Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13551) zoltanz válasza WonderCSabo (#13550) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem a MKVEWizard.exe máshol van mint a mkvmerge GUI.exe, baj.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13552) WonderCSabo válasza zoltanz (#13551) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az MKVeWizard.exe nem kell! MKVextractGUI.exe és mkvmerge.exe és mkvextract.exe kell, majd az MKVextractGUI.exet elindítani.

[ Szerkesztve ]

(#13553) zoltanz válasza WonderCSabo (#13552) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az idő így is kicsit elmászik mindegy.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13554) WonderCSabo válasza zoltanz (#13553) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mennyire?

(#13555) CPT.Pirk válasza WonderCSabo (#13537) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1: nálam nem volt semmi fagyás, simán ment DXVA-val. De mi ez? Valami optikai csalódásos videó? Akárhányszor lehúztam az egeret az alsó menü sávra, a fehér csíkok odébb mentek. szerk.: ez EVR-Sync-el van, a menü hatására megállnak a fehér vonalak. EVR CP alatt végig folyamatosan mennek.

2: teljesen simán megy a V-s videó, EVR cp és sync alatt is.

x64 1.4.2820

Egyébként visszatérve a statxrip-re, sajnos nem tudok vele azonos minőséget kihozni, a lehető legjobb beállításokban is eltűnnek a finom részletek, nem nagyon, de lágyabb lesz ez miatt a kép. Nem lehet valami sharpen filtert betenni, mint pl. Virtualdubban?

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13556) zoltanz válasza WonderCSabo (#13554) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Minimális mint a DVDFab esetében kb. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13557) stevve válasza CPT.Pirk (#13555) üzenetére


stevve
nagyúr

"Nem lehet valami sharpen filtert betenni, mint pl. Virtualdubban?"

Sajnos nem, viszont akkor ebben az esetben az x264 CLI-ben kell turkálni. Esetleg Handbrake-et nem próbáltad? Az is jól paraméterezhető.

(#13558) WonderCSabo válasza CPT.Pirk (#13555) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értem, köszönöm. Ez egy 59.940fps-es videó, tudod tesztelni, hogy van-e judder.

stevve: igazából tökmindegy, mert csak annyit akartunk, hogy a user egyszerűen tudjon kódolni kisebb méretre. Ilyen esetben tökmindegy milyen GUIval hívod meg az x264.exét.

zoltanz: Nem lehet, hogy a médiainfó írja ki rossszul?

[ Szerkesztve ]

(#13559) stevve válasza WonderCSabo (#13558) üzenetére


stevve
nagyúr

Épp ezért írtam a Handbrake-et. Abban talán a felületen is el lehet érni buherálás nélkül a legjobb eredményt, hogy felhasználóbarát maradjon a kódolás. :)

(#13560) WonderCSabo válasza stevve (#13559) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem preferálom az ilyesmit, akkor inkább kuka.

(#13561) zoltanz válasza WonderCSabo (#13558) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem hinném mert a 23 FPS -es az tökéletes, itt más lesz a ludas.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13562) WonderCSabo válasza zoltanz (#13561) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csinálj egy samplet mkvmergével, megnézem.

(#13563) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13537) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kiderült, hogy a 2. bugot csomó videó produkálja, szóval nálam lesz vmi gáz. :( De 1.4.1.2499 builddel jók.

[ Szerkesztve ]

(#13564) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13563) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Újraraktam az MPC-HCt, a legújabb nightlyra, és a probléma a 2. buggal eltűnt...

(#13565) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13562) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kipróbáltam. MKVExtract-tal demuxolva ok a hossz, bár vmiért az MPC-HC 3 percet ír, és gyorsabban is fogy a mp, de a hossz ok, Mediainfo szerint is. Remuxolva egy egysávos mka-ba meg mindeben ok.

(elnézést a 4 hszért, de ha senki se ír)

(#13566) zoltanz válasza WonderCSabo (#13565) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem tudnál adni egy linket, lehet a verzó szám sem mindegy, hogy ki tudjam próbálni. Köszi. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13567) WonderCSabo válasza zoltanz (#13566) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Legújabb mkvmerge. MKVExtract.

(#13568) zoltanz válasza WonderCSabo (#13567) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ua a módszer vezió, nemérteni mi történik? :F (bemásolom a MKVExtractGUI-2.2.2.1 könyvtár tartalmát a MKVtoolnix -hez és indítom a MKVExtractGUI2.exe)
Ezt íraja:

Forrás: 1 perc 1 mp 229emp
Csak a hang: 1 perc 1 mp 472emp

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13569) WonderCSabo válasza zoltanz (#13568) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az emp-t Mediainfóval íratod ki? Azt én nem csekkoltam le, lehet, hogy nálam is szar...

(#13570) zoltanz válasza WonderCSabo (#13569) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Ezered másodperc gondulom, amúgy igen. (bővítetmódba kell rakni a menüben vagy az egyedinél a bal oldali eszköztáron írja)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13571) Valdez válasza WonderCSabo (#13537) üzenetére


Valdez
őstag

A másodikkal nálam semmi gond sincs.

(#13572) WonderCSabo válasza Valdez (#13571) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És az első? Második nálam is ok, amint írtam, MPC-HCt kellett újraraknom...

(#13573) Valdez válasza WonderCSabo (#13572) üzenetére


Valdez
őstag

Az teljesen rosszul megy, akad, nagyon lelassítja az mpc-t.

(#13574) WonderCSabo válasza Valdez (#13573) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ok.

(#13575) WonderCSabo válasza zoltanz (#13570) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez fura:

forrás: 1 perc 1 mp 229emp
ebből extractolt DTS: 1 perc 1 mp 472emp
forrásból MKA: 1 perc 1 mp 174emp

LOL

(#13576) zoltanz válasza WonderCSabo (#13575) üzenetére


zoltanz
nagyúr

:C :D

Változatoság gyönyörködtet csak nem itt...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13577) WonderCSabo válasza zoltanz (#13576) üzenetére


WonderCSabo
félisten

eac3to is 1 perc 1 mp 472emp DTSt eredményez.

doom9 fórumon tuti megmondják, miért van ez.

[ Szerkesztve ]

(#13578) zoltanz válasza WonderCSabo (#13577) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Meg tudod érdeklődni, leköteleznél.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13579) WonderCSabo válasza zoltanz (#13578) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem tudsz angolul? Mert ha tudsz, egyszerűbb közvetlenül beszélni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#13580) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13579) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#13581) zoltanz


zoltanz
nagyúr

A TMT3 és a VLC Media Player lejátszók hogy boldogűlnak a DTS-HD MA -val? Egy rendes hangarin kiküldik rendesen 24 bitesen a hangot és nemcsak a DTS Core -t?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13582) WonderCSabo válasza zoltanz (#13581) üzenetére


WonderCSabo
félisten

TMT3 lejátssza veszteségmentesen, VLC természetesen nem. Jelenleg nincs ingyenes veszteségmentes DTS-HD MA lejátszás.

Arra viszont rájöttem, hogy mégis lejátssza az MPC-HC a dtshd fájlt, csak dts-re kell átnevezni. Elég gáz.

[ Szerkesztve ]

(#13583) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#13582) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szerk.: TMT2 kodekjeivel bmelyik lejátszó lejátssza veszteségmentesen, amihez lehet külső DShow kodeket rendelni. (pl. MPC-HC is)

[ Szerkesztve ]

(#13584) Valdez


Valdez
őstag

Az mpc-hc se tud dtshd-t? :F Ezt nem is tudtam. Akkor truehd-t se tud?

(#13585) WonderCSabo válasza Valdez (#13584) üzenetére


WonderCSabo
félisten

TrueHDt le tud veszteségmentesen játszani, DTS-HD MA-ból csak a coret, ami veszteséges.

(#13586) Valdez válasza WonderCSabo (#13585) üzenetére


Valdez
őstag

Értem. Hogyan tudom beadni neki a tmt3 kodekjét? (melyik dll-t kell megadnom neki?).

(#13587) WonderCSabo válasza Valdez (#13586) üzenetére


WonderCSabo
félisten

TMT3 kodekjeit nem nagyon lehet más lejátszóban használni.

(#13588) zoltanz válasza WonderCSabo (#13582) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Értem, nagy köszi.
A CyberLink PowerDVD is elboldogúl vele még ha jól tudom, csak az sem ingyenes.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13589) WonderCSabo válasza zoltanz (#13588) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen az összes fizetős Blu-ray lejátszó szoftver lejátssza a DTS-HD MAt veszteségmentesen, hiszen ez a Blu-ray lejátszás egyik alapfeltétele, csak kérdés, h. Blu-ray struktúrán kívül más formában lejátsszák-e.

(#13590) Valdez válasza WonderCSabo (#13587) üzenetére


Valdez
őstag

sajnálatos :(

(#13591) Valdez


Valdez
őstag

Nálam egy olyan jelenség van most, hogy azok a blu rayek, amik mpeg2-esek, ablakban akadozva játssza le, viszont teljes képernyőn simán fut. Nem nagy probléma, csak érdekes.

(#13592) zoltanz válasza WonderCSabo (#13582) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Lejátsza a TMT3 vagy ki is küldi a DTS-HD MA analóg módon az arra alkalmas hagkártyára?
Azt nem írja a VLC Media Player, hogy hány bites DTS hangot játszik le nem lehet tudni mivel boldogúl? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13593) zoltanz válasza WonderCSabo (#13587) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"TMT3 kodekjeit nem nagyon lehet más lejátszóban használni."

Úgytudom lehet csak valamit trükközni kell.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13594) stevve válasza zoltanz (#13592) üzenetére


stevve
nagyúr

"analóg módon"

Ez alatt mit értesz? Amelyik hangkártya tud DTS-HD MA-t és TrueHD-t, az tudja, de nem analóg módon (vagy nem tudom, ez mit jelent a kérdésben).

(#13595) zoltanz válasza stevve (#13594) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Az hogy nem digitálisan továbbítja pl S/PDIF vagy HDMI portokra hanem a hangkártya DAC -jára. (mondjuk az is digitális igazad van, de én nem abban az értelemben használtam)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13596) stevve válasza zoltanz (#13595) üzenetére


stevve
nagyúr

Értem. :) A válasz viszont nem. Analóg módon csak RCA csatlakozókon mehet ki, de az meg ugye elhagyná a gépet. Amúgy ha nem tud PAP-on keresztül menni, akkor kicsomagolja a dekóder, szóval nagyjából mindegy is az út.

[ Szerkesztve ]

(#13597) zoltanz válasza stevve (#13596) üzenetére


zoltanz
nagyúr

"Amúgy ha nem tud PAP-on keresztül menni, akkor kicsomagolja a dekóder, szóval nagyjából mindegy is az út."

Nem nagyon értem bocs, akkor úgy kérdezem, nemcsak lejátsza hanem továbbítja e rendesen a DTS-HD MA -t a TMT3 -m?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13598) WonderCSabo válasza zoltanz (#13593) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vmi trükk van rá, de a TMT2 kodekjeit sokkal egyszerűbb. (lásd privát amit küldtem...)

(#13597) zoltanz : A lejátszó dekódolja LPCM-é, amit elküld szépen a hangkártyának, ami DAC-al analóg jellé alakítja, és mehet onnan kifele az erősítőbe. De ez minden hanglejátszásnál így megy.

Egyébként a kérdésedből ítélve vmi óriási tévedésben lehetsz, csak nem értem pontosan, miben.

[ Szerkesztve ]

(#13599) WonderCSabo válasza Valdez (#13584) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azon gondolkozom, hogy lehetséges, hogy az MPC-HC se tud TrueHDt veszteségmentesen lejátszani, csak az AC3 embedded streamet belőle. A kodek listában nincs TrueHD, csak AC3. Bár az FFmpeg projektben van TrueHD dekóder.

(#13600) stevve válasza WonderCSabo (#13598) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, valahogy így akartam én is írni, csak nem sikerült jól megfogalmazni. :B

széljegyzet:
Egyébként a TrueHD-vel látszik, hogy próbál kezdeni valamit, mert lejátszáskor megnő a CPU terhelése (illetve ezt már vagy fél éve próbáltam utoljára). Ezt pedig a kicsomagolás eredményezheti gondolom, vagyis igazad lehet, hogy nem veszteségmentes. Persze ez spekuláció, mert nem tudom, mennyivel emelné a CPU-t egy bitstreaming. Azt sajnos már nem jegyeztem meg, mit írt a kimeneten. Talán hétvégén lesz időm újra elővenni a témát. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.