Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13901) szonti válasza PuMbA (#13900) üzenetére


szonti
aktív tag

Rendben, akkor ez a passzív jószág lesz, ahogy néztem még olcsóbb is mint az ATI, köszi a segítséget!

(#13902) CPT.Pirk válasza PuMbA (#13900) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Audio téren most hol tartanak a GF karik? Korábban volt lemaradásuk ott.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13903) PuMbA válasza CPT.Pirk (#13902) üzenetére


PuMbA
titán

"HDMI 1.3a Support
Fully integrated support for HDMI 1.3a including xvYCC, Deep color and 7.1 digital surround sound."

TrueHD és DTS-HD bitsreamen kívül mindent tud a G210. Az új generációkból még nincs low-end kártya, de azok már tudják ezt is meg azokon 1.4-es HDMI van. Ja meg még a G210 tud hardveresen felskálázni, ez is egy előny.

[ Szerkesztve ]

(#13904) dreamtheatre válasza dreamtheatre (#13893) üzenetére


dreamtheatre
csendes tag

Valaki tudna segíteni ebben?

(#13905) Gabás válasza dreamtheatre (#13893) üzenetére


Gabás
addikt

valószínű, hogy az Xvid sima szteró, míg a HD 5.1-es hangot tartalmaz, te meg sztereó hangrendszerrel játszod le az 5.1-et. Ilyenkor az 5.1-ben a beszédhangok halkabbak lesznek a center hiánya miatt

(#13906) OddMan


OddMan
őstag

#13891-re valaki? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13907) Osibaa válasza dreamtheatre (#13904) üzenetére


Osibaa
senior tag

Erősítőre van kötve a gép SPDIF-fel vagy HDMI-vel?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#13908) dreamtheatre válasza Gabás (#13905) üzenetére


dreamtheatre
csendes tag

És ezzel mit lehetne kezdenem? EGyébként 2.1-es hangszóróval is fennállt a probléma, bár az ugye alapvetően hangosabb is volt, mint a fülhallgató, vagy a laptop gyári hangszórója.

Osibaa: Huh, őszintén nem nagoyn értettem a kérdést, de sima beépített laptopos hangkártyáról van szó nálam.

(#13909) CPT.Pirk válasza dreamtheatre (#13908) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Tedd fel az 1.hsz-ben lévő Mpc-HC lejátszót, mellé az AC3Filtert, és a filterben állítsd be a kimenetet 2.1-re, az ott látott módon.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13910) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Üdv!

Tudtok vmi jó film adatbázis kezelő progit auto imdb kitöltéssel?

(#13911) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Már rég óta olvasgatom a fórumot, de egyre jobban azt látom, hogy a hiba az én készülékemben van.

Mégpedig az, hogy hiába az I7-es proci meg a 4870-es videókártya, de néha még így is problémáim vannak MPC-vel történő MKV lejátszással.

Mégpedig az, hogy hiába kapcsolom be az EVR-t Win7 alatt, néha mégis olyat látok a filmeknél, mintha akadozva menne.
Elképzelhető, hogy a 24 helyetti 23.akármennyi képkocka NTSC-s problémát látom?
Nem megakad a film, nem csúszik a hang, csak az érzet, hogy mintha remegősen menne a kép. Pl a planeth earth tipikus példa, amikor lassan beúszik hegy, stb, s az olyan remegősen közeledik.

Na ezt szépen elmondtam.

találkozott már ilyennel valaki?

10.6-os ATI driver van fent.

[ Szerkesztve ]

(#13912) Nasaspirit


Nasaspirit
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, olvasgattam, de fix választ nem találtam.

Vásároltam egy ASUS EEEPC 1215N Netbookot.

Ez a kütyü már képes 1080P-s HD-k lejátszására is és HDMI-n plazmára is köthető.

Hibátlanul működik a cucc, minden szép és jó is csak valamiért az 1080P-s videóknál recseg ropog a hang..

Kipróbáltam mindennel KMPLAYER, XBMC,VLC,Media Player Classic, Windows media Player.

Codec:CCCP,K-LITE,CORE CODEC,ACE MCP

A kép nem akad meg, tökéletesen működik, ha stereo-ra váltom a hangot hibátlan.
Amint DTS5.1 azonnal ropog/kimarad.

Processzorhasználat 30-40%-nem hinném, hogy ez okozza.

Egyedül media playerben(gyári win7-es) nem akad a hangja, ott a kép akad mint az állat :D

Próbáltam drivert frissíteni már vagy 3 félét felraktam.

Ugyanaz.
Help Plíz.

(#13913) szonti válasza Nasaspirit (#13912) üzenetére


szonti
aktív tag

Nem vagyok benne biztos, h olyan HDMI van a gépedben ami DTS hangot is tud közvetíteni. De majd vmi okosabb megmondja, mert ha jól tudom a korábbi HDMI szabvány vmelyik típusú hangot nem tudja kiadni TRUEHD v nem tudom melyiket. Majd az okosok megmondják, csak egy ötlet, h esetleg ilyen irányba is keresgélhetsz nem e ezzel van a probléma.

(#13914) Nasaspirit válasza szonti (#13913) üzenetére


Nasaspirit
csendes tag

Az a baj, hogy már a gépen akad..
Nem is kell HDMI hozzá.....

(#13915) szonti válasza Nasaspirit (#13914) üzenetére


szonti
aktív tag

Én azt próbálnám meg, h legyalulok minden codecet és megpróbálnám csak MPCHC-vel meg AC3 filterrel.
Minden 1080p-s filmmel csinálja amúgy? Mert ha csak egyet néztél lehet a fájl hibás.

(#13916) Nasaspirit válasza szonti (#13915) üzenetére


Nasaspirit
csendes tag

Azt már próbálta, minden driv ert leszedtem visszalett állítva a gyári windows-os driver is.

Próbáltam a beállításoknál is.

A Media Player Claasic Home Cinema AC3 ra azt érted, hogy a beállításokban a belső szűrő menüben be legyen pipálva a DTS/AC3???

Ott minden menüben be van pipálva..

Köszi, hogy próbálsz segíteni :D

(#13917) CPT.Pirk válasza Nasaspirit (#13916) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az AC3 alatt az AC3Filtert értette, ami egy külön hangkezelő, beépül az Mpc-HC-be. Részletek a topic címében jelzett 1.hsz-ben.

Ráadásul jóféle, Ion2-es netbookod van, állítsd be az ott látottak szerint az Mpc-HC-t, és lesz DXVA-d is.

Rederik: Amit látsz, az valszeg a Judder, WonderCsabóék a szakértői.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13918) gws580


gws580
tag

Sziasztok!

Visszaolvastam, de.... :U csak jobban elbizonytalanodtam

A HD 5770-es kártyám, hogyan tudom rábírni, hogy vigyen hangot is HDMI kábelen :F
a TV-re

Vagy valóban nem tudnak az Ati-k hangot "kezelni :Y

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13919) CPT.Pirk válasza gws580 (#13918) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Miért ne tudnának? HDMI -> HDMI összeköttetés van, vagy DVI/HDMI átalakító -> HDMI? Utóbbi esetben csak a gyárilag a kártyához adott átalakítón fog átmenni a hang.

Beállításhoz meg az kell, hogy elsődleges hangeszköz legyen a winben a HDMI audio eszköz, ami alapból be is állítódik, ha feltelepíted a catalystben a hdmi audio drivert.

Ezt olvasd el a témában: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13920) gws580 válasza CPT.Pirk (#13919) üzenetére


gws580
tag

HDMI>>HDMI van... :K

a catalystben hol van az a hdmi audio driver?

szerk:10.5 WHQL

[ Szerkesztve ]

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13921) CPT.Pirk válasza gws580 (#13920) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

10.5? Kissé old már. Mind1, driver telepítéskor kell bepipálni, a catalyst software suite része. De lehet, hogy a win update is megtalálja a drivert, ha ráereszted.

szerk:
Itt van [link] külön letölthető formában a 11.1-es Catalysthez a hdmi audio driver, valszeg mindegy, de javaslom frissítsd mellé a Catalystot is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13922) Nasaspirit válasza CPT.Pirk (#13917) üzenetére


Nasaspirit
csendes tag

CPT.Pirk.

Isten vagy, király, kib***a a szemem a kép olyan tű éles , nem vagyok maximalista, de szerintem 10-20 százalékban még csinálja a ropogást, de nagyban megszüntette....

Nem tudom mitől lehet.

A leírás alapján lépésről lépésre végigcsináltam mindent, eredeti windows-om van..
Na mindegy egy netbook-hoz képest már ez is bőven jó...

Még 1 kérdésem lenne esetleg nem tudod az AC3 megoldást hogy tudom XBMC nevű programban végrehajtani?

Imádom azt a progit, eddig királyul vitt mindent, ha lehetne ott is megcsinálnám.

Az is hibátlanul lejátssza, de szintén pattog a hang, pedig azt írja:

YOUR GRAPHIC CARD SUPPORT DXVA2 HARDWARE ACCELERATIO és Enabled fülecske van benne.

Természetesen az eddigi segítséged is köszönöm.

(#13923) gws580 válasza CPT.Pirk (#13921) üzenetére


gws580
tag

Rendben Köszi! :R

""A Jó fiúk eljutnak a mennyországba...A Rosszfiúk meg Bárhová...!!""

(#13924) CPT.Pirk válasza Nasaspirit (#13922) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most, hogy van AC3Filter, milyen filmeknek akad a hangja? Aminek akad, ott a többi olyan típusúnak is akad?
Egyébként talán egy töredezettség mentesítés mehetne, nem tudom, mennyire viseli meg az Atom procit az adatok töredezettsége, de ártani nem árthat. Ill. ha fut falami extra virkerk/tűzfal, a tesztelés idejére lődd ki őket.

XBMC-t csak Linux alatt próbáltam, és ott sem nagyon ismerem, szerintem nem lehet belevarázsolni az AC3Filtert.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13925) Nasaspirit válasza CPT.Pirk (#13924) üzenetére


Nasaspirit
csendes tag

Mostmár nem akad, de még vájtfülűként hallom....

Egyébként minden 1080P-s .mkv, amin bármilyen DTS hang van Angol/Magyar egyaránt.

Zsír új gép, nem hinném, hogy töredezett, de lefuttatom, kárt nem csinál...

XBMC még mindig ugyanúgy csinálja mint előtte a MEDIA PLAYER CLASSIC

Most már élvezhető egy film, csak nem értem mi okozza egy csont új gépen :)

(#13926) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

sziasztok!

az ac3 filter még mindig nem játsza le a dolby truehd hangot?
az viszont érdekes, hogy a mpc-hc beépített audio switcher-e gond nélkül játsza. vagy esetleg nem veszteségmentesen adja vissza a beépített cucc?
kipróbáltam a totalmedia theatre 5-öt is, de az valami kegyetlen lassu, instabil lejátszó

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#13927) PuMbA válasza jaffa 2843 (#13926) üzenetére


PuMbA
titán

A 3-at próbáld ki, az sokkal jobb.

(#13928) stevve válasza WonderCSabo (#13910) üzenetére


stevve
nagyúr

Szia!

Igen, ez egész kellemes, bár már régen használtam: Movie Collector

(#13929) WonderCSabo válasza stevve (#13928) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, ez fizetős. :(

(#13930) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Hali, írok ide is..látom itt nagyobb a pörgés:

Eredeti problémám: [link]

Lejátszók amikkel próbálkoztam: vlc, mpc-hc, kmplayer, powerdvd10, arcsoft total mt 3...semmelyikkel sem tudom kiköhögtetni a HD hangokat.

Esetleg valami codec/filter beállítási probléma lehet???
Láttam valahol leírást mpc-hc -hez ffdshow-al de hiába állítom be ugyan úgy nem adja az sem...
2 napja kínlódok vele, aztán ma már feladtam.... :(

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13931) szonti válasza mycso (#13930) üzenetére


szonti
aktív tag

ATI oldalán ezt írja a kártya HDMI kimenetéről:
Integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel (up to 7.1) audio formats, including AC-3, AAC, DTS5, enabling a plug-and-play audio solution over HDMI.

Hangokhoz nem értek, h a HD hangok ezekhez tartoznak e, csak gondoltam hátha segít ez vmit.

(#13932) Migee


Migee
tag

Visszább olvasva látom,hogy a Cuda-nak már nincs jelentősége.
Ez miért van?Egy-két régebbi cikk még ajánlja.

(#13933) szonti válasza Migee (#13932) üzenetére


szonti
aktív tag

HD filmek lejátszásához nincs már annyira szükség a CUDA-ra, mivel a kártyák már anélkül is megbirkóznak szinte a legtöbb HD anyaggal, mert eddig amivel gond volt azt CUDA-val feldolgozta, v vmi ilyesmi :)

(#13934) mycso válasza szonti (#13931) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A DTS-HD MA és a TrueHD hangokra gondoltam, azt írják ezt is tudja a vga...illetve ez jön le a windows-os hangeszközös képről is.

Itt fentebb valaki linkelt egy ati hdmi audio drivert....bár az xp-s volt...mindenképp az atikhoz ezt a realtek-es hdmi audio drivert kell használni??? Mindenhol ezt írják mondjuk...

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13935) szonti válasza mycso (#13930) üzenetére


szonti
aktív tag

Korábban PuMbA ezt írta Gt210-ről: [link]
A Gt210-nek is 7.1 ig írja a támogatást és arra azt írták, h a TrueHD meg DtsHD-t nem tudja, uh lehet akkor a te karid nem képes HD hangot kiadni, de várd meg míg vki megerősít ebben!!!

Közbe látom írtál, uh akkor nem tudom. Próbáld ki ezt a drivert is hátha.

[ Szerkesztve ]

(#13936) janos666 válasza mycso (#13934) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Elvileg tudja a kártyád, és a Catalyst telepítőcsomagban is mellékelnek HD Audio Driver-t, azzal mennie kell. (Friss drivert telepíts, ne azt, amit a mellé csomagolt CD-n találsz, vagy "valahol linkelték 2 éve") pl

Rakj fel egy FFDSow-ot (frisset, pl. innen), és ott az audio decoder beállításainál az Output fülön pipáld be a bitstream formátumokat, amiket (elvileg) támogat minden kérdéses hardware-ed.

Aztán az MPC-HC-t is állítsd be úgy, hogy FFDShow-ot használjon az audio dekódoláshoz. (Vagy betallózod az external filters-nél, és azt mondod, hogy preferálja, vagy letiltod az internal filters-nél az audio cuccokat. -> Előbbi biztosabb, utóbbi csak akkor, ha nincs teleszemetelve a géped mindenféle codec pack-okkal..)

(Ja, és minden -kodekek, lejátszók- vagy x86 vagy x64 verzió legyen, ne keverd a kettőt...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#13937) stevve válasza mycso (#13934) üzenetére


stevve
nagyúr

Hülyeséget írnak, illetve nem írják le a legfontosabbat, a hogyant. ezzel a kártyával ugyanis nem fogsz tudni közvetlenül TrueHD és DTS-HD MA sávokat HDMI-n bitstreaming módon közvetíteni.

Egyetlen prózai oka van ennek: a hardveres védelmi kör nincs kialakítva. Ezért aztán két lehetséges út van:

1. kicsomagolja a codec a hangsávot és tömörítetlen formában, legfeljebb 16 bit/48 KHz minőségben azt továbbítja (ez a downsampling). Hogy ez mekkora baj, azon megy a vita, de azért szerintem nem tragédia.

2. A codec kicsomagolja a tömörített sáv "magját", amit mindig kötelező a készítőknek a sávba (vagy mellé) elhelyezni és azt továbbítja. Ez lesz az említett DD és DTS sáv, amik még átmennek.

A VGA tehát megfelelően működik, csak a gyártói, illetve még inkább az eladói ködösítésnek köszönhetően ez nem mindig egyértelmű.

Itt nagyon hasznos dolgokat olvashatsz a témáról és beállításokról, ha érdekel.

(#13938) mycso válasza stevve (#13937) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Köszi a kielégítő választ és a linket is. :R
(csak akkor az a f@sz gyártó, minek irogat mindenféle baromságot...)

A többieknek is köszönöm a válaszokat. :R

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#13939) Migee


Migee
tag

Létezik olyan beállítás az MPC-HC-ban vagy más software-ban,ami a 23,976 és a 29,9 (NTSC) -t helyesen képkockaeldobás nélkül tudja kezelni?

Pana G20 tv tudja a 24p-t az 50 ill.a 60 hz-et.

Főleg az NTSC anyagoknál nézem CTRL J-vel a jittert, EVR Sync renderer, szépen párhuzamos a 2 vonal,néha beleugrik 1 tüske .

(#13940) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Médialejátszót vennék, de létezik-e olyan,melyben dvd lejátszó is van?

Vagy kedvezőbb árban, ha külön dvd lejátszó és külön média?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#13941) tdd587 válasza Migee (#13939) üzenetére


tdd587
őstag

Ez az örök probléma... mikor azt hiszed már megy, valami csak beszaggat végül és lehet anyázni megint. Egy film legalább egyszer beszaggat valahol, hiába kellene tutira működnie...

Amúgy itt az EVR CP-t fogják ajánlani (mire megírom ezt a hozzászólást, szerintem ott is lesz legalább egy válasz...), de az nálam még rosszabb, kb. másfél percenként megröccen egyszer. Az EVR Sync meg ha megröccen, akkor durván akad 10 másodpercig, aztán meg nyomtalanul megy tovább. De van amikor az egész film lemegy gond nélkül. A bizonytalanság a legidegesítőbb benne...

Ja és 23Hz-et állíts be a kijelzőre kimenetként, innen indul a dolog.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#13942) Migee válasza tdd587 (#13941) üzenetére


Migee
tag

Az nem számít,h a tv 24p-t tud csak ? A 23 hz -et szerintem nem.

(#13943) WonderCSabo válasza Migee (#13942) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 24p a 23Hz, ami valójában 23.976Hz-et jelent, pontosabban 24/1.001 Hz-et jelent.

(#13944) Migee válasza WonderCSabo (#13943) üzenetére


Migee
tag

Viszont a 23.976 a 24 hz-hez közelebb van nem?Elvileg pontosabbnak kell lennie.

(#13945) tdd587 válasza WonderCSabo (#13943) üzenetére


tdd587
őstag

Ez a lényeg. Illetve az, hogy tök mindegy, mert így is megröccen viszonylag gyakran és rendszeresen, tehát user not happy.

Migee: elvileg amikor 23Hz-et mondasz neki, akkor pontosan beállítja a 23.976-ot. Csak gyakorlatban nem állítja be pontosan...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#13946) WonderCSabo válasza Migee (#13944) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Windows lefele kerekít, ezért a 23Hz. Azzal az opcióval 23.976Hz-en hajdot a megjelenítőt, ami Neked kell. A 24Hz nem kell, 23.976Hz kell, mert a videók fps is ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#13947) zoltanz válasza Migee (#13932) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A CUDA -nak miért ne lenne jelentősége aszem azzal a legkevsebb a procihasználat.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#13948) OddMan válasza Migee (#13939) üzenetére


OddMan
őstag

Ha 23.976-ot akarsz és ATI kártyád van, akkor a catalyst-ban be tudod ezt állítani. A spec. felbontások közül be kell klikkelni az 1920x1080 24p-t és ez után a windows képernyőfelbontás menüpontban állítsd 23Hz-re a pana-t.
Innentől kezdve dadogásmentesen fognak menni a 23.976-os filmek. Ha esetleg újra 23.976Hz helyet 24.000Hz-el akarod hajtani a panát, akkor a pipát vedd ki a catalyst-ban 1920x1080 24p sor mellől és állítsd vissza 24Hz-re a windows képernyőfelbontás menüpontban a pana-t.
Ha az 1920x1080 24p be van pipálva a catalyst-ban, akkor nálam mindegy, hogy 24Hz vagy 23Hz van kiválasztva az ATI kártya 23.976Hz-el hajtja a megjelenítőt.

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#13949) Valdez válasza psg5 (#13940) üzenetére


Valdez
őstag

Nincs dvd-s médialejátszó, hogy miért, ne kérdezd, de én is átkozódtam rajta egy sort. Még blu ray olvasós is alig van.

(#13950) Migee


Migee
tag

Valaki tudna adni egy linket ,ahol nagy bitrátájú hd sample videot találok? ( killa már megvan)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.