Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) packdiler válasza Tomix24 (#18000) üzenetére


packdiler
tag

Szevasztok!

Hd-ben szeretném nézni a filmeket Ps3-on.
A vinyót nem tudtam leformázni Fat32 -re csak exFat-ra , azt is látnia kellene a Ps3-nak?
Valamint van valaki aki konkrétan tudna segíteni ebben tehát használja e erre a PS3-ját???

köszi

(#18002) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Épp most nézem, hogy ma jelent meg új AC3 filter. Érdemes feltenni az MPC HC saját codec-e helyett? Bár gondolom, hogy SPDIF-nél mindegy, hogy melyik van, tehát a beépített, vagy ez. Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18003) tdd587 válasza hackeeeee (#18002) üzenetére


tdd587
őstag

Az attól függ, hogy mit akarsz tőle. Ha csak AC3/DTS passthrough, akkor felesleges, nálam sincs fent pl. mert minek.

Az AC3filter szerintem abban nagyon jó és ad ilyen sok ezer eurós processzor szintű szolgáltatásokat, ha bele kell nyúlni a hangba.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#18004) hackeeeee válasza tdd587 (#18003) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében igen, erre, tehát AC3/DTS passthrough-ra.

Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#18005) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Hangos kérdésem lenne :)
Sok mkv-nak 24 bites a hangsávja.
Akkor az AC3Filtert is állítsam 16 helyett 24 bitre?
Lesz különbség? Nem próbáltam még.

Egyébként miért kell pontosan az AC3Filter? Mondjuk anélkül nem mindig szól jól egy film, de ha SPDIF-en van a rendszer alapból, akkor miért kell mégis az AC3Filter?

(#18006) WonderCSabo válasza #54715584 (#18005) üzenetére


WonderCSabo
félisten

de ha SPDIF-en van a rendszer alapból, akkor miért kell mégis az AC3Filter

Akkor nem kell, hiszen a hangsávot tolod ki egyenesen az erősítőbe.

Sok mkv-nak 24 bites a hangsávja.
Akkor az AC3Filtert is állítsam 16 helyett 24 bitre?

Ha SPDIF passthrought használsz, tökmindegy, mire állítod, nem befolyásol semmit...

(#18007) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Radeon HD 4670 vga kártyám van és egy alaplapi Realtek ALC883 hangkártya.
Ha a plazma tv-n nézem a filmet (a tv a vga kártya hdmi kimenetére van kötve), akkor az alaplapi hangkari nem ad ki hangot magából, csak a hdmi kábelen van hang.
Azt meg lehet oldani hogy ha hdmi-n nézek filmet, akkor az alaplapi hangkártya kimenetén is legyen hang?

(#18008) Joshi válasza WonderCSabo (#18006) üzenetére


Joshi
titán

Szia. Korábban írtad hogy ha SPDIF passthrought-ot akarok akkor tegyem fel a FFDShow Audio Filter-t. Még csak most foglalkoztam a kérdéssel, légyszi írd le nekem a menetét mert nem jövök rá hogy hogy is kellene. Köszi. :R

(#18009) Gombinyó


Gombinyó
őstag

(#18010) WonderCSabo válasza Joshi (#18008) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem mondtam, hogy tedd, a HD passthrough-ra mondtam. HD hangsávok pedig nem fognak átmenni az SPDIFen sehogy se.

Gombinyó: DTS-MA támogatás alatt a veszteségmentes dekódolást értik? Mert ha igen, akkor az nem semmi. :)

[ Szerkesztve ]

(#18011) Joshi válasza WonderCSabo (#18010) üzenetére


Joshi
titán

Bocs rosszul fogalmaztam, HDMI keresztül akartam de már megtaláltam a beállítást és működik is még a DTS-HD és a Dolby TrueHD is. THX. :R

(#18012) WonderCSabo válasza Joshi (#18011) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Örülök, hogy megoldottad. Viszont ha már ilyen frankó erősítőd van, ne 16 bitet toljál neki a dekódolt esetben, hadd szóljon. :)

(#18013) ozzy711 válasza tpeter77 (#18007) üzenetére


ozzy711
őstag

A vezérlőpultban állítsd át az alapértelmezett eszközt. Így első ránézésre jelenleg a hdmi kimenet az alapértelmezett hangkimenet.

(#18014) tpeter77 válasza ozzy711 (#18013) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

köszönöm a tippet, de fel kellett telepitenem egy programot az amd honlapjáról, hogy a hang kimenjen a hdmi kábelen, és ez átállitotta a hangtulajdonságokat, hogy ő legyen az alapértelmezett hang.
Audio fülön csak a Realtek HD Audio látszik, mást nem lehet választani.
Amint aktiv a hdmi kimenet, az Audio fülön az AMD HD Audio lesz az alapértelmezett.
Ha erről átállitom a Realtekre, elmegy a hang a hdmi kábelről :(

Ha valakinek van ötlete szivesen veszem, hogy lehetne rabirni hogy mindkettő működjön.
Filmlejátszónak a Media Player Home Cinemat használom.

(#18015) ozzy711 válasza tpeter77 (#18014) üzenetére


ozzy711
őstag

Ja, hogy mindkét kimenetet használni akarod?
Szerintem az nem fog menni.

(#18016) noxon


noxon
őstag

Hello olyan gondom lenne, hogy fenn van az ac3 filter, a media player classic home cinema, de nem szólnak a filmet 5.1-ben ( windows 7 alatt )...

We live in a simulated world...

(#18017) ozzy711 válasza noxon (#18016) üzenetére


ozzy711
őstag

Az Ac3 filter első "ablakában" konfiguráltad a rendszert? Milyen kimenetet használsz?

(#18018) noxon válasza ozzy711 (#18017) üzenetére


noxon
őstag

Be van ac3 filterben, kimenetne meg sima default alap amit ad, nem állitottam be semmit extrát

We live in a simulated world...

(#18019) noxon válasza noxon (#18018) üzenetére


noxon
őstag

Ac3 filteren belül a rendszer fülnél nem lehet bepipálni a szűrőhasználatot :(

We live in a simulated world...

(#18020) noxon


noxon
őstag

Közben szépen megoldottam magamban a problémát, már megy :)

We live in a simulated world...

(#18021) ozzy711 válasza noxon (#18020) üzenetére


ozzy711
őstag

:C

(#18022) tpeter77 válasza ozzy711 (#18015) üzenetére


tpeter77
addikt

aha... esetleg egy külön hangkártyával megoldható?
Hátha létezik olyan, amin képes a vga kártya hdmi kimenetére és a sajátjára is kiadni a hangot.
Bár ezt a kérdést lehet egy hangkártyás témában kéne feltennem nem a HD filmlejátszás topikban.

(#18023) ozzy711 válasza tpeter77 (#18022) üzenetére


ozzy711
őstag

Bár ezt a kérdést lehet egy hangkártyás témában kéne feltennem nem a HD filmlejátszás topikban.

:K

(#18024) packdiler


packdiler
tag

Sziasztok!

mkv2vob -al kapcsolatban szeretnék kérdezni. Hogyan lehet beállítani hogy milyen hangsáv maradjon a vob-ban amit kidob magából? Vagy hogy kell csinálni mkv- ből mkv-t vagy vob-ot hogy ne legyen benne a fölösleges hang felirat . Mert sok filmben meg meg kell hagyni a forced feliratot.

(#18025) ozzy711 válasza packdiler (#18024) üzenetére


ozzy711
őstag

Mkvtoolnix unicode 5.5.0

(#18026) Inferno1988


Inferno1988
csendes tag

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni. Van egy LG BD390-em, most vettem hozzá egy erősítőt. Abból a célból, hogy a 1,5 mbites DTS-eket is vigye az mkv fájlokban, és ne pattogjon, akadozzon a hang. Amikor teszteltem nem is volt gond olyan esetekben, ahol nem szerkesztettem az mkv-t, vitte szépen.
Viszont mostanában volt gond az mkv fájlokkal, hogy nem játszotta le őket egyáltalán, azt sikerült kinyomozni, hogy az mkvmerge 4.2.0 felett a header compression default-on van, ezért a beállításoknál ezt le kell tiltani. Ez odáig oké, lejátszik minden mkv-t, azoban ismét új porblémával szembesültem, ez nem tudom, hogy más lejátszóknál is előfordul-e. A 1,5 mbites DTS hangsávoknál a disable header compression opció bekapcsolása után a lejátszó hasonlóan pattogósan játsza le, mint az erősítő nélkül, az erősítőn a DTS kijelzés is pattog, nem tud vele mit kezdeni. Most mi a fenét lehetne csinálni, azokkal az mkv-kal, amiket a 4.2.0 óta csináltam hasonló a helyzet, pedig egyrészt ezért vettem az erősítőt, hogy most már lejátsza. A 640-es AC3-ok, vagy a korábban 1,5 mbites hangsávból átkonvertált 768-s DTS-k is akadásmentesen mennek. Csak mivel a konvertálás kissé hosszadalmas, ezért örültem volna, ha az erősítő tudná dekódolni, de a lejátszó úgy látszik nem szereti az mkvmerge-t.
Firmware a legújabb van fent a lejátszón, igaz ez 2011 szeptemberi.

Esetleg tudtok ajánlani mkv szerkesztő progit, amiből kiszedhetek, hozzáadhatok sávokat, kettévághatok megadott helyen? Hátha azzal működne.

Köszi előre is!

(#18027) Joshi válasza Inferno1988 (#18026) üzenetére


Joshi
titán

Nekem egy LG BD660-as lejátszóm van és egy H/K AVR erősítőm ami a HD hangokat is kezeli és semmi gondom nincs vele. Majdnem azt mondanám hogy tökéletes BD lejátszó amit vezetékes hálózaton használok PC-ről egy N-es routeren keresztül. Nem akarlak semmire rábeszélni de egy BD660-as ~35k és ha jól tudom már piacon van az utódja BD7xx-as széria néven azonos áron. A döntés nálad. ;)

ui.: ha bármilyen kérdésed lenne az LG BD lejátszóval kapcsolatban akkor ne kímélj. :D

[ Szerkesztve ]

(#18028) packdiler válasza ozzy711 (#18025) üzenetére


packdiler
tag

Ok

köszi egyenlőre megy , tsmuxer leállt hiba van de találtam valami leírást hogy mit kell beállítgatni azt bogarászom, de ez csak néhány filmnél van így. :F :W

(#18029) ozzy711 válasza packdiler (#18028) üzenetére


ozzy711
őstag

Igen, az a jó ebben, hogy mindig tudunk új problémával találkozni. :DD

(#18030) kowik


kowik
tag

Sziasztok!
Van egy ASUS K50C gépem Intel® Celeron® Processor 220 : 1.2 GHz
Nem tudok MTS formátumú fullHD videót lejátszani.
BSplayer-el próbáltam de szaggat. :F Tudtok ajánlani másik szoftvert vagy esetleg a gépem gyenge? :R :R :R

(#18031) WonderCSabo válasza kowik (#18030) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Baromi gyenge, felejtsd el.

(#18032) Tomix24 válasza kowik (#18030) üzenetére


Tomix24
addikt

A proci bőven elég,sok is. A videókari számít. Az milyen típus?
Splash player pro-t próbáld meg még.

[ Szerkesztve ]

(#18033) WonderCSabo válasza Tomix24 (#18032) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt így nem mondhatjuk.

Ha szoftveresen akar dekódolni: a proci baromi gyenge, esélytelen
Ha hardveresen akar dekódolni: a proci elég lehet, ha van mellette megfelelő kártya

Ő a kártyáját nem írta, én meg feltételeztem, hogy akkor az is a procihoz hasonló szintű. :)

(#18034) Mankó


Mankó
veterán

1:
Core i3-2105 procim van és csak a prociban lévő HD3000-est használom.
Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben is megoldható-e a DXVA-s HD lejátszás?
A leírás szerint támogatja a proci, de az is lehet, hogy elértettem és kellene mellé egy minimál vga.

Próbálgattam beállítani Mpc HC-ban, de videó lejátszás közben azt írja, hogy nem megy a DXVA.
S ha támogatja, hogy kell normálisan beállítani, hogy ne legyen semmi gond?

2:
HD filmhez melyik lejátszó ajánlott jobban KM-Player vagy Mpc HC?
A hangkártya egy Xonar D1-es és Genius SW-HF-el használom analóg csatin.

Előre is köszi a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

(#18035) Mankó


Mankó
veterán

Tudtok egy olyan progit ajánlani, ami minden formátumot lejátszik és hang tekintetében is minden gond nélkül megy? DTS, AC3 stb. Az sem ártana, ha könnyű lenne a beállítása.

Nem akarok több lejátszó között váltogatni ha sima avi-t vagy HD filmet nézek.
Eddig KM-Playert használtam, de most hogy vettem egy Xonar D1-et szeretnék HD filmeket is nézni és élvezni a HD DTS hangját is. A hangkeltő egy Genius HW-SF és a napokban jön majd egy Sennheiser RS-130 is.
Még annyit, hogy a kép monitorra megy ki, egy Samsung P2370HD-re DVI-n keresztül az i3-2105 HD3000 segítségével. Ha szükséges persze HDMI-n keresztül is összetudom kötni.
A filmeket pedig kizárólag a számítógépről nézem. DVD, HD, avi-k.

[ Szerkesztve ]

(#18036) torma1981 válasza Mankó (#18035) üzenetére


torma1981
veterán

Splash PRO EX v1.12.2. Messze a legjobb lejátszó. Simán kezel mindent. Legyen hang, videó.

(#18037) Mankó válasza torma1981 (#18036) üzenetére


Mankó
veterán

Codec kell hozzá, vagy elég az ami a lejátszóban van?

#18034-re valaki?

[ Szerkesztve ]

(#18038) #03969024 válasza Mankó (#18035) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nekem eddig az XBMC jött be leginkább. A többi valahol mindig elbukott...

(#18039) Mankó válasza #03969024 (#18038) üzenetére


Mankó
veterán

Végig olvastam az első hozzászólást, s aszerint állítgattam be tegnap a media playert, de nem nagyon jutottam előrébb.
Most ahogy olvasgatom a fórumot (néhány száz hozzászólás), nekem is ez a 2 program jön be egyenlőre: XBMC és a Splash PRO EX v1.12.2.
Ezekhez akkor ugye nem kell semmilyen külön codec, filter, se AC3, se FFDShow? A fent lévőeket pedig nyugodtan le is szedhetem a lejátszókkal egyetemben (KM-Player, Mpc, HC, Total Media)?
DXVA-t is tudnak, vagy másmilyen hardveres gyorsítást? Mondjuk még az sem dőlt el, hogy az i3-2105 HD3000-es vga-ja tudja-e egyáltalán a DXVA-t?

Mondjuk esetemben az is beleszól, hogy én analóg 5.1-re lövöm ki a hangot és a számítógép monitorján jelenítem meg a képet. Talán a csatoló már itt nem számít, mert nem HDMI-n keresztül megy ki a hang.

[ Szerkesztve ]

(#18040) #54715584 válasza Mankó (#18035) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem a Gomplayer jött be nagyon, meg a BSPlayer

(#18041) Mankó


Mankó
veterán

Aki a playeres kérdésemre ír, írja már oda, hogy monitort vagy tv-t és milyen hangrendszert használ!
Köszi

(#18042) torma1981 válasza Mankó (#18039) üzenetére


torma1981
veterán

Mind a kettő jó. Nem kell hozzá semmilyen kodec. Simán kezeli a beépített. Én azért szeretem a Splash PRO-t mert élesebb a képe. Van benne valami képjavító amit bekapcsol az ember sokkal élesebb lesz a kép.

(#18043) Mankó válasza torma1981 (#18042) üzenetére


Mankó
veterán

Esetleg egy manuált nem tudsz linkelni a beállításokról?
Saját is jó, vagy teljesen értelemszerű? :))

(#18044) torma1981 válasza Mankó (#18043) üzenetére


torma1981
veterán

Nem nagyon kell semmi sem hozzá. Csak egy kicsit finomhangolni. Fényerő, stb.

(#18045) #03969024 válasza Mankó (#18039) üzenetére


#03969024
törölt tag

Azért döntöttem az XBMC mellett, mert a kis ION-os gép ezzel tudja a legfolyamatosabban lejátszani a FullHD videókat. HD audiót nem tudtam kipróbálni, mivel az erőlködőm nem tudja... A TV LG 47LD750.

(#18046) torma1981 válasza #03969024 (#18045) üzenetére


torma1981
veterán

Nagyon jó lejátszó az is. :)

(#18047) ozzy711 válasza Mankó (#18039) üzenetére


ozzy711
őstag

Idézet: " Végig olvastam az első hozzászólást, s aszerint állítgattam be tegnap a media playert, de nem nagyon jutottam előrébb. "

Nem értem, szerintem az egyik legjobb médialejátszó progi. Hol akadtál meg?
Egyedül a Blu-ray mappás lejátszás macerás kicsit ( és ezzel együtt a HD-MA ), de minden más patentul megy vele.
Szerintem a képe semmivel sem rosszabb a többinél, sőt!

[ Szerkesztve ]

(#18048) Mankó válasza ozzy711 (#18047) üzenetére


Mankó
veterán

Media player classic Home Cinema 64 bitest használok.
A képpel különösebb gondom nem akadt, a hanggal annál inkább. AC3 5.1 még elment, de amint áttettem a DTS hangsávra, csipogott, zúgott, belassult a lejátszás. Volt amikor fél perc múlva kitisztult, volt amikor nem. S akkor még csak egy sima DTS volt, ilyen HD-MA.kat még nem is volt alkalmam kipróbálni, lehet nem is menne.

Kíváncsi leszek a 2 alább említett progira, remélem azoknál nem ütközök falba.

(#18049) ozzy711 válasza Mankó (#18048) üzenetére


ozzy711
őstag

Értem.
A dts nálam tökéletesen megy. Alapban a HD-MA-t is lejátssza, csak kissé tömörített formában ( WonderCSabo írt erről korábban, de erre is van megoldás ).
Egyébként akkor valószínű, hogy valamit nem jól állítottál be, ha a sima dts ilyeneket csinál.
Esetleg a hangkártya nem komálja az Ac3 filtert? :F

[ Szerkesztve ]

(#18050) Mankó válasza ozzy711 (#18049) üzenetére


Mankó
veterán

Hát azt sajnos nem tudom, hogy szereti-e A Xonar D1 az AC3-at. Még csak most kaptam kézhez, nem volt időm nagyon buzerálni. De mivel mindenki ódákat zeng a Xonarokról nem hiszem, hogy különösebb probléma lenne az AC3-al. Szerintem valami szoftveres összeakadás, vagy beállítási probléma lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.