es, vagy annál újabb verziót. Így felraktam egy 10-est.
Egyébként be van állítva a VMR9 renderless az MPCHC-ben.

A dx-el kapcsolatban valahol olvastam, meg meg is néztem a dxdiag-ot, hogy az xp az 9-esként ismeri fel és használja tovább a 10-est. Max a fájlok lettek újabbak.

Valakinek van még ötlete hogy esetleg mi lehet a probléma??

(Talán videokártya driver verzió, vagy xp helyett Vista?)

(#12371) CPT.Pirk válasza gabor128 (#12370) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Töltsd ki a konfigod az adatlapodon!

Az XP minden téren elavult. DX10-et biztosan nem telepíthettél rá, legfeljebb a websetup leszedett néhány DX10, 10.1, 11-es DLL-t. Ha nm a DXwebsetuppal (esetleg a redistributable csomaggal) raktad fel, akkor itt is van a probléma forrása.

XP helyett Win7 lenne a megfelelő választás.

zoltanz: Ez így kb. megint lehetetlen összehasonlítás. Egyébként mire kell? Valami kezdő torrent oldalt indítasz, és gyűjtöd a szabályokat hozzá? ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12372) zoltanz válasza CPT.Pirk (#12371) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Miért lehetetlen?
Nem áll szándékomban semmi ilyen, csak a teljeség kedvéért. Szoktam itthon videókat arhíválni. Van úgy, hogy több formtumban is tárolom őket időnként. Azért teszem, hogy minden lejátszón menjenek rendesen.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12373) WonderCSabo válasza gabor128 (#12370) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem raktad fel a 10-est XP-re... Csak a 9t frissítetted.

zoltanz: Fogalmam sincs, mennyi a max bitrátája ezeknek a szabványoknak, ha meg van határozva egyáltalán. De mindegy is, senki se használja túl magas bitrátákkal azokat...

(#12374) zoltanz válasza WonderCSabo (#12373) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Xvid: 3 Mbps
Divx: 20 Mbps
x264: 24 Mbps
Vc-1: 135 Mbps
Mpeg2: 80 Mbps

Legalább is én ezeket találtam.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12375) WonderCSabo válasza zoltanz (#12374) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez baromság. Nekem van 250 Mbps H.264-em is. ;)

Xvid: 3 Mbps

Ezt is kizártnak tartom.

Xvid, DivX, x264. Ezek mind szabványok implementációi (első kettő a MPEG-4 Part 5-nek, az x264 az MPEG-4 Part 10-nek) szóval meg sem határozhatnak maguk max bitrátát, csak a szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#12376) zoltanz válasza WonderCSabo (#12375) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Legalább is írásos tapasztalatot ezeket találtam mint írtam vagyon. Valószínűsítem egyébként, hogy a 250 Mbps felett is vannak videók már.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12377) WonderCSabo válasza zoltanz (#12376) üzenetére


WonderCSabo
félisten

250 felett nincsenek nagyon, sőt 40 felett se... Az ilyen magas bitrátások csak tesztből készülnek.

(#12378) Tomiboy65


Tomiboy65
csendes tag

Üdv!

Teljesen meg vagyok lőve...

Konfig: 1.3-as PIII Tualatin proci(1456MHz), 1 giga ram, Asus AH 3450-es agp-s vga.
XP SP3. Legújabb MPCHC felrakva, legújabb DirectX Runtime letöltve, ac3 filter felrakva. Ati driver: Catalyst 10.11 Hotfix for Windows XP Professional and Home Edition.
Kb 5-ször végigrágtam magam a topiknyító cikken aszerint a beállítások. És nem birok életet lehelni a DXVA-ba. Miért?????????????????

(#12379) WonderCSabo válasza Tomiboy65 (#12378) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az AGPs karikkal szokott gond lenni. :(

DXVA Checker mit mond?

"DXVA kompatibilis" a videó?

(#12380) the dealer


the dealer
tag

Sziasztok!

Láttam múltkor milyen nagy vitatkozást indi'tottam el oldalakon keresztül a "melyik jobb az avc vagy a vc-1" kérdésemmel :) naggyából próbáltam követni. :) Igazából ha pontosi'tani kelett volna akkor talán ma már i'gy kérdeztem volna:
-Egy 44Gb-os AVC vagy egy 44Gb-os VC-1-nek jobb a képmindősége?

Most felmerült egy újabb kérdés nállam ami már fontosabb mint az előző:
Az évek alatt észrevettem, hogy akadoznak kicsit néha a filmek szüleim samu full hd lcd
tv-jén, mostanában olvastam, hogy ez attól lehet, hogy a film nem pont 25 fps-sel hanem kevesebbel megy. Ez igaz?

Másik ami nem jó itthon, hogy én mindi'g a gépemet odaviszem a tv-hez és úgy csatlakoztatom rá egy HDMI kábelen keresztül és ilyenkor van egy kis probléma, mégpedig az, hogy csak 60Hz-en tudja megjeleni'teni a tv a filmet -benne is van a használati útmutatójába, hogy ha PC-ről nyomatom akkor csak ennyit tud- de amúgy tudja a 100Hz-es lejátszást.
Most az ALDIs újságban találtam egy készüléket "Media-box" névvel -full hd 1080p-
Ezzel a készülékkel át lehet hidalni úgy a 60Hz-es problémát, hogy egy hordozható vinyót rácsatlakoztatok a media-boxra usb-n keresztül és a media-box-ot pedig rányomom a tv-re?
Mert ha i'gy már a tv tudna 100Hz-en menni akkor lehet megvennénk. ( 30K )

Előre is köszi a választ! :R

Real life is just a hobby.

(#12381) WonderCSabo válasza the dealer (#12380) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy 44Gb-os AVC vagy egy 44Gb-os VC-1-nek jobb a képmindősége?

Ha mindkettő normálisan van kódolva, akkor egyforma.

Az évek alatt észrevettem, hogy akadoznak kicsit néha a filmek szüleim samu full hd lcd
tv-jén, mostanában olvastam, hogy ez attól lehet, hogy a film nem pont 25 fps-sel hanem kevesebbel megy. Ez igaz?

Ha az oldalazó kameramozgásnál szaggat csak, akkor ez a judder. Nem azzal van a baj, h. 23.976fps, hanem h. pulldown miatt ilyen mellékhatás áll elő.

Nem hiszem, h. az ALDIból jó ötlet venni bmilyen technikai készüléket...

(#12382) the dealer válasza WonderCSabo (#12381) üzenetére


the dealer
tag

fufff :D elolvastam ezt a cikket amit linkeltél :) kicsit sok volt, de asszem értem a gondot

-láttam ezt a powerstriptes dolgot ami megoldást jelenthet erre a pull-downra, ha gépről játszom le a filemt
-ezek a media boxok nem tudnak ilyen eljárásokat, mint pl.: "Advanced pulldown"?
ugyanis én most elkezdtem neten nézegetni őket és egyikhez sincs odai'rva, hogy tudna vmi eljárást amivel csökkenteni lehet ezt a képszaggatást azoknál a bizonyos kritikus jeleneteknél ahol érezhető
-esetleg nincs vmi új lejátszó szoftver ami vmi algoritmussal tudja ezt kezelni/csökkenteni?

Real life is just a hobby.

(#12383) WonderCSabo válasza the dealer (#12382) üzenetére


WonderCSabo
félisten

láttam ezt a powerstriptes dolgot ami megoldást jelenthet erre a pull-downra, ha gépről játszom le a filemt

Csak akkor, ha a megjelenítő tud 24 egész számú többszöröse frekvenciát (hz).

ezek a media boxok nem tudnak ilyen eljárásokat, mint pl.: "Advanced pulldown"?

Kizárt.

esetleg nincs vmi új lejátszó szoftver ami vmi algoritmussal tudja ezt kezelni/csökkenteni?

Nem tudok ilyenről. Az egyetlen megoldás ha 24 egész számú többszöröse frekvenciát (hz) tudó megjelenítőt használsz.

(#12384) WonderCSabo válasza the dealer (#12382) üzenetére


WonderCSabo
félisten

láttam ezt a powerstriptes dolgot ami megoldást jelenthet erre a pull-downra, ha gépről játszom le a filemt

Csak akkor, ha a megjelenítő tud 24 egész számú többszöröse frekvenciát (hz).

ezek a media boxok nem tudnak ilyen eljárásokat, mint pl.: "Advanced pulldown"?

Kizárt.

esetleg nincs vmi új lejátszó szoftver ami vmi algoritmussal tudja ezt kezelni/csökkenteni?

Nem tudok ilyenről. Az egyetlen megoldás ha 24 egész számú többszöröse frekvenciát (hz) tudó megjelenítőt használsz.

Szerk.: A Spah Player Pro tud vmi Motion eljárást, amivel plusz kereteket interpolál, vmennyire eltüntheti a juddert. Ez eléggé CPU igényes, és artifactolhat is, de érdemes egy próbát tenni.

(#12385) Tomiboy65 válasza WonderCSabo (#12379) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

DXVA checker beizzít.
Ilyeneket találtam, bekopiztam.

ATI Radeon HD 3450
ModeMPEG2_C: DXVA1, NV12, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
ModeMPEG2_D: DXVA1, NV12, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
ModeMPEG2_IDCT: DXVA2, NV12, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
ModeH264_VLD_NoFGT: DXVA1, NV12, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
ModeVC1_VLD: DXVA1/2, NV12, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
5B23D46D-FA5F-4FDC-B78A-7EB2787942EC: DXVA1, NV12, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
ModeWMV8_PostProc: DXVA1/2, NV12, 720x480 / 1280x720
ModeWMV9_PostProc: DXVA1/2, NV12, 720x480 / 1280x720

ATI Radeon HD 3450
[NV12]
VectorAdaptiveDevice: DXVA1/2, 720x480
MotionAdaptiveDevice: DXVA1/2, 720x480
AdaptiveDevice: DXVA1/2, 720x480
BobDevice: DXVA1/2, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
ProgressiveDevice: DXVA2, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
[YUY2]
AdaptiveDevice: DXVA1/2, 720x480
BobDevice: DXVA1/2, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
SoftwareDevice: DXVA2, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080
ProgressiveDevice: DXVA2, 720x480 / 1280x720 / 1920x1080

[ Szerkesztve ]

(#12386) Tomiboy65


Tomiboy65
csendes tag

Nem nagyon értem mit jelentenek ezek...

(#12387) CPT.Pirk válasza Tomiboy65 (#12386) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez annyit jelent, hogy driveres akadálya nincs a DXVA használatának. Innen kezdve valami szoftveres dolog lehet. Vagy továbbra is az AGP zavar be valamiért. Sajnos kevés az ilyen irányú tapasztalat AGP-s kártyák terén.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#12388) Tomiboy65 válasza CPT.Pirk (#12387) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

A fene egye meg. Pedig már kezdtem örülni, amikor rátaláltam erre a topikra... :-(

(#12389) OddMan


OddMan
őstag

Az ATI Radeon HD4200 DXVA (v1.0,v2.0) kompatibilis vagy ezek a notebook-ba szerelt kártyák egyáltalán nem DXVA kompatibilisek? :U
Gondolom, ha nem DXVA kompatibilis, akkor HD (x264/h264 AVC L4.1, VC-1, DivX) video gyorsításra nem is tudom használni? :U
A másik kérdésem, hogy a HD4200-as a HDMI kimenetén az AC3 mellett képes kiküldeni a hagyományos (1536kbps) DTS hangsávot is? :U
Előre is köszi a válasz(oka)t. ;)

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12390) the dealer válasza WonderCSabo (#12384) üzenetére


the dealer
tag

leöltöttem a pro verziót, meg is találtam benne ezeket a funkciókat

pontosan nem tom melyik mi, de majd holnap megpróbálom tesztelgetni, addi'gra meg lesz a resident evil after life bd50-ben :)

ilyenek vannak, hogy:
-motion2 <---gondolom ez az amit te emlitettél :)
-detail boost -ez vmi képminőség javi'tás lehet gondolom-
-light boost -ez nem tom mi lehet, ha csak nem a fényerőre vonatkozik :) -

van még ezeken ki'vől vmi bemutató mód meg ilyen, hogy: "best quality 1080i --> 1080p"

szerk.: "és artifactolhat is" ez mit takar? :B

[ Szerkesztve ]

Real life is just a hobby.

(#12391) huskydog17 válasza Tomiboy65 (#12378) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Ellenőrizd, hogy a kimenet VMR9 Renderless-re van-e állítva! Ezen kívül azt is, hogy a belső kodekek mind aktiválva vannak-e.
Amúgy AGP fronton én a 10.11-es Catalyst-ot nagyon nem ajánlom, viszont a 10.4-est igen, az jó lett.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#12392) WonderCSabo válasza OddMan (#12389) üzenetére


WonderCSabo
félisten

DXVA kompatiblis, természetesen, UVD2 van benne. H.264, VC-1 és MPEG-2 gyorsítás van benne.

A másik kérdésem, hogy a HD4200-as a HDMI kimenetén az AC3 mellett képes kiküldeni a hagyományos (1536kbps) DTS hangsávot is? :U

Sztem igen.

the dealer: motion2 - igen, ez az. Arra figyelj, h. a monitor frekvencijához igazítsa (állítsd be), különben megint nem lesz jó.

detail boost, light boost - ezeket ne használd

best quality 1080i --> 1080p ez gondolom vmi szuperhiper deinterlace lehet, talán itt is van interpoláció, sztem felesleges, meg egyébként se nagyon nézel interlaced anyagokat a gépen. :)

szerk.: "és artifactolhat is" ez mit takar? :B

Hibákat okoz a képen.

(#12393) Tomiboy65 válasza huskydog17 (#12391) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Kimenet VMR9 Renderless.
Belső kodekek mind aktiválva.
Akkor szedjem le a 10.11-es Catalyst és rakjam fel a 10.4-est?
Megkinlódtam vele, mert a simán nem ment a control center, azért raktam fel a hotfixest.
Catalyst 10.11 Hotfix for Windows XP Professional and Home Edition
Volt valami tapasztalatod ezen a téren az agp és a 10.4-es vonatkozásában?

[ Szerkesztve ]

(#12394) the dealer válasza WonderCSabo (#12392) üzenetére


the dealer
tag

hát egy csúszka van egytől ti'zig a motion2 mellett pontosan nem tudom értelmezni, de majd holnap szerintem rájövök
sztem az lehet, hogy hány képkockát ismételjen meg, vagy vmi ilyesmi

Real life is just a hobby.

(#12395) OddMan válasza WonderCSabo (#12392) üzenetére


OddMan
őstag

Az AMD forumon találtam egy screenshot-ot a HD4200-ról és úgy látom, hogy a ModeH264_VLD_noFGT csak DXVA1 kompatibilis, valamint nem látok olyan sort, hogy ModeH264_VLD_FGT.
Örülnék, ha valaki írna egy linket, ahol megnézhetném mi a különbség a DXVA1 és a DXVA2 között? :U
A másik kérdésem pedig, hogy a ModeH264_VLD_FGT mihez kell, mennyire fontos ennek a mode-nak a megléte? :U

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12396) OddMan válasza OddMan (#12395) üzenetére


OddMan
őstag

Közben elolvastam stevve #10921-es hozzászólását és most már sok minden világosabb lett. Bár a DXVA1 és DXVA2 közti különbséget még nem találtam meg.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12397) WonderCSabo válasza OddMan (#12395) üzenetére


WonderCSabo
félisten

FGT = Film Grain Technology. Ha a film grain ki lett szűrve a forrásból, ez a technológia vissza tudja rá helyezni. Sehol sem használják.

[link]

(#12398) OddMan válasza WonderCSabo (#12397) üzenetére


OddMan
őstag

Közben rájöttem, hogy az AMD fórumon valószínűleg a DXVA checker azért jelzett DXVA1-et, mert XP alatt lett futtatva. Gondolom Win7-nél már képes a HD4200-as a DXVA2-t használni. :B

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#12399) WonderCSabo válasza OddMan (#12398) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem nem. A képen is van DXVA2 MPEG-2 és VC-1 esetében. És h jól tudom, DXVA2 XP-n is elérhető a legújabb .NET-el (de lehet, h. nem, csak az EVR)

(#12400) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#12399) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szerk.: Wiki szerint csak Vistától érhető el a DXVA2. Mindesetre a Te logikátad követve nem tuti, h. az XP miatt ír csak DXVA1-et H.264-re, mert máshoz DXVA2t is ír.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.