Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12501) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

kipróbáltam a madVR-t, 3Dlut HDMI-n teljesen elb@ssza a színeket (monitoron nem volt gond), a kép elkezdett akadozni (valószínűleg a CPU-ra támaszkodás miatt), meg úgy általában homályosabbnak, deszaturáltnak tűnt a kép (42"-os Panasonic plazmán). ami jelentősen jobban nézett ki, azok az ergyább minőségű divx-ek (lágyabb volt a kép, kevéssé látszottak az artifact-ek), csak hát a kérdés, hogy ki néz már ilyet...

(#12502) WonderCSabo válasza Johnny Cage (#12501) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Magyar szinkronos sorozatok csak divxben vannak. Azokat kénytelen vagyok úgy nézni a FullHD monitoron, de picit messzebb ülve nem gáz. Mellesleg érdemes megnézni, h. melyek a legjobban letöltött cuccok... A divx, abból is a mozis... :W

(#12503) Valdez válasza WonderCSabo (#12483) üzenetére


Valdez
őstag

Jó és ez mit jelent? nem dxva-n keresztül megy.

(#12504) WonderCSabo válasza Valdez (#12503) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Értelmezésem szerint nem az egész dekódoló folyamatot végzi az UVD+ egység.

(#12505) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na, végre összehozták a 10-bitet az MPC-HC-ben: [link]
Kipróbáltam, működik, jobb mint régen! De csak D3D Fullscreen módban megy, így kell hozzá beállítgatni az EVR-CP renderert: [link]
Ezzel azt hiszem visszaesett némileg a madVR fölénye. :DDD

Már csak az hibádzik, hogy a Color Management rész használjon Black Point compensation-t. Talán futok majd érte még pár kört (egyszer konzultáltam már, de azt mondta a gyerek, hogy ő már így is elégedett vele. :P)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12506) Johnny Cage válasza janos666 (#12505) üzenetére


Johnny Cage
addikt

nekem még mindig ugyanazt írja: 10bit RGB is not supported by this graphics device in this resolution.

(#12507) WonderCSabo válasza janos666 (#12505) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért is jó nekünk a 10 bites dolog?

Johnny Cage: Hogyan lehet 10 bites RGB-t beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#12508) janos666 válasza Johnny Cage (#12506) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

10.12-es WHQL driver, legalább XP SP3 és legújabb DirectX és C++ redist pack, továbbá DislayPort vagy HDMI, esetleg Dual-link DVI kapcsolat, de ezek közül én még csak DisplayPort-on próbáltam, és a DVI az csak ilyen szabványon kívüli trükközés (vagy megy, vagy nem).
Megnézhetem neked HDMI-n, ha nem jön össze, és kiesett minden más. (Szerkesztettem a korábbi HSZ-t is, nézd meg a képet!)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12509) nfsu17 válasza WonderCSabo (#12502) üzenetére


nfsu17
veterán

Magyar szinkronos sorozatok csak divxben vannak.

Diplomatavadász (Duna HD)
Tűzvonalban S04 (Duna HD)
Géniusz, az alkimista (3 részes) m1/m2 HD
Magyarország története (m1 HD)

Pontosan mire értetted, hogy magyar szinkronos sorozat?

[ Szerkesztve ]

(#12510) WonderCSabo válasza nfsu17 (#12509) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pl.: Doktor House magyar szinkronnal.

(#12511) nfsu17 válasza WonderCSabo (#12510) üzenetére


nfsu17
veterán

DH-ról volt szó korábban? Azt nem vettem észre, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#12512) janos666 válasza WonderCSabo (#12507) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Számtalan dolog miatt. Bár lehet, hogy neked nem, csak akinek DeepColor kompatibilis a TV-je (esetleg a monitora, bár az elég ritka, de az enyém pl. ilyen).

A DVD-k és Blu-Ray-ek 8 bitesek, de még az eredeti BD forrásban is szükség van a chroma térkép átméretezésére. Az okosabb resize algoritmusok akár 16-bit floating point-ot is kiköphetnek (minél több, annál jobb... egy bizonyos fokig persze...). Aztán ott van még a 16-235->0-255 konvertálás, ezek mind magasabb bitmélységet igényelnek. Sőt, akkor még nem is beszéltünk Color Management-ről sem, ami megint csak durva többlet-precizitást igényel, ha komolyabb korrekciókat akarsz (és általában kell, mert sok LCD 2.2-es, netán még alacsonyabb gamma görbe körül cirkál, pedig mozifilmekhez olyan ~2.35 lenne az ideális).

Ha mindezeken túlestél, akkor vissza kell kerekíteni vagy ditherelni a képet a Display Mode-nak megfelelően. Ha ez 8 bit, és nincs ditherelés, akkor nem úszod meg látható kerekítési hibák nélkül. (A ditherelés pedig képzajként jelentkezik.) A 10-bit nem 256*256*256, hanem 1024*1024*1024, milliók helyett billió színárnyalatot képezhet, így egy átlagos embernek már kielégítő eredményt szolgáltat. (Az emberi szem tökéletes átveréséhez ~16 bit kéne, de már 10 is nagyságrendileg jobb, mint 8, és ugyebár a forrás amúgy is csak 8, ezért sem kell túlzába esni, mert csak a köztes korrekciókat kell fedezni a töblettel...)

/// Beszúrtam egy képet az első erről szóló HSZ-embe!

Sőt, ha nincs DeepColor, akkor a ditherelés jön jól. A madVR azt nagyon jól csinálja alapbeállításon is. Itt a 10-bit input opció felel érte. (Akár lősz mellé 10-bit output-ot, akár nem.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12513) janos666 válasza janos666 (#12512) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

OSD infó a kételkedőknek :P :

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12514) WonderCSabo válasza nfsu17 (#12511) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, csak példának mondtam.

janos666: csak akinek DeepColor kompatibilis a TV-je (esetleg a monitora, bár az elég ritka, de az enyém pl. ilyen)

DELL U2311H, sztem nem ilyen.

Látom csak D3D full screennel megy, szóval már alapból nem játszik nálam...

még a 16-235->0-255 konvertálás

Miért, a videók kisebb színtérben vannak?

Mondjuk az vicces, h. a 10 bittel szórakozol és madVR-el, közben a judder nem zavar. :) Kinek a pap.

[ Szerkesztve ]

(#12515) nfsu17 válasza WonderCSabo (#12514) üzenetére


nfsu17
veterán

Mivel írtad, hogy divx, meg, hogy letöltött, meg hogy cam, így feltételezem, hogy nem boltban kapható bluray magyar szinkronos sorozatokról beszélünk.
Ebben az esetben, a "csak divx" nem állja meg a helyét, mert ha egyet tudok mondani ellenpéldának, akkor a "csak" már nem is igaz. Tudom, hogy Te mindig a pontosságra törekedsz, ezért nem hagyhattam ezt szó nélkül.
Vámpírnaplók, Glee..., csak hogy pár web-dl dual audio-s sorozatot mondjak 720p-ben, ami ugye nem divx.

(#12516) WonderCSabo válasza nfsu17 (#12515) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A nagy többség nincs HD-ben és magyar szinkronnal, pontosítva. :)

(#12517) Forza_JUVE válasza WonderCSabo (#12487) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Áháááá ... így már érthető az árbeli difi! :) Amúgy vajon mi bajuk volt a jó öreg RW jelöléssel ?? :U

(#12518) nfsu17 válasza WonderCSabo (#12516) üzenetére


nfsu17
veterán

Sajnos nincs. Köszönöm a javítást.

(#12519) dezz válasza janos666 (#12505) üzenetére


dezz
nagyúr

Normál kártyákkal is megy már a 3x10 bit? Ez jó hír.

Még akkor is jó lehet, ha a monitor csak 3x8 bitet tud fogadni, a Radeonok valószínű ilyenkor is rá tudják ditherelni az alsó 2 bitet, ami jobb, mint a sima 8 bit. (De lehet, hogy ez csak a LUT-tal működik.)

[ Szerkesztve ]

(#12520) janos666 válasza WonderCSabo (#12514) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, 16-235 közt fut az YCbCr
PC monitorokhoz, de úgy bármihez (mert maguk a TV-k és projektorok is mind kezelik a 0-255-öt ilyen olyan okokból, pl. a PC kompatibilitás miatt, vagy mert elvileg amúgy is tudniuk kell kezelni a Blacker-than-black és Whiter-than-white-ot, mégha SD és HD videó tartalmakban nem nagyon van ilyen) meg kell valahol nyújtani 0-255-re. Ezt megteheti a renderer vagy a TV/projektor is, de minőség szempontjából akkor jársz jól, ha a PC-ből már eleve 0-255 megy ki, és korrekt munkát végez a renderer.
Vagy nem teszi meg semmi, de akkor nagyon csúnya, sötétszürke lesz minden a fekete helyett, és a gamma görbére sem a kellő helyen simulna így rá, amitől még szarabb lesz.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12521) WonderCSabo válasza dezz (#12519) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vigyázz, csak D3D full screen módban, ami erősen pain in the ass. :)

Forza_JUVE: Van RW jelöléssel is, csak vmiért egyesek REt használnak.

nfsu17: Egyébként eredetileg külföldi sorozatok szinkronosan, HD-ben gyak 1-2 van... A magyar sorozatok nem érdekelnek. :) (a szinkron sem, csak a családot)

janos666: Én simán 0-255-re állítottam a kimenetet anno, ahogy kell. :) Kösz az új infót a filmekkel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#12522) Johnny Cage válasza janos666 (#12520) üzenetére


Johnny Cage
addikt

én laptoppal, HDMI-n küldöm ki a képet (Radeon HD5145) és MPC-HC-ben 16=>235-re kell állítanom a kimeneti tartományt, különben túl sötét lesz a kép és nem látszanak az árnyalatok. én csinálok valamit rosszul? (Pana G20 a TV.)

mod: EVR custom a renderer

[ Szerkesztve ]

(#12523) janos666 válasza WonderCSabo (#12514) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk az vicces, h. a 10 bittel szórakozol és madVR-el, közben a judder nem zavar.

Hogy ne zavarna. Bár volt időm hozzászokni, és viszonylag alacsony válaszidő, valamint precíz V-sync mellett nem idegesít folyton, csak néha veszem észre.

Csak hát pillanatnyilag nincs rá számomra megfelelő megoldás.

Mondjuk az U2311H pont az után jelent meg, hogy megvettem az U2410-et, és még később derült ki róla, hogy tud 72Hz-en is járni.
De nagyon nem szeretnék 1920-as felbontás mellett lemenni 16:9-re (2560x1440-nnel lehetne róla szó), és vannak azért egyéb gyengéi annak a monitornak az U2410-hez mérve is.

Ha átpislantasz a plazma TV topicba, épp nemrég elmélkedtem azon, hogy beállítok egyet PC monitornak, de mint kiderült, ott is csak a magasabb kategóriájú modellek tudják rendesen kirakni a 24fps-t, az olcsók nem 96, hanem 48Hz-en járnak ilyenkor, amitől (állítólag elviselhetetlenül) villódzik az egész (bár van, aki azt mondja hogy a moziban is pont olyan villódzó a vászon, szóval tényleg "real cinema" ; még nem néztem meg élőben).

Mert egy plazma is 16:9-es, de legalább ott lenne az alacsony válaszidő, és a magas kontraszt, szemben azzal hogy egy hasonló árú LCD-TV nem nagyon tudja ilyen mértékben űberelni a monitoromat. (Nekem a méret itt nem igazán számít, olyan közel vagy messzire ülök, ahogy akarok...) Így minden más hátrány (köztük az ára!) nem fedezi a judder-free cinema playback-et. :U

Vagy neked mennyire tűnik fel, hogy 60 vagy 72Hz-en jár a monitor 24fps videókhoz?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12524) WonderCSabo válasza janos666 (#12523) üzenetére


WonderCSabo
félisten

24fps-t, az olcsók nem 96, hanem 48Hz-en járnak ilyenkor

Igen, mert nem 100Hz-es, hanem 50Hz-es TVk.

villódzik az egész (bár van, aki azt mondja hogy a moziban is pont olyan villódzó a vászon, szóval tényleg "real cinema" ; még nem néztem meg élőben

Még nem voltál moziban? :) LCDn nincs ilyen probléma, így is úgy is 41.7ms-ig marad a képernyőn a kép, legyen az 24Hz, 48Hz, 72Hz, 96Hz, 120Hz, stb. :)

Vagy neked mennyire tűnik fel, hogy 60 vagy 72Hz-en jár a monitor 24fps videókhoz?

Nagyon. Én kifejezetten olyan monitort kerestem, amitől végre megszabadulhatok a juddertől, mert iszonyatosan zavart. Persze itt maradt a 24fps villózása is, ami mindenképpen ilyen az alacsony fps miatt, de ezen nem lehet segíteni.

Mellesleg én 71.928Hzen járatom a monitoromat a saját driveremmel, így tökéletes szinkronban van a kép a frissítéssel. :)

Szerk.: A real cinema nem azért real, mert villódzik össze vissza a kép, hanem azért, mert megtartja a "film look"-ot.

[ Szerkesztve ]

(#12525) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

(#12519) dezz
Ja, lehet, hogy Spyre szólt a driver csapatnak, mert épp a legutolsó társalgásunkat követő beta driver óra lett jó. :))

(#12521) WonderCSabo
DerectX alatt nem megy másképp, csak az OpenGL tud windowed 10-bitet. Szóval ha az nem játszik, akkor várhatsz valahogy úgy... az idők végezetéig? :DDD, mert nem lesz egyhamar új DirectX. :U

De én szeretem a D3DFS módot. Persze lehetne ezt sokkal jobban is csinálni. A madVR gyakorlatilag észrevétlenül áll át D3D módba, és vissza. (Lehet hogy te észre se vetted, hogy abban van, csak egy apró villanás. :D)

(#12522) Johnny Cage
Hát, nem tudom...
Lehet, hogy az nagyon belépőszintű cucc, és hardware-esen sem tudja a 10-bitet.

Ja, egyébként ATI-nál bugos a HDMI. Ha HDTV módokat használsz (a felbontások közt nem PC-t), akkor elkezd kéretlenül is variálni a level-ekkel. Olvastam már így fórumon, hogy vesződnek vele az emberek, akiknek 1920x1080-as a TV-je/projector-a, hogy nem tudja emiatt rendesen belőni. Az nem rémlik, hogy volt-e megoldás.

Még valami:
Ki kell kapcsolni az összes biz-baszt a CCC-ben! Mármint az ilyen dinamic contrast, noise reduction, edge enchancement. (Egyébként is, de a 10-bitet is bántja.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12526) WonderCSabo válasza janos666 (#12525) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem várok, asszem lejött a hszeimből, h. annyira nem a szívügyem ez az egész. :) Persze én is örülök, ha még jobb lenne, de nem hiányzik.

D3D módban az MPC-HC GUIja nem megy, nem lehet kilépni teljes képernyős módból, a seek bar használhatatlan, stb, stb...

Ki kell kapcsolni az összes biz-baszt a CCC-ben

Sértésnek veszem, még jó, h. minden ki van kapcsolva. :P

(#12527) potyi23 válasza WonderCSabo (#12524) üzenetére


potyi23
senior tag

hello.megkerdeyhetem toled h mi az a Judder?

(#12528) WonderCSabo válasza potyi23 (#12527) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyugodtan!

:P

Viccet félrvetéve. stevvet kiegészítve: főleg oldalazó kameramozgásoknál jelentkezik egy idegesítő szaggatgatásként, akadásként.

[ Szerkesztve ]

(#12529) janos666 válasza WonderCSabo (#12524) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Voltam moziban, de nem néztem még meg a Panasonig G20-asok 48Hz-es üzemmódját. Utóbbiról írták fórumokon, hogy "essentially unwatchable", de később azt is, hogy "olyan, mint moziban", bár azt is, hogy sok ember szerint nincs is különbség a 96 és 60Hz közt sem. :DDD

Mivel nem láttam, nem tudom engem zavarna-e, de így áthelyeződött a tekintetem a V10/V20-ra (azok 96Hz-en is ki tudják rakni a 24fps-t), csak arra még várnom kell kicsit hogy lentebb kússzon az áruk...

Én is kerestem, csak akkoriban még épp nem találtam. Főleg nem újféle IPS panellel, pedig erre voltam igazán ráizgulva, és ilyen szempontból tetszik is (meg a 10-bitre, amire máig vártam, és még ma sem az igazi az MPC CMS-e, ami nélkül még mindig nem nyert...). Egy plazma meggyőzhetne, de egy LCD-TV-re most ennyi pénzt kiadni csak a judder ellen, és közben megannyi dologról (pl 16:10) lemondani...

Ne vesézd túl, szóvicc akart lenni (hogy mindenben real). :P
És nyugi, a többi debug nem neked szólt, hanem annak aki még kísérletezik vele. :DD

Amúgy ha régi madVR-t néztél még nem láttad, de az új automatikusan átáll D3D-be ha kirakod FS-be, és kilép, ha kattintgatni akarsz a GUI-ban. Vagy nem is látszik, vagy csak egy apró villanás az egész. De saját seek barja is van, így egy tekeréshez még ki sem kell lépnie, csak ha hangsávot vagy feliratot akarsz babrálni.
Az MPC-t is megcsinálhatnák ilyenre, csak lusták, mert úgy se használják sokan...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12530) WonderCSabo válasza janos666 (#12529) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Voltam moziban

Ez is csak vicc akart lenni. :)

sok ember szerint nincs is különbség a 96 és 60Hz közt sem

Vagy az emberek vakok, vagy mégis 60Hzen járt a megjelenítő. Egyébként én is úgy látom, h. a legtöbb ember nem veszi észre a juddert.

(#12531) Johnny Cage válasza janos666 (#12525) üzenetére


Johnny Cage
addikt

képpont formátumot ccc-ben mire állítsam? ha klónozom egyébként akkor korrekt a kimeneti tartomány, nem sötétül el a kép. csak ha extended-be rakom

[ Szerkesztve ]

(#12532) janos666 válasza Johnny Cage (#12531) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Valami "ravasz/kapcsoló(/trigger)" a driverben, hogy ha azt hiszi HDTV-t etetsz, akkor elkezd vele okoskodni (most azt sem tudom, hogy mindig 16-235-öt küld-e ki, mert azt hiszi a lejátszód nem nyúl hozzá, és ő sem akar, hanem a TV-re bízza ; vagy 0-255-be próbálja konvertálni a már eleve 0-255-nek a 16 és 235 közé eső részét, mert szerinte a lejátszó nem nyúl hozzá, de a TV azt vár egy PC-től... passz... a lényeg hogy sírás a vége), akármire állítod a pixel format-ot. Ha nem a HDTV felbontások közül választasz a felbontás fülön, akkor ez nem következik be, és aszerint jár el, amit a pixel format fülön lősz.
Ott mindig RGB-t használj (az YCC nem megy ki rendesen, oda-vissza konvertálgatja a kártya, és aztán még a TV is, mert az is RGB-s...). A limited (studio?) a 16-235, a full (PC?) a 0-255 (most nem ugrok be mit hogy nevez, de valami hasonló...).
Limited eleve csak akkor lehet jó, ha a TV is ilyen jelre számít, ha 0-255-re, akkor a full kell neki. De ha van rá lehetőség, inkább 0-255-el érdemes etetni, mert a panel tuti 0-255-ös, és annyi változhat, hogy a belső elektronika nyújtja szét. (De ahhoz tisztában kell lennie azzal, hogy 16-235-el etetik...)

Ha tippelnem kéne, akkor a driver akar nyújtani. Ha így van, talán próbáld ki a HDTV módban hogy az MPC-ből 16-235-öt küldesz ki rá, és hagyd a drivert babrálni, így elvileg jó lehet (nem tökéletes, de legalább nem mos össze mindent 16 alatt és 235 felett).

De ha nem 48/96Hz-en, hanem 60/100Hz-en járatod a panelt, akkor ne HDTV felbontást használj, hanem a PC-s 60Hz-eset próbáld ki. Azzal nem lesznek level gondok (hacsak nem a TV van rosszul beállítva).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12533) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#12486) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyébként az összes extrém alacsony bitrátás encode amit mutattam, mind digitális kamerával lett felvéve. Avatar, Gamer, Book of Eli, Social Network... Érdemes megkuksolni a listát. De ez a Social Network ez nagyon durva. :)

(#12534) Sea Edge válasza janos666 (#12529) üzenetére


Sea Edge
tag

En D3D fullscreen modban hasznalom az MPC-HC-t. Az elsodleges kijelzon fut a program ablaka a video meg fullscreenben megy a masodlagos kijelzon 24p-ben. Nincsen semmi problema a keppel.
Csak a haali splitter, coreavc, ffdshow audio a bitstreamhez van feltelepitve. A renderer pedig EVR custom.

(#12535) zoltanz


zoltanz
nagyúr

WMP -hez milyen nem fizetős jó codec van h.264 -es videókhoz? Legjobb lenne MS féle de gondolom nincs, és AC3 codec sincs ilyen. Splitter sincs a WMP -ben aszem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12536) WonderCSabo válasza zoltanz (#12535) üzenetére


WonderCSabo
félisten

WMP12-ben egy nagyon jó DXVAs H.264 kodek van, és AC3 kodek is van. Ha az előtti verziód van, akkor FFDShow a barátod.

[ Szerkesztve ]

(#12537) zoltanz válasza WonderCSabo (#12536) üzenetére


zoltanz
nagyúr

HA fel hack -elem Vistára a WMP12 akkor is működik a DXVA? :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12538) WonderCSabo válasza zoltanz (#12537) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem. És ne hackeld fe. A kodekek egyébként az újabb Media Foundationban vannak.

(#12539) zoltanz válasza WonderCSabo (#12538) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért egyszer majd kipróbálom. Elvileg MS Virtual Machine -al megy XP -n a Vista (persze akkor biztos nincs DXVA).

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#12540) WonderCSabo válasza zoltanz (#12539) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12541) janos666 válasza Sea Edge (#12534) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

És maga a TV hogy van beállítva?
Mert elvileg 1080p24 betáplálásnál is választhatsz hogy motion interpolation 100Hz-re, vagy 48Hz tisztán. Utóbbiról írják, hogy "flickering" bajos. A mozgásinterpolálásra pedig én vagyok parás (de amúgy is tudnám tolni software-esen is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12542) Sea Edge válasza janos666 (#12541) üzenetére


Sea Edge
tag

1920*1080p@24Hz

(#12543) WonderCSabo válasza Sea Edge (#12542) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na és ez mit jelent? Mert a panel nem 24Hz-en megy, az hótziher. :)

(#12544) janos666 válasza Sea Edge (#12542) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na jó, akkor még egyszer...

Én is be tudom lőni a CCC-ben az 1080p24 módot gond nélkül, csak épp ugyan úgy 60Hz-en jár az LCD panel, és csak a belső elektronika játsza el, hogy felváltva kettessével-hármassával pakolgatja ki azt a 24 képkockát, amit be kell osztania 1 másodpercre és ezzel 60 frissítésre.
Sőt, mivel 24.000Hz-re áll be, így rosszabb is, mint ha 60Hz-en maradna, és finomabb lenne a V-sync.

Mert a panasonic plazmák tudtommal alapbeállításban nekiállnak köztes képkockákat interpolálni, hogy ki tudják pakolni 100Hz-re. Vagy kérhetsz G10/20/25-ön 48Hz-es módot, V10/20-on pedig akár 96Hz-eset is, amibe kereken befér a 24 fps.
Neked hogy van beállítva a TV-d?

De lehet, hogy én értettelek félre, és nem G20-as plazmád van?
Vagy ha ennyire nem ismerős a 48Hz beállítás, akkor gondolom nincs is bekapcsolva...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12545) WonderCSabo válasza janos666 (#12544) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is be tudom lőni a CCC-ben az 1080p24 módot gond nélkül, csak épp ugyan úgy 60Hz-en jár az LCD panel, és csak a belső elektronika játsza el, hogy felváltva kettessével-hármassával pakolgatja ki azt a 24 képkockát

Ebben mi a 24p? Sima pulldown. :F

(#12546) janos666 válasza WonderCSabo (#12545) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi, és ugyan az, mint annak, amire válaszoltam.
Ő is csak azt mondta, hogy 1920x1080p24, és mondtam, hogy én is tudok olyat küldeni a monitorra, csak épp semmi értelme. És így az ő válaszának se, mert az is tuti, hogy nem 24Hz-en járatja a NeoPDP panelt, mert az azért már fája (meg amúgy se engedné). :DDD

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#12547) Santiagain válasza janos666 (#12546) üzenetére


Santiagain
senior tag

A panel az írja ki (G20), hogy milyen jelet kap. Azt nem, hogy az elektronika mit csinál vele.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#12548) WonderCSabo válasza Santiagain (#12547) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Na és a beállításokban se lehet vmi meglesni/állítani?

De jó, h. monitorom van, tudom, h. mit csinál. :)

[ Szerkesztve ]

(#12549) Sea Edge válasza WonderCSabo (#12543) üzenetére


Sea Edge
tag

Samsung LE40A551-es LCD-m van. Ez az info gombra 1920x1080 @24Hz-t irt ki.

(#12550) WonderCSabo válasza Sea Edge (#12549) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez okés, de ez alatt nem lehet tudni, h. valójában hány Hz-en fut a panel.

24p Real Movie -t tud, csak jó kérdés, h. ez alatt mit értenek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.