Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Cola111 válasza WonderCSabo (#7995) üzenetére


Cola111
aktív tag

Feltettem, de elvileg fent is volt a K-Lite Codec Pack feltette, de nem jelenik meg az óra melett az ikonja.


(#8002) ati888 válasza PuMbA (#8000) üzenetére


ati888
senior tag

Ez tuti? Mert az nfo-ban írja a magyar feliratot? Be lehet írni ide miről van szó?

ati

(#8003) WonderCSabo válasza Cola111 (#8001) üzenetére


WonderCSabo
félisten

K-Liteot szedd le. Tedd fel ezt.

ati888: Nem azért nem jelenik meg elcseszték, hanem azért, mert csak az m2ts-ben nem lehet nézni a feliratot, csak ha normálisan megnyitod a lemezt. És ha meg nem tudod menyitni a lemezt, akkor elcseszték.

[ Szerkesztve ]

(#8004) ati888 válasza WonderCSabo (#8003) üzenetére


ati888
senior tag

Erről lenne szó: The.Imaginarium.Of.Doctor.Parnassus.2009.BD25-DTSHD-HDPre

Ha a meghajtót jelölöm ki, akkor nem tudja megnyitni.

ati

(#8005) Cola111 válasza WonderCSabo (#8003) üzenetére


Cola111
aktív tag

:(

MIndegy, hagyjuk. Szerzek be egy másik fajta filmet, ezzel sem megy.AZért köszi :R

(#8006) csudri válasza ati888 (#7999) üzenetére


csudri
őstag

Ne az m2ts filet nyisd meg, hanem a mappád töltsd be. Akkor lesz felirat, talán még menü is! :)

(#8007) WonderCSabo válasza ati888 (#8004) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, fura. Mit ír rá? Open Disc-re gondolsz?

Cola111: Nem, a film jó, a másik sem fog vele menni. MPC-HC-val menni fog, úgyis az ajánlott a HDzásra. Viszont MPC-HC felrakása előtt szedd le a Haalit.

(#8008) PuMbA válasza Pékmester (#7986) üzenetére


PuMbA
titán

Blu-rayeken általában szokott lenni DD5.1 is. Olyat még nem láttam,hogy csak egy TrueHD hangsáv van a lemezen (kivéve ha rippelték és kivették). Ha mégis így van akkor csak analóg kimeneten kapsz hangot,mivel az erősítőd nem tud TrueHD-t.

[ Szerkesztve ]

(#8009) kenesei1982 válasza WonderCSabo (#7995) üzenetére


kenesei1982
aktív tag

hát felraktam ezt a cyberlink media espresso 5.5-öt.
az mkv-ba kódolást nem igen talátam benne. Meg beállíthatóságában se vmi erős.
Más konvertálót esetleg nem ismertek, ami kihasználja az ati kártyát?

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#8010) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Gyorsan mentsétek le az érdekes cikkeket (pl. első hsz), mert megszűnik a logout!

(#8011) stevve válasza WonderCSabo (#8010) üzenetére


stevve
nagyúr

borzalom...

[ Szerkesztve ]

(#8012) band1103 válasza WonderCSabo (#8010) üzenetére


band1103
őstag

És most mi lesz? Úristen! :Y Így nincs tovább értelme az életemnek csak ez a Logout tartotta eddig bennem a lelket de ha nincs többé hát akkor én is búcsúzom. A halálomról senki nem tehet önszántamból vetek véget az életemnek. A számítógépemet a "Rákos gyerekekért" alapítványra hagyom.
Legyetek jók!

Sziasztok!

Band.

Kelt.:2010. Április elsején

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8013) chege válasza WonderCSabo (#8010) üzenetére


chege
aktív tag

először én is elcsodálkoztam, aztán... mondom Ápr. 1. :DDD :DDD
Na meg az összes cikket kinyomtatták és elküldték a saját címre, nem lenne az egy picit sok pénz? Néhány szerver havidíjába belekerülne :DDD :DDD

(#8014) WonderCSabo válasza band1103 (#8012) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig most 50 településről ingyen nézhették volna a logoutot.

Egyébként ne add fel, az öngyilkosság nem megoldás! Inkább részegedj le, vagy vmi ilyesmi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8015) band1103 válasza WonderCSabo (#8014) üzenetére


band1103
őstag

:DDD
A részegség be van már tervezve. Húsvétkor a lányok fejét és a torkunkat locsolgatjuk. És remélem nem keverem össze hogy mit hova kell önteni. A pacsulinak nincs jó íze és a lányok sem szeretnék ha sörszagú lenne a hajuk.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8016) Joshi


Joshi
titán

Az ATI 3200 és az Intel 4500-as mobil változatai nem támogatják a DXVA-t? Akár mit állítottam a MPCHC-én nem működött a dolog. :(
A vga-k notebookokban vannak és GPU-Z-vel így néznek ki.

(#8017) band1103 válasza Joshi (#8016) üzenetére


band1103
őstag

Nekem HD3200-as van és támogatja a DXVA-t de csak a szabványon belül kódolt filmeknél. Ha nem megy a DXVA akkor a film nem DXVA-s.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8018) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szevasztok, erdemes ezt a tweaker-t leszedni, van valami jo hatasa a kodolashoz?
Win7 DSFilter Tweaker 3.1 (0.78 MB)

band1103 Egyforma az alaplapunk az integraltra gondoltal?

[ Szerkesztve ]

(#8019) Joshi válasza band1103 (#8017) üzenetére


Joshi
titán

Próbáltam más filmet is és azokkal hibátlanul ment a DXVA, akkor úgy látszik a Samsung promó videója nem olyan kódolású. :D

(#8020) band1103 válasza Joshi (#8019) üzenetére


band1103
őstag

Pontosan. A samsung promo videója nem DXVA-s :N .

Steelmanus: Igen, Joshi-nak is olyan IGP-je van az Asrock-ján.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8021) cellardoor12


cellardoor12
csendes tag

Üdv! Míg a stabil verziós mpc-hc-k minden gond nélkül mennek, addig az SVN verziókkal akadnak a full hd filmek. Mindkettővel megy hibátlanul (majdnem) minden filmmel a dxva, az újak viszont eldobálják a frame-eket, nagyon lassú a pörgetés, stb. Pedig az új jobb lenne a 24hz miatt. :( Mi lehet az oka?

(#8022) band1103 válasza cellardoor12 (#8021) üzenetére


band1103
őstag

Vannak SVN-ek amik nem stabilak de nem minden béta rossz. Pontosan melyik bétákat próbáltad? Pl.: a 1680-as bétával semmi gond nincs.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8023) cellardoor12 válasza band1103 (#8022) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Na, jobban körvonalazódik a probléma: szóval
- stabil verzió EVR (Vista/.Net3) kimenettel jól megy
- az összes többi szaggat (stabil egyedi, svn mindegyik)

Egy tesztvideó: hd_dolby_countdown_lossless.m2ts (a cikkben található helyről). A frame-ek felét eldobja, a win meg-megjeleníti a feljécen, hogy nem válaszol.

Oké, hogy gyenge a videókártyám (3450), de ezt bírnia kellene. Rendszer: Win7 x86.

(#8024) Joshi válasza band1103 (#8020) üzenetére


Joshi
titán

Úgy néz ki hogy valami nem stimmel ugyanis az asztali gépemen(GeForce 210) simán működik az említett filmeknél a DXVA. :F
Itt vannak képek:
Samsung video DXVA megy GeForce210 kártyán
Samsung video DXVA Nem megy HD3200 kártyán
x264_killa_sample megy GeForce210 kártyán
x264_killa_sample Nem megy HD3200 kártyán

De hogy lásd hogy más filmek mennek a HD3200-on DXVA-val:
Galapagos 720p
Red.Cliff.2008.720p

Amit kiemelnék az a HD3200-on nem működő DXVA-s filmeknél a magas bitráta, ez 33mbps és 40mbps ami elég magas. De akkor a GeForce210-en miért működik?
Az asztali gépemen 64bit-es MPCHC van a laptopon a 32bit-es, de a verziószám az megegyező. :U

Azokat a videókat amik nem mentek a HD3200-on innen letöltheted: link1, link2

[ Szerkesztve ]

(#8025) Joshi válasza Joshi (#8024) üzenetére


Joshi
titán

Szarok a linkek, na mind1 még1x nem bohóckodok vele a lényeg az amit az első képen látsz. Az asztali gépen működik a DXVA a notebookosnál nem. A filmeket le tudod szedni, kíváncsi vagyok hogy nálad működik-e a DXVA. A killa csak 100Mb azt szedd le. THX! :R

(#8026) band1103 válasza Joshi (#8024) üzenetére


band1103
őstag

Már ki lett vesézve hogy miért mennek GF210-en és miért nem HD3200-n.
Kulcsszó: Ref frames.
A DXVA-nak teljesen mindegy mekkora bitrátája a filmnek. Tessék má' elfelejteni ezt a bitrátás dolgot! A magas ref_frames okozza a gondokat nem a magas bitráta. Ezért nem DXVA kompatibilisek ezek a videók.

Az egy dolog hogy mit ír ki a player (DXVA) az nem azt jelenti hogy megy a DXVA hanem azt hogy megy valamilyen videó gyorsítás. Akkor is azt írja ki a program ha a videó nem DXVA-s de valami mégis tudja gyorsítani a VGA-ban.

A lényeg hogy az ATI karik nem tudják DXVA-val gyorsítani azokat a videókat amik nem DXVA-sak ellenben az nV karikkal mert nekik olyan jó a sw támogatásuk hogy a nem DXVA-s videókat is tudják gyorsítani.
Olvass 1. hsz.-t

cellardoor12: W7 esetén használd a EVR custom (egyedi beáll.) kimenetet.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8027) Joshi válasza band1103 (#8026) üzenetére


Joshi
titán

Így már világos, csak a GeForce 210 esetén az tévesztett meg hogy DXVA-t írt ki én meg először arra gondoltam hogy valamit nem állítottam be megfelelően. Akkor a gf210-nél a CUDA megoldotta ezt a problémát ami nekem jó, mivel az lesz a HTPC-ben. :) A notebook-os HD3200 csak próba volt hogy mit tud, de ahhoz képest hogy laptopban van egész jó eredmény.
Egyébként már korábban utánaolvastam a dolgoknak de valahogy túl idegen nekem ez a kódolásos téma így nem is nagyon marad meg bennem amiért elnézésedet kérem. :D Régebben a divx/xvid-nél is ez volt, packet bitsream qpel gmc stb aztán mire lett egy olyan lejátszóm aminek már tök mind1 volt hogy milyen filmet rakok be már nem is foglalkoztam a dologgal. :N
Köszi a segítséget. :R

(#8028) iMaverick válasza cellardoor12 (#8023) üzenetére


iMaverick
addikt

A 3450-es karid ugyanolyan jó HD videózásra, mint egy 5890-es! (Max ha sok utólagos javítót kapcsolsz be az MPC HC-ben, akkor az kinyírja. :DDD )

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#8029) band1103 válasza Joshi (#8027) üzenetére


band1103
őstag

Szívesen :R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#8030) cellardoor12 válasza iMaverick (#8028) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Na látod, ezért nem értem, hogy miért nem megy. Újabb problémapontosítás:
- ha használ dxva-t (legalábbis azt írja az mpc) akkor akad a videó. Stabil, béta, egyformán.
- ha nem használ (EVR Vista/.Net3 rendert választok), akkor szépen megy.
- ha kiveszem a dxva dekódoló filtert, akkor semmi nem jelenik meg.

A filmek mennek úgy-ahogy (seekelésnél nehezen talál magára), úgyhogy lehet hagyom a fenébe az egészet. A bosszantó, hogy xp alatt ment 2% cpu és 20% gpu load-al, csak ott meg tearing-elt. :((

(#8031) asadasad22


asadasad22
őstag

felig off:
HD videokonvertalashoz milyen progit ajanlotok? igazabol semmi komoly feladat nincs, csak arany megvaltoztatasarol (felso-also szelek levagasaval), a minoseg megtartasaval.

[ Szerkesztve ]

(#8032) WonderCSabo válasza band1103 (#8026) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A DXVA-nak teljesen mindegy mekkora bitrátája a filmnek.

Mondjuk egy extrém magas DXVAs filmtől behal a DXVA chip is. ;) Persze az általánosan használt bitrátákkal igaz az állítás.

asadasad22: Mediacoder.

cellardoor12: Legújabb VGA driver, legújabb Dx?

[ Szerkesztve ]

(#8033) asadasad22 válasza WonderCSabo (#8032) üzenetére


asadasad22
őstag

thx.
meg elfelejtettem mondani h nem artana ha ilyen elbaszott aranyokat is tamogatna aminek semmilyen szabvany nem felel meg (szoval nem ilyen 16:9 vagy 3:3 hanem mondjuk 4:1).
64 bites rendszer eseten erdemes a 64-es valtozatot hasznalni vagy jobb a 32es? (sok proginal a 64 bites valtozat meg kiforratlan, meg hianyoznak komponensek amik a 32 bitesben benne vannak)

(#8034) zsozso1


zsozso1
tag

Sziasztok!
Használ valaki esetleg MPC Audio Renderer-t mert valahol itt olvastam hogy az kikerüli a wint de nálam akadozik vele a hang egyébként tényleg kikerüli mert a win hangerő szabályzója nem aktív. Van valami megoldás?

(#8035) PuMbA válasza zsozso1 (#8034) üzenetére


PuMbA
titán

Fogalmam sincs. Mi történik akkor ha másra állítod a hangkártya kimenetet? pl 16bit 44khz?

[ Szerkesztve ]

(#8036) WonderCSabo válasza asadasad22 (#8033) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdemes. Bármilyen arányt támogat.

(#8037) Lui76


Lui76
őstag

Nemtom remélem ez is ide tartozik.
Első BD film anyagomat próbálnám winyóról lejátszani .
Mi kell ahhoz hogy a menü , és a hangsávok működjenek?
Maga a stream mappában levő anyag normálisan nézhető alap angol hangon.

www.kezmuveskeramia.hu

(#8038) WonderCSabo válasza Lui76 (#8037) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Total Media Theatre 3

(#8039) Lui76 válasza WonderCSabo (#8038) üzenetére


Lui76
őstag

Köszi.
És nem kell virtuális képpé alakítanom ugye?

www.kezmuveskeramia.hu

(#8040) centrino


centrino
aktív tag

Üdv!

tudnátok segíteni, hogy milyen lejátszót tegyek fel, milyen beállítással, hogy a lehető legegyszerűbben tudjam használni az intel H55 és i3 processzor kombót?

videokártya nincs a gépben, oprendszer win 7 ultimate

720p és sima sd filmeket szoktam nézni

Köszönöm!

(#8041) Joshi válasza centrino (#8040) üzenetére


Joshi
titán

(#8042) WonderCSabo válasza Joshi (#8041) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondjuk inkább a béta MPC-HCt érdemes felrakni, sokkal többet tud.

(#8043) PuMbA válasza centrino (#8040) üzenetére


PuMbA
titán

Van "videókártya" a processzorodban. VGA nélkül nem működne a gép.

[ Szerkesztve ]

(#8044) cellardoor12 válasza WonderCSabo (#8032) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Legújabb minden. De most, hogy írod:

"Mondjuk egy extrém magas DXVAs filmtől behal a DXVA chip is. ;)"

48Mbps a vidi amit nézek. Akkor ráfogom erre, 30-ig jó vagyok. Sőt a killa sample is csak 1 frameet dob el az elején.
Köszi mindent! :R

(#8045) WonderCSabo válasza cellardoor12 (#8044) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajna annyira nem magas a 48, sőt. Az extrém magas pl. 100 Mbit. ;)

(#8046) castiel


castiel
aktív tag

nemtom mit szaroztok, leszeditek a Power DVD-t és már megy is a full hd 5.1-ben, mindenféle kodek telepítgetés és állítgatás nélkül...
sőt a hardveres gyorsításból is nagyon sokat támogat (pl: AVIVO, PureVideo, ClearVideo..)

nekem core i3-530 a ClearVideo-nak köszönhetően a legdurvább filmeket is viszi full HD-ben..

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#8047) WonderCSabo válasza castiel (#8046) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mit értesz te szarozás alatt?

Másrészt a TMT3 leszedése és felrakása annyira bonyolult mint a PowerDVD-é szóval...

(#8048) iMaverick válasza centrino (#8040) üzenetére


iMaverick
addikt

Ahogy PuMbA kolléga is írja, van VGA a gépedben, csak "integrált". Mármint szó szerint integrált, a CPU-ban.

A beállítások tekintetében javaslom az 1. hsz.-st! (Tulajdonképpen az MPC HC-vel menni is fog a DXVA. A proci meg egyébként is elviszi bicóból az 1080p-s filmeket is.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#8049) castiel válasza WonderCSabo (#8047) üzenetére


castiel
aktív tag

hát azt értem ezalatt hogy egyik azt mondja tegyen fel kmplayert a másik meg azt hogy az úgy nem jó és szedje le és tegyen fel k-lite-ot a harmadik meg szintén mást mond..

a Power DVD meg csak egy pl volt, mondhattam volna mást is, (pl mint amit te a Total Media Theater 3-at, igaz én is azt használtam de aztán áttértem Power DVD-re mert win7 alatt mindig letiltotta a témát ha elindítottam egy filmet a TMT3-on és ez zavaró volt.. meg néha lefagyott a progi ha áthúztam a másik kijelzőre, a PowerDVD meg ilyet nem csinál) a lényeg hogy nem kell külön kodekekkel szarozni..

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#8050) ezsolti


ezsolti
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Bármilyen filmet indítok el (gondolok a formátumra, felbontásra, fájlból vagy dvd-ről) az első 1 percen belül megakad a film gyorsan egymás után 2x nagyjából 2-2 másodpercre, majd a film végigmegy hibátlanul. Próbáltam WMP-t, VLC-t, KM Player-t, BS Playert. Ugyan az történik. Win7 x64 ultimate a rendszer. Codec nincs telepítve. Talán már találkoztatok a problémával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.